Verslag van den Gemeenteraad Radioprogramma's HET V-B' tS> RIVERSIDE DRIVE V-ergadöriag van Vrijdag 16 Deo. 1938, 's avonds 8 uur, ten st&dhuize. Voorzittex burgemeester mi. dr. F. L. J. van Haaien. Gemeentebegrooting 1939, Algemeens beschouwingen. ii. De beer Kedde (comm.) vervolgt: Verboden vergadering. Tenslotte nog iets over het politiebeleid Ook spr. beeft klachten over een minder soepel optreden ten deze; die zijn e\ea- eens van de rechterzijde gehoord en daar om dringt spr. aan op het betrachten van de meest mogelijke soepelheid. Ten aanzien van het verbieden door den burgemeester van een vergadering, die de Nieuw Malthusiaauséhen Bond hier wilde houden, hebben, tiaar spr.'s overtuiging de rechtse he heeren in den raad een slag ia de lucht gemaakt. Het gaat hierbij niet om een beoordeeling van de principes en het streven van dien bond; het gaat om de vraag, of de burgemeester in deze aange legenheid juist gehandeld heeft. Dht is in het geding en niets anders. Spr. zaf hier niet ,en buiten den raad niet, de principes van den Nieuw Maithu- siaanschen Bond verdedigen. Maar het is absoluut onjuist, dat alle zedelijke verwilde ring in óe maatschappij de schuld zijn van dezen bond. Spr. is geen lid van den Nieuw Malthusiaanscbeji Bond en heeft in anderen vorm csritiek op dien hond... De heer Th. J. li v. d. Berg (o.h.) Bat pleit voor u! De heer Kedde (comm.)Maax van die organisatie maken ook wetenschappelijke menschen en menschen met naam deel uit Als men dien bond wil bestrijden: goed1. En als de R. K. niets van den Nieuw Ma- thusiaanschen Bond moeten hebben, kan spr. dat begrijpen en wil dak standpunt ook eerbiedigen .maar dan moet men toch niet in den vorm ,als hier geschied is, over dien bond spreken. Bij het ter sprake brengen van het ver bieden van de vergadering van den Nieuw MalthustaanscSien Bond te Sdbiedam in de Tweecüe Kamer heeft de minister naar spr.'s overtuiging al is bet dan ook in diplomatieke bewoordingen duidelijk gezegd, dat de burgemeester abuis was. In de M. v. A. wordt o.a gezegd: Overi gens is de minister geneigd eerder een ont kennend dan een bevestigend antwoord te geven op de vraag of de burgemeester zijn verbod tereebt heeft gegrond op de wet van 1855 (die het recht van vereeniging en vergadering regelt). Spr. meent, dat dit wel voldoende zegt. Mag een vergadering van een organisatie, die niet verboden is belemmerd worden en dus het recht op vereeniging en ver gadering beknot worden? Het antwoord moet: neen luiden. De heading van rechts. Mevr. Benthem heeft hier mededeeüngen gedaan omtrent het optreden van de po litie tegenover de soc.-demociaten en de moderne arbeidersbeweging. Het heeft spr. sterk getroffen, dat men over dat optreden van rechts niets heeft gehooid.. Hoe denkt men in dat kamp over het optreden van den burgemeester Men beeft van die zijde wél ten onrechte den Kieuw Malthusiaanschen Bond hier in 't ge ding gebracht ,maar niets over bet beleid van den burgemeester ten aanzien van de gevallen, die mevr. Benthem ter sprake heeft gebracht. Is het, omdat het hier soc.- democraten, de moderne arbeidersbeweging en communisten betreft? Men moet deze dingen ruimer bezien. Dat de vrijheden en rechten van de burgerij niet worden aangetast, is ook een zaak, die *6© rechterzijde ten zeerste moet inle resseeren. Waar toegekende rechten en vrijheden worden aangetast, dient daarlegeu stelling te worden genomen. De hoer Th. J. L. v. <1. Berg (ch.) Die vrijheid tocht Buiten de wet. De heer Kedde (comm.)Mevr. Ben them deelde mee, dat op een beslo'en ver gadering twee rechercheurs verseTienen. Het gaat niet tegen die politie-beambten; die gedragen zich ook tegenover ons correct en doen hun plicht Maar als in besloten vergaderingen rechercheurs verschijnen, dan kan dat ook geschieden op een gewone partijvergadering. Men kan dus verwachten, dat de commissaris van politie, als bij mor gen hoort, dat een ledenvergadering wordt gehouden, ook een paar rechercheurs stuurt om die bijeenkomst bij te wonen. Als de ééne vergadering besloten is, en de politie komt controle uitoefenen, kan datzelfde ook geschieden op een andere beslaten ver gadering. Maar dat is een aantasting van de grondrechten en is een optreden van de politie buiten de wet! Onlangs zou een vergadering worden ge houden van lezers van het ^Volksdagblad". De heer v. d. Kraan '(cR-): Bestaat dat nog? De heer Van Duinhoven (s.d.) Veel menschen verwachtte je toch zeker niet? heeft niets uitstaande met het verstrekken of niet-verstrekken van vergunningen voor vergaderingen. Het eenige wat min of meer begrijpelijk is te achten, zou een nauwlet tend toezicht zijn, dat geen ambtenaar lid van de Communistische Partij is of wordt. Ook dit zou <jn rechtmatig zijn, maar het zou een aangelegenheid zijn, die in het zelfde vlak ligt. Maar het ambtenaren verbod koppelen aan het weigeren van alle vergunningen, is volledig onrechtmatig. Nog tea openbare vergadering verhinderd. De heer Kedde (comm.): Die vergade ring was alleen toegankelijk voor abomne's en daarop zou de actie voor de krant wor den besproken, tevens zou wat muziek worden gemaakt Een vergunning voor die vergadering werd echter den organisatoren onthouden. Deze hebben toen gezegd: Als die vergadering niet in dezen vorm mag worden gehouden ,dan maken we er een openbare vergadering van, die ook voor niet-lezers van het Volksdagblad" toegaa ielijk zal zijn. De commissaris van politie deelde toen echter mee: Als die bijeenkomst doorgaat, zal ik haar beschouwen als een verkapte vorm van een besloten vergadering eai is het mogelijk ,dat vergunningen, die den zaalhouder zijn verleend, in gevaar komen I Dat is het houden van openbare vergaderingen, waartoe ieder liet redht heeft belemmeren! De commissaris van politie kan eerst beoordeelen, of een dergelijke vergadering onrechtmatig is, in dien deze gehouden wordt; dat kon hij in dit geval niet van te voren beoordeelen. Wat nu geschiedt is het practisdh onmo gelijk maken van het houden van open bare vergaderingen. Een onjuiste conclusie. Het vorig jaar heeft spr. reeds uitvoerig de houding van den burgemeester tegenover de Communistische Partij besproken. Nu wil spr. er alleen dit van zeggen, dat hij die houding onrechtmatig adht. Den leden van de Communistische Partij zijn bij de Grondwet dezelfde rechten gewaarborgd als alle andere Nederlanders. Als de burgemeester zegt: Ik moet de opvattingen van de hoogere instanties vol gen, die hebben het verbod voor ambte naren ingevoerd om lid te zijn van de Com munistische Partij en daarpit condtudeer ik, dat ik alle vergunningen aan die partij moet onthouden, is de burgemeester toch heelemaal mis. Dat ambtenaren-verbod De machLspsychose van onzen tijd. De burgemeester heeft véle en groote bevoegdheden, maar de uitoefening \an die bevoegdheden mag nooit ingaan tegen de bedoelingvan de Wet en tegen wat in de Grondwet is vastgelegd. Een be voegdheid van den burgemeester kan schijnbaar steunen op de wet of op een verordening, maar als de uitoefening van die bevoegdheid ingaat tegen de grond wettelijke rechten, houdt daar de bevoegd heid op. Als de burgemeester toch zijn macht gebruikt, handelt hij in strijd met de Grondwet. En dat is een ernstige zaak, vooral in dezen tijd! Ze gaat niet alleen de communistische partij aan! In de Tweede Kamer is de opmerking ge maakt: Vele burgemeesters zijn onder den invloed gekomen van de machtspsychose van dezen tijd! Bevoegdheid is macht, maar als deze valt buiten de wet, dan is dat gezag en is die macht geworden: dictatuur. Eerbied voor het gezag en voor het ambt (van burgemeester) berust niet op een mystiek© grootheid, maar op iets concreets en kan getoost worden aan de practijk. Wij willen ook eerbied voor het gezag, maar dan moet bij de uitoefening van het gezag het recht tot uitdrukking komen. Ontoelaatbare censuur. Waarop berust recht van censuur op een besloten vergadering? Waarom eischt de politie den tekst van wat gedeclameerd zal worden en van tooneelstukken eerst ter inzage? Die censuur wordt uitgeoefend en morgen kan overeenkomstig dat zelfde recept de eïsch gesteld worden voor een besloten vergadering: Laat mij eerst eens zien wat de voorzitter op die bijeenkomst gaat zeggen! Op besloten vergaderingen, die alleen toegankelijk zijn voor de leden, mag geen censuur worden uitgeoefend! Dat is in strijd met de wet! Een persoonlijke verklaring, De heer Bergman (s.d.) vraagt bet woord voor het afleggen van een per soonlijke verklaring. In de Schiedamsche Courant staat ver meld, dat spr. in de vorige vergadering, toen do heer Hoogendam sprak over de Baronie", geïnterrumpeerd zou hebben: Daar verdienen wij niets aan! Dat is volkomen onjuist! Da voorzitter zou spr. trouwens tot de orde hebben ge roepen, indien hij (spT.) die interruptie zou hebben geplaatst. Spr. zou willen, dat do verslaggever voortaan wat voorzichtiger was, want op deze wijze wordt de goede verhouding tusschen de raadsleden in gevaar gebracht De heer Hoogendam (a.r.) deelt mee, zijn ontstemming over de interruptie, die spr. niet gehoord heeft, vóór de verga dering ter kennis ran den heer Bergman te hebben gebracht Na echter de heer Bergman deze verklaring heeft afgelegd en hij dus niet de bedoeling heeft gehad iets grievends aan het adres van spr. te uiten, neemt spr. daarvan acte en ver klaart zich met de verklaring content. De heer Th. J. 11. v. d. Berg (oh.) DONDERDAG, 19 Januari 1939. Hilversum I, 1875 en 301,5 M, A VRO-uitzending. 8.00 Gramofoon. (Om S15 Ber.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orkest en solist (In de pauze: Declamatie. Om 12.15 Ber 12.30 Gramofoon. 1.30 Orkest 2.00 Cau serie. 2.30 Concert. 300 Cursussen. 3.45 Orgel en cello. 4.00 Voor zieken en thuis- zittenden. 4.30 Viool en piano. 5.00 Week-Kaieidoscoop. 5.25 Gelukwenschen 5.30 Orkest en Trio. (In de pauze: Ber.) 6.30 Sport. 7.00 Voor de kinderen 7.05 Dtansorkes'. 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. 8.20 Orkes! en solist. (In de pauze: Cau serie). 10.30 De Trviligt Sereriaders. (Om 11.00 Ber. 1130—1200 Orgel. Hilversum II, 415,5 M. S.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. S.00—9.15 Gramofoon. (Ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gramofoon. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig half ur. 12.00 Ber. 12.15 Orkest. (1.00—1.20 Gramofoon). 2.00 Handwerkuurlje. 3.00 Zang en piano. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoon. 5.00 Voor de jeugd. 5.30 Or gel. (Ga. 6.30 Ber.), 6.30 Causerie. 7.00 Ber. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Gramo foon. 8.00 Ber. »8.15 Oratorium. (905 9.35 Causerie). 10.15 Ber. 10.45 Gym nastiekles. 11.00 Gramofoon. Ca. 11.50 12.00 Schriftlezing. Droitwieh, 1500 M. 11.20 Orkest en solist. 12.20 Kwintet en solist 12 50 Zang en cello. 1.20 Orkest. 2 20 Gramofoon. 2 50 Harp-Trio. 3.35 Orkest en solist 5.20 Orkest. 7.00 Orkest. 9.45 Ensemble 10 55 Trio. 11.20 —12.20 Dansmuziek (gramofoon). Radio-Paris, 1648 M. 9.00, 10,00, 10.25 en 11.20 Gramofoon. 12.35 Zang. 1.05 Orkest 2.35 Zang. 2.50 en 3.30 Gramofoon. 3.35 Piano 3.50 Zang, 4 35 Viool. 4 50 Piano. 5.25 Ka mermuziek. 7 20 Orkest 8.05 Gramo foon. 8.35 Zang. 850 Orkest en solist. 10.55 en 11 301135 Gramofoon Keulen, 456 M. 5.50 Gramofoon. 630 Orkest 7.50 Or kest. 9.209.50 Volksliederenconcert 11.20 en 12.35 Orkest 1.30—2.20 Con cert 3.20 Gramofoon. 4.50 Concert. 5.55 Gramofoon. 7.30 Orkest. 9.35 Gramofoon 9.5011.20 Orkest en solisten. Brussel, 322 ea 484 M. 322 M. 12.202 20 Bont programma. 5.20, 6.50 en 7.23 Gramofoon. 8.20 Operette. 10.3011.20 Gramofoon 484 SI. 12.20 Gramofoon 1250 en 1.30 Orkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoon 6.35 Viool. 6.55, 7.35 en 8.20 Gramofoon, 9.20 Symphonie-orkest 10.30—11.20 Viool en piano. Den tsdilindsend er, 1571 M. 7.30 Orkest en solist 9.55 Opera. 10.35 Gramofoon. 10 40—11.10 Opera- SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Donderdag, 18 Januari 1939. Programma 3. Keulen 8.00, Pauze 9 50—10.03, Parijs Radio 10.00 Brussel (Vlaamsch) 12.35, Dianmarks Radio of Diversen 2.20 Beutschlandsender ca. 235, Keulen 3.20* London Regional 4.30, Keulen 4.50,' Brussel (Vlaamsch) 5.20, Brussel' (Fransch) ca. 6.35, Keulen 7.20, Milaan 8.20, üanmarks Radio of Diversen ca. 11.05 Programma 4. Brussel (Vlaamsch) 8.00, Diversen 9 20— 10.35, London Regional 10.35, Droitwieh 12.20, Parijs Radio 2.50, London Re gional 3.10, Droitwieh 3.35, Boedapest of Diversen ca. 6.40, Droitwieh 7.Q0. Programma 5. Luxemburg 8.209.20 Concert, Bi versen 9.20 10.35, Luxemburg 10.35 11.20 Concert, Keulen 1120 12.20 Concert, Brussel (Franschf 12.20 12.50 Gramofoon, 12 50 1.20 Omroep-klein-orkest, 1.301 50 Omroep-klein-orkest, 1.502.20 Graxno foon, Luxemburg 2.355.50 Concert, Radio P.T.T. Nord 5.506.20 Gramofoon, Regional Programma 6.20—6 50 Orgel- voordracht, 6.507.20 Concert, Brus sel (Vlaamsch) ca. 7.237.50 Gramofoon, 7.50—8 20 Nieuwsberichten NIR, 820 9.05 Operette, Diversen 9.05ca. 9.20. Brussel (Vlaamsch) ca. 9.2010.20 Operette, 10.2010.30 Nieuwsberichten N.I.B., 10.301105 Gramofoon, Brus sel (Vlaamsch) of Diversen 11.0511.20, Luxemburg of Diversen 11.2011 35 Concert, 11.3511 50 Dansmuziek. zegt, dat bet bier iemand betreft, die zich niet op deze plaats kan verdedigen. De voorzitter: Wilt u over de „Ba ronie" spreken? De heer T'h. J. L. v. d. Berg (oh.): Neen, het gaat over den verslaggever. Ik heb die interruptie ook gehoord en moot er tegen opkomen, dat do verslaggever zoo bejegend wordt. Dat verdient hij niet! De heer Blazer (s.d.): U bent dan zeker de eenige geweest, #die het gehooTd heeft! De heer Bergman (s.d.) zegt tijdens het betoog van den beer Hoogendam in de vorige vergadering een gesprek te hebben gevoerd en daarbij heeft spr. een schert send1 woord gesproken I Mevr. Benthem—de Wilde (s.d.) bevestigt dit. De voorzitteT zegt, dat hij een in terruptie van den heer Bergman, als waar over hier gesproken is, zeker niet van den heer Bergman verwacht. Spr, acht het beter, thans over deze zaak niet te spreken. Spr. neemt aan, dat de beer Th. J. L. v. d'. Berg ook die interruptie meient te hebben géhoord en het daarom vooir den verslaggever opnefèmt. Maar het is beter daarop thans niet verder in te gaan. (Wordt vervolgd). Rechtszaken 6) „Laat eens kijken. Ik weet zeker, dat ik steno waar ik nu sta. Maar... ja, u hebt toch gelijk. Ik moest opeens hard lachen om een gezegde van haar en heb toen achteruit tegen de boekenkast ge leund. Ik heb mijn arm werkelijk rop die plank gesteund f Maar hoe kunt u we ten..." „Het is een geluk dat uw personeel niet al te netjes op deze kamer is. Boven op die boekensast ligt een flinke laag stof. Daaraan is te zien, dat dit boek, wat er bovenop bgt, verschoven js. Kijkt u maar, de plek, waar dat boek lag, is de eenige plek, die stofvrij is. En uw rechtermouw zit aan den eüel/oog vol stof, zoodat ik veronderstel, dat u daarmee in aanraking met die ster bent geweest en tijdens het lossen van het schot op die bovenkant leunde." „Ik geloof, dat hef schot juist werd af gevuurd,, toen ik op die kast leunde." „Wilt n die'ze'fde houding nog even aannemen? Maar ik zou graag hebben, dat de inspecteur mijn bewijsmateriaal eerst even bekeek." Gerrity kwam grommend naar de boe kenkast toe, bekeek die nauwkeurig en daarna de mouw van Garrison. „Misschien heb je gelijk. Ga verder, Hand." „Goed zoo, mijnheer Garrison," wendde deze zich tot den bankier. „Leg nu uw elle boog op die boekenkast. Neemt u, zoo mogelijk, dezelfde houding aan, als toen het schot were afgevuurd." „Ik gelooi, dat ik zoo stond," zei Gar rison. „Dan staat u met uw lichaam naar het midden van de kamer toe," merkte Hand op. ,Keek u ook die richting uit?" „Neen. Ik weet zeker, dat ik naar miss Venora keek. Over mijn schouder heen. Zóó. Ik zag, dat ze een schok kreeg, maar besefte nog met, dal ze getroffen was. Ik keek haa«tig rond Toen hoorde ik haar zuchten. Ik kceroe me nog net op tijd om, om haar op den grond te zien val len. Het was verschrikkelijk. Afgrijse lijk!" Hana z«, aat Garrison daar niet lan ger benoefde te blijven staan en met een zucht ran verlichting ging deze weer op zijn stoel zillen." „Kunt u ons mededeelen,, of miss Ve nora vijandc had?" vroeg Hand verder. „Kent u iemand die reden had, haar naar het leven te staan?" Garrison sloeg met zijn vuist op de stoelleumn". D»t is het nou juist," riep hij uit. ,Dat meisje had geen enkelen vijand Zelfs in Let theater was niemand jaloersch op haar Ze ging haar eigen weg en die weg wa~ hmj niet gemakkelijk. En dat wil hel wat zegden bij het toon cel. Van onder af teyonnen. En iedereen was blij met haar succes. Ze was uniek. Ze vergat een vrienu nimmer, zelfs niet de kleine menschen, waarmee ze in het be gin had moeten samenwerken. Iedereen mocht baar graag. En nu ze eindelijk bet toppunt bereikt had... dit. Ik begrijp er niets van!' „Kent u baar al een poosje?" „Nog niet lang Mijn vrouw is aan het tooneel geweest,- zooals u weet. Miss Ve nora spedae een kleine rol in haar laat ste opvoering. Ik dacht, dat ze wel voor „ster" geschikt was en daarom financier de il een revue voor haar. Van het eer ste begin ni was die een groot succes." Hand wendde zich van Garrison af. „Ik denk, dat dit voorloopig genoeg is, in specteur," zei hrj tot Gerrity. „Dan zijn wc voor het oogenblik klaar, mjjnheer Garrison,*" zei Gerrity. ,„Ik zou nu graag de anderen een verhoor afne men. Dat zeden we..." Een bescheiden tikje op de deur onder brak hem. Hg deen' open. Een groepje mannen, met Tim aan het hoofd, stond op den d-empel. En ik herkende dr. Ri chards, dsn poli tied okter. „Zoo, dokter, komt u binnen," zei Ger rity. „We zjjn hier net klaar." Dr. Ritharus kwam de bibliotheek met ambtelijke waardigheid binnen. „Waar ligt ze?" vroeg hij, zijn instru- mententaschje neerzettend. „Daar achter dien stoel," wees de in specteur, die zich dan tot de andere man nen, afromstig, naar ik zag, van het hoofdbureau, wendde. ,Neem foto's en tee- ken den omtrek van het lijk op den grond met krijt aan/ beval hrj. ,,U kunt haar laten vervoeren, wanneer u maar wit, dokter." „Hallo, Hand," zei de dokter, mijn vrien 1 de h3na' drukkend. „Hm. Heel erg, wat?" wees lil, op het meisje. „Ja, jon gens, neemt die foto's maar." Garrison, rte inspecteur, Hand en ik liepen de gang op Twee mannen kw'amen naar Gernty toe. „Hoe ligt het geval, in specteur vroegen ze. „Binnen op tafel vinden jullie een pistool met parelmoeren kolf," antwoordde Ger rity. „Met een massa vingerafdrukken. Of er" nóg andere te vinden zijn, weet ik niet, maar zoek er zelf maar eens naar." Toen de beide mannen weg waren, wendde Gerrity zich tot Garrison. „Ik- zou die aneere leden van het gezelschap ook graag ondervragen," zei hij. ,.Eén voor één. Waar kan dat het beste?" „Ik zou denken op mijn werkkamer," antwoordue Garrison zenuwachtig. „Kijkt u eerst zelf maar eens." Hij bracht ons door de gang naai de hal, waar hi, een deur opende en het licht opdraaide. Het vertrek - was van de zelfde iroolie afs de bibliotheek en lag Diefstal en heling Uitspraken van de rechtbank te Rotterdam. Do rechtbank te Rotterdam heeft gis teren in de volgende zaken vonnis ge wezen De 22-jarige suikerwerker W. S en de 28-jarige kapper C. S, broers, beiden ge detineerd en wonende te Rotterdam, had den ia Augustus ingebroken in een pand- waar hun zu°ter als dienstbode werkzaam was en dte een sleutel van bet buis in haar bezit had. De hoeren hadden een geldkistje, inhou dende een gouden tientje en eenige hon derden Fransche francs en een busje met f12 medegenomen. De rechtbank veroordeelde W. S. tol een gevangenisstraf van U/2 jaar, met af trek van de voorloopige hechtenis, te on dergaan in een bizondcre strafgevangenis, en C. S. tot een jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorloopige hechtenis. C. S. werd bovendien wegens diefstal van rijwielen veroordeeld tot een gevan genisstraf van 1 jaar. Wegens heling ia deze zaak werd de 30-jarige losse werkman M J. C. de W., wonende te Rotterdam en gedetineerd, stief vader van C. S., veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorloo pige hechtenis. Ter zake van heling, eveneens in bo venstaande zaak, werd de 24-jarige meu belmaker A. de J. veroordeeld tot een gevangenisstraf van 8 maanden, met af trek van voorloopige hechtenis, waarvan 4 maanden voorwaardelijk, 3 jaar proeftijd, waarvan 1 ïaar onder toezitht van het Lager des Heils. er vlak naast. Middenin stond een maho niehouten bureau ministro. Gemty liep naar dat bureau toe en keek het vertrek rond. „Staat dit vertrek op ©enigerlei wijze met de biblkoheek in verbinding?" „Do bibliotheek is aan den anderen kant van den muur daar," antwoordde Garrison. „Maar er is geen tusschendeur. Is dit vertrek geschikt?" „Uitstekcnc. dank u. Ik zal hen hier één voor één laten komen. Dan raken we niet in du war. Gaat u nu maar terug naar de kamer bij de anderen." Garrison liep lanezaam naar de deur toe. Daar draaide hij zich half om. Hij keek ons een oneen blik verdrietig aan, als wilde bij iets zeggen. Maar meteen keer de hij zich om en verliet haastig het vertrek. Hoofdstuk III. Voorloopig onderzoek. inspecteur Gerrity legde beslag op het bureau in de werkkamer. Hij schoof het zoo, dat het reent tegenover de deur kwam te staan. Met een te%meden knikje liep hij naar de gang en riep: „Tim, kom eeiis binnen." De brigadier kwam stoer de kamer bin nen. „Jawel, inspecteur." „G; naar de kamer, waar het gezel schap is en vraag daar: „Is inspecteur perrity soms bier?" (Worat vervoigitr). Naar het Engelsch van Stanley Hart Page THEE doet iejjoedï

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6