Sparta Ö-3 Hermes-D.V.S. Een verdiende overwinning der Rotterdammers. Gemengd Nieuws TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT SPORT» VOETBAL* Ook de Waal is buiten haar oevers getreden en heeft de Waalkade te Nijmegen onder water gezet Oude Vrouw in haar woning vermoord Het vlot niet erg met Hermes-D.V.S. in 1939. Nederlagen, met 51 en 3 0 op achtereenvolgende Zondagen zijn wel groote teleurstellingen voor den aanhang vin een clulj, die voor acht dagen nog mot kam pioensaspiraties rondliep. En mocht de uilslag den vorigen Zondag nog geflatteerd heeten, erkend moet worden, dat de score van 3—0 den Spartanen volkomen toe kwam. Tot aan de rust was er nog wel span ning, al zat het Sparta in deze helft allerminst mee. De blanke stand gaf dan ook de verhouding der partijen niet weer. Vooral Voormolen, die goed op dreef was, had geen geluk met zijn scholen, waar van er drie (o.a. een strafschop), van de lat terug sprongen. Deed het spei aanvankelijk nog wel een goeden wedstrijd verwachten, reeds voor do thee zakte hel spelpeil bedenkelijk. Vooral liet plaatsen liet bij bride partijen nogal wat te wenschen. Beide elftallen speelden in de W-for matie, waar zij, beschikkend over snelle buitenspelers,, hardwerkende binnenspclers en een doortastenden middenvoor, ook wel geschikt voor zijn te achten. Van de vier buitenspelers was Seton gisteren ongetwijfeld de beste. Met Den Boer, die, indien noocïig, tactisch met hem van plaats verwisselde, vormde hij een goeden vleugel. Van dezen kant dreigde dan ook voor H-.D.V.S. meer gevaar dan van rechts, waar Van Duin. die het vorig jaar aan zijn voet geopereerd is, liet we! wat heel voorzichtig aandeed. Ook B. Janse speelde gisteren, vooral voor de rust, verdienstelijk. Hij bracht het er beter af dan Borrani, die tegen Moyer niet veel in le brengen had. Den Schiedanisclien binnenspelers treft geen blaam; zij werkten beien.n hard en vooral •Slolk gar daarbij oordeelkundig spel te zien. Lex Janse kan vee: heter. Hij was gistermiddag een klasse minder dan Voor molen en kreeg legen de stevige Sparta- baeks niet veel kans tot schieten. Van de middeuspclors willen wij vooral Meyer noemen, die een aantrekkelijke par tij voetbal speelde, al was zijn aange- i en lïiet altijd zuiver. Nu John de ltor- ver naast zijn vader van de tribune af liet spel moest gadeslaan, was Houtman van de achterhoede naar de spilplaats ver huisd, waar hij het er niet kwaad af bracht. Achter vormde bij Sparta de invaller Verheul mek. Wilson r <S'i<_-steyig: bankstel, dat van opruimen- hield, waarbij echter niet veel belangstelling bestond waar de bal terecht kwam. Mot de achterhoede onzer starlgenooten wil het niet erg. Zij doen wel goede dingen, maar af en toe -ging het toch ook nogal eens raar toe voor het Her mes-doel, dat overigons door Beun voor treffelijk werd verdedigd. Aan de drie doel punten haa de Keeper geen schuld. Ook Pil, in het Rotterdamsche doel, kan qp een goeden wedstrijd terug zien. Het spel was over het algemeen nogal stevig en werd naar het einde toe af en toe wat onvriendelijk. Bewust unfair werd er echter niet gespeeld en scheidsrechter Boeré, die rus'ig en mot tact leidde, had dan ook geen. moeite den strijd tot een goed einde te brengen. De wedstrijd. Om twee uur traden de volgende elftal len aan Hermes-D.V.S.: Beun. Srn.it, Tlieo Janse. Fromberg, A. v. d. Tuvn, Van Buitenen. Stolt, Bos. B. Jansen, A. Janse, Borrani, Seton, Voormolen, Van Den Boer, Web er, Dekker, Houtman, Meyer. Verheul, Wilson Pil, Sparta: Duin, Nauwelijks is de bal aan het rollen, of beide doel verdedigers moeten al ingrij pen. Snel gaat het spel op en. neer.'B. Janse onderscheidt zich eenige malen. Ver heul brengt zijn doelman in moeilijkhe den, door gevaarlijk terug te spelen, maar Pil redt de situatie, door resoluut in 'te grijpen. Aan den anderen kant schiet Voor molen naast. Een strafschop, wegens hands, op net Herrnes-D: V.S.-doel, schiet Voormolen hard tegen den lat. Kort daarop komt de Sparta- middenvoor alleen vlak voor Beun te staan;* zijn zachte schot wordt echter door dezen gestopt. Sparta neemt dan meer en meer het spel in handen Een lang schot gaat ra kelings naast het Scluedamsche doel. Missen van Verheul stelt B. Janse in slaat een schot te lossen, dat door Pil gehou.<<en wordt. Een vrije schop van Meyer stopt 'Beun, maar hij kan den bal niet m zijn macht krijgen. Nadat de bal is weggewerkt, volgt weer een hoog schot van Meyer, dat goed wordt gestopt. Bormn. schiet dan uit een moeliJijke positie in, maar de bal springt van Meyer's knie naast het doel. Als Bos een goed'schot heeft afgevuurd, volgt even later een goede pass van Lex Janse naar Bob Janse, die een scherp schot lost, dat Pil met veel moeite volgens sommigen achter de lijn houdt Na een hall uur spelen lost Meyer een kogel, welke door Beun het veld in wordt gestompt. Voormolen vangt den bal op en knalt tegen den J*at, waarop Weber ver naast schiet.' Uit een felle doelworsteüng belandt de hal in het Schiedamscbe doel, maar we- gens buitenspel' staan van Weber wordt het punt niet toegekend. B. Jans» schiet eens scherp over het Sparla-ooel. Aan den anderen kant schiet Voormolen weer eens tegen bet kruispunt van paal en. lat. Nadat Pil nog een hoog schot van Borrani heeft gehouden, gaat de rust mei dubbel-blank in. Na de hervatting worden al spoedig eenige hoekschoppen op beide doelen ge nomen, bij één waarvan Borrani naar de rechtsbuitenplaats komt wandelen, om den bal achter te plaatsen. Een schot van Houtman gaat rakelings naast. Het spei wordt in'msschen harder. Houtman houdt Van Buitenen eens bij zijn baadje vast, wat hem een vrije schop kost. Uit een Sparlaansche aanval komt don bal bij Den Boer, die een lagen, onlioud- baren scauiver inzet, waarmede Sparta de leiding - .neemt „(0—1).- Het spel wordt nogal eens onderbroken som een vrije schop te nemen. Als Meyer den bal hoog voor het doel plaatst zet Voormolen er zijn lioofd on der maar Beun redt. Een goed' door Van Duin genomen hoekschop stompt Beun weg, de bal komt echter terug en Voormolen schiet in den linker-beaedenhook. (02). Het blijft vrije schoppen regenen. Uit één hiervan, goed' door Van Buitenen ge nomen, kan til maar net den bal weg- stompen. Theo Janse mist eens lealijk, hij herstelt zich echter nog bijtijd's. Even later voor komt zijn hoofd een zeker doelpunt. Het Hermes-doel ontsnapt aan een groot gevaar als Weber uit een hoekschop via den rug van een Kermes-speler en den paal naast schiet. Uit den hoekschop weet Beun den hal weg te stompen. Houtman krijgt het leder en schiet hard in. Beun redt schitterend, wederom ten koste van een hoekschop, waaruit de bal dan ein- lijk wordt weggewerkt. Uit een goede voorzet van Van Duin kopt Voormolen in; Beun redt fraai. Even later staat Voormolen weer alleen voor het Hermes-D.V.S.-döelonhoudbaar voor Beun schiet liij hard en laag in. (03). Het is dan kwart voor vier en het pu bliek verlaat in groote drommen het veld Nog noteeren wij een goeden aanval van Sparta's linkervleugel, waaTbij Den Boer aan de lijn terecht komt en Seton naar binnen zwenkt. Den Boer schiet echter naast. Als tenslotte Beun nog eens Voor molen den bal tusscbem de voeten heeft weggegraaid' en Pil een goed schot van Stolk heeft gehouden, komt het einde met den stand 03. Aan de deelnemers ven de „Dingaansvlucht" naar Zuid Afrika is Zaterdag te Den Haag door de K.LM. een lunch aangeboden, j V.t.n.r.: de Zuid Afrikaansche gezant, dr. H. D. van Broekhuyzen, A. Plesman, en jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland Door ecu overwinning in zijn laatste partij tegen De Leeuw heeft Van Vliet gisteren te Amsterdam het nationale biljartkampioen- sdmp cadre 45/2 veroverd. De kampioen en zijn echtgenoote bewonderen de gewon- nen jm-ijzen. Moord in Parijs opgehelderd. De Parijsche politie heeft voor eenige dagen geledea in een koffer in een hotel kamer in de Eransche hoofdstad een lijk gevonden van zekeren Victor Juguet, die werkzaam was aan boord1 van het mail- schip „Paris". De politie richtte haar on derzoek vooral op de voornaamste Fran- sche havens, en na vijf dagen heeft zij gisteren te Bordeaux een Italiaan, Joseph Resial, gearresteerd', die bekend heeft, de hotelkamer te hebben gehuurd' en de kof ter er zelf hoen te hebben gebracht. Hij heeft eveneens bekend', op het spaarbank boekje van Juguet geld' te hebben geïnd. Hij ontkent evenwel Juguet te hebben ver moord' en beweert te hebben gehandeld overeenkomstig de instructies van zekeren „Legrand1". Zijn vingerafdrukken komen echter overeen met die welke in de parti culiere woning van het slachtoffer zijn ge vonden. Afschuwelijk misdrijf in den Jordaan. Haar kleinzoon gear resteerd. Een afschuwelijk misdrijf is Zater dag in het hartje van den Jord'aan te Amsterdam gepleegd. Een 82-jarige vrouw is op vreeselijke wijze in haar woning, Lindengradit 148f eerste etage, vermoord. In verband biermede is haar 19-jarige Kleinzoon gearresteerd. De vrouw, die reeeds jarenlang weduwe is, woonde luim acht maanden op de kleine etage boven den grulterswinkel van J. Wildeboer. Zij was een eenzelvige vrouw, die met heel weinig menscihen omging. Zij heeft één gehuwde dodhter, een 42-jarige vrouw, die met haar gezin op de Palm- gracht woont. Deze vrouw, de moeder van den gearresteerden j'ongen, heeft Zaterdag middag om ruim half drie het afgrijselijk misdrijf ontdekt. Tot liaar ontzetting zag zij, dat de oude vrouw dood was. Op liaar gezicht telg oen handdoek en daaroverheen had de moorde naar want het was direct duidelijk, dat hier 'nmisdaad was gepleegd1 een kussen gelegd. De voeten van de vrouw waren met een touw gebonden. Luid gillende riep de dodhter om hul'p, de buurvrouw, die liaar binnengelaten liad' en diens zoon Kwamen op het geroep: Help, help, ze hebben m'n moeder ver moord", naar beneden. Direct waarschuwde de jongen Polder een politie-agent, die op de gewone Zateidagmarkt, die op de Lin dengradit wordt gehouden, surveilleerde. Na een kort onderzoek waarschuwde hij het bureau Mamixstraat en eenige oogen- blikken later was het gelieele politie- en justilie-apparaat in volle werking om den laffen moordenaar van de oude vrouw op te sporen. Twee kleinzoons van de oude vrouw kinderen van de doch ter, die het mis drijf ontdekte een veertien-jarige jongen en. een twintig-jarige jongen werden op bef poliitebuwnu aar. ecu scherp verhoor onderworpen. De oudste is een twintig jarige jongen, die eenigen tijd bij zijn. groot moeder heeft ingewoond, dodh die iihans op een kamer in de Boomstraat woont. De oudste kleinzoon werd, na verhoord te zrjn, per aulo naar de woning terugge bracht ter confrontatie met het lijk. Hij hiehl echter vol onschuldig te zijn. In den loop van den avond werd' hij ge arresteerd. De gearresteerde kleinzoon staat niet gunstig bekend. Hij moet een onverschillige, ruwe jongen zijn, die liever lui dan moe is. Bij zijn arrestalie had hij ongeveer f40 in zijn zak, hoewel hij werkloos is. Voorts had hlij pas 's morgens een jas uit de bank van lecning gehaald. In het huis van de vtouw, die als een leenvrouw bekendheid genoot, is nog een bedrag van tachtig gulden gevonden, doch men vermoedt, dat er nog een aanzienlijk hooger bedrag is geweest. In de huurt gaat het praatje, dat de bedreigd. jongen zijn grootmoeder herhaaldelijk heeft Kleinzoon bekent zijn groot moeder te hebben vermoord. De f9-jarige Frans E., die Zaterdag middag verdacht van moord op zijn grootmoeder in haar woning aan de Lindengraöht, is gearresteerdj heeft Zondagmorgen na een langdurig ver hoor ten slotte toegegeven, dat hij den moord heeft gepleegd. Hij verklaarde Vrijdagavond een woorden wisseling met de oude vrouw te hebben gehad, waarbij zij hem verweet, da.t hij haar geld ontsloten had. Hij hield' toen zijn hand op haar mond en toen werd zij volgens de lezing van den dader be wusteloos. Hij had haar vervolgens op bed gelegd, gebonden en een kussen op het hoofd gelegd. Hij had' ongeveer twee honderd gulden meegenomen. Nog drie medeplichtigen gear resteerd. 1 De politie geloofde echter niet veel van dit verhaal en toog verder op onder zoek uit. Dit had spoediger resultaat dun men verwachtte. In den loop van Zondag werden nogj drie personen gearresteerd, o.a. oen mede-dader. De drie gearresteerden zija vrienden van den Kleinzoon, die of medegeholpen hebben bij het voltrek ken van het afschuwelijk vonnis over de oude vrouw, of een deel van de buit, die in totaal vierhonderd' gul den heeft bedragen, hebben gekregen. Samen met een vriend, een 25-jarige werklooze, heeft de kleinzoon zijn groot moeder na een woordenwisseling overmees terd en zijn hand op liaar mond' gelegd'. Toen heeft -Iiij zijn 25-jarigen vriend, dia beneden aan de trap was blijven slaan, een seintje gegeven, dal deze ook boven kon komen. Samen hebben zij toen het misdrijf voltooid. Het geld hebben de misdadigers samen gedeeld. De kleinzoon heeft voorls f 100 aan een. zijner vrienden gegeven. Welke rol deze nog in het drama 'heeft gespeeld en of hij precies op do hoogte van' de misdaad was, staat nog niet vak. Ook deze jongen is gearresteerd. De laat ste had zijn aandeel in de buit grootendeels in veiligheid gebracht bij een kennis te Rotterdam. Ook deze laatste is opgespoord en gearresteerd. De beide hoofdverdachten zullen waar schijnlijk worden vervolgd wegens dood slag en diefstal. De beide anderen zullen zich te verantwoorden hebben wegens heling. I f f Visschersvaart.uig met 14 opvarenden vergaan. Een visschersvaartuig met veertien man aan boord' is na een afwezigheid van tien dagen nog steeds niet in de haven vair Douamenez (Fr.) teruggekeerd en men neemt aan, d'at het met man en muis ver gaan is. DER MAANDAG 23 Januari 1939. N». 22977.,

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 5