De tunnelbouw te Rotterdam Rechtszaken Omliggende Gemeenten Laatste Nieuws Kunst en Wetenschap Ontheffing Winkelsluitingswet Beurs van Amsterdam. Op stap Van een autobus gesprongen BINNENLAND Voor den politierechter WEERBERICHT Rotterdamsch Pfiilharmoniscfi Orkest BUITENLAND Gespannen toestand in Roethenie Val van Hankau aanstaande? De toestand te Kanton GEMEENTELIJKE KENNISGEVINGEN* Waarschuwing MET NADRUK WORDT ER AAN HER INNERT, DAT VORSTSCUAÜ-E AAN ME TERS VOOR REKENING VAN DE VER BRUIKERS WORDT HERSTELD. Burgerlijke Stand Handel en Bedrijf P/i. «7a TV, 617a H7a &1 Tegen een meerpaal gereden en tegen de lamp ge!«<ipen. Zaterdag tegen, middernacht hoorde de brugwachter aan de Builensluis een harde klap. Bij onderzoek hl eek op de Voor- havenkade, hij de voormalige kaarsenfa briek „Apollo", een auto tegen eer ij/eren meerpaal, vlak aan den havenkant te zijn gereden, ffad deze paal er niet gestaan, d'an zou de auto waarschijnlijk in de Voor haven zijn gereden, die vrij diep is. De politic v/era gewaarschuwd en deze trol in de aulo aan 1. A. uit Rotterdam, die in ke.melijken slaat van dronkenschap achter het stunt zat, met naast zich een dienstbode, afkomstig uit Rotterdam, maar die hier in betrekking is. Ook zij was beschonken en wei in die mate, dat zij practisch bewusteloos was. A. vertelde, dat hij met de juffrouw in Rotterdam verscheidene cafe's had be zocht. Hij wilde haar naar huis brengen, maar waarom hij op de stille Voorhaven kade was terecht gekomen de dienst bode woonde in een geheel ander stads deel! kon hij nret zeggen. Auto met inhoud is naar het politie bureau overgebracht. Den volgenden morgen kon A. vertrek ken. Tegen hem is alleen een procesver baal opgemaakt wegens het in beschonken toestand besturen van een auto. De dienstbode had echter meer op haar geweten. Bij het ingesteld onderzoek bleek, dat zij eenigen tijd geleden tweemaal een bankbiljet van f 10 heeft ontvreemd in het huis, waar zij in betrekking is. Het meisje is in bewaring gesteld. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Achter ge vangenismuren; 2. De danseres van San Diego. City Theater, 8.15 uur. 1. Spioanage in de Maginot-linie; 2. Rookenck- re volvers. 24 Oct. Volkskoffiehuis, Lange Haver 33, 8 uur. Ledenvergadering NCGOV. 24 Oct. Musis Sacrum, 8.15 uur. „Harmo- nïa", Ir. J. F. Carrière: Persoon lijke ervaringen. Mej. Jos. Maass helderziende waarnemingen. 24 Oct. Geref. Jeugdhuis. 8 uur. N.C.V.B. Mej. S. Voogd over: „Veertig ia- ren" van Ben. v. IJsselstein. 25 ui 26 Oct. R.K. Volksbond, S uur. Viering 30-jarig bestaan Chr. Me taalbewerkers Bond. 25 Oct. R.K. Volksbond. 8 uur. R.K. Vrou wenbond. Opening winterseizoen. ROTTERDAM. 24 Oct. Tivoli-Schouwburg, 8 uur. Volks universiteit. Residentie-Tooneel, Ik heb den graaf vermoord. 2-1 Ocl. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Fritz Hirscli Operette. Bei mir bM du schön! 24 Oct. Doelen. 8.15 u. Vooruilvoering Kon. Chr. Orat. Vereen. Excel sior o.l.v. Phons Dusch. 25 Oct. Wilhelminakerk Oranjeboomstraat, 8.15 u. Orgelvoordracht Feike As- ma. 27 Oct. Doelen 8 uur. Residentie Orkest o.l.v. prof. Georg Szell. Zi no Francescatti (viool). Bioscopen.' Capitol. 2.15 u. 8.15 u Spoorwegpiraten. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Mr Moto's laatste kans. Corso. Van 11 u. af doorl. La Haba nera. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Carefree. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Levens spiegel. Olympia. 7 u. 9.15 u. De Duivelsbende; Gevaarlijke blondjes. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Het balboekje; Haar eigen kind? Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. De humane 1 brunt; Zoo góed als getrouwd. Studio 2 u. 7 u. 9.15 u. De Wildzang. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. 't Meisje met de 7 bontmantels; In Ken- tucky. De vordering der werkzaam heden. De arbeid aan den Maastunnelbouw is weer flink gevorderd. Op het Jandgeu'oelte aan den rechteroever wordt steeds verder gewerkt. De open oprit is thans geheel gereed, terwijl ook de gesloten oprit in ruwen bourw bijna is voltooid, behoudens het gedeelte, dat landwaarts van liet venüla'iegebouw nog niet kon worden ontgraven, voordat dit gebouw op diepte was gebracht. Nu dit ongeveer een maand is geschied, U men ook begonnen met het laatste gedeelte vmr de deipo ontgraving voor den land- tunnel onderhanden te nemen. Er woult weer gegraven fussohen de lange stalen dumwanden, waarbij, naarmate de on I gra ving vordert, telkens een etage der slalen stempeling geplaatst wordt. Beneden in het ventilatiegebouw lieerscht een groote bedrijvigheid. Mei man en macht is men bezig de kanalen voor de vonti- aitie \an den riviertunncl, welke bier on der den rijvloer liggen, aan te brengen. In de ontgraving, welke dient om de rol- trappenschacht te kunnen bouv en, is men doende dc stalen dam wanden te beien, waartusschen slraks, nadat de houten pa len 2ullen zijn geheid, de grond wordt ont graven om den bouwput vootr deze rol- trappenschacbt te vormen. Aan den linkeroever zijn de franki-stellin- gen nog steeds bezig hun dageiijksche kwantum palen naar beueden te brengen, terwijl in het gedeelte, waar het palen heien reeds is voltooid, een andere heistelling is verschenen, welke de stalen damwanden slaat. Het ventilatiegebouw van den Linker Maasoever vertoont nu het beeld, dat ons aan den rechteroever zoo vertrouwd is ge raakt. Aan de Heysche haven zou men kunnen zeggen: De geschiedenis herhaalt zich, wa re het niet, dat men beter zou kunnen zeggen: De geschiedenis overtreft zich, want al gebeurt liier hetzelfde weik, dat ook aan de eerste drie tunnelstukken is gedaan, het geschiedt in een versneld tem po, daar zoowel het uitvoerend personeel als de werklieden de bij den bouw der eerste drie stukken verkregen routine uiter aard thans benutten. Het is dan ook verbluffend te zien, boe nog geen twee maanden na het uitvaren van de eerste drie tunnelstukken van het tweede drietal reeds de vloeren en een groot gedeelte der zijwanden van den plaat ijzeren mantel gesteld staan. Ook aan de Waalhaven is het werk nu in vollen gang. Een groote drijvende beion- installatie is daar gebouwd, welke regel matig de wanden van de daar drijvende stukken volgens een vooraf bepaald pro gramma opbouwt. Tenslotle dient nog vermelding, dat een nieuw werkterrein ten Koorden van den Westzeedijk in gebruik is genomen. Ilier worden de bouwputten voor de onder doorgangen. welke liet verkeer van de 's-Gravendijkwal naar den tunnel onder den Westreedijk door zullen leiden, machi naal ontgraven. Clemens Brenninkmcyer. f Naar wij vernemen is verleden week te Mettingen, in Westfalcn (D.), waar hij do laatste jaren zijn „otium cum digni- tate" genoot, na een kortstondige ziekte, in den leeftijd van 70 jaar, overleden de lieer Clemens Brenninkmeyer, met wien een der senioren van de firma C. en A. Brenninkmeyer is heengegaan. VLAARDINGEN. Er in het ziekenhuis terecht gekomen. Bij don overweg in den Maassluisschedijk waren twee knapen op den bagagedrager gekropen van een autobus, uit Werkendam, die voor de gesloten hoornen stond to wachten. De jongens reden een eind mee, tot dc 8-jarige G. do Gr. er genoeg van kregen en nabij de Sweehnckstraat van den bagagedrager sprong. De autobus had toen zoo'n vaart, dat de jongen cenige malen over den kop sloeg en daarna be wusteloos bleef liggen. Met eenigo hoofd wonden en een hersenschudding is dc jon gen in het ziekenhuis opgenomen. Nieuwe Fokkervücgtuigcn voor de Konink lijke Marine. Ter vervanging van verouderd maeriee! heeft het departement van marine een serie nieuwe ler-vliegtuigen van hot type Fokker S. 9 besteld'. Nadat reeds een vijf:a! loost el,'en van de/e serie werd afgeleverd, zijn thans wederom vijf van deze lesvliegluigeii door de inarineeommissie overgenomen. Dc vliegtuigen werden door den fabrieks- vlioger Leegslra gedemonstreerd en ver volgens door den officier-vlieger eerste klasse, D J. R. Reugeling, nagevlogen. Onhebbelijk gedrag. Op 7 September j 1., toen vcreenigingon op de Groote Markt alhier hadden gedefi leerd', trokken deze over de Hoogstraat. De 22-jarige schipper N. W. kwam uit de Taansteeg en drong zich zeer onhebbe lijk door bet publiek langs den weg. Een agent van poliLie in burger, C. Noor- dijk, maande W. aan zich behoorlijk te gedragen, maar deze stoorde zich daar niet aan. Toen de agent W. wilde tegenhouden, kreeg Noordijk cenige stompen. Later is do woesteling onder verzet naar den po litiepost Builenkavenweg overgebracht Hedenmorgen stond' W. voor den politie rechter te Rotterdam terecht. De rechter was over het gedrag van verd slecht to spreken, evenals het O.M. \V. ontkende, dat Noordijk zich als po litieman Lekend had gemaakt. Het O.M. eischte oen week gevangenis straf, do politierechter veroordeelde W. tot f20 boete subs. 10 dagen hechtenis. Nog oen heet gebakerde. De 40-jairge glasslijper A. L. J. B. in de Boerbavelaan alhier bad ©en radiotoe- sel op afbetaling gekocht. Toen hij nog f29 schuldig was, werden de betalingen gestaakt en na een vonnis van den kan tonrechter wilde oen deurwaarder, die ver gezeld was van een rijksveldwachter op 24 Augustus j.l, bet toestel in beslag nemen. B. maakte zich bij liet verschijnen van deurwaarder en rijksveldwachter zoo boos. dat hrj het toestel opnam on tegen den muur kapot gooide. Deswege moest hij zich heden verant woorden. Het O.M. eischte 8 dagen gevangenis straf; de politierechter veroordeeld© B. tot f 5 boete of 2 dagen hechtenis. Naar waarnemingen verricht in den mor gen van 24 October, medegedeeld door liet K.N.M.I. in De Bilt. Hoogste barometerstand: 1031.2 in.b. (773.5 m.m.) te Helsinglors. Laagste barometerstand958.9 in.b (719.3 m.in.) te Reykjavik. Verwachting Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, temperatuur om het vries punt des nachts, overdag iets zachter. Onrechtmatig steun getrokken. De 84-jarige "Icclricien C. v. B. van lder, die als wcrklooze steun genoot, heeft tusschen Februari en Juli van dit jaar onrechtmatig verscheidene honderden gul dons steun ontvangen door verdiensten niet op te geien, liet O M. had echter alleen ten laste gelegd, dat v d. B. in de week van G11 Juni j.l. f20.C5 heeft verdiend en toch steun heeft geïnd. Verd gaf dit tce. Voor zijn huisbaas C. J. Brink, uit Pol ter dam, heeft hij wel eens karweitjes xerrich', waarvoor hij be taald' werd i erd ontving f 11.25 steun, waar nog I 6 huur at moest. Uit nood en armoede heeft Rij gefraudeerd, Als getuigen wor.lon gehoord de coatro leur van Maatschappelijk Hulpbetoon J. Oostiandcr en de huiseigenaar. De rechter kon zich de moeilijkheden indenken, maar zeide geen uitzondering te kunnen maken, liet O. M. eiccti'.e 14 dagen gevange nisstraf; de rechter veroordeelde ved. tot een week gevangenisstraf. Eerste Zaterdagmiddag concert. Ook zijn reeks populaire Zaterdagmiddag concerten heeft het Rolt. PhiiHiarmonisch Orkest ihans geopend, daartoe evenals vo rige jaren in staat gesteld door een sub sidie van de gemeente Rotterdam. Dat die uitvoeringen gewaardeerd worden bleek Zaterdagmiddag opnieuwDe Doe- leuzaal was nagenoeg geheel bezet. Het populaire van deze concerten schuilt niet in hetgeen wordt uitgevoerd en de wijze waarop dit geschiedt, maar houdt verband met den toegangsprijs, die door bovenge noemde tegemoetkoming „populair" is. In- tusscben profileert een vasle groep Schie- damsche muziekliefhebbers ook van deze concerten. De gewoonte gelrouw namen werken van nog levende componisten weer een be langrijk deel van het programma in: Voor spel van Vondel's Gijslneght van Acmstel, dat dit jaar door Henk Badings werd ge schreven en Capriccio voor piano en or kest van Rudolf Mengelberg. Marinas Flipse speelde de zware piano partij en oogstte daarmee dc hulde zoowel van publiek als componist. De laats'e ver scheen even als daarvóór Ilenk Ba dings na de vertolking van bet Voorspel van Gijsbrcght van Aemste! op het po dium. Beide componisten gaven blijk van waaxdeering voor de wijze, waarop bet Roti. Philharmonisch Orkest onder dc be zielende leiding van Eduard Flipse hun werken had uitgevoerd. Eduard Flipse trad met zijn broer Ma rinus ook op als sofist in het Concert in Es-duur voor twee piano's van W. A. Mo- zart. Mozart schreef dit werk in 1780 met de bedoeling het zelf met zijn zuster Ma rianne uit te voeren. Eduard Flipse bad een zeer zware taak, want behalve als solist, trad hij ook, waar dit noodig en mogelijk was, op als dirigent van het Orkest, dat in hoofdzaak uit strij kers bestond. Zijn spel leed daaronder niet; het was zelfs meermalen brillant, niet- niet overmatig veel gelegenheid zal hebben tegenstaande hij door zijn vele andere werk gehad om zich voor te bereiden. Het concert werd geopend met de Ouver ture Leonore lit van Van Beethoven en be sloten met Scherzo en Hochzeitmarseh van Felix Mendelssohn Bartholdy, muziek, die geschreven werd bij Shakespeare's Miuzo- mernalchidroo-m. Scheepvaart. SCHIEDAM, 22 October. Aangekomen Eng s s. Ilumber Ar n. van Londen, om te vertoeven in de Wiihel- minabaveii. Ned s.s. Albireo, van San tos, om te bunkoren in d'e Wilhelmina- haven. Griekscli s.s. Theofano Livanos, van Hamburg, om te dokken bij de Schacpsb. Mij Nieuwe Waterweg. Ned! s.s. Stad' Zaandam, van Cherbourg ea Deensch m.s, Chilean Reefer, van Hoek van Hol land, beide om te dokken bij de werf Wilton. Vertrokken Zuia Slavisch s.s. S'ava, naar Casablanca. Griek.-eh s.s. Nicolas Ange'os, naar Antwerpen. Ned. s.s, Sitoebondo, naar RoUerdUm. Italiaansch s.s. San Manco, naar Rotterdam. SCHIEDAM, 23 October. Vertrokken Ned. s.s. Albireo, naar Ham burg. Ned:, m.s. Chilean Reefer, naar Seatle Ned m.s. Monica, naar Zaandam. SCHIEDAM, 24 October. Aangekomen Italiaansch s.s. Rubieone. van Rotterdam, om te dokken bij de werf Wilton. Vertrokken Framcb sas. D'Enlroca teaux, naar Antwerpen. 700 a 800 llimgitarsche terro risten gedood? Londen, 24 October. (A.N.P.) Dc- Daily Ilerald meldt uit Praag, dat bij geheime vechtpartijen, welke zich in de laatste paar dagen hebben voorgedaan in Roetbanië, de Oostelijke provincie van Tsjecbo-Slowa- kije, tusschen 700 en 800 Hongaarsche terroristen gedood zijn. In officieele kringen te Praag moeten deze cijfers zijn toegegeven. Bovendien werden 400 personen gevangen genomen. Een groot aantal een op de tien zijn officieren van het Hongaarsche leger. Vele gevangenen hebben verklaard, dat zij waren opgeroepen voor den dienst in het Hongaarsche leger en dat zij toen niet hebben geweten naar Tsjecho-Slowakije te zullen worden gezonden. Anderen verklaar den in speciale kampen aan de Tsjechiscli- Hongaarsclie grens geoefend te zijn in ter rorisme. De terroristen droegen geen uni form doch zij waren gewapend met ma chinegeweren, geweren en handgranaten van dezelfde soort als in liet Hongaarsche leger worden gebruikt. Naar schatting zijn, aldus de correspon dent, 13.000 man opgeleid voor terroris tische daden in Roethenie en Slowakije. De Tsjechische gendarmerie is versterkt om een zuiveringsactie te kunnen ten uit voer leggen, vooral in het dicht bebosch- te gebied' bij Berehovo. De Japansehe treepen op schol afstand van de stad. Tokio, 24 October. (Domei). Naar de woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken hedenmorgen ver klaarde, is dc val van Hankau aanstaande. Berichten van het front melden, dat d© Japansehe druk op Hankau zoo krachtig wordt, zoowel ten Noorden als ten Zuiden van de Jangtse, dat de Japansehe troepen zoowel de landmacht als de vloot, op schotafstand van de stad komen. De Bocca Tigris forten zijn gisteren na gecombineerde aanvallen van de Japansehe luchtmacht en de Japansehe vloot inge nomen. Uit Hankau wordt gemeld, dat Jacquinot, de Fransche priester er in geslaagd is in Hankau een vluclvtelingenzone in te rich ten, die door heide partijen erkend wordt. In de Duitscbe en Russische concessie zijn burgers als vrijwilligers in dienst genomen. Vele gebouwen geheel afgebrand. Kanton, 24 October. (Reuter.) Vele ge bouwen zijn geheel afgebrand', zooals ver scheidene groote Chineesdie hotels, het postkantoor, het douanekantoor. Volgens ooggetuigen hebben de Japanneezen zich zeer correct gedragen. Gisteravond bewaak ten Japansehe patrouilles dte overgebleven winkels, die door plunderaars bedreigd wer den. Een tehuis voor krankzinnigen, waar in 800 mensclien verzorgd werden, werd door de beheerders in den steek gelaten, doch Britsclie matrozen kwamen te hulp en leverden rijst voor het avondmaal. Naast de Britsclie kanonnoerbooten ligt een vaartuig, waarop buitenlandsche mou wen en kinderen van Sjamien een voor- loopig toevluchtsoord hebben gevonden. Maatregel tegen kardinaal Innitzer. Weenen, 24 October. (Reuter). De Su- detendeutsche Heimatbund, de Oostenrijk- sche afdeeling van de beweging van Hen jein, heeft kardinaal Innitzer geroyeerd we gens „onnalionaal gedrag". Kardinaal Innitzer, die in het Sudeten- gebied1 geboren is, was April van dit jaar tot cerelid benoemd van den Heimatbund. een witboek over de defensie. liet zou voorstellen, de som van anderhalf mil liard, die is toegestaan voor bet heruape- ningsprogramma, te verhoogen lot drie milliard pond sterling. liet programma zou dan in drie in plaats van in vijf jaar voltooid moeten zijn. De aandacht van de aangeslotenen o,i de drinkwaterleiding der Gemeente Schielam wordt gevestigd op de bepaling van de Verordening op de levering van water, vol gens welke de verbruiker verplicht is DE WATERMETER TE BESCHERMEEX IE- GEN VORST, door afdekking uitsluitend met droge voor den meter onschadelijke stoffen. Het verdient tevens aanbeveling reeds thans de afsluiter bij den watermeter op gangbaarheid en dichtheid te beproeven. Gemeente Drinkwaterleidinc, SCHIEDAM. Burgemeester en Wethouders hebben bij hun besluit van 20 October 1938 onthef fing verleend van de verbodsbepalingen, ge noemd in art. 2, sub b en c der Winkel sluitingswet, teil aanzien van den door dc atd. Schiedam v. d. Ned'. Ver. ter beh. v. d. belangen der Jonge Meisjes op 26 October a.s. in het gebouw Nieuwstraat 12 te houden z.g. verkoopavond, onder voorwaarde, dat de verkoop van goederen aldaar niet mag geschieden na des avonds 10 uur. Schiedam, 24 October 1938. 384G 48 Zo» ea Maan, Zonsopg. 24 -Oct 6.43 it, ondg. 16.46 u. Zonsopg. 25 Ooi 6-45 m, ondg. 16.44 u. (31 October E.K'. 7 November V.M. Mexicaanselic petroleum voor Italic? New Vork, 24 October. (Reuter). Vol gens de New York Times* gelooft men in broeden kring, dat Mexico ©en overeen komst met Italië geteekend lieeft of zal teekenen, waarbij bepaald' wordt, dat Ita- liaansche ondernemingen zullen voorzien in de geheel© Mexicaanscho behoeft» aan kunstzijden garens in ruil voor petroleum. Het Mexicaanse!:© invoerrecht voor kunst zijden garens is plotseling verhoogd. Dr. Bencsj opt aanraden van vrienden het land verlaten. Londen, 24 October. (A.N.P.) De cor respondent van dc- Daily Telegraph te Praag verklaart to hebben vernomen, dat vrien den van dr. Bcnesj inlichtingen hadden ontvangen over Duitscbe voornemens, wel ke hun aanleiding gaven er bij den vroe- geren president der republiek op aan te dringen zoo snel mogelijk, doch kalm het land te verlaten. In het geheim heeft dr. Benesj met zijn vtouw het landhuis t,e Sezimovo Usti verlaten en den nacht van Vrijdag op Za terdag bij vrienden te Praag doorgebracht. Toen dr. Benesj en zijn vrouw den vol genden dag op het vliegveld van Praag aankwamen, waren daar geen vertegen woordigers der regeering noch politieke leiders aanwezig om afscheid van hem te nemen. Drie milliard voor de Britsehe defensie? Londen, 24 October. (Havas A.N.P.) Vol gens de Daily Express zou het kabinet hebben besloten tot het publioeoren van SCHIEDAM. Geboren: 21 Oct. (Cornelia Margaretha, dochter van W. Broekhuizen en A. van den Hamer, Dwarsstraat 21. Beurs van Schiedam. MAANDAG, 24 October. Officieele notaering van da Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn f 16.per H.L. ad 46 pCt Zonder fust en zonder belasting. Niet-officieel. Spoeling: fl.40. Binnenlandsche spiritus f24.k 100. Buitenlandsche spiritus £14.50f 16.-. Zondei fust en zonder belasting. KOERSEN OP 24 OCTOBER 1938 (Medegedeeld door de Amsterd. Bank). 1ND. ONDERN. VAL HEDEN (Binnenland. A.K.U. 42'/, Van Berkel59 Cert. Calvé90 Nederl. Ford 8481/. Philips Gl. G. B 42 7, 58 850 (Buitenland). Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecott Copper Republic Steel U.S. Steel Corp. ELECTR. OND. Aniem Ned. Ind. Gas Mij. Buitenland). Cities Service MIJNEN. Algem. Exploratie.. Redjang Lebong Singkep Tin Mij PETROLEUM. Kon. Olie (Buitenland). Cent. Oil Mid. Cont. Petr. Phillips Petr Shell Union Tidewater Ass. Oil RUBBER. Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber SUIKER. Vorstenlanden TABAK. SCHEEPVAART. H.A.L, Rolt. Lloyd Ned. Scheepv. Unie SPOORWEGEN. Canadian Pacific Illinois Central N.-York Centr. Railr. Southern Pac. Southern Railway Cy. 547 542 2357, 237 14b»/., 1447,- 29'/.. 30 47»/., 497,- 387.- 867» 367,- 14%, 157,- 48"/,, 258 254 276'/, 2797, 6 68 160 163 165 8377, 834 21"/,, 227» 127,- 29%. 29% 117,— 107» 237 2387,- Ï60 161 78 787, 473 4787,- 2SSV, 2857, 232 225 266 1157, 116 110 1107, 1217, 1217, 67. 57» 11 157 157» 18 7„ Wisselkoersen. 5 - V„ 117.- ,7a 157,,- 157,- 7tf 187a- V» Londen 8.76 1/8, Berlijn 73.70, Parijs 4.90 3/4, Brussel 31.12, Bern 41.77y2, Ko penhagen 39.121/2, Stockholm 45.20, Oslo 44.05, New-York 1.83 15/16, Milaan 6.55, Praag 6.36, Prolongatie 2/2 pCt.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3