STADSNIEUWS S2ïïS£tM3rV Lu- WANDGEDIERTE De verjaardag van Prinses Beatrix Een nieuwe aanwinst voor de Kon. Marine Prov. Staten-verkiezing Het rijtijdenbesluit Fa. W. VAN LOON STADHOUDERSLAAN 37. agenda. cert. -3d? Jngeiagen vreugdebetoon. N .indaag voor een jaar steeg, na ecu lijd van groote spanning een juichkreet op: Er was een Prinses geboren. Nu Prinses Beatrix é"n jaar wordt eu in Makenden welstand verkeert de foto's in ons blad van gisteren en vandaag leggen daarvan getuigenis af! is er weer vreug debetoon ,al is deze niet zoo uitbundig als toen. De vlaggen zijn van menig gebouw uitge stoken er zijn straten, waar zelfs bizon der druk gev'agd wor It i de autobussen dragen aan den bumper eveneens vlagge tjes, de JLannonie Wilton-Fijenoord naakte een uiarsch door de stad en Iie«crr-iond zal dat het Stedelijk Muziekkorps doen, waarachter zich de gToepen van de N.P.Y. en de Oranje Garde zullen aansluiten. Telegrammen. Door het gemeentebestuur is het volgen de telegram verzonden: Aan het Ouderlijk Paar. Het gemeentebestuur van Schiedam biedt love K.K. H.H. H.H. zijn welgemeende ge- Jufcwenschen aan met den eersten veijaar- dag van H. K. H. Prinses Beatrix. (w.g.) VAN HAAREN. De Oranje Buurtvereen. ,.Gusto" seinde: Aan Hunne Koninklijke Hoog heden Prinses Juliana, Prins Bernhard, 's-G raven hage. Oranje buurtvereeniging „Gusto" biedt U hare gel u kwe nsdben aan bij de herden king van den geboortedag van Prinses Beatrix. VAN PUTTEN, Voorzitter. Dezelfde tekst is eveneens gezonden aan H. M. de Koningin. De Oranje Vereenigtng ,,Het Nieuwe Wes ten", verzond het volgend telegram: De Koninklijke Familie, 's-Gravenhage. Moge God Prinses Beatrix sparen en zegenen tot in lengte van dagen. Oranje Vereen. „Het Nieuwe Westen", Schiedam. J. S. MARTENS, Voorzifter. Oranje Yereeuigiag ,,Het Niru- we Westen". ■cz verjaardag van Prinses Bea'r.x wordt binnenkort door de Oranjevereen. „Het Nieuwe Westen" herdacfit met een film- middag voor de kinderen van ue leden en hun introduces. Ter gelegenheid van Prinsesse-verjaar- I)e O. 20 te v uier gelaten. De venVrking van onze Kon. Marine is v.uHpag weer iets gevorderdprecies 12 uur lie Jemuiddag is de onderzecer mijnonlcgger 0. 20 bij WitonF yenoord vlot van stapel geloopen. toen mevr. D. J. baronesse van LyndonBaud de doop plechtigheid had verncht. De Harmonie Wiltonbijenoord speelde, terwijl ile 0. 20 statig te water gleed, het ilüe'mus. Tot de genoodigden, die deze plechtig heid bijwoonden, behoorden: de burge meester mr. dr. F. L. .1 van llaaren; t) J. baron van Lynden, kapitein ter zee, tit., chef van het bureau torpedo en mijnen- materiaal, departement van defensie; vice- ad mi raai A. Vos; de heeren D. M.Kwak, chef bureau electrotechnische dienst de partement van defensie; ir. J. C. Verloop, W. Wilton en ir. C. H. Teschmacher, direc teuren van WitonFijenoord; kolonel H. F. J M. A. von Frijtag Drabbe, inspecteur korps Mariniers te Rotterdam, en de com manaont van dit korps, overste F. Lugt, en vele anderen. Verscheidene hoeren wa ren vergezeld van him echtgenoote. Op 22 September j.l. is bij Wilton Fijenoord de 0. 19 te water gelaten, waarmee thans de laatste proeven wor den genomen. Over een dag of 10 kan deze onderzeeër-mijnenlegger in dienst wor den gesteld. Bizonderbeden over de O. 20. De 0. 20 lijkt als twee druppels wa ter op de O. 19. Beide schepen zijn 81 M. lang; ae diepgang is 3.80 M.; er kun nen 10 mijnen worden meegevoerd, aan else zijde van het schip 20, twee aan twee in een bun; de 0. 20 is bewapend met S torpedo-lanceerbuizen, n.l. 4 boeg-, 2 hes- en 2 dekhuizen, voor het lan- ceeren van 45 en 53 c.M. torpedo's; er zijn 2 mitrailleurs van 40 m.M. aan boord en een kanon van 8.8 c.M.; de maxfmum duikdiepte is 100 XL; de snelheid boven water is 20 mijl en onder water 10 mijl per uur; de voortstuwing geschiedt boven water door 2 tweetact compressorlooze die selmotoren, elk van 2500 P.K. en onder wal er door 2 electromotorende water- verj-iaatsing boven water is 1000, onder water 1500 ton; de bemanning bestaai uit 38 koppen. Zo-o we reeds bij de te walerlating van de O. 19 meedeelden, worden van dit tvpe voorloopig slechts twee schepen ge bouwd; de O. 21—0. 27, die worden gebouwd bij „De Schelde" te Vlissingen, bij A ilonFijenoora en do Rotierdam- sche Droogdok Mij. zijn alleen onderzeeers en geen mijnenleggers, M~n wil eerst eeniga ervaringen opdoen met de onderzeeërs- mijnenlcggers, alvorens met den aanbouw van flit type marineschepen .voort te i j "Gisteren heeft men de 0. 20 reeds aan 'n dag hebben de leden der vereemgmg de j vüsuren ueeu wappert van het huis van den voorzitter, den heer J. S. Martens, Mesdaglaan 9. Iffe- De lijst van de Chr. Hisl. Unie. Gisteren hebben we reeds gemeld, dat op de Chr. Hist candidatenlijst voor den Statenkring Delft de heer T. Slavenburg no. 1 is geplaatst voor de verkiezing van leden der Prov. Staten van Zuid-H >lland. De volledige lijst voor de Statenkring Delft, waartoe ook Schiedam behoort luidt: 1. T. Slavenburg, Schiedam; 2. 0. van Dijk Szm, 's-Gravenxande; 3. W. M. W. 'Don, Ylaarthngen; 4. A. Rodenburg Pzn-, Overschie; 5. dr. W. C. Mandersloot, Sclie- veningen; 6. B. Noordam, Wateringen; 7. J. Snijders, Vlaardinger-Ambacht; 8. G. J. Snijders, Delft; 9. J. van der Kooy Mzn., Overschie; 10. C. A. de Kort, Maassluis. De aanvoerder der liberale lijst. Jbr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude heeft zich bereid verklaard, als eerste can- didaai van de Liberale Staatspartij bij de a_s. verkiezingen voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland op te treden. De Pro vinciale Centrale 's-Gravenhage der partij had zoowel bij de voorioopige candidaat- stleling als bij de definitieve samenstelling der candidatenlijst het zittende lid, den heer G. Polak Daniels, als lijstaanvoer der aangewezen. Da heer Polak Daniëls heelt echter verzocht, niet voor een her benoeming in aanmerking te komen. De Provinciale Centrale heeft daarna den heer Van Lidth de Jcude ais liaar eersten can- didaai aangewezen. De A.R. lijst De aigemeene vergadering van het pro vinciaal comité van anti-revolutionaire kies- vereenigingen in Zuid-Holland heeft met aigemeene stemmen de navolgende lijst voor de aanslaande verkiezingen voor de Prov. Staten vastgesteld: 1. Th. Heukeis, Rotterdam (affx.); 2. jhr. mr. J. M. M van Asch van Vrije k, Den Haag (aftr.) 3. Krijn Verhoeven, Rotterdam; 4. mr. P. B. Bouwman, Rotterdam; 5. mr. -T. W. Nofeboom, Den Haag; 6. dr. C. Beeken kamp, Leiden; 7. C. J. Hoogendijk, Ouder kerk a. <1. IJssel (aftr.) 8. P. van der Bas, Moordrecht (aftr.); 9. mr. G. van Baren, Delft (aftr.); 10. J. A, J. Jansen, Zwijn- drer-ht (aftr.); 11. 3. 0. Diepenhorst, Strijen (aftr.); 12. mr. E. J. E. G. Vonkenberg, Gorinchem; 13. mr. T. de Jong Tzn., Bot terdam; 14. V. Ph. Valsiar, Naaldwijk; 15. Gt van Andel, Zuidland. De lijsten zullen in alle kieskringen 20 namen tellen. De aanvulling op do plaat sen 16 tot 20 is overgelaten aan de on derscheiden Slaten-Centrales. is velgelen. Daartoe weid de iuch'riruk in het schip opgevoerd, zoadat de barometer opliep en toen deze niet terugliep, had men de zekerheid, dat het schip niet alleen lucht-, maar zeker ook waterdicht is! Voor de 0. 20 in diep water onderduikt, zal hij eerst naar den bodem van de Waal haven zakken. De proeven met duiken tot 100 M. diepte zullen bij Horta aan de Noorsche kust genomen worden. Wilton-Fijenoord en de Kon. Marine. Na de voorspoedige stapeücop varzamel- de de directie van Wilton-Frjenoord de ge- moodigden in de koffiekamer van het hoofdgebouw. Daar nam i r. J. 0. Verloop, een der directeuren van WiltonFijenoord het woord, die zeide, dal bij het te water laten vaneen schip, de factor geluk niet weggecijferd kan worden, zoodat ondanks alle technische voorbereidingen, hoe nauwkeurig ook ge troffen, aan een te waterlating steeds ri sico is verbonden. Meer dan 100 jaar bouwen we reeds schepen; bij Fijenoord lang een hord, dat de namen van de honderden te water geiaten schepen vermeldde en daarbij wa ren die. welke voor de Kon. Manne werden gebouwd, met goudeu letters geschreven. Die namen getuigden van de goede ver standhouding tusscihen de Kon. Marine en deze onderneming; die goede verstandhou ding duurt voort en moge het ook zoo blijven. De internationale politieke toestand kan alles op losse schroeven zetten, zoodat voorspellingen min. of meer gevaarlijk zijn, maar afgezien van deze onzekere factor, lean spr. zeggenHet ziet er, in verhand ook met de plannen van de regeering ten aanzien van de versterking van onze vloot, voor den grooten scheepsbouw niet slecht uit. Zoolang de leiding van WiltonF ij en oord in handen blijft van de onafhanke lijke mannen van thans, kan de regeering op deze onderneming rekenen als het moet zelfs met terzijdestelling van de eigen belangen dezer onderneming! De Nederlandsche scheepsbouw is relatief de belangrijkste van de geheele wereldvan Nederland is het district Rotterdam en om geving het belangrijkste scbeepbouwcen- trum en van dat district is... Wilton- Fijenoord weer de belangrijkste onderne ming. Spr. overhandigde tenslotte aan mevr. D. J. baronesse van LyndenBaud een souvenir. Een oude relatie. D. J. baron Van Lynden, kapitein ter zee lit., dankte voor het cadeau, zijn echtgenoote aangeboden en merkte op, dat een oude ïelalie is aangehouden, want zijn echtgenoote is een achterkleinkind van oud-gouverneur generaal Baud, die tot de opricht eis van „Fijenoord" behoorde! Het is een prettige samenloop, dat op den verjaaidag van li. K. H. Prinses Bea tnx de O. 20 te water wordt gelaten. Spi. richtte zich tot de op\ arenden van wie, als het ernst mocht worden, nog meer gevergd zal worden dan van de andere manne-mannen. Door uitwisseling van verlangens en wen- schen is ten slotte dit schip tot stand gekomen, dat zou niet mogelijk geweest zijn, zonder de kennis en toewijding van het personeel van WiltonFijenoord. bpr uitte den wensch, dat het deze oncer"eming en de gemeente Schiedam, «aam zij gevestigd is, goed moge blij ven gaan. Op den voorspocu van WiltonFijen oord werd een glas geledigd. Een dankwoord van den bur gemeester. Buignneester mr. dr. F. L J. van Haar en zcide geen gelegenheid te wil len laten voorbijgaan om van de belang stelling en het medeleven van het ge meentebestuur van Schiedam blijk te geven in alle gebeurtenissen van beteekenis. Zoo'n gebeurtenis is het, als voor de Kon. Ma rine een schip te water gelaten wordt Het is vandaag een gewichtige dag; juist een jaar geleden steeg er oen groot ge juich op, omdat ons Vorstenhuis werd uitgebreid, wat beteekent een versteviging van onze zelfstandigheid en onze vrijheid. De ie waterlating van de 0. 20 betee kent een grootere waarborg voor het ons eigen zijn en eigen kunnen blijven. Spr. dankte in de eerste plaats de Kon. Marine, die de gemeende Schiedam en Wilton-Fijenoord gekozen heeft vcor de uitvoeriug van deze opdracht; do 0. 20 zal de roem van Nederland en ook die van Schiedam ver over de zee dragen. In de tweede plaats uitte spr. een ge- Iukvvensch aan de directie van Wilton- Fijenoord, met den vlotten en sierlijken stapelloop van de nieuiwste aanwinst van de Kon. Marine. Spr. sprak de hoop uit, dat de 0. voor de 20 nog eens achter de 20 zal verhuizen en we dus krijgen een 0. 200; dat zou een succes voor Wilton-Fijenoord en tol roem van Nederland zijn! Nederlandsche Unie van Chauffeurs. Voor de afd. Schiedam der Nederland sche Unie van Chauffeurs, aangesloten bjj den Centralen Bond wan Transportarbei ders, sprak gisteravond in een openbare vergaoering, gehouden in gebouw „Een dracht" de voorzitter dezer Unie, de heer C. Sormam, over „De beteekenis van het Rijtijdenbesluit voor de chauffeurs". De spreker werd ingeleid door den voor zitter der afdeeling, den heer H. lvooi- raan, die in zijn' openingswoord wees op de noodzaak voor de chauffeurs zich te organiseeren, vooral ook in verband met het rijtijdenbesluit De heer S or man i hield een uitvoe rig betoog naar aanleiding van de ver wachting dat omstreeks half Februari het net rijtijdenbesluit zal worden afgekondigd, dat vermoedelijk begin April in werking zal treden. Spr. ving zijn betoog aan met een historische beschouwing., Reeds jaren lang is er een actie gevoerd voor oen betere regeling der rijtijden. Deze actie geschiedde steeds op grond van tweeërlei overwe ging: eenerzijds de sociale overwegingen, anderzijds de veiligheid van het verkeer. Herhaaldelijk heeft de organisatie zich gewend tot den minister van arbeid, met het argument der verkeersveiligheid, maar deze verwees de zaak dan naar onzen „verkeersminister", den minister van wa terstaat. Deze was echter van roeening, dat in de Arbeidswet van 1919 reeds bepalingen voor de chauffeurs waren op- g,—omen en hij was tegenstander van een dubbele regeling. Hij verwees dus weer naar den minister van arbeid, onder wiens departement de wet van 1919 thuis hoor de. nier was men echter huiverig voor deze zaak. De moeilijkheid was, hoe de controle te regelen. Een andere moeilijk heid was, dat, wilde de wet niet lei den tot onbillijkheden in het bedrijf zeif, niet slechts de chauffeurs in loondienst, maar ook de z.g. „eigenrijders" er onder moesten vallen. D< ze „eigenrijders" vielen ook met ui de eerste plaats onder de wet van 1919; daan oor zou een speciale bepaling moe ten worden gemaakt. Tenslotte heeft de organisatie zich gc wend tot den geheelen ministerraad. Het daarbij overgelegde materiaal was over stelpend. Dit heeft blijkbaar geholpen, temeer, daar het ontwerp voor een goed werkend controlesysteem er bij werd ge voegd. Ëincelijk werd de knooji doorge hakt en werd er een geheel nieuwe wet gemaakt, los van de arbeidswet van 1919 en uitgaande van twee departementen, n.l. het inmiddels ingestelde departement van sociale zaken en dat van waterstaat. Zoo werd dan ingediend de Rrjtijdenwet, die een consequente regeling voor alle bestuur ders van motorrijtuigen mogelijk maakte, zoowel voor hen die in dienstbetrekking n aren aio »oor alle pverige bestuurders, waaronder zelfs de heerrijders zouden val len. De wet zelf regelt niet zoo heel veel; hei i« eigenlijk meer een machti gingswet, welke de regeering de bevoegd heid geeft tot regeling der rijtijden. Dit houdt eenerzijds gevaar in, dat ec.o te groote bev oegdheid gegeven wordt aan de ambtenaren, die het Koninklijk Besluit voorbereiden, anderzijds heeft het echter in dit bizondere geval veel voor, daar het bedrijf nog zeer verward is en het zeer moeilijk is een sluitende regeling te ma ken. Soepeluaid is hier noodzakelijk. Spr. bctieurt dezen opzet dan ook niet, vooral daar de organisatie nu ook veel meer invloed heeft kunnen uitoefenen. De wet geeft wel eemge normen, b.v. een werkweek van 55 uren, een maximum van 10 werkuren per dag, behoudens bi zondere, in den Maatregel van Bestuur aan te geven gevallen- Over den rust dag speent de wet zelt niet Veel veizet lokte de mededoeling van den minister uit, dat in het Rijtijdenbe sluit een verbod zou worden opgenomen, langer dan 4 uren achtereen een motor rijtuig met meer dan 3 wielen te besturen. Deze bepaling dreigde de wet impopulair te maken; er is actie tegen de voorgestel de regeling gevoerd, maar tenslotte heeft ook dé Eerste Kamer met groote meerder heid het wetsontwerp goedgekeurd. Wanneer ondernemers verklaren, dat het bedrijf de lasten niet dragen kan bewijzen zij daarmee het bedrijf geen goeden dienst, want dan zou het economisch niet ver antwoord zijn dit in stand te honden. Voor een dergelijk argument mag de over heid niet zwichten. Spr. is overtuigd, dat het bedrijf ge zond genoeg is, maar dat beunhazen het bederven, door onder de tarieven te wer ken en hun personeel uit te buiten. Het komt voor, dat een chauffeur voor 14 gulden per week 90 A 100 uur moet rijden met slecht materiaal. Soms krijgt hij in één week 8 4 9 bekeuringen, we gens slechte remmen, waarvoor hij de boetes dan nog zelf betalen moet. Daar om zal het Rijtijdenbesluit, mits algemeen toegepast, een zegen voor het bedrijf zijn. Het zal de beunhazen opruimen. Een andere categorie vindt 55 uur per week te weinig; de sprong van 100 op 55 is zoo groot! Echter waarom heeft de arbeider elders, bij vaak veel minder in spannend werk een 48-uren-week Die 55 uren zijn afkomstig van de Arbeidswet van 1919, toen van vrachtauto's nog bij na geen sprake was; men dacht slechts aan taxi- en huurautochauffeurs, die veel wacht tijden hebben. Thans rijden in ons land pl.m. 50.000 vrachtauto's tegen 4000 bus sen en misschien 10.000 taxi's en huur auto's. Voor den vrachtautobestuurder acht spr. 55 uur veeleer te veel dan te weinig. Ten slotte deelde spr. nog eenige uitge lekte details mede over het ontwerp-Rij tijdc-nbesluit zelve. Zeer belangrijk is daar in het voorschrift, dat tusschen twee werk tijden een aaneengesloten rust van minstens 12 uren zal moeten liggen; daar de schaft tijd binnen den werktijd moet vallen zal overtreding hierdoor zeer bemoeilijkt wor den. Speciale regelingen worden getroffen t.a.v. de verplichte rustdag; deze moet eens in de drie weken op Zondag vallen. Nachtdienst mag slechts maximaal één week per twee weken bedragen. Ieder beroepsbestuurder zal een merk- boekje moeten bezetten, geldig voor één kalenderjaar. Serielctter en -nummer, oor- respondeerend met het rijbewijs, zullen geknoei als met de tegenwoordige kaar ten veel voorkomt onmogelijk maken. De chauffeur moet zelf dit merkboekje van uur tot uur invullen. De werkgever zal in eerste instantie voor overtredingen van het besluit aan sprakelijk worden gesteld, tenzij hij kan aantoonen, dat hij de noodige bevelen, ge geven, de noodige maatregelen genomen en de noodige middelen verschaft^ heeft voor de naleving en het redelijkerwijze te vorderen toezicht op de naleving gehou den heefL De regeling geldt ook in het buitenland. Controle zal daar echter onmogelijk zijn. Gehoopt wordt daarom op een internatio nale regeling, waarvoor het vorige jaar reeds een conferentie te Genève gebonden is. Hierbij waren 48 landen vertegenwoor digd. Het Nederlandsche controlesysteem werd1 daar het beste bevonden. Het Besluit zal een groote ommekeer in het bedrijf teweegbrengen en een eind maken aan toestanden, waar een beschaafd land zich over schamen moet, aldus spr., wiens eritiek vooral de z.g., „bevrachtings bureau's" treft. Er komen wel eens chauf feurs zich bij de organisatie beklagen, die drie dagen gereden hebben, zonder een bed te hebben gezien. Ook zal, op basis van het nieuwe be sluit, weldra een betere loonregeling mo gelijk zijn. Namens de, vrij goed bezochte verga dering, dankte de heer Kooiman den spre ker voor zijn duidelijke uiteenzetting. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd1 geen gebruik gemaakt. Zuiver aars Tan Gebouwen eu Schepen SCHIEDAM. Monopo'p Theater, 8.15 uur 1. Moskou- sc-he nachten 2 De terugkeer van Sophie Lang lederen dag 2 nui matinee. Passage Theater. 8.15 uur. 1. terwaar loostic jeugd. 2 Daar a.;u nuju Sarie woon. 1 Febr Passage Theater, 8 uur V P.R.O - filmavond. 1 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Propaganda- avond Chr. Hem. Zangvcroen. El- theto. Medewerking toonoclgroep „Johannes". 1 en 2 Febr. Vereeii.'gingslokaal, 8 uur. Vertooning Kn%°r Wildpark-film. 1 Febr Nieuwe Kerk, 7 uur. Jaarfeest Jeugdkerk Gorzen. 2 Febr. Jfusis Sacrutn, half 3. Ned. Ver een van Huisvrouwen. Jaarlijkscae ledenvergadering. 2 Febr. Passage theater, f 15 uur. Schied. Kunstkring Nea Tooneclgroop Sprang in het du ster 2 Febr. Nieuwe Kerk, 8 uvr N.C.R.V. pro- paganda-avond. 4 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. „Schied. Wandelaar". Feestavond. 4 Febr. Harmonie, 8.15 uur. Populaire bon te avond. Schied. Tooneelvereen. 0. K. G. 5 Febr. Musis Sacrum. Thé-dansant HBS- Vereen. „Onder Ons". 7 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Buurtvereen. Broersveld. Feestavond. 7 Febr. Musis Sacrum, half 3. Ned. Ver een van Huisvrouwen. Zangmid dag. 7 Febr. Westerkerk, 8 uur. Wrjkavond. Br. A. H. Edelkoort: He! anti seraie- tisme. 7, 8 en 9 Febr. Gebouw Eendracht, 2— half 5 en half 811 u. Bazar ten bate Lulhersche kerk. 8 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Orpheus Feestavond. 9 Febr. Passage Theater, 8 uur. Concert O.B.K. Filmvertooning Honderd man en een meisje. 11 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Voetbai- vereeniging O.V. Feestavond. 12 Febr. Passage Theater, 10 uur v.m. Tooneelvoorstelling Inst v. Arb. Ontwikkeling: Betje regeert. 13 Febr. Vereeoigingslokaal, 8 uur. Jaar feest Chr. Gem. Zangvereen. El- theto. 14 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Sympho- nie-orkest L. van Beethoven. Con cert 15 Febr. Gebouw Chr. Soc. Belangen, 8 nur. Patrimonium; P. Mak: Con junctuur en economie. 15 Febr Musis Sacrum, 8 uur. R.K. On- derw.vereen. St. Augustïnus Feest avond, 16 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. K.J.M.V. Tooneelvoorstelling. 16 Febr. Passage Theater, 8 uur. Gala- aond Chr. Gymn. Vereen. D.O.iL 17 Febr. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Ned. Chr. Vrouwenbond. Fümvertoo ning. 20 Febr. Groote Kerk, 8 uuar. Uitvoering Zangkoor Weezeninnchting Neer- boscb. 21 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. 0.N 1. Con 21—23 Febr. Passage Theater, 8.15 uur. Nationale Revue: Lach iedere dag. 22 Febr. Gebouw Eendracht, 8 uur. De monstratie. Ned. Meisjesdub (Drie hoekmeisjes). 25 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. S.G.B, Feestavond. Rotterdam. 31 Jan. Groote Schouwburg, 8. uur. Bouw meester-schouwspel Feest 31 Jan. Doelen, 8 uur. Rott PhiBh. Orkest en Orpheus en Rott Pibilh. Koor. 31 Jan. Nut, 8 uur. Kamemruziekvereeni- ging Pro Arte Kwartet 31 Jan. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. De Nederl. Tooneelgr. Afsdheidsvoor- stefling mevr. A. Sablairoïles. Een schoon avontuur. Bioscopen. Capitol. 21b u. 8.15 u. Marie Antoi nette. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Onderzeepa- trouille. Corso Van 11 u. ai doorh; 8 u. De stervende zwaan. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Drie Walsen. Lmdérc. 215 u. 7 u. 9.15 o. De avon turen van Marco Polo. Olympia. 7 u 9.15 u. Vuur en vlam; De misdaad van den dokter. Prinses 2.15 u 8.15 u. Uitstel van execu tie. Scala. 2 u 7 u. 9.30 u. De vrouw zon- d°r hart Studio. 2 u 7 u. 9.15 u. Sneeuwwitje en Tbalia. &\TTtU» - Victoria Begin van brand gcbluseht Hedenmorgen om 10 uur is door on verklaarbare oorzaak, in de nikkelaldeeung van de Vennootschap Haaxdenfabriek „Me- tallieus" aan de Overschieschestraat «m bakje met petroleum in brand geraakt. Het vnur is door personeel van de fabriek ge» I blascht De brandweer, die inmiddels was Uitgerukt behoefde geen dienst te doen. de werf Ailton. Scheepvaart. Portland, om te dokken brj de werf Mil ten, Vertrokken Ned. s.s. Haulcrwyk, naai Vilvorde. Ned. s.s. Rossum, naar Zizmm- chor. Schiedam. Aangekomen 30 Januar ed. s.s. „Alehiba" van Leith, om te dokken bij de Scheepsbouwmaatschappij „Nieuwe- Waterweg"; Grieksche s.s. „Nestor"Ned. s.s. „Binnendijk" en Duitsche m.s- .Telde' allen van Rotterdam, om te dokken bij r/ i U p- 'J SU tg -"P-ar t cfet a&'SOy

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2