de kust Schaduwen aan ferslag van den Gemeenteraad ftadsopragramma'S Ue Gerrit Verboomstraat en omgeving SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Sport Athietiek Motorbootsport Vergadering van Dinsdag, 4 October 1938. Voorzitter: de burgemeester, mr. dr. F. II J. van Haaren. Volledig ingelicht. De heer i r. Houtman (iib.j metkt op, dat het inderdaad zoo is als in den raad reeds is opgemerkt: B. en W. hebben den raad in de gelegenheid gesteld tot in fi nesses van het plan kennis te nemen. Fr is een groote maquette vervaardigd, die de plannen van Gemeentewerken en den Wo- ningdienst weergeeft en door de botref- itrnde aiiiht-ciiaieu zijn vb.- beu "duigen nog uilvcerig toegelidht. De raad is dus zoo veel mogelijk op de hoogte gebracht. Vele bezwaren in de Nieuwe SchieJ. Ct., en hier door de raadsleden naar voren ge bracht, zijn binnenskamers beantwoord. Spr. zal nu een kort resumé geven over bet voorstel. De grondslagen van het plan. Het beginsel voor liet leiden van het moderne verkeer is, dat op de hoof dad er zoo weinig mogelijk zijwegen uitmonden. A fortiori inogen de uitmondingen in den hoofdverkeersweg niet in elkanders na bijheid gelegen zijn. Het den hoofd verkeers weg kruisende verkeer moet op enkele pun ten geconcentreerd worden, die daartoe ruim genoeg moeten zijn. Op deze kruis punten i s het verkeer te regelen door mid del van lichtsignalen. Aan dit beginsel voldoet het onderhavige project. Het essentieele punt is de afslui ting van de Westvest door een doorloopend trottoir. In de eerste plaats, omdat de uitmonding gelegen is in de onmiddellijke nabijheid van die der Lange Nieuwstraat. Des te minder is er tegen deze afsluiting van de uitmon ding van de Westvest iets aan te voeren, wijl het hier niet twee afzonderlijke toe gangswegen betreft, maar twee uitmondin gen van één en dezelfde straat. De eenige logische oplossing is de vereeniging van de twee uitmondingen in de daarvoor op on geveer dubbele breedte to brengen uit monding Lange Nieuwstraat. Slechts op deze wijze beheerscht men het verkeer. Op geen enkele andere manier. De huidige uitmonding van de Westvest is allerongelukkigst gelegen en in de on middellijke nabijheid van den afrit van de Koenairktbnig. Het is niet toelaatbaar, dat een gedeelte van het verkeer, den afrit ver latende, welke afrit een versmalling in den grooten verkeersweg vormt, onmiddellijk onder een hoek van pl.m. 70 gr. het door gaande verkeer snijdt. Op het oogenblik spelen deze bezwaren met zulk een groote rol, wijr er geen door gaand verkeer is en alles de Westvest moet nemen. Maar zoodra de nieuwe Oranjebrug voor het verkeer zal zijn ge opend", zsl dit bezwaar, dat zich ook vroeger deed voelen, zich in versterkte mate voordoen. Het kruispunt Lange Nieuwstraaf-Gerrit Verboonstraat-Oranjestraat is zeer ruim ontworpen. Men heeft overleg gepleegd met bekende verkeersspecialisten in den lande, welke allen het er mede eens zijn, dat de Westvest dient te worden af gesloten voor het verkeer. Het kruispunt is ruimer dan vele zeer drukte kruispun ten, zoowel in Rotterdam, als in Amster dam, terwijl, naar te verwachten is, bet verkeer Westvest-Lange Nieuwstraat na de opening van de Oranjebrug in be'cekenis zal afnemen, wijl een groot gedeelte van het verkeer Westvesl-Lange Nieuwstraat na de opening van de Oranjebrug in betee- kenis zal afnemen, wijl een groot gedeelte van het verkeer in en van de richting Vlaardingen de Burgem. Knapperüaan zal volgen. Naar het Engetsch van J. JEFFERSON FARjEON 91 „Zoo?' antwoordde Leonard. „Ik zie hem niet." Jim wreer zijn oogen uit. De goed ge kleed; heer, -die twintig minuten geleden nog dood' op de rots had gelegen, was verdwenen. Hoofdstuk V. De schaduwen heupen zich op. „Zeg me eins," vroeg Leonard Sefton, zich wendende tot den verbijsterden jon gen naast hem, „zie je wei eens meer iets?" „Hij heeft er gelegen," stamelde de jon gen. „Misschien wei maar nu niet meer," antwoordde Leonard. „Dan blijft er niets anders over, dan de veronderstelling, dat een absoluut dóode man is opgestaan en weggewandeld „Bedoelt u, dat u mij niet gelooft, meneer?" vroeg die jongen. „Ik geloof je wel, hoor," antwoordde Architectonische cischen. Opoffering, niet bebouwing vm liet ter rein van het oude postkantoor, zou uit ar chitectonisch oogpunt een wantoestand ge ven. Ter plaatse is een afgesloten -iraat- wand voreisebt. Vandaar ook het doortrekken van de be bouwing over de huidige uitmonding van de Westvest, welke dan reeds door een trottoir zal zijn afgesloten. Noodzakelijk gepaard met de afsluiting van <le uitmondingen van de Westvest en Lange Haven, is de doorbraak naar de Lan ge Haven. Daartegen bestaat geen enkel bezwaar. Parkeerterreinen. Parkeereelegenheden zijn in het alge meen geen verfraaiing™1 in bet «danslieeld. Bij het ontwerpen van het plan is men ervan uitgegaan de Zuidzijde van de Gerrit Verboonstraat het karakter te doen be houden. Derhalvepark. Daarom legge men het parkeerterrein achter den te sparen kop van de Plantage. Het parkeerterrein is zeer gemakkelijk be reikbaar en kan naar behoefte worden uitgebreid. Daarop kunnen, zooals het nu ontwor pen is, geen 6, maar 15 auto's geplaatst worden. De Tuin taan. Ook de Tuinlaan dient te worden afge sloten, teneinde het verkeer behoorlijk te kunnen regelen op één daarvoor voldoende ruim geconstrueerd punt. De essentie van het project is afsluiting van de Westvest door een trottoir. Het aanzien van ons centrum vraagt dan, in de tweede plaats, een gesloten straahvand, waarin een poort te sparen is ten gerieve van de bewoners van bet gedeelte van do Westvest van het woonhuis van dr. De Leeuw tot aan het winkelpand hoek West- vesl-Gerrit Verboonstraat. Parkeerterrein-uitbreiding zal ue eerste ja ren wel niet noodig zijn, zoo lat'tal te boud gesproken is van den heer SJieurkogel, als hij zegt, dat mooie hoornen zonder nood zaak opgeofferd worden. Gemcentewerken heeft juist alles gedaan om de hoornen te behouden en toch de beschikking over een parkeerterrein te krijgen. De bezwa ren van den heer Scheur kogel deelt spr. dus niet; wel ziet spr. bezwaren tegen het inlichten van Piein Ecndragt tot parkeer terrein. Het resunré, dat spr. voorgelezen heeft, hield reeds een beantwoording van vele opmerkingen, hier gemaakt, in. j 71. en \V. kunnen niet het denkbeeld van de hoeren Scheurkogel en Hoogendam aan vaarden om de Westvest ongewijzigd te laten. De vrij komende grond. Aan den heer Nolet geeft spr. toe, dat de raad het nog in de hand heeft' straks, als de verkoop van den vrijgekomen grond aan de orde komt, van zijn zienswijze blijk te geven. Gelukkig leven we nog in een democratischen staat en de raad heeft de bevoegdheid om verkeerde dingen, die B. en W. voorstellen, tegen te houden, zoodat de raad over den verkoop van den vrijkomenden grond zijn oordeel zal kunnen zeggen. Maar spr. gelooft toch wel, dat de toestand tenslotte zoo zal worden als deze op de maquette is aangegeven. De woningen aan de Westvest. De heer Scheurkogel heeft bezwaren te gen de lichtinval voor de woningen aan de Westvest, naar spr.'s meening echter ten onrechte, gezien de betrekkelijk groote ruimte tusschen de bestaande huizen en de te verwachten bebouwing aan de over zijde. Misschien is het voor sommigen een teleurstelling, dat het voormalig postkan ioor niet is afgebroken, waardoor de hui zen in het volle licht zouden zijn ge komen. De rustige rust, die altijd op de West- veslt beeft geheerscht vóór de hulpbrug Leonard1 en hij gaf den knaap "en tik op zijn schouder, als om hem te bemoe digen, v, anl Jin zag er werkelijk wat pathetisch uit in zrjn verbijstering en vrees. „Ik weet web dat je geen leugens zult verteren „Waarom zou ik dat doen?" „Juist, ik geioo.' je dan ook wel, hoor. Maar we moeten deze zaak ^ot den bo dem onderzoeken, niet waar, en dus moet je me vergeven, wanne t ik alter iet vra gen stel. Nu dan. ik heb cea idee. Laten we eens uit elkaar houden vat we we ten van wat we denken, fs dat goed?" „Ja meneer." „Goed'. Oin dan te beginnen, we welen d'at er hier ïc-mand lag op deze rotsen en nog maar kort geleden." „Ja meneer.' „Dat welen we dus." „Ja meneer, met het gezicht naar bo ven en met grcot oogen." „Goed'. Met het gezicht naar boven en met groote oo"en Nu dan, we denken, dat hij dood was „Nee, dat weten wij, meneer." „Kom, kom," protesteerde Leonard, „dat weten we niet, maar we denken het al leen." „Ik weet het," verklaarde Jim p'e.h'ig, „maar u kunt het denken, als u daar zin in hebt." „Hoe weet je het dan? We moeien re delijk blijven. Je zei, dat zijn borst niet op en. neer ging. Heb je je oor op zijn hart gelegd „Dat durfde ik niet." „Dan over de Nieuwe Haven werd gelogd en die spr. zelf heeft kunnen vaststellen omdat bij 3 of 4 maai per dag daar passeert, komt terug; waarschijnlijk ook bij de bewoners. Die zullen er straks heel wat hater aan toe zijn dan nu, nu daar dag eu nacht geraas is van passeereml verkeer. De tuin aan de overzijde zai wel mee vallen. Overheid ca particulieren. Vrees is geopperd, dat personen gedu- pceid zullen woiden door het aanvaarden van liet voorstel van B. en W. Er zijn eigenaren, die door werken, welke van overheidswege worden uitgevoerd, een buitenkansje hebben en soms wordt dat zelfs zoo uitgebuit, dat de gemeente daar van de dupe wordt! Anderzijds tiacht de gemeente altijd de primeering van eigendommen zooveel mo gelijk te voorkomen. Als blijkt, dat toch nog een of ander gedupeerd wordt, dan is tilt noodig omdat de gemeente gtoolo plannen in het algemeen belang tot uit voering brengt en deze niet tervville van een enkeling stopgezet kunnea worden. De heer Scheurkogel heeft gesproken over het pakhuisje Westvest 2, waarin tot voor kort een sigarenzaak was ge vestigd en waarin nu een manufacturen- j winkeltje is ondergebracht. De eigenaar van dat pandje willen B. en W. eenige rechten toekennen én de raad zal daar over zijn gedachten kunnen laten gaan Of er nog meer gedupeerd zijn, weet spr. niet. Er is nog een huurder van een pand aan wiens belangen eenige aandacht zal moeten worden besteed. Maar of de eigenaren van een aantal panden aan de Westvest zullen krijgen, wat zij misschien gedacht hebben, betwij felt spr.; wellicht hebben zij verwacht tegenover zich een groote open ruimte te zullen krijgen, wat huti zeker een belang rijk voordeel zou hebben opgeleverd. Dat dit niet gekomen is, is op zich zelf geen tegenvaller. Er zijn zooveel tegenvallers in het leven en alle verwachtingen, die men koestert, worden niet in contanten omgezet! Misschien zijn een aantal menschen te leurgesteld, dat de situatie niet anders is geworden, maar daar is nu eenmaal niets aan te doen! De heer Nolet heeft op keurige wijze zijn bezwaren tegen het plan uiteengezet. Spr. is blij, dat de ambtenaren hem be vredigd hebben en de heer Nolet gezegd! heeft: Bekijk die zaak nog eens. Voetgangers en rij ver keer. Men kan bij een verkeersregeling niet altijd de belangen van de voetgangers in acht nemen en tegelijk ook alle mo gelijke wenscheu van het rij verkeer vol ledig bevredigen. Op en kek} punten wordt het verkeer minder gemakkelijk, wat men betreu ren kan. Maar als het geheele plan is uitgevoerd daarvan is spr. overtuigd zal het wel meevallen. De verbindings weg TuinlaanLange Nieuwstraat door dé Plantage zal in het geheel niet zooveel oponthoud voor het rijverkeer veroorzaken. In groote plaatsen als Rotterdam en Am sterdam moeten automobilisten wel eens veel meer omrijden dan hier het geval zal zijn. In Rotterdam sputtert mén mis schien twee dagen tegen een zoodanige regeling, maar dan keert de rust weer terug. De Koemarktbrug. Spr. heeft zich destijds heel wat moeite moeten getroosten om het plan voor den bouw van een nieuwe Koemarktbrug te verdedigen, ook voor wat het finandeele gedeelte betreft. Spr. ging voordien d'k>r voor een zuinig broekje en toen was hij opeens een opmakerl Men moet zich bij het juist beoordeelen van een geval, ver plaatsen in den tjd, toen de zaak aan de orde was. Als optimist heeft spr. ge zegd: Die Koemarktbrug zal zeker nog heel wat jaartjes meegaan; een tweede brug naast de bestaande leggen, is geheel overbodig. Indien een raadslid! evenwel WOENSDAG, lil October 1938. Hilversum I, 1875 eu 301.5 „U. NLltV uitzending. G.307 Onderwijs loiuls voor de Scheepvaart. S Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramoloon. (9.30—9.45 Ge! uk wenscheu). 10.30 Morgendienst. 11 Gramofooa. 11.15 Piano en gramofoon. 12 Berichten. 12.15 Gramofoon. 1.30 De Eemlanders en gra mofoon. 2.30 Voor jeugdige postzegelver zamelaars. 3 Concert cn gramofaon. (Om 3.45 Berichten]. 3.55 Pauze. 4 Christ. Liederenuurtje. 5 Gramofoon. 5.05 Geluk wens dien. 5.20 Kinderuurtje. 6.05 Gramofoon. 6.15 Causerie. 6.30 Taal les cn causerie. 7 Berichten. 7.15 Cause rie. 7.30 Causerie. 7.45 Reportage. 8 Berichten. (Het avondprogramma wordt afgewisseld door nieuws van wereldkam pioenschap dammen). 8.15 Utrechlsch Ste delijk orkest cn solist. 9.15 Causerie 9.45 Gramofoonmuziek. 10 Berichten. 10.05 Cau.serie over leerbewerking. 10.20 Sonora-kwintet. 10.45 Gymnastiekles. 11 Kwintet. 11.30 Gramofoon. 11.50—12 Schriftlezing. Hilversum II, 415,5 AL VARA uitzending. 101020 v.rn. VP R0. 6.30—7 RVU. 7.30—8 VPRO. 8 VARA-kaJender. 8.15 Gramofoon. (Om ca. 8.16 Berichten). 9.30 Keukenpraatje. 10 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de continubedrijven. 11.40 Causerie. 12 Gramofoon. 12.15 Berichten. 12.17 Or gel. 12.451.45 VARA-orkest. 2 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoon. 6 Orgel. 6.30 Causerie. 7 Felicitaties. 7.05 Vocaal concert. 7.30 Cursus. 8 Berichten. 8.15 VARA-orkest en Solist. 8.40 Radiotooneel. HiernaHul- digingsplechtigheid. 10 Berichten. 10.05 Zang en piano. 11 Causerie. 11.3012 Gramofoon. Droitwieh, 1500 M. 11.2511.50 Gramofoon. 12.10 Kwintet. 12.50 Orgel. 1,20 Het RBC-Weïs orkest. 22.20 Declamatie. 3.10 Gramofoon. 3.20 Sportreportage. 3.55 Zang en cembalo. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gramofoon. 5.40 Billy Cotton's Band. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie. 6.55 Strijkkwartet. 7.15 Or kesten solist 8,05 Aotueelo causerie. 8.35 Symphonie orkest en soliste. 9.40 Be richten. 10 Concert. 10.50 Billy Thor- bum's Band en solisten. 11.30 Joe Loss Baurl. 11.5012.20 Jazzmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 8.10—9.20, 10.35 en 12.35 Gramofoon. 1.50 Zang. 2.05 Gramofoon. 3.05 Zang. 3.20 Gramofoon. 4.20 Cello en piano. 5.20 Orkest. 6.28 Gramofoon. 8.50 Con ceit. 9.50 Chansons. 10.5011.05 Gra mofoon. Keulen, 456 M. 5.50 Orkest, 7.50 Giatnofoon. 11.20 Ka rner-orkest. 12.35 Kleinorkest en solisten 1.30 Populair concert. 2.50 Gramofoon 3.20 Orkest. 5.50 Cello en piano. 6.35 Gramofoon. 7.30 Orkest en solisten. 9.50 Viool en piano. 10.2011.20 Klein&Tkest en soliste. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. (Vlaamsch). .12.20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gramofoon, 5.20 Zang. 5.50 en 6.50 Gramofoon. 7.20 Symphonie-orkest, koor en solisten. 10.30 Zang en accordeon. 10.5011.20 Gramofoon. 484 M. (Fransch). 12.20 Gramofoon 1 en 1.30 Orkest. 1.50-2.20 cn 5.20 Giamofoon. 5.50 Piano. 6.35 Dansorkest. 7.35 Gramofoon. 8.20 Voordracht. 905 Dansorkest. 9.40 Musettc-ensemb.'e. 10.30 11.20 Gramofoon. Deutsclilandscnder, 1571 AL 7.0a S\ rnphonic-urkent, koten «n uu'.islen 8.40 Voordracht. 9.20 Berichten. 9.50 iool en piano. 10.05 Berichten. 10.20 11.20 Kleinorkest. Woensdag, 19 October 1938. Programma 3. Keulen 8.00, Diversen of Pauze 9.20 10.35, Parijs Radio 10.35, Radio B.T.T Nord 12.05, Brussel (Vlaamsch) 12.20, Radio P.T.T. Nord 2.20, Parijs Radio 3.05, Keulen 3.20, Parijs Radio 4.20, Londen Regional 4.50, Parijs Radio 5.20, Londen Regional 6.20, Keulen 7.20, Lon den Regional 8.40, Brussel (Franscli) 3.40, Brussel (Vlaamsch) 10.20, Weenen 10.50, Danrnarks Radio of Diversen 11.20. Programma 4. Brussel (Vlaamsch) 8.00, Diversen o£ Gramofoon, 9.2010.35, Londen Regio nal 11.50, Droitwieh 12.10, Londen Re gional plm. 2.00, Droitwieh 4.20, Brus sel (Fransch) 6.40, Pauze 6.596 55, Droitwieh 6.55. Programma 5. 8.209.20 Concert, Diversen 9.2010 35 Luxemburg 10.3511.35 Concert, 11.42 12.15 Gramofoon, 12.2012.48 en 12.50plm. 1.10 Omroeporkest, Diver sen plm. 1.101.30, Brussel (Fransch) 1.301.50 Concert, 1.552 25 en 2.30 2.50 Gramofoon, 2.503.50 Concert, Keulen 5.506.20 Concert, 6.357.20 Gramofoon, Brussel (Vlaamsch) 7.20 7.50 Omroep-orkest, 7.508.10 Gespro ken dagblad, 8.20—10,20 Oratorium „Die Jahreszeiten", Luxemburg 10.25—11.20 E'ansmuzick, 11.201159 Schrammelmu- ziek. „Dat diende nergens voor meneer," viel Jiin hein in d'e rede. ,,D'r is nog wel een andere manier om 't te weten." „Vertel eens op, m'n jongen." „Aan aan de oogen," zei Jim zacht jes, weinig op zijn gemak. Leonard' knipte peinzend. „Heel goc-d. Ter wille van dit argument of liever, om ons dit argument te be-paren zuilen we dan maar /eggen, uat wij weten, dat hij dood was. Ten eerste weten «e, dus, dat hij hier gelegen heeft. Ten (woe te weten we, dat hij dood v as. Ten derd" weten we, dat hij nu hier niet meer lig1.'" Leonard1 pauzeerde even. „Waar leidt ons dat heen." „Weet ik nie'. meneer," mo rip -Ida Jim. „Dingen, die onwaarschijnlijk lijke.i, ge beuren eiken cr.ig," ging Leonard voort „Duizend maal per dag, a's je ze opielb Maar dingen, die onmogelijk zijn, gebeu ren absoluut nooit. Nu, laten we eens naar onzen verdwenen vriend gaan kij ken. Dat is precies in jouw lijn, hè? Lez.en, wat in het zand! staat geschreven, niet waar?" Zij zochten tien minuten lang, zonder eenig resultaat. De voet van da klip, ruw en rotsachtig, lag geheel in de schaduw, maar eenige roeiers d'aax vandaan ein digde do scr.ac'tnv en vormde /.ij een scherpe lijn, waarbuiten da zon het gele strand1 verwarmde en ia een fel licht zette. In deze felle, verblindende ruimte tusschen de schaduw en de vee, zochten zij naar een aanknooping-ipiint en later ook in het donkere ge loelte, maar zij vonden niets, dat hun moeite beloonde, tijdens een bespreking vraagt: „Maar als er nu een tweede '-rug naast de bestaan de moet komen?" dan antwoordt een amb tenaar daarop: „Daar is gelegenheid voor! Daaruit moet men echter niet de conclu sie trekken, dat die tw-eede brug er ook inderdaad zal komen. Als de nieuwe rijksweg van Rotterdam naar Hoek van Holland gereed is, zal heel wat minder verkeer door Schiedam gaan dan thans het geval is. De Koemarktbrug moest indertijd schuin in de verkeersbaan worden gelegd, in ver band met de bestaande Koemarkt. Als spr. toen met een plan was gekomen, waardoor de nieuwe Koemarktbrug anders gelegd had kunnen worden... zou spr. hier thans niet meer zitten! De heer Dinkelaar (s.d-.): Niet zoo somber! De heer ir. Houtman (lib.) brengt mevr. Bentbem dank voor haar waardoe- rende woordten voor het werk van de amb tenaren en dien dank brengt spr. ook aan de andere raadsleden, die hun instemming met het plan hebben geuit. (Wordt vervolgd). Nieuw wereldrecord speerwerpen. Het Finsche athletiekseizoen is Zondag besloten met een prestatie, welke slechts weinig jaren geleden voor onmogelijk werd gehouden. Yrjoe NIkkanen, die reeds op 25 Augus tus j.l. te Karhula het wereldrecord speer werpen op zijn naam had gebracht met een worp van 77.87 meter, bracht het te Helsinki tot 78.80 meter, een fantastische verrichting van den krachtigen Finschen athleet. Nieuw wereldrecord klasse A. over 6 urén. De Italiaan Palliano verbeterde te Mi laan in de A-klasse met buitenboordmotor het wereldrecord over 6 uren dofor in de zen tijd een afstand af te leggen van 315 K.M. (gem. 52,57 KM. per uur). Het oude wereldrecord stond sedert Juni van dit jaar op naam van den Nederlander Cur- tius met een gemiddelde van 34,68 K.M. en ten slotte gingen zij terug naar de plaats, waar de verdwenen man gelegen bad'. „Niets," merkte Leonard' op. „Op het oogenblik ten minste. A propos, heb je soms nog iets gevonden omtrent die voetafdrukken, die je bestudeerde, toen ik je vanmiddag tegen kwam?" „Ach die had ik vergeten." riep Jim uit, terwijl hij zijn notitieboekje te voor schijn haalde. „Hó, je i.oet de dingen wel keurig netjes," merkte f/eonard op, terwijl hij met een glimlach, belangstellend naar hem keek. „Je bent een waar archief." „Ik heb aLe-en cea paar dingen opge schreven," aulwoordje Jim gevleid,,,want als je dat niet doet, dan vergeet je ze. Ik had u nog moeten zeggen, meneer, dat die voetstappen van hem waren." „Nu, dat kan belangrijk zijn," ant woordde Leonard. „Maar moeten we dit zetten hij de dingen, die we weten, of die we denken?" „Ik weet het," verklaarde de jongen. „Ze waren maat tien, met de punt naar liet Zuiden, en ze waren er niet om 1.09 n.m. Maar ze waren er wel om 3.28 run.; dal was juist, voordat u kwam, meneer." „Waarachtig, je bent werkelijk een ar chief," riep Leonard uit. „Nu en is hij er ook na mij weer geweest?" „Ja meneer." „Kijk, kijk, er voor en er na," .Precies, meneer." „Maar hoe weet je, dat bet zijn voet stappen varan „Dat is gemakkelijk genoeg. Ik heb ze vergeleken met de nieuwe, die hij maak te, toen hrj van me weg wandelde." „Goed zoo. Nu hebben we dus nog een ander uilgangsuunt. Een goed gekleedc heer komt hier over dit strand gewan deld uit hei Noorden vermoedelijk uit de rfciilinc van dat punt daar Craver- ley Point, is hen niet en_ hij wan delde in Zuidelijke richting. Ilij doet dat tusschen 1.09 uur en 3.28 uur vanmiddag... Hij laat voetsporen achter, die nu echtoi dóór den vloed zirn weggespoeld, zooals je zult opmerken. „.Ta meneer," stemde Ji-n toe. „We weien niet, wat hij hier op het strand deed. We zouden hef graag we ten. We zouden graag vee', wilei we'en. Maar we weten, dat hij kor. m 3 23 uur n.m. omdraaide en naar het Norren terug wandelde, toen hij jou ontmo t e. Is dat jui-t?" „Ja, meneer." „Je bent aardig aan het doordraven. Daarna wezen zijn voetstappen naar de spleet. Hier zijn ze. We kunnen ze vo'gm van den zeekant af. maar toen zij de spleet bereikien..." Hij wachtte even en keek naar het naar hoven voerend pad. „H'm we zullen het dadelijk zien l!ij gir.g het pad naar boven. En opnieuw verloren we hem uit hei zicht, tot lat hij naar beneden kwam over de klip, hè?" Wordt vermijd).

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6