STADSNIEUWS Afscheid van den Bestuurdersbond „Schiedam" Feestavonden De brand in de Jacobastraat Reorganisatie-ontwerp gemeente-secretaris Jubilea Tweede Luchtbeschermingsavond De „Petrakis Nomikos" Door het secretarie-personeel. JNinl.it in de openbare vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag j.l. an den scheidenden gemeente-secretaris, mr. A. F. V". Sickenga, op de meest waardeerende wijze afscheid was genomen, heeft Za terdagmiddag het afscheid plaats gevonden van het ambtenarencorps. Daar.oe waren te 2 uur nam. ten stad- huize samengekomen d'e ambtenaren van de gemeentesecretarie, van het kantoor van den gemeente-ontvanger en van don accountantsdienst, te zamen ruim 40 per sonen. De secretaris, vergezeld van mevr. Sic- kenga en van hun dochter en schoon zoon, de heer en mevr. ir. Richter, uit *ö-G ravenhage, werd door de beide hoofd commiezen ter secretarie, de heeren Jac. v. d. Graaf en S. Nipius, in de raadszaal binnengeleid, nadat aan de beide dames door Joden van het vrouwelijk secretarie- personeel bloemen waren aangeboden. Groot was de verrassing van mr. Sic kenga, toen onmiddellijk daarop ongeveer 20 oud-ambtenaren en oud-ambtenaressen één voor één de raadszaal binnentraden. Ondubbelzinnig liet -hij blijken, dat hun tegenwoordigheid door hem zeer werd op prijs gesteld' Toespraak mr. N. J. Post. Namens de ambtenaren werd de ge meente-secretaris toegesproken door den hoofdcommies-redacteur, mr. N. J. Post, die naar voren bracht hoeveel de amb tenaren voor hun werk, maar voorat ook ook voor hun persoon aan hun chef te danken lubben. Voor de zeer bizondere verhouding, welke tusschen den secreta ris en de onder hem staande ambtena ren steeds heeft bestaan, werd mr. Sic- kenga namens allen hartelijk dank ge bracht, waarbij ook mevr. sicken ga niet werd vergeten. Verheuging werd uitgesproken over liet feit, da! de heer en mevr. Sicken ga nu gaan wonen in Hilversum, dat zoo rijk aan natuurschoon is, zoo lat zij het Sterre- bosch en Volkspark, waar mr. Sïekeuga zooveel voetstappen heeft liggen, niet al te zeer zullen missen. Namens de oud-ambtenaren. Namens de oud-ambtenaren voorde het woord de heer D. N i e b o r g, chef van de aid. onderwijs der gemeente-secretarie te 's-G ravenhage, vroeger chef van de afd. financiën en onderwijs alhier, die even eens de wijze van omgang van den ge meente-secretaris met zijn personeel in dankbare herinnering bracht. Van een der oud-ambtenaren, die ver hinderd was persoonlijk tegenwoordig te zijn, was een telegram binnen gekomen. Namens ambtenaren en oud-ambtenaren tezamen werd als afscheidsgeschenk een radiotoestel aangeboden, staande op een» bijpassend eiken kastje, Ook werd een album met de namen der gevers overhan digd, en voorts een ingelijste foto van den secretaris met het geheeie personeel. Het titelblad van het album, dat door ir. C. E. Alexander, deri architect van Gemejntewerken, is ontworpen en uitge voerd, geeft een beeld van Schiedam als woon- en werkstad. Aan het stadhuis en aan den secretariszetel in de raadszaal is daarbij bizondere aandacht geschonken. Dankwoord. In zijn antwoord', waarin hij zijn groote ingenomenheid betuigde met de aangebo den geschenken, zeide mr. Sickenga, dat het hem goed dee. in deze moeilijke dagen zooveel hartelijkheid en blijken van waardeering te mogen ontvangen, ook van de zijde van zijn ambtenaren. Dat ook zoovele oud-ambtenaren aanwezig waren, of voor zoover niet aanwezig toch aan het afscheidsgeschenk hadden mede godaan, stelde hij 'bizonder op prijs. Op deze wijze zoo zeide hij doet gij voor mij het verleden als in een film voorbij gaan, nu ik de oud-amblenaren uit de verschillende perioden van mijn lei ca hier voor mij zie. Terwijl ververschingen werden rondge diend, bleef men tot ongeveer 4 uur ge zellig bijeen. Van het geheeie gezelschap werd' nog een foto gemaakt. De hoofden vin dienst op bezoek. Om 4 uur maakte men plaats voor de verschillende hoofden van gemeente- dienden, die hun collega kwamen groeten. Bij monde van ir. G. Gerlagh, direc teur van Gemeentewerken, werd namens do aanwezigen de aangename samenwer king me', mr. Sickenga ten zeerste gepre zen en hartelijk d'ank gebracht voor de ■"ondervonden vriendschap. Spr. had deze zelf mogen ervaren gedurende een tijdperk, dat nagenoeg gelijk is aan dat van den dien-tfijd van den gemeente-secretaris. Namens de hoofden van dienst bcod ir. Geilagh een eikenhouten boekenkast aan, waarvoor, evenals voor de vriende lijke toespraak, mr. Sickenga zich, mede namens zijn echtgenoote, zeer dank baar toonde. Ook was hij zeer gevoelig voor hel persoonlijke woord, dat de direc teur van den Gera. Woningd.'cnst, mr, ir. M. 3d. v. Praag, aan de rede van den heer Geriagh had toegevoegd. De burgerij neemt afscheid. Deze bijeenkomst kon s'echts tot onge veer half vijf duren, daar zooals te-.oren was bekend gemaakt op dit tijdstip voor particulieren gelegenheid bestond af scheid' van den heer en mevr. Sickenga te nemen. Van de gelegenheid voor de burgerij, om afscheid van den heer en mevr. Sickenga Meijeringh te nemen, hebben ongeveer n 100-taJ personen gebruik gemaakt, o.a. de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas: de heeren J. H. van Linden van den Heuvell, voorzitter en air. Jacq. G. Wittkampf, secretaris; d'e kerkcraad der Ned. Herv. gemeenlei ds. J. W. Tonsbeek, praeses; cis. D. Broers, scriba, en de heeren S. Bijl en P. v. d. Vlies, resp. voorzitter van het college van ouderlingen en van diakenen; de S. B. L. O.de heeren M. Stavenga, A. van Schie (levens voorzitter van T.Il.O.U.), en H. J. Scheffers; het bestuur van de Huis houd- en Industrieschool: mevr. E. M. CastendijkJansen, C. Boorstna—Mulder en J, A. Houtmanvan Buijsen; de Ned. Bond' van Genieenle-ambtenarende hco- mi J. v. d. Griend en J. C. A. Schoof; het Nat. Verbond van Gemeente-ambte naren, afdeeling Schiedam: de heeren A. V'ogelezang en II. van Wieringen Jr.; het Damescomité .,Kindcrzorg" i mevr. J. M. T. Tonsbeek—van Lonkbuijzen en het be stuur „Kinderzorg"de heer N. J Barend- se, te Rotterdam; de N.C.G.O.V., afdee ling Schiedam: de heer P. J. v. d, Berg; de Kon. Ned. Middenstands Bond: de heer H. A. Hes; voorts vele particulieren, waar van we noemen de heer en mevr. M. de Bruynvan Krevelen; de burgemeester en secretaris van Kethél en Spaland'; mr. J. J. v. d. Lip en C. Brunt Jr.; notaris H. B. E. Blaisse; notaris P. Schaberg; cand.-notaris J. II. Meijer; ds. P. 3ok- ma, dc heeren E. M. Beukers, A. Bub- bennan, J. K. Dominicus, F. A. C. Lech- ner, J. Lechner, mr. J. H. Welcker, G. W. van Bergen Walraven, hoofddirecteur van de HAV 3ank; J. M. v. d. Schalk; Arn. Zoetmulder, consulair agent van Duitschland; P. H. Pomes, directeur der Ambachtsschool en Nij verlieidsa vo: id -ei i ooi R. Bentliem, oud-directeur van het post en telegraafkantoor; N. W. van Gelder, oud-directeur der RHBS; mevr. drs. H. E. LomarsKorte weg; de heeren E. N. 11. Dasoul; A. C. Jacobscn, hoofd van het bijkantoor Raad vau Arbeid; de dia conessen; mevr. J. KlamerLubbert, de heeren P. Bupont, J. Schuurmans, direc teur van de Gom. HandelsavondschoolD. Krommenhoek en J. Glansdorp. Vrijdag en Zaterdag j.l. zj'i voor mr. Sickenga, naar zijn eigc i gelrtgeci», da gen gewees', waartegen hij erg heeft op gezien, doch die hij, ach'eraf beschouwd, toch niet graag zou hebben willen mis sen. Bij Werf Gusto". Zaterdag j 1. herdacht de heer J. A. Bos dijk den dag, waarop hij voor 45 jaar aanvankelijk als baas en later als hoofd baas ter afdeeling constructie bij de N.V. werf Gusto v.li. firma A. F. Smulders in dienst trad. Dit jubileum is tevens een afscheid geworden, daar hij den dienst met pensioeu gaat verlaten. De heer Bosdijk heeft mogen ondervin den, dat bekwaamheid en tact van hen, die leiding moeten geven, nog waard eer ing vinden. Reeds Zaterdag j.l. is hij door liet werf-, bazen- en kantoorpersoneel gehuldigd. Van het werkliedenpersoneel ontving hij e:tn gouden horlogeketting; namens het bazin personeel id hem een bloemstuk aange boden ea door het administratief- en tech nisch personeel nog eernige geschenken. Hedenmorgen werd de heer Bosdijk door de directie ontvangen, waarbij tevens ver tegenwoordigd was de heer mr. P, M. J. Nolet, voorzitter van de maatschappij voor Nijverheid en Handd, die hem nameas deze maatschappij het diploma en gouden me daille overhandigde. De directie sprak den heer Bosdijk zeer waardeerend toe en overhandigde hem een geschenk onder couvert. Hierna heeft de heer Bosdijk vaa de di rectie afscheid genomen om van zijn wel verdiende rust te gaan genieten. Reeds Zaterdag zijn eenige mooie bloem stukken zoowel van de directie als van het personeel aan de woning van den hoer Bosdijk, Prins Mauritsstraat 16, bezorgd. Dertig jaar koorlid. Ter intentie vaa den heer F. Hengst, die 30 jaar Jid is van het Koorgezelschap „In honorem Dei", is gistermorgen half 11 een Hoogmis opgedragen, waarbij het voor deze gelegenheid versterkte koor on der leiding" van den heer W. G. Boer zong: Ven Creator, van Beitjes; de mis van Goller en tot slot: Jubilate, van Eib- linger. De heeren C. van Munster, tenor en L. Frederiks, bariton, verleenden hun medewerking. Na afloop" is de jubilaris in de Singel pastorie gehuldigd, waarbij ook zijn vrouw eu kinderen aanwezig waren. Het woord werd gevoerd door pastoor L. Meijer en cn den vice-president van het Koorge zelschap, den heer J. C. Breve, die een bureaustoel namens de veneniging aanbood. De jubilaris heeft voor de waar- deerende woorden en het cadeau lank ge bracht. Ten slotte werd' een feestlied gezongen, op woorden en muziek vau hel lid van „In honorem Dei", den heer L. Remmers- waal. Van 12 uur recipieerde de heer Hengst te zijnen huize Weslirankelandscliestraat 102, waar o.a. de besturen van de an dere R. K. kerkkoren hem kwamen com plimentteren. „Orpheus" had' een schrifte lijke gelukwensch gezonden. 's Avonds had een gezellige bijeenkomst plaats in het Pationaatsgebouw aan de Lange Haven. Tegen een paal gereden. In den afgeloopen nacht is een taxi uit Rotterdam, bestuurd door J. v. d. K. aan het begin van de Rijnstraat tegen een al daar staanden betonnen paal geraden. De auto werd licht beschadigd. De werkloosheidsverzekering. De politiek onafhankelijke bestuordeiB- bond „Schiedam" heeft in de Amstelbron eetn bijeenkomst gehouden voor zijn leden, waarin het voorontwerp van wet „De werk loosheidsverzekering" werd behandeld door het bestuurslid van de Ned. Vak centrale tevens lid van de Werkloosheids- raad1, den heer J. Eering. Do hoer Eering betoogde do noodzake lijkheid oerier wettelijke voorziening van de gevolgen van werkloosheid. Zooals daar in thans voorzien wordt door middel van het werkloosheidsbesluit 1917, aangevuld met tallooze circulaires welke het besluit welhaast onleesbaar maken en met dm slechts zeer beperkten invloed van het parlement, kan het geen bovrodiging geven en draagt het element van onzekerheid in zich. Moet er echter in voorzien wor den op de wijze, zooals in het vooront werp wordt aangegeven, waarbij de wet gever de tot dusver vrijwillige werkloos heidsverzekering wil omzetten in eea ver plichte verzekering? Spr. meent van niet. Zoolang in ons- land nog slechts 2 5 deel van het aantal daarvoor in aanmerking komende personen zich verzekerd heeft, kan do wetgever voor het overige 3/5 deel deze verzekering niet verplichtend stellen. In de geldelijke ngeling, in het voor ontwerp is opgenomen, komt tot uiting het streven der regeering om van de werk loosheidslasten ontheven te worden en daarom wordt een stuk gemeenschapszorg ter wille van de bezuiniging prijsgegeven. Immers de bijdrage van minimum 100 pCt. aan de werkloosheids-kussen zou vervallen de administratiekosten waarvoor van over heidswege een bedrag van 26 cl. por lid per jaar aan de kassen wordt bijgel ragen, moet gevonden worden uit de premie van werkgever en werknemer. Ook de uitvoering van de verzekering, die uit handen van de vakbeweging wordt genomen on bi hand n komt van bedrijfs- raden, bediijfsverzekring of rijks werldoo- zenkas, ontmoet eritiek. Hieraan zijn ge varen verbonden, welke mede door de be- diijfsgewijze verzekering vc-r-lerkt worden. Immers do thans bestaande differentiatie in de uitkeering voor wat hoogte en duur der uitkeering betreft, komt in gevaar. Waar de bcdijjfsgewijze indeeling geen berocps- indeeding kent zal ook hier differentiatie op grond van de bepalingen der verschil lende werk 1 oozeikassen worden uitgeslo ten. Do Ned. Vakcentrale heeft na al dez» overwegingen voor dit oogeublik gemeend liaar standpunt n'.s \olgt te moeten be palen 1. De wet sfil moeien voorzien in oen vrijwillige verzekering. Bij erna dergelijke j verzekering zullen de werkgever; zeker ook hun invloed kun mm laten gelden, een invloed' die de wetgever van thans hetn zoo gaarne toekent. 2. Do geldelijke regeling zij zoodanig, dat werkgever, werknemer en overheid ieder voor een derde deel in de kosten der verzekering bijdragen. Daardoor wor den de individueel© belangen van werk gever en werknemer tot uitdrukking ge bracht, terwijl de overheid tevens van do noodzaak dat werkloozenzorg ook ge- rneensehapszoTg is, blijk geeft. 3. De uitvoering blijve in handen van de vakbeweging, waardoor beroopsgewijze indeeling gewaarborgd blijft en omdat de vakbeweging heeft bewezen, dat de uitvoe ring bij haar in goede handen is. Uitzon deringsgevallen blijven ui tz on deritissge val len en deze mogen geen aan'eiding worden de uitvoering uit handen van de vakbewe ging te nemen. Zoolang do wetgever deze gedachten niet tot uitdrukking brengt zal het aan de Ned. Vakcentrale als vertegenwoordigster van do politiek onafhankelijke- vakbeweging moeilijk vallen haar medewerking te ver- keuen. Van de gelegenheid om vragen to stel len werd ruimschoots gebruik gemaakt. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren spreekt. De tweede luchtbeschermingsavond, ge organiseerd door de afdeeling Schiedam van de Ned. Vereen, voor Luchtbescher ming, f| thans definitief vastgesteld op 10 Maart a.s. in de zaal van den R.-K. Volksbond. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Iïaaren, die in het buitenland vertoefde, toen de eerste luchtbeschermingsavond op 10 Februari j.l. werd' gehouden, zal 10 Maart op den tweeden avond bet woord voeren. Het programma, dat overigens vrijwel gelijk is aan het vorige, zal iels worden ingekort, zoodat deze bijeenkomst eerder zal zijn afteloopen dan de vorige. Conclusie van den inspecteur- generaal voor de scheepvaart. Donderdagmiddag 3 Maart a.s. zal de inspecteur-generaal voor de scheepvaart, de heer F. S. van 't Haaff, conclusie nemen inzake de ontploffing aan boord van het Grieksche stoomschip „Petrakis Nomikos" op 31 October 1936 in de haven van Wil ton. Op Vrijdag 11 Februari j.l. had voor den Raad van de Scheepvaart het ge tuigenverhoor plaats. Gemengd Koor". „Gemengd Koor" heeft een nieuwen weg ingeslagen en heeft in studie genomen een operette van „betere kwaliteit": De klok. ken van ConaeviUe. Mevr. T. van Meurs de Bruin zeide Zaterdagavond in haar ope. ningswoord' op den feestavond in Musis Sacrum, dat deze operette eigenlijk meer heeft van een opera «Dam van een operette en wekte vooral de jongeren, die aanwezig waren opzicha.an te sluiten em deel te ne. men aan de studie van dit werk. We weten niet of dé /nieuwe richting" bij Gemengd Koor of misschien de carna. valstijd daarvan de oorzaak was, maar te constateerew viel, dat de s lemming op dezen feestavond beter was dan zij wel eens op vorige is geweest; er was een flink aan tal bezoekers; amateurs onder do leden, die lust en aanleg hebben voor do tooineel- kunst, „zetten hun beste beentje voor"; er werd gedanst waarbij de heer Hagenbeek, dio daarvan de leiding had, zorg:ie voor afwisseling. De carnavalsstemming kwam eerst recht, toen er bonte papieren mutsen werden uitgedeeld. Tot de meest geslaagde nummers van den avond behoorde het uitvoeren van een vlinderdans door een 12.tal dames van Gemengd Koor, in aardige witle costuump. jes. Toen het doek gesloten werd, kwam er echter nog een niet verwacht vervolghet tconeel bleek gedrapeerd niet vlaggen en oranje en de vlindertjes van zoo even kwamen weer terug, thans getooid met een OTanje sjerp en een oranje krans, om gezamenlijk het lied van Kovacs Lajos te zingen: Er een Prinsesje geboren. .(Griuio". Er blijken in Schiedam li-eel wat Gro ningers te zijn „geïmporteerd", want de feestavond, die „Gruao" Zaterdag in de bovenzaal van café De Amslclbion bad georganiseerd, was druk bezocht. Een 'niet. Groninger zal niet licht in dit mil.eu ver. zeild raken, want Grcningsch is daar de vtertaal, niet alleen voor de gesprekken, maar gewoonlijk oofi voor de tooneel. stukken. Na de ojxming dooi den voorzitter, den heer II. Veerkamp ©n liet afdoen van eeni ge ingekomen stukken, wet den twee één acters ojogevoerdDe appel valt niet ver van den boom en „Hou Maans zien vrouw klain 1aocg" met als ondertitel: 'nMaal geval. liet eerste werd in bot Ncderlandsch geschreven door het lid van „Grime", den heer Venn ik. Na afloop was er gelegenheid nog een lansje te maken. Meegedeeld weid, dat „Grano" een da mes en ©eu kinderkoortje heeft opgericht, dat onder leiding staat van mej. Dien Ven nik. Begin April zuil n de koran zich op.een Gmoo.avo'nd do*n hoeren. „Carpe Diem". Ec-n gemaskeid bal moet, wil het slagen, zeer druk bezocht zijn "tmoet 'n intiem karakter dragen. In het laatste geval dient ieder verkleed en moet aan de costuums veel zorg zijn besteed. Aan de laatste voorwaarden voldeed Zu. terdag het gemaskerd bal van Carpe Diem, een vereeniging, hoofdzakelijk bestaande uit oud.leerlingen van gymnasium en H. B. S. Van de ongeveer 60 aanwezigen in de zaal Excelsior achter café De Amstelbron waren alleen de voorzitter van Carpe Diem, de heer J. de Korver, de leden van de band en de keliner in civiel. De goede stemming was reeds van den aanvang af aanwezig. Miekey's d'ansteö rond met Turken Arabieren, coureurs; er waren sjeiks, Schotsclie Hooglanders, Spanjaar. den; een Japannees was met een geisha verschenen; Mephisto ,©en nar, een cow. boy en ook dc Zomer waren het steile pad naast de Amstelbron afgedaald. Om half 10 verwekte de komst van „het monster van Frankenstein" een sensatie; de geisha en de Zomer slaakten zelfs een angstgilletje. Het „monster" was dan ook bizonder goed geslaagd. Tot 3 uur is liet heterogene gezelschap bijeengebleven, maar vóór om 12 uur het démasqué werd gehouden, had de mees. ten elkaar toch reeds herkend. De prijzen werden als volgt toegekend: Het mooiste costuum: 1. Geisha; 2, Schot scbe hooglander (dame); 3. zomer. Het meest origineel© costuum: 3. Het monster van Frankenstein; 2. Mickey Mouse (dame). Schicd. Sport Vereeniging „Vlug en Lenig". Daar op 28 Februari Vlug en Lenig 4 jaar hestaaf, had' het besluur Zaterdag j.l. m Maison Westhuis een soiree-dansante georganiseerd. Ln ziju openingswoord heette de voor. zitter, de heer P. F. v. d. Hammen Jr. alle aanwezigen hartelijk welkom. Spr. zei. de, dat dit maar oen voorproefje was, daar de groote feestavond wordt gehouden op 2C Maart a.s. in Musis Sacrum en deed namens de feestcommissie hieromtrent ©eni ge mededeel in gen. De avond verliep in opgewekte stemming met dansen en spelletjeshot uur van schei, den kwam voor velen voel te vroeg. Geslaagd. Blij de door de commissie van liet Cen traal Bureau Instituut Pont op 16 FebTuari te Uliecht gehouden examens slaagde voor kantcoistenograaf Duitsch Mej. B. Jurgens, leerling van de Erkende Pont School. Het einde der hulpactie. Door mevr. T. Boteren brood'Blanken, presidente van de Ned. Vereen, van Huis vrouwen, afdeeling Schiedam, die een hulp actie begon voor het gezin van den hoer Nieuwland', dat bij den brand' in de Ja- cabostraa-t alles verloor, is van den R.-K. politiehond nog f5 ontvangen. Daardoor is bel totaal bedrag, bij mevr. Boterenbrood ingekomen, gestegen tot 1300.0U/2. Daar, voor zoover is na te gaan, de heer Nieuwland! van andere zijde reeds pl.m, f309 «living (waarbij een bedrag van ruim f 200. gecolleccteerd door de mu ziekkapel), acht mevr. Boterenbrood' haar laak geëindigd. Hedenmorgen hebben mevr. E. WerffRamondt en mevr. C. J. v. d'. Want—-Vegter de bescheiden en gel den, die onder berusting zijn van mevr. Boterenbrood', gecontroleerd en in de beste orde bevonden. Van het bedrag van f300.01Va zijn reed's eenige betalingen ge daan; de rest wordt gereserveerd om daar van nog wat nieuw huisraad aan te schaffen, als de familie Nieuwland over eenige weken haar gerestaureerde woning Jacobastraat 24 betrekt. Voor de Ned. Herv. Kerk. Ilct ontwerp tot reorganisatie van de Ned, Herv Kerk, de vorige maand in een buitengewone vergadering van de Alge- meoue Synode aangenomen met 109 stemmen, zal 4 en .zoo noodig 5 Mei a.s. worden behandeld iu de Prov. Kerkbe sturen. In de classicale vergaderingen komt het vervolgens ter tafel op 29 Juni, tenzij er wordt besloten tot oen buitengewone zit- th'.g. Beide instanties brengen alleen advies uit, waarvan de kamende Alg. Synode (die gehouden wordt in de tweede helft van Juli en het begiu van Augustus) ge bruik kan maken. Van haar samenstelling hangt veel af; er zijn nog mutaties te wachten In November volgen weer vergaderingen' van de Prov. Kerkbesturen en de Waalsch© Commissie. Verkrijgt het ontwerp hier 2/3 van de stemmen der leden, dan is het ont werp definitief aangenomen. Concert „Euphonia.". Men schrijft ons: Het concert van het Schied. Mandoline gezelschap „Euphonia" op 9 Februari j.l., waaraan het Schied. Dubbel Mannenkwar. tet Pree io sa belangeloos medewerkte en waarvan liet eventueel batig saldo voor Zwakzinnigenzorg bestemd was, lieeft belaas een tekort opgeleverd. Ondanks deze teleurstelling wil Eupho nia een dergelijken avond nog eens her halen en hoopt dan op meer belangstelling, zoodat een flink bedrag zal kutnnem worden afgedragen aan de vereeniging, die zulk mooi en moeilijk werk verricht. Om van hun goeden wil te getuigen Is door de leden van E,uphonia onderling f10 voor Zwakzinnigenzorg bijeengebracht. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. De groote illusie; 2. Wat heb je nou ge daan? City Theater, 8.15 uur. 1. Het verminkte gezicht. 2. Het meisje en de Chi nees. 1 Maart. Musis Sacrum, 8 uur. Feestuit- voerins Schied'. Mandolinegezei- schap O N.I. 1 Maart Musis Sacrum, half 3, Ned1. Ver. van Huisvrouwen. Zainggniddag, ol.v. mevr. Grimberg—Huyzer. 1 Maart. Zaal R. K. Volksbond, 8 uur. Concert „Harpe Davids", 2 Maart. Passage Theater. AVRO-avond. 2 Maart. Vereemigingslokaal, 8 uur. Film avond N.C.G.O.V. (3 uur Kinder voorstelling). 2 Maart. Wijklokaal, Nieuwe Maasstraat, 8 uur. Jaarfeest naaikrans „Mirjam" 2 Maart Gebouw Eendracht, half 3. Voor dracht: De verbruiker en kwali teit en vertooning Mcfapro-film Zonder masker. 3 Maart. Passage Theater, 8 uur Nod. Vereen, van Fabr.-arb. Cabaraet- avond. De Jonge Spelers. ROTTERDAM. Heden e. v. d. 2.15 en 8.30 uur. Arena. Heden e. v. d. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouwmeester Revue: Neerlands bloed. 28 Febr. Tivoli Schouwburg, 8.1a u Ver. Rolt. Hofstad' Tooneel. Boe,je. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Koningin Victo- ria. Centraal. 2 u. 7 u. 9.15 u. Bedreigde levens. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De vliegend^ zot; Hollywood' cowboy. Corso. Van 11 af door]. De zanger vaa Hare Koogheid'. Graad. 2 u. 7 u. 9.15 u. Een zekere vrouw. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De Indische graftempel. Olympia. 7 u. 9.15 u. De duivel aan het stuur; De schrik der bandieten. Prinses 2.15 u, 8.15 u. Sherlock Holmes; De held van Silver City. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Gravin Alexan dra. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Beethoven's groote liefde. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 n. Je kunt niet alles hebben.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2