VIM erslag van den Gemeenteraad duivel Een dansende Benoeming leden Slachthuis- oommissie. Radioprogramma's reinigt alles I Filmnieuws Burgerlijke Stand Watersport in de Industriehaven SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE U ontvangt het dubbele en U betaalt minder Vwintering van Vrijdag 11 .Maart 1938. V oorz itter: de burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Ilaaren. II. Politieke analyses". Mevr. B e n t h e md e Wildé fs.d.) heeft niet bevreemding van de reileneering van den heer Slavenburg over politieke analyses bij zakelijke aangelegenheden ken nis genomen. We hebben hier wel eens een andere houding zien aannemen door den beer Slavenburg en zoodra de gelegenheid zich i oordoet. zal spr. den heer Slaven burg aan zijn woord houden dat bij zake lijke aangelegenheden geen politieke ana lyses op hun plaats zijn. De heer Slavenburg heeft het doen voor komen alsof spr. gezegd zou hebben: We moeten naar andere gemeenten kijken, wie zij in die commissie benoemen en in ver hand daarmee onze beslissing nemen. Dat lieeft spr. evenwel niet beweerd. Maar in dit geval kunnen we dat doen, omdat we de noodige gegevens hebben. Beschik- icai we daar niet over, dan zou do zaak geheel anders staan. Over de noodzakelijkheid deskundigen in do commissie op te nemen heeft de heer Slavenburg niet gesproken. De heer Hout man is deskundig en als deze deel uitmaakt van de commissie, heeft deze recht van meespreken. Alleen zij, die van de vroe gere commissie voor het slachthuis lid zijn geweest, zijn misschien deskundig op dit gebied. De heer Slavenburg heeft betoogd, dat de heer Houtman als wethouder van Ge meente Werken toch zijn adviezen kan ge ven bij den bouw van een slachthuis, maar do commissie van advies kan, als zij dat wenscht, die adviezen rustig naast zich neerleggen. I Consequent. De heer Slavenburg (c.h.) consta teert ,dat mevr. Benthem in tweede in stantie geen nieuwe gezichtspunten heeft geopend. Alleen bevreemdt het spr., dat mevr. Benthem politieke analyses bij benoemin gen heeft verworpen, want bij de benoe ming van reg-.-nten voor het St. Jacobs Gasthuis b.v. hebben de soc.-detnocraten altijd er op aangedrongen measclien van een bepaalde politieke kleur aan te wij zen, wat spr. steeds bestreden heeft. In dit opzicht is spr. dus consequent gebleven. Zakelijk bekeken. De hoer Din keiaar (s.d.) herinnert er aan, dat de heer Slavenburg over de zakelijkheid heeft gesproken hij de bonce, ming van de commissie van advies. Waar om staat hij dan een onjuiste samenstel ling van die commissie voor? Zakelijk bekeken komt de heer Houtman zeker een plaats toe in die commissie. Daar komt nog bij, dat de burgemeester van Schiedam ambtshalve voorzitter der commissie zal zijn. Indien deze om de een of andere reden die functie niet zou kunnen waarnemen, zou wethouder Hout man hem als 2en voorzitter kumnen ver vangen. t 1 i 1 Zakelijk is er dus alles voor te zeggen den heer Houtman tot lid der commissie te benoemen. Een schoon straatje. De beer ir. Htfölman (lib.) stelt de hizondere appreciatie van mevr. Benthem voor zijn persoon zeer op prijs. Mevr. Benthem zal spr. echter niet kwalijk aio- inen, als hij verklaart van het voornemen, deze bespreking in den raad te houden, niets te hebben afgeweten. Spr. meent, na dit gezegd te hebben, zijn straatje schoon geveegd te hebben. '(Vroolijkheid). (Bij het bekend worden van den uitslag dier stemming blijkt later, dat op den burgemeester als voorzitter en op de beo. Oorspronkelijke detective roman door John Shnson 34) „Gelukkig maar," bromde Feldslag. ,,Zoo Troel het ook. Maar dat spook is hem toch te slim afgeweest." „Maar mijn beste commissaris, toen wij op den doodenkamer van Guus opeens de deur hoorden dichttrekken, en daarna een d'invelschen lach op de gang verna men, toen was dat spook ons ook te slim ai. Een spook is nu eenmaal een spook. Neen, dat moogt u agent Breiman heu<ch me-, kwalijk nemen." „Ik zou wel eens willen welen," zei Landhof toen, „waar die Max Messing in vredesnaam naar toe gegaan kan zijn?" „Misschien wel naar Luxor," veronder stelde Daddy. „Die buitenplaats moet nogal in trek zijn, tegenwoordig. Ik heb het jullie nog niet verteld, maar daar is graaf Winnifred* van Gotheborgh ook naar toe." „Wat? Hoe weet je dat?" „Ik ben vanmorgen bij zijn hotel ge weest en daar deelde de gerant mij mede Jat hrj al een maand geleden vertrokken was: naar Luxor in Egypte." ren J .G. van Dorp en J. .M. van pelt elk 29; op den heer Th. J. L. v. d. Berg 16 en op den h-eer ir. Houtman 13 stemmen te zijn uitgebracht). Vooiste! betreffende ondcrhadusclio in. gebruikgeving aan de WatersporU orcein gmg „Nieuwe Waterweg", alhier, van een nader aan te geven strook grond aan- en een aangrenzende strook water van do Industriehaven, gelegen aan de West- en Noordzijde van die haven, zulks voor den tijd van ten hoogste 10 jaro.i en tegen een huurprijs van f 200 per jaar. Een chaotische toestond. De heer Van Duinhoven (s.d.) meent namens de soc..dem. fractie te spre- ken, als bij een woord van waardeering richt tot B. en W, voor hun poging om aan den chaotischen toestand in de In dustriehaven een einde to maken. In ver. schillende commissies en ook elders is meermalen gesproken over de wonschelijk. lieid den rommeligen toestand, die daar heerscht, te doen verdwijnen. Duizenden Schiedammers en ook niet- Schiedammeis trekken naar den Maaskant voor de watersport en om van de frissche lucht to genieten en zij zien daar in de Industriehaven een zeer armzaligen toe stand ,die min of meer vloekt met de om geving. In do commissie voor den Havendienst is de situatie ook meermalen besproken en nu komen B. en W. met een voorstel om verandering in den bestaanden tosstand te brengen; zij willai ordening. En dat kan spr. waardeeren. Iets anders is echter of de wijze, waarop B. en W. hun doel willen hereiken, juist is. B. en W. willen met een jonge water- sportvereeniging in zee gaan en aan haar een strook water en grond aan de Industrie, haven verhuren voor het opbergen van bootjes. Daar zit echter wat aan vast. „Rosa's vloot"'. Als er nog niets was, stond de zaak veel gemakkelijker, doch daar heeft zich sinds 1934 een bedrijf ontwikkeld, bekend onder den naam: Rosa's vloot. Zoo heet het tenminste in den volksmond; maar spr. gelooft, dat die naam met juist is. Als men spreekt van een vloot, denkt men aan iets geordends en dat is bet nu niet bepaald; do naam is op zijn minst althans steik geflatteerd. Er liggen daar een lOO.tal kano's, onge veer 16 roei. «o zeilbooten en een vlot. De beer Krabbendam heeft die er niet neer gelegd voor het mooi. Hij beeft zich even wel belangrijke kosten getroost, wat naar we mogen aannemen gebeurd is met volledige instemming van B. en W. Spr. kan zich tenminste niet voorstellen, dat B. en W. niets afwisten van wat zich in de Industriehaven ontwikkelde. De beer Krabbendam heeft bovendien ook aan zijn financieele verplichtingen tegenover de ge meente voldaan. Verandering noodig. Nu na 3 a 4 jaar zeggen B. en W. echler tegen den beer Krabbendam. Wil je maar verdwijnen uit de Industriehaven; wij zullen liet daar wel verder klaarspelen met een vereen iging. Dat lijkt spr. onbillijk. Beter ware geweest, indien eerst met den eigenaar van dat bedrijfje was gepraat en hem een kans gegeven was om daar- een be hoorlijken toestand to scheppen. Spr .is de eerste en de heer Slaven burg als voorzitter van de Havendienst commissie kan dat bevestigen die op het standpunt staat: Er moet verandering komen in de Industriehaven. Maar wie zegt, dat dit niet mogelijk is, als de heer Krabbendam daar zijn boolen- bergplan s houdt? Als B. ar W. een strook water en grond in de Industriehaven verhuren aan die jonge vereenigi.ig, zal de heer Krabben dam daarvan schade ondervinden; daar ontkomt hij niet aan. Hij hoeft wel een w inkel ,maar zijn bootjes kan hij niet in de etalage plaatsen en een andeto plaats is er niet voor. Daarom zou spr. het billijk vinden ais aan den heer Krabbendam dezelfde voor waarden en verplichtingen werden opge legd, die aan de watersportvereeniging „Nieuwe Waterweg" zijn gesteld. Geef den evjiloilant ceu kans. Als spr. dit aanbeveelt, gaat dat in de zelfde richting, die de heer Krabbendam zelf ook heeft aangegeven om te komen tot een billijke oplossing. In zijn adres betoogt do heer Krabbendam, dat hem zoowel zijn belangen als de orde in de In. dustriehavcn ter harle gaan; dat hij aan zijn verplichtingen tegenover de gemeente heeft voldaan; dat hij f 1000 schade zal lijden, als hij uit het haventje moet ver dwijnen en tegelijkertijd een deel van zijn inkomsten van de laatste jaren zal moeten derven. Deze aangelegenheid leent zich voor za kelijke gevoeligheden. Een toestand, die in den loop van emi- ge jaren gegroeid is, kan men maar niet zoo 1, 2, 3 uitsnijden. De raad moet dön heer Krabbendam dc kans geven daar orde to scheppen. De zekerheid1, dat de vsreeni- ging, waarmee B. en W. in zee willen gaan, dat zal kunnen, hebben we niet, evenmin als de zekerheid, dat de heer Krabbendam daartoe in staat zal blijken Maar hij heeft daar reeds 3 a 4 jaar zijn bedrijf gevestigd. Laat het gemeentebestuur zeggen: Dat verlangen we van je. Als d.in blijkt, dat hij financieel of in organisatorisch vermo gen te kort schiet om aan dir eischen te voldoen, dan moet de heer Krabbendam uit de Industriehaven verdwijnen. Daarom stelt spr. voor het voorstel van B. en W. thans aan te houden en met den heer Krabbendam te bespreken of eön op lossing in den geest als spr. aangaf, mogelijk is. Voor uitstel. De heer Iloogendam (a.r.) is in de 11 avendionst.comrni-sie meegegaan met bet voorstel, dat B. en W. thans aan den raad hebben gedaan. Spr. had den indruk ge kregen, dat door den huurder willekeurige handelingen waren begaan. Wat den beer Van Duinhoven hoeft op gemerkt over historische rechten, die de VRIJDAG, 18 Maart 1938. Hilversum I, 1875 ca 415,5 M. 800 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9 00 VARA. 10 40 VPRO. 11.00--12 00 VARA. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoon. 11.10 Orgel. 11.40 Gramofoon. 12.30 Omroep orkest, Kovacs Lajos en solisten (gra- moloon) 1.45 Gramofoon. 2.00 Boekbe spreking. 2.30 AVRO-Dansorkest, John's Hawaiian Seivnadcrs en soliste. 4.00 Gramofoon. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoon. 6.00 Amateurs-uitzonding. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Orgel. 7.00 Causerie 7.20 Gramofoon. 7.25 Be richten. 7.30 Berichten. 7.35 Causerie. S.00 Cello en piano. 8.30 Causerie. 9.00 Gramoiocn 9,30 Radiotooneel met mu ziek. 10.09 „Fantasia". 10.30 Berichten. 10.40 Avondwijding. 1100 Zang. 11.30— 12.00 Jazzmuziek. Hilversum II, 301,5 M. Algemeen lïogramma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoon. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoon. 1.15 KRO-orkest. 2.00 Orgel en gramofoon. -3.00 Declamatie. 3.15 KRO-Kamerorkest. 4.00 Gramofoon. 4.15 KRO-orkest. -4.50 Gramofoon. 5.05 KRO-MeloJislen m.m.v. solist. 6 00 Land en tuinbouwcauserie. 6.20 Concert. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie. 7.35 Reportage S.00 Berichten. 815 Rotterdamsch Phil- harmomsch Koor, Koninklijke Mannen- zangvereenigtiig Schiedams Mannenkoor „Oipheus", het Rotterdamsch Philhar- monisch oikesl en soliste. 9.10 Gramo foon. 9.20 Orkest. 10.40 Roemeensch or kest. 10.30 Berichten. 10.40 Mcla.listcn en solist. 11.20—12,00 Gramofoon. Droitwich, 1500 41. 11.40—11.50 Piano .12.10 Orgel 12 40 Jack Harts Band. 1.20 Causerie. 1.35 2.20 Philharmonisch Strijkorkest. 4.20 Jazzmuziek. 4.50 Radiotooneel. 5.10 Viool. 5 40 Mandoline-orkest m.m.v. so list 6.20 Berichten. 6.45 Brian Lawren ce's Band. 7.20 Opera. 9.20 Berichten. 9.40 Mi'itaire causerie. 10.00 Radiotoo neel met muziek. 10.50 Declamatie. 11.05 Trio. 11.35 Jack Jackson's Baud'. 11.50 12.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.50, 8.55 —9.40 en 10.40 Gramofoon. 1.50, 4.20 en 4.35 Zang 5.20 Kwartet 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel. 11.20 12.50 Nachtconcert. Keulen, 456 M. 5.50 Militair orkest. 7.50 Schrammel-en- semhlo en accordeonduo. 11.20 Orkest 12.35 Oik est. 1.35 Schrammelensemble en solist. 3 20 Orkest. 6.30 Vroolijk vo caal sextet Schrammel-ensemble, orkest en Amusementsorkest. 8.20 Orkest <j 3 Gramofoon. 9.50—11.20 Orkesten Brussel, 322 en 484 M. 322 41. M. (VTaamsdi) 12.20 Gramo foon 12.59 en 1.30 Kleinorkest. 1.50 2 20 Gramofoon 5.20 Salonorkest en so liste, 6.50 Gmmofoon. 7.20 Volksliederen 8.20 Kleinorkest. 8.50 Groep 111. 9.40 Concert. 10.3011.20 Koor en solisten. 484 41. (JTansch). 12.20 Gramofoon 12,50 Salonorkest 1.30 Zingende zaag 1.502 20 Gramofoon. 5.20 Orkest en solist. 6 35 Gramofoon. 7.05 Harmoni ca's. 7.35 Gramofoon. 8.20 Orkest en so list. (Om 9 20 Causerie) 10.30—11.20 Dansorkest en solist. Deutsehlajidsendcr, 1571 M. 6.30 Vroolijk programma. 7.20 Duitsch- Iandecho. 7.35 Orkest. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Berichten: 9.40 Nieuws uit Amerika. 9.50 Viool 011 piano. 1005 Berichten. 10.20—11.20 Orkest. Vrijdag 18 Maart. Programma 3. Keulen 8 Parijs Radio 9.20. Parijs Ra dio 10.35. Radio P.T.T. Nord 12.05 Brussel (VI.) 1220. Keulen 1.35. Radio P.T.T. Nord 2.20. Parijs Radio 3.05. Keulen 3.20. Droitwich 4.20. Keulen 450. Brussel (Fr.) 5.20. Keulen 6.20. Brus sel (Fr.) 8.20, Boedapest 9.20. Weenen 9.40. Keulen 10.50. Parijs Rad'io 11.20. Programma 4. Biussel (IV.) 8. Diversen 9.20. Regional 10.35. Droitwich 5.20. Regional 10.50. Droitwich 11.35. Programma 5. Luxemburg 8.20 Concert- Diversen 11.55. Luxemburg 12.20 Concert. Diversen 1.15. Luxemburg 2.25 Opera. Diversen 3.35. Luxemburg 3.50 Concert. Diversen 5.50. Luxembur« 6.50 Concert. Diversen 7.20. Met cenige bezorgdheid hebben B. on W. de ■ontwikkeling van een „scheepvaartbe drijf" daar ter plaatse gadegeslagen. I11 de Havendienst.ommissic is de gang van zaken daar meermalen besproken en de beer Krabbendam lean laten gelden en over die jonge vereouiging is naar spr.'s mee ning niet onjuist. Daarom vraagt spr. of bet niot mogelijk leden dier commissie weten, dat het uiter. is, deze zaak in eeu andere richting temate moeilijk was voor de commissie en sturen, na baar nog eens te hebben he jj voor B en W. om een oplossing te vinden, keken. Spr. voelt wel iets voor het idee 't die een einde zou maken aan den onge- van den beer Van Duinhoven om het voor-j ordenden toestand. Ook uit den raad is stel van B. en W. thans aan te houden i aandrang uitgeoefend cenige ordening te en met den heer Krabbendam te gaanbrengen, zoodat men het in dit opzicht praten. Gaarne wil spr. daaromtrent het oordeel van den betrokken wethouder hooren. 4Ioeilijk. Den heer Slavenburg (c.h.) heeft de kernachtige rede van den heer Van Duin hoven eanigszins bevreemd. Toen onze gemeente met een Industrie, haven was verrijkt, verscheen daarin plot seling een bootje gevolgd door meerdere. wel met elkaar eens was. Spr. is erkentelijk voor do woorden van lof, door den heer Van Duinhoven geuit. De heer Van Duinhoven (s.d.): We vinden e'.kaar best. OP EtKE BUS. EEN BON VOOP GESCHENKEN VS0-03IIA „Merkwaardig," riep Landhof uit. „Waarom zou h| juist naar Luxor gegaan zijn?" ,Ik denk," zei Daddy, „omdat Luxor nogal in d'e mode is tegenwoordig. Verder is Egypte altijd een bezienswaardig land! geweest. Het land van den Nrjl, waar eens* de Pharao's hun scepter zwaaiden. Het land van de mastaba's, hypogeeèn en ne- cropo'en; van de sarcophagen en mum mies. Het land van de koningsgraven bij Luxor, Karaak en Thebe. Het land van pyraraiden en sphynxen, van obelisken en pylonen, van den papyrus en den lotus. Het land van de zon-aanbidding, van Osi ris en AmmonRa, van den heilg.ni Ibis en den Scarabëus..." „En, Daddy' vro,eg de officier, „is in dat mooie land dan ook nog plaats voor gewone menschen?" Even stond de detective verlegen. „Zeker," zei hij dan. „Graaf Winnifred van Gotheborgh heeft er zijn intrek ge nomen in hotel Spenlide te Luxor en dr Paul van Domburg hoopt daar ook eerdaags aars le komen, om vandaar uit dagelijksche bezoekjes te kunnen brengen aan oer-oude geheimzinnige onderaard- sehe graven in het dal der koningen, met de bedoeling eeu tikje van den sluier le kunnen opheffen, welke het doodenritueel van eenige duizenden jaren her omgeeft. 4I:?schien ontmoeten die twee elkaar nog wei, in het graf van Tuth bijvoorbeeld." „Van de hand van dr. van Domburg moeien reeds zeer belangrijk© artikelen verschenen zijn. over de opgravingen te Pomjiei en te Ninivé," zei Feldslag op eens. „ik zou wel eens willen weten..." zei de officier en knipperde met zijn oogen „waar Ninivé eigenlijk ligt?" „Daarover kan ik je toevallig inlichten," zei Daddy. „Ninivé ligt in het oude Baby- loi.ië. Daar is onder anderen het groote Sargon-grai, gevonden door den Fran- schen consul in MosoeL Ik geloof, dat hij Botta heette. Vreemd', dat die van Dom burg d'aa* ook al zijn moest. Hij schijnt graag zqn neus te steken in oude, voor wereldlijke graven en grafkelders. Een hoogst eigenaardige roeping. Ten minste zoo voel ik het." Daddy, hrj zal een kaïmer-geleerde zijn." „Jawel, ja. En d'an in het bizonder een grafkamer-geleerde. Zoo iemand, die net als een mol, bij voorkeur door onder grondscbe gangen kruipt en dan de ge heimenissen tracht te doorgronden van alle ruimten, holen en grotten, d.e hij op zijn tochten aantreft. Typisch, dat zoo'n man zich aangetrokken heeft kunnen ge voelen tot een alledaagsche persoonlijkheid als Karl Messing." „Zeg dat wel. Jammer, dat we hem niet bereiken kunnen, dan zou hij ons moge lijk kunnen Inlichten over die alledaag- scoe persoonlijkheid, die zoek is." „Als Karl Messing in het land gebleven is, zouden we aan de inlichting toch niet veel hebben," bromde Feldslag. „Van Dom burg kan ons dan hoogstens vertellen dal (Wordt vervolgd). Wie gaat naar de bioscoop? Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft in samenweiking met den Neder- landschen bioscoopband een statistisch on derzoek ingesteld naar liet bioscoop wezen in ons laad. Het bioscoopbezoek kom nog slechts voor de 7 groote gemeenten worden vastgesteld, niettemin zijn de gegevens hieromtrent bi- zonder belangwekkend. De thans gepubli ceerde cijfers toonen aan, dat gemiddeld 20 pCt der. inwoners van die genoemde gemeenten eenmaal per week de bioscoop bezoekt. De vraag, in hoeverre van de be schikbare zitplaatsen gebruik wordt ge maakt, wordt hier beantwoord: gemiddeld is 30 pCt. der zitplaatsen bezet. Karl hem naar den trein gebracht heeft en daar hartelijk afscheid van hem heeft genomen. En voor de rest hebben we dien geleerden profesosr heelemaal niet meer noodig. Daddy dacht lang na. „D kunt wel gelijk hebben, commis saris," zei hij dan. „Ais we maar wisten waar die Karl Messing zat. En nu heeft zijn zoon Max nota bene ook al een kof fer in de hand genomen. Even hooren, w vr hrj naar toe kan zijn. Geef de telefoon eens, Landhof, ik ga Gotheborgh opbel len." Daddy Jraaïde de nummerschijf. „Hallo Met den hoofdinspecteur van politie. Ben jij daar, Willem? Hoe is het vannacht geweest op het kasetel?" „Volkomen rustig, mijnheer. We waren maar met zijn vieren: Mevrouw 4Iessing, de beide meisjes en ik." „Waar waren de anderen dan?" „Mijnheer Max durfde niet op het kasteel te blijven. Hij is in hotel Astoria gaan slapen. En Pietje, het liiuiemmeisje, is naar baar ouders gegaan in de stad. Zij was vanmorgen om acht uur alweer bier. En mijnheer Max verscheen weer ckpi r egen." Ook worden de xestfltaten der filmkeu ring, ontleend' aan de verslagen der een. trale commissie voor de filmkeuring, voor de laatste vijf jaren opgegeven. Uit de cijfers omtrent de in ons land toegelaten films blijkt de groote vlucht, welke de'in voer van Amerikaanscho films heeft geno men en de vermindering van het aantal films, dat uit Duitschlaud lor kcurfngvordt aangeboden. VLAAitDINGEN. Geboren: 10 Maart. Elizabeth, dochter van J. Don en B, van der Leeden, Stationstraat 26. Jan, zoon vain A, Hoogendam eai K. T. M. Groen, le Maasboschstraat 24. Johanna, dochter vain C. L. van der Brugge en J. C. van Vliet, Hoogstraat 110. Jannetje Theresia, dochter vain J, J. van Heijst en P. de Winter, Waalstraat 29. 11 Maart. Nelly, dochter van J. van Vliet en J. Komaat, Groeineweg 10. Adïiana, dochter van W. P. van Rijswijk en D. van der Burg, Oom. Houtmanstraat 7. Wil- helmina Johanna, dochter van A. den Breems en N. van Roan, P. C. Hooftstr, 1. 12 Maart. Jannetje, dochter van P. Roest en J. E. Harteveld, P. K. Drossaart- straat 80. Jam zoon van F. Borsboom en L. van der Schee, Schepanslraai 47. Overleden: 8 klaart. Wilhelmina -Schilder, 67 jaar, eclitgen. van A. Bezemer, Lands traat 35a. 10 Maart, Arte Pleijsier, 56 jaar, De Ruij- terstraat 46. ik eerst miste, hangt er weer." „Hangt die er weer?" „Anders nog iets bizonders, Willem?' „Ja. De jas van mijnheer Messing, die „Ja, mijnheer, ik begrijp er ook niets van. Het viel me vanmorgen dadelijk op. Het is een gewone donker-blauw© jas. Ik herkende hem onmiddellijk. Maar de pet was er niet bij; die is nog altijd weg." Dnddv legde de telefoon weer neer. „Het begint er op le gelijken zei hij dan, „dat Karl Messing inderdaad nog in hei land is. Hebben jullie Willem kun nen verstaan?" „Woordelijk," bromde Feldslag. „Ja, ik heb het ook woord' voor woord kunnen, verstaan," zei Landhof. „Willem schreeuwde zoo hard, dat ik hem een mjl ver nog geboord' zou hebben. Vreem de geschiedenis is dat met die jas. Mooi puzzlelje voor jou, Daddy." „Een puzzletje wel," knikte de detec tive, „maar mooi? Dat betwijfel ik. In ieder geval is Max weer terecht." „Staat goedi aangeschreven," verzekerde Feldslag. „In sportkringep moet hij de „tijger" genoemd' worden om zijn athle- tische kracht en zijn onverschrokken heus' Het is al bizonder vreemd, dat zoo iemand: niet in zijn ouderlijk huis durft te blijven slapen." Wordt vervolg 1).

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6