STADSNIEUWS Magazijnen „DE STER", Tel. 67840 Stedelijk Museum Jac v. d. Waal, Uitbreiding „Baronie" Carnegie Heldenfonds Zilveren feest D.O.K. Uitbreiding mond- en klauwzeer in Zuid-Holland Buitengewone school Gemeenteraad Gasten in het Passage Theater SLIJTERIJ „DE STER" M. J. VLUG ELECTR. BANKETBAKKERIJ BEURTVAART SCHIED AM-A'DAM Dageiijksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM NU IS HET TiJDt Ziet de etalagesl Wollen Dekens voor Zomerprijzen Hoogstraat 40, Wilhelminaplein, Rembrandtlaan De Eerste Sehiedamsche Papiervernietiging. OUD PAPIER EN METALEN Evangelisatie Geref. kerk De Westvest BINKENLAND De reis van de Karimata Nederlandsche Spoorwegen Aanwinsten, liet Stedelijk Museum heeft ia het tijdvak van 12 Juli tot 13 September 193S de volgende aanwinsten verworven Van Jen heer J. de Waard Sz.De ge velsteen „De Ster", van het onlangs af gebroken pand, hoek BrandersteegWest- vest. lun den heer A. J. M. Zoetmulder: Het Kcnsulaatschïld (Duitsch Keizerrijk), dat ernst op he huis van zijn vader (Lange Haven 77), later op zijn eigen woonhuis heeft gehangen. Var den heer II. C. E. Blaisse: Een zo: newijzer. Van de Oranjevoreeniging ,,Ilet Nieuwe Westen": Het in goud gebonden program ma van de feestelijkheden, begin Septem ber te Schiedam gehouden. Vervoer van leerlingen voor gemeente rekening per «.ulo- hu De school voor bui'enge v «mi m den* ijs. hoofd de beer K. J. Heijboer. heeft vele, leerlingen, die op grooten afstand van de school wonen. Dit is voor deze leerlingen een groot bezwaar, zoodat zij, vooial bij slecht weer. de school spoedig verzuimen. Het vele verzuim van deze leerlingen heeft een slechten invloed op den cang van het onderwijs, waarom dan ook gezocht is naar wegen eu middelen het getrouw schoolbezoek te bevorderen en den goe le:i gang van het onderwijs te waarborgen. B. en W. hebben de oplossing van deze moeilijkheid gezocht in het vervoer van leerlingen van huis naar school (en om gekeerd) per autobus, lijn M. De onderhandelingen, die gevoerd zijn over deze aangelegenheid met do directie van de R. E„ T., hebben tot resultaat ge had, dal de leerlingen 4 maal per dag ver voerd zullen kunnen worden tegen f0.45 per week. Gerekend op pl.m. 20 kinderen, zou dit dus komen op f450 per jaar. B. en W. hebben getracht Godep. Staten dezer provincie te bewegen van deze uit gave een gedeelte door de provincie te doen dragen, doch Ged. Staten hebben be richt voor het vervoer van zwakzinnige kinderen binnen de gemeente geen nieuwe subsidies meer te verieenen en dit bedui' gegrond op de overweging, dat dit tot de zorg der gemeente behoort. B. en W. stellen thans den raad voor het vervoer van leerlingen der buitenge wone school een crediet te verieenen van f 450 per jaar. Tweede aanvullingsagenda. Voor de gemeenteraadsvergadering van hedenmiddag is de volgende tweede aan vul! ingsugenda verschenen. 10. Voorstel om den heer C. Scherpe- nïsse opnieuw te benoemen tot leeraar in de Fransche taal en handelscorresponden tie aan den Gemeentelijken Handélsavond- cursus en wel tot den aanvang van den cursus 1939/1940. 4B. bis. Voorstel tot onderbandschen ver koop aan den heer B, K. A. Kappelhof, alhier, van een strook grond1, grenzende aan zijn woonhuis aan de Stadhouders laan Z.Z. no. 107, ter breedte van 1 M. cm ter diepte van 25 M„ tegen een prijs van fló.per M2., welke grond1 uitslui tend mag worden bestemd voor uitbreiding van de garage en den siertuin. 4E. Voorstel tot onderhandsdien verkoop aan den heer H. Gabel q.q., van een strook grond, ter diepte van 1.75 M. en ter breedte van 26.10 Ml gelegen achter de nieuw gebouwde panden van de N. V. H.A.V.-bank aan de Broersvest, welke grond zal worden bestemd als rijwiel bergplaats. 6F. Voorstel tot het verieenen van een crediet van f330,— voor de aanschaffing van leerboeken en leermiddelen voor den Gemeentelijken Handelsavondcursus, in ver band met de toenemnig van het aantal leerlingen. 14. Voorstel om voor het vervoer van leerlingen der Buitengewone School een crediet te verieenen van f450,per jaar. Gemeentelijke Handelsavondschool. In bet nieuwe leerplan van de Ge meentelijke Handelsavondschool is hel vak Fransche taal en handelscorresponden tie facultatief opgenomen, zoodat dit alleen zou worden onderwezen als zich voldoen de leerlingen daarvoor aanmeldden. Aangezien zich 35 leerlingen in totaal voor het onderwijs in de Fransche taal en handelscorrespondentie hebben aangemeld, stellen B. en W. den raad voor den heer G'. Scherpenisse met dat onderwijs (e belasten. De benoeming zal gelden tot den aanvang van den cursus 19391940. Te water geraakt. Gisteren is de 57-jarige vrouw J. C., die zeer bijziende is, nabij de fabriek van Kappelhof en Horing, in de Noord'vest- gracfat geloopen. Door den chauffeur C. K., die n de nabijheid was, is zij door handreiking op het droge gebracht De politie heeft de drenkelinge per auto naar baar woning gebracht Opbrengst enlleete. De collecte gehouden ten bate der „Y'er- eeniging tot verspreiding eter H. Schrift" heeft opgebracht f 121.98*/;. Een zeer geslaagde middag. Na ver loaning van de Bomeo-film gis termiddag in bet Passage Theater voor veie honderden gasten, volgde eerst een pauze, waarin de heer Joop Walvis op het orgel vlot een potpourri van volksliederen speel de ,die bestolen werd met het Wilhelmus, dat, voor zoover de aanwezigen daartoe iu staat waren, staande werd meegezongen. I'en tweede verrassing voor dezen mid dag was voor velen het optreden van den kleinen Scliiedamschen zanger Wim Schol te, die een tweetal Engelsche songs en Ro- ?enkrans met orgelbegeleiding voordroeg, waarmee hij veel succes oogstte. De heer K. J. Heijboer verscheen ten h\ ecden male op het tooneei en heette al nas da! ook 2 uur pa den aanvang van de voorstelling allen welkom, fn Februari j.l. ontving de directie van dit the der ons hier ook, maar toen waren we maar met 300 man, aldus spr. De heer Iluizinga vond dit jammer en daarom is beraadslaagd over de mogelijk heid om moer menschen van dezen middag te doen genieten. Spr, somde op, welke groepen thans aan wezig waren. We vermeldden dat gisteren reeds; alleen moeien daaraan nog toege voegd1 worden de jongens van de werkin richting en de meisjes van do weefkamer van „Zwakzinnigenzorg" hier ter stede en te Vlaardingen. Namens allen dankte spr hartelijk den heer J. Huizinga, de chef van het Passage Theater, die de aanwezigen zoo'n fijnen middag heeft bezorgd. De vorige week zei Je de heer Iluizinga tot spr.: „Het is al zoo lang geleden, dat wij wat voor de C. A. D.-raenschen en an deren hebben gedaan 1" Dat was in Fe bruari en nu is bet September. Spr. put daaruit bijna de hoop, dat dit seizoen nog eens een uifnoodiging zal komen voor een middag iu bet mooie Passage Theater. (Applaus). De heer Iluizinga wenscht voor het bereiden van een fijnen middag als deze, geen dank, maar toch wil spr. een tastbaar bewijs van waardeering geven. Daarom bood1 spr. voor mevr. Huizinga een mand bloemen aan: den heer Huizinga werd een kistje sigaren overhandigd. De beer J. Huizinga dankte voor deze attentie. De heer Heijboer heeft spr.'s taak aanzienlijk vergemakkelijkt door de zen middag te organiseeren, waarvoor spr. den heer Heijboer dank bracht. Het is inderdaad lang geleden, dat een middag als deze werd gegeven; de om standigheden zijn niet altijd1 zóó, als men die gaarne zou willen. Nu de gelegen heid zie') voor deed, was de directie dadelijk bereid weer eoa voorstelling als deze te organiseeren en spr. hoopt, dat een dergelijke gelegenheid! zich over niet al te langen lijd opnieuw zal voordoen. Aan de Sehiedamsche Roode Kruis Transport Colonne bracht spr. dank voor baar hulp bij het vervoeren van de hulp behoevende gasten. De heer He ij'boer bracht vervolgens de heer J. Walvis en Wim Scholte dank voor hun medewerking en bood ook hun eenig rookmateriaal aan. Spr.'s slotwoord„Tot ziens 1" werkte zoo suggestief, dat da halve zaal opstond om te v-rrtrekken, ofschoon' nog de ver tooning van de regeeringsjubileumfilm „Veertig jaar", op bet program stond. De vergissing werd echter spoedig ingezien en gaarne bleet men nog om ook deze geslaagde film te zien. Het was reeds half 6 geweest, toen deze voorstelling, die zoovele dankbaar gestem de menschen had gekweekt, be.indigd werd. JAN JANSE - Roti.dijk, hoek Buitenliavenweg Telefoon 68S74 Speciaal voor Binnen- en Buitenlandsche Likeuren GEDISTILLEERD Vraagt zonder verplichting onze Prijscourant SINGEL 222 TELEF. «8616 DAN 46 HET adres voor wederverkoop er s ïn dir. verb. m. Groningen en Friesland. Voitr. dagelijks j uur Adres Schiedam, Oude Stuw 4, Tel. b845(>. A'dam. Klovenler-burgw. 9 Tel. 48957, Schippers- J C DE .MOS en F. W. BON Jr. Teieioou GS646 GE KR, IHJL00 De marschen van D.S.W. roor de Koninginne-marsehen, georgani seerd door de W.S.V. „De Sehiedamsche Wandel: ar", bestaat groote belangstelling. Uit bijna alle deelen van ons land kwamen inschrijvingen biimen en zelfs uit Brussel. Voor Zaterdag zijn er reeds 12 groepen. Voor Zondag is dat aantal iets minder, doch het totaal der inschrijvingen is tot nu toe ongeveer 450. Daar er ook nog aan dr-ji start ingeschreven kan worde», is het startbureau één uur vóór den start ge opend. Dat is dus Zaterdag kwart over twee, m Zondagmorgen tien uur. Gestart wordt \an „De Karseboom", Broersvest 101. Zaak verplaatst. Rietstap's Seboenhandel, die tot nu toe in het BroersveJd gevestigd was, is ver plaatst naar Broersvest 12, welk pand deel uitmaakt van de mooie winkelgalerij tus- scben flat en Korte Singelstraat. Zij, die Rieistap's Schoenhandel reeds kenden, zul len de nieuwe zaak aan de Broersvest ook wel vinden, terwijl anderen daar nu eerder mee kennis zullen maken, aangelokt door de mooie inrichting. 1 Aan koopers wordt een cadeau aan ge boden. Zevende lustrum S.V.V. Tot leden vau het dagelijksch bestuur der commissie, die de feestviering ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan van S.V.V. voorbereidt, zijn benoemd de heeren J. Verhagen, voorzitter; J J- de Ruiter, Lek straat 64a, secretaris, en H. van Draten, penningmeester. Inkoop van alle soorten Westmolenstraat 25-27, Tel. 67556 - -_a Jaarvergadering, Oi.cier voorzitterschap van *ls, J. v. d. Meulen werd gisteren in de Plantage- kerk de jaarvergadering gehouden van de Commissie voor Evangelisatie, uitgaande van de Geref. Kerk Schiedam. Na opening op de gebruikelijke wijze, las de voorzitter een gedeelte voor sit Matthews 13, de gelijkenis van den zaaier. Spr. wees naar aauleiling van dit Schrift gedeelte op de roeping tot zaaien en het uitdragen van Gods Woord tot de van de kerk afgedwaalden. Spr. herinnerde voorts aan het werk in hel afgeloopen jaar gedaan en aan enkele nieuwe regelingen, die vvarea ge troffen. Met blijdschap werd vermeld de aanvang van het werk van cand. K. J. Kraan, van wi-'U? medewerking nog veel wordt verwacht. Op voorstel van het bestuur werd de beer W. van Ravens bij acclamatie tot bestuurslid aangewezen. Nadat het Geref. Evangelisatiekoor on der leiding van den heer A. D. C. Kok eenige liederen had gezongen, roerde <ls. \V. ne Graaf het woord, die achter eenvolgens behandelde: lo. wat we on der evangelisatie hebben te verstaan; 2o. waarom evangelisatie nooiig is en 3c op w-lke wijze evangelisatie moet geschie den. Uit deze rede bleek o.a., dat de onkerkelijkheid in Nederland de laatste tientallen jaren toeneemt De zang der vergadering werd bege leid «oor jle Chr. Muziekvercen. „Harpe Davids", die ook nog een extra nummer speelde. Als derde spreker trad op de leider van het Geref. Evangelisatiewerk, cand. K. J. Kraan, die kort en kernachtig sprak over den uood van velen, die, vervreemd van Gods Woord, buiten de kerk voortleven. Eenter bleek ook uit frappante voorbeel den, dat het evangelisatiewerk als lec- tuurveTspreiding, naaikransen, Zondags school, straatprediking en zangkoor geze gend wordt Na een slotwoord van den voorzit ter sloot de heer K. J. Kraan dó hij eenkotnst, die niet druk. bezocht was, met dankgebed. Nog meer bezwaren. Gok de heeren H. en L. Winkelman, zaakdrijvende aan de Westvest 4, heb ben bij den raad schriftelijk hun bezwa ren bekend gemaakt tegen de plannen der gemeente met betrekking tot den straat- aanleg en wat daarmee samenhangt ia de omgeving vau het voormalig postkan toor. Het personeeL In lot bericht over de uitbreiding van de N.v. Cacao- en Chocoladefabriek Ba ronie, aoor bebouwing van de voortuinen der panden aan de Warande, door haar aangekocht, wem "gisteren gezegd, dat In dit bedrijf 250 personen werk vinden. Dat aantal is, nadat de directie den brief schreef, waarin dit cijfer werd genoemd, reeos weer belangrijk uitgebreid', zoodat thans bij ne „Baronie" niet minder dan 320 personen in dienst zijn. Gevallen. Gistermiddag halt 3 is de 73-jarige wielrijder J. H. W.„ die onder langs den Vlaardingerdijk reed, ongeveer ter hoogte van de Rembrandtlaan, gevallen en daarbij vermoedelijk met het hoofd op een steen terecht gekomen. Hij liep een flinke wond aan het hoofd op. W. Is zelf nog tegen den dijk opgekropen, ondanks bet vele bloedverlies. Fm dokter, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar hét ziekenhuis noodig. W. is in het Ge- meent ziekenhuis opgenomen. Ring verleren. Een dame uit Den Haaf heeft Dinsdag jj. hier ter stede of te Rotterdam een platinaring mei blauwen steen en 10 bril janten, te* waarde van f225, verloren. Veiling. Door Notaris mr. R. D. Rust, te Rotterdam, is hedenochtend geveild het pand en erve aan de Willem de Zwij- :«erlasji 19 te Schiedam, kadi Schiedam M. 486, groot 264 centiaren. Het hoogste bod was f 11.000. Erkenning redder. De heer B. de Regt, Noordvestsingel 21, mocht van het Camegie Heldenfonds een erkenning ontvangen voor de door hem verrichte redding van een jongentje uit de Noordvcstgracht. Het begin der herdenking. Ter viering van hot 25-jarig bestaan der Clir Gymnastiekvercen. D.O.K. is een uit voerig program ontworpen met 10 ver schillende punten, waarvan het laatste eeist aan de beurt komt,- als do zomer opnieuw in het land is. Het eerste nummer van het feestpro- gvam bestaat uit een marseh door da,stad, waaraan alle leden behalve de adspi- ranteu van 7 en 8 jaar op Zaterdag, 24 September a.s. zullen deelnemen. De stoet wordt om 4 uur opgesteld in de Antbonie Muysstraat; de bedoeling is de volgende route af to leggen: Burge meester Ivnappertlaan, Rembrandtlaan, Mes- daglaan, Westfrankelandschestraat, Aleida- straat, Ylnardineerdijk, Dam, Hoogstraat, Groote Markt, Lange Kerkstraat, Broers vest, Korte Sinqelstraaf, Marconistraat, Brocisvest, Koemarkt, Gerrit V'erboon- straat, Westvest, Nieuwe Haven tem g i aar de Anthonie Muysstraat. De marseh zal worden onderbroken door een demonstratie op het terreïn aan de Marconistraat en als dat niet kan op de Groote Markt. Op bet program staanal gemeens vrije oefeningen, staafocfeningen dames, lioogrek heeren, standen adspiran- ten en bodemtumen. De heer S. J. Klompe zal de leiding hebben. De Koningin ontvangt den Britschen gezant in afscheidsgehoor. II. M. de Koningin beeft gisternamiddag te 19.45 uur ten paleize te Amsterdam den Britschen gezant bij Hr. Ms. hof, sir Charles Hubert Montgomery, in afscheids gehoor ontvangen. De gezant en lady Montgomery hebben vervolgens aangezeten aan den disch van II. M. de Koningin. De boterheffiag. Het bedrag van de heffing en de steunuit- keering op boter is behoudens tusschentijd- sehe wijziging, voor de week! van 15 tot 22 September vastgesteld .op 55 cent per K.G. (onveranderd). Etalage-wedstrijd. De uitslag van den étalage wedstrijd Ned. Fabrikaat te Rotterdam is gisteren bekend gemaakt. De jury bestond uit de heeren Jaap Gidding, kunstschilder; A. Schmidt, chr f étaleur van de Bijenkorf en architect H. M Kiaavvanger. Een torsie prijs werd toegekend aan da étalage van do N.V. Jan Boogenberg's Itrandstoffenhandel, le Middellandstraat 11 te Rotle-dam, welke étalage geheel gelijk was aan dio van dezelfde firma aan de Ilóogsjraa* 24 hier ter stede. Hier kwam deze étalage echter, volgens het oordeel der Scbiedï msche jury, niet voor een on- dersche'ding in aanmerking. AGENDA, SCHIEDAM. Passage theater, 8.15 uur. 1. Bulldog Drummond neemt revanche; 2. a ■Bizoridere vrouw. Zondag 3 eu Woensdag 2 uur Matinée (volledig program;. City theaicr, o.lö uur. 1 Het gestolen document. 2. De cirkel les doods. ZonUdJ; 3 en 5 uur Matinée. 16 Sept. Consistorie Lutherscbe kerk, 8 uur. Lezing over liturgie door ds. V. Schmidt. 17 Sept. Musis Sacrum, 8 uur. Feest avond E.N.B.0.0, 17 Sept. Irene, half 3. Zondagsschool-con ferentie N.Z.V. 17 Sept. Gerei. Jeugdhuis, half 3. OfG- cieele opening weefkamer „Zwak zinnigenzorg". 20 Sept Musis Sacrum, half 3. Ned. Ver een. van Huisvrouwen. Openlogs- middag; zang o. I. v. mevr. Grim- bergHuyzcr. 20 Sept Groote Markt, half 9. Federatie van Sehiedamsche Muziekverccni- gingen. Marschmnziek en toespraken. 21 Sept. Oude postkantoor, 2 nur Ope ning Luchtbeschermïngstentoon- siellinp door burgemeester mr. dir. F. L. J. van Haaren. 21 tot en met 25 Sept. Oude postkantoor. 2li uur n.m. Luchtbescher- iningstentoonstelling. 22 SepL Verenigingslokaal 8 uur. Viering 45-jarig bestaan afd. Schiedam Chr. Nat. Werkmansbond. ROTTERDAM. Heden e.v.d. Arena, 2.15 a. 8.30 a. Voor stelling 16 Sept. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Fntz Ilirsch Operette. Hör' mein Lied, V'ioletta. 16 Sept. Tivolï Schouwburg, 8.15 uur. Alvala's Mysteries of 1938. Heden en volgende dagen: Tentoonstelling „Ontdek uw stad". Schiedamsche- singel 5ö. Dagelijks 1022 u. en Zondags 1217 u. Bioscopen. Capitol. 2.15 u 8.15 e Mannequin. City. 2j.l5 u. 7.15 u. 9.30 u. Manne quin. Corso. Van 11 af doorl. Maytime. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Mannen en een g Motte. Lumière. 2.15 a. 7 u. 9.15 n. Olympiade dm. Olympia. 7 u. 9.15 u. Bokser tegen wil en dank Prinses. *2.15 u 8.15 u Verbannen. Een gevaarlijk complot. Scala. 2 7 u. 930 u. De weg terug. Studio. 2 tj. 7. n. 9.15 u. De Wildzang. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. 40 jaren. Baggermolen wordt hedenavond te Rotterdam verwacht. Naar verwacht mag worden, zal de Ka rimata, dio gisterenmorgen om elf uur van Terschelling is vertrokken, gesleept door de „Indus „Schelde" en „Donna'" van L. Smit en 'Co., hedenavond omstreeks 7 uur te Rotterdam aankomen. Gelijk bekend, zal de baggermolen in een der Rotterclamsche dokken van een nieuwe bitumastieklaag worden voorzien, waarmede wellicht een week gemoeid zal zijn, Daarna zal de Karimata naar Kin derdijk worden versleept. De molen zal de komende dagen op de rivier blijven liggen en eerst Maandag naar het dok worden overgebracht. Vlekziekte grijpt om zich heen. In de gcheeJe provincie Zuid-IIoliand blijft het mond- en klauwzeer zich nog steeds verder epidemisch uitbreiden. In het Westland en Pijnacker met om geving worden dagelijks nieuwe gei allen geconstateerd. Het destructiebedrijf te Over- scthie, de N V. Gekro, welks rayon de pro vinciën Zuid-Hoüand, Utrecht en gedeeltelijk Gelderland omvat, heeft druk werk met het vernietigen der cadavers. In de ge meente Pijnacker 2ijn momenteel 183 aan giften gedaan. Ruim 4000 stuks vee zrjn hier door de gevreesde besmettelijke ziekte aangetast. Te Maasland heerselit, naast het mond en klauwzeer, noig de besmettelijke vlek ziekte, waaraan tlians ongeveer twintig var kens zijn gestorven. De veehouders worden wel zwaar ge troffen, aangezien de veestapels zidh ter nauwernood hersteld hadden van de vorige moend1- en klauwzeerepidemie. De schade in de veehouderijbedrijven beloopt iu de duizenden guldens en neemt met den dag toe. Een directie v»n drie per sonen. De raad van commissarissen der N.V. Ne derlandsche Spoorwegen heeft in zijn op 3 dezer gehouden vergadering besloten, aan de op 29 September a.s. te houden algemeene vergadering van aandeelhouders een wijziging der statuten voor te stellen, welke beoogt de samenstelling der directie zoodanig (e wijzigen, dat deze zal komen le bestaan uit een president en ten hoog ste twee directeuren. Bij aanvaarding van dit voorstel ligt het in het voornemen van dén raad voor benoeming tot president aan te bevelen den heer prof. dr. ir. J. Goudriaan. en tot direc teuren de heeren ir. W. Hupkes, thans dhef van den dienst van tractie en materieef, en ir. W. F. H. van RyckevorseJ, thans chef van den dienst van vervoer en handels zaken der maatschappij. Nienwe gevallen van kinderverlamming te Rotterdam. Vandaag zrjn te Rotterdam twee nieuwe gevallen van kinderverlamming aangegeven. Het betreft twee jongetjes van 2 en 5 jaar. Voorts is in een Rotterdamsoh ziekenhuis opgenomen een zesjarig meisje uit Over sein e. Voorzitter Eerste Kamer. ■Bij Koninklijk Besluit van 12 Septem ber is hefioeind' tot voorzitter van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal gedurende de zitting, welke zal aanvangen op den derden Dinsdag in September 1938, de beer mr W. L baron de Vos van Steea- wijk, lid van die Kamer. Indische vorsten voor den Phohkeuder. Eenige van de Indische vorsten, die thans "in ons land vertoeven, hebben gis teren bij hun bezoek aan de Jaarbeurs, ook den Phohistand! bezichtigd en voor de microfoon van den Pbohizender een toe spraak in het Javaansch tot de inland- scbe bevolking op Java gericht. Honderd jaar burgerlijke wttgeving. Op 1 October a.s. zal de minister van justitie in hotel Wittebrug te 's-G raven- hage een regeeringsdiuer aanbieden ter gelegenheid van het eeuwfeest van de invoering van de burgerlijke wetgeving, op 1 October 1938. Algemeene vergadering Nederlandsche Heide Maatschappij. Gistermiddag hield in de Diergaarde te Rotterdam de Nederlandsche Heide Maat schappij haar vijftigste druk bezochte al gemeene vergadering. Bé voorzitter, mr. J. C. A. M. van de Mortel, hield een openingsrede.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2