Hermes-D.V.S. deelt me im«i TWEEDE BLAD Het 2-2 gelijke spel geen juiste belooning voor het betere spel der Schiedammers, i och tevreden SCHIEDAMSCHE COURANT Zwemmen Nederland en Denemarken gelijk Lumière VOETBAL SPORT* scliopgebied stopt Zwaan het leder met de handen en Borrani mag de penalty nemen. Hij schiet naast het doel. Een minuut later komt Hermes-DVS te rug. He Jong plaatst naar Is. v. d'. Tuyn,, die een scherp laag diagonaal schot lost. De keeper van Emma valt naar dan bal en stompt het leder uit den hoek; Bram v. d'. Tuyn werpt zich op het ronde mon ster,' plaatst naar Borrani, die over den gevallen, keeper in het doel plaatst. (0 1). Eén gevaarlijk moment ontstaat als Ockenburg voor doel plaatst sa Welzenis hard toeloopend zijn hoofd onder den bal zet. Het leder gaat evenwel langs. Steeghs krijgt dan eon waarschuwing voor onge oorloofd' aanvallen van den keeper. Bij een doorbraak van Ockenburg maakt Janse hands en Zwaan moet van dein an deren kant van het veld komen om de strafschop te neirien. Onhoudbaar* ver dwijnt het leder iin het net. (11). Er zijn dan 35 minuten gespeeld. Ongeveer acht minuten voor de rust zet De Jong scherp voor doel. Steeghs, die gedekt wordt door "Zwam stapt - keurig 'over: den hal heen, waardoor Bram v. d. Tuyn met slechts den keeper tegenover zich oen prachtig© kaas krijgt, die hij dan ook niet onbenut laat en met een hard schot onder-de lat geeft hij den Schiedammers voor de tweede maal de leiding. (12). Pietepeuterig spel van de gastlroeron ên vlot samenspel in eigen gelederen zorgen er voor, dat Hermc-s-DVS de tweede helft met een offensief inzet. Op wonderbaar lijk© wijze ontkomt het Emmadoel aan ontboring als Borrani na ver opdrijven naar Is', v. d. Tuyn doorgeeft, die hard onder de lat knettert. Lijnrecht stompt Den Hertog het leder omhoog, hot komt terug en stuit van de doellijn weer onder do lat, waarna de keeper corner werkt, die weggewerkt wordt. IJzermans krijgt een waarschuwing we gens unfair spel. Emma belegert dan voor korten duur het Hermes-DVS-doel, maar slechts één keer behoeft Beun er aan to pas te komen. Ra twintig minuten spelen krijgen wij den eersten goeden aanval der Dordtenann ie zien on deze heeft al dadelijk succes ook. Roubos geeft door aan Ockenburg, die op zijn beurt voor het doel zet. Welzenis is aanwezig en zijn kopbal, die door Beun nog wel aangetipt wordt, is onhoudbaar. (2-2). Emma tracht door hard spel ee'n over winning te foiccercn, waardoor een serie vrije schoppen, meest op liet middenveld, veroorzaakt wordt. Tien minuten voor het einde moet Breitner het veld verlaten we gens een blessure aan de dij. Van Gulik neemt zijn plaats in. Goied samenspel brengt Emma eem'gszïns in de meerderheid. Do verdediging blijft evenwel baas. Na een uitval plaatst Bor rani ever een haag spelers heen in liet door den keeper verlaten doel, waar Zwaan plotseling opduikt en van de lijn af het zuiver ingeschoten leder wegwerkt. Bor rani mag een corner nemen, die tweemaal hard ingeschoten, maar beide koeren ge retourneerd wordt. Hermes-D.V.S.. zet sterk op in de laatste minuten, het doel wordt niet meer ge vonden. Zoo eindigt deze spannende wedstrijd in een gelijk spel, waarmee Emma zeker te vreden kan zijn. Een overwinning voor Hermes-D.V.S. zou, gezien de betere kan sen, die onze stadgenooten kregen en door pecli niet benut konden worden, verdiend geweest zijn. Handbal T.H.Ö.R. slaat Niloc met 5-4 Een onverwachte, maar ver diende overwinning. Wat wel niemand zal hebben verwacht is gebeurd'. THOR slaagde er in de hand- ballcainpioen van Nederland met 54 te verslaan en dit zeer zeker verdiend. Deze nederlaag van Niloc heeft een einde gemaakt aan een reeks overwinningen van deze club gedurende een aantal jaren. Niloc gold dan ook als onverslaanbaar. Het spel van deze club is ons echter danig tegengevallen. Stuk voor stuk beheerselien de Niloc-spelers de techniek van het spel zeer goed. Hun samenspel en tactiek liet echter ditmaal zeer veel te wenschen over. Hieruit mag men niet afleiden als zou de overwinning van THOR gelukkig behaald' zijn. Het TlIOR-elftal speelde zeer-goed en speciaal d'e verdediging en middenlinie verdienen e?n compliment. Jammer blijft, dat THOR niet over sterke vleugelspelers beschikt. Speciaal de rechtsbuitenplaats be hoeft verbetering. THOR verkoos de eerste helft met wind tegen te spelen. Na slechts enkele minuten maakte Niloc met een keiliard schot een doelpunt uit een vrijen worp. De rust ging in met een 32 voorsprong van THOR, Na de rust werd deze vergroot tot 52. Dit werd voor de Amsterdammers te bar en eerst uit een 13 meter worp en daarna uit een aanval werd de eindstand 54 verkregen. Borrani mist weer een penalty J Met een flink aantal belangstellenden is Hermes-DVS gisteren naar Dordrecht ge- brokken om tegen, de andere candidaat voor Je eerste klasse te spelen. Evenals Jver- maas, is Emma te licht bevonden, al was zij iets zwaaarder dan de Rotterdamsche club. Ruim 70 van de 90 te spelen minuten is Hermes-DVS de meerdere geweest .van d'eze kampioene der tweede klasse en het was dikwijls vermakelijk te zien hoe de Dordtenaren van het kastje naar den muur gestuurd werden. Hoofdzakelijk was dit te wijten aan hun zeer middelmatig spel, dat onnoödig opgehouden werd door terugspelen en in Re breedte com bineeren. Bij Ilermes-DVS gmg het im mer recüt op doel aan en dat de Dordi- scke verdediging slechts- twee keer gepas seerd werd, valt hoofdzakelijk aan- geluK toe te schrijven. Toen er 25 mnuten in de eerste helft gespeeld waren, en de stand nog dubbel blank was, werd Her mes-DVS een penalty toegewezen. Borrani werd' aangewezen om het vonnis te vol trekken en evenals tegen 'Overmaas, schoot hij naast. Verwonderen deed- Ons 'dat met, want Borrani, die nimmer een strafschop' gemist had, ontdekte togen 'Overmaas, dat zijn trucje niet feilloos was en trachtte dus op een andere manier te scoren, met het gevolg, dat een keihard-ongecontroleerd schot werd gelost, dat langs het doét gmg. Misschien was het beter, geweest als een ander de penalty genomen had, nu Bor rani het moest doen, had hij op dezelfde wijze moeten schieten als anders. Veel maakte hij echter goedl door het seoien van het eerste doelpunt, terwijl Bram v. d. Tayn kort voor rust het tweede voor zijn rekening nam. Beide spelers kunnen op een goeden wedstrijd terug- zien. Steeghs als midvoor was zeer zwak en wij hebben maar één goed moment van dezen speler gezien, namelijk toen hij op zeer tactische wijze den bal liet loopen na een voorzet van rechts en daardoor Bram v. d. Tuyn in staat stelde te doelpunten. De rechtervleugel harmo nieerde niet zooals tegen Overmaas, maar was toch nog van voldoende kracht om het cie Dordtsche defensie uiterst lastig te maken. Klein als spil had veel moeite om ingespeeld te raken, Jaler ging hel beter, maar toch gelukte het hem niet boven het middelmatige uit te komen. Dos speelde een schitterende partij van het begin tot het einde. Was overal te vin den, steunde de verdediging envormde een praeliligen scliakel met den aanval. Fiomberg speelde buitengewoon goed sa men met Breitner, welke laatste vriend en vijand bewondering afdwong voor de wijze waarop hij in hachelijke situaties redde en wegwerkte. Janse was niet in den gewonen vorm, vooral zijn aangeven was zwak. Beun heeft met beleid zijn doel verdedigd en kon aan de doelpunten een uit een penalty niets doen. Bij de gastheeren was het vooral de rechtsback Minnebreuker, die opviel. Veel productief werk heeft deze speler ver richt. De middenliriie was niet buitenge woon sterk, terwijl in de voorhoed© slechts twee spelers, J. den Hartog en Ockenburg h'et meeste werk verzetten. Hermes-DVS behoeft heusch niet be nauwd te zijn voor den return-wedstrijd, want wij voorspellen den Schiedammers op eigen terrein een ondubbelzinnige over- winiiiing Scheidsrechter was de heer A. v. d. Meer op wiens beleid niets aan to merken viel. Het spelverloop. Breitner wint den toss en kiest wind en zon mee. De elftallen stellen zich als volgt op: Emma. D. den Harlog. Minnebreuker, Zwaan. IJzermans, Klapper, Roubos. Verschoor, J. den Hartog, Evers, Welzenis, Van Ockenburg. Borrani, Steeghs, Do Jong. A. v. d. Tuyn, Is. v. d. Tuyn, Bos, Klein, Fromberg. T. Janse, Breitner. Beun. Hermes-DVS. Het elftal der gastheoren is dus na den wedstrijd tegen Overmaas ©enigszins ge wijzigd. Welzenis en IJzermans zijn de invallers. Uit een uitval over links volgt oen ge vaarlijke situatie voor Beuns dool, maar de Sehiedamsche doelman redt door weg te schoppen. Een uitstekende voorzet van De Jong wordt aan den anderen kant hoog ge vangen vó6r den toestormenden Borrani. Eejtige felle aanvallen van Emma brengen de verdediging der gasten geen moeilijk- beden,^aangezien Breitner op wonderbaar- - lijke wijze met den bal goochelt. Toch ge lakt het Emma Beun to verrassen, nadat tevenwei v. Welzenis buitenspel heeft ge staan, hetgeen don scheidsrechter niet ont gaan is. De Jong krijgt een corner te nemen, die niets oplevert. De strijd begint zich steeds beter af te tec kenen en hot is Htermes-DVS dat den toon gaat aangeven. Uit een kopbal van Steeghs belandt de bal bij Is. v. d. Tuym, die hard op doel schiet. Binnen het straf- DINSDAG 19 APRIL 1938. No. 21841. Cor Kint vestigt nieuw wereld record 200 meter rugslag. Het evenwicht tusscken Nederland len Denemarken is op zwemgebied her steld .-Cor; Kbit vestigdo Zondagmid dag tijdens de wedstrijden te Aarhuus ©en nieuw: wereldrecord over 200 M. rugslag, dat tot nu toe op naam van Ragnhild Ilveger met een tijd van 2 min. 41,3 sec. stand, waardoor zoo wel Nederland als Denemarken in het bezit zijn van 11 wereldrecords hij het dames-zwemmen. Het opmerkelijke van de prestatie van Cor Kint is wel, dat zij het wereldrecord voor zich zelf veroverde en voor Neder land heroverde in het zelfde bad, waarin Ragnhild Hveger op 17 Februari van het vorig jaar haar fraaie prestatie verrichtte. Ragnhild Hveger haaide destijds van het record van Nida Setiff 3,3 sec, af. De Rotterdamsche zwemster slaagde er thans in de prestatie van de Deensche zwem ster nog met 0,3 sec. te verbeteren en het wereldrecord op 2 min. 41 sec. te brengen. Nederland heeft; thans weer alle rugslag- wereldreoords in bezit en beschikt voor de vier records over drie zwemsters, wel een bewijs, dat ons land op het oogen- blik nog steeds een groot aantal uitblink sters op wedstrijdgebied heeft. Trouwens, op de lijst der wereldrecords paradeert Nederland met zes .zwemsters, Denemarken miet drie, waaruit dus blijkt, dat in oias land niet alles van één zwemster afhangt, zooals in Denemarken met Ragnhild Ilve ger toch eigenlijk het geval is. Cor Kint is thans de 12e wereldrecord houdster van Nederland. Marie Baron was onze eerste wereldrtecordhoudster (thans mm. PuyBaron), toen volgden Willy den Turk, zus Braun (mevr. Philip sen— Braun), Jennie Kastein, Willy den Ouden, Rie Mastenbroek, Tiai Wagner, Nida Scnff, Jopie Waalberg, Iet van Feggeten, Riet van Veen en thans Cor Kint. Geen land ter wereld beschikt over een dergelijke lijst met namen! Kjegeien Rotterdamsche Kegelbond De rondgang. Die stand van den rondgang, georgani seerd door den Rótterdams chen Kegelbnod na de ontmoeting in Arcadia is Klasse A. 1. Allo Neuin© 3210, 468 tref fers, 2. Do Woudsloopors 3122, 472 tr., 3. Dl. O. IC 1 3100,' 467 tr., 4. 'tZuid 1 3089, 465 tr., 5. E. V. A. 3051, 459 tr., 6. Tous les Neuf 3024 471 tr. 7. Excel sior 3012, 459 tr., 8. De Poedelaars 2962, 472 tr., 9. A. D. 2840, 455 tr. Klasse B. 1. N.H.R.V. 3069, 475 tr, 2. Bompanburg 2 3030, 465 tr., 3. D. 0. P. 1 2867, 459 tr., 4. The Far West 2847, 453 tr., 5. Pompeuburg 1 2809, 459 tr., C. Prins Hendrik 2SOO, 452 tr., 7. Shell 2778, 441 tr., 8. tValt niet mee 2751, 443 tr., 9. II. B. S. 2627, 434 tr. Klasse C. 1. V. V. V. 2856, 455 tr., 2. 't Zuid 2 2724, 422 tr., 3. D. 0. R. 2 2716, 439 tr., 4. D. 0. P. 2' 2570, 425 'tr., 5. De Boedelaais 2 2557, 425 tr., 6. Alle Neune 2 2527, 425 tr. De hoogste werpers. P. N, Aarsbergen, 't Zuid', 718; P. II. L. Garmer, E.V.A., 701; F. H. Korte, A.D.O., 699; G. Koster, Alle Neune, 688; M. v. d. Kaay, N.H.R.V., 684; K. Kooiman, De «Wou&sloopers, 674; J. Sanders, D.0.K, 1, 671; J. Kooiman, De Woudsloopors, 659; J. Franken, D.0.K, 1, 653; 11. Wil- lomse, Tous les Neuf, 641; P. v, d'. Tem pel, D.O.K. 1, 637; J. Borkus, Alle Neune i, 636; L. v. Donk, De Woudsloopers, 635; G. -de Willigen, Alle Neune 1, 634; S. v. Gelder, A.D.O., 033; P. Rijshouwer, Excel-ior, 630; C. L. M. Mes, 't Valt niet mee, 627; B. v. Leeuwen, Alle Neune, 625; J. v. Rijn, E.V.A., 625; P. A. Stent- ler, The Far West, 624; K. v. d'. Pol, The Far West, 622; J. L. Burgers, Excel sior, 618; C. Klaren beek, V.V.V., 316; W. M. Sino, D.O.K. 2, 615; S. Waalwijk, De Poedelaars, 615. Schaken Om bet kampioenschap van Schiedam De zevende ronde. Zaterdagavond werd de 7e ronde ge spoeld voor de wedstrijden om het kam pioenschap van Schiedam. De uitslagen zijn als volgt: J. Pluymers—11. Doiniselaar iA1/_> C. v. WingerdenL. Reitsma 1—0 P. J. IL WiltemsJ.- J. Ui. Penning afgebr. J. "W. van SlobbeA. Bongers uitgesteld de BelL. M. Smit uitgesteld M, Donkhorst vrij. De stand is thans: gesp.gew.vrl.gel.pt- C. v. Wingerden 7 5 2 5 H. Domselaar 6 2 4 4 L. Reitsma 5 2 12 3 J. W. v. Slobbe 5 3 2 —3 A. Bongers 6 3 3 3 J. Pluymers 6 13 2 2 J. Donkhoi. 2 1 1 1 Vb L. BI. Smit 5 13 1 li/2 J. J, Tli. Penning 3 12 1 I. C. de Be! 3 12—1 P. J. II. J iliems 4 13—1 «Wil Z.E.H. Prins Bernharif tijdens Zijn verblijf te Rome, bespreekt, staande voor Zijn auto, eenig© details alvorens een rijtoer te gaan maken. y- Bij liet ernstige auto-ongeluk te Capclle aan den IJsscl zijn vijf personen om het leven gekomen; De plaats van de ramp. Een gedeelte der omgekantelde auto steekt boven water uit. Boksen Schmeling wint van Dudas Foord verliest van Ncusel. In de Hansealen-lial te Hamburg zijn voor 20.000 toeschouwers internationale boks wedstrijden gehouden, waarin twee gevech ten in het zwaargewicht, n.l. tusschen Max Schmeling en den Amerikaan Steve Dudas, en tusschen Walter Neusel en den Zuid- Afrikaan Ben Foord den hoofdschotel vorm den. Schmeling won op overtuigende wijze van den jongen Amerikaan. In de vijfde rondo wierp de Amerikaans cl ie helper den handdoek in den ring, nadat Dudas her haalde malen tegen de planken was gegaan. Neusel wen na acht ronden, toen Foord, die toch reeds een Hinken puutenachter- sta'nd had, negens herhaalde waarschuwin gen wegens te lage stooten, werd gediskwa lificeerd*. Dit is het laatste gevecht geweest van Schmeling voor den wedstrijd tegen Joe Louis om het wereldkampioenschap, dat op 22 Juni a.s. te Chicago zal worden gebokst. Filmnieuws Capitol en City. Rosalie. liet is oen oude geschiedenis, die door de filmmaatschappijen steeds weer in een nieuw kleed, Let eeno mooier dan het andere, opgediend wordt, de geschiedenis van do priases-incognito, waarop een jonge man zich voilicft. Natuurlijk beantwoordt de prinses deze liefde, maar ais haar in cognito opgeheven wordt stapelen zich zooveel moeilijkheden op, dat de jonge man vrij naar* Shakespeare zingt: „Tct love or not to love, that is the question". Deze brandende vraag wordt bevredigend opgelost! „llosalie". de film, die het Paasch- programma in Capitol en City vult, is een dergelijke geschiedenis in koninklijk gewaad gestaken. Fantastische shows wis selen af met prachtige zang en fantastische moderne en grootsch opgezette klassieke dansen. Daarbij Is de dialoog vol spran- kelenJe humor, zoodat oog, oor en geest ruimschoots gcslrceld en hekoord worden. Eleanor L'owe'l is de prinses, die er wel buitengewoon democratische ideeën op na houdt; hoe het ook zij, haar tap dansen zijn weer een kunst op zich zelf. Naast deze vlotte figuur staal Nelson Eddy, wiens zang niet alleen een lust om te lioo- ren is, maar wiens spel eveneens op hoog peil staat. De songs, die hij brengt zijn o.m.: „IV a strange new rhythm in my heart"; „Close"; „Why should I care''; ..Who knows" en „Rosalie". Frank Morgan speelt d'o rol van den ko ning van een Balkanstaatje, wiens vrouw (Edna May Oliver) hem tot pantoffelheld heeft uitgeroepen. Dit paar zorgt met Ray, Bolger voor de komische momenten. De regie van deze film werd gevoerd door W. S. van Dyke, die in de show- scènes, zeer opmerkelijke resultaten heeft behaald, zoowel in do geraffineerd ge- costumeerde als in de uiterst eenvoudige. Uit een honderdtal soldaten, mareheerende op een wijze, waaraan zelfs Duitsche keur troepen niet kunnen tippen, toovert hij een show van groot formaat! Immer, wenn idi glückUehbin Wanneer Maria Eggerth in een film speelt kan men ervan verzekerd zijn, dat men op gezette tijden en bij verschillende gelegenheden vergast wordt op een aardig liedje. In de film „Immer, wenn ich glück- lich bin" (ook do titel van een lied) speelt zij de rol van Marietta Duval, do ster van het operette-gezelschap van Josef Rein- hold, gespeeld door Paul Hörbiger. Zij ont moet echter den jongen grootgrondbezit tere Hans von Waldenau (Frits van Don gen) en hoewel het aanvankelijk niet wil lukken, komt toch de liefde in hun beider harten en Marietta zegt het tooneel vaar wel. Zij trekt met Hans mee naar zijn land goed en zij trouwen. Maanden van onge stoord huwelijksgeluk gaan voorhij. Met het operette gezelschap gaat het echter slecht. In Weenen kan de troep het zonder de ster Marietta niet meer bolwer ken en Reinheid besluit ten einde raad ©an tcurnee te maken met het hem trouw ge bleven deel van hel gezelschap. Zoo ko men zij ook in een plaatsje dicht bij het landgoed van Yon Waldenau. Deze is voor een zakelijke bespreking enkele dagen in Weenen en Marietta gaat naar haar oude vrienden. Na de voorstelling noodigt zij allen uit op het buitengoed het souper te gebruiken. Hot gaat er spoedig vroolijk toe, doch op het hoogtepunt ran de feestvreug de, juist als Marietta boven op een tafel oen czardas danst, komt Hans thuis. De (onvermijdelijke scène volgt. Uitleg baat niet en Marietta verlaat haar man om zich bij het operette gezelschap te voegen, dat weer groofo triomfen viert in Weenen. Hains en Marietta kunnen elkaar echter niet vergeten, zoodat tenslotte alles nog goed komt. Hains krijgt zijn vrouw terug en Marietta behoeft het tooneel tcch niet vaarwel te zeggen. In deze vlotte film, geregisseerd door Carl Lamac, treden voorts op Theo Lingon en Hans Moser, als respectievelijk ballet- meester en kassier van het gezelschap.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 5