MAGGI5 AROMA STADSNIEUWS Gemeenteraad Kerstoratorium Luchtbescherming Muziekavond De koude De ijsbaan S.G.B.-bal ELKE TOMATEN-SOEP, GROENTE- OF VERMICELLX-SOEP kortom alle soepen win nen aan smakelijkheid, wanneer U er een weinig Maggi's Aroma aan toe- voegt. Eerst dan worden ze pas „af". Waarom? Omdat Maggi's Aroma de eigen smaak van een gerecht meer naar voren brengt! Laat Uw ledig Maggi- flesje bij Uw winkelier navullen: No 0 ]4 cl No. 1 a 27 ct. S.M.H.V. en O.T.G. „Symphony Monopole theater V.P.R.O.-avond S.O.T. Agenda Vóór hedenmiddag met de behandeling Van de begroeiing wordt voortgegaan, za. de volgende agenda aan de orde worden gesteld 1. Voorstel van de Commissie voor het onderzoek der rekeningen, tot voorloop!ge vaststelling vp.d de rekeningen over het jaar 1937 van Je takken van dienst ten aanzien van welke artikel 252 der Ge meentewet is toegepast. 2. iuorstel van de Commissie voor het onderzoek acr rekeningen, tot voorloopige -vastsleLing van de gemeente-rekening over het dienstjaar 1937. 3. Voorsteilen van de Commissie voor het onderzoek der rekeningen, tot goed keuring van de rekeningen over het jaar 1937 van eemge aan de gemeente reken- plichüge instellingen 4. Voorste! tot wijziging van de ge- rneente-begrooting voor het dienstjaar 193S in verband met de frnancieelê regelingen, i ccrtvloeicnde uit de voorloopig vastge stelde gemeente-rekening, over het dienst jaar 1937, alsmede met de administratieve regeling, welke voortvloeit uit de u.tkee- ringen der reserves van de Technische Bedrijven en het Fonds voor bizondere doeleinden, ter vermindering van de oude crisisschuld. 5. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1938, model f 1500. (Deze wijziging houdt verband met het in de raadsvergadering van 14 December 1936 genomen besluit om aan het Luna park Comit» 1938 te verstrekken een tege moetkoming ten bedrage van f1500 wegens de verminderde opbrengst der standplaat sen op het Lunapark 193S, in verband met de verhooging der vermakelijkheidsbe lasting in deze gemeente.) 6. Vooreter tot vaststelling van de be dragen, verschuldigd uoor buitengemeen ten ingevolge art. 104 der L O.-wet 1920. Chr. Oratoriwmcreeniging. Fe Chr. Oratoriumvereeniging, zal 2en Kerstdag in de Groote Kerk met mede werking van solisten, het Kinderkoor en het Nederland9ch Kamerorkest het Kerst oratorium „Die Geburt Christi" uitvoe ren. De solisten zijn Ankic van Wicke- voort Crommelin, sopraan; Lini Schrö der, alt; Com. van Munster, le tenor; Anton EJdering, le bas. De lieer J. P. Bekkers bespeelt het orgel. Het geheel zal onder leiding slaan van den heer Adr. C. Schuurman. Het 2000c lid. Zaterdag heeft zich bet 2000e lid van de afdeeiing Schiedam van de Ned. Ver een. voor Luchtbescherming aangemeld. Het gaat dus in de goede richting. Tij dens de luchtbeschermingstentoonstelling in September werd het 1000e lid geno teerd Hedenmorgen bereikt het secretariaat van de afdeeiing een lijst met 40 nieuwe le den, die allen wonen in de omgeving van den Maasdijk. Leerlingen mevr. N. Berek Feltzer. ,jlk geef graag les en hoop het nog jaren te kunnen doen", zeïde gisteravond mevr. N. Berck-Feltzer, toen haar namens haar leerlingen op den muziekavond in Ge bouw Eendracht eeu mand met fmit en een modem tafelkleed was aangeboden. Les geven en vooral goed les geven kan men alleen, als men dat met pleizier doet. En dat is blijkbaar liet geval met mevr. Berck-Feltzer. Niet alle leerlingen zijn ech ter even begaafd. Mei eenige inspanning kan tenslotte ieder wel noten loeren Ken, maar met een fijnen aanslag en met senti ment pianospelen is lang niet ieder gege ven. Dat is ook gisteravond weer gebleken. Bij de beoordeeling van het voorgedragene moet men echter ook laten gelden, dat het voor de executanten een vreemde en e rei- veerende bezigheid moet zijn ten aauscl.ou we en ten gehoore van veel, meereiu'eels onbekende menschen op een podium op een vleugel te spelen, -Aan welwillendheid bij bet auditorium ontbrak het overigens niet; er werd, ook al was dat bij liet aanleggen van een strengen maatstaf niet cehee] er- diend, toch steeds dankbaar geapplaudi seerd. Wie het concert van het begin tot liet eind heeft bijgewoond, hoeft een wandeling gemaakt door zoo onegvecr de heele collec tie studio-materiaal voor piano, le beginnen bij Maiblümchen van Th. Oeskes, via werk jes vaja Streabborg, B. Schumann, G. Lange, Par'ow, naar Beethoven, Mozart, Drieg, Cho pin, Rachmaninoff en F. Mendelssohn Bar- tholdy, om tenslotte zelfs bij een Rbap- sodie van Fr. Liszt terecht te komen. Er werd meerendeeis solo gespeeld; een quatre mains kwam op het programma voor en ook werden enkele werken tegelijk op twee vleugels uitgevoerd. Mevr. Berck-Feiizer vervulde zelf ook eenmaal de rol van partnerin. Verhoring van familie-, volks- en arbeiders- tninen. Huurders van familievolks- en arbei- derstrrinon treffen onder de Officieel.: Ken nisgevingen een tueiedeeling aan, d;e voor hen van belang is Lage temperatuur. Onverhoeds zijn we in een wintersche koude gestort, die we niet meer gewend zijn. In jaren is de temperatuur niet zoo wag geuaaiu a's Zaterdag; ook Zondag en heden houdt de koude nog onvermin derd aan Het feit, da', het over een groot deel van Europa thanc wintert, doet verwach ten, dat het ook morgen nog wel niet warm zaï zijni De gemiddelde temperatuur in onze omgeving was gisteren ongeveer 10 graden ouder nul Vooral de sterke N.0. wind maakte bei gisteren verre van pret tig buiten le vertoeven; de stad leek gis teren wei uitgestorven; wie niet persé bui ten moest zijn b'eel lekker bij de kachel en wie zich buitenshuis begaf, pakte zich zoo goed mogelijk m. Ondanks Link sto ken, kwamen gisteren van de ramen, die op het N.O. lagen, de bloemen niet van de ramen. Tal van waterleidingen, vooral van hoek panden, zijn bevroren. in verband m*»t de gesteldheid van de de terreinen is gisteren in deze omgeving nergens Ue =nort in de openlucht be oefend. Omtrent de vorst in Europa meldt het Kon. Ned. Metereologisch Instituut het vol gende Het gebied van hoogen luchtdruk blijft stationair en nam iets in beteekenis af. Het breidde zich naar het Westen uit tot over de Faroer en Ierland. In Zuid-Europa en in het zuidwesten daalde-de luchtdruk en ten westen van de Golf van Biscaye en over Noorcl-Spanje iiggen vlakke de pressies. De hoogste barometerstand, 1058 m.b., ligt te Kuopio in Finland. De laagste barometerstan 1 bevindt zich te Biarritz met 997.0 m.b Het loistgebied heeft zich naar het westen tol over Feriand en Schotland uit gebreid en naar bet zuidwesten tot Zuid- Fraakiijk. Het gebied ian strenge vorst beslaat pracfiscb 1 rl geheek- continent. In Zwe den en Finland blijft de vorst matig. Pcr- piguan en Lissabon melden 21 en 19 m.M regen. De werkverschaffing. Dc werkverschaffing is in het geheeie land stopgezet Vandaag komen de werkloozen, die te Staphorst en Baliorharen te werk gesteld zijn een G5-tn' naar Schiedam terug. Hedenmorgen zijn de 50 Schiedamsche werkloozcn, die in de werkverschaffing te Hoogvliet uerK-n, niet vertrokken. De w erkversehafing in Oud-Ma'henesse is Vrijdag reeds beëindigd; het werk aan de sportveld-n en de wielerbaan aan den Laanslootschewg was toen gereed. Laag water. Door dej leden O wind is het builen water zeer laag. Zaterdag kon in ver band met den lagen waterstand bij de Werf Gusto ir-n baggi rmolcn niet te water worden gelalen. In de Voorhaven ijn Zaterdag menige schepen abtgeraakt I, normale omstandig heden staa' daar 10 voet water; dat waf nu gerc-duceerd iot 4 voet! Als laagste stand -verd bij de Buiten- sluis genoteerd 1.75 M. N.A.P.; nor maal is de/.e stand bij laag water 0.50 M NAT. Het laagste record werd in Februari 1929 bereikt; toen zakte het water bij eb tot 1.95 - N A.P. Daar het buitenwater zoo laag is, is dit ook in do binnenhavens eenigsz'ins lager. Naar een incourant artikel is plotseling groote vraag onts'aan naar oorlappen. Men ziet er po'ilie-agenten, slagersjongens en ook anderen, die veel op straat moeten zijnb mee koopen. Hedenmorgen kwamen een paar Vlaar- dingsche joneens, die hier ter stede een school bezoeken en op de fiets naar Schie dam waren gekomen, met bevroren ooren op school. Ze zijn onmiddellijk naar een dokter gezonden, die de jongens heeft be handeld. Fen s'uisuachtet werd hedenmorgen door de kou la-vangen en te naar huis gegaan. Morgenmiddag eerst open. Zooals de voetbalsupporters de geheele week loopeu te denken aan den aanstaan den wedstrijd, zoo schijnt thans bijna ieder Ik-van een te zijn door een bran dende nieuwsgierigheid naar het tijdstip van opening vah de baan van de Schie damsche IJsclub. Wij vreezen velen te zullen teleurstellen, als vrij vertellen, dat Lti niet eenier dan morgenmiddag zal zijn, voordat daar de schaatsen ondergebonden zullen kunnen worden, maar wij zullen hier direct de oorzaken op laten volgen. Door den straffen Noordoosten wind is Iv l ijs vanmorgen zeer sleclit gebleken. Er waren hier en daar nog gevadijke wak ken, zoo gevaarlijk zelfs, dat er verschei dene personen door gezakt zijn. Voorts is het ijs nog allesbehalve mooi, eveneens een gevolg van den wind. Deze plekken zullen eerst in orde gemaakt moeten wor den. Voorts heeft het personeel, dat uiter aard eerst hedenmorgen aan het werk kon gaan, ernstig te kampen met de koude. Eenige personen werden tijdens het werk bevangen door de koude, zoodat de ar- beio gestagneerd werd. Het bestuur wenschte het niet op zijn verantwoording te nemen de baan reeds hedenavond te openen. Het was levensgevaarlijk om (wi der deze omstandigheden de lampen op te hangen. Toch is het gelukt om een behoorlijke liaan uit te zetten van mooi ijs, zoodat morgenmiddag indien de weersom standigheden het dan tenminste toelaten de liefhebbers kunnen genieten van een goed jjsveld. En trouwens, er zullen nog wel enkele dagen vorst komen, zoo dat men niet behoeft te wanhopen! De gemiddelde dikte van het ijs is S'/a centimeter. In de zaal van den R.K. Volks bond. Een bal kan beschouwd worden als een hors d'oeuvre en als het dessert bij een diner. De S.G.B. heeft het ditmaal als hors d'oeuvre geserveerd. En dat was goed! De veronderstelling is misschien niet te gewaagd, als we veronderstellen, dat velen, die op 25 Februari a.s. ook aan het diner den groeten avond ter ge legenheid van het 7e lustrum van den S.G.B. zullen aanzitten, de hors d'oeuvre prefereeren hoven de soep, de tong, de patrijs en de ossehaas met een keur van uitgezochte groenten, die nog volgen. De gastronomen hebben voor een groot deel de hors d'oeuvre Zaterdagavond in de zaal van den R.K. Volksbond laten pas- seepen; die zullen zich straks wei te goed doen! Voor een stukje kreeft, een paar garnalen, een sardientje en eon stukje zalm hebben zij minder belangstelling. Maar de liefhebbers van die hartigheidjes dit maal getrausponeerd in foxtrot, rumba, Lambeth Walk en tango zouden de „hors d' oeuvre" niet gaarne gemist heb ben. Het was gezellig gemaakt. D: zaal was versierd met slingers groen en de firma Van Mcurs had kleurig verlichtingsmate riaal ter beschikking gesteld. Dj band, The 01. Rhythm Kings, was goed en de stemming patent. De gemiddelde leeftijd van de aanwezigen bieef zeker onder de 20 jaar, al waren er dan eenige ouderen, waaronder de rector, dr. A. J. D, Mak kink en mevr. Makkinkv. d. Plas, die bij den aanvang van liet dial door den praeses van den S.B.G., Dan te de Leeuw, welkom werden geheeten. De jongelui ooi al hel vrouwelijk deel had zich van dit dansfestijn voel voorgesteld. De kapsters waren aan liet werk gezet; japonnen werden dien avond voor het eerst gedragen. En een aantal oud-leerlingen van gymnasium en H.B.Sl zetten nog meer luister bij aan hel hal, door in liet zwart met een groot, wit en kiakend borstvlak ter balzaal te verschij nen! Het nas voor de jongelui e°n prettige avond! Derde lu<>' u--. I, ril! W O TC. „Symph- heeft Zaterdag en gisteren haar 1." erialff henlurht m Musi» Sarrum teldag 11a<I des feestvierend.- verect .--tl! O,- Voor épu stampvols zaal wera de Symphonic-revue nog weer eens len loonei te gevoerd, samengesteld en gere gisseerd door den voorzitter, den heer van W ij k< Doze hette atten wel kom, in het bizonder de vertegenwoor digers van de .zustervereeiiiging een 7-tal. Onder leiding van den heer G. C. Fonche liet de mondharmonica zich hooren, die „inarschende" het toonvel op kwam. De verbinding met de eigenlijke revue werd verkregen door hel verschijnen achter in dc zaal van een tweetal clowns, die eerst de orle schenen te zullen versloren, maar onder den indruk kwamen, van wat uit /en'n „houtje"' te halen was. Daarna I de tonneci afdeeiing haar beurt en vlo' werd de revue uitgewerkt, die be- i j uit: Bij mevr. Venion, een hulde aan de Helden der zee; Bij Koos een der clowns thuis; een liezoek aan het huwelijksbureau 't Komt in orde en een bezoek aan het home van de ver- ceniging café Amiciüa. Bij de finale viel ne aandacht op het oude (dat geheel „leeg" was) en het nieuwe vaandel, dal zwaar was van de veroverde medailles en zil veren lauwertakken. Iïet half dozijn be kers kon men moeilijk aan het vaandel bevestigen, maar ze hadden toch ook een p'.ardsje op het podium gekregen. Bij het hal, dat 3 uur duurde, zorg de de Hakkert Band voor lustige muziek. Gisteren werd een wedstrijd gehouden in dramatische een-aders in NIuvis Sa crum. Do zaal was goed gevuld en heeft ge noten van het gebedene, wat op een be hoorlijk peil stond. E«e jury, bestaande uit do heeren: J Albcrs, L. de Bruijn en J. Brouwer, kende de volgende prijzen toe. le. Ver. Dillettant, reg. G. Schenk, 88'/- pnt.; 2e. Ver. Onderling Kunstge not, reg. J. Jansson, 81J/g pnt.; 3e. Ver. Amicitia, reg. A. v. Doorn, GS'/a pnt.; 4e. Ver. Nut en Ontspanning, reg. A. Lameijn, 07. Begie-prijs: G. Schenk. UitspraakprijsMevr. A. de Jong.Meer burg. Hoogst aantal punten persoonlijke prijs heeren: A. de Kok en P. Veringmeier. Idem, dames: Mevr. A. de JongMeer burg, Mevr. VenderbosHendriks en Mej. G. Hendriks. Eervolle vermelding: kapper Caspar Brinkhaus. De voorzitter der jury, L. de Bruijn, reikte de prijzen uit met een toepasselijk woord. Vertooning cultureele film ver boden. De burgemeester heeft gisteren het verioonen in liet Monopole bioscoop, theater van de cultureele film: Bali, het eiland der demonen, verboden op grand van de Zondagswet. De directie werd Zaterdagmorgen door den commissaris van politie bet besluit van den burgemeester meegedeeld. Daarna is nog een onderhoud tusschen clen burge meester en de direclie gevo'gd. De burge meester bleef zijn bezwaar tegen het ver- tocnen van de film op Zondagmiddag om 12 uur handhaven; tegen een ver'ovming die om één uur zou beginnen, had de bur gemeester geen bezwaar. Fen groot mm lal personen, die de koude hadden getto' seerd om de mooie film te gaan zien, inoest gistermiddag 12 uur weer onverrichter zake terugkerren. De directie van bet Mouopo'e bioscoop theater heeft zich met den NeJ, Bioscoop bond in verbinding gesteld, die deze zaak ter hand zal nemen Fr wordt naar een uiolus ge/ochl, .In h<4 fa Hulsttakjesdag. De Zaterdag gehouden Hulsttakjesdag, georganiseerd door het Leger des Heils, afdeeiing Schiedam, ten bate voor het Kerstfeest der armen, is, ondanks de felle koude, een groot succes geworden. Niet minder dan ruim 2590 takjes zijn verkocht, waarvan de opbrengst bedraagt f 282.871/-. De plaatselijke leiding is voor dit suc ces zeer dankbaar, en zegt allen, die daar aan meegewerkt hebben, hartelijk dank. Commissie Hulp aan Spanje. Morgana) ona'wordt in Musis Sacrum een vergadering gehouden, welke wordt geor ganiseerd dooi de Commissie Hulp aan Spanje. Eeu van de onlangs teruggekeerde verplcegsteis, zuster A. Blauw, uit Am sterdam, en ds. A. Rutgers, uit Rotter dam, zullen hot woord voeren. Jubileum W. Westdijk. Gisleimotgen is in de Singelkcik het jubileum gevierd van den heer W. Westdijk, die 25 jam orgelist aan deze kerk is eit tevens bet feit herdacht, dat hij voor zestig jaar als orgelist begon. De jubi'aris werd aan de kerk ontvangen door een afgevaardigde van het kerkbe stuur. Een mis werd gezongen van Phi lip Loots. De mis werd gecelebreerd doos 1, - T ,v 1 'f S - r r V i' 1 K lanae ovetal veel belangstelling. Op den avond in het Passage Theater zal o.a. dc V. P. R. O.-fiim vertoond wor den en twee sprekers van naam zullen het woorl voeren. Opvoering van „Aladin cn de Wonderlamp". Voor de kinderen van de derde en vierde klassen dtr lagere school is Woon-Mag en Zaterdagmiddag door leden van de Schiedamsche Onderwijzerslooueehereeni- ging liet bekende verhaal „Aladin en cle wonderlamp" voor het oon-eel geschikt gemaakt door mej. A. Berk, opgevoerd. Deze opvoeringen zijn alleszins geslaagd. Er weid goe. gespeeld, de decors waren prachtig en hei bleek, dat do kinderen alles begrepen liet spanning volgden zij de lotgevallen van den jongen, die zooveel geluk had cn die zulke wonderlijke dingen kon laten doen door den „geest van de lamp", die wel in het bizonder zeer in drukwekkend was. De cc'tuums waren door dc medespelen- den zelf ontworpen en vervaardigd. Som mige waren wel een beetje Javaansch, maar Jat merkte het publiek toch niet. Het was m ieder geval toch echt Oostersch. Zaterdagnn Icag heeft de heer M Ger- meraad, \oorAttor van het comité van actie voor de openbare school, een iiort openingswoord gesproken en na afloop dank got recht aan de S.O.T. en de S.O.M., die ook deze heide middagen haar muzi kale rocuewerking, onder leiding van den heer D I eujes heeft gegeven, alsmede aan de heeren H. van der Gaag en A. Man in 't Veld, ontwerpers van de décors, en am mej. A Berk. 1 hoer A. H uks horn, voorzitter S.O.T,, hield vooraf nog een korte 1 i ei lm" te! het stuk. mis ontvangen door pastoor Meyer, die de gelukwenscheu namens liet kerkbe stuur aanbood en een gouden hor loge overlwndigde. Ook werd het woord gevoerd door den beer Breve, vice-presi dent van h"t kerkkoor, die een mand met bloemen aanbood. St. Nicolaaslecsfjc. Seined. Mondh. Vereen, „Vriendenkring" gaf Zaterdag j.i. een St. Nidolaasfeest in gebouw Eendracht voor leden, donateurs en hun kinderen De zaal was geheel be zet. Toen circa 7 uur de voorzitter, de heer Th. Zwanenburg, de bijeenkomst opende, was er reeds een vroolijke' stem ming. Onder leiding van den heer G. C. Hokke voerde bet geheeie corps ©enige nummers uit. Een Rotterdamsch dno heeft de aanwezigen prettig bezig gehouden. St. Nicolass heeft zich ook niet on betuigd gelaten. Met een gezellig samenzijn voor dc ouderen wera het geslaagde feestje besloten. Jubileum. Dinsdag zal het 40 jaar geleden zijn, dat dc heer E. Robberegt, chef-drukker bij de N.V. Drukkerij De Eendracht, aan dit bedrijf verbonden werd. - Door dc koude bevangen. Zaterdagnacht om half twee werd op de Burgemeester Knappertlaan alhier een Arabier, opvarende van het s.s. „Victoria City", liggende bij dc Scheepsbouw Maat schappij De Nieuwe Waterweg door de koude bevangen. Nadat hij in de politie post aan de Fr. Haverschmidtlaan weer eenisgzins op verhaal was gekomen, is hij naar zijn schip overgebracht. Schoorsteenbrand. In de woning van de familie van T. aan de Westfiajikelandschestraai alhier, ont stond Zondagmorgen een begin van schoor steenbrand, Het vuur is door den l>e\voner met behulp van buren, geUusehl. De brand weer behoefde niet uit te rukkr-'i Aanrijding. Hedenmorgen oin 7.30 uur gebeurde op den hoek van de Vondollaan en de Dirk van Wasscnaarstraat oen aanrijding tus schen een bestelauto dei R.Tbe stuurd door K. uil Schiedam on een personenauto, liestuurd door P.Keven eens uil Schiedam. De bestelauto reed in de Vomleliaan, gaande in de richting Bur gemeester Knappei tlaan. De personenauto reed uil de Dirk van Wassenaarstraat, rechtsaf de Vondellaan in. Op den hoek kwamen [wide motorrijtuigen met elkan der in botsing, ten gevolge waarvan /.ij aan de voorzijde schade opliepen AGENDA. SCHIEDAM. Heden e.v.d. Pasasge Theater, 8.15 u. 1. Paniek in Hollywood. 2. De man, die tweemaal leefde. Heden e.v.d. Monopole bioscoop I heater, 8.15 uur. 1. Jongens in n uforin. 2, De dertien lanciers. 19 Dec. Zaal R. K. Volksbond, 8 uur. Herdenkingsavond 25 jarig Iinslaan. Chr. Gymn. Vereen. D. 0. K 19 Dec. Vereemgingslokaal, 8 u. Film voorstelling N.C.R.V. 20 Dec. Musis Sacrum, half 3. K oral mid dag Ned. Vereen, van IJuisvrou- v wen. 20 Dec. Musis Sacrum, 8 u. Comité Hulp aan Spanje. Spreker dr. A. R. Rutgears.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2