Verslag van den Gemeenteraad ANWEZBGEN Radioprogramma's Vergadt-iiug va.j Dinsdag 12 April 1933, 's namiddags 2 uur, ten stadhuize. V oo r z i 11 e rburg-emeestei F. L J van Ha ar en. VII. Scholenbouw De orde. Dn o o i i 11 e r wijst or op, dat nu oou beriLsint genomen moet worden over de aanvragen, want de termijn, waarbinnen dat g< -''huilen moet, loopt 18 April a.s. Spr. zou u itltn oortzetten tot 7 uur te vergaderen, maar zal de raad binnen 33 minuten met de besprekingen gereed komen? Ah de loden verwachten, dat dit niet het geval zal zijn, zou spr. er de voor keur aan geven thans do vergadering te schorder, on haar hedenavond voort te te zetkn. Liever zou spr. echter nog in deze vergadering tot een besluit komen. Skrnt men, dat dit nog voor 7 uur mo- .gelijk is? Mevr. B e n t li e md e Wilde fs.J.) deelt mee hedenavond niet de raadsverga dering te kunnen bijwonen. Als ook de an dere landsloden een zelfde besluit nemen, wil spr. van repliek afzien. De hrer Redde (comm.) zegt nog wel enkele opmerkingen te willen maken. Lang zal spr. daarvoor echter niet noodig heb ben; misschien 2 minuten! De heei Hoogendam (ar.) wil ook nog wel iets opmerken. De he-cr Th. J. L. v. d. Berg (c.h.) zou over Je termede bezwaren, door den heer mr. Kavelaars geopperd, het een en ander willen meededen, oa. over do jurisparu- dentie op dit punt. Dal. is droge stof, die nog wel eenigen tijd in beslag zal nemen. Voorts mogen ook enkele andere dingen niet onwtersproken blijven. De voorzitter vraagt den heer Th. J. L. v. d. Berg of deze veel verwacht van een debat over formeele bezwaren. Kunnen deze niet beter door liet college van li. en Aen het schoolbestuur wor den besproken? De raadsleden kennen de zaak, waarom het hier gaat en formeele bezwaren zullen hier niet op de wijze kunnen worden behandeld, waarop zij recht hebben De heer Hoogendam (ar.): Is het ook nog de bedoeling, dat in deze ver gadering zal worden toegelicht, hoe even tueel de school aan de Lange Nieuw- straat geschikt zal worden gemaakt voor UL.O. van de Vereeniging voor Chr. On derwijs De voorzitter; De directeur van Ge meente Werken is hier aanwezig Het ge ven van een toelichting is een kwestie van 5 minuten Als de raadsleden op de bezwaren zelf tegen het toestaan van de aanvragen wil len ingaan, is het beter thans de vergade ring le schorsen Mevr. Benthemde Wilde (s.d.): Ik kan hedenavond hier niet aanwezig zijn De heer Slavenburg (cb.) wil in telegram stijl van repliek dienen De heer Th J. L. v. d. Berg (c.h.) wil van repliek afzien en stelt voor, ckit alleen de hoeren Slavenburg en Din- fcelaax, de beide wethouders, nog over deze zaak het woord zullen voeren. Dat denkbeeld vindt instemming. De consequentie van eigen standpunt. D© heer Kedde (comm.) wil alleen een korte opmerking malen. Als de heer Sla venburg uit spr.'s betoog heeft gedistil leerd, dat spr. tegen bezuiniging is, maar er in de practrrk vóór is, dan is de wet houder van financiën onjuist. Spr. heeft aHeen willen beloogen, dat het niet aangaat zich voor ingrijpende bezuinigingen in het algemeen te verklaren zooals de Chr. Hist doen maar zich aan bezuinigings maatregelen te onttrekken, als deze moeten worden toegepast in de gemeente Spr. ONDER DE 13 Uit het Engelsch van Arthur Sotners Roche .Maar zijn metge/eilen willen daar niets van weten; hij is hun facade, hun goud mijn. Wetend, dat hij zal worden nage gaan, ontsnapt hij aan hen door zich niet aan een afspraak met Jeanne te hou den. Hij gaat naar Boston en vindt daar werk als kantoorbediende op een wissel kantoortje. Maar verscheidene maanden later kijkt Crandall, gezeten aan zijn Innch, op naar het gezicht van Slavim; hij is opgespoord.' Daar overreding en discussie niet baten, legt Slavim zijn troefkaart op ta/ei: Lacv, Andy, Jimmy en hij zelf hebben gewerkt voor een hooger iemand, „de chef', een hct-rsehcrstaJent. De hevelen van den chef luiden tot hem terug te keeren of an ders zal Jeanne een ongeluk over komen. Lacy pakt zijn koffers. „Terugkeeren". Het valsche enthousias me, dat ik in dat woord legde, misleidde zelfs rr.rp Behoorlijk 'even, huizen bezoe ken, waar ik oude kennissen kon cudnoe- ten, de praatjes booren over menschen, die ik kende ja, ik geloof wel, dat het zwaarste, dat ballingschap oplegt, de heeft er de Clir. Hist, op willen wijzen dat zij zich niet mogen onttrekken aan de consequentie van hun eigen standpunt Binnen en roeien De heer Slav en burg c li.) herin nert er aan, dat de heer Duikelaar heeft gezegdOok anderen dus ook jullie moeten roeien met de riemen, die er zijn Als één greep geroeid heeft met de riemen die zij had, dan zijn wij dat geweest. Maar wij kunnen niet roeien met riemen... die er niet zijn. De heer Dïnkelaar heeft beweerd ,dat hij de uitdrukking: „Ik zal den dag zege nen ,als de klassen van bizondere scholen uil openbare scholen verdwijnen", in 'tal gemeen heeft gebruikt Dat is niet geheel juist; het betrof een concreet geval, want de wethouder van onderwijs voegde er nog aan toe; Ik heb die ruimte hard noodig De leerlbigenschaal. De heer Dinkelaar hoeft gezegdHet leerlingental voor een volledige school is na 1932 verhoogd van 211 tot 236. Spr. zou uillen vragen: Zit de wethouder van onderwijs zoo skcht in zijn zaken, dat hij dit als een argument moet gebruiken? Bijna alle scholen van de Vereeniging voor Chr. Onderwijs hebben meer dan 236 leerlingen, alleen die in de Lange Nieinvstraat heeft er minder. De verheogiug van het mini mum aantal leerlingen per school heeft dus geen verandering in den toestand te weeg gebiacht. De heer Dinkelaar heeft voorts gezegd en dat neemt spr. hem haast kwalijk dat er geen sprake kan zijn van een com promis, omdat de schoolvereeniging niets heeft aan te bieden. Dat heeft zij niet, maar zij heeft rechten en de gemeente heeft plichten en waar zoo die situatie is kan er wel degelijk sprake zijn van een compromis. Het U. L. O. De heer Dinkelaar heeft de veronderstel ling geuit, dat het U .L. 0. van de Vereeni ging voor Chr. Onderwijs zal worden ge splitst en een deel van dat onderwijs in de nieuwe school zal worden onderge bracht. Dat is echter niet de bedoeling. Die mogelijkheid is misschien los weg tij dens een conferentie geopperd, maar veel waarde kan daar niet aan toegekend wor den. Als tweemaal 4 lokalen plus een na tuurkunde lokaal worden bijgebouwd, is de school aan den Oostsingel uitnemend geschikt om daarin het U. L. 0. op te ne men. De Vereeniging voor Geref. School onderwijs heeft ook een U. L. 0. school aan den Singel. Merkwaardig is her, dat de heer Dinke laar altrjd lof toezwaait aan de houding van de R.K. en Geref. Schoolvereenigingen en die stelt hij dan aan het bestuur van de Vereeniging voor Chr. Onderwijs ten voor beeld. Als de Geref. Schoolvereeniging haar U. L. 0. overbrengt naar de school aan de Tuinlaan, dan geschiedt dat in een school, die deze vereeniging reels jaren bezit. Maar als het Hervormd U. L. O verhuist, zou dat moeten geschieden naar een ver laten openbare school. De heer Hoogendam (a.r.): Hoe be doelt u dat? De heer Slavenburg (c.h.): Als de Gereformeerden hun U. L. O. over bren gen naar de Tuinlaan, betrekken zij daar een eigen school. Do heer Hoogendam (a.r.): Dat blijft hetzelfde. Als de Hervormden naar de Lan ge Niemvstraat verhuizen met hun U.L.O., wordt dat ook hun eigen school. De heer Slavenburg (c.h.): Maar het terrein aan de Schoolstraat blijft gere serveerd voor een nieuwe openbare U. L. O.-^chool! De beer Hinkelaar heeft opgesomd hoe- weel leerlingen op de scholen van de 'Vereeniging voor Chr. Ondeivijs er in elke klasse zitten. Wat bedoelt hij daarmee? Dezelfde bepalingen gelden tcch ook voor het openbaar onderwijs? De school aan de Lange Kieuwstraat, thans bij de Vereeniging voor Chr. On derwijs in gebruik, is geen armenschool Er gaat geen enkel kind op met klompen. De schooi aan den Buys Ballotsingel is hard noodig. Voor de le klasse hebben zich reed» 79 leerlingen aangemeld, zcodat twee le ^klassen gevoimd moeien worden. Het besluit van Gedep. Staten van Gio ningen inzake het niet geldig zijn van handtc-ikeningen, kent spr. niet. Iu laatste instantie beslist echter de Kroon. De slechtste scholen De heer Dinkelaar zegt: De Vereeniging voot Chr. Onderwijs is altijd royaal behan dekl door het gemeentebestuur en dan moeten de school in de Zalmstraat en in de St. Anna Zusterstraat opgeld doen. De twee minste scholen van de stad zijn die aan de St .Anna Zusterstraat en aan de Lange Kieuwstraat en daarheen worden altijd' de Hervormden verwezen. Met de school aan de Zalmstraat zaten de R. K. in hun maag, omdat het aantal leerlingen in die omgeving ook voor het openhaar onderwijs steeds terugloopt. De Vereeniging voor Chr. Onderwijs heeft die school van de St. Wiilibrordusstichfing overgenomen, maar zij bevat slechts 5 lo kalen. Daarom zijn 3 klassen van de Her vormde school van de Zalmstraat onderge bracht in de openbare school aan de Dwars straat. Onrecht, Van royaliteit kan dus in dit geval zeker niet gesproken worden. Ook als men het bestuur van de Vereeniging voor Chr. On derwijs volgens het compromis-voorstel 7 lokalen ter beschikking stelt, doet men het nog groot onrecht. Het schoolbestuur heeft het recht zijn interne zaken te re gelen, zooals het dat zelf noodig acht. De argumenten, die tegen het toeslaan van de aanvragen zijn -aangevoerd, zijn hier niet ontzenuwd. Een compromis zou wellicht te bereiken zijn geweest ,maar spr. wil er op wijzen, dat in de verschillende conferenties niet één poging is gedaan door den wethouder van onderwijs om tot een compromis te geraken. (Slot volgt I. Gemengd Nieuws ontstentenis van praatjes is. Ik meen niet een» kwaadsprekerij, maar juist de dage lijksche sleur om zoo te zeggen... „Ken je dien Engelschman, die Johanna Landry achterna loopt? Wel, b-cotc kerel, haar broer is met een meisje uil d'e Gaité getrouwd en..." „Fr wordt beweerd, dat Tim llecklor drie mill,oen met General Motors verdien de en nu wil zijn vrouw niet van hem scheiden..." „Polly Fentnor vertelde haar vader, dat, wanneer zij den jongen Curtis niet kon trouwen, zij naar de film zou gaan en hij zou haar dan hebben te financieren, en bij zei, dat een echtgenoot gu.dkooper zou zijn." Beuzelarijen en banaliteiten, zeker Jlaar wij leven door deze dingen. Waarom be studeert de jonge klerk, die in New-York werkt, vlijtig de brieven van thuis, en zuigt hij begeerig de bizon derheden over het nieuwe postkantoor op? Niet omdat hij heimwee heeft naar een bepaalde p'aats; omdat hij het gevoel mist, aat hij deel uitmaakt van het gebeuren, zooals bij dat deed in zijn dorp. Terugkeeren. Ik zon de sociëteit binnen komen, mijn post halen, kijken, welke uit- noodigingea op mij wachten. O, er zou den er genoeg zijn. Welbeschouwd was ik een vrijgezel en een vrijgezel, die avond garderobe heeft, een inlroductie en de vormen in zooverre kent, dat hij zijn gastvrouw vaarwel zegt, voordat hij weggaat, wordt niet zoo maar genegeerd; omdat men een paar maanden Villa te Blaricum uitgebrand Bewoners moesten in nachtgewaad vluchten. In den nacht op "Maandag is brand uit gebroken in de grooto villa, bewoond dooi den heer Gouvc-rne, staande aan don Heide weg te Blaricum. .Men alarmeerde terstond de brandweer van Laren en Blaricum, wel ke spoedig op het terrein van den brand aankwam en met 5 slangen op de water leiding en de motórspuit he; vuur aan tastte. Ondanks alle krachtsinspanning slaagde men er niet in de villa (e be houden, zoodat deze geheel aan do vlam men ten prooi viel. Het vuur ontstond1 ra de huiskamer en deelde zich in korten tijd aan het overige gedeelte van de woning mede. De bewoners moesten ijlings in nacht gewaad een goed heenkomen zoeken. Tijdens het blusschingswerk waren de burgemeester van Laren en Blaricum met de politie aanwezig. Ondanks het nachte- iijk uur waren vele omwonenden op de been om het verloop van den brand gade te slaan. WOENSDAG, 27 April 1938. Hilversum J, 1875 en 415,5 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onder wijsfonds voor de Scheepvaart. S.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde ran- »t-k (gramofoon). 8.30 Gramofoon. 9.30 Gelukwenschen. 3.45 Gramofoon. 10,30 Morgendienst. 11.00 Gramofoon. 11.15 Ensemble. 12.00 Berichten. 12.13 Gra- mmoon. 12 30 Vervolg Ensemble Van der Horst en gramofoon. 1.45 Gramofoon 2.00 Orgel. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Gramofoon 3.43 Christ. Liederenuurtje. 4.15 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoon. 6.00 Land- en tuinbouw- h alt uurtje 6.30 Taalles en Causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Re portage. 8.00 Berichten. 8.15 Gramofoon. 9.00 Causerie 9.30 Zang en piano. 10.00 Berichten 10 05 Dtamles. 10.20 Vervolg conwri. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gra mofoon. Circa 11.50—1200 Schriftle.zmg. Hilversum II, 301,5 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.20—8 00 VPRO. 8.00 Gramofoon. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbei ders in de Continubedrijven. 11.30 Cau serie. 12.00 Gramofoon. 12.451.45 VA- RA-orkest. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Es- cneraUa-Septet. 6.05 Gramofoon. 6.15 De Rambl rrs. 6.45 Causerie. 7.00 Gramofoon 7.10 irang. 7.30 Cyclus. 8 00 Berichten. S.15 Orgel. 8.30 Radiotooneel. 10 00 Be richten. 10.05 VARA-Orkest 11.00 Am- sterdamsch a-capeila-koor Bel Canto en solisten (tot 12.00). Droitwich, 1500 M. 10.20 Gramofoon. 10.50 Pianosynoopa- tions. 11.05 Gramofoon. 11.45 Orkest. 12.10 Orkest. 1.20 Gramofoon. 2.05 Sex tet. 2.35 Piano. 3.05 Causerie. 3.20 Ves per. 4 20 Gramofoon. 4.40 Henry Hall's Band. 5.20 Berichten. 5.40 Landbauw- praatje. 6.00 Orkest. 6.35 Zang. 7.05 Causerie. 7.20 Orkest en soliste, 8.20 Berichten. 8.40 Causerie. 8.50 Kwintet en solisten. 9.35 Orkest. 10.20 Miobael Flame's Band 10.50—11.20 Jazzmuziek Radio Paris, 1648 M. 7.108 05 en 9.10 Gramofoon. 11.35 Stafmuziek. (Om 12.50 Zang). 2.05 Cello 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Piano 4.20 Orkest. 7 5J Variété. 9 5010.05 Gra mofoon. Keulen, 456 M. 5 50 en 6.30 Gramofoon. 7.50 Orkest 11.20 Orkest. 12.35 Amusemenlssextet. I.30 Populair concert. 3.50 Amuse mentsorkest en solist. 5 50 Zang rnet piano. 6.30 Orkest. 7.50 Cabaret 9 35 Gramoiooiv. 9.5011.20 Amusements orkest en u-capcfla-koor. Brussel, 322 én 484 M. 322 M. (VÜ&msch) 11.20 Gramofoon. II.50 Orkest 12 501.20 Gramofoon. 4.20 Orkest 5 50 Gramofoon. 6 20 Gra mofoon. 6 25 Zang. 7.20 Symphonie- orkest en solist 7:55 Radiotooneel. 8 20 Concert 9.5010.20 Gramofoon. 484 M. (Fransch).'c. 11.20 Gramofoon 12.00 Dansorkest. 12501.20 Gramo foon. 4.20 Klemorkest "en solisten. 5.35 Haagseli Trio. 6.35 Gramofoon. 8.05 Fluit en cembalo. 8.20 Radiotooneel. 9.30 Gramofoon. 9.4510.20 Dansorkest Deutschlandsender, 1571 ML 7.30 Orkest. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Be richten. 9.40—10 00 Politiek maandover zicht. 10.05 Berichten. 10.20 Concert. 10.4011.20 Gramofoon. SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Woensdag 27 April. Programma 3. Keulen 8. Diversen 9.20. Parijs Radio 10.20 Broitwich 11.05. Parijs Radio 11.35. Brussel (VI.) 12.20. Keulen 12.35. Parijs Radio 2.20. Pauze 2.35. Regional 2.40. Parijs Radio 3.35. Keulen 3.50. ■Brussel (Fr.) 4.20. Regional 5.20. Brus sel (Fr.) 6.05. Keulen 6.20. Regional 6.50. Parijs Radio 7.50. Weenen 9.50. Programma 4. Brussel (VI.) 8. Diversen 8.20. Regio nal 9.35. Droitwich 11.50. Diversen 5.40, Droitwich6.05. Danmarks Rad'o 11.20. Programma 5. Luxemburg 8 Concert. Diversen 10.35. Brussel (VI.) '11.20. Bruissel (Fr.) 12.20. Diversen 1.20. Luxemburg 2 50 Concert. Diversen 6.50. Brussel (VI.) 7.20. Luxem burg 9.25 Concert. 10.20 Dansmuziek. Wielrqder ernstig gewond. Gisteimid'lag wilde de 17-jarige kappers bediende Morsink op de Grootestraat nabij de Oude Markt !e Nijver da], per rijwiel een tweetal fietsers panseerea, juist op het moment, dat een zware vee-auto van de tegenovergestelde richting kwam aan rijden. De jongen begon te slingeren en viel tegen Jen naast hem rijdenden per soon op, waarna hij met het hoofd' op de straatsieeneu terecht kwam en de vracht auto langs hem schuurde. Met ernstige hoofdwonden en inwendige kneuzingen werd het slachtoffer bij een winkelier bin nen gedragen, waar een geestelijke hem de H, Sacramenten toediende. In hopeloo- zen toestand, werd M. vervolgens naar het k. ziexenhuis te Almelo vervoerd. Den chauffeur van de auto treft geen schuld1. INGEZONDEN niets van hem gehoord heeft. Meen de hoedanigheid van vrijgezel maakt iemand al begeerenswaard'. Eten extra man is voor een gastvrouw een geschenk uit den hemel. Mannen zouden van hun kaarten op kijken, vriendelijk knikken en mij een aanwijzing geven, waar ik de whisky kon vinden. Misschien ja, haast zeker zou er vanavond een groote partij rijn. De balzaal van dc Ritz binnen te gaan, te kijken naar troepen aardige meisjes, mij met een glas champagne te verster ken, en er dan op af gaan... Of mis schien, indien het lot zoo gedisponeerd was en eens heel vriendelijk voor mij was, Jeanne... Ik keerde uit mijn dagdroom terug. Ik ging terug, maar het was enkel maar een terugkeer van Elba. En met het nadeel, dal ik maar al te goed wist, dat ik slechts een laatste bezoek bracht voor de uit eindelijke catastrophe. Ik kon mij niet om den tuin leiden met de illusie, dat n-ijn terugkeer van eenigen duur zou zijn. Ik zou teruggaan, en zou daar slechts blijven, totdat ik zou hebben uitgevon den, wiens bevelen Pots Slavim mij had overgebracht Ik zou den heer ontmoeten, die het waagde commando's uit te vaar digen, waaraan ik met ongehoorzaam koa zón, die Jeanne Seeley met onheil! dreig de indien ik Lu gebreke bleef, en dan... Ik zou in elk geval die ontmoeting zoo opknappen, dat geen dreigementen ooit wee; zouden kunnen worden geuit door dien onbekenden meneer. Oproep tot Protestantsch Christelijk Nederland, Bewust van hare verantwhordeiijkheid heeft de regeering de eerste stappen gedaan tot verstuiking van onze weermacht^ Het jaarlijkscbe contingent werd ver hoogd, de eerste oefeningstijd verlengd, de sterkte onder de wapenen alzoo belangrijk vermeerderd. Nieuwe plaatsen werden met garnizoenen belegd. Welke taak vloeit hieruit voort voor Promrlantsch Christelijk Nederland? De taak om te zorgen, dat in al die plaatsen een Protestantsch Christelijk Te huis voor Militairen is, opdat de dienst plichtigen daar des avonds in een gezel lige en goede sfeer kunnen verkeeren. Zij mogen niet zijn aangewezen op de straat on do café's met alle daaraan ver bonden zedelijke en andere gevaren. De Nr-derlandsche Militaire Bond bezit een 32-tal Tehuizen. Maar reeds nu is de Ik lachte bitter bij de gedachte aan c'e vergissing, die zoovele weekhartige men schen maken. Zij verwijten het de politie wanneer een misdadiger in gebreke nlijft zich te rehabiliteeren. Zij rijn van mee ning. (fat de politie den misdadiger zoo kwaadaardig opjaagt, dat die man, niet in staat eerlijk werk te krijgen, weer tot misdaad vervalt. Wisten die beste men schen maar, dat het zijn collega-misda digers, zijn, die den zoogenaamden eer lijken man naar d!e wegen der misdaad terugjagen. Want de gercclasseerde mis dadiger weet te veel; berouw over zijn eigen misdaden zouden hem kunnen bren gen tot berouw over de vergrijpen van zijn meteezellen. Het ligt voor d'e band, dat hij bh de bekentenis van zijn eigen vergrijpen "de pekelzonden van anderen zou kunnen bekennen. Of misschien heeft, zooals d'it bij mij het geval was, de man zekere talenten, die zijn metgezellen van noode hebben. Maar ik wilde de glans van mijn terug keer niet door wanhoop of toorn 'aten verduisteren. Welbeschouwd, al lag Eiba cp den achtergrond, ep den voorgrond wachtten mij genoegens, waarvan ik mij voor jaren uitgesloten had gewaand, mis schien voor altijd. En hoewel ik voorloopig oneerlijk verkregen geld aan deze genoe gens zou besteden, toch zouden deze uit gaven voor een eerlijk doel worden ge daan. En er zou geen oneerlijk verkregen geld zijn weg weer naar mij toe vinden. Pols Slavini zou bedrogen uitkomen, en de man, die Slavini bevelen gaf, zou ook exploitatie daarvan financieel bezwaarlijk. Zonder kmchiigen steun van Protestantsch Christelük Nederland is het den Bood niet mogelijk in al de nieuwe garnizoensplaat sen Tehuizen te openen en in stand' te houden. En toch is dit volstrekt noodzakelijk. Men kan niet verlangen, dat de Pro- testantsche Christenen in de nieuwe gar nizoensplaatsen alleen hiervoor zorgen. Daarvoor zijn zij, vooral in de overwegend' Roomsch-Katholieke garnizoensplaatsen, te zwak. Vandaar deze oproep tot Protestantsch Nederland Zendt een gift aan den Nederlandschen Militairen Rond (gironummer 127892, 's-Gravenhage). Voor de Tehuizen is éénmaal honderd duizend gulden uoodig. Is dit te veel gevraagd van geheel Pro testantsch Nederland? Het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Militairen Bond: Z.Exc. ff. J. D. Havelaar, luitenant-gene- raai b.d., te Ede, voorzitter. Jhr. D. W. Sickinge, res.-majaor der veld artillerie te 's-Gravenhage. A. Blussé van Oud-Alblas, Res. Lt. Kc8. der cavaJlerie, te Amersfoort. Mr. T. A. van Dijken, lid der Tweede Kamer dcc Staten-Generaal, te 's-Graven hage. H. A. Gregory, kapitein ter zee tit. b.d., te Wassenaar. - Mr. C. Maris, te Utrecht. G. van Oene, te Apeldoorn. P. van Rees, burgemeester, te Papen- drecht. D. J. C. van Reenen, luitenant-kolonel K.N.I. leger b.d., te 's-Gravenhage, secre taris-penningmeester. bedrogen uitkomen, maar ik niet. Ik zou zijn bedrevenheid met de mijne meten, ik zou den man, die achter Sla vini stond, .doen gelooven, dat ik werkelijk de gewone slappeling was, en dat zijn be dreiging toevallig samenviel met afne ming in kracht van mijn eigen wenschen. Hoe? Daar kon ik geen antwoord' opgeven, maar het antwoord' lag min of meer voor het grijpen en ik zou bet wei vinden. „Toffe jongen ben je, Lacy, zoo vrenschte mij Slavini met nujn besluit geluk Hij veegde zijn vettig voorhoofd af. „Ik was bang dat je zoo dwaas zou zijn het tegen hem vol te houden. En het kleine Seeley'tje is een veei te aar dig meisje..." „Kom tot ju zelf, Pots," zei ik. „Zij is een lief meisje) nnaar wanneer ze een hoop voor mij Üeteekende, zou ik dan wel van haar zijn weggeloopen V" „Nou, ging het daar juist niet om? Jij wensclite fatsoenlijk te leven, en zij vas chic, en..." „Zeker wilde ik weer op den goedert weg komen," gaf ik toe, „Maar je denkt toch zeker niet, dat ik dwaas genoeg was te gelooven, ctat het leiden van een .«eter leven mij in aanraking met juffrouw see ley zou brengen? Van een meisje weg te loopen, is nu niet precies d'e manier om haar te winnen, Pots, Ik wilde haar niet winnen." „Maar je gaat toch terug, omdat haar anders iets zal overkomen, wanneer je het niet doet," wierp bjj tegen. (Wordt vervolgd). B -

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6