WafüSoïg H KlejedMa STADSNIEUWS öjfëénb/j KREYMBORG Tandheelkundige kliniek Een groot pand gekocht. Naar we vernemen is het groote pand Lange Haven, hoek Westmolen- slraat, eigendom van den heer 3. Tak, verkocht aan de Tandheelkundige Kli niek van de Schiedatnsche Zieken fondsen. De grooie toeloop tol deze kliniek maakte het noodzakelijk tot uitbrei ding o^er te gaan. Het pand, dat 7 a 8 jaar leeg heeft geslaan, zal een grondige restauratie ondergaan. „De Princevlag" Algemeefic vergadering. De afdeeling Schiedam vuu do vereeni ging „De Princevlag" hield gisteravond in Gebouw Eendracht haar aleemeene verga dering. Tiet een welkomstwoord tot de aanwe zigen, speciaal tot de hoeren A. de Bruin en N: Scheurkogel, respectievelijk voor zitters van de Oranje Vereeniging eii Oianje Garde, opende de voorzitter, de heer J. van Katwijk Jzn., deze verga dermg. Vorige vergaderingen werden immer ge houden op data, aldus spr., waarin iets te inden was om wat uit de historie te rele- veeren. Ditmaal is het niet mogelijk, wes halve spr. zich bepaalde tot de geschiede nis van heden. De verhouding lusschen volk en over heid1 is in Nederland zeer goed. Onlangs heeft een groot rijk een naburig land inge lijfd en het eenige resultaat van deze fascistische overheerscbing zal zijn: on eenigheïd, geestelijke dwingelandij en wan orde. Door deze annexatie sloeg weer een golf van vaderlandsliefde over Nederland en duidelijker dan ooit kwam naar voren het „Wij willen Holland houden". .Mag het soldaatje spelen niet de meest geliefde be zigheid zijn van den Nederlander, thans offert ieder op het altaar van het vader land. Natuurlijk is de opbrengst niet in overeenstemming met de bedragen, die voor de defensie noodig zijn, maar het is voornamelijk de moreele steun, die hier door gegeven wordt, welke groote waarde heeft. Het moge alles niet zijn zooals men zich wenscht, ondankbaar is hij, die ziende op de ellende in bijna alle deelen der wereld, niet verheugd is m vrede te kunnen leven op het door bloed van zijn voorvaderen doordrenkte plekje grond. Binnenkort «uilen wij weer in de gelegen heid zijn onze Koningin bij haar 40-jarig regeeringsjubtlc-um hulde te betuigen; onze Koningin, die met voorbeeldige trouw haar vorstelijken scbepter gedurende dien langen tijd zwaaide, zoo onnavolgbaar, zoo recht vaardig en zoo geacht, als alleen een Oranje dat vermag te doen, moge Zij ons onder der zegen van den Koning der koningen nog lang regeeren, tot heil van ons volk, ter bevestiging van onze vrij heid'. Soiande zengen de aanwezigen bet eerste couplet van ons volkslied1. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. In zijn jaarverslag, het vierde sinds de oprichting der afdeeling, memoreerde de secretaris, de heer J. Muts, de vele be langrijke gebeurtenissen van 't afgeloopen jaar, sprak er zijn vreugde over uit, dat de Oranjevereesaigingen elkaar gevonden hadden en. constateerde met genoegen, dat hij iedere feestviering het vlagvertoon zich uitbreidde. De penningmeester, de heer \V. Mak Pzn., wees er op, dat de financieale toe stand der afdeeling uitstekend is. Per 31 December was er een batig saldo van f 9,53, terwijl de waarde der inventaris op f160 geschat is. Het ledental is evenwel sta tionair gebleven en gelijk blijven betee kent achteruitgang. Spr. wekte de aanwe zigen op zooveel mogelijk propaganda te maken voor de vereeniging. Wegens het niet stellen van tegencandi- daberi werden de aftredendie bestuursleden de heeren mr. J. H. C. Kok, J- Muus tea A. M. Seip bij acclamatie herkozen. In de kascommissie namen zitting de heeren Gr. Krabbendam en H. v. d. Mark. Tot afgevaardigden naar de landelijke algemeene vergadering werden benoemd de heeren J. Muus en J. C. v. d. Sluijs (plaatsvervangend gedelegeerde). Bij de rondvraag deelde de voorzit ter nog méde, dat ter gelegenheid van het 40-jarig regeermgsjubileum van H.M. de Koningin ieder lid der „Princevlag" het door D. Hans geschreven gedenkboek zal worden aangeboden. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld1 met de vertooning van eetn film, opgenomen door den heer P. Mak, over de Schiedamsche feesten; daarna volg de nog een film, die herinnerde aan de huwelijksfeesten van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H Prins Bemhard; volkszang onder deskundige leiding van den heer L. J. Hiiberink, muziek van het Hakkert Trio en optreden van het duo Brouwer. Tot slot werd staande het 7e vers van het Wilhelmus: „Mijn schild ende betrou wen" gezongen. Kon. Ned. Middenstandsbond Algemeene jaarlijks ehe leden vergadering van de afdeeling Schiedam. Gisteravond werd in Musis Sacrum de algemeene jaarlijksche ledenvergadering ge houden van de Schiedamsche afdeeling van den Koninklijken Nederlandschen Midden standsbond Nadat de voorzitter, de heer J. B. W ij- c h e r s, een korte openingsrede had uitge sproken, bracht de secretaris, de heer 11. A. Hes, het jaarverslag uit. Daarin werd voor het afgeloopen jaar geconstateerd' een loename van het vergaderings-bezoek, meer belangstelling in middeuslandszaken, inten sievere samenwerking met de Permanente Commissie en meer inzichten en erkenning voor het werk van den bond en zijn or ganen. Het ledental bleef stationair. De crisis in het bestuur er is nog steeds geen voorzitter bleef voortbestaan Voorts werd gewag gemaakt van de werk 7aamheid van het Borgstellingsfonds, dat 53 aanvragen behandelde en er daarvan - afwees. In vier gevallen werd' de mede werking van 't bestuur ingeroepen. Het ont •-tellend hooge percentage der aanvragen uit Schiedam afkomstig geeft wel een beeld van den toestand hier tor slede onder den middenstand. Tenslotte bevatte het jaarver slag enkele zinsneden betreffende de cur sussen ter opleiding voor de examens der Vestigingswet, welke cursussen in Sep tember zullen aanvangen. De penningmeester, de heer W. de Rid der. had een batig saldo van f38.47. Het totaal aan ontvangsten beliep f 2333 69 eu dat aan uitgaven, f698.50, zoodat het bezit thans bedraagt f 1635.19. De voorziening m de bestuursvacatures J. Nauman en \v. Noordijk werd gecombi neerd met de periodieke aftreding van drie bestuursleden. De heer H. A. Hes werd' herkiesbaar gesteld. Gekozen werden de heeren H. A. Hes, C. A. Leendterts en D. Maltha. Tot leden, van de kascommissie werden benoemd' de heeren D. Noomen. Hagers en IV. Causerie óver de distributie aan wcrkloozen. Na dit huishoudelijk gedeelte heeft de heer M. van der Veen, lid van de Rot- terdamsche Kamer van Koophandel, een causerie gehouden over de distributie van kleeding, dekking en schoeisel, zoo-als dat in Rotterdam geschiedt. Deze distributie geschiedt daar op nor male wijze, aldus spr., dus via den mid denstand, zooals in normale gevallen de distributie eveneens is geregeld. In sommige gemeenten werd! de midden stand geheel uitgeschakeld, omdat ont kend werd, dat de winkeliers zoo sociaal voelend waren, dat zij met een kleine ver goeding tevreden zouden zijn. De samen werking te Rotterdam lusschen de midden standsbonden en de commissie voor den B.-steun is voortreffelijk en de regeling werkt tot tevredenheid van beide partijen, zoowel als van de wcrkloozen. Reeds zes jaren werkt de distributie op deze wijze. Uit de middenstandsbonden is een com missie gevormd', welke oorspronkelijk lot taak had de middenstanders in dit opzicht op te voeden". Thans wordt voornamelijk controle uitgeoefend en treedt de commis sie prijsregelend' op. Per jaar wordt voor ongeveer 3 ton aan sleungoederen om gezet. De commissie voor den B-steun verstrekt aan den werklooze formulieren, waarop de artikelen staan. Elke serie artikelen heeft een andtere kleur. De werklooze vult op deze, kaart in wat hij noodig heeft en aan de hand daarvan bepaalt de commis sie het bedrag, dat uitgetrokken mag wor den. "De gesteunde is vrij in zijn keuze van goederen, hij heeft daardoor niet het gevoel, dat hij iets toebedeeld krijgt. De gesteunde moet na de ontvangst van de goederen de kaart afteekenen en op een ion invullen, wat hem is afgegeven. Aan de hand van de bonnen houdt de winke lier een. lijst bij. Daardoor is controle mogelijk. Bovendien is m de distributie nog de nieuwe spaarregeling van minister Romme ngelascht. Er bestaat een streven bij de winke liers om de goederen zoo goedkoop mo gelijk te leveren, zoodat de commissie steeds beneden de begrooting blijft. Spr. gaf tenslotte nog enkele nadere m hchtuigen omtrent de tusschen de bon den en de commissie voor den B-steun bestaande contracten, De levering gaat geheel naar wensch. Een intensieve controle van het departe ment had een alleszins bevredigend re sultaat. De heer J. Nauman constateerde, dat Schiedam niet zooveel bij de Rotterdam- sche regeling achter staat. Ihei bestaat een zelfde regeling, zrj het dan niet met een zoodanig nauw verband tusschen den middenstand en het B-steun-comité. Bij de verstrekking van steun in natara zijn de middenstandsorganisaties echter gekend. Ook het spaarsysteem is ingelascht, zoo dat de werklooze koopen kan waar hij wil. Het B-steun-comité heeft zeer nauw keurig nagegaan, wie voor de levering van steun in natura in aanmerking kon den komen. Schiedam mag trotsch zijn op deze regeling, dank zij het werk van "e Permanente Commissie. Slechts de mar garine-distributie kon niet aan de mid denstanders gegeven worden, daar het kwantum te klein was om over een aan tal winkeliers omgeslagen te worden. Nadat de spreker nog een enkele vraag nit de vergadering beantwoord had, sloot de voorzitter, onder dankzegging aan Ouderavond Schooi B. Gisleien hield de Oudeicommissie van School B, Zwart ewaaischestraat, (hoofd de heer II Schenk) een ouderavond in het gymnastieklokaal aan de Lekstraat. Dr. W. J. Smit, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs hield een causerie over: De Hollandsche molen. Spr. zette achter eenvolgens uiteen de rol, die de tnblens in het leven van de bewoners van ons laad hebben vervuld' en den ontwikkelingsgang die ze doormaakten, voor ze waren, wat ze uiteindelijk geworden zijn. Deze be spreking, die met groote aandacht werd gevolgd, werd daarna aan de hamd van een groot aantal luchtbedden nader verdui delijkt. 1 Medewerking aan dezen avond werd ver leend door een muziekensemble, voor het grootste gedeelte samengesteld uit oud leerlingen en ouders van de school, onder leiding van d-m heer Korpel. Met een 8-tal muziekstukjes behaalden zij groot succes. Dirigent Hcrv. Kerkkoor. Tot dirigent van het Kerkkoor der Ned. Herv. Gemeente is in de vacature van den heer C. W. v. Schroeven benoemd de heer Hendrik Pest Jr., uit Amsterdam, diri gent van Utrechtsch Chr. Mannenkoor; mannenkoor Zang en Vriendschap te Sche- veningan; Vreeswijks Dames- en Mannen koor e.a. De heer Post ontving zijn opleiding als koordirigent evenals de hoer van Schroe ven van Fred. Roeske. Jubileum E.H.B.O. Wedstrijd en feestavond De Ned. Veroenigi.-g „Eerste Hulp hij Ongelukken", afdeeling Schiedam herdenkt Zondag 17 April a.s. haar 20-jarig be staan. In verhand hiermede worden op Maan dagmiddag (2en Paaschdag) wedstrijden go- organisieerd in het verkenen van E.II.B.O. in Musiss Sacrum. Deze wedstrijd is opengesteld voor de vereenigingen aangesloten bij den krmg Schiedam en bij den hond van E.H.B.O. vereenigingen Rotterdam en omstreken; terwijl tevens de plaatselijke zustorvereteni- gingen zijn uitgenoodigd. Van elke vereeniging zal slechts één groep mogen deelnemen. Er hebben reeds zestien groepen inge schreven. Des avonds zal in de zaal van den RJv. Volksbond een feestavond worden gegeven voor de leden, donateurs en genoodigden Diploma's. Do vorige week hebben 71 candidalen zich aan een examen onderworpen voor een verlenging van hun diploma of voor het voor het eerst verkrijgen van een di ploma. Hiervan zijn geslaagd 56 candidafen voor een 2-jarig diploma; 13 voor 1 jaar, ter wijl 2 candidaten werden afgewezen. De examencommissie bestond uit de dok toren A. D. de Leeuw, (die ook den cur sus heeft geleid) J. A. v. d'. Berg, A Hoogendijk, II. J. Ormel, A. H. de Bruijn A. v. d. Griend en J. van Buren. Gem. Openb. Leeszaal en Bibliotheek. Het boekenbezit van de Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek is o.a. vermeer derd met de volgende werken: F. W. Halle, De rouw uit het Sow- Oostcn. A. H. Voetelink, Reglement voor de ma chinisten-examens, A. Fraccarola, Giocomo Puccini. 3. 3. Biiskes, Wegen in de wildernis. M. ter Braak, Politicus zonder partrf, E. N. D. O Andrade, Het mechanisme der natuur. J. C. Mollema, Een muiterij in de acht tiende eeuw. Les beaux maauscrits francais a peintures du moyen-age. IlerinneriDgsalbum bij de gel-o^rle van Prinses Beatrix. M. Beversluis, Dw craehi vun 't land besteedt. Wie, wat, waar? VV. A. Zeydink, Do hervormde kerk op de tweesprong. A. NoorJtzij, De boeken der kronieken. E. C. Witschey, De Zuiderzee wem en in woord en beeld, B. Hoffmann,' Kunst unJ Vogeigesang. J. v. J. Linde, Maria S:uart. A. W. Haslett, Piot,lemen uer uc-.euichap S. WellekNelson, Laugh and karn, M. 1.. Pierron, Riro et apprarura S. Wellek, Lachen und- lemen. Kroniek der stad Rotterdam. Kroniek der stad Schiedam. O. Jonas, Das Wesen des inusikalischen Kunstwerkes. F. A. Diels, Op paedagogische verken ning. W. M Schmid, Passau. II. Tietze, Wien. J. H. Bolt, Nieuwe wegen in opvoeding en onderwijs. E. van Wessem, Een prince van Oran- gien. J. G. van Wapeningen, De astrologie. C. Böhler, Praktische kinderpsychologie. P. Bruining, Modern Christendom. A. J Bothenius Brouwer, Drie afstamme lingen van den Zwijger. J. Nieses, Blind schaken. J. Kruithof, De bioscoop. J. Zwetsloot, Da bioscoop, een middel tot volksontwikkeling en volksbederf. M. Osborn, Geschichte der Kunst. E. Parker en C. P. J. Groeneveldt, In leiding lot do moderne astrologie. West und Nordeuropa, KuUur der orientalischen Völker. B. Fleischmann, Francisco Goya. M. van Boelm, lialiem. H. Kreutzberg, Tanzer unserer Zeit. M. A. Antonius, Zelfbespiegelingen. B. W. A. Goddijn, Ontwerpen voor klei nere land- en Zomerhuisjes. R. van Gen echten, De zelfmoord' van kapitalisme. Sleutel, Eee, tot het kinderhart. 3. H. Bavinek, Menschen rondom Jezus. Jezus Christus en het menschen- ieven. Eea 102-jarige. Morgen zal onze oud-stadgeaioote, mej. H. Cl Kat—Maltha, die verpleegd wordt in het tehuis Avondstond van het Leger des Heils te Hilversum, 102 jaar worden. Mej. Kat—Maltha was 70 jaar, toen zij Schiedam verliet en te Rotterdam ging wonen; 20 jaar later kwam zij in Huize Avondstond. Zoo we bij haar lOOsten verjaardag mee- M. s. „Ovula". De proefvaart. Tijdens de proefvaart op de Noordzee van de „Ovula", waarvan we gisteren reeds melding maakten, is het schip door den heer C. Zuiver, marinc-superintendant van de Kon. Shell groep, voor de reederij over genomen. Het motortankschip „Ovula" is een zus terschip van de Ocana, welk schip even eens hij Wilton-Fijemoord1 werd gebouwd en op 15 Maart ƒ.1. werd afgeleverd. De „Ovula" is 9100 tot deadweight groot en heeft de navolgende afmetingen; Lengte 425'0", breedte 54*5" en holte 31'0", hel is voorzien van een „FjjenoouxT- M.A.N. enkel werkende viertakt Dieselmo tor met drukvulling en een vermogen van 2809 P.K. Het f chip voldoet aan de hoogste eischen van Lloyds en de Nederlandsche Schepen- wel en aan de verblijven van de opvaren den is speciale zorg besleed. Tot de gasten, die gisteren de proefvaart meegemaakt, behoorden behalve de burge meester, mr. dr, F. L. J. van Haaren, o.a. de heeren W. J. Kruyer, havenmeester en H. P. Clasie, commissaris van politie en waarnemend waterschout. deelden, is mej. Kat thans reeds ongeveer 50 jaar Heilssoldate en dreef haar man den heer Van der Veen, de vergadering."hier vroeger een bakkerij. Katholieke Verkenners Het eerste lustrum. Men schrijft ons. Het was 4 April 1933, toen er feest was hij de installatie van de eerste welp van te St. Franciscusgroep: daarmede hadden do R.K. Verkenners hun intrede gedaan in Schiedam. Sindsdien is dat boompje, zoo goed ge plant, ook keurig blijven groeien. Na ver loop van ruim een jaar ging de borde verhuizen naar de Lange Haven, het nieu we K.J.C.-gebouw, waar tegelijk oen be gin gemaakt werd met de troep voor Ver kenners. Een gestadige uitbreiding had plaats on der leiding van kapelaan H. J. A. Koop man en hopman P. J. A. Baars, die beiden tot op heden aan de groep verbanden ble ven, resp. als aalmoezenier en als groep leider. In October 1936 had de verhuizing naar luinlaan 8 plaats, het pand, welwillend door mevr. Nolet ter beschikking gesteld', dat door ingewijden zeer terecht een ideaal verkenners!)omo genoemd wordt. Ileir mocht de groep haargrooten bloei belenen. In Februari 1937 werd er een eerste begin gemaakt met don stam van voortrekkers (jongemannen tusschen 17 en 25 jaar) en in het voorjaar van datzelfde j'aar ging de eerste boot voor de zeever kenners tc water. Totaal zijn nu 24 welpen, 40 verkenners, 10 voortrekkers en 12 leidsters en leiders aan de groep verhonden. Dm bij dit mooie resultaat, in de eerste vijf jaren bereikt, even stil te staan, had gisteren, 4 April, de kerkelijke viering plaats. 's Morgens te 7.30 uur verzamelden zich allo leden van de groep in een H. Mis uit dankbaarheid in de Bij-kerk aan de Aleida- straat. Den geheelen dag bleven de jongens in uniform, 's Avonds werd, eveneens in de Bij-kerk, een speciale oefening gehou den, waarin een oud'-aalmoezenier, kape laan Van Woesik, de feestrede uitsprak. Na afloop hiervan had in het Hoofd kwartier in tegenwoordigheid' van do ge- heele groep, ouders en genoodigden, de, installatie van een viertal nieuwe leidsters plaats. Ook werd hier de groepleider, hop man Baars, door commissaris mr. R. Gros- sa tot voortrekkersleider gel__ laileer 1 Aan het kampvuui voerden o a. bet woord aalmoezenier H. J. A. Koopman, die na de felicitaties aan nieuwe leid sters en aóliuas, woorden van dank sprak aan allen die op welke manier ook, bun steun aan de groep gegeven hebben. Een speciale \cli kreeg Akela Meijer, thans oere-akela, de eerste leidster van de groep. Verder voerden het woord do eerste aal moezenier kapelaan Hijgeman. die nog eens de „eerste schreaen" schetste; mr. Gras- sa, namens U'e aanwezige commissarissen in de beweging, roemde vooral de tucht, discipline en blijden geest var. kameraad schap in oen zoo groote groep en noemde dit een voorbeeld van het echte verken nersleven, het eerste compliment dat een groep en haar leiders gegeven kan worden. Een schriftelijke felicitatie van den bur gemeester, mr. dr F L. J. van Haaren, eorc-voorziiter van de groepcommissie, werd aan het kampvuur voorgelezen. Tot slot volg'h-n op het einde de rnede- deelingen in vei band met de feestelijke lustrumviering na Pasoken Op 22 April, Vrijdagavond, zal oen lustrum-markt in de groote zaal van den R.K. Volksbond door den beschermheer van de groep, deken A. J. C. Schraag, in tegenwoordigheid van den eere-voor- zittcr van de groepcommissie, burgemees ter Van Haaren en vele genoodigden, ge opend worden. De lustrum-markt zal tot 25 April duren. Aan de luslrum-markt zal een huisvlijt- lenloonstelling verbonden worden. De lustrum-commissie bestaat uit de heeren P. J. A. Broers, voorzitter; kapelaan H. J. A. Koopman, penningmeester; H. A. M. Jon ker Roelants, ten'.oonstellingsleider, en mej. A. Rebcrs, Hoogstraat 146, secreta resse. Te ruim 10 uur volgde de sluiting van dezen, blijden dag voor de St. Franciscus groep van de Katholieke Verkenners. AGENDA. SCHIEDAM, Passage theater. S.15 uur. 1. Tarzans wraak; 2. Een meisje uit duizend. City Theater. 8.15 uur. Het eiland des doods. 6 April. Vereenigiugslokaal. 8 uur. Jaar feest Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders Band. 7 April. Oir. Geref. kerk, 8 uur. Jaarver gadering Chr. Geref. Jonge! ings- vereen. Daniël. 7 April. Gebouw Eendracht, 8 uur, 20-jarig bestaan Chr. Korfbalclub O.D.I. 7 April. Vereenigingslokaal, 8 uur. D.O.K. N. C. G. V.-film. 8 April. Musis Sacrum. 8 uur. Vrijz. Chr. Jeugd Gemeenschap. ROTTERDAM. Heden e. v d. 215 en 8.30 uur. Arena. 6 April. Doelen. 8 uur. Sociëteit Harmo nie. Concertgebouworkest o.l.v. Willem Mengelberg. 6 April. Zuiderlrerk. Glashaven 8 uur. Kon. Chr. Oratoriumver. Excelsior o.l.v. Phons Dusch. Bach's Malthaeus- Passïon. 6 April. Tivoli Schouwburg, 8.30 uur. De Komedianten. In het" Gouden Haantje 1? April. Nenijto-hal 10 u. v.m —half 12 n.m. Priraavera. Bios copen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Tusschen 2 vrou wen, Een nacht in 't warenhuis. Centraal 2 u. Van 7 u. af doorl. Hoog spel; L'équipage. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Londen bij nacht. Corso Van 11 u. af doorl. Shall we dance. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u, 100 Men and a girl. Lumière. 2.15 u 7 u. 9.15 u. Een vrouw verloor. Olympia 7 u. 9.15 u. Duikboot D 1. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Als je verliefd bent; Julika. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Men gaf hem een geweer. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Parijscho zeden. Thalia 2.15 u 7 u. 9.15 u. Duikboot Dl. Gemengd Nieuws Goud-smokkelaffaire Vooraanstaande Rocmeenschc personen cr bij betrokken. De politie te Boekarest is op het spoor gekomen van oen goud-smoMcélaffaiie in verhand waarmede o.a. de oud-minister van justitie en minister van staat Xeni en de vroegere Roemeensche gezant te Rio de Janeiro, Alexander Buzdugao, gearresteerd: zijn. In totaal zijn twaalf personen in staat van beschuldiging gesteld. Negen zijn in verzekerde bewaring gesteld, terwijl drie, naar men meent, de wijk hebben genomen naar Parijs. Men heeft reeds vastgesteld, dat de ver dachten voor een bedrag van 15 millioen lei aan goud naar het buitenland hebben gesmokkeld', doch men gelooft, dat het to tale bedrag nog grooter is en noemt als "waarschijnlijk 100 millioen lei. Volgens het D. N. B. heeft men drie van de twaalf verdachten op vjjje voeten ge>- laten, terwijl vier er in geslaagd' zijn naar het buitenland te ontkomen. Deze vier zijn de directeur van de Internationale Slaapwagen Maatschappij Flavian, de advo caat Enescu en de heide hooge bank-em ploye's Komorowski en Lcehel. fe&tSélï afejl - Wilt U weten wcri de nieuwste heeren mode brengt, bekijk dan maar eens goed de Waarborg-Kleeding in de Kreymborg-etaiagesl

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2