Gemeentebegrooting 1939 De tuinbouw- en bloemen tentoonstelling STADSNIEUWS De memorie van antwoord van B. en W. op het sectieverslag. Financieele aangelegen heden. Uitbreidingsplannen en recreatieoorden. Woningen voor groote gezinnen. De zaak van de „Baronie" afgedaan. 1. Geweigerde vergunning Kalenders S. B. L. 0. M. J. VLUG ELECTR. BANKETBAKKERIJ BEURTVAART SCHIED AM-A'D AM Dagelijksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM Mr. W. J. M. Melchersf Zangwedstrijd In de memorie van antwoord op het seclicnen-iac betuigen B. eu \V. hun er kentelijkheid \coi de algemeene waardee- nng, geuit voor 't geen door hen in 't af- geioopen jaar in het belang van de ge meente is verricht. Ten opzichte van de plannen der ie- geering met de gemeenten bestaat nog zoo veel onzekerheid, dat geen oordeel om trent deze p'annen kan worden uitgespro ken. Financieele maatregelen. In de geraamde fcelastingbijdrage van het rijk werd Let bedrag van f 35.000 aan rentederving opgenomen, omdat B. en W. de ervaring hebben opgedaan, dat hoogere instanties het standpunt, dat deze rente derving als een accessoir der steunrege ling moet worden beschouwd, nog altijd niet deelen. Wil de gemeente niet onnoodig risico loopen, dan moet de rentevervings- post opgenomen worden in de belasting- bijdrage. .Naar aamciding van de vraag of de gemeentelijke bedrijven ook onder de door de regeering aangekondigle inkomsten- en winstbelasting zuilen vallen, wijzen B. en W. er op, dat het desbetreffend wetsont werp nog met is ingediend, doch dat het wel de bedoeling van de regeering schijnt te zijn de gemeentelijke bedrijven onder de 2 p ct. heffing te laten vallen. Werkloosheidsvoorzieningen. De opmerking, dat de begrooting wordt behetrscht door het werkloosheidsvraag stuk, is maar al te waar. Niet alleen dat dit tot uiring komt bij de utgavcn wegens ondersteuning van werkJoozen, oor zoover deze cp de gemeente Wijven druk ken, maar ook bij de zoo sterk verhoogde uitgaven van Maatschappelijk Huipbe!oon, welke geheel ten laste van de gemeente komen. Daarenboven mist de gemeente jaarlijks een ded van de opbrengst ha- rer belastingen,, welke ten behoeve van het Werkloosheidszubs'diefonds aan het rijk moeten wordei afgedragen. Voor 1939 kan deze bemaling?fstand in totaal geraamd worden op rond f 2%.000 Naar aanleiding van de opmerkingen omtrent de z.g permanente werkloozen", zoomede die belreflende de „industrïever- ruiming" kuur er. B. en W. mededeelen, dat deze onderwerpen de ernstige aandacht van het college hebben. De aard van deze materie brengt mede, dat men van de resultaten van het instellen van een com missie voor deze doeleinden n et te hooge verwachting moet hebben. Samenwerking met andere gemeenten op het punt van werkverschaffing zal op zich zelf zeer goed mogelijk zijn. Het is al leen de vraag, of in de omgeving van onze gemeente een werkverschaffing kan Worden georganiseerd van zulk oen om vang, dat daarbij ook Schiedamsche ar beiders zullen kunnen worden tewerkge steld. ..Zei 1st.' idlge" werkloozen. Meermalen is bij de regeering aange drongen om ae crisissteunregeling van toe passing te verklaren op de zelfstandigen, doch tot heden hadden deze pogingen geen succes. De vraae kan echter worden ge steld of de zelfstandigen, wanneer zij ge heel volgens de crisissfeunregeüng zouden worden behandeld, financieel er op vooruit zouden gaan, daar de crisisstemiregeling bepaalt, aai de steun nooit meer kan be dragen dan een naar omstandigheden wis selend, percentage van het normale loon. De overgangstoelage (huurtoeslag) is een punt, dat door het rijk is geregeld; hierop hebben de gemeenten geen invloed.. Dit is oo-k het geval met den brand- s lof f en toeslag voor de crisiswerkloozen, waaromtrent reeds meermalen aan den mi nister is geadresseerd. Behalve de crisiswerkloozen ontvangen ook de zelfstandigen en armlastigen ge steund door Maatschappelijk Hulpbetoon, kolengeld. B. en W. betwijfelen -of eor, sociaal-eco nomische commissie, die zich bezig zou hebben te houden met de distribuberege ling, een steunregeling voor veniers, enz. wel een voldoenden werkkring zou vinden. Keuring van werkloozen voor de werk verschaffing door den huisarts lijkt B en W. niet te verkiezen boven de keuring door den contToleerend geneesheer, zooals thans geschiedt. Wanneer deze laatste het noodig acht wordt overleg met den huisarts ge pleegd. Het verleenen van bij-steun aan venters ontmoet bezwaar, daar hun inkomsten niet te con troleeren zijn. Bovendien wordt de strijd om het bestaan van den kleinen mid denstand nog verzwaard, wanneer venters steun zouden ontvangen als bijslag op hun verdiensten. De vraag of in den ven van B-steun ook costuums aan de werkloozen kunnen wor den verstrekt, wordt aan het B-comité over gebracht, evenals de vraag omtrent den toestand van schoeisel, dekking, enz,' der werkloozen. Uitbreidingsplannen. De goedkeuring van het uitbreidingsplan voor Nieuwland is opgehouden dorr een wijziging van den rijksweg Rotterdam Hoek van Holland en de aansluiting aan dien weg voor onze gemeente. Dit heeft tengevolge gehad, dat in het plan wijzigin gen moesten worden aangebracht. Over dit omgewerkte onhvcrp-plan is thans over eenstemming bereikt met de instanties, wel ke Ged. Staten, die over de goedkeuring hebben te beslissen, van advies dienen. Binnenkort zal hel nieuwe plan dan ook den raad ter vaststelling kunnen worden aangeboden, in verhand waarmede het ma ken van een recreatie-oord in dit stadsdeel bij wijze van werkverschaffing mogelijk zal worden, doch hier mede kan in den win ter nog niet worden aangevangen. Dit zal wel het geval zijn met de grondwerken in Oud-Mathenesse in geval van doortrek king van den Buijs Ballofsingel. Ten N. van de spoorbaan. Bij de beoordeeling van de wenschelijk beid en mogelijkheid van het maken van een recreatieoord in Oud-Mathenesse ten Noorden van de spoorbaan moet in aanmer king worden genomen het feit, dat deze grond voor industriegrond is bestemd. Overigens verkeeren B. en W. omtrent de ontwikkeling van dit stadsdeel nog in het onzekere, daar deze samenhangt met andere plannen, waarover onze gemeente niet te beslissen heeft. Drt zal ook een bezwaar opleveren bij het herzien van liet uitbrei dingsplan \oor dit gebied. Kleïn-Babberspelder. De grond in Klein-Babberspolder is, voor zoover deze niet in eigendom aan het Hoogheemraadschap Delfland toebehoort, allereerst bestemd voor Algemeene Begraaf plaats en voor den bouw van liet open baar slachthuis, waarmede een aanzien lijk gedeelte zal zijn gemoeid. Het outno -t bij B. en W. geen bezwaar den re-!-- r.-mien grond aldaar, althans gedeeltelijk, voorloo- pig als recreatiegebied te behouden. Woning voorziening. liet plan voor den bouw van woningen voor groote gezinnen, dat geruimen tijd is opgehouden tengevolge van de onderhande lingen over de grenswijziging met Rotter dam zal, wanneer deze grenswijziging voort gang zal hebben geen verdere stagnatie be hoeven te ondervinden. Deze woningen zullen niet in de onmiddellijke nabijheid van het bestaande blok (VanMarumstraat) worden ontworpen, zoodat voor concen tratie van deze soort woningen niet be hoeft te worden gevreesd. Het ligt in de bedoeling het werk hij openbare inschrij ving aan te besteden. Dat de dubbele bewoning waarvan de bezwaren ook door B. en W. als zeer ernstig worden aangemerkt zou worden bevorderd door het plaatsen van afzonder- -ïijke gas- en electriciteitsmeters, kunnen zij niet toegeven. Een bron van oneemig- heid zou anders de bestaande bezwaren nog vermeerderen. Op onbewoonbaarverklaring van daar voor in aanmerking komende woningen blijft de aandacht gericht. Bouwverordening. In de eerste helft van het nieuwe jaar t kan het voorstel tot wijziging van de Bouwverordening verwacht worden. Nu de raad zijn beslissing inzake het verzoek ''an de N.V. „Baronie" heeft ge nomen, meenen B. en W., dat deze zaak thans als afgedaan moet worden be schouwd. Maatregelen, die ertoe zullen leiden, dat open terreinen aan de Warande niet als opslagplaats -worden gebruikt, worden voor bereid. Voor hel maken van een doorgang. De commissie bedoeld bij artikel 120 van de Bouwverordening der gemeente Schie dam heeft aan don raad geadviseerd de door den heer G. Harreman gevraagde vergunning voor het breken van een deur kozijn in den muur tusschen de open plaats achter het pand Lange Nieuwstraat 107 en de ging naar het Algemeen Han dels-Entrepot, te weigeren, op grond dat de ingediende kouwaanvrago niet voldoet aan de in art. 6 lid 2 onder c der Woningwet jo. art 114 der Bouwveror dening bedoelde voorschriften. Victoria-water. Door de Victoria-Bron, de bekende Ne- derlandsche Maatschappij, die het zuivere, natuurlijk koolzuurhoudende bronwater, het Victoria-water in den handel brengt, wordt voor het jaar 1939 weder een prac- tische maandkalender verspreid. De goed uitgevoerde kalender, welke op aanvrage aan de Victorïa-Bron N.V., Keizersgracht 405 te Amsterdam, zoolang de voorraad strekt, gratis wordt toege zonden, zal ongetwijfeld gaarne worden geplaatst. Ilct jaarverslag. In het jamver-iag over 1937 van den Seined. Berin voor Lich. Oefening (SBLO) wordt gezegd, dat de arbeid van den bond zich verder verbreed en verdiept heeft. Met het eog op een te zware be lasting van het bondsapparaat verdient het aanbeveling de werkzaamheden wat meer te decentraals t-ren. De samen werking in het bestuur was wederom voortreffelijk. liet aantal bij den bond aangesloten sport vereen igirgen bedroeg 31 December 1937 <16. Uitvoerige niededeeiingcn worden gedaan omtrent de terreinen, de uitbreiding en het onderhoun Gymnastieklokalen, Cehah e v onr gymnastiekonderwijs op de scholen worden de gemeentelijke turnzalen elke week bezocht door naar schatting 1800 a 2000 personen,, die daar onder deskundige leiding oefenen. Aan de gym nastieklokalen mag volgens het verslag door liet gemeentebestuur wei wat meer aandacht worden besteed. Medisch Sportleu ring» bureau. Opgenomen is het verslag van den ad ministrateur van het Medisch Sportkeurings bureau Het is indertijd de bedoeling van den SBLO gewest, dat hij rechtstreeks inviocd zevt hebben op dit bureau, niet voor wat het medisch, maar wel wat het administratief en controleerend gedeelte be trof. De leiding van het bureau heeft even wel destijds anders gewild en waar hier alom welwillende en gratis medewerking werd verleend, moest de S.B.L.O. zich hij deze beslissing neerleggen. Maar het kan niet goed zijn, slat bij den S.B.L.O. met bij voortduring de juiste gang van zaken cp liet bureau bekend is, dat de bond niet geregeld weet de in voorraad zijnde aanmeldingen, dat door gaans alleen uil jaarverslagen bekend is, welke vercenigingea wèl en welke géén ge bruik van Let bureau maken enz. Een kleine, maar aciieve commissie, welke zich geregeld met het bureau kan bezie houdta, zou hier een nuttige taak vinden. (Jntusschcn i? een reorganisatie van het Medisch Sportkcuringsbureau in voorberes ding.) Kinderspeelplaatsen. Verschillende buurteomité's hebben een verzoek tot het gemeentebestuur gericht inzake don aanleg en exploitatie van kin derspeelplaatsen liet gemeenlolestuur heeft het specllér- reinvxaagstuk ter bestudeering aan den S.B L.O. opgedragen. ïn het verslag woidt opgemerkt, dat Schiedam zich ure-er en meer ontwikkelt in de richting van groote stad, waarbij het snelverkeer gestadig toeneemt. Ver-cbi'Jleri- de vnje speelgelegenheden zijn aan de jeugd ontnomen: de openbare straten moe ten geacht worden als speelplaats volko men ongeschikt te zijn. Het bestuur vin den S.B L 0. heeft be gin 1937 vergaderd met de drie cornité's voor vacanliekmdorspelen. Tijdens de gehouden besprekingen kwam naar voren, da! men van de noodzakelijk heid van het aanleggen van kinderspeel plaatsen alg'.uK-'-n is doordrongen. Tevens, dat dit werk grondig moet wor den voorbereid en georganiseerd, waarbij aan de vorming van leidsters en leiders bizondere zorg zal dienen te worden be steed. Echter kan door alle organisaties niet ge voeld worden voor het stichten van z.g. „algemene kind- rspre'plaatsen", waar élk kind dus zal terecht kunnen, doch staat men, voorat tan R..-K. zijde, op het ma ken van kinderspeeltuinen, waar alleen kin deren van eigen richting toegang zullen hebben. Nu is het ieeds zeer moeilijk ia Schie dam een plaats te vinden voor b.v. 4 flinke kinderspeeltuinen. WO elke richting evenwel speelgelegenheden voor zich, dan wordt de oplossing van dit vraagstuk, al- ti al door de benoodigde gronden en de aan een en ander verbonden hooge kosten, onmogelijk gemaakt. Hei. is waar, dat men de uitgifte der speeltuinen zon kunnen laten rouleeren, doch niet te ontkennen is, dat dit slechts een zeer betrekkelijke oplossing van het vraagstuk zou I cleokcnen. De" gedachte van het bestuur van den S.B.L.O. is ongeveer de volgende: Op de gevaarlijke openbare straat spelen de kinderen thans, ongeacht richting, door een. Vervang die gevaarlijke openbare straat, door veilige kinderspeelplaatsen Misschien geeft dit niet iedereen volkomen bevrediging, maar in elk geval beteekent het een stap vooruit. Stel de te stichten kinderspeelplaatsen onder streng toezicht en weer daaruit de politiek. Besteedt alle zoTg aan do vor ming van voor hun taak berekende spel leiders(sters). Wil men, naast liet spelen in den tuin, aan het k i tide rs peel tuin werk een verdere strekking geven, b.v. door vorming van z.g.n. na-sclioolsche clubs, in den geest zoo als dit in tal van andere stolen van ons land is gebeurd, dan kan het cultureele- en andere werk door de verschillende rich ting-organen worden verzorgd. Het R.K. standpunt- In het jaarverslag is in extenso oen aan vullend rapport van de Commissie R.K. Kinderspeeltuinen en Comité R.K. Va cant ie- spelen opgenomen. Daarin worden drieër lei bezwaren geopperd n.I. principioole, fi nancieele en organisatorische bezwaren. Ten aanzien van de eerste wordt mee gedeeld, dat beide commissies„nu en altijd op het standpunt blijven staan, dat ze in geen enkel opzicht wenschen mede te werken aan liet oprichten van „neu trale" kinderspeeltuinen, zooals ze door den S.B.L.O. gedacht zijn. Tusschen op lossingen als neutrale speeltuinen, waarin wij katholieken met leiders en bestuurs leden een overwegenden invloed zullen uit oefenen, worden door ons absoluut afge wezen". De beide R.K. commissies hebben bere kend, dat 9 kinderspeeltuinen in alle be hoeften zullen voorzien. Hei rapport gaat dus verder: „Indien de S.B.L.O. er niet in zon sla gen het vereischte aantal speeltuinen in te richten wegens gebrek aan terreinen, zou alleen maar een gebrekkige oplossing mogelijk zijn. a. Ie onderzoeken of 1 van de voor noemde richtingen gecombineerd' zou wil len spelen, waardoor minder maar groo- tere terreinen noodig zouden zijn. Ons standpunt t.o. daarvan is bekend. b. Er wordt gespeeld volgens rouleerings- systcem, elke richting 1 of 2 avonden naar behoefte en deelname. c. Een oplossing per wijk. Aan de christelijken zou b.v. in de Gor zen oen speeltuin gegeven woTden, aan de openbaren b.v. aan de Singel, enz. We ontveinzen ons niet, dat het waag stuk dan maar half opgelost is en dat dan niet alle kinderen zouden kunnen spe len. maar dit zou niet de schuld zijn van de S.B.L.O., maar alleen te wijten zijn aan gebrek aan terreinen, daar in Schiedam automatisch alle speel gelegenheid aan de jeugd ontnomen is". Het zou het bestuur van den „S.B.L.O." aldus gaat het verslag van den secreta ris, don hoer A. van Schie, verder, niet aangenaam zijn tot de conclusie te moeten komen, dat z.i. het Schiedamsche kind wel veilige kinderspeelplaatsen noodig heeft en dit ook algemeen wordt erkend, doch dat een voldoende basis, om door een drachtig samenwerken te trachten hiertoe te komen, moet worden geacht ten eene male afwezig te zijn. Wellicht toch zal dan voorloopig het spel op de gevaarlijke openbare straat voortgang moeten vinden. Wrj moeten uiterste moeite doen om onzen kinderen dit te besparen en in elk geval zal de S.B.L.O. zich verder inspan nen om, ondanks alle bestaande moeilijk heden, te trachten een regeling te vinden, welke tot het verkrijgen van oen bevredi gend resultaat zal kunnen leiden. Sport op nationale feestdagen Inzake het op verzoek van den bur gemeester deelnemen aan het organi- seeren van feesten op nationale feestda- en, wordt in het gverslag gezegd: Afet de beste bedoelingen heeft de „S.B.L.O." zich aan deze taak gegeven. Aanvankelijk lag het in het voornemen ven 't bestuur, dat de bond zich vooral of uitsluitend met sportgebeurtenissen op na tionale feestdagen zou bezighouden. Toen echter de verwachting werd uitgesproken, dat de vertegenwoordigers van den bond, zitting hebbend in het z.g.n. Januari-co- mité, óók over andere zaken zouden mee spreken, is daartegen geen bezwaar ge maakt. Nu is het een bekend feit, dat de „S.B.L.O."-besluurders gewoon zijn met el kander op zeer sportieve wijze s? men te werken. In den „S.B.L.O," werkt niemand a priori voor de eer, maar allen geven hun beste krachten voor de zaak, waarbij de een den ander, elk op zijn tijd', best een succesje gunt. Het lijkt ons toe, dat deze sportieve geest bij sommige van de samenwerkende organisaties, t.w. Oranjcvereeniging, Prin- cevlag. Oranje Garde, Nat. Jongeren Ver bond en „S.B.L.O." ontbrak Riet door allen werd in den „S.B.L.O een goedwillend en krachtig bondgenoot gezien. Inplaats van het toe te juichen, dat een organisatie, omvattende ca. 50 vereenigingen met een kleine 5000 leden en juniores, bereid was mede flink aan te pakken, was er sprake van rivaliteit van den een tegenover den ander. Intusschen komt het ons voor, dat de „S.B.L.O." zich op loyale wijze van zijn taak heeft gekweten en zelfs is het in siders hekend, dat de snel opeen volgen de gebeurtenissen in het Koninklijk Huis, m r van den tijd van de door de samenwerking eeoon GEBR, BULQg. aangewezett bestuursleden, zooveel heeft SLEJTEÜSJ „DE STER" jAN JANSE Rott.dijk. hoek Buitenüavenweg Telefoon G8874 Speciaa voor Binnen- en Buiteniandsche Likeuren GEBISTILLEERD Vraagt zonder verp'fchting onze Prijscourant SINGEL 222 - TELEF. 68616 - DAM 46 HET adres voor wederverkoopers In dir. verb. m. Groningen en Friesland. Vertr. dagelijks 5 our. Adres Schiedam, Oude Sluis 4. Tel. 08450. A'dam. Kloveniersburgw. 9 Tel 4895?; Schippers: C. DE MOS en F. W. BON Jr. gevergd, dat het gewone bonds werk daar wel eens onder heeft geleden. liet is te hopen, dat, gaat het de kant op van verdere samenwerking, streven en positie van den „S.B.L.Oin de toe komst heter zullen worden begrepen. Zeker is de „S.B.L O." in slaat op na tionale feestdagen zoo noodig eigen weg te bewandelen. liet initiatief tot versnip pering zal echter in laatste instantie van den bond uitgaan. Maai- dan behoort de „S.B.L.O." op loyale wijze te worden be handeld. Onze oud-sladgcnool, mr. W. J. M. Mel- c-hers, candidaat-nolaris te Leiden, wonen de te Oegstgeest, is gisteravond op den Rijnsburgerweg door een auto gegrepen en op slag gedood. Mr. Melcliers liad les gegeven in Pen Haag en was met de z.g. blauwe Irani uit de residentie naar Leiden gekomen. Op den Rijnsburgerweg stak liij haastig den weg over om de correspondeerendo tram naar Oegstgeest te nemen. Daarbij weid mr. M. aangereden dioor een taxi die volgens ooggetuigen slechts met ma tige snelheid reed. Het stoffelijk overschot is voorloopig naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden over gebracht. De overledene, die 36 jaar oud' was, was gehuwd en vader van nog een jeugdig kind. Toen mr. Melcliers nog hier ter stede woonde ,is hij eenige jaren penningmeester geweest van de aideeling Schiedam van de Maatschappij tot bevordering der Toon kunst; ook had liij zitting in "het bestuur van de St. Vincentius-vereeniging. De heer mr. Melcliers belastte zici'i met de opleiding van canclidaten voor de uota- rieele examens en heeft ook een b e\ ge schreven met examen opgaven. Met den heer De Bruijn, candiilaat-no'axis te 's Gra- vehhage, leidde hij een cursus voor oplei ding voor het notariaat. Het organiscercnd comité. Het comité, dat de groote tuinbouw en bloemententoonstelling in het Volkspark or ganiseert in de maanden Juli—September ran het volgende jaar bestaat uit de heeren mr. II. A. M. Roelanls, voorzitter: ure. P. M. J. No'et, secretaris; II. F. van Zljsf, pen ningmeester; A. Geurtsen, technisch a lvi- seur; ir. C'. E. Alexander, architect bij Ge meentewerken en dr. W. J. Smit, lei Ier van de weik'oozencursussen. Van de Eerste Kanariekwcc'.icrs- verreniging ,,Ons Genoegen De Eerste Schied. Kanariekweckcisver- eeniging „Ons Genoegen" heeft in café „De nieuwe Brug" een zangwedstrijd vau Harzerkanaries uitgeschreven, waaraan 217 vogels in 5 klassen verdeeld do dimmen. Keurmeesters waren de heeren M, van Woezik uit Den Haag en L. Letter uit Breukelen. De uitslag luidt: Klasse AI (4 vogels eigen teelt): le prijs L. Meuldijk met 325 punten; 2e B. v. d. Waard, 308 p.; 3e A. Bierhuizen, 294 p.; 4e H. Polet, 289 p.; 5e M. Mak, 287 p.; 6e J. Westerman, 280 p.; 7o B. Molendijk, 275 p.; 8e F. Meijer, 273 p. en 9e D. de Haan, 267 p. Klasse All (2 vogels eigen teelt): le prijs L. Meuldijk met 162 punten; 2e H Podet, 153 p.; 3e v. Pelt Jr., 153. p.; 4e A. Bierhuizen, 147 p.; 5e B. Meden- dijk, 147 p.; 6e F. Meijer, 135 p.; 7e >0. Heinsbroek, 135 p.; 8e W. Roegee, 129 p.; 9e B. v. d. Waard', 129 p. en 10e D. SioJk, 129 p. Klasse A III (1 vogel eigen teelt): le prijs HL Polet met 75 punten; 2e B. Molendijk, 75 p.; 3e A'. v. Pelt, 72 p.; 4a M. Mak, 72 p.; 5e J. Westerman, 72 p.J 6e A. Bierhuizien, 69 p.; 7e J. v. Lint, 69 p.; 8e O. Heinsbroek, 69 p.; 9e J. Kauwen* 69 p.; 10e B. v. d. Waard', 69 p.; lie J. Kraaijeveld, 66 p. en 12e H. Saleming, 66 p. Klasse Bil (1 vogel eigen teelt over jarig): le prijs M. Mak met 87 pun jen; 2e A', Bierhuizen, 84 p.; 3e B. Molendijk, 78 p.J 4e Tl. Meuldijk, 76 en 5e J. Westerman, 72 p. Klasse 01 (1 vogel open klasse): le prijs W. Staal met 69 punten; 2e J. de Winter, 69 p. en 3e H. Krabbendam, 63 p. Morgenmiddag en -avond en Zondagmid dag bestaat gelegenheid' een bezoek aan de tentoonstelling te brengen. Coflp. Revue: Binnen zonder kloppen". D. E. S. oiganiseert op 4 en 5 Januari a.s, in het Passage Theater een opvoering van de coöp. revueBinnen zonder kV»; pen, door het gezelschap Tholen en \an Lier. Voor bizon lerheden verwijzen wa i.aar de advertentie in dit blad. Jeugddienst Groote Kerk. De Jeugddienst Commissie van de Ned, He-rv, gemeente zal Zondag a.s. vooi de tweede maal een jeugddienst in de Groote Kerk houden. Evenals bij den eersten dienst wordt het plaalscngeld bij die ge legenheid tot op de helft van den gewo nen prijs teruggebracht. Voor bizon.lerhe- deu verwijzen we naar de advertentie in dit blad.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2