V is Ér iets voor ii bij Fa. A. J. v. d. VEN A OIO"? Laatste Nieuws Beurs van Amsterdam. Verkeersraad voor Rotterdam en omgeving. Pech op technischer) proefvaart Kerstlitteratuur WEERBERICHT Verwachting Open Brief De „Baronie" Uw adres: „Havana House" H. A. C. LAMMERiNKS. HOOGSTRAAT 51 - TEL 68546 Slijterij en Wijnhandel ,,'T VINKJE" Singel 103 Telefoon 67c4i Wlariastraat 54 Beyeriandsciiestraal I Banketbakkerij CHRIS SCHAEFFER Slechts 65 cent per week) «JOH. JONGSTER Rotterdamschedijk 245 B - Telefoon 67538 BUITENLAND Ook Italië neemt anti-semieiische maatregelen Burgerlijke Stand GEMEENTELIJKE iCENNISGE^SNSEM, Hinderwet Beantwoordt niet aan de bedoeling. Door hot lid van den raad, den teer mr. P. M. J Nolc-t <r.-k.) zijn d.d. 21 November 1939 de volgende vragen gesteld: 1. Hebben B. en V. kennis genomen van het besluit van B. en W. der gemeente Rotterdam d.d. November 1938 tot in stelling van een Verkeersraad voor Rot terdam en Omstreken, tot wiens voorzitter krarlitens het Reglement is aangewezen „de wethouder, die in bet bizonder met het beheer van bet tram- en autobusbedrijl der gemeente Rotterdam is belast tot wiens deskundige voorlichting krachtens reglement alleen is toegelaten „de dim - teur van het Rotterdamsch Eleetrisch Trambedrijf" en waarin voorts de dage lij ksehe besturen van de gemeenten Hille- gersberg. IJsselmonde, Overschie en Schie- broek niet alzoo van Schiedam elk door een lid zijn vertegenwoordigd? 2. Zijn B. en W| niet van oordeel, dat de samenstelling van voornoemden Ver keersraad geenszins beantwoordt aan het advies, destijds uitgebracht door de Com missie voor het Personenverkeer te Rot terdam en omgeving, op welk advies do considerans van voornoemd besluit zich nog wel beroept en ook overigens niet beantwoordt aan de eischeo, die aan een dergelijk belangrijk adviscerend college belmoren te worden gesteld? 3. Zijn JB. en W. niet van oordeel, dat loor voormelde opzet de belangen van Schiedam en van Schiedamsche particuliere ondernemers voor wat bet locale en interlokale personenvervoer betreft on voldoende zijn gewaarborgd? Zijn B. en \V. voornemens stappen te doen om tot een andere samenstelling van voornoemden Verkeersraad ie geraken en zoo ja: welke? Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. hel volgende mede: ad 1. Deze vraag wordt bevestigend be antwoord. ad 2. Inderdaad is ons college vari oor deel, dat de thans door B. en W. van R'dam in het leven geroepen Verkeersraad geenszins beantwoordt aan de bedoelingen van de Commissie voor het Personcnverkcei te Rotterdam en Omgeving, neergelegd in het verslag dezer Commissie van Decern her 1937. Dit 1 Iijkt reeds uit de samen stelling. Volgens de commissie zouden als leden van zoodanigen raad behalve de vertegenwoordigers \nn de betrokken ge meenten moeten worden aangezocht ver tegenwoordigers van de Kanier van Koop handel en Fabrieken, van de provincie en van belangrijke groepen van de bevolking, terwijl het (volgens het verslag) doelmatig ware, indien dc voorzitter werd aangewezen door den minister van waterstaat. Ook overigens beantwoordt de in het even geroepen Verkeersraad o. i. niet aan de aan zoodanig orgaan te stellen eischen. ad 3. Deze vraag wordt bevestigend oeonlwoord. ad. 4. Bij schrijven van 7 October j.l. hebben wij aan B. on W, van Rotterdam bericht, dat wij het op prijs zouden stellen /.oo er lusschen de gemeentebesturen van Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen om trent de verkeer,saangelegenlieden voeling zou worden gehouden, doch dat het in stellen van een Verkeersraad volgens het door Rotterdam ontworpen schema bij ons bezwaar ontmoette. Voorts hebben wij in ditzelfde schrijven onze ambtgenooten van Rotterdam ver zocht te willen bevorderen, dat een con- aetcommissie zou worden ingesteld ter bespreking van de verkeersbelangen van de genoemde gemeenten, waarbij wij ons bereid verklaarden onze bedoeling nader toe te richten. Op dit schrijven hebben wij nog geen 'elinitief antwoord ontvangen. Het standpunt van B. en NV. van Botterdam. .Mr. J. Dutilh (lib.) heeft als lid van den raad van Rotterdam aan B. en W. van die gemeente ook vragen gesteld omtrent de instelling van den Verkeersraad. Daarin zeggen B en VV. o. a., dat zij, nadat de raadscommissie voor de bedrijven advies had uitgebracht over het instellen van een Verkeersraad, het college contact heeft gezocht met de besturen van de buitengemeenten. Bij het gehouden voor-overleg hebben de vertegenwoordigers van de gemeenten Hil- legersnerg, IJsselmonde, Overschie en Schie- hroek als hun gevoelen kenbaar gemaakt, dat zij zich geen gemeenschappelijke rege ling krachtens de gemeentewet hadden ge dacht en dat zij er ook overigens de voor keur aan gaven bij de oprichting van een Verkeersraad uit te gaan van een zoo een voudig mogelijke samenstelling. B. en W. hebben gemeend zich Lierbij te kunnen aan sluiten, omdat op deze wijze de instelling van een Verkeersraad voor Rotterdam en omgeving verzekerd zou zijn. Zelfs aan dezen eenvoudigen vorm konden B. en W. van Schiedam hun medewerking voors hands nog niet verleenen. Daar de andere in het rapport genoemde gemeenten lot samenwerking wel bereid waren, hebben B. en W. gemeend te handelen in den geest van het rapport van de eommissie voor het personenverkeer, die immers heeft geadvi seerd de medewerking van de buiten gemeenten niet door dwang te verkrijgen, Aldus is door instelling van een Verkeers raad bereikt, dat onze gemeente rich met de randgemeenten tezamen kan wijden aan de taak, die met betrekking tot het snel uitgroeiende stads- en voorstaasverkeer om vervulling vraagt. Uit het den raad bekende reglement blijkt, dat ten volle de mógelijkheid is open gelaten alsnog andere dan de daarin ge noemde gemeenten in dit adviseerende instituut op te nemen. Het initiatief tot hot geven van uitbreiding aan den Verkeers- raad zal thans in eerste instantie van dat hchaam moeten uitgaan. B. en W. houden zich er van overtuigd, dat de Verkeersraad aan alle verzoeken om aan zijn arbeid deel te nemen, volle aandacht zal schenken. „Een ontwijkend antwoord." De „Nieuwe Rott. Crl." noemt het antwoord van B. en W. op de vragen van mr. Dutilh „een ontwijkend antwoord' en herinnerd aan een artikel in genoemd blad van 19 November j.l., waarin zij de in stelling van een Verkeersraad „een gebrek kige opzet" heeft genoemd, omdat daarin alleen zitting hebben de vertegenwoordigers van de kleine randgemeenten, terwijl de commissie voor het personenveikeer zich een raad van veel ruimere samenstelling had gedacht onder een onpartijdigen voor zitter, zoodat van de adviezen een groot gezag zou kunnen uitgaan. We blijken deze meening allerminst alleen te staan, aldus merkt de Nieuwe Rott. Courant op. Want niet alleen uit de vragen van den beer Dutilh is te lezen, dal deze met cenige verwondering van de beperkte samen stelling van den Verkeersraad heeft kennis genomen, ook in een uitvoeriger) hricl van de Kamer van Koophandel aan burge meester i n wethouders klinkt kritiek op deze sant mstelling door: „Naar de mecning van de Kamer is een Verkeersraad aleen dan gerechtvaardigd, wanneer hij dc alge- meene belangen van het personenverkeer in den moest runnen zin van liet woord voorstaat. Adressanle is van oordeel, dat het reglement, waarop samenstelling en bevoegdheid van den Verkeersraad berust, daarvoor een onvoldoenden waarborg biedt en dit kan ertoe leiden, dat d>' werkzaam heid van den Verkcrsraad van den aan vang af niet algemeen met dat vertrouwen wordt tegemoetgetreden als wensehelijk is. Het antwoord, dat het college op de vra gen van den heer Dutilh heeft gegeven, maakt tcgcnovoi de geuite bedenkingen wel een zeer polveren indruk. Het ont wijkt de hoofdzaak. Uil niets blijkt n.L dat B. en W. van den aanvang af hebben gestreefd naar de inslelling van een ver keersraad op zoo ruime basis als waartoe op goede gronden was geadviseerd. Er wordt alleen gerept van een voor-overleg mot de gemeentebesturen van de randgemeenten. En nu moge hel waai zijn, dal de vr ij- willig te verkrijgen medewerking van deze zijue van grootu beteekenis is voor dc n-oiiltaton, welke het permanente overleg ka:i afwerpen, B. en YY. van Rotterdam verklaren niet. dat zij ernstige pogingen hebben gedaan om een andere dan „een zoo eenvoudig mogelijke samenslelling" te verkrijgen. Hier stuiten we op do <-urdo questiorns. Uit het slappe antwoord van het ooilege is te lozen, dat liet zelf niet bi/.onder warm liep voor een zoo onafhankelijk lichaam als de commissie voor het personenverkeer zich bad gedacht. Blijkbaar svenschte het door „een zoo eenvoudig mogelijke samen stelling" het heft tn handen te houden. Dit is door het gemeentebestuur van Schie dam heel goed gevoeld. „Z e 1 f s aan dezen eenvoudigen vorm konden B. en W. van Schiedam bun medewerking voorshands nog niet verleenen" deelen B. en W, van Rotterdam thans mede. Neen. zoo zit de zaak niet: juist aan dezen een voudigen opzet wensebt Schiedam niet mede to werken, omdal het terecht kan vreezen, dat in de commissie het Rotter- damsche trambedrijf en niet het alge- rneene verkeprsbelang van het gelieele complex van gemeenten de hoofdrol zal spelen. Dc Zaandam" had metorschade bij Terschelling. Het bij de Werf W'ilton-Fijcnoord gebouw de in.s. „Zaandam", dat thans op techni sche proefvaart is, heeft vanmorgen eeni- gen tijd met machineschade bij liet Ter- schellinger-vuurschip rondgedreven. De sleepboot „Holland", var. de firma Doek- sen, voer van Terschelling uit om hulp te verleenen, maar behoefde geen dienst te doen en keerde terug. De schade was spoedig in zooverre hersteld, dat de „Zaandam" met oen vaart van negen mijl zijn reis kon vervolgen. In dc openbare leeszaal en bibliotheek. In de studjezaa. van de openbare lees zaal en bibliotheek is een keurig geor dende tentoonsleUing ingericht van Kerst- litteratuur. Tusschen het uitgestalde zijn groene takjes gelegd en kaarsjes geplaatst, zoodat de Kerststemming reeds in de zaal hangt. Links in den hoek liggen op een ta feltje nieuwe kinderboeken, met mooie tce- kenir.gen, die betrokking hebben op Kerstmis. Een aparte atdeeling is: de geboorte van Christus in de kunst. In de 15o en 16e eeuw zen vele kunstenaars door het verhaal in Lukas 2 geïnspireerd. Er zijn o.a. reproducties van Holbein en Pieter ■Brueghel ten toongesteld Kerstsprookjes worden blijkbaar veel in de Scandinavische landen verteld. Een groot aantal is in liet Nederlandsch ver taald. Een andere afdceling vormen de beschrij ving in tijdschriften van folkloristische ge bruiken in verband met Kerstmis. Er zijn Kerstverhalen -voor ouderen, o.a. van Slijn Streuvels en An toon Gooien; aanwijzingen worden gegeven voor het ver sieren van Kerstboomen en -tafels; een verzameling Kerstliederen en Kerstgedich ten is bijeengebracht en in verschillende Bijbels (Stalen-, Leidscbe- en Kinderbijbels enz.), kan men het oorspronkelijke ver haal uit Lukas 2 nalezen. De tentoonstelling blijft tot Maandag avond half 10 geopend. Daarna kan men de lectuur, die tentoongesteld isj, ter leen krijgen. Geslaagd. Voor liet artsexamen. Ie gedeelte, is aan de Leidschc universiteit geslaagd de heer L. B. K. Kappelhof. McdcgrJivlJ door het K.N.M.I. in De Bilt. Geldig van hedenavond tot morgenavond 19 uur. Voor het Westelijk gedeelte van -ons land Temperatuur om hel vriespunt, geen neerslag van beteekenis, he.Uokkei tot zwaar beu o kt, meest krachtige Zuidooste lijke lol Oostelijke wind. Organisten-jubileum. Het zal Zondag a.s. 23 jaar geleden zijn, dat de heer W. Westdijk, organist werd van O.L.V. van den II. Ro'enkrunskerk, uan den Singel. Met een korte onderbreking ib dc heer Westdijk reeds CO jaren organist. Op 13- jarigen leeftijd nam hij al achlcr liet orgel in de R.K. kerk te Bergsehenkoek plaats; in 1890 werd hij organist van de Hildegardiskerk te lliliegersbrrg, wat hij tot 31 Augustus 1913 bleef. Op 18 De cember van dat jaar aanvaardde hij zyn tegenwoordige functie. Kcrstw ijdingsdienst. Evenals andere jaren voult in de Grooie Kerk een Keralw ijilingsdienst gfr- houden voor ouderen en jongeren, uit gaande van de Jeugddicnstcommïssic der Ncd. Herv. Gemeente en wel Zondag a.s. De dienst vangt aan 5.30 uur. In dezen dienst zal geen plaatsengeld gevraagd worden; de eigenaars behouden als gewoon het recht op hun zitplaatsen. Voor verdere bizonderheden verwijzen wij nog naar de in dit blad voorkomende advertentie. Twee koperen jubilea. Behalve dal de heer .1. Hakken 12', jaar organist van de Wesleikerk is, vervult ook mevr. R, E. de Lange-ürunjc moigen gedurende de/.elldc- pcrio e de functie van kosteres aan de/c kerk. lv. N. Z. IJ. diploma. Door den boudsofficia! den heer B. J. Wijehers en den bedrijfsleider van liet Spoitfundsenbjd Schiedam, den lieer F. A. Pulto, zijn 25 candidater voor bet K. N. Z. B.-iiijdoma A en 2 caudidalerr voor het K. N. Z. !J.-dip!omu 13 geëxami neerd, Hienait slaagden icsp. 24 en 2 Candida ten. Aan mevr. II. Rrulbeaidc Wilde, lid van den Ni-hiruamschcn gemeen teraad. Mevrouw Uieimede heeft de directie der N.V. Cacao- en Chocoladefabriek „Baronie" de eer U uit te noodigen tot een onderhoud, waarvan bet Sglstip door U kan worden bepaald. Zij zal liet op prijs stellen, imhen U tijdens deze bespreking de grove insinuaties en beleedigingen, door U aan liaar adres geuit in de zitting van den gemeenteraad van Woensdagavond, 14 December, zoudt willen herhalen. Mocht U eenige vrees koesteren, dat Uw goede naam door dit bezoek te lijden zou hebben, dan is het medebrengen van een chaperonne bij voorbaat toegestaan. Vertrouwende, dat U zoo wellevend zult zijn aan deze uitnoodiging gevolg (e geven, teekenen wij, Hoogachtend DE DIRECTIE DER N.V. CACAO-EN CHOCOLADEFABRIEK „BARONIE" Schiedam, 16 December 1938. Mijnheer de Redacteur, Beleefd vei zoekt ondergeteekende eenige plaatsruimte voor het volgende: Met verbazing en stijgende verontwaar diging heb ik de rede gelezen van mevr. Renthemde Wilde, bij de algemeene be schouwing in den gemeenteraad. Als chef der N.V. Baronie, moet ik met klein opkomen tegen de bewering van bovengenoemde mevrouw en ik zou willen vragen, hoe komt zij er aan? In de eerste plaats het verbod van or ganisatie. Er si nooit of te nimmer, noch door de directie, noch door het leidend personeel, sprake geweest van een derge lijk verbod. Dat het personeel niet genegen is in een bond te gaan, is mijns inziens een bewijs, dat hel nog niet zoo slecht is bij de „Ba ronie". En wat de tweede uitlating betreft, om trent de menhliteit tegenover de meisjes; het is treurig, dat een dergelijke verdacht making in de raadszaal gezegd mag wor den, zonder dat zoo iemand' ter verant woording kan worden geroepen. Ik zo.u mevr. Benthemde Wilde willen vragen, dergelijke beschuldigingen eens buiten den gemeenteraad te zeggen, dan zou er wel blijken, wat er van waar is. Ik durf te beweren, dat er bij de „Ba- ,ronie" een voortreffelijke orde ïs, er is geen afdeeling, of er is een verantwoor delijk hoofd, die voor zijn taak berekend' is. Mijnheer de Redacteur, ik hoop, dat U dit schrijven in zijn geheel wilt plaatsen, daar dit de eenige weg voor mij is, om deze grove onwaarheden tegen te spreken. Hoogachtend, met dank, J. BORSTEN. Voortaan voor Sigaren, Cigaretten enz HOOGSTRAAT 114, SCHIEDAM - TELEF. 67865 ALLE MERKEN Bezorgen door gchee! Schiedam SUPRA iENEVER 2.90 p Litei BRANDEWIJN 3.— CITROEN JENEVER 2.90 COGNAC 3.10 ADVOCAAT varia' 1.10 Flesch BORDEAUX vana: 0.80 0 RI|N- en MOEZELWIlN vanai 1.15 VERMOUTH vana 0.90 Ut.11 OUDE GENEVER vana 2.95 Lit.kr Ter kennismaking geven wij aüeén Vrijdag en Zaterdag aan ieder, die 50 ct. of meer besteedt, een „ANDANTINO'1 van 35 voor 15 cent- Als extra aanbieding: THEEKRANSJES var 30 voor 20 cent per half pond. KWALITEIT ZEGEVIERT' St. Li duin a straat 15 - Telefoon 67964 Magere Varkenslappen 55 ct. p pond; Harst- carbonade 45 ct p. pond; Moote Runderlappen vanaf 45 ct. p pond; Moote Kalfslappen vanaf 45 ct p. pond. Met fijne Vlces»hwaren zijn wtj ook zeer voordeelia ABMA als Slager Uw uttgaa' LAGER. RUBENSPLEIN S - TELEFOON 67808 Vraagt nog heden inlichtingen: Italiaansctie doden moeien on roerend Bezit en ondernemin gen aangeven. Home-, 1(3 December. (Stefauij. De innislfirjad ia vanmorgen bijeengeko men onder voorzitterschap van Musso lini. Er werdén belangrijke bealuilen genomen, o.tn. betreffende Italiaausdie bur.'i%- van Jood«chc bloode. De mi- nisfeiruad besloot, dat deze burgers al hun onroerend bezit en de onder nemingen, waarvan zij eigenaar zijn, moeien aangeven. Het dod der on roerende goederen, dat grooler is dan de voor Joden, jegens wie geen uit zonderingsbepalingen bestaan, toegesta ne limiel, moet afgestaan worden aan een inslelling, die zonder verwijl in het leven zal worden geroepen en ten doel zal liebben de genoemde onroeren de goederen aan te koopen, te be boeren en geleidelijk te verknopen. De Joodsche eigenaars zullen in be taling voor de waarde der bezittin gen speciale effecten ontvangen, wel ke door de 'genoemde inslelling zul len worden uitgegeven en die 4 procent renle zullen dragen. Het beheer van ondernemingen, die van belang zijn voor de defensie van i den staat of waar honderd of meer personen werk zaam zijn, zal worden uitgeoefend on der speciaal toezicht. Da ministerraad zal op 11 Maart op nieuw bijeenkomen, vooral ter bestu deering van de hervorming der Ita- liaanscbe scholen. SCHIEDAM. Geboren: 12 Dec. Een als levenloos aangegeven kind .van J. v, Eijk en A. Storm, 'Prof. Kamerhngh Onneslaan 179. 14 Dec. Joukc .zoon van IJ. Foenstra en A. Scheepmaker, Vlaardingerdijk 45. 15 Dec. Jaapje Jacomina, dochter van C. de Regt en C, Bogard, Mariastraat 100. Ondertrouwd: 15 Dec M. van Klinken, 32 jaar en Th. M. van Doorn, 21 jaar. M. Th. A. Bosman, 34 jaar en M. S. C. Hohl, 24 jaar F. C, van Rossen, 28 jaar en S. Westerveld, 31 jaar. A. Burggraaf, 23 jaar en A C Gouweieemv, 22 jaar. G. Verver, 33 jaar en M. W. J. Prein, 33 jaar. P. fl. A. A. Bode, 26 jaar an A. M. de Graaf."27 jaar. W. G. Tb. van der Raat, 25 jaar en R. van Zalen, 30 jaar. Gehuwd: 15 Dec. \Y". aan de Wiel, 18 jaar en J. ran der Graaff, 16 jaar. C. Gon- lag, 33 jaar en Th. P. van Leijenhorst, 28 jaar. O verleden: 14 Dec. G. H. Bergkotte, 65 jaar, v. Leeuwenhoeckslrant 12a. VACANT! Burgemeester en Wethouders van Schie dam. hebben bij hun besluit van 15 De cember 1938, de beriis-ing op bet verzoek van de N.V. MAATSCHAPPIJ TOF VER- VA \RDIGIXG VAN XAADLOOZC VLOE KEN (Hernias Vioeienfalmek), <un ver gunning tot oprichting van een vloer eu- fnbriek, iu bet pand Noordvest 2a, VER DAAGD, aan se/Jen liet desbetreffend on derzoek nog niet is geëindigd. Schiedam, 1G Decern ter 1938. BE RGEME ESTER EN WEHIOEDMIS VAN SCHIEDAM, brengen ter openbare kennis, zulks op grom! van het bepaalde bij art. 2L van de Geldschieters-wel, dal bij hun besluit \an 17,22 November 1938, welk besluit on herroepelijk is geworden op 7 December 1938, de aan JOHANNES CORNELLS VAN WEESZENBERC, alhier, verleende toelating als houder van eon parlicul ere geidschietbanl:, in het perceel Prins Mau- rïtsstraal 11, alhier, is INGETROKKEN. Schiedam, 16 December 1938. Durgemeesler en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, VAN HAAREN, De Secretaris, N. J. POST. 3865 44 AGENDA. SCHIEDAM, Heden e.v.d. Pasasge Theater, 8.15 u. 1. Paniek in Hollywood. 2. De man, dietweemaal leefde. Zondag S uur. Matinee (beide hoofdfilms). Heden e.v.d. Monopole bioscoop theater, 8.15 uur. 1. Jongens in uniform. 2. De dertien lanciers. Zondag van 2—8 uur. DoorJoopen- de voorstelling. Zondag 12 uur. Ctultureele film voorstelling. Bali het eiland der demonen. KOERSEN OP IS DECEMBER 11)38 (Medegedeeld door de Amstord. Bank). 1ND. ONDERN. V.K. HEDEN (Binnenland. A.K.U. 39"/, f RO'/e'li Van Berkel50 Gert Calvé 90'/, 90®/, Neder!Ford 339'/, 347'/, Ned. Gist Spiritus Ned. Kabelfabriek 544 540'/, Philips Gl. G. B220 216 Unilever141®/, 140 (Buitenland). Anaconda -71/, 2ü3/, Bethlehem Steel 55»/, 57'/83/ie General Motors 88"/, 37*/,— Kennecott Copper 33'/,881/, Republic Stee! 18 176/t U.S. Stee! Corp. SO1/,, 49'/s ELECTR. OND. Aniem 246 249*/, Ned. Ind. Gas Mij. 241»/, 242'/, (Buitenland). Cities Service51/, CV(> MIJNEN. Aigem. Exploratie.. 56'/, 50*/, Redjang Lebong 198 200 Singkep Tin Mij. 104 PETROLEUM. ICon. Olie 119'/, 315- 71/, (Buitenland). Cont. Oil 22 22 Mid. Cont. Petr. II14/,, 11"/,, Phillips Petr31 81 Shell Union 11% 1013',,— ll/,e Tidewater Ass. Oil 10 5*/,— 10 RUBBER. Amsterdam Rubber228 222'/. -- 5 Deli Batavia Rubber 155'/, 152'/, SUIKER. Vorstenlanden 88'/, öG1/,— 7 Handelsver. A'dam 476'/, 468 72 TABAK. Deli Mij257'/, 254 6 Deli Batavia218'/, 210V, Senembah 243 242 SCHEEPVAART. H.A.L..112'/, UI Rott. Lloy.d 106'/, 104 Ned. Scheepv. Unie 110'/, 114'/,— 51/, SPOORWEGEN. Canadian Pacific 4%, 4'/,, Illinois Gentral 12" 121»,',,— N.-YorkCentr. Railr. 14»;, 14»/,*1 Southern Pac. 14*/, 14»/,,— Southern Rail way Cy. 15 14*/

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3