LAATSTE NIEUWS Het Zusterhuis. Wiiton-Fijenoord. Schied. Reddingsbrigade. Kamermuziekavond. Gebouw voor Chr. Sociale Be-* langen. De „bandensnijder". Proefvaart motorschip „Ocana". Officieel geopend. Ih Jeniiinkiag half 4 i& ouder ginuh» to langstelling er werl een 1.3') lal uimooJigingen verzonden liet Zus terhuis g<.t»p»4ïd, dat achter liet Ge* iraviite ZieUi.luiis is verreden en waarover \vi ia ons blad van giste ren reeds uitvoerige mededeelingen liebhen gtdaan. lïede van den burgemeester. De opening geschiedde door den burge meester, mr. dr. F. L. J. van Haaien, als o\ orzilter van de Commissie van Ad ministratie van Let Gemeente Ziekenbus. Spr. zeide, dat van het begin af geble ken is, dat voor wat het onderbrengen van tlii zusters van het Gemeente Ziekenhuis betreft, een andere oplossing gevonden moest worden. Die overtuiging is een nood zakelijkheid geworden en thans is daaraan recht wedervaren. Dat is echter niet zonder slag of stoot geschied! Dank zij echter de samenwerking van ge meentelijke en andere instanties is tlians een sociale dag aangebroken, in de eerste plaats voor de zusters, die Iiier hun thuis zullen heboen en in de tweede plaats zijdelings ,_oor de stad, omdat do zus- Iers, die hier hun verblijf vinden, raimte maken in het Ziekenhuis t-n beter voor hun taak berekend zullen zijn, na zij in bun vrijen tijd iu zoo'n prettige omgeving kun nen vertoeven. Aan de verschillende instanties, die heb ben meegewerkt om dit Zusterhuis tot stand te doen brengen, werd dank ge bracht; aan den directeur van het Gemeen te Ziekenhuis, dr. A. H. de Bruyn; de ad1- junct-directrice mevr. C. H. S. de lioer; de Commissie van administratie voor het Gemeente Ziekenhuis, waarbij spr. ook dankbaar het vele werk van zijn voorgan ger, wijlen burgemeester H. Stulemeijer. als voorzitter dier commissie, herdacht; aan B. en W. eti den raad, die de noodige voorstellen voorbereidden en goedkeurden om tot den bouw over te gaan; aan rijks- autoriteiten en speciaal aan bet Werkfonds dat den bouw financieel mogelijk maakte; aan den hoofdinspecteur van de Volksge zondheid, den heer R. N. 51. Eykel te 's-Gravenhage, die gunstig adviseerde en aan ir. H. Hoekstra, ingenieur van den rijksgebouwendienst, die waardevolle ad viezen gaf. Spr. wenschte m do eerste plaats de zusters, die in dit huis zullen wonen, ge luk en in do tweede plaals de gemeente, die een inrichting van algemeen nut rij ker is geworden. Donk werd ook gebracht aan allen, die aan den opbouw en de afwerking van het Zusterhuis hebben meegewerkt, in het bi- zonder aan ir C. E. Alexander, architect bij Gemeente Werken, die het gebouw ont wierp in het juiste kader en oog had voor het practisch m.t en comfort. Nadat de burgemeester gesproken had, voerden hel woord dr. A, H. de Brurju, directeur van het gemeenteziekenhuis, en ir. C. E. Alexander, architect van het gebcuw. De aanwezigen. Tot de aanwezigen behoorden de wet houders dezer gemeente, de heeren ir. C. Houtman, mr. M. M. van Velzen, i Hin kelaar; mr. Slavenburg; de heer P. de Bruin, lid van Ged. Staten van Zuid-Hol land; de leden van de commissie van administratie mevr. H. Benthemde Wilde, en de heeren N. Scheurkogel, mr. J. Stbee- inan Hesse en 3. van Katwijk Janszn, en de secretaris, mr. H. J. Welcker; de di recteur van Gemeente Werken, ir. G. Ger- lagh, en de secretaris van de Commissie van Gemeente Werken, de heer Jac. v. d. Graaf; de directeur van het Gemeente Ziekenhuis, dr. A. H. de Bruin en de adjunct-directrice, mevr. C. H. S. de Boer; ir. H. Hoekstra, ingenieur bij den rijksge bouwendienst; ir. C E. Alexander, ont werper van het gebouw; verse hei dei se raadsleden; de locosecretaris, mr. N. J. Post; bijna alle Schiedamsche med'ei- de chirurg, dr. J. C. van Vliet en spcciah-len aan hët Ziekenhuis verbonden; ieden van de Schoonheidscommissie; hoofden van tak ken van d!i<msf; ds. J. W. Tonsbeek: de Herv. mijkpredikant; mej. 31. Kras, direc trice van het St. Jacobs Gasthuh; ir. W. Benkers A.Jzn, voorzitter van da Dr. No- Jetsbchting; F'. A. C. Leckner; zusters diaconessen; de chef van den Plankcen- il.cnst, A. Gc-urtsen; opzchters, aannemers, onderaannemers en leveranciers en an deren. De heer R. H. 31. Eiikeh hoofdinspec teur van de volksgezondheid, het Werk fonds, de moeder-overste van de dr. Nokt- sfciebhng, het oud-lid der Z'ekenhui'scom- rr.issie, F, A- H. van lersel, en vele an deren hadden een gelukwcnsch gezonden. Oplichtingen. Door de politie te Kethel is aangehou den J. B. uit Delft, die zich ten nadeele van een Schiedamsche distülaleursfirma had schuldig gemaakt aan oplichting van een bedrag van ruim f300. Hij is over gebracht naar het politiebureau alhier en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Door de politie is aangehouden J. v, H-, die zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting tot een bedrag van ongeveer f 9. Nadat proces-verbaal tegen hem was opge maakt is hij heengezonden. Over 1937 een winst van f 2.079.101.19; oorgesteld dividend 9 pCt. Iu liet vei&Ug van het 17e boekjaar (1937, van de Dok en Werf Maatschappij WiltonFijenoord geeft de Raad van Ccmi- nu>saiisseu oen o\ cr/ii.ht van de kapïlatls- positie. Aan hot jaar. rslug der directie van de X.uunl. Venn Wilton's .Machinefabriek en Scheepswerf over 1937, dat tevens rappor- leert over het bedrijf der met haar tot een gezamenlijke onderneming verbonden -Mij. voor Scht-eps- en Werktuigbouw Fijenoord N.V., ontleenen wij de volgende inededae- lingen Kanden wij in ons vorig jaarverslag met oldoening op wijzen, dat de opleving in ons reparatiebedrijf zich in de eerste maanden van 1937 handhaafde, thans kun nen wij hieraan toevoegen, dat deze af- deeling, zooals uit de verder in dit ver slag opgenomen staat van gedokte en op de helling tohandelde schepen blijkt, ge durende het geheele afgeloopen boekjaar volop van werk was voorzien. Ook in 1938 heeft deze bedrijfsdrukte zich tot dusver voortgezet. Onze afdecling voor den bouw van nieu we schepen, welke bij den aanvang van het verslagjaar een bevredigende hoeveel heid werk oaderlunden had, slaagde erin een aantal belangrijke opdrachten tc boe ken. In Juli wcr' ons door de Holland Amerika lijn r'e houw opgedragen van een stalen dubbelschroef motoivrachtschip mot pr.ssagiers-accomodatie, groot 9109 (an, waarvan de voortstuwingsinstallatie, staande uit twee dubbel werkende twee'akt Fijenoord 31 A N. Dieselmotoren, in onze werkplaatsen wordt vervaardigd. In December d.a.v. ontvingen wij van do Koninklijke Shell do opdracht tot den houw van 3 motortankschepen, elk groot 12.300 ton draagvermogen. De voortstu- wiiigsinstailalie van twee dezer schepen, bestaande voor elk uit een enkelwerkenden viertakt F.j noord 3I.A.N. Diesel motor, zal eveneens in onze machinefa briek walden vervaardigd Van de overige in 1937 ontvangen be langrijke orders vermelden wij nog de ver bouwing lan het motortankschip ^Cali fornia Standard" voor rekening van de Foreign Tanks-lop Corporation te San Fran cisco. Deze lies tellingen, te zamen met de aan het einde van het afgeloopen boekjaar onderhanden gebleven opdrachten waarbor gen voor het komende boekjaar een alles zins bevredigende bezetting in deze af- deeling, welke bezetting naar wij vertrou wen door een aantal bestellingen van het departement van defensie nog zal worden opgevoerd. Dokdagen. In 1937 todrocg het aantal in onze drij vende droogdokken opgenomen schepen 4G2, metende 2.-198.300 ton, met 1716 dok- dagen. Op de helling werden 26 zeesche pen en 81 rivierschepen behandeld met in totaal 603 hel tin?-Jagen. Bovendien werden door ons in de drijvende droogdokken der gemeente Rotterdam gerepareerd 9 sche pen, metende 33 017 ton, met 22 dokdagen. Onderhanden werk. -Van het ein !e van het verslagjaar ble ven bij de vereen igde bedrijven onderhan den vool de Koninklijke Shell; de motor- tankschepen „Ocana" en „Ovula'elk groot 9230 ton draagvermogen, met Fijenoord M.A.N. Dieselmotoren, 3 motortanksche pen, elk groot 12.300 ton draagvermogen, waarvan twee met Fijenoord 3I.A.N. Dieselmotoren en een Werkspoor-motor; voor de Holland Amerika-Lrjnhet vracht en passagiersschip „Zaandam", groet 9100 ton, met twee Fijenoord3IAN- Dieselmotoren; voor de Foreign Tankship Corporation te San Francifcco: de verbouwing van het motortankschip „California Standard"; voor het departement van defensie: de oinder/.eobootmijnenleggers „K XIX" en „K XX", benevens het geschut voor de hierna volgende schepen het artillerie-inbtructieschïp „.Tan Hen drik van Kirisb'-rgen", den mijnerdegger iltem van der Zaan", do lorpedohoot- jagers „Tjerk Hi Lies" en „Callenburg", twee torpedobootjagors (1938), zeven on derzeebooten, hulpkruisers, een flottielje- leider (1938;, (best. uit 8.S C.3L, 12 c 35. en 13 c.31. kanonn. n), de lanceerbuizen voor zes onderzeeboo'cn, eenige zo'k'urhten; voor het departement van koloniën16 stuks 8 c.31. luchtafweergeschut met 4 re- s erve l&opon. Winst verd teling. De directie stelt voor om vandaar winst ad f2.079.101.19 voor afschrijving, reser- vecring en dividendbelasting te bestemmen een bedrag van f 1.734.173.33, inclusief o.a. £300.000 als reserve voor personeel- belangen en het restant, ten bedrage van f 344 927 86, aan aandeelhouders uit te keeren Bijbelcursus Gtref. Jeugdraad. Voor den Geref. Jeugdraad zal door ds. C. Vonk een Bijbelcursus worden gegeven. Behandeld: zal worden: De brief van Paulus aan de Romeinen. De cursus, die morgen begint, wordt in de Plantagekerk aan de Lange Nieuwstraat gehouden. Demons, 'aties en proef/veinmen. De S R B. bloeitZij telt pl.m. 200 leden en 170 adspiranlen en leden van jeugdgroepen; de joag-'e is 3, de oudste 32 j t.irl De demonstraties, die gisteravond iu het Sportfondsen bad gehouden werden en waarbij tevens gelegenheid' was de proef voor hef diploma ai te leggen, gaven oak blijk van den gezonden toestand der bri gade. zoowel wat 't gepxesieorde betreft als de flinke botangMelhig van de zijde van het publiek. Do voorzitter der S.R.B, de hoer II. A. 31. Jonker Jloelants, deelde bij den aanvang mede, dat het oorspronkelijk de bedoeling was een grootopgezette de mons'! itie te houden, maar de omstan digheden deden daarvan afz.en. Toch heeft deze demonstratie een bizouder cachet door de redding uit een autocabine van drenkelingen. Teven» zal aangetoond wor den, dat iemand in een auto zeer gerui- men tijd onder water kan blijven, zonder te veriiriuken. Spr. besloot met op te wekken, het moeilijke maar mooie werk van de S.R.B. te steunen. lo. de demonstraties, d.e eerst werden uitgevoerd, behoorden het kislduiken, vaar bij door een 12-jarige het schuil dak onder water werd geopend en uit de kist een pop werd gehaald. Dit kunststukje werd door een anderen knaap van gelijken leeftijd herhaald. Vier da.Tnes"**ctwommcn het bad in de lengte over en voerden een spandoek met zich mee: ..Leert icJdend zwemmen". 3Iet een du ik mam werden trainingsproeven ge nomen om lang onder water te blijven. De belangrijkste demonstratie werd tot het laatste "bewaard'. Da hooïdinstructeur van de S R.B., do lieer \V. E. Groen hout, zwemmeester in het Oosterbad' te Rotterdam, deelde vooraf mee, dat de Ked. Bond tot redding van drenkelingen m 1931 begonnen is met aamvijzïnge.1 te geven Loe personen uit een m het water gereden auto gered kunnen worden, of zich zelf kunnen redden. liet snelverkeer eischl elk jaar talrijke slachtoffers; de z.g. natte dood" is een lugubre compagnon van den dood, die op den weg naar slachtoffers op de loer ligt In 1934 reden 83 auto's te water, tengevolge waarvan 43 personen verdron ken; m 1935 waren d.e cijfers 108 en 36; in 1936 143 en 35 en in 1937 132 en 24. Het is dus. van groote beteekems aanwijzingen te geven, boe automobhsten zich moeten gedragen, aJs zij te water lijden. Met een auto te water. Do pi oef die daarop voigde, to. nde aan, dat men zonder bezwaar meer dan 6 min. in een auto onder water kan blijven. De Beddingsbrigade van Oude Wetering heeft een oude autocabine gemonteerd, waar mee geoefend' woSdt en deze werd aan de S.R.B. tijdelijk ter beschikking gesteld. Het is een gewone cabine van een vracht auto. De voorruit is vervangen door een ijzeren plaat; het achteiraampje is ver vangen door een ijzeien klep, die openge draaid kan worden; voorts zijn ia den cabmewand een aanla! ldeme gaatjes ge boord, waardoor hef water sneller kan binuen stoomen. Als een auto onder water verdwijnt, stijgt het water langzaam in de cabine; eerst als het water in en buiten d'e ca bine even hoog staat, kan een portier geopend worden. Zoolang moeten de dren kelingen zich kalm houden en gebruik maken van de lucht, die nog in de ca bine aanwezig is. De proef, gisteren genomen, g.ng echter nog veel vorder. Ook als een auto geheel onder water is volgeloopen, blijft er altijd nog op de hoogste plek in den wagen een „luchtbel" over, die zich meestal zal bevinden achterin, vlak onder het dak. Bij de proefcabine is deze ruimte met opzet zeer gering gemaakt, door zelfs nog boven de achterruit gaatjes in den wand te boren. De hoogte, die daar droog blijft de luchtbel is daardoor slechts 8 a 10 c.31. en bevat nog voldoende zuur stof om er 610 minuten in te ademen. De kunst is echter die luchtbel op te zoeken en met den nagenoeg gesloten mond vlak tegen het dak adem le ha len. In de cabine' is het, als de auto le wafer ligt, stikdonker en ook met de vingers kan men niet voelen, waar het water ophoudt en dus de luchtbel begint. Die kan men alleen met den mond vin den. De heer J. A. Simons stapte in „zijn wagen" en werd te water gereden. De heer W. Groenhout had! vooraf de aan wezigen dringend geadviseerd zich niet ongerust le maken over het lot van den automobilist, als deze eens wat lang in letterlijken zin onder water bleef. In Til burg is l.H voorgekomen, dat het publiek zich met het geval bemoeide en schreeuw de om den man in den wagen te red den; dames vielen zelfs flauw! De heer Groenhout zorgde er voor, dat de spanning niet ondragelijk werd; hij p/aaite tijdens het experiment gezellig door en vertelde allertei bizonderheden. Na 5 minuten werd', zooals met den heer Simons, die zich in de cabine on der water bevond, afgesproken was, een luid' fluitsignaal gegeven en tevens even het Jicht gedoofd, waardoor een zwak lichtschijnsel, dat hij op bet water onder scheiden kon, voor enkele seconden ver dween. Daarna bleef de heer Simon nog bijna ft/» min. onder water. Door een hand uit de klep aan de achterzijde te steken, beduidde hij, dat men zich niet ongerust behoefde te maken. Eindelijk ging een der portieren open en verscheen de heer Simons aan de oppervlakte van het water, om roet een paar krachtige stagen naar den kant le zwemmen. Volgens een stopwatch, was hij 6 min. 23-/s sec .onder water gebleven. De beer Simons deelcre ons nog mee, dat het binnen sirooinen van het water in de cabine een geweldig lawaai veroor zaakte: „Het is net, of er honderd vlieg tuigen boven je hoofd- cirkelen" S Na kor ten tijd voelt men ook eenige spanning in zijn ooren en het ademhalen m ite „luchtbel", die steeds zuurstof armer wordt, wordt een beetje moeilijker. Toen de cabine opnieuw le water reed, nad zij twee passagiers, de heeren 31. 0. PJooi en A. Fiegce. Dc/e werden veronder steld zich zelf niet te kunnen redden. Na cenigeu tijd onder water te hebben vertoefd, begaven zich twee dames Le water, maakten de portieren open en haal den de drenkelingen uit „hun benarde positie" en brachten hen volgens de re gels der kunst naar den kant. Tenslotte begaf de lieer Groenhout zich te water, zwom door do cabine heen, bleef nog een poosje in de eatoae, waar hij nog wat genoot van d'e luchtbel, die door de twee geredde passagiers n et ge heel was verbruikt en zwom door liet achterraampje naar buiten. Op de cabine is aan een langen stok, die boven water uitsteekt, een luid-bet beves tigd. Als de man m de cabine het tijdens cèn proef te benauwd' zou krijgen, en liulp nood'ig heeft, kan hij met behulp van een touw die bel luiden:, een vedig- heidsmidde! dos. Met dc proeven is dus aangetoond, dat, indien men zich in een auto onder water rustig houdt, geen ruiten inslaat en an dere onverstandige dingen nalaat, er vol doende lucht aanwezig is om nog gcrui- mc-n tijd -te blijven ademen. In de proef cabine is men elders wel eens 10 mi nuten ond-»r water gebleven! De S.R.B. heeft het voornemen zelf ook een dergelijke cabine aan te schaffen. 3Iet de geleende van de Beddingsbrigade van Oude Wetering, heeft men heel wat moc-itc gehad, om haar binnen te krij sen. Het Sportfondsenbad is geen garage! Daarom moest een verhuizer in den arm genomen worden om het gevaarte door liet open dak naar binnen te brengen. Op dezelfde wijze zal het ook straks weer het ?porlfond=enbad veriaten. De S.R.B. hoopt ook de toestemming te verkrijgen dezen zomer proeven te ne men met een echte auto, die te water wordt gereden in een onzer havens. Een verzoek daartoe is vroeger eens geweigerd door de autoriteiten met het oog op het gevaar, dal men daaraan verbonden acht te. Gisteravond' hebben de drie inspec teurs en een adjunct-inspecteur van politie met belangstelling de experimenten met de cabine gevolgd. Ook bij eenige leden van de Rotierdamsche Roddings Brigade was er interesse. Onder de aanwezigen bevonden zich voorts eenige beroeps- chauf'purs. De zwem proef. Na de afgelegde zwemproeven kon aan een 40-tal jongeren en een 10-tal ouderen het zwemdiploma van de S.R.B. worden uitgereikt. Voor jongeren bestaat die proef uit 50 31. schoolslag, 50 31. rug slag met handen op de heupen, 25- 31. gekleed zwemmen; van de 1 31. plank sprongen en watertrappen met de handen op de heupen. Voor de ouderen zijn de afstanden, die afgelegd moeten worden, li. 1 dubbele. Jaarvergadering. Gisteravond liickl de Vereeniging tot Ex ploitatie van een Getouw voor Christelijk Sociale Belangen, haar jaarvergadering, waarbij tegelijk het 10-jarig bestaan van liet gebouw werd herdacht. De voorzitter der Vereeniging, de heer G. B r e u r e, sprak een openingswoord, waarin hij herinnerde aan het feit, dat op 1 31aart 1928, bet gebouw, dat eigen dom was van wijlen notaris D. Boddeüs, werd' gekocht ton overstaan van notaris 3Iecuweren te Vlnardingen. De hypotheek werd verstrekt door het Christelijk Natio naal Vakverbond in Nederland. Dunk zij de trouwo medewerking van de deelnemende organisaties rendeert het gebouw goed. De heer W. A. v. d. 3Ieyden, waar nemend secretaris," gaf een overzicht van de afgeloopen !0 jaar, waarna door hom het jaarversla» over 1937 werd voorgele zen. Een overzicht van den finantieelen. toestand der Vereeniging was tevoren aan de deelnemende organisaties verstrekt. Op een en ander volgde een geanimeer de discussie. Als voorzitter werd herkozen do heer G. Ercure en tot penningmeester werd benoemd de heer W. A. v. d'. 31eyden Bloemen, sigaren en thee verhoogden de gezelligheid van den avond. Kerkkoor der Ned. Herv. Gemeente. De heer C. \V. van Schreeven uit Am sterdam, oirectcur van het Kerkkoor der Ned'. Herv. Gemeente alhier en werkzaam o(p het kantoor van de N.V. De Sport fondsen, is m-noemd tot directeur van het Sportfondsenbad te Zwolle. Het gevolg hiervan is, dat hij zich ge noodzaakt ziet de leiding van het Kerk koor neer te leggen, waarvan hij sinds Oc tober 1936 dirigent was. Voor dit koor is zijn vertrek een groot verlies; het ledental groeide in den tijd van nog geen 1 Va jaar van 35 tot 81), terwijl de kwaliteit van den zang hiermede gelijken tred hield, hetgeen o.m. bij het concert, dat het Kerkkoor in November j.I. gaf in de Groote Kerk, met medewerking van, mevr. Ailfeie van Wickevoort Crommelin, Heek. De benoeming van een opvolger zal zeer binnenkort geschieden. Maatschappij tot Bevordering dei- Toonkunst. hi 31usis Sacrum heeft gktwen de af deel ing Schiedam van de .Maatschappij tot Bevordeiin» der Toonkun-t een kamennu- ziekavond georganiseerd, waarop ah listen optraden mc\i Alite Dado Baden, klavier en de hec-ren Harms Dado, Mooi en Willem de Jong. cello. De heer Joh,en Versloot, fluit, ton zooals gemeld, negen» ziekte niet optreden. liet progiamma behoefde door de uiuo- zigheid van den heer Johan Yeidoo! stee lik in geriage mate gewijzigd te worden. Jn- plaats van de Sonate in G moll van J. S. Bach voor fluit en piano werd de So-- nate in B moll van Bach voor viool en piano gespeeld. J. B. Louillel's Trio m B moll, dat bewerkt was voor fluit, werd thans iu de oorspronkelijke zetting voor viool, cello t-n piano gespeeld. Bizouder groot was de belangstelling voor dezen avond niet en reeds eerder heeft liet ons getroffen, dat voor werke lijk hoogstaande kunst men in onze stad weinig waardeering schijnt te hebben. Do wegblijvers gisteravond hebben groot on gel jjk gebad, want het is een avond ge wenden van fijnzinnig kunstgenot, dat zoo wel toehoorders als de uitvoerenden ten volle bevredigd zal hebben. In de eerste plaats was er .Marios Dado, die nagenoeg den geheelen avond van zijn spel doed genieten. Technisch was ieder werk volmaakt en men zou hoogstens be zwaren kunnen opperen tegen het «enigs zins vlak gespeelde Andante van Bach's Sonate. Vergeten was deze kleine tekort koming echter ten volle bij de vertolking van de Romanzo, een compositie van .Tos Dado voor viool en piano. Dit werkje van zijn vader droeg 3Iarius Dado zoo beheersclit en gevoelvol voor, dat het tot een juweeltje werd. De cellist, Willem de Jong, had veel succes met Hugo Kaun's Gesangscene; ook in de werken voor viool, piano en cello en speciaal in „Dumky-trio" van A. Dvorak, bleek welk een consciëntieus musicus Wil lem de Jong is. Do pianopartijen van de zes met zulk een zorg gekozen werken waren in ban don van mevr. Alice Dado-Baden. Met haar forsehen aanslag en door haar groote accuratesse was zij een begeleid ster, die moeilijk door een betera vervan gen had kunnen worden. Tot tweemaal toe werd haar een welverdiende bloemen hulde gebracht. Ongetwijfeld zal deze kamermuzickavond dooT de buitengewoon geslaagde wijze, waarop de onderscheidene werken gebracht werden, nog lan» in herinnering der aan wezigen blijven. Een man van het vak. De „baiidensnijder", die de Rotierdam sche politie heeft geknipt, is de 30-jarige chauffeur J. H. Deze werd! eenigen tijd geleden op heeterdaad betrapt op het ste len van een fiets. Er waren nog tal van aanwijzingentegeu hem gevonden en op het vermoeden, dat hij wel eens wal meer kon afweten van diverse diefstallen uit auto's, welke den laatsten tijd! veelvuldig te Rotterdam na ren voorgekomen, werd' de man duchtig aan den tand gevoeld. Na een langdurig verhoor gaf H. toe, dat hij heel wat gelukte en niet gelukte bandensnijderijtjes had verricht. Als hij vermoedde, dat in de cabiné geld aan wezig was, sneed.' hij een achterband stuk en terwijl de chauffeur bezig was deze te vervangen, sloeg hij zijn. slag Tenslotte bekende hij ook de nruiale diefstallen in Juli en September 1937 uil bes'dauto's, welke respectievelijk stonden voor de Incasso Bank aan de Leuve- haven en de Twentsche Bank aan de Blaak te Rotterdam, op zijn geweten te tobben en dat de bedragen van i lbUO cn f 1000, welke daarbij waren ontvreemd, hem in handen waren gevallen, Daarvan werd, zoo wc gisteren reeds meldde, ook een Schiedamsche firma de dupe. Gebouwd bij WUtoii-FijcJioord. 3iet goed gevolg heeft gisteren de proef tocht plaats gehad van het voor rekening van de Koninklijke Sheil.gioep bij Wil.on- Fijonoord gebouwde mofartankschip Ocana. Dit schip is groot 9100 tot deadweight, «n heeft de navolgende afmetingenLengte 425 voet, breedte 54.3 voet, holte 31.0 voet. Het is voorzien van een Fije noord!- SLA.N. enkel werkende vier.lak't Diesel motor, met drukvulling en een vermag'<u van 2800 P.K. Zoowel aan de verblijven van den ka pitein en officieren als aan die van de bemanning is speciale zorg gewijd, waar door het grootst mogelijke comfort is ver kregen en het schip dus ook in dit opzicht aan de hoogste eischen voldoet. Het schip werd te drie uur door den heer C. Zuiver, marine.superintundamt van de Koninklijke Shell, voor de rederij over genomen. Aan boord waren, behoudens den heer Zuiver, o.a. aanwezig de heeren C. H. Teschmacher en \V. Wilton Sr., directe- ren van Wilto'n.Fijcnoord, luitenant ter zev eerste klasse K. van Dongen en luitenant tci zee tweede klasse, P. G. J. Snippe, ixmmu detacbeurs tbij den bouw bij WiltonJ'ijeu- oord' van de onderzeebooten K 19 en K 20, J. Mulder en 31. J. Kiviet, tolden van de Nederlandsch.Lndiscbe Tank-stoom-: 'boot Maatschappij, J. U. de Kempemaer, di- Tcctcfur van d'e installatie Rotterdam (.Per-

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2