een lastigen man? STADSNIEUWS Vereen. „De Princeviag" Dames F Duitsch bezoek BftOERSVEST 6 Duizend nieuwe arbeiderswoningen ST. NICOLAAS BIJ ST. ELOY nail-, flu a YarlaaagCTli. AgcMgcr tola Overhemden - Dassen Sjaals - Handschoenen Bretels -• Slip-overs Confessioneeie Vereeniging (naast de HEMA) TELEFOON 6820S Da Costa VRIJZ.-GODSDIENSTIGE PREDIKING Dr. H. FABER, R.E.T. De nationale inzameling op 3 December N.J.V. _UXE VERHUUR „UNIQUE Fa. Wed. C. v. d. MOST Viering eerste lustrum. Vijf jaar geleden werd hier Ier stede ee.i afdeeiing van de Vereen. Do Prince viag opgericht, nadat één der tegenwoor dige bestuursleden in Amsterdam kennis had gemaakt met het optreden van deze vereeniging, die toen ook nog maar ©eni ge maanden bestond. Het eerste lustrum van de Schiedamsche afdeeiing is gisteravond op feestelijke wijze gevierd in net Passage Theater, dat flink bezel was; op het baicon waren nog wel wat ieege plaatsen Bij de open ine had het bestuur met in zijn midaen den buigemcester, rar. dr. F. L. .1. van llaaren, eere-voorzitter van de afueeling op het podium plaats geno men. Daar achter had het vendel met zijn viaggen zich opgesteld; links werd het po .iutn geflankeerd door eenigo vlag gen, rechts door het afüeelingsvaandel. Openingswoord. De voorzitter de heer J. van Kat wijk Jrn, zeide, dat het bestuur het aangedurfd heeft voor de viering van het eerste lustrum de mooie zaal van hot Passage Theater te bestemmen, want het was overtuigd, dat vele leden, vrienden en vriendinnen van de Princeviag, dezen avono zouden willen bijwonen. Het bestuur is in zijn verwachtingen niet beschaamd. Spr. frette welkom den burgemeester en mevr. A. J. A. van HaarenRayma- kers, den commissaris van politie, den heer H. PIClaste, vertegenwoordigers van de Oranje Vereeniging, Oranje Garde, N.J.V. en S.E.L.O.; van het hoofdbestuur van de LTmcevlag, de afdeelingen Vlaar- dingen en Rotterdam, en voorts den heer A. Baan, een bizonder vriend van de af deeiing, op wiens dichterstalent het be stuur van de Princeviag nooit te vergeefs een beroep doet. Op dezen dag is het 125 jaar geleden, dat de rigenirjke Princeviag werd opgericht, want toen wera met de komst van den Prins ran Oranje de Nederlandsche vlag weer opgericht. De terugkeer van Oranje was een zeer belangrijke gebeurtenis; een nieuw© bladzijde in de historie van Neder land begon. De Franschen, die men hier met gejuich hat. binnen gehaald, waarmee de echte vrijheid werd vernietigd on danks het dansen om den vrijheidsboom \ertrokken Het driemanschap, Van Hogendorp, V'an der Duin van Maasdam en graaf van Limburg Stirum had de terugkeer van den Prins voorbereid, Ne derland i-crbond zich opnieuw aan hot Oranje Huis; als deze twee samen gaan, gaat het Nederland altijd goed; in het tegenovergestelde geval gaat het Nederland slecht Spr .stelde voor een telegram aan H. M. de Koninuin te zenden, waarin aan de gebeurteni" ran 125 jaar geleden wordt herinnerd, en de jubileerende afdeeiing haar onwankelbare trouw aan het Oranje Huis bevestigt Rede burgemeester. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren zeide, dat de beteekonis van de Princeviag gelegen is in wat de afdee iing in de stad voorbereidt, bewerkt en tot stand Liengt bij feestelijke gelegenhe den. Toen de drang naar zelfstandigheid en eenheid (waarvan het Oranje Huis het sym bool is) toenam, werd de Princeviag opge richt, die in arl 9 van haar statuten haar doei omschrijft als: bevordering van 'tvlag gen op nationale feestdagen, de versterking van de nationale gedachte en 't aankweeken van liefde voor ons Vorstenhuis. Dat thans Drj feestelijke gelegenheden meer gevlagd en meer oranje gedragen wordt in oe stad1 dan vroeger, is voor een zeer groot deel aan de Princeviag te danken. Daarvoor bracht spr. hulde aan het kranige r-cstuur en de werkzame leden. De Princeviag is spr. uiterst welkom; zij legt en versterkt den band, waarin we allen één moeten en willen zijn in trouw aan Oranje. Spr. herinnerde aan het samentreffen van het eerste lustrum der afdeeiing en de 25 lustra, die na het herkrijgen van onze eenheid en zelfstandigheid zijn ver- loopen en hoopt dat dit zal wijzen op het behouden van onze vrijheid en ons zelf standig volksbestaan onder Oranje. Spr eindigde met: Lang leve de Princeviag. Gelulcweasehen. De heer Jansen wenschte namens het hoofdbestuur de afdeeiing Schiedam ge luk* met haar 5-jarig bestaan. Deze afdee iing behoort fot de oudste en meest ac tieve afdeelingen van de Princeviag, en daarom is het hoofdbestuur trotsch op de afdc ding Schiedam, die altijd getoond heeft de beginselen van de Princeviag in practijk te brengen. Ook lieden doet zij dat. Spr. hoopt, dat het de afdeeiing goed zal gaan en dat het bestuur op even zraemdadige wijze als tot nu toe werk zaam zal blijven onder het oude motto: God, Nederland en Oranje. De heer L. Kamp sprak namens de Oranje Vereeniging en zeide, dat de laat ste jaren een wederzijds begrijpen en waar- deeren is ontstaan, wat geleid heeft lot een samenwerking tusschen Princeviag en Oranje Vereeniging, waar dit mogelijk was. De voorzitter, de heer J. van Katwijk Jzn, jubileert meel Hij heeft van het be gin af zijn organisatietalent en werkkracht in dienst gesteld van de Princeviag. Namens de Oranje Vereeniging bood spr. een mand met bloemen aan. De heer F. J Veenman voerde het woord namens het Tamboers- en Pijpers- corps .Harmonie", en wees op de voor treffelijke samenwerking tusschen Prince viag en dit corps. Spr. bood een tamboer maitre-s'.ok voor het vendel van, de Princeviag aan, die da delijk in gebruik werd genomen. Het vendel op het toonee blies en sloeg twee mar- sclien, v.-aarh.j de maitre stok gebruikt werd. De voorzitt er dankte voor de vrien delijke woorlcn en voor de geschenken en las het gedicht voor, dat de heer A. Haan geschrei ra en ook van muziek voor zien heeft D't lied, dat we in ons blad vau 23 NoveraLpr jil afdrukten, werd la ter op den :n ond door den tenor Martin van Heels!* rgen gezongen. Voor de pauze heeft het bestuurslid, mr. H. J. U. K o k, nog het woord ge voerd. Spr. zeide, dit het bestuur met moed het tweede 5 tal jaren ingaat, spoor de de oudere.aan lia van de Princeviag te worden en de jongeren zich aan te slui ten hij nt t vlaggen vendel, dat Woensdags avonds van 8—10 uur in de gymnastiekzaal van de or, en bare school aan de Dwars straat bijeenkomt. Het feestprogramma. Er was een zeer afwisselend programma samengesk'd, dat geopend werd door de versterkte flakkert Band bestaande uit 8 personen die vroohjke muziek liet hooren. Leen de Bruijn trad op als conferenciei en zong een-ge liedjes; hij werd uitste kend geassisteerd door onzen stadgenoot 'J. Brouwer en Mia florub uit Rotterdam; die evem-ens liedjes voordroegen. Een ut. van de Hakkert Band, W. Kem per, gaf met begeleiding van de band een trompetsolo: Jeruzalem. De tenor Martin van Beekbergen uit Rotterdam zong eenige nationale ièderen, o.a. Ons lied, Mijn Nederland en Mooi Holland; de Hak kert Band, die ntusschen naar de orkest bak was verhuisd, speelde vaderlandsche liederen, die spontaan werden meegezon gen en het eerste gedeelte van dei avond werd besloten met een vroohjke schets, waarin Mia Horub, Leen de Bruijn en J. Brouwer gezamenlijk optraden, en waar in aardige opmerkingen voorkwamen met betrekking tot de jubileerende afdee'ing van de Princeviag. Om 11 uui i.pgon men met het tweede gedeelte ran het progranï. .1. Brouwer trad op ais fakir Ali Achmed, welk nummer door de ruimte en de be lichting, waarover de „fakir" de beschik king had op het Passage Theater-toonoel bizonder tot zijn recht kwam. Wegens gebrek aan tijd moest het op treden van prof. Leon le Rrune als diri gent vervallen. Martin van 11 eek bergen zong nog twee -liedereu, waarvan O, Solomio veel bij val oogstte en tGen kwamen de twee laat ste nummers van het programma, die eigenlijk een geheel vormden: een samen spraak tusschen G ijs bert Karei van Ho gendorp (Li. de Bruin), diens vrouw (Mia Horub) en graaf van Limburg Stirum (J. Brouwer», waarin de terugkeer van den Prins het onderwerp was en nwir. Van Hogendorp den hoeren lief oranje op de borst speldde. Daaraan sloot aan een tableau, de lan ding van den Prins te Scheveningon, waar bij leden van het Princeviag-vendel als Scheven in gors dienst deden en Martin van Heelsbefgen het lied1 zong, door den heer Baan geschreven en gecomponeerd. De feestavond- 'werd op de zelfde wijze besloten als zij begonnen wasmet het zingen van het Wilhelmus. Zoekt U Iets voor. Bij ons vindt U 'n groote sorteering I. „Het céne n nodige". De afdeeiing Schiedam van de Confessio neeie Vereeniging hield gisteren in het gebouw voor Cihr. S©c. Belangen onder leiding van den heer N. Koren een leien- vergadering. Na de opening op de gebrui kelijke wijze sprak de voorzitter er zijn voldoening over uit, dat thans twee be stuursleden van de afdeeiing zitting heb ben gekregen in den kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente. De heer A. Baas, hoofd van een bizon- dere school te Delfshaven, Ihield een be schouwing over: Het ééne noolige en be handelde achtereenvolgens de verhouding van den mensch tegenover het economi sche leven; tegenover den men sol i en te genover God. Spr. toelste die verhoudin gen eerst ten tijde van Ilaggai, toen Jeru zalem ter neer lag om daarna die verhou ding te beschouwen in het licfit van het Nieuwe Testament. De heer Baas heeft de bijeenkomst met dankgebed beëindigd. Marine-vaartuig „Elbe". Hedenmorgen re hier gearriveerd het Duitsche marine-vaartuig „Elbe", dat uit Yarmouth kwam en daarvoor toezicht ge houden Imoff op de visscherij op de Noord zee. De „E'be' is gemeerd aan den aanleg steiger van het Hoofd. De havenmeester, de heer W. J. Kruijer en de consulaire agent van Duitschland, de heer Am. Zoetmulder .maakten heden morgen hun opwachting bij den comman dant van de „Elbe", kapt.-luit. Klaas -Krue- ger. Deze bracht hedenmiddag 2 uur een bezoek aan den burgemeester, mr. -dr. F. L. J. van Haaren en daarna ten kantore van den Havendienst. Maandagmiddag vertrekt de „Elbe" weer naar zee. Kerk Ned. Prot Bond Westvejt 92 ZONDAG 4 DECEMBER, half elf V.m., "««■v., Schiedam Dediunatie-arcud. De belangstelling, welke gisteravond be stond voor den 2'Jslen Da Costa-avond in het Vereenigingslokaal, was niet zoo groot als Da Costa, de Chr. citoerclub op Gere formeerden grondslag, gewend is. Het is niet te wensclien, dat de belangstelling voor het amateurisme op dit gebied in deze krin gen aan het verminderen is. Gedurende de jaren, dat Da Costa met een kleine kern aan het werk is, hebben wij de be langstelling steeds zien groeien en hoewel er uiteraard een grens is, zou het te be treuren zijn als na de volle zalen gedurende de vorige seizoenen thans de schare trou we luisteraars aan het verminderen is. De welkende leden trachten zoowel wat de keuze als wat de voordracht betreft steeds het vastgestelde peil te behouden en dat is ook meestal wel het geval. Ook gister avond zijn er weer enkele zeer fraaie proe ven van Nederlandsche dichtkunst ten ge- hoore gebracht. Daarvan moeten wij in de leerde plaats noemen het prachtige „Wiege liedje" van den zoo weinig, veel te weinig bekenden dichter J. H. Leopold: Laat de luiken geloken zijn", dat werd voorgedra gen door mej. Bets Verkade. Met de beide gedichten van Vondel heeft zij o.i. misge tast wat betreft de „Uitvaart van mijn doch terken", dat zoowel van de toehoorders als van den declamator bizonder hoog© eischen stelt en dat vrijwel niet tot het gehoor „spreekt" als men het niet kent. „Kinderlijck" daarentegen is niet alleen be kender, maar Ldoor zijn techniek van dubbelrijm ook gSfnakkelijker voor het pu bliek. Mej. Bets Verkade hoeft zeer serieus getracht de sfeer in de onderscheidene ge dichten van de kleine serie „poëzie van het kind" neer te leggen in haar voor dracht en zij is daar ook vrijwel in ge slaagd, al was zij ltier en daar, In het bi zonder in „Kinderdans", van Antlionie Donker, wat erg ,-,kinderlijk". Aan mej. Koosje van der Meulen, die met drie gedichten van Willem de Mé- rode den avond opende, is blijkbaar de zelfontwikkeling, die de leden van Da Cosla door ondervinding als een kostbaar bezit hebben leeren waardeeren, voorbijge gaan zonder noemenswaardïgen invloed. Leiding van een vakman schijnt dan toch we! noodig, hoewel de club er telkens blijk van geeft, dat de adviezen, welke vroeger van geachte zijde werden verstrekt, niet in de wind geslagen zijn. De heer Bert Wiersinga verzorgde het chef d'oeuvre van den avond: fragmenten uit: „De dolende soldaat" van Martien Beversluis. De voordrager heeft hiermede een prachtig stuk werk verricht. Hier lag een zorgzame studie aan ten grondslag, welke hoog© eischen stelde aan de me morie. Hij heeft het stuk geheel onder de knie gekregen en er een alleszins bevre digende vertolking van gegeven, zonder schroom voor de climaxen. Zijti stem wek te reminiscenties op aan die van Jo No bel, die echter reeds te lang uit Da Costa is om nog eenigen invloed op den heer Wiersinga te hebben gehad, al waren do overeenkomstigheden soms bizonder frap pant. Met alle waardeering voor de wijze van voordracht, hadden wij liever gezien, dat de heer Wiersinga zijn krachten had be proefd op een ander werk. Men kan uit het repertoire van Martien Beversluis nu een maal halen wat men wil. Er zijn gedich ten te kust en te keur van allerlei slag, communistisch, socialistisch, pacifistisch, nationalistisch, streng Christelijk zelfs en met allen eerbied voor iemands overtui gingen, is het voor ons nog een vraag, of zijn poëtisch vermogen werkelijk in vollen ernst toegepast kan worden op zulk een heterogene wijze. Het is daarom allerminst vreemd, dat men wel eens gaat twijfelen aan de eerlijkheid van het werk. En daar is het Da Costa toch tenslotte om te doen. De heer Van Ravens heeft de fragmen ten ingeleid met pianospel, een treurmarsch en een Largo van Beethoven. Na de pauze hebben de dames Koosje van der Meuten, Nel Ilmer, Dïni Flik en Nel Verkade enkele gedichten voorgedragen van luchtiger genre en werd tot slot het bekende stukje van Nono opgevoerdStan ding en misunderstanding, door mej. Bets Verkade en de hoeren Ja Olieman «n Koop Jager. De bebouwing van Oud-Ma Mie nesse gaat weer voort. Nu de grenswijziging tusschen Schiedam en Rotterdam althans voor zoover het Rot terdam betreft, haar beslag heeft gekre gen, kan de bebouwing in Oud-Mathonesse weer voortgang hebben. B. en W. van Rotterdam stellen den raad voor in Oud-Mathenesse 16.438 M2. grond te verknopen tegen den prijs van f20 50 per M2. Tegelijk wordt voorgesteld ook in de Tarwehuurt 5162 M2. tegen f 18.50 en ten Z. van den Pleinweg 24.370 M2. tegen f 18 per M2. te verkoepen voor woningbouw Gegadigden voor dezen grond zijn jouen van de Patroonsa ereen. Rolt. Bouwfcring algemeen Belang", de N.V. Amstcrdam- sche Maatschappij van Levensverzekering en de N.V. Levensverzekerings Maatscliap- prj van „De Nederlanden" vain 1845. Op de drie bouwterreinen zullen moer dan 1000 arbeiderswoningen van een zeer aanvaardbaar type verrijzen. In verband daarmee heeft de gemeente Rotterdam ter aanzien van den grondprijs concessies ge daan. Zij heeft echter bedongen, dat ge durende tenminste 6 jaren na het gereed komen der woningen deze zullen worden verhuurd tegen een prijs van f5—f5.40 per week'. De grondprijs is ongeveer f2.50 per M2. lager dan normaal. De frequentie op de lijnen 1 en 4 gedurende de spitsuren opgevoerd. Sedert enkele dagen is op eenige lijnen van de R.E.T. een wijziging in de dienst regeling gebracht De frequentie op lijn 3 is gedurende enkele morgenuren vermin derd, en die op di© lijnen 1 en 4 is tegelij kertijd opgevoerd. Van Zaterdag af wordt op de lijnen 1 en 4 van 912 uur v.m. een 6 minutendienst inplaats van een 7i/a- minutendienst onderhouden en bovendien op Dinsdag en Woensdag tusschen 4 en 8 uur n.m. op lijn 4 een 4 minutendienst (inplaats van een 5 minutendienst). Dr. Gunning geeft aanwijzin gen via de radio. liet Neclerlandscb Jeugdleiders Instituut verzoekt ons het volgende te willen mede- deelen Moigenavond om vijl voor zeven zal de vooizitter van het Neueriandsch Jeugdlei ders instituut, dr. 0. P. Gunning, voor de V.A.R.A.-microfoon spreken. Hij zal dan als besluit vau de vooibcrei- dingen voor de groote nationale inzameling ten behoeve van de uitgewekenen om ge loof of ras, enkele practische niededeelingen doen, welke de plaatselijke comité's en collectanten dienen te weten. Hij zal dan tevens van de gelegenheid gebruik maken, een laatste woord van opwekking voor de groote collecte te spre ken. Voorts zal de V.A.R.A. op den dag der collecte, Zaterdag 3 December, des mid dags van 14.45 uur tot 15 uur een reportage uitzenden van de collecte te Amsterdam. De organisatie. Het werkcomité, dat de collecte op a.s. Zaterdag voorbereidt ten bate van vluch telingen, vervolgd wegens ras en geloof, heeft gisteravond vergaderd. Het ligt in de bedoeling om den ge- heelen Zaterdag van 's morgeus 8 uur tot 5 uur n.m. te collecteeren. De ochtenduren zullen benut worden om huis aan huis geld! in te zamelen. De stad is daartoe in 37 wijken ver doold, die ieder door twee of meer col lectanten zullen worden bewerkt. Verder zal men op de 12 drukste punten van de stad collecteeren. 's Middags van half vier tot vijf uur zullen de muziekgezelschappen 0. B. K., Gusto, Stedelijk Muziekkorps, Ilaipe Da vids en Crescendo ieder in een daal van de stad ©en marsch maken, waarbij eesn aantal collectanten en collectrices desteun- penningen zal verzamelen. De muzikanten worden verzocht zich om 3 uur aan hun resp. repetitielokalen te ver voegen. Enkele dames hebben zich bereid ver klaard' om met lijsten ïaaT een aantal kantoren en particulieren te gaan. In het Passage-theater zal Zaterdagavond een filmpje draaien, dat betrekking op de collecte heeft, een van de leden van het comité van aanbeveling zal een vijf-minu- ten-speechje houden, waarna eenige coltoo tebussen ia de zaal zullen circuleeren. De penningmeester van het werkcomité deelde mede, dat hij deze week reeds f717,35 aan giften van diverse inwoners heeft ontvangen. Gisteren hebben we onder de rubriek Binnenland1 waar het bericht was ver dwaald, omdat het onder Stadsnieuws thuishoorde reeds vermeld, dat werd ontvangen f500 van d© Ned. Israelieti- sche Gemeente (van deze gift maakten w© ook de vorig© week reeds melding) f 200. van N.N., f10 van NdY., f2.50 van N.N., f5.van A. W, F. en f0.35 „Uit mijn spaarpot". Degenen, die omdat zij Zaterdag niet in de stad zijn of om welke reden don ook, reeds vooraf gelden willen overma ken, kunnen het storten op postrekening 2717 van de Spaarbank Anno 1820 te Schiedam, met vermeldingVoor het vluch telingencomité. Het in ons Avondblad van Maandag j.L aan gekondigde traditioneele jaarlijksehe bezoek van St. Nicolaas aan St. Eloy heeft, naar wij vernemen, in alle stilte plaats gehad, zoodat deze gebeurtenis derhalve een zeer intiem karakter droeg. De uitgebreide keuze smaakvolle zilveren en gouden voorwerpen en vooral de uitgelezen collectie fraaie sieraden, m de vele vitrines van het huis van St. Eloy tentoongesteld, ver rukten het oog van den Spaanschen bisschop zoodat vele voorwerpen uit de handen van den eenen Sint in die van den anderen overgingen. In het bijzonder viel het St. Nicolaas op, dat St. Eloy zich niet alleen erop had toegelegd aan de eischen zijner gróóte opdracht givers te voldoen, doch dat naast de schoonste en kost baarste juweelen ook in bescheiden prijzen tal van voorwerpen aanwezig waren, geschikt om zelfs een verwenden smaak te voldoen. De nieuwe collectie van St. Eloy is in zijn huis Noordblaak 63 voor iedereen te bezichti gen en een bezoek wordt aldaar zeer op prijs gesteld. Ing. Med. Lustrum-feestavond, Voor den feestavond, die de afdeeiing Schiedam van het N.J.V. ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan ©p Woensdag 14 December a.s. in Musis Sacrum orga niseert, ïs een programma samengesteld, Jat er uitstekend uitziet. Na de opening door den voorzitter, den heer F. A. de Wolff zullen leidster en teerlingen van de dansschool R. v. d. Vel den en N. Mennigs een ballet uitvoeren; mevr. Marguérite Couperus uit Haarlem, een van Nederlandsch beste voordracht kunstenaars, zal, aan den vleugel begeleid, liederen nit den 80-jarigen oorlog en uit de 17e eeuw voordragen; de algemeen voorzitter N.J.V., mr. J. H. P. V. Haits- ma Muiier uit Amsterdam zal een kort woord spreken en de Schied. Tooneel- vtreen. „Utile Duici" zal een lustrum-revue opvoeren, samengesteld door Jan Nieu- wenhuis, redacteur van „Do Maasbode", waarbij ook de bovengenoemde Dansschool haar medewerking zal verleenen. 5 1*6Snel en goed SfiCPj OU l|H. helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhard!. Mijnhardt's Poedersper stuk 8 cl. Doos 45 ct. Cachets,genaamd„Mijnhardt[cs"2st. !0ct Doos50ct St. Nitolaasfeeslje. De Schiedamsche Xooneclvereen. „Ami- citia" houdt Maandag 5 December a.s. in de „Harmonie" een St. Nicolaas feestje voor de kinderen der leden, waaraan een 150-ial jongelui zuilen deelnemen. De buurh ereen. Lange Achterweg heeft gistermiddag voor d© kinderen van de leden in de „Harmonie" een geslaagd St, Nicolaasfe&stje gehouden. De voorzitter, d© heer J. Lips heeft bij liet begin enkete, woorden gesproken. Vinjée heeft gegoocheld en o.a. ©en zangwedstrijd georganiseerd) talrijke kinderen heeft hij actief laten deal- nemen aan de verrichtingen op het too nee! De heer en mej. Hakkert zorgden aan piano en op d© viool voor prettige mu ziek' en begeleidden ook den zang. St Nicolaas kwam op bezoek en alle kinde ren ontvingen een cadeautje. Schoorsteenbrandje, Gistermiddag half 4 werd een schoor steenbrandje ontdekt bij de familie Da -Wj, aan de Zwartewaalsdhestaat. De brand weer moest een gat in den schoorsteen hakken om bij den vuurhaard te komen, waardoor de blussehing nog al wat tijdÖ vorderde. Om 5 uur was het vuur ge- bluscht. Behalve aan den schoorsteen werd geen schade aangericht. AGENDA. SCHIEDAM. Dec. Passage Theater, 8 uur. Liefdadig heidsvoorstelling. Utile Dulci. Week terman en Zoon. Dec. Gerei. Jeugdhuis, 8 uur. Jaar vergadering Geref. Ouders vereeni ging- Dec. Irene, 8 unx. Ouderavond Kna- penvereen. Bidt en Werk't en Jon» geliedencfub „Ionge Samuei". Dec. Lange Kerkstraat 70, half 9. Lei- dersvergadering R.K. S.V. Excel sior. Spr. kapelaan J. van Houten en J. War burton. Deo. Bovenzaal Corner House, 8.15 uur, Ned. Vereen, voor Luchtbescher ming. Lezing architect A. H. van Leeuwen voor de bouwbedrijven, Dec. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond, „Onderling Kunstgenot". I B urgent. Knappert!aan 2—4, Telefoon 68817, TAXI'S SPECIAAL ADRES VOOR TROUW EN BEGRAFENIS-AUTO'S ZIEKENVERVOER Breersvel* (hk. Hetreapri) ML 68S42

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2