ASMZMlïlS. STADSNIEUWS Jubileum zuster Anna de Ruyter Oranje Vereeniging Het verkeersonderwijs De Prineevlag „Utile Duici" Ernstige botsing Omliggende Gemeenten St. Liduina-bedevaart Chr. Historische Unie Vereeniging „Het vrije woord" Kantongerecht Doodelijk ongeluk op den rijksweg BINNENLAND Herdcjnking^dcnsl in dc Lulhrr- sche kerk. lu de Luthersche kerk U gisteraioml onder groote belangstelling Ier getegen- lic-ïd van het vijf en twintigjarig jubileum \an de diaconessen-zuster Anna do Iiu\- ter, een iierdenki «q,dienst gehouden, wai- iu ds. V. Schtudt voorging. De toespraak van den predik uit had ais teks' eeu gedeelte uit den eersten Lrief van Paulus aan de CoriirtlfljH?, ëo Lekende passage: Ais ik de liefde met had... Wij mogen bij djl jubüeum getuigen, aldus spr.: Tot hiertoe heeft de Heer" ge holpen. Dit feit mocht niet voirbij gegaan •worden, omdat de gemeente ami ztutor De Rityter groote dank ver-chuldigd i- Na lang beraad heeft zij zich bereid ver klaard het middelpunt van eeu herden kingsdienst te zijn, waarin deze kwart eeuw van diaconessen-arbeid, met menig donker uur, zou worden heidacht. Bij de voorbereiding dezer herdenking is liet co mité getroffen door de groote dankbaar heid en spantoniëteit van de gemeente en •men moet zich afvragen wie zich thans meer verheugen, degenen, die ontvangen hebben of zij, die gegeven heeft. Ia haar trouw en zelfverloochening toonde zuster Anna zich een discipelin van Christus en het schoonste van haar werk was wel, dat het in stilte werd gedaan. Het werk van c-en diacones is, zooals Paulus het in I C-or. 13 beschrijft, maar de liefde is het meest. Naast dank aan God, aldus :-pr., past ons dank aan zuster Anna voor haar har telijke toewijding. In vele gezinnen werd zij als vriendelijke bode met spanning ver beid. Als haar een wapen geschonken zou kunnen worden, zou spr. daarin als symbolische figuur kiezen de brandende kaars, die zichzelf verteert liet werk was wel eens zwaar, soms te zwaar. Haar dat do zuster do kracht en de vreugde vond om haar werk te doen, vindt daarin zijn grond, dat zij een plaats heeft onder het kruis van den Heilmd. En het uitwendig helpen kwam dan op de tweede plaats. Zij had zich hoven de routine verheven. üe gemeente, aldus besloot spr. zijn red'e, Jankt God, dat gij uw werk hebt gedaan, zooals gij gedaan hebt; dank hef fen tot Gods aangezicht, dat is do ne- doeling ook van dezen herdenkingsdienst Na het dankgebed zong de gemeente Dat 's Heeren zegen op haar daal'. Zuster Anna de Ruyter, die voor den aanvang van den dienst was binnengeleid *on voor wie een met bloemen versierde zetel voor den preekstoel was gereser veerd, heeft na afloop in de consistorie- kamer nog vele blijken van belangstelling ontvangen, Ds. "Schmidt bood haar namens de gemeente het Hugenotenkruis in goud aan Lenevens een enveloppe met een bedrag, bestemd voor een buitenlandsche reis. Voorts werd het woord gevoerd door de heeren J. W. J. Kirsberger, voorzitter van het bestuur van de Luthersche diaconie te Amsterdam; F. A. C. Lechner, namens den kerkeraad; mevr. M. H. Schmidt—Elshove, namens de vrouwenkrans Catharina van Bora; de heer C. J. Klamer, namens de Zondagsschool; de heer Licht, namens de jonge fidtnatengroep Onderlinge Opbouw, en voort? nog door vertegenwoordigers van verscheidene andere kerkelijke corporaties. De jubilaresse ontving vele geschenken en bloemen en na afloop hebben nog vele leden der gemeente en andere belangstel lenden liaar de hand gedrukt. Hedenmiddag werd te haren huize recep tie gehouden, waarvoor eveneens veel be langstelling bestond1. J ong-Hervormdcn. Na een korte bidstond te hebben gehou den in „Irene" hebben 2en Paaschdag leden van de Vereeniging van Jong-Her- vormden een Paaschgroet gebracht aan zieken en ouden van dagen in verschil lende inrichtingen. Hedenavond houden de Joag-Hervormden in liet Vereenigingslokaal een propaganda- avond; waarin een Bijbelsch tooneeispel: „Micbal", zal worden opgevoerd. „Lustrum-markt". Vrijdagavond zal de „lustrum-markt", door de Katholieke Verkenners in de zaal van den R.K. Volkshond georganiseerd ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der II. Franciscusgroep, worden geopead door deken A. J. C Schraag., in tegenwoordig heid -van den burgemeester, mr. dr. F. L. J. van IJaaren, eero-voorzitter van de groepcommissie. Leden vergadering. In het gebouw van den R.K Volksbond is gisteravond een ledenvergadering van de Oranje Vereeniging gehouden, die, als gp\ ooidijk, slecht bezocht was. De voorzitter, de lieer A. de Bruin, Uminnerde aan de feestvier ng op 31 Augustus van het vorig jaar en de geslaag de feesion ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatris. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Th. .1 11. Mouwens was vrij optimis tisch; ook de penningmeester, do lieer C. van Daalen was niet ontevreden ove- den stand der financiën. Do aftredende bestuursleden werden bij enkele c.indidaatsstelling herkozen. Dij do rondvraag kwamen eenige pun- len ter sprake, die nader bestudeerd zul len worden. Op de lagere school, In aansluiting op ons belicht van gis teren over het geven van verkee.sond'crwijs aan schoolkinderen wordt ons meegedeeld, dat aan school L. aan de Lekstraat, hoofd de heer A. Hukshorn, reeds ruim 2 jaar veikeerscmderwijs woidt gegeven, waarbij een nuttig gebruik wordt gemaakt van de epidiascoop, welk apparaat destijds door de ouders aan de school is geschonken Terkoningen en foto's doen bij dit ver- !ideeisandervvijs dienst. Sedert het vorig jaar ontvangen de 4e, 5e en 6e klas ver keei s onderwijs. Voor het eerst werden toen ook vcsov het hoogste leerjaar èn in het gymnastieklo kaal èn op straat, practischo lessen gege ven. Bij de lessen huilen ,uie plaals heb ben met medewerking en toestemming van de politie, wordt de aandacht gevestigd op fouten, die gemaakt worden. Alet toeslemming van den wethouder van onderwijs zijn dit jaar- voor het eerst ook voor kleine groepen ouders van leeriingen vair school L. demonstralies gehouden, om hen een de»J.beeld te geven op welke ma nier liet verkeersonderwijs wordt gegeven. Binnenkort zullen voor het bijwonen van zoo'n demonstratie een aantal autoriteiten worden uitgenoodigd. En dc „Nieuw Amsterdam". Zaterdagmiddag, 7 Mei a.s., zal door de Vereeniging „De Prineevlag", zooals reed- vermeld is, de rood-wit-blauwe vlag voor de „Nieuw Amsterdam" worden aan geboden. Leden van do vereeniging „De Prineevlag" kunnen daarbij tegenwoordig zijn en levens dien middag het schip be zichtigen. Leden van de Sehiedamsche af deel in g, die daaraan wenschen deel te nomen, moeten zich blijkens een adver tentie in dit blad uiterlijk Vrijdag 22 April a.s., liefst schriftelijk, hebben nunge- mclc bij den secretaris. Alle deelnemers moeten voorzien zijn van een vlag. De afdeeling heeft een aantal vlaggen sn eigen dom, maar wie zelf een standaard- of pa- ra de vlag ter beschikking lieeft, wordt ver zocht tht bij de aanmelding mee te Jeelen. Voor het Dames-comité tegen Armoede. Wo herinneren aan de liefdadigheidsvoor stelling, die „Utile Duici" Vrijdag a.s. in Musis Sacrum zal geven; de opbrengst kemt ten goede aan het Damescomité te gen Armoede. Zooals bekend zal worden opgevoerd een comediespel in 3 bedrijven van A. J. Liepmann: „Hoog spel", een stuk, dat de toeschouwers den geheelen avond in span ning houdt. Het Dames comité tegen Ar moede wil gaarne den nood, die in menig gezin heerscht, helpen lenigen. Door de voorstelling vna „Utile Duici" bij te wonen, helpt in n het comité zijn taak vervullen en bezorgt men zich zelf een genoeglijken avond. Met de C.AJB. naar de bollenvelden. Morgen onderneemt de C.A.B. haar eer sten tocht in dit seizoen, De reis gaat naar de bloemenvelden, die op de tradiiio- neele manier worden doorkruist. Ms rust punt is wederom Noordwijk gekozen, waar in de restaurants aan den boulevard wordt geluncht en thee gedronken. Uit Rotterdam komen 52 auto's en 1 autobus, uit Delft 10 wagens, uit Schie dam slechts 3. Dezen keer zijn de oudere gasten aan de beurt. Om half 10 vertrekt de stoet van Plein Eendragt. Waarschuwing. De commissaris van polilie te Tilburg geeft cca ieder in overweging om, alvo rens relaties in welken vorm ook aan te knoopen met Petrus Paulus Verdick, handelende ,in premie-obligaties, kantoor houdende Ratinéstraat no. 15 te Tilburg, wonende te Turnhout (België), of met een zijner agenten, eerst bij hem inlichtingen in te winnen. Tegen een passer rende auto gereden. Hedenmiddag kwart voor één kwam A. v. d. Ebanketbakker in dienst van de Coöp. D E S., per rijwiel uit de Vlaar- dmgeivlraat en wilde met groote snelheid den V'aardingeidi|k op rijden. Op het zelfde moment passeerde een bestelauto van den vrachtrijder J. Krommenhoek de Uaoxdin- gerstraat. De auto kwam van de Pelie- v est en de bestuurder wdde zijn weg over dc Westvest vervolgen. Volgens ver klaringen reed de auto met matige snel heid. De chauffeur tracht;e nog door zeer krachtig remmen een botsing te voorko men, maar dat mislukte; Van der E. reed met vot.e vaart tegen den zijkant van de auto. v <n bleef met een ernslige wond aan Let hoofd liggen. Vermoedelijk heeft hij oen schedel basisfractuur. Per petitie-auto is het slachtoffer naar het Geineent. Ziekenhuis o.eig'-bracht. „Onderling Kunstgenot". Het secretariaat van de Schietl. Too- neel'vereeniging „Onderling Kunstgenot" is thans gevestigd bij den heer C. van Wijk, Lange Kerkstraat 26. VLAARDINGEN. Jubileum. Het is heden 50 jaar geleden, dat ue heer J W. v. dL Boogaerdt, machined rijver, in dienst trad bij de N.V. „HoUandia", fabriek van melkproducten en voedïngs middelen alhier. Bij Kon. besluit van 14 April is aan dan jubilaris toegekend de aan de orde van Or«r«je Na--au vei bonden eere-niedaille ir brons. Bejialingen voor toeristen naar Duilsrhlaad en Oostenrijk. De persdienst van de Nederlandschc Reis- vereeniging meldt ons het volgende: De Buitscho Rijksbank deelt mede, dat van 1 .Mei as. af de reismark ook zal worden ingevoerd in Oostenrijk. Van dien datum af zal het deihalve mogelijk zijn in reismarken luidende che ques in het gclieele Duitsche rijk in te wisselen. Gymnasium. De aandacht van ouders en voogden, die voornemens zijn hun kinderen dit jaar voor het gymnasium aan te geven, wordt gevestigd! op de in dit nummer voorko mende advertentie. Aanrijding. Op het Bo-erhaveplein is gistermiddag 6 uur do wielrijder G. van G, door den motor rijder Tli. B., die van rechts kwam en dus voorrang had,., aangereden. Alleen de klee- ding van Van G. en diens fiets werden gehavend. Geslaagd. Voor het diploma typist' van de Fede ratie „Gioote" zijn geslaagd de heeren J. Bakker en J. van Oosten, leerlingen van den Gem. Handelsavondcursus. Voor liet diploma inspecteur van po litie van den Bond van Hoogere Politie ambtenaren in Nederland, is geslaagd de hoer II. W. Offers, werkzaam bij de po-litie- administratie alhier. Liefdadïgheidsconcerl. Zaterdagavond a.s. zullen het bekende Sehiedamsche radio gitaristen ensemble The Hawaiian Friends, onder leiding van Aart Boender en een zangkoor onder lei ding van den heer II. van Sijl, oen liefda- dishcidscoor.eert geven voor do gedetineer den in hei huis van bewaring aan den Noordsmgtl te Rotterdam. Goed bedienen en voorkomend bedienen, dat brengt Kreymborg siroomen van klanten. Voor goede bediening is er Waarborg-Kleeding, voor beschaafde bediening ons des kundig Verkoop-personeel. T—T KM Van den It. Iv. Vrouwenbond. De R. K. Vrouwenhond heeft hedenmid dag een bedevaait ter eero van do H. Li- duina georganiseerd, waaraan leden van dien Bond uit Schiedam, Rotterdam, Vlaar- dingen, Hoek van Holland, Schiebroek en Dordrecht konden deelnemen. Een aantal Sehiedamsche en Jtotterdam- sche leden verzamelde zich omstreeks 2 uur op het Marconiplein te Rotterdam en trok in rijen van drie in optocht naar de St. Liduinakerk aan do Nieuwe Haven alhier. Aan dezen tocht namen ongeveer 120 vrouwen deel, die te 10 minuten voor 3 aan de kerk aankwamen. Een aantal deelneemsters uit andere plaatsen was «laar reeds met andere belangAoILaden samen ongeveer een 100-tal, aanwezig. Om 3 uur begon-een plechtig Lof, dat geoelebeerd zou worden door kapelaan Schinkel uit Rotterdam, die ook een pre dikatie hield. Daarna zou ee:i processie door de kerk worden gehouden mat reli kwieën van de H. Liduma. Algemeeae vergadering. Heden is te Amsterdam do Ckristelijk- Hislorische Unie in algemeene vergadering bijeengekomen. De voorzitter, jhr. mr. D. J. de Geer, herinnerde er in zijn openings rede aan, dat er hij de jongste verkiezin gen voor de Tweede Kamer binnen den kring van hc-t Protestantsch-Christelijk par tijencomplex -een verschuiving plaats had, ten angunste van de Christelijk-Histori- schcn, de Staatkundig-Gereformeerden en de Hcrvormd-Gvreformoer len, en ten gunste van do anti-revolutionairen en de Chris ten-Democraten. A G E"*N D A. SCHIEDAM. Passage theater. 8.15 uur. 1. De avonturen van duikboot Dl. 2. Kom jc ook bij de brandweeT? Woensdagmid dag: Kom je ook bij de brand weer? Cly theailer. 8.15 uur. 1. Modern Times. 2. Revolverhelden. 20 April. Musis Sacrum, 8 uur. Feest avond' Ilermes-B. V. S. supp. ver. 20 April. Vereenigingslokaal. 8 uur. Pro- paganda-avond Jong Hervormden. 21 April. Ver-xnigings 1 okaal8 uur. Jaar vergadering Herv. (Geref) Meisjcs- vereeniging „Ora et Labora". 21 April. Musis Sacrum. 8 uur. Schied Burgerwacht. Tooncelvoorstelling „Utile Duici". 21 April. Passage Theater. 8 uur. Peter Pech-avond. Spreker: F. A. Ho ff 21 April Gebouw Ensndracht, 8 uur. Open bare vergadering Bellamy. Spre ker J. Kolles uit Der. Haag. 21 April. Oosterkerk. 8 uur. Ilerdenkings- samenkomst 70 jarig bestaan J.V. op G.G. Jonathan. 22 April. Vereenigingslokaal. 8 uur. Reünie V 0.L.0.N S. 22 April Doelegebouw, 8 uur. Jaarvergade ring Sc'.iieJ. Vereen. ZuigeTingen- bescbcrming. 22 April. Gug| Jeugdhuis. 8 uur. Ver gadering A R. Propagandaclub „Mobiel" 2225 April. Zaa- R. K. Volksbond. Lus- trummarkl R. K. Verkenners St. Franciscusgroep ROTTERDAM. 20 April Arena. 2.15 u. 8.30 u. 't Lied' der woestijn. 20 April. Groole Schouwburg, S.15 u. Nod. Opera Ens. Tiefland. 20 April, livoti Schouwburg. 8.30 u. Gez. Jacq. van Rijlevelt. De baby van 10CQ weken. Bioscopen. Capitol. 215 u. 8.15 u. Rosalie Centraal 2 u. Van 7 u. af doorl. Op le ven en dood. De verborgen bruid. City. 2.15 u. 7 u. 9 30 a. Rosalie. Corso. Van 11 u. af doorl. De Jungle- prinses. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Een pracht exemplaar van een man. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9 15 u. Immer wenn ich glücklich bin. Qlympia. 7 u, 9.15 u. Kam jo ook bij de brandweer? Het duivelslegioen. Prinses. 2.15 u. 8.15 a. Prins en bedel- knaap. Kampioen. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Een stad op stelten. Studio '3f 2 u. 7 u. 9.15 u. Een lief- desgt schiedenis in de Comedie frangaise. ïbalia. 2.1b u. 7 u. 9.15 u. Heidi. Omgezet in een politieke irga- nisatie onder den naam „Troel- stra-beweging". Het hoofdbestuur van do sociaal-demo cratische vereeniging „Het vrije woord1" heeft in ecu tijdens de Paaschdagen te Am sterdam gehouden vergadering, gemach tigd' door een op 12 December 1937 te Leeuwarden aangenomen resolutie, besloten deze vereeniging om te zetten in ©en po litieke organisatie, onder den naam „Troel- strabeveging". Ncderlandsch-Zwilserscho lcening aan Argentinië. Naar 'het ANP verneemt, zijn onder handelingen gevoerd tusschen de regee ring van Argentinië en een groep Neder- landsche en Zwitsersche bankiers, welke onderhandelingen tot resultaat hebben ge had, dat een leening zal worden afgeslo ten voor den tijd van twee jaar, ten be drage van 121/a millioen gulden en 40 mil- lioen Zwitsersche francs. Het syndicaat staat onder leiding van de heeren Men delssohn, Pierson en de Nederlandsche Handel Maatschappij. Samcnvocgi Ier Westlandsche dorpen .én gemeente. In de gistenr' g gehouden vergadering van den gemeen ceraad van Naaldwijk dron gen verschillende raadsleden bij de behan deling van het voorstel van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, inzake grenswij ziging van de gemeenten Monster, Wate ringen, Naaldwijk, 's-Gravenzande en de Lier aan, op samenvoeging van alle West- laindsche dorpen tot één gemeente. De door Gedeputeerde Staten voorgestelde grenswijziging behelst het voegen van de buurtschap Kwintsbeul, die thans onder verschillende Westlandsche gemeenten is verdeeld, bij de gemeente Wateringen. Het inwonersaantal van Wateringen zal hier door met zeshonderd stijgen. De burgemeester van Naaldwijk, de heer Th, P. J. Eist on betoogde, dat de samen- Smelting van alle Westlandsche dorpen tot één gemeente economisch het geheele Westland ten goede zal komen. Tevens zal er dan een eind komen aan den nadeeligea ouderlingen naijver der verschillende West landsche gemeenten. Besloten werd den wensch tot samenvoeging van alle West landsche dorpen schriftelijk aan Gcd. Sta ten kenbaar te maken. De adelborsten gaan zeilen. Foor hot eerst sinds jaren zal bij de Kon. Marine wederom een zeilschip voor opleidingsdoeleinden gebruikt worden. Op do rijkswerf in. Den Helder is de stalen kits „Tromp" uit particulier bezit afkom stig an voor de marine-opleiding aange kocht, geheel gerestaureerd' en voor het doel geschikt gemaakt. Zaterdag a's. zal de „Trooip" worden herdoopt in „Urania", welke plechtigheid zal geschieden door mevrouw L. Th. H. Coolböas, de eehtgenooto van den com mandant, aan wien de commandant van liet Koninklijk Instituut, de kapitein ter ze» C. J. baron van Asbeck, daarna het zeilschip zal overdragen. Werd dr. Donkersloot door dc passccrende auto gesneden? De zaken, die vanmorgen door hot kan tongerecht behandeld weiden, hadden niet zoo'n vlot verloop als gewoonlijk, .Mr. Sthccnian Hesse was niet vac.tnlie -nn zijn plaats werd ingenomen door mr. J. G. ittkarppf, plaatsvervangend kantonrech ter, die zich heel aardig door de moeilijk heden heensloeg. Het struikelblok was inr Kavelaars, die als griffier de plaats mnvn van den heer Schmohl, welke wegens ziekte erhinderd was. tleihanldclijk moesten de getuigenverklaringen oadeibroke.i worden, teneinde den gnifier gelegenheid 'e geven <1 verklaringen te formuleeem. Ware er niet zoo'n ernstige zaïk vo„r gekomen, dan zou dit zeker hutnoiistheh geweest zijn. Thans, nu de zaalc legen den heer J. F. F., procuratiehouder te Rotterdam, behandeld werd, wien ten .'aste gelegd was de veiligheid van het ver- koer in gevaar te hebben gebracht, tenge volge waarvan dr. Donkersloot, uit Over- sehie, den 1 ten Mei 1937 op den rijks weg zoo ernstig gewond' werd, dat hij eeni ge wt-ken later overleed, hadden de onder brekingen een tragisch tintje. Deze zaak is eerder door de Rotterdiin- sche rechtbank behandeld, maar aangezien niet bewezen kon worden, dat hier sprake was van dood door schuld, werd zij ver wezen naar het kantongerecht to dezer stede. Eerste get. was burgemeester Bau- mann, uit Overschie, d'ie verd. «jen verhoor heeft, afgenomen. Daarbij had' verd. ver klaard, dat hij dr. Donkersloot, die op een motorrijwiel gezeten was, op onge veer 1.50 meter gepasseerd' was op «ie tweede baan. Toen get. verdachte er op attent had gemaakt, dat hij in verband met de breedte van zijn wagen dan op de derde baan had moeten rijden, liad deze gezegd, dat dit wel mogelijk was. Volgens get. reed! het slachtoffer links van de rechterbaan om een vrachtauto te pas- se eren. De verdediger, mr. M. J. Vink, merkte op, dat get. geen conclusies moest vertellen, maar feiten hudi mee te doelen. Get. vervolgde zijn relaas met mede te dooien, dat bij het onderzoek van de auto op den dag na de aanrijding, hij verd. gewezen heeft op een schram op het lechterachterspatbord, waar volgens zijn oordeel rubberdeeltjes aanwezig waren. Een man van. de verzekering, welke ach- tei get. had gestaan, was toen naar vo ren gekomen en had met zijn hand de rubberdeeltjes weggeveegd. Op een vraag waar de auto dan stond, antwoordde ge'.: „Op het plein achter het raadhuis!", Verd. heeft bij dit verhoor gezegd, «lat get. maar moest bewijzen dat hij dr. Don kersloot aangereden heeft en niet dr. Don kersloot hem. Verd. beweerde vervolgens, dat langs de z.g. schram leukoplast geplakt was geweest en h.j van rubberdeeltjes niets gezien had, Toen hij het slachtoffer gcpass«jcrd was, hoorde hij een val op den weg en heeft toen als goed automobilist direct gestopt om hulp te verleenen. De hoofdagent van politie P. van Does burg is op de plaats van het ongeval ge komen, toen het slachtoffer roods was verlegd' en het motorrijwiel langs den weg was geplaatst. Get. heeft den spiegel in een willekeu riger, volgens hem normalen stand terug gebogen en toen was zij op dezelfde hoog te als «lo schram op de auto. Volgens den raadsman kan dit niot steekhoudend zijn, omdat niet bewezen is, dat dit inderdaad' de oorspronkelijke stand wast Een verbuiging aan het spatbord was volgens verd. veroorzaakt door den vori- gen eigenaar, die tegen een paal was ge reden. Kantonrechter, ambtenaar van het 03L, verd. en getuigen begaven zich hierna naar buitien om de auto in oogenschouw te nemen, die nog in denzelfden toestand ver keert als na het ongeval. De verdediger verklaarde hierbij, dat met het onderzoek gehannest is, In dei zaal teruggekomen vroeg de amb tenaar of de verdediger dit woord terug wilde nemen. De raadsman releveerde, dat de spiegel verbogen is. de rubbervezels weg zijn enz., hetgeen voor verd'. buiten gewoon onaangename gevolgen heeft ge had. „Misschien klinkt het woord niet aan genaam", aldus mr. Vink, „en daarom wil ik het wel terugnemen". De deskundige, de hoer W. Eggink, werk tuigkundig ingenieur en inspecteur van po litie te 's-Gravenhage, was tot de conclusie gekomen uit dc krassen, beschadiging»*' foto's, dat verd. den motor gesneden heeft. Uit het verdere vragen en antwoorden spel bleek, dat deze conclusie alleen geld*, ais auto en motor een nagenoeg gelijke snelheid' hadden. Ambtenaar van het 0. M.Zou u tot de zelfde conclusie komen als het slachtoffer naar links was gegaan? Get.: Jal Ambtenaai*: Blijft u dus bij de positieve conclusie? Get.: Neea, dat is niet noodwendig. Twee volgende getuigen, T. SchinoIJ, weg werker te Overschie en Com. Voorman, chauffeur te Rotterdam hadden niets van het ongeluk gezien en konden dus ooi niets verklaren. De eenige, die het ongeluk gezien heeft, was get. M. van Delden, chauf feur te Rotterdam, Deze verklaaide, dat do auto te dicht langs den motor gereden schijnt te hebben. Ilij zag dr. Donkersloot vallen toen de auto voorbij was, maar durfde Sliet te verklaren, dat verd. ,.ge-

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2