WAARBORG-KLEEDING STADSNIEUWS Een schoolkrant. R.E.T. Het vertrek van den gemeente secretaris. De spreeuwen. Thee en tabak gestolen. Visschen in de Poldervaart. Jaarvergadering. U de'beste blijken WAARBORG-KLEEDING ALLEEN BU KREYMBORG. VRIJ2.-G0DSDIENSTIGE PREDIKING zai >rof. Dr. L. J. v. HOLK De proeven van Veraart. BEURTVAART SCHIED AM-A'D AM Dagelijksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM Het bedrag van de heffing en de steun-De Eerste Schiedamsche Papiervernietiging. Ongebanderolleerd sigaretten papier. De metselaarsstaking. H.B.S. Vereeniging „Onder Ons" BINNENLAND De staking te Losser. XTtgeleidc gedaan op hef .station. Met -Vn trom van 7 37 zijn g is te ra c»nd tl© heer en mevr V SickengaMeyeringh uit SchVlam vertrokken, on zich defini tief moftt r\\ oon te Hilversum te vestigen. Woensdag was de heer Sickenga nog gauw even van Liei naar Hilversum gegaan om ie zien, of alles voor liet betrekken van de nieuw© v. ooiing in orde was! Do ims afgetreden gemeente-secretaris en diens echtgenoote werden gisteravond aan het station uitgeleide gedaan door mevr. A. J. A. van tlaarenHaymakers en eenige intieme vrienden, o. a. de heer en mevr. jbr. dr. E. J. do Ranïtz en. de heer en mevr ir. H B. .T. Aikema. Gisteravond kwart voor 5 kwam mr. Sickenga nog even op het stadhuis, om afscheid te nemen van het secretarie-per soneel. 1 S if ii In Volkspark en Sterreboseh. De lieer A. Genrlsen, chef van den Plant soendienst, meerit met zijn verontrustings- pogingen succes te hebben gehad, want het aantal spreeuwen, dat in het Volks park komt oremachten, is aanmerkelijk minder geworden. Of de vuurpijlen en de schoten, die de heer L van Dijke 's avonds tegen ooi.ker en des morgens hij het opkomen van de zon heeft gelost, de oorzaak zijn. dat het spreeuwen-heir tot misschien een kwart van zijn oorspronke lijk© steikte is gedund, is niet met zeker heid na te gaan, maar waarschijnlijk is het wel, wan' een deel der spreeuwen heeft thans zijn slaapplaats gekomen in het Sterre- bosch, dicht aan den Maaskant, bij de villa van Wilton. Daar worden ze door den Plantsoendienst niet verjaagd. De heer Geurisen heeft nog eens weer een poging gedaan om zijn maatregelen tegenover ons te rechtvaardigen en hij deed dat in cijfers! Elke spreeuw weegt ongeveer één ons. Neem aan, dat er 200.000 spreeuwen in het Volkspark kwa men slapen, dan zou dus eiken avond op een klein deel van het Volkspark een gewicht neerkomen van 20.000 K.G.l Een vogelkenner met wien we over het aanzienlij!, minder worden van liet spreeu- wen-htir spraken, opperde de mogelijkheid dat het vrij zachte weer vele vogels heeft „.ver'eid" reeds nu zich af te scheiden van de groote groep om getweeën op zich zelf te gaan „wonen". Misschien hebben èn de maatregelen van. den Plantsoendienst! èn de ontwaakte - pa- rings-liifi samengewerkt om het aantal naclitverblijf-zoekers in ons boseh de laat ste da een zeer aanzienlijk te doen ver minderen 1 1 1 t "'1*1 Geruild voor soepkippen! Het was aan de Schiedamsche recher che fcer oore gekomen, dat hier ter stede pakjes Van Nelle's thee ver beneden de waardie werden verhandeld. Thee, waarvan de verkoopsprijs 37, 32 en 24 cent be droeg; werd verkocht voer 35, 32 en 18 cent per ons. Daar de verkoopsprijzen lager waren dan de inkoopsprijzen, moest hier misdrijf in het spel zijn. Een nauw keurig ondersoek werd ingesteld, waaruit bleek, dat de 35-jarige ijzerwerker T. v. G. die Tnan Was, die de thee in den han del bracht. Deze werd aangehouden en ingesloten in het politiebureau. V. d'. G. bleek de thee te betrekken van den 34-ja- rigen varkenskoopman H. v. S. Deze werd1 eveneens aangehouden en in bewaring ge steld.' Van S betrok de thee weer van den 42-jarigen D. T. v. E. uit Rotter dam, die als terreinknecht in dienst was bij de firma Van Nelle te Overschie. Van E. werd aangehouden en in bewaring ge steld. Laatstgenoemde bekende zich ge durende de laatste drie maanden zes maal te hebben laten insluiten in de fabriek van Van Nelle en daaruit te hebben ont vreemd 150 pond thee en 200 pakjes shag- tabak. De tabak nam hij bij vergissing mede: hij dacht dat het thee was. De thee en tabak verkocht van E. aan den varkenskoopman voor een aantal soep kippen. De varkenskoopman liet de ge heel© voorraad' thee en tabak weer ver- koopen aan diverse personen door T. v. du G. Toen een rechercheur een huiszoeking deed in de woning van T. v. d. G., vond hij daar nog een partij ongezegeld sigarettenpapier, dat en passant werd m beslag genomen en waarvoor T, v. d. G. zich ook zal hebben te verantwoorden. Tegen de volgende personen is proces verbaal terzake heling opgemaakt: T. v. d. G., J. v. d. G. on G. T. W. M. Deze zijn daarna op vrije voeten gesteld. Van E. en v. S. zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. Een hoeveel heid thee kon nog achterhaald worden. Het ongeval in dr Lange Kerkstraat. Bij het ongeval in de Lange Kerkstraat, waarbij tijdens het sloopen van een pand een stuk beton naar beneden viel, kwam niet de beer N. J. v. d. Kraan, baas bij Gemeentewerken, maar de heer J. v. d. Kraan, opzichter bij den Woning-dienst, zich gistermiddag op de hoogte stellen. Vernielzucht. Gistermiddag is door jongens een vi trine, die was bevestigd aan den gevel van een winkelpand in de SL Liduina- straat, omlaag getrokken, waardoor een groote ruit van die vitrine werd ver- -nield. Een profi-proces. liet hengelen m de Pol dei vaart, u a arm Milds monaclieiiheugems vlij is gehengeld, toepende van de Scliie naar Vijftlui/.en en voor de Schiedammers van veel belang, loopt gevaar De rechthebbende op het visdirecht, gedeeltelijk als eigenaar, ge deeltelijk als pachter van Delfland, heeft zidi met een schrijven tot den minister van justitie gewend, waarin hij zich be klaagt over de schade door de hengelaars, die zonder vergunning in de Poldervaart hengelen, hem toegebracht. Dit schrijven is langs den gewonen ambtelijken weg te recht gekomen bij den ambtenaar van liet openbaar ministerie bij het kantongerecht alhier, die den brigade-commandant van de njksveidvvacht te Overschie (waar de z g. „Ketheivaart" onder ressorteert) op dracht gaf een proef-verbaal tegen een hengelaar op te maken. Majoor De Lange te Overschie ging uit van het gezonde standpunt, dat dan de hengelaars ten minste hun rechten behoor lijk verdedigd moesten zien en wendde zich tot het hoofdbestuur van het Centraal Ne- derlandsch Hengclaarsverbond, welke fede ratie hem bekend' was steeds voor de be langen van de hengelaars ten strijde te trekken, met het verzoek of dit Verbond de zaak wilde verdedigen. Voor insiders, die weten, dat deze Federatie gedurende het laatste tien-tal jaren den toon aangaf in aile belangrijke visscherij-processen, be hoeft het geen betoog, dat het antwoord toestemmend luidde. Alleen het proces zal niet worden gevoerd door het Verbond, doch daar liet een sterk plaatselijk belang heeft, door de afdeeling Schiedam (secr. Schenau, Zvvartevvaalschestraat 7) met fi- nancieelen steun van het Verbond en, in dien noodig, de andere afdeelingen. Zoo verschenen clan een dezer dagen aan „De halve Maan" brigadier-majoor De Lange uit Overschie, rijksveldwachter Braam uit Kelhel en de C.N.II.V, hoofdbe stuurder «C. Misset Gzn., uit Scheveningem, die aan h.d hengelen toog, waarbij hij zich door de bc-ide rijksveldwachters „op de bon geslingerd" zag wegens „hengelen zonder vergunning van den vischrechtheb- bende in de Poldervaart". De hengel werd in beslag genomen en de kantonrechter alhier zal t z.t. de zaak hebben te be- oordcelen. Het is vanzelfsprekend, dat het te verwachten vonnis van den kantonrech ter in hooger beroep zal worden bestre den, hetzij door den verdachte, hetzij door den ambtenaar van het Oil. In dit verband merken wij op, dat de Roiterdamsehe rechtbank nog kort geleden een soortgelijk geval heeft berecht. Ook hier had1 do rechthebbende van een vïseh- recht (de Mist) zich tot den minister van justitie gewend en ook hier had- het C.N.H.V. de zaak verdedigd. Het vonnis, den 24sten December 1937 gewezen, stelde de hengelaars in het ge lijk en verklaarde „de Vlist" als zijnde bevlot- en bevaarbaar wafer, vrij voor den hengel, zoodat de kans dat de hengelaars vrij in de Poldervaart zullen mogen blijven visschen volstrekt niet hopeloos verkeken is. Boeli en Weda. In de We-qerkerk hield gisteravond de zendmgskring voor post Bueli en Weda zijn jaarvergadering en zooals de ge woonte is van dezen kring was er een zendeling, die dengenen, die altijd zoo trouw de zending steunen, van zijn ar beid vertelde. Ditmaal was zendeling II. M. Bonzei van Djaiiolo op llalma- liera uilgenoodigd. ös. J. W. To n s b eek - opende deze 28sle jaarvergadering op de gebruikelijke wijze om vervolgens de aanwezigen wel kom te heeten. Het vorig jaar, aldus spr., hadden wij hier in ons midden zendeling Bot en zijn vrouw, die thans weer in Indië voor de zending arbeiden. Hij verzocht zijn toehoorders en toehoorderessen biddend bet werk te dragen, aangezien dan zeker de overwinning behaald zal worden. Zendeling Bot heeft een ongeval gehad; bij een tocht met de motorboot is brand uitgebroken, maar gelukkig konden alten in het water springen, en gered' w'orden door in de nabijheid zijnde Indische mili tairen. Zoo zien wij dus, dat God alles ten goede leidt. Zendeling Bonzei, die thans in ons Van school G1 (Mulo-school Huysmansstraat-Zivartcwaal- seheslraat). Voor en door ue leerlingen van school G1 (hoofd de hoer M. Lemson) is een scliooikiant in het leven geroepen, die tweemaal per maand zal verschijnen. Mede. u erkers zijn leeraren en leerlingen van school G1. ,In het voorwoord in het eerste nummer schrijft de heer A. v. d. Wijden o.a. Er zijn zelfs nu nog menschen, die zoo goed als nooit een boek lezen, maar wel een krant. Do krant. Van elck wat wils. Misschien leest de een in hoofdzaak de politieke toestand' of de koersen, een ander de advertenties of gemengd nieuws. Ieder' leest wat hem liet meest interes, seert, wat in hem weerklank vindt. Geen wonder, dat de een er zooveel meer uithaalt dan de ander. Hoe grooler de be. langstelling is, hoe meer de krant zal be. teekenen. Ook in jullie leven zal (later) de krant wel een rol van be toeken is spelen. Daarom Bij goed kijken en vergelijken zal Kerk Ned. Prot. Bond Westvest 90 ZONDAG 6 MAART, half elf v.m., Wegens ziekte van Dr. G.'Horrëus de Haas Rem. Pred. te Leiden den dienst leiden. midden vertoeft, is op Boeli en Weda begonnen met zijn arbeid' als zendeling en heeft daar zeven ii acht jaar ge werkt. Alvorens den lieer Bonzel hel woord te verlcenen, deelde spr. mee, dat de wakkere jeugdige zendingsgarde in het af- geloopen jaar £1237.071/2 bijeen heeft ge bracht. Vorig jaar was dit f1281; er is dus een kleine achteruitgang, maar wij zullen het maar beschouwen als de zee. Na de eb moet dus weer vloed volgen. Voor Suriname werd' in totaal f 111.70 opgehaald. Spr. dankte de dames en hoe ren, die deze bedragen met zooveel ijver hebben bijeengebracht. Spr. betreurde het ton zeerste, dat christelijk Nederland geen f 800.000 bijeen kan brengen voor het prachtige zendings werk en wekte de aanwezigen op met trouw en toewijding (e blijven doorgaan op den ingeslagen weg. Het woord was vervolgens aan zende ling Bonzel. Spr. verhaalde van den arbeid in Djai iolo, aan de JJtestkust van Haimahera gelegen. Speciaal legde hij den nadruk op den steun, welke de zendeling ont vangt van zijn goeroe's, d. z. inlandsciie helpers. In spr.'s ressort, waar 10.000 christenen zijn, zijn 18 goeroe's en 10 evangelisten werkzaam. De goeroe's heb ben een drieledige taak; zij zijn voor ganger, onderwijzer en bieden medisch© hulp. Vroeger kwamen de goeroe's uit Ambon en Sangir, d'och thans worden zij uit de bevolking van Haimahera zelf ge- requireerd', waardoor zij van nog grooter nut zijn, omdat zij de adath en de taal kennen. De taak der evangelisten is eenvoudiger. Dit zijn kampougjongens, die de lagere school bezoeken en wat theologische les sen ontvangen hebben. Zij verdienen als landbouwer hun brood en tijdens hun werk en in bun vrijen tijd' verhalen /.ij van het christendom. Voorts geven zij gods dienstonderricht en stichten clubs e.d Teneinde den goeroe's een echtgenoot te geven, die wat verstandelijke ontwik keling betreft naast hen kan staan, wordt tegenwoordig ook veel aandacht besteed aan de opleiding van meisjes. Van het 'Moh armnedanisme heeft men op Haimahera nagenoeg geen last meer; het lastigst zijn de priesters. Er is evenwel een goede vooruitgang te bespeuren, al dus besloot spr. en men kan Djaiiolo ge rust het beste ressort van Haimahera noe- Enkele wolkjes. Gistermiddag omstreeks vijf uur, toen. wij nog even een kijkje gingen nemen bij den brandstapel aan de Penningl aan, maak. te de beer A. Veraart ons opmerkzaam op een tweetal kleine streepvormige wolkjes, welke zich zouden hebben gevormd ten. 7000—10.000 meter moesten bevinden, en welke zich zoduen hebben gevormd ten. ®sea* Practisch gesproken heeft het hei- gevolge van de proef. De heer Veraart heeft den.dom bier l™n -kra?ht m^r e.n na gisteren ongeveer duizend liter water ge. bruikt. In de zeven po tien zijn elf mud kolen (.'latoott en een groote hoeveelheid hout is gebruikt voor den brandstapel. Het hout was zeer geschikt voor de proef, want het was jong cn dientengevolge zeer wa terrijk. De volgende week Donderdag zet de heer Veraart zijn proeven voort langs de Wil helm! nahaven. verloop van tijd/ als de oudere bewo ners gestorven zijn, zal het christendom algemeen verbreid' zijn. Onder leiding van den heer G. van Boek zong 3e Chr. Gemengde Zangver- eeniging „Eltheto" tusschen de redevce ringen en aan het slot van den avond eenige liederen. Ds. Tonsbeek sloot de jaarvergadering op de gebruikelijke wijze. Oranjegarde. Voor den filmavond en kiudervoorstel- Eerste paal geslagen. ling op Woensdagavond a.s. te organisee- Met eenige plechtigheid is vanmorgen de1 ren door de Oranjegarde, zijn morgenmid- eerste paal geslagen voor het werk, dalt<]ag van 2—4 uur kaarten verfcrijgki u nu wordt uitgevoerd in de nog oiergebievenclubhuis WeMvest 3-4. put aan den Rotterdam-dien -lijk op den hoek van den Singel. Toen de laatste klap op de eerste paal gegeven moest worden, werd «op den kop van den paal een zg. klapper gelegd, welke mei een flinke knal ontplofte, toen het blok viel. Ac -vezig wa ren exa. de architect, de heer Huogeveen. de heer J van der Kraan, opzichter bij 'den Woningdienst, de heer C. A. van Bergen Walraven, en enkele anderen. Met het werk, dat wordt uitgevoerd door den heer Joan vain Kuyk, te Rotterdam, is meteen een aainvang gemaakt. Het is ge bleken, dat de ondergrond ter plaatse van een zoodanige samenstelling is, dat aan. meikelijk kortere palen gebruikt kunnen worden, dan aanvankelijk berekend was. Het verschil bedraagt ongeveer drie meter. In air. verb. m. Groningen en Friesland. Vertr. dagelijks 5 uur. Adres Schiedam, Oude Sluis 4. Tel. 68456. A'dam. Klovemersburgw. 9 Tel. 48957. Schippers: J C. DE MOS en F. W. BON Jr. Telefoon 68646 GEBB, B1JL0O De boterheffing. uitkeer!re op boter is, behoudens tusschen- Inkoop van alle soorten tijdsche wijziging, voor de week van 3 tot J OUD PAPIER EN METALEN 10 Maart vastgesteld op 65 cent per kg. y .,s Westmolenstraat 25-27, (onveranderd). Tel. 67556 moeten we leerem de krant te lezen. ,,Hoe kun je dat nou leeron", hoor ik iemand al brommen. „Al die vervelende grooto-menschenkost is toch niets voor ons. Wij hebben onze eigen interessen «cm daar gaan de kranten toch aan voorbij". Juist en daarom willen we nu zelf een krant gaan maken voor. en door jonge menschen. Iedere krant heeft tallooze medewer. kersmaar niet alles kan geplaatst woiden. i Dat gaat hier precies zoo. De medewerkers zijn jullie. Denk daarom. Fr leeft zooveel moois in jullie: Padvin derij, natuurstudie, sport, knutselen, tee- kenem. i Zorg dat de redactie genoeg copie krijgt. Een ding. Wees altijd jezelf. Probeer geen groote menschen te zijn. Een kindscbe grijsaard is minder erg dan een grijs kind". In het tweede nummer, dat dezer dagen verscheen, kwam reeds een Ingezonden stuk voor (van redactiewege bekort!) «cnver bet fietsenhok bij de school aan de Zwartewaalschesfcraat. Voorts is een artikeltje opgenomen over Terschelling, "Dansmuziek uit Cuba; een rubriek: Voor de dames (hoe men vlekken verwijdert), Poëzie en Humor. Tegen de lamp geloopen. Een der opvarenden van het in de Mer- wehaven liggende Noorsche s.s. Rufcerdjel, vermiste gisteren eenige eigendommen uit zijn hut. Aangezien het s.s. nog maar kort te voren ligplaats had genomen in de Mer- wehavan en juist eenige werklieden aan boord waren geweest, waarvan de meeste® zich nog op de kade bevonden, werd de rivierpolitie van den diefstal in kennis ge steld. Een rechercheur verscheen en fouil leerde de arbeiders op de kade. Do ver miste voorwerpen werden echter niet ge vonden, maar wal vond de rechercheur ito de zakken van den 36-jarigen Schiedam- schen winkelier J.M. 31 boekjes onge banderolleerd sigarettenpapier. Hij ïs ter beschikking gesteld1 van den dienst invoer rechten en accijnzen te Rotterdam. Vooruitgang. In Februari j.l. werden door de R.E.T. vervoerd 5.623.462 reizigers, tegen 4.959.053 in Februari 1939. De opbrengst was resp. ix 422 099.00 en f378.239.60. dus in de algeloopen maand f 43.859.46 meer dan in de overeenkomstige maand van het vorig jaar. Hedenmiddag geëindigd. Hedenmiddag te 1 uur is het werk aan den Rotterdamschedijk, dat door den heer J. van Dort voor de HAV Bank woTdt uitgevoerd, weer voortgezet, nadat gister avond overeenstemming was bereikt tus schen de vakbonden en de beide onder aannemers Wetstein en Kruithof. Gistermiddag om half vier" was In Ge bouw Eendracht een conferentie belegd tusschen den heer Fan Dort en drie hoofdbestuurders. Het resultaat daarvan was, d'at gisteravond om half acht een tweede bespreking werd gehouden, waar bij mede aanwezig waren de hoeren Wet stein en Kruithof," Het resultaat van deze conferentie was tenslotte, dat de onder aannemers zich bereid! verklaarden het landelijk collectief contract te ouSertee- kenen. De onderteekenaars hebben zich daardoor voor het geheele land tot 1 Maart 1939 gebonden aan de voorwaar den van dit contract, dat voor de werk lieden aan den bouw aan den Rotterdam schedijk een ioonsverhooging beteekent van zes cent per uur. Bovendien is deze week het nieuwe eon tract in de bouwbedrijven van kracht geworden, dat een Ioonsverhooging van 2 cent inhoudt, zoodat dus de totale Ioons verhooging van de betrokkenen aan dit werk 8 cent bedraagt. Vanmiddag om 1 uur zijn alle ueik- lieden weer aan het werk gegaan. De lcestclijkhcdeu geopend. Do feestelijkheden, georganiseerd dooi de II B.S. Vereeniging „Oedex Ons" ter ge legenheid van het 35-jarig beslaan, zijn hedenmiddag geopend met sporiw ed-lrijken op het A.S.V.-terrein, dat hiervoor v, el- willend ter beschikking werd gesteld. Begonnen werd met een voetbalwedstrijd tusschen leerlingen en oud-teerlingen van de H.B.S. Niet allen, die in het veld er- schenen, waren nog rijp voor het Neder- landscli elftal; booze tongen vertelden, dat een der beide keepers hedenmiddag voor het eerst een voetbal aanraakte, maar dat zal wel niet waar zijn! Het werd desniet temin een genoeglijk partijtje, waarvan de vele jongelui langs het lijntje genoten. Voorts toonden o.a. hun belangstelling de directeur van de R. H. B. S., dr. U. SchuTts; de oud-directeur, ©ore-voorzitter van „Onder Oins" de heer heer N. W. van Gelder; de boenen ir. W. J. Vol te wens. r©orzitter; W. Temperman, vice-vourzif- ter; A. Berg, secretaris, A. de Gro-ot, pen. ningmeester en verscheidene leden van het 1 ustciim.comitéde heer N. W.- Nieuv- kerk, voorzitter van A. S. V. en bijna alle leeraren van de R. H. B. S. Met de rast was de stand 30 in liet voordeel van de leerlingen der R. H. B. S. Om half 4 zou een hockey, wedstrijd H. B. S.Gymnasium beginnen Morgenochtend1 worden op het gemeen, telijfc sportterrein aan don Havendijk, ath. letiek.wedstrijden voor H. B. S. leerlingen gehouden. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theafcer, 8.15 uur. 1 Ten wes ten van Shanghai. 2. pe mijnen van koning Salomon. Zondagmid dag 3 uur beide hoofdfilms. City Theater, 8.15 uur. 1. Swing time. 2. De privé-secretaresse getrouwd'. Zondag 3 en 5 nar matinée. 4 Maart. Luthersche kerk, 8 uur. Vrou wen-wereldgebedsdag. 5 Maart. R. H. B. S., 35 uur. Receptie Schied. H. B. S. Vereen. ,,Onder Ons". 35.jarig bestaan. ROTTERDAM. Heden e. v. d. 2.15' en 8.30 uur. Arena. Heden e. v. d. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouwmeester Revue: Neerlands bloed. 4 Maart. Zaal Kunstkring. 8.15 uur. Mu- Zi'ekkrmg. Russische liederen- avond. Tassia Ossipova; aan den vleugel Theo van dear Pas. 4 Maart. Tivoli Schouwburg. 8.30 uur. De Rotterdammers. Kwattasoldaten. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Koningin Vio- taira. Centraal. 2 u. 7 u. 9.15 u. Bedreigde levens. City. 2.15 u 7 u. 9.30 u. Brandende doi- laxs. Corso. Van 11 u. af doorl. Sherlock Hol mes. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. De weg terug. Lumière. 2.15 u 7 u. 9.15 u. Het mo nument eener groote liefde. Olympia. 7 u. 9.15 u. Het vlammende woud. De wraak van den lialf- bloed. Prinses. 2.15 u. 815 u. De zanger van Hare Hoogheid; Kreutzer Sonate. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. De mijnen van Koning Salomo; Wat heb je nou gedaan? Studoi '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Beetho ven's groote liefde. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9 15 u. Een offer uit liefde Verbod van samenscholing uit gevaardigd. In verband met de staking bij de firma L. van Heek en Zonen to Losser, heeft d© politie gistermiddag om vier uur eau verbod van samenscholing afgekondigd. Niettemin hebben eenige honderden per. stonein zich gisteravond tegen half zes het tijdstip, waarop de werkwilligen de fabriek verlaten bij den ingang van de fabriek opgesteld'. Nauwelijks waren d'e werkwilligen van het fabrieksgebouw vertrokken, of die po. litie gelastte den belangstellenden door te loepen. Nabij de woning van een werk willige te Overdihkel heeft de politic- een menigte menschen, welke zich daar had verzameld, uiteen moeten drijven, waarbij van de gummistok werd gebruik gemaakt. R. Mees en Zoonen. Bij de gisteren gehouden introductie van f 1.250.000 aandeelcn in het Rotter» dgmsch beleggings consortium N.V., moest op de voor twaalf uur 's middags <üiuvaor gen aanvragen, een sterk© reductie plaats vinden.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2