Schaduwen aan de kust K. *.C. in eigen huis verslagen Radioprogramma's DE EERSTE KLASSERS SPORT. VOETBAL. Onverwachte en verdiende 2-0 overwinning van Hermes-D.V.S. Uiterst glad veld be zorgde K.F.C. groote moeite. JDoelpuntlooze ticeede helft s) Excelsior - T.Y.B.B. 2-1 SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Piuvius is een wijs man met vooruit- zienden blik. Was het in Schiedam des morgens mooi herfstweer, over Koog aan de Zaan had hij den geheelen morgen reeds zijn tranen uitgestort, aangezien hij een nederlaag der Zaan bewoners voorzag, iets wat een gewoon sterveling-Ilermei-DYS aan hanger, slechts durfde hopen. Er waren echter nog andere voorteckc- nen. Een der supportsters ontdekte 'n spin voor den aanvang van den wedstrijd en be sliste na een uitroep van afkeer: „Een middagspin brengt gewin 1" „Voor wie?" vroegen wij en bet antwoord luidde: „Voor Hermes-D.V.S.". Wij hebben schamper ge lachen, doch na afloop van den wedstrijd onze excuses aangeboden, want Hermes- D.V.S. had het bestaan K.F.C. een 2O nederlaag toe te brengen. Het was een geheel ander team van Her mes-D.V.S., dat gisteren speelde dan de ploeg, die Blauw Wit partij gaf. Voortdu rend „zaten" de spelers op den bal, com bineerden behoorlijk soms zelfs teveel naar onsen smaak en speelden het ge- heele K.F.C.-systeem in kleine stukjes. Twee nieuwelingen waren opgesteld, nieuwelingen, die reeds eerder in het eerste hebben meegespeeld. Het waiei Stolk en van Buitenen. De rustpoos beeft Stolk zeer veel goed gedaan. Hij is nog wel bescheiden, maar thans niet in over dreven mate. Wat hij echter aangeleerd heeft en dat is juist zoo'n groote vooruit gang, is vasthoudendheid. Als er nog een kleine mogelijkheid is om den hal te ver overen, blijft hij als een terrier aan zijn tegenspeler kleven en dikwijls met succes. Ook is bij niet bang voor een stootje en na den wedstrijd van gisteren verwachten wij heim meerdere malen opgesteld te zien. Van Buitenen heeft vooral in de eerste helft zeer goed werk gedaan. Hij had den rechtervleugel in bedwang. In de tweede helft was zijn spel iets minder, maar toch altijd nog zeer nuttig. De beste speler van het veld was ook ditmaal Bram v. d. Tuyn weer, die zich thans blijkbaar op de spil- plaats geheel thuis voelt. De Boer had weinig of niets tegen hem in te brengen. Nagenoeg alle passes aan dezen midvoor werden door den Schiedamschen spil on derschept. Ook aanvoerder Ftotnbcrg kan op een goeden wedstrijd b zien. Beun heeft geen buitengewoon Ti.neiüjkc puzzles op to lossen gehad. Wat hij echter deed ging met groote kalmte. Aan zijn beide backs had hij veel steun. De linkervleugel Bos-Borrani was goed, terwijl ook Bob Janse een behoorlijke partij speelde. Ditmaal waren zijn voorzetten wel heel goed. Is. v. d. Tuyn ha/1 het moeilijk op de midvoorplaats, vooral in de tweede helft, toen ook de vleugelspelers meer naar achter trokken om de verdediging fe helpen bij het consolideeren van de «overwinning. Toen stond de nieuwe mid voor geheel geïsoleerd en hoewel het hom eenïge.malen getukte door fe breken, waren deze pogingen tot mislukking gedoemd, om dat hij tegenover drie spelers alleen kwam te staan: Het was jammer, dat hij zich over deze mislukkingen zoo druk maakte en eenigé minuten het veld verliet. Een slech te partij voetbal heeft hij echter niet ge speeld en ter verontschuldiging van zijn houding kan aangevoerd worden, dat hij bij tal van schoten heelemaal geen geluk had. K.F.C. is hard tegen gevallen. De uiterst scherpe bewaking, die de voorhoedespelers genoten, legde de vleugels lam en ook De Boer kwam er niet aan te pas. De ver dediging heeft zich nog tamelijk goed ge- Naar het Engelsch van J. JEFFERSON FARJEON ,ik hoop, dat we uw bloe nen niet '.ci- nield hebben, juffrouw Fyne, glimlachte hij. „Mijnheer Sefton zei juffrouw E\n Hij hield plotseling in. Juffrouw lnn-, kreeg een kleu: en draaide zich oiii. „Nee het hindert niet," zei ze zacht. „Gaat u maar aoor met uw spel. Leonard keek naar haar en naar Jim. „Dat spellet]' kan wachten," zei hij rustig, zich toe juffrouw Fyne wendende. „Er s iets gebeurd, is het niet?" „Ja. Maar „Iets naars?' „Ja Er kwam een nieuwe persoon den hoek om van het tennisveld' een groote, plomps figuur, uitsluitend' beenen en ar men eti v/c-nkbrauwen. „Kun je hem niet vinden?" riep de nieuw aangekomene. „Ga maar terug, ze wachten op u, en ik zal wel eens kij ken liet was de Jonge man, die leed onder den naam van Napoleon Truelove. weerd, anders had de zege grooter ge weest. Scheidsrechter was de heer Boekman, die geen fouten maakte. Het spelverloop. Hermes-DVS wint den toss en kiest den wind mee. Reeds bij den aanvang blijft, dat de overvloedige regen bet veld uiter mate glad gemaakt beeft. De spelers kun nen zich nagenoeg niet herstellen. D«e wedstrijd begint met een KFC-moer- derheïd; de aanvallen zijn echter te door zichtig om de Schiedamscho verdediging te verontrusten. Uit een corner, genomen door au Wensvoen, kopt Van Kaar laag in den uitersten hoek, waar T. Janse ech ter wegschopt. Vooral van Hermes-DYS- zijde, maar ook van den kant dor Koogers wordt aardig spel te zien goge\en. Een goede aan 1 van Hermes-DVS volgt, als Van Buite'. en een J.oogen pass geeft en Is. v. d. Tuyn doet alsof hij kop pen wil. Op het laatste moment houdt hij in, waardoor Bob Janse in het bezit van den bal komt; hij geeft door aan Is. v.d. Tuyn, die bet leder weer terug geeft aan den rechtsbuiten. Deze lost van dichtbij een hard schot, dat de keeper half keert. Weer stelt Bob Janse zich in het bezit van het leder, maar thans rolt de paal. Een korte KFC-meerderheid levert een corner op, die echter niet benut wordt. Even later krijgt Van Wens veen wederom een corner te nemen en na eenig ge harrewar lost Niemvenhuis een ver o:n er- wacht schot op den uitersten bovenhoek. Met één hand werkt Beun schitterend cor ner. Na 35 minuten noteeren wij een mooi doelpunt van Hermes-DVS. Een door Is. v. d. Tuyn half geraakte bal komt bij Bob Janse, die zeer scherp voor het Koogsche doel plaatst, opstormend gelukt het Bos zijn hoofd onder den bal te brengen en hem hard lanes den keeper te jagen (01). Aangemoedigd door dit succes ontstaat cr een doelworsteling voor het KFC-doel en twee minuten later zet Bob Jause wederom voor. Nu is bet Borrani, die in kopt. Rille stopt bet leder, de bal komt bij Borrani terug en met een scherp, zeer hard schot brengt hij den stand op 02. lleimes-DVS is nu verre in de meerder heid en met gehik keert de doelman Klok- kenmeier eenige fetl schoten. Een mascotte. Met onveranderden stand komt de rust. Doelman Beun blijkt een mascotte gekre gen te hebben, die een supportster stiekum aan zijn net heeft gehangen. Het is een bruin beertje, gestoken in de kleuren van de Schiedamsche club. Voor den aanvang van de tweede helft hangt Beun de mas cotte, die hij vertroetelde als een moeder haar eerste zuigeling, zorgvuldig aan het net wei I; op. Blunve-wiite muur. De laatste 45 minuten geven een ge heel ander beeld dan de eerste. Hermes- DYS speelt uitsluitend verdedigend; niet minder dan zeven a acht man blijven terug getrokken om de Koogsche aanvallen, die nog steeds ongevaarlijk zijn, te keeren. Weinig komen de Koogers aan den bal, omdat zij te kort spelen en dit tegen de opeenhooping van spelers natuurlijk geen succes heeft Daartegenover staat, dat zij voortdurend terugkomen, omdat het den Schiedamschen aanval aan steun ontbreekt. De vlugge Schiedamsche aanvallen zijn echter toch niet geheel van gevaar ont bloot en verscheidene malen ziet de Koog sche keeper den bal hard langs zijn hok vliegen. Bizonder ongelukkig is Borrani, als hij Afdedlng I. CVV—DWS 0-0 Xerxes—HBS 2—1 KFCHermes-DVS 0-2 Blauw WitStormvogels 3—3 SpartaADO 0-1 Afdeding IL DFC— RFC 2—1 VS V—Haarlem 5—2 VUC't Gooi 5—3 DOSAjax 3—2 DIICFeijenoord 0-1 Afdeding IIL Hengelo—Quick 0—2 EnschedeIleraclcs 53 AG OVVGo Ahead 1—1 NEC—ZAC' 3—0 YVageningcnTubantia 3—3 Afdeding IV. JulianaLonga 2—0 NOAD—PSV 2—0 MVV—NAC 2—1 EindhovenBleijerheide 5—1 RoermondWillem 2 1-3 Afdeding V. GYAY—Be Quick 5-3 FVCHSC' 2—3 Lee u wardenHeeren veen 5—6 SneekVelocitas 3—1 A chill esVeendam 3—0 j,U kunt mij' een ander plei/.ier doen, mijnheer Truelove,' antwoordde Leonard. „O, zeker, aiies wat u wilt." „Neemt u mijn plaats in. Wilt u het spel voor mij uitmaken?" N.ipolc-oa Truelove keek verbaasd „Bardon vroeg hij. „Wilt u het den? Ik zal het u later wal uitleggen over een paar minuten Hier is de bil." Hij gooide hem op. Napoleon ving hem, keek er -.-inshg naar, alsof hij er een uitlegging van verwachte, en mompelde: „Goed, li ooi in orde," en vertrok ge heel verbaasd De rpeïei'ï op het veld waren in i?e ijke' mate mbaasd en Guy Haines voelde zich geneigd oin deze beslissing niet te aan vaarden. „liet i.: nu eenmaal gebeurd," ant woordde zijn zuster scherp. Maar'jij hebt geen klagen, Gnv, want wij zijn je drie games voor an nu krijg je de kan, om gelijk te maken." „Nu, nu, zeg,' protesteerde Napoleon grinnikend, „Da* is een bee'ja onvriende lijk voor den plaatsvervanger, niet?" „Beste Nappie.' antwoordje Beryl Hai nes, „je kunt prachtig complimen jes ma ken, maar je kunt geen klap van 't ser veeren. Ais jo mi] vraagt, geloof Ik, dat mijnbeer Leonard Sefton, Tilden of Bo- rotra incognito is." „Ja, maar niemand vraagt het je," merkte haar broer op, met broederlijke oprechtheid „Kom, laten we verder gaan." Onderwijl was het voorwerp van hun discussie bezig te luisteren naar de ge na een voorzet van Bob Janse voor open doel komt en op korten afstand voorlangs achter schiet. Waarschijnlijk ging hier het gladde veld niet geheel vrijuit. Aan de an dere zijde boft Beun evenals zijn collega,' als Dc Boer het op vier meter afstand voor doel presteert naast te schieten. De laatste tien minuten verplaatst Her- mes-DY'S liet spel. De vermoeidheid doet zich aan beide zijden danig gevoelen. Toch komt KFC nog eenmaal voor het Schie damsche doel na een vluggen uitval, maar ook thans blijft Beun meester van het terrein. liet einde komt met een welverdiende 02 overwinning voor de Schiedammers, die op prachtige wijze den gasthoeren be let hebben hun gewone spel te ontplooien. „Wij zijn niet bang!" I>e supporters van Hermes-DVS zongen bij het waden door de groote plassen, die op het smalle weggetje naar liet KFC-voId staan, uit volle borst: „Wij zijn niet bang". Het had leuker geweest als zij dit voor den wedstrijd gezongen hadden. Nu bestaan er twee mogelijkheden; of zij waren toen wel bang, of zij- hebben het woordje „meer" vergeten! De elftallen. De opstelling der elftallen was: KFC: Doel: Klokkenmeier. Achter: Hilie en Mol. JJiddenKaayk, Niemvenhuis en Biok- man. Voor: v. Wens veen, v. Kaar, De Boer, De Bast en Krui ver. Hermes-DYS; Doel: Beun. Achter: Smit en T. Janse. Midden: Fromberg, A. v. d. Tuyn, Van Buitenen. Voor: Bob Janse, Stolk, Is. v. d, Tuyn, Bos en Borrani. De eerste Schiedamsche ever winning. Het is Excelsior gisteren gelukt voor het eerst in dit seizoen op tie volle buit beslag te leggen. Al hebben db zwarl- witten nog geen wonder-team, toch waren er eenige te waardeeren verbeteringen te bespeuren. Doelman Broeren beeft vocaal laten zien dat hij over hizondere kwaliteiten beschikt, hij maakte een betrouwbaren indruk. Wan neer hij hij het uittrappen wat kalmer to werk gaat en z'n ballen wat meer op de DINSDAG, IS October 1938. Hilversum I, 1875 cn 301,5 AL KItü-Uitzending. 45.10 HIRO. 89.15 Gramofoon. (Om 8.15 Berich ten). 10 Gramofoon. 11.30 Godsd. cau serie. 12 Berichten. 12.15 Melodiston m. m. v. solist. (11.20 Gramofoon) 2 Voor de vrouw. 3 Modecursus. 4 Gra mofoon. 4.05 Causerie over hoeken van Bellamy. 4.30 Gramofoon. 4.35 HlltO- Post. 4.10 Gramofoon. 4.45 Causerie. 5.10 KRO-orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Concert. 7 Berichten, 7.15 Cause rie. 7.35 Sportpraatje. S Berichten. 8.15 KRO-Symphonie-orkest m. m. v. solist. 9 Interviews. 9.20 Concert. 10.05 De clamatie. 10.15 Zang met piano. 10.30 Berichten. 10.40 Paul Godwin's orkest. 11.2012 Gramofoon. Hilversum II, 415,5 M. A YRO-üitzendïng. 8 Gramofoon. (Om S.15 Berichten). 10 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orgel. 11 Wenken voor de huishouding. 11.30 AVRO-Amu- sementsorkest. 12.15 Berichten, hierna Jetty Cantoris ensemble. 1 Gramofoon. 1.30 Jetty Cantor. 2 Omroeporkest. 2.45 Ivniples. 3.45 Berichten, hierna Twilight Serenad-ers. 4.30 Kinderkoor. 5 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Bar- tho Decker's ensemble. 7 Voor de kin deren 7.05 Piano. 7.30 Engelsche les. 8 Berichten.. Radiojournaal, gramofoon. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10 Koor. 10.20 Damnieuws, hierna bridgeles. 11 Berichten, gramofoon. 11.15 „Twintig jaar dansmuziek en nog wat", causerie met gramofoon. 11.4512 Gramofoon. Droitwich, 1500 M. 12.20 Gramofoon. 12.35 Radiotooneel. 1 Piano. 1.352.20 Theaterorkest m. m. v. soliste. 4.15 Ensemble. 4.50 Gramo foon. 5.20 Zangdeclamatie. 5.40 West minster Players. 6.20 Berichten. 6.45 Or gel. 7.05 Eddie Carroll en zijn orkest, en solisten. 7.50 Dialoog. 8.20 Variété programma. 8.50 Radiotooneel met mu ziek. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie. 10 Viool en piano. 10.50 Declamatie. 11.35 Grosvenor House Dance Band1. 11.50 12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 8.109.20 en 10.10 Gramofoon. 12.40 oti 1.50 Orkest. 3,05 Zang. 3.20 Gramo foon. 5.20 Orkest. 6.20 Piano. 6.35 en 7.20 Gramofoon. S.35 Trio en solisten. 9.5011.50 Radiotooneel. Keulen, 456 M. 5.50 Gramofoon. G.30 en 7.50 Amuse mentsorkest. al.20 Kleinorkest 1.30 Po pulair concert. 3.20 Gramofoon. 4.30 Kooi', Orkest en solisten. 6.20 Sympho- nie-orkest, koor en solisten. 7.05 Gramo foon. 7.5011.20 Orkest. Dansorkesl en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. (Y'jaamsch): 12.20 Gramofoon. 12ói0 en 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 .Gramofoon. 5.20 Orkest. 6.50 en 7/20 Gramofoon. 8.20 Populair concert. 10.30 11.20 Gramofoon. 484 M. (Fiarisch)12.20 Gramofoon. 1 en 1.30 Dansorkest. 1.502.20 en 5.20 Gramof. 6.35 Dito. 6.50 Zang. 8 20 Radiotooneel. 8.50 Symphonie-orkest m, ia. v. solist. 10.10 Gramofoon. 10.30— 11.20 Gramofoon. Dentschlandsender, 1571 M. 6.35 Gramofoon. 7.20 Kernspreuk, be richten. 7.30 Orkest. (8.20—8.35 Politiek overzicht). 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Gra mofoon. Dinsdag, 18 October 1938. Progiamma 3. Keulen 8.00, Parijs Radio 10.20, Radio P.T.T. Nord 12.05, Panjs Radio 12.20, Brussel (Vlaarnsch) 1.20, Radio P.T.T. Nord 2.20, Parijs Radio 3.05, Keulen 3.20, Brussel (Ylaamseh) 5 20, Keulen 7.05, Brussel (Vlaarnsch) 7.20, Keulen 7.50, Boedapest of Diversen 11.20. Programma 4. Brussel (Vlaamscli) 8.00, Diversen, 9.20 —10.35, Londen Regional, 10.35, Droit wich 12.20, Londen Regional 12.35, Droitwich 1.35, Londen Regional 2.20, Droitwich plm. 4.15, Londen Regional 7.50, Droitwich 8.20, Louden Regional 9.45, Droitwich 10.00. Programma 5. 8.209.20 Concert, Diversen 9 2010.35 Luxemburg 10.3511.35 Concert, 11.42 12.05 Gramofoon, Diversen 12.05— 12.20, Luxemburg 12 201248 en 12.59 1.15 Concert, Keulen 1,30—2.20 Vroo- iijk programma, Diversen 2.202.35, Luxemburg 2.352.59 Gramofoon, 2.50 5.50 Concert, Radio Parijs 5.506.20 Orkest, 6.206.35 Piano-voordracht, 6.356,50 Gramofoon, Brussel (Fransch) 6.507.20 Zangvoordracht, Radio Parijs 7.207.50 Gramofoon Brussel (Vlaarnsch) 7.508 20 Gesproken dagblad, 8 2D 10.20 .Populair concert, Brussel (Fransch) 10.3011.15 Gramofoon, Diversen 11.15 —12.00, werken zeer nuttig. In de middenlinie heeft de stopperspil z'n taak goed volbracht; bij hoede zidh echter voor liet hinderlijk appelleeren, een fout waar meerdere spelers zich nog al eens aan bezondigden. De beide kanthalfs kunnen beter, zij lieten hun buitenspelers te vrij spel, ter wijl bet plaatsen minder verzorgd was dan gewoonlijk. De voorhoede beslaat uit spelers die elk! bun plaats wel waard zijn. Wanneer ine); de „zwerf opdracht" van den rechtsbinnen wat inperkt, kan ongetwijfeld meer ge profiteerd worden van de goede capacitei ten van rechtsbuiten en midvoor. Met wat ineer enthousiasme en sneller afgeven lijkt ons dit elftal in staat de sterkste tegenstan der te doen struikelen. Het spelverloop. Reeds dadelijk na het begin was Excel sior liet meest in den aanval en moest de T.Y.B.B. keeper een schot van Nieberg verwerken. Een bezoek aan het Schiedam sche doel werd door HoJscber afgeslagen, terwijl bij een volgenden stormloop Broe ren krachtig ingreep. Geruimen tijd bleef vleugels trapt, behoeft Excelsior de eerste' Excelsior aanvallend, maar de voorhoede jaren voor deze plaats geen zorg te hebben, De verdediging was heel wat beter dan in den Jaatsten thuiswedstrijd tegen S.J.C.; vooral liolsclier nas door z'n vlug weg- sehiedenis van Jim, welke de jongen na met meer details vertelde. Tusschen veel wat voedsel «gat a?.n vermoedens, vras Jim zeker van twee van zijn details. Hij was zeker, dat de man, die aan den voet van de klip lag, de/elf«ic was, die hem vroe ger in don middag had aangesproken en liij was er zeker van, dat de man dood w as. „Ik weet. dat hij dood wa-, meneer," rien hij plechtig uit, „want zijn borst ging niet op tn neer." „Heb je er eenig vermoeden v,.n. op welke wijze bij :s gestorven," vroeg Leo nard. „Weel ik niet" zei Jim. „M.sscben is bij van do rots afgevallen." „Dat za! hij waarschijnlijk we!," knik te Leonard, met een bemoedigen ten blik naar juffrouw Fyne. „Ik zal eens naar Inui gaan kijken. Weet je ook, hoe hij eruit ziet? Lang, kort, rijk, arm, knap, leelijk?" Jim had niet veel handigheid 'n het ge\ en van beschrijvingen. De eenige dingen, die hij letterlijk kon beschrijven waren schoenen. Maar het vage beeld, dat hij schetste van den gevon !en man was voldoende om een zekere aanloening bij den Italiaan te veroorzaken, die zich op den achtergrond schuil hield en tegen den tijd. oal de beschrijving geëindigd was, verdween. „Moe: zoo," zei Leonard, toen de jen- gen klaar was. „Ik zat die beschrijving on middellijk gaan controleeren." „Zal ik meegaan?" vroeg juffrouw Fyne. bleef door het achterblijven van Nieberg, 'volkomen gevaarloos te zijn. Toch kregen de zwart-witten het eerste half uur niet minder dan zes corners ie nemen. „Nee u kunt beter hier blijven," antwoordde hij „Ik kpm dadelijk terug, juffrouw Fyne on ik zal iaten we ten wat er gebeurd is." „U hoeft mol Le probeeren mij te spa ren begon ze, maar hij viei haar in de rede. „Ik wil juist niets anders dan u spa ren en beschermen," riep hij uit met een glimlach. „U onnoodigc kwellingen besparen, hoe dan ook. Wanneer ik ge looide dat u van eenig nut zou kunnen zijn, zou ik n vragen met mij mee te gaan." „U heeft wel veer consid-ratie met me en bent wel erg voorzichtig." „Ik geloof van met. Ik gedraag mij juist normaal en het l£ het beste voor ons allemaal om dat te doen, 0, wad)', ik zal u vertellen, boe u kunt helpen als u wilt. Geeft u mij een flesch met wat brandewijn mee." Zij haastte zich naar binnen, terwijl Jim zijn hooSd' schudde. „Het geeft niks om een doods brande wijn te geven," merkte hij somber op. „Het is niet voor hem hot is voor mij," antwoordde Leonard, „Ik zou kun nen flauw vallen, als ik hem zie." Juffrouw Fyne kwam terug. Toen zij hem de flesch overhandigde, vroeg zij: „Wat gaat u doen?" „Ik ga, bet de politie vertellen." „Zullen ze hier een lijkschouwing houden „Ik ben er bang voor." „En en wat moet ik doen, totdat n terug bent?" Eenmaal schoot Ruiterman buiten bereik van den keeper in, doch de bovenlat bracht den Haarlemmers redding. Toen Broeren een goed ingeschoten bal onschadelijk' had gemaakt, dwong Ruiterman wederom een corner af. Goed genomen werd deze en kele malen ingeschoten en een der bezoe kers wist niet anders te redden dan den bal uit doel te stompen. De toegestane strafschop -werd door Prcin in een doel punt omgezet. (10). Van den aftrap af gingen de bezoekers regelrecht op doel af, maar de keeper was Wemvast. YVeer kwamen de geel-zwarten te rug, maar slecht schieten deed ook deze kans verloren gaan. De eerste corner voer T.Y.B.B. leverde voor de Excelsior verdedi ging geen moeilijkheden op. Aan de andere zijde ontkwam het doel maar net aan een groot gevaar toen Dries te veel tijd nam om te richten. Na de rust speelde Excelsior vrijwel' lusteloos en was T.Y.B.B. voorat wat liet veldwerk belreft, ver in de meerderheid. Toch vergrootten de gastheeren hun voor sprong door een houdbaren kopbal van v. d. Linden, uit een keurigen voorzet van Ruiterman. De Haarlemmers bleven moedig verder zwoegen en passeerden eindelijk- door een Hinken schuiver Broeren. Dank zij het goede werk van haar doel man, behield Excclior den voorsprong. Een schokje van plezier schoot d-por 'hem heen. Dal bewijs van afhankelijk heid! van een flink meisje was een ge wichtig compliment. „Doet u wat v zoudt dóen zonder dat ik het u zeide," antwoordde hij. Blijft u maar stil zitten, houdt er den moeit maar in." „Dat zat ik doen." „Dat wist ik wei." „U heHt mij erbij Zij draaide zich plotseling om en ver dween. Leonard keek haar na en wendde zich toen tot Jim. „Nu, vooruit jongen," riep hij uil. ,,Dat wil zeggen, als je flink genoeg bent om het nog eens te zien." „Ja meneer,' antwoordde Jim. „ïk zal u erheen twengen „Beste keie. Je hebt moed ook, hè? Net als je meesteres!' Zij verlieten het hotel-terrein en lie pen snej oen weg af naar beneden. Jim's beenen zouden, als bij er zelf baas over was geweest, wat minder vlug zijn gewor den, "toen zij door het struikgewas om geven pad!- naderden, dat door een spleet in de rots naar het strand leidde, maar Leonard' wilde van geen weifeling weten, daar bij instinctmatig voelde, dat ze reeds te veel tijd hadden verloren. Zij volgden het pad naar beneden. „Hij ligt juist hier beneden, meneer," fluisterde Jim. (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6