Schiedam in den „goeden ouden tijd" STADSNIEUWS Klagen ging ook in 1494 de Schiedamsche stadsbestuurderen goed af! Het vermogen der burgerij in 17 jaar ongeveer gehalveerd. Door brand en teruggang van zaken Olschocn cc in de vijftiende en „es- tiende eeuw nog geen rijksbelastingen, be stonden zcoals wij die nn kennen, met aangifte er. aanslagbiljetten, met ontvan gers en deurwaarders, met aanmaningen en. dwangbevelen, toch moesten ook in then tijd de inwoners van steden en dor pen hun doel hijdragen aan de gelden, die „voor de gemeente landszaken" \er- eischt worden Ik!ze belastingen, toen nog met het vrien delijke woord „bede" betiteld, werden door den landsvorst rechtstreeks van de gemeens en geheven en de vroedschappen moeslt-i dan op haar beurt maar trachten om het bepaalde bedrag van de inwoners binnen ie krijgen. Hoe groot dit bedrag voor elke si a<J en elk dorp was, werd be paald bij do „settinge", die gewoonlijk op nieuw werden vastgesteld als het lands bestuur in landen van een nieuwen vorst overging. Zoo geschiedde ook in 1494, toen Phi lips de Suioone aan het bewind kwam. Deze vaardigde een aanfal commissarissen af, die in elke gemeente een persoonlijk onderzoek moesten instellen naar de draagkracht van de bevolking. De vorige „setting" dateeide van 1477, bij het over lijden van Karet de Stoute. Het was dus in 1494 voor de vroed schap maar zaak om aannemelijk te ma ken, dat hm stad of hun dorp sedert 1477 achteruit gegaan was in welvaart. Dan immers was er kans op, dat de„set- ting" voor den eerstvolgenden tijd op een lager lx\ rag zou worden vastgesteld dan. voorheen Op ilcn 21sten Juni 1494 vond het on derzoek van Philip's commissarissen, de zoogenaainöe „informatie" in „die stede van Schiedamme" plaats Uit het officieels document, dat hierover is opgesteld wij zouden het nu een proces-verbaal noe men Wijkt dat de leden van de vroed schap, die i>jj deze gelegenheid als woord voerders van de stad en als pleitbezorgers van de belastingbetalers optraden, waren: „Huvch Adnaensz., oudt 50 jaer, bailliu (baljuw), Heer Pieter van Dalen, ridder, sehoud t', oudt Cl jaer, Pieter Velincx, oudt 50 jaer, horgemeester, Anlhoms Muysgïn, oudt 66 jaer, Lambert Jaccbsz, oudt 34 jaer, schepenen, Henrick Florisz., oudt 29 jaer, tresorier, Dirick Aeibertsz., oudt 51 jaer, Comelisz. Everlsz,, oudt 65 jaer, Jacob Oom, schepen, oudt 32 jaer, Huych Yemajitsz., schepen, oudt 43 jaer, Pieter L<muw, oudt 37 jaer, poort eren van der voorszegde stede". Over het aantal woonhuizen, één van de grondslagen om het vermogen van de ge zamenlijke burgerij te bepalen, verklaarden de woordvoerders van Schiedam: „Eerst angaende die haeristcsden zeggen, dat zij ten tijden van Herlogo Karei oinnöa der voorscreven slede hadden 574 haeristeden, van welcke verbranl zijn in dit tegen woordige jaer van XC3III (*94) den 14en dach in Meye 109 fcaertstedenzijn noch al- daer verbrant tenzelven dage 29 geeste- licke huyseri, al zoo dat natertïjt binnen de voorszegde stede niet meer hafirtsleden en zijn dan 465, onder welcke zijn daer alzoe veel nu veramt ende vergaen, overmidts quade neringhe ende quade fortuyne, datter nyet meer en zijn dan 300 haeristeden die de voorsz. stede bïstaudicbeyi mogen doen" Deze belastinggrondslag, zoo was dus het betoog, was in de zeventien jaar na het overlijden van Karei de Stoute met bijna de helft verminderd. Van de 574 hu:zen immers, waren er nog maar 465 over en van deze waren er slechts 309 wier bewo ners in staat waren hun deel ia de be lasting bij te dragen. Maar cok het bedrijfsleven was sterk achteruit gegaan: „Item angaende die n® ringhe zeggen ,dat ten tijden van wijtei Hertoge Karei waren binnen der stede off- varende 36 harinckbuvsseri en nutcriijt «iet meer en zijn dan 12 buyssen ende 2 c'eyie huyskens, welcke buyssen alzoe snoode zijn van ouderdomme, dat men ze ten tijde van Herloge Karei niet en zoude hebben willen voeren". Met de lakenweverijen en de brouwerijen was het al niet beter, Want in 1477 was „oock binnen der stede draperye, dat men. jaerlicv makende was emirent 500 halve laeckenenoock lenze! ven tijde brouwers^ dewelck© goede ne ringhe hadden" en nu, in 1194, „dat huy» den ten dage gheen draperye binnai der stede en is, en dat up huyden sdaecbs zijn 8 brouwers, mer daer en rijn niet meer dan 2 off 3 brouwers, die wat neringhe hebben.alle die andere neringhe zoude wel eenen brouwer machtich rijn te doen". Zagen wij hierboven, dat de vi sschers- vloot sterk in verval was gekomen, ook met de koop vaardgvloot stood hel er niet best voor. In 1477 toch waren er „binnen derzei ver stede tbuys behooronde 4 of 5 coopvaerders ende is huyden des daechs mer (maar) één eoopvaerder die binnen der stede tbuys behoort, we'cke eoopvaerder is wel 14* jaer oudt, zoadat men achter dese reyse niet meer en zal mogen vaeren". Venier merkte de vroedschap nog op, dat zij „in den jacre van LXXXVI (d i. 1436} van beuren rijekdom particulier van de gemeente onderzouck geinen hebben, soe hebben zij bevonden hei ren rijekdexm groot wosende 120009 -V ran 40 gr, (pond van 40 prooien, oude munteenhe den, niet te verwanen met Engehche ponden, waarvoor wij thans nog het teo- ken bezigen!, daerinne begrepen heure neringhe: nmer indiemen npden dach van huyden van nyeuws (opnieuw) den voor- sreven rijekdom ondersoucken zonde, men zoude bevinden dat deze niet meer be- loopen en zoude dan 60,000 der voor- tcreven off daeionUrent, In enkele jaren tijds dus een halveering van het vermogen der Schiedammers. Zóó erg heeft de taaiste crisis ons zelfs niet aangepakt! De oorzaak van den schtikbarenden ach- teniitgang in de jaren vóór 1494 lag in „den oo-r'oghe van VrankrijcV, Utrecht, Rot terdam, Montfoorde en Leyden." Jammer genoeg zijn er geen opgeven bewaard gebleven van de settinge van 1477 en van 1494, Of het klaaglijk betoog der Schiedammers op Philips' commissarissen den jgewenschfen indruk gemaakt heeft, valt daardoor niet na te gaan, Miar dit is wel zeker, dat ook de goede, oude tijd perioden gekend heeft, waarin de welvaart inéèmchrompetde. En toch is daarop al- tjjd weer nieuwe bloei gevolgd, ook voor Schiedam. In de dagen van thans is het goed om dit voor oogen te houden. Gymnasium Eind-c vamen. Voor het eind-examen diploma A zijn aan het gymnasium geslaagd J, 0. An- ceaux, mej. X. C. Bubberman, mej. J. C. van Meeleren en mej. D. P. Slavenburg. Met 2 candidaten voor B woedt het examen voortgezet. Afgewezen geen. Bond van Supportersverenigingen Twee sisutgenoalen ja het voorloopig bestuur. Na grondige voorbereiding is opgericht de Bond van Supportersvereenigirigen in Nederland. In een voorioopig bestuur, be staande uit bestuursleden van een vijftal supportersvereeïiigingen, hebben o.a. zit- Ing de heeren S. J van. Eijk voor Her- rr.es-D.V.S. en J. Koning voor de S.V.V.- supportars. Bereids zijn reeds 30 supportersvereeni girigen toegetreden. Zondag 31 Juli a,s. wordt een alge- meene vergadering gehouden in botel-res- taaraol „fjord-Bra bant", te Utrecht Centert. Morgenavond 8 uur zal „Harpe Davids" een concert geven in de PLantagetent en het volgende program uitvoeren: Psalm 60. 1. Uncle Sammy, Marsch Holmann 2. Les trois Glan.de, Ouverture F. Rousseau 3. Au Printemps, Fantaissie Pastorale H. Fernian 4. A la plus Bella, Valse A. Govaert 5.a. Vespergesang b. Des Heer on dag E. Ruh 6. Fést Jubel, Marsch Blankenburg 7. Ij poupéc do Nurenberg Adam S. Vierme Rr-ste Vienne, Marsch J, Scbramrnel Psalm 165. Tegen trottoirband gereden. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur Is op den. Singel een G4-jarige wielrijdster uit Bot trdam, ter hoogte van de R.-K. kerk, doordat zij tegen den trottoirband reed, geval! en. Zij sloeg met het hoofd tegen een lan taarnpaal en bekwam een wond nabij het rechter oor. Ir de apotheek van de firma Van Westendorp is door dr. De Leeuw verbonden; de politie heeft de wic'rijd-ter per auto naar haar woning vervoerd. Bazar. De bazar, die de X.C.G.Ü.V., afdeelmg Schiedam, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag in den tuin van bet Volkskoffiehuis aan. de U'estvest houdt, zal Donderdagmiddag 2 uur door ds. J. W. Tonsbeek geopend worden. Excursie. Gistermorgen hebben een aantal leden van de Ned. Natuur Hist. Vereen., afdeo- Hng Vlaazdingen, onder leiding van den heer A. de Jong van hier een bezoek van eonige uren gebracht aan het Sterreboscb, waarbij hizoodere belangstelling werd getoond voor de vogels. De model-branderij Dateert reeds uit 1823. Bij het schoonmaken van de rnimatuur- bnuiderij, die zoo we Vrijdag jJ. meld den bet Stedelijk Museum van de firma W. Hasekamp en Co. ten geschenke heeft «■"kregen, heeft de conservator, de heer C H. Schwagermann, ontdekt, dat op den zwengel vat: de dubbelt- pomp, den z.g. „kattekop", gegradeerd staat: S. D. 1823 De mimatuur-branderS blijkt dus reeds meer dan 100 jaar oud te zijnl De firma W. Hasekamp en Co. heeft ongeveer een 29-tal jaren gelede het model gekocht van -een oud man, die in de branderij industrie werkzaam was ge weest. De letters S.D. vóór hol jaartal zijn de afkorting \an: Schiedam, zooals deze b.v. ook op visschersschepen, die hier hun domicilie hebben of hadden voorkomt. Als bewijs, dat het model der brander nauwkeurig is nagemaakt, kan nog wor den meegedeeld, dat zelfs de kelol met vuursteen is omkleed, Nederlandse!) Leger des Hells Een corps Schiedam. Het Ned. Leger des Ileils, commandant de heer Masto, zal ook hier ter stede zijn arbeid beginnen. Een lokaliteit is gehuurd aan. de Boter- straat no. 65, diebt bj de Groote .Markt Wor-nsdiravoud 8 uur zal de openings- biji1 en komst worden gehouden onder lei ding van ko'onel Kerkhoven, secretaresse \an hel noof.lkwartier van het Ned. Leger des Hei Is, Het is de bedoeling, dat een officier zal worden aangewezen voor den arbeid hier ter slede Tentoonstelling. Ten einde eenige meerdere bekendheid) te geven aan bet werk der Centrale scho len voor het zevende en achtste leerjaar speciaal voor de leerlingen der 6de klassen der Lagere scholen en hun ouders organiseert de Cent;ale school voor het 7 e leerjaar aan de Prins Mauri tsstraat, hoofd de heer A. A, J Mets, Donderdag a s ecu lenloouMelling van siold en hand werken. Het is de bedoeling, dat" de leerlingen der zesde klassen overdag de tentoonstel ling bezoeken; hun ouders en andere be- langsloltondou krijgen daartoe gelegenheid on Donderdagavond. het 7 e leerjaar aan de Prins Mauritsstraat, hoofd de heet' A. A. Mets, Donderdag a.s, Voorgeretrooilija Noordvest. Het voorstel tot vaststelling van een nieuwe voorgevelnooilijn voor het gedeelte van de Noorfivest N Q.Z, nabij de Spoeling- brug, dat Vrijdag j.l, in den gemeenteraad in besloten vergadering aan de orde kwam, blijkt niet te zijn aangenomen, zoa- als we in ons vorig nummer meldden, maar te zijn aangehouden. Opbrengst eelkele. De collecle voor het Helden der Zee fond-s Dorus Rijkers" heeft Zalerdag, niet- tegeorfiandte 't 's morgens en ook 's mid dags een tijd lang flink heeft geregend, toch nog f601 25 opgebracht, tegen 1625 het vorig jaar. Voor het plaatselijk comité, voor die collcc trices in totaal 96 en ook voor de gevers, is dit een zeer bevredi gend1 resnlaat! Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau zijn op alle werk dagen tusschen 1 en 2 uur, de navolgende voorwerpen, die in het tijdvak 26 Juni tot en met 1 Juli 1938 gevonden zijn, terug te bekomen bal, broche, Bijbel, ceintuur, dop van aulowiel, jongensjasje, kamizooitjje, rijwiel- lamp, wollen ondergoed, potlood, porte- mormaie; portefeuille, ringetje, rijwielbe- lastingmerken (kosteloos en met-kosteloos in étui, rijwiel, huissletel, damesschoen, uitlaat van auto, vulpotlood. Brj vinden: Kirwerarmband, J, Komveaberg Fahri- straat 70b; zilveren armband, I. Verbeek, J. A. Alb. Thijmstraat 5b; ceintuur, I. Karstanje, Zalmsttaat 28; ceintuur, L. Koot, Newtoostraat 15a; idem, T. Kooy, Voomschestraat 13a; idem, de Wit, Alb. Cuypstraat 24a; dop van automobiel, J. J. Hendrik"! fluijsma,nsstraat 49; paar 3a- mt-har.d'choenen, mej TrcmwnyBoy'e i aat 56; dnrne-baid-choen, A. Adrichem, West Fruükelandsdiestraai 85; regenjas (da mes^, ben zinedepot van Rowei Soterdam- scbedijk; kus-en, B. van der Windt, Grof baan 53; kanarievogel, A Ioogsten, Graai Florif-tria) 12; konijn, G. J. van Opeij- nen, iloutdraat 16a; halsketting, C. Struijk, B hoonschestraat 24b; loterijbriefjes, E. L. Bekkers, Cchiedamsdieweg 457, Rotter dam. Broodmes, J. van der Greip, Den Bom- melscheslraal 4; maandkaarten voor auto- busuienst A. Olivier Edisonpleïn la; ineis- jesmuts, J. Kikkert, Mesdaglaan 27b; por- temonnaie mc-t inhoud, M. Offerman, Vlaardingerdijk 281; houten paal, J. van Rijn, Maasstraat 9; zit veren rozenkrans, M. Kloppers, Prof, Kamerlingh Oimeslaan 155; rijwielplaatje, J. Kriek, Ampèrestraat 32b; sleutels aan ring, n. van Ravens, Villam straat 82; huissleutel, G. Versluys, Nieu we l.'aven 45h; Lipssfeutel, C. Timmer, Amjxu'estraat 40a; trajectkaart Ned. Spoor wegen, A. Olivier; Edisonpleïn la;; klnl dertasihje, J. v. d. Boor, Ni colaas Beets- straat 22; kindertaschje, 3. Borani, Vlaar- üingerdülc 91.b; vulpenhouder, A. van Dijk, Rijnstraat 21. indien voorwerpen bij vinders worden afgohaald, wordt hiervan mededeeling ver zocht aan bet politiebureau. Coöperatorsdag 1938 Bijceiikoni-ten in het Passage theater. Men schrijft ons: De Internationale Coöpera torsdag zal op Zaterdag 9 Juli a.s. voor de 16e maai in ons land worden gevierd. Met het vieren van den Coöperatorsdag heeft men zich als doel gesteld, te wijzen op het groote nut van de verbruikscoope- ratie. Vooral in dezen tijd van depressie in het bedrijfsleven, nu de ordeningsgedach te steeds meer aanhangers vindt, treedt bet goede ordenende werk der verbruikscoöpe ratie steeds moer naar voren. Het aantal coöperaloren breidt zich steeds uit; in het afgeloopen jaar is ook het ledental van „D.E.S." weer belang rijk toegenomen. Een kinderfeest zal worden gehouden in hel Passage-theater, op Zalerdag 9 Juü a.s., aanvangende te 2 uur en half vijf, waar enkele films zullen worden vertoond en ook een versnapering niet zal ontbre ken. Voorts wordt op Dinsdag 12 Juli een feest- en propaganda-vergadering gehouden voor leden en niet-lodcn, 's middags te half drie, in het Passage-theater. Een coöperatieve film zal worden vertoond, een kort propagandawoord zal worden ge sproken door den heer J. van Arastel, pro pagandist van den Centr. Bond van Ned. Verbruikscoöperaties, verder zal do vcr- tooning plaats vinden van de film „Betoo- vering om La Bohème" met Jan Kiepura en Martha Eggertb en de heer Walvis het orgel bespelen. Een rijmwedstrijd wordt gehouden, waar bij voor de beste 4- of 2-regelige rijmpjes prijzen beschikbaar worden gesteld. In de weck van 1116 Juli zal als gave op alle verpakte Haka-artikelen ©en extra korting van 10 pCt. worden verleend. Tenslotte zrj vermeld, dat op Zaterdag 16 Juli a.s., 's middags te 4 uur in Den Hajg oen propaganda-meeting wordt gehou den ten gunste der coöperatieve beweging. Internationale havendief gearresteerd Dank zij het goede geheugen van een Sehiedamwhen chauf feur. De RoUerdamsche rivierpolitie is er in geslaagd den 33-jarigen V, N., ooispronke lijk Letlander van origine, thans zonder nationaliteit, een bekende internationale ha vendief die zoowel hier in Nederland als in Zweden, Duitsc'uland, België en Letland verschillende straffen heeft uitgezeten, aan te houden. Vorige week Maandag vervoegde zich bij de Rotterdamrche havenpolitie de kapitein van het in de Waalhaven te Rotterdam lig gende Fransche schip „Gabriël Guist'hao", die aangifte kwam doen dat op zijn schip was ingebroken en dat er uit een lade in zjjn hut waren ontvreemd' 8700 Fransche francs, 250 Belgische francs, 11 Engelsdie ponden en 30 Nedertandsche guldens. De omstandigheden waaronder deze dief stal was gepleegd deed d|e rivierpolitie reeds direct denken aan V. N., van wien men wist dat hij sedert ©enigen tijd weer te Rotterdam verblijf hield1. Het ingesteld© onderzoek wees uit, dat de man in den nacht van Maaüdag op Dins dag in een logement in de Rotterdamsche binnenstad was geweest. Hij had' daar ©eni ge schulden betaald. Do logementhouder wist te vertellen, dat brj met een taxi van Schiedam was gekomen en met dezelfde taxi naar Amsterdam was doorgereisd. De politie stelde te Schiedam een onder zoek in. Bij verscheidene garages werd gevraagd of men iemand in den bewusten nacht naar Amsterdam had gebracht en tenslotte werd de gezochte chauffeur gevonden. Deze veiklaarde Maandagavond laat te zijn opgebeld door een zeeman, die toen in een café hier Ier stede vertoefde. De chauffeur moest hem eerst naar d'o Merwa- haven brengen De .man deed wel erg ver dacht. Hij scharrelde op de donkere kade rond tusschen daar opgeslagen boomstam men en bet was de chauffeur opgevallen, dat de zeeman van onder een boomstam geld1 te voorschijn haalde. Daarop heeft hij hem naar het Rotterdamsche logement ge bracht en tenslotte naar Amsterdam, waar hij hem op het Rembrand'plein moest af zetten. De rit werd in Engelsch© ponden betaald. Bij onderzoek in de hoofdstad bleek, dat de man in een nachtzaak was geweest. Ook daar was met vreemd geld de reke ning voldaan. Aan de hand: van gegevens van dei chauffeur, die o.a. een goed1 signalement van zijn passagier kon opgeven, werd de gezochte Diasdagavond gearresteerd in een bar aan de Regulierebroestraat te Am sterdam, i Op hem werden o.a. vrij nieuwe Fransche bankbiljetten gevonden, welke ook door den kapitein werden vermist. Hij werd naar Rotterdam op transport gesteld, waar men. hem een verhoor af nam. N, ontkende iets met den diefstal aan hoorei van het schip uitstaande te hebben gehad. Nadat N. nog allerlei fantastische verha len omtrent de hei komst van het geld had' gedaan, fs hij in verzekerde bewa ring gesteld. 1 Rijkspostspaarbank, Aan het postkantoor en bet daaronder behoor end© ambtsgebied werd gedurende de ïtmnd Juni 1938 ingelegd f 93 61325 en terugbetaald f61.872.99 Het laatst uitgegeven hoekje draagt liet nummer 21236. lh.lL Handelsavondschool „De Hanze". Voor het eindexamen van do R.K. Han delsavondschool „De Hanze" is nog ge slaagd de heer R. Wïnkes. A E H SCHIEDAM, Passage Theater, 8.15 uur. 1. Je kunt niet alles hebben. 2. Het 3e alarm. Zondag 3 u. Matinee (beide hoofd films). City Theater, 8.15 uur. 1. Het huis mot de duizend kaarsen. 2. Vleermui zen. Zondag 3 en uur Matinee. 6 Juli Gebouw Boterstraat G5. Openings- hjjeenkomst Ned. Leger des Heiis. 7 Juli. Tuin Volkskoffiehuis, 2 uur. Opening verkoo [klagen. 7 en 8 Juli Kiveva-bewaai=ehooi, half 10 11 en 2 tot half 4. Openbare les. 7, 8 en 9 Juli. Volkskoffiehuis 311 uur. Verkoopdagen ten bate van het Volkskoffiehuis. U Juli. Passage Theater, 2 uur en half 5. Coopcratorsdag. Kinderfeesten. 11 Juli. Musis Sacrum, 8 uur. Jaarver gadering s.v.v. 12 Juli Passage Theater, half 3. Coópera- tors'Jag. Feest- en propaganda mid- daa 27 Juli. Kive va-bewaarschool, 35 en 7—9 uur. Teiitoonsleri.ig kleuter- werkjes. ROTTERDAM. Heden e.v.d. Arena, 2.15 u. 8.30 u. Voor stelling, Heden e. v. d. Tivoli Schouwburg, 8.30 uur, De Rotterdammers, Ruilen zon der bon. Heden en volgende dagen: Tentoonstelling „Ontdek uw stad". Schiedamsche- singel 55. Dagelijks 1017 u. ea 19—22 u. (Zondags 12—22 u.) Bioscopen. Capitol, 2,15 u. 8.15 u. Duister Shanghai; Op jacht naar carrière. City, 2.15 u, 7 u. 9.30 u. Duister Shang hai; Op jacht naar carrière. Corso. Van 11 u. af doori. Stormduivels. Grand. 2 u. 7 u, 9.15 u. J'accuse. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De danseres van San Diego. Olympia, 7 u. 9.15 u. Bandieten der woestijn; De blauwe diamant. Prinses, 2.15 u, 8.15 u. De zwarte Spin; De laatste nacht. Scala, 2 a. 7 u. 9.15 u. De man met de wassen beelden. Studio *32, 2 u, 7 u. 9.15 u. De barones en de butler. 'Thalia, 2,15 u. 7 u. 9.15 u. Een romance in het duister. BINNENLAND Het regeeringsjubileum Défilé van den Bijz. Vrjjw. Lzndstorm. Ter gelegenheid van het regeeringsjubi leum ran H.M, de Koningin zal de Bijzon dere Vrijwillige Landstorm op Zaterdag 27 Augustus a.s. bij bet paleis Huis ten Bosch te 's-Gravenhage voor H.M. de Ko- nïngin defileeren. Het défilé zal als volgt zijn samenge steld: Muziekcorps; de 19 Koninklijk erken, de vaandels van de Landstormcorpsen, elk met een vaandel wacht; 1209 reserve- officieren in uniform, die aangesloten zijn: bij den. B.V.L. (waaronder 62 hoofdoffi cieren); een detachement van den motor-, vaartuigen-, spoorweg- en luchtwachtdienst B.V.L. ter sterkte van 1GD9 officieren en manschappen; een burgermuziekcorps; 230 leden van de gewestelijke landstormcom. missiën in burgerkleedinggewezen officie ren in burgerkleeding en 1209 plaatselijke leiders. Herdenking 20-jarig bestaan Op Zalerdag 27 Augustus a.s. zullen de deelnemers aan het défilé in den Dieren tuin te 's-Gravenhage samenkomen, waar. bij het regeeringsjubileum en tevens het 20-jarig beslaar) van den B.V.L. zal wor den herdacht. Het staatsbedrijf der artillerie Gedeeltelijke overplaatsing sea de Htmbrug naar elders. In verhand met de verschillende pers berichten omlrent de verplaatsing van een deel van het slaaf shod rijt der arlillcrio- inrichtingen, vernemen wij van bevoegds zijde het volgende: "Het voornemen bestaat, om cis direc tie, het secretariaat, een deel der hoofde administratie en de z.g. buitendienst over te brengen naar Den Haag. In verband hiermede is reeds besloten tol overplaatsing met ingang van 1 Sep tember a.s. naar Den Haag van personeel, beboerende tot den z.g. buitendienst, in tolaal 15 personen. (Omtrent het tijdstip, waarop het an dere personeel naar Den Haag zal wor den overgeplaatst, kan nog niets posi tiefs worden medegiedeeld. Wel zal bin nenkort worden bekend gemaakt, wie van bet personeel voor overplaatsing in aanmerking komt, opdat dit personeel zoo vroeg mogelijk wordt ingelicht, Voorts kan wordten gemeld, dat enkele bedrijfsinrichtingen naar Delft zullen, over gaan, o.a. do auto exploitatie. Omtrent de overige voor verplaatsing in. aannverking komende inrichtingen, zal zoo spoedig mo gelijk definitief worden besfist.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2