EERSTE BLAD. Maandag 24 October 1938 Kanton ingenomen Filmglinsters Volkenbond 91ste Jaargang. Tel. No. 69300. (3 lijnen). BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 69300 (3 lijnen). Postrekening No. 5311. BUITENLAND Door groote branden is de stad zwaar ge teisterd. Het offensief tegen Hankau. Te half vier .Zaterdagmiddag plaatselijken tijd rukten de Japansche troepen Kanton Kinnen. De Japanneezen verklaren, dat de val kan Kanton een gevolg is van den ne derlaag der Chineezen hij Tsjentsjing. Na dezen slag, waarin de Chineezen aanzien lijke verliezen leden, moesten zij terug trekken. Men weet niet wat van de autori teiten van Kanton geworden is, doch Ja pansche vliegers liehben medegedeeld, dat zij een autocolonne van ongeveer zestig wagens in Noordwestelijke richting hebben zien. rijden en onder vuur hebben genomen. Men veronderstelt, dat de gouverneur van Kanton, Woetsjen, alsmede generaal Joe- bon Moe en zijn staf, in deze auto's zaten. De opmarsch van de Japansche troepen naar Kanton heeft verwondering gewekt door zijn snelheid. In negen dagen heb ben de Japansche troepen 200 kilometer afgelegd, dank zij het gebruik van mo torvoertuigen en ravitailleering door vlieg tuigen, terwijl de Chineezen weinig of geen tegenstand boden. Een detachement van enkele honderden was de eerste Japansdie afdeeling, welke Kanton binnenrukte, het gros van het leger, ongeveer 30.000 man, kwam na vijf uur in den middag de stad binnen. Dc mannen werden gelegerd1 in de tuinen van Toeng- sjan. Het eerste detachement bestond uit een dertigtal vechtwagens en pantserauto's Nadat de mannen op verscheidene pun ten in de sla*!1 de Japansdie vlag hadden geplant, voegden zij zidi weer hij liet gros van het leger. De Kantonneesche troepen hebben 4000 dooien hij de jongste gevechten achterge laten, meldt een Japansch front bericht. De Japanneezen hebben Zaterdagmiddag Kan ion. volkomen bezet, door wat nog over was van de Chineescho troepen, to ver nietigen. In Kanton was het gisteren een dag van ontploffingen en branden, waardoor ook de gehouwen in de Franscho eu Britscho concessies op liet eiland Sjamien be dreigd werden. In den ochtend werden twee zeer zware explosies gehoord, ter wijl in de winkelwijk den geheelen dag het vuur woedde. De zakenwijk aan de rivier wordt oen prooi der vlammen. De branden hebben in Kanton groote schade aangericht. Zoo zijn alle groote winkelgebouwen verwoest, alsmede kan toorgebouwen, het postkantoor en het bu reau van de douane. De toestand te Hankau Tsjang Kal Sjok niet vertrekken. De berichten, dat Tsjang Kai Sjek en zijn vrouw Hankau verlaten heblien, zijn Atel juist. De correspondent van Reuter heeft met mevr. Tsjang gesproken, terwijl de maar schalk zelf in zijn kantoor vertoefde. Luchtbombardementen. Zes-cn-dertig bommenwerpers hebben deelgenomen aan den eersten grooten lucht aanval sinds verscheidene weken op de iChineesche sleden in de provincie Woehan. 'Achttien toestellen bombardeeren liet sta tion Woelsjang, waardoor verscheidene branden ontstonden, terwijl de andere acht tien machines zich concentreerden op het kleine station, dat genoemd wordt,„tien kilometer van Iiankau". Do Reutercorrespondent heeft deze plok bezocht, alwaar verschillende huizen ver nield zijn, spoorrails en spoorrijtuigon ver woest, de watertoren beschadigd en waar zich de gebruikelijke smartelijke toonc-elen afspelen van huilende vrouwen en kinde ren. Het aantal slachtoffers is betrekkelijk gering, doch de verminkte lichamen der dooden boden een naargcestigen aanblik. De Japansche troepen, welke naar Han kau optrekken langs het Westelijk deel van de spoorlijn PekingHankau zijn op liet gebied van de provincie Hoepeh aangeko men. De andere troepenmacht, welke naar Hankau oprukt langs het Oostelijk deel van deze spoorlijn is Hoepeh binnengekomen. Van het Jangtsefront wordt gemeld, dat at5 Japansche troepen Teveh, do zetel der prefectorale regeering, volledig bezet heb ben, alsmede Otsjeng aan den Zuidelijken oever van de Jangtse. Volgens een bericht uR Hongkong, is generaal Mohsitc, de op perbevelhebber van het Kantoneesche le gercorps, gefusileerd, wegens zijn mislukte verdediging van Kanton. i lil Ellende te Hankau. De luchtaanvallen hebben te Hankau aanzienlijke schade aangericht. Daar het grootste deel van het politiecorps de stad Jircft verlaten, werd het verkeer gedumi- de het alarm niet gestaakt Er ontstond overigens geen paniek. Daar de meeste in woners uit Hankau zijn vertrokken, bestaat de tegenwoordige bevolking voor een groot deel uit vluchtelingen van het front die na een uitputtenden marsch op de straten bivakkeeren en koude en honger lijden. Het sterftecijfer is zeer hoog; de lijken worden niet weggebracht. i Onder alle Japansche gebouwen te Han kau wordt dynamiet gelegd. De meeste dezer gebouwen grenzen aan buitenland- sche eigendommen! zoo ligt een Japansch gebouw op slechts enkele meters van het Britsche consulaat. De autoriteiten heb ben toegezegd de vreemdelingen te zul len waarschuwen 24 uur voor de lonten worden aangestoken. Frankrijk Senaatsverkiezingen Republikeinen winnen acht zetels. De linksche partijen verliezen. Gisteren werden in Frankrijk senaats verkiezingen gehouden voor de bezetting van 97 zetels. Hiervan vormen 96 zetels het deel van den senaat, dat op 29 Octo ber 1929 gekozen is en thans aan de beurt van aftreden is. Het omvat dertig departementen waaronder Algiers en de koloniën Guadeloupe en Reunion. Die 97sto zetel is door overlijden vrijgekomen. Voorzoover de resultaten hekend' wa ren zijn gekozen 14 republikeinen, waar van 2 nieuw, 7 linksch-republiheinen, waar van 1 nieuw, 7 onafhankelijk-radicalen, waarvan 4 nieuw, 25 radicaal-socialisten, waarvan 4 nieuw, in totaal das 53. Voor 30 zetels is herstemming noodig. Veertien zetels ontbreken nog. De volgende winst- en verlies lijst kan opgemaakt worden ten aanzien van de se naatsverkiezingen De republikeinen hebben acht zetels go- wonnen, de links repubileinen twee, do socialistische en republikcinsche Unie twee en de Sfio een. De onafhankelijk radica len hebben zeven zetels verloren, do on afhankelijk socialisten twee en de radicaal socialisten vier. Fransch communist in Italië gearresteerd? De te Marseille woonachtige Fransch'e communist David Leon, die de functie be kleedt van „conseiller" van het arrondis sement eu Donderdag uit het dorp Isola vertrokken was om lezingen, te houden, en daarbij een uitstapje gemaakt had naar de Italiaansche grens, is niet meer terug gezien. Volgens inlichtingen van zijn vrien den te Isola, zou hij op Italiaansch ge bied gearresteerd zijn, omdat hij geen pas bij zich had. België Koning Leopold van België, die een par ticulier bezoek tieeft gebiacht aan Londen, is Zaterdagavond naar België teruggekeerd. ,,Gcnèvc-p]aatsen*'. Ilavas meldt uit Genève: In een hoofdartikel stelt het „Journal" voor, dat de Zwitserscbo regeering een in ternationale conferentie bijeen zal roepen, ten einde „Genève-plaatscn" aan te wijzen, welke door internationale overeenkomsten immuniteit zullen genieten en waarbeen in tijd van oorlog zij, die noch middellijk noch onmiddellijk betrokken zijn bij den strijd, kunnen vluchten. Tsjecho Slowakije De grens tusschen Tsjeeho-SIowakije en Duitschlamh De Tsjechische radio bericht, dat men herhaaldelijk de lijn, welko thans door de Dnitsche troepen is bereikt, heeft verward met de nieuwe grens, welke tnsschen Duitscliland en Tsjeclio-Slowakije zal wor den getrokken. Dit is een vergissing. Deze lijn, welke door de conferentie van Mütt- clien is vastgesteld, is geen definitieve grens en kan elk oogenblik door dc com missie, welke do grens moet vaststellen, worden gewijzigd. De richtlijnen der nieuwe grondwet. De Narodny Listy publiceert do richt lijnen der nieuwe grondwet. Het ontwerp der grondwet beveelt de handhaving van den republikeinscben staatsvorm en het parlementaire regiem aan voor den re organiseerden TsjechoSlowaakschen staat. Overwogen wordt in plaats van den lan gen en moeilijk bruikbaren naam „Tsjecho- Slowaaksch-Karpatho-Russische republiek" de benaming „Midden-Slavië" of „West- Slavië" te kiezen. Hongarije Nieuwe Tsjechische voorstellen Voor de Hongaarsche regecring niet voldoende. In welingelichte Ilongaarsche lain gen verklaart men, meldt Havas, dat de „Tsje- clio-Slowaaksche voorstellen, die gisteren in den ministerraad te Boedapest bespro ken zijn, in hun huidigen vorm geen grond slag voor een accoord vormen". De minister van buitenlandscho zaken van Kanya heeft een tegenvoorstel doen opstellen, dat terstond' aan Praag zal wor den overhandigd. De nieuwo voorstellen van de Tsjechi sche regeering aan Hongarije zouden in houden het afstaan van ©en gebied' van ongeveer 1Q.OOO vierkante kilometer tegen 12.940 vierkante kilometer, welke door Hon garije werden geëischt. Naar het Hongaarsche telegraafagent- schap verneemt, beteekerteai de nieuwe Tsjecho-Slowaaksche voorstellen in zoo verre een vooruitgang ten opzichte van de vroegere voorstellen, daar zij op ver scheidene punten de ethnologisclio grenzen nabijkomen, ofschoon van dit beginsel be langrijke steden met- Hongaarsche bevol king zijn uitgezonderd" en in Tsjecho-Slo- waaksch bezit zullen blijven. De Hongaarsche tegenvoorstellen, waar in geconstateerd wordt, dat de Tsjechisch© voorstellen in den huidigen vorm onaan vaardbaar zijn, zijn opnieuw geheel op ethnografischen grondslag opgebouwd. De aanvaarding der voorstellen van München beteekent voor Hongarije teen offer, daar Hongarije van onderstroeping dor histo rische rechtvaardigheid' zijnet zaak afziet. Wanneer Hongarije zich reeds zonder voor behoud op ethnografischen grondslag stelt, heeft het recht, aldus het Hongaarsche nieuwsbureau, te eisehen, dat dit beginsel in elk opzicht verwezenlijkt wordt. Volgens Reuter zal in de Hongaarsche tegenvoorstellen verklaard worden, dat het gebied, dat in de laatste Tsjechische nota is aangeboden, gedeeltelijk overeenstemt met wat Hongarije beschouwt als de ethno- logische grens, doch, ten aanzien van groote Hongaarsche steden, wijkt hel nog ver af van de ethnograpische lijnen, zoo als die door de Hongaren worden gezien Tsjecho-Slowakïje wens'chte deze steden te behouden. De voornaamste sletten, waar om het gaat, zijn naar verluidt: Kassa, Ungvar, Miinkacs, Nyitra. Nu Hongarije de nieuwe Tsjechische grensvoorstellen van de hand heeft gewe zen, is de hervatting der onderhandelingen voor onbepnalden tijd uitgesteld. Intusschen is de toestand in Roethenië zeer onzeker, tengevolge van om binnen dringen \au Tlongaarsclio agitatoren, die een aantal incidenten hebben veroorzaakt Engeland Bencsj te Landen. Benesj, oud-preddent der Tsjecho-Slo waaksche republiek, is Zaterdag onver wacht per vliegtuig op Croydon aangeko men. De Tsjecho-Slowaaksche gezant te Lon den, Masaryk, heeft aan Reuter medege deeld, dat oud-president Bentesj te Londen is aangekomen, voor oen zuiver particu lier bezoek. Onder geen voorwaarde kan hij geïnterviewd worden. De gezondheidstoestand van dien oud president der Tsjecho-Slowaaksche repu bliek is niet goed en hij zou zeer dank baar zijn, wanneer hij niet lastig zal wor den gevallen. Zijn verblijf to Londen heeft geen enkele politieke beteekenis. Hij ver blijft met zijn eebtgenoote hij vrienden. De eist'ben der Palestijns the rebellen. Het Britsche leger, dat de oude stal van Jeruzalem zuivert, i'icht zijn streven thans in de richting van Jaffa. Uit ontvangen inlichtingen blijkt, dat de nationalisten hun tegenstand willen voortzetten, totdat in de Arabische zaak voldoende toezeggingen zijn gedaan. Zij verklaren terstond met de troebe len te zullen ophouden, zoodra zij ver krijgen: 1. Dat wordt afgezien van het verdee- lingsplan. 2. Dat de immigratie wordt stopgezet. 3. Dat transacties in grond worden ver boden. 4. Dat een constitutioneel© bimienland- sche regeering wordt gevormd'. 5. Dat een alliantieverdtag met Enge land' wordt gesloten. Van haai' zijde heeft de Britsche regetering laten weten, dat zij.de orde wil herstellen alvorens de kwestie grondig te regelen. De Britsche troepen hebben de gehou wen bezet, welko cte Omarmoskee en om geving belieerschcn, zoodat de opstande lingen, die hier een toevlucht liebhen ge zocht, geheel geïsoleerd zijn. De autoriteiten zijn verder begonnen niet het omhakken van de sinaasappel-plantages van Arabieren langs den grooten weg van Jeruzalem naar Jaffa, aangezien de plan tages worden gebruikt om hinderlagen te leggen voor lret verkeer over den weg. Vermoedelijk tengevolge van brandstich ting is brand1 uitgebroken in de Ottomaan- sche bank te Jaffa. Eenzaamheid. 24 October. De aanwezigen zijn natuurlijk uitgesloten; al die gezellige, leuke, vriendelijke vrienden van de tafel ronde van de Sohiedamsche Cou rant, maar overigens vind' ik mijn mede- menschen steeds vervelender worden. Ik geloof, dat dat een kwestie van leeftijd en van herfstregens is, doch niettemin blijft het feit onmiskenbaar, dat het kindertrein tje, dat de levensbaan puffend eu proestend: aflegt, onherroepelijk voert naar het sta tion, dat „Eenzaamh eid" op zijn gevel voert. Neemt, menden, van de tafelronde, liet mij niet kwalijk, dat een pias eens 'n keer wat weemoedig is. Het is het recht van den mensch weemoedig te zijn, zeker wan neer de aarde drassig is en het water van boomen en struiken gutst, zeker wanneer de laatste zonnebloemen in zijn tuintje staan te wiegen op den wind en do drup pels tikken op de plavuizen. Ja, mija medemenscheu worden verve lend'. Ieder mensch heeft tenslotte maar oen beperkt stelletje medemenschen. Dat zijn: de tweebeenige, éénmondige wezens, met wie liij' pleegt om te gaan. The rest is si lence Dit zijn de zwijgende figuranten tegen de décors zijns levens: het straatje waar hij woont het huis waar hij woont en het blauwe horizontdoek, waarvóór zijn illusies wonen. (Wanneer ze even op dringen, blijkt de horizont doek te zijn). Met al die figuranten. honderddui zend' figuranten heeft de mensch geen aanraking. Dat zijn z'n medemenschen niet. Dat zijn willekeurige poppen: de meneer achter op de tram, de politie agent, de bakker, allo andere menoeren in het koffiehuis... maar de ware en eenig- eclite medemenseh, dat is de mensch waarmede hij uit hoofde van nadere ken nismaking, ontstaan door liefde, beroep, of sympathie in 'n nauwere aanraking komt of, sedert jaren, pleegt le komen. En het is juist deze mensch, die bij het klimmen der jaren lichtelijk vervelend gaat worden. Bij zijn klimmen der jaren en bij m ij n klimmen der jaren, bij z ij n zich-hcrhalen en bij in ij n mij herhalen, want dat is de grond der vervelingde permanente herhaling san inrichten en opvattingen. Vroeger, in de jeugd, waren die inzich ten en opvattingen nog zeer wankel, voor lach aan boord. Zoo voer liet scheepje over een dan weer kalm en dan weer on stuimig levenszee'tje en de bedrijvige ha ven der kille Maatschappij werd met op zet en stuurmanskunst vermeden. Maar thans weten wij het, wie niet pueriel genoemd wil worden heeft de la ding netjes aan boord. Alles keurig ge stouwd. Alle ruimen systematisch geschikt en geborgen. Onwrikbaar en geenszins voor wijziging vatbaar. En zoo varen wij langs elkaar, wel wetend de lading, die ieder van ons met zich voert, wei-wetend, dat die lading met ons mee zal gaan totterdood. De eenige kunst is en blijft uit eikaars vaarwater te blijven. Met eenige elemen taire stuurmanskunst en wanneer er g©:^ zeer onvetrhoedsche golven opkomen zet ten wil dat wel gelukken. De rust is ons alles waard. Botsingen zijn onaangenaam en het romantische verblijf op onbeken de, eenzame kusten met een andere schip breukeling past den heer van goede zeden niet. En mag de zucht naar de romantiek ons al eens te machtig worden en mogen wij al eens aanspoelen op het stille eiland! van een ander leven, wel... Het geschiedt toch wel eens, dat een onverwachte ontmoeting, vanzelf mot een vrouwe, dezen Filmglinstexaar even ter zijde van het bekende en veilige vaarwater brengt. Dan vindt hij nooit meer de schalk- sche vroolijkheid, de schaterlach of de on gedwongenheid. Maar dan staat hij altijd en onmiddellijk midden in de drama tiek van een ander menscliënte venDan wordt hem het lied van het leed voor gezongen in velerlei toonaard', doch altijd met 't zelfde refrein: Verdriet of ZoTg en de rest is waarlijk do moeite niet meer waard. Hoe kunnen twee volwassen men- schen elkander anders hun sympathie be tuigen, dan door te vertellen van wat hen grieft of pijn of zorg bereidt? Zoo is dan altijd een handdruk het ein de van wat in onbewaakte oogenblikkea nog oven een avontuur kan gelijken. En zoo komt de overtuiging, dat de medemenseh met zijn bekende over tuigingen, zijn bekende leed, zijn be kende zorg, zijn bekende standpiui- len, vervelend is en niet dan vervelend. Zoo komt evenzeer de overtuiging, dat wij zelf met al onze bekendheden exen- zeer vervelend zijn. En zoo is alle onbezonnenheid, alle be reidheid tot aanvaarding van standpunt en tegen-standpunt, alle hartstocht van liet getuigen, dat ideur en onstuimigheid wijziging vatbaar en geschakeerd naar gelang \an de gemoedsgesteldheid. Toen j aan de jeugdjaren gaf, vastgeloopen en was er nog aanleiding tot vurig debat, j verstard tot de verveling van hel voor omdat wat er aan inzicht verworven was, voor dien verwerver zelf, de bekoring van het nieuw e en onzekere had. Zoo kon er een nacht-lange uitwisseling van al dit lenteachtige, zoel-geurige en grasgroene plaats hebben, die koortsachtig-gulzig over alle terreinen des levens (van den dood kon toen nog geen sprake zijn) ging. Vroeger, in de jeugd wisselde dit alles mei het humeur. Na een goeden dronk kon al het pasverworvone en hartstoch telijk-verdedigde als onnutte ballast over de reeling van het pleziervaartuig, dat „Jong-Zijn" op den boeg geschreven had, geworpen worden. Men vergat dan, rond de tafelen des overvloeds, den ernst en de bezinning en haalde de schoone nonsens, de kolder en de tierigheid met juichkreet en schater- ïmmer verworvene. Zoo heeft alle onverwachte avontuur reeds de kiemen in zich van een voor spoedig verval tot hel gewone en het v.ui- ouds-bekend'e. Alleen de décors blijven en de figuran ten. De lieer achter op de tram, de vrouw, die ons aanziet en gaat vertellen van haar zorgen, do bakker, de zaken,,vriend" en de man van den nachtveiligheidsdienst. Ons straatje, ons huis en het horizont doek van onze ilussie. Maar van het laatste houden wij ons, welbewust, en zéér verstandig, verte. Omdat wij weten, dat het, hoe didder wij het naderen, steeds meer doek en verf wordt en omdat wij de illusie willen bewaren, dat onze illusies waaTd zijn il lusies (e beeten. Sovjet Rusland Keert Trojanofski niet naar Washington terug? Geruchten doen volgens Havas te Mos kou de ronde, volgens welke de ambassa deur te Washington, Trojanofski, die in Juli met verlof uit de Vereenigde Staten is teruggekomen, niet weer naar Amerika zal gaan. Het schijnt boven eiken twijfel verheven te zijn, dat hij in ongenade ge vallen zou zijn en men heeft hem vaak te Moskou gezien. Men meent te weten, dat hij herhaaldelijk den wensch te ken nen heeft gegeven, om familieomstandig- heden niet naar Washington terug te kee- rcn. Verder acht men het niet onmogelijk, dat de Russische regeering heeft besloten den post van ambassadeur to Washington vacant te laten, zoolang Amerika geen ambassadeur te Moskou benoemt. Dtavies is namelijk nog niet vervangen. Gemengd Nieuws Fraudeerend makelaar Hij is reeds sedert een weck verdwenen. Sinds een week is verdwenen de heer M., makelaar en assuradeur te Erica (Dr.). M. was tevens meteropnemer ai kwitantie- inner voor het electriciteitjsbed'rijf. Men zegt, dial hij als zoodanig niet alle gelden heeft afgedragen en d'at er een tekort is van eenige duizenden guldens. Ook weet men niet zeker of 'hij als assuradeur ook fraude gepleegd heeft. Vast staat, dat de po'itie ae zaak in handen heeft, ijverige nasporingen doet en dat de burgemeester van Enimen opsporing en aanhouding van M heeft verzocht. M. ging wel vaker naar het buitenland'; Lij moet papieren hebl>en om met zijn auto in Duitschland te verblijven. Verondersteld! ■wordt, dat M. zal trachten naar Amerika uit te wijken. M. had een goed beklant makelaarskan toor, dat hij fe Erica heeft geopend, toen hij al« klerk bij notaris Middendorp te Nieuw A nsterdam ontslagen werd. Hij leef de op groeten voet. Men gaat thans nog na, hoe groot de gezamenlijke tekorten zijn. M. is gehuwd! en vader van twee jonge kinderen. Auto te water De inzittenden konden zich redden. Zaterdagavond is do heer W. uit Almelo, vertegenwoordiger van een houthandel te Coevorden, komende van Gramsbergen, in den ooeht te de Haandrik met zijn auto in liet Almciosclie kanaal gereden^ De heer W. en de inzittenden wisten echter het portier te openen en den wal te bereiken. Omtrent het ongeval verspreid den zich in de omgeving alarmcerende ge ruchten, namelijk dat een bus met 13 in gezetenen in de Vecht gereden was. Dat had tol gevolg, dat zich uit de omgeving meerdere geneesheeren naar de plaats dés onheils speeddon. Ook zuster uit het zie kenhuis begaven zich haastig per auto naar de Haandrik. Toen ineu ter plaatse kwam bleek, dat alle inzittenden al op het droge waren en op weg naar Coevorden. Spoedig is ook. de auto weer op het droge gebracht. Deze courant rerschijEt dagelijks, met uit zondering van Zon- sa Feestdagen. Prijs per kwartaal f 2.—; franco per post f.2.50 Prijs per week: 15 ets. Afzon derlijke nummers A ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentien voor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan bet Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór O uur. Een bepaalde plaats van advertontien wordt niet gewaarborgd. iCHlïl AMSCHE COURAhIT Prijs dor Advertentiim: van 15 regels fi 55; Mn OOnnn leder0 regel meer f0.30; m het Zaterdagnummer IiU- aaIiUU 15 regels fl.80, tedere regel meer f0.35 lïeclames f0.75 per regel* Incassokostend ets,; nostkwitantieslö ets. 'ianeven \an advertentie» Oij abonnement zijn aan het Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling klune Advertentien opgenomen 10.50 t/m. 15 woor den, f 0.75 t/m. '25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot eon maximum \an 30 woorden. 's Woensdags: Kleine Advertentien tot 25 woor den f 0.25, mits vóór Dinsdagavond Guur aan het Bureau bezorgd. met 's Zaterdags: Kleine Advertentien 11>00, indien et vóór Vrijdagavond G uur bezorga. Koning Leopold terug. au-A

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 1