e TAXI'S HET x* tS> RIVERSIDE DRIVE Ook voor Uw hand een Vulpen MIJMERINGEN STADSNIEUWS Gemengd Nieuws BINNENLAND Openbare Leeszaal en Bibliotheek Kunst en Wetenschap Bel op: 6 7 6 3 0 Sport Hockey Korfbal K.N.K.B. ONZE TUIN N.V. M E R C U R I U S_ Menig ouder is bedrogen uitgekomen, om dat hij ten opzichte van een kind wei dn onverstandige theorie in praktijk had ge bracht S Ilttiuo Homiai Lapoa, Een oude Romeitische legende leidt de» naam Uouie af van den stichter dezer stad, Romulus, die in zijn vroege kinds heid te vondeling gelegd, door een wolvin voor den hongerdood zou zijn gespaard. Men zou mogen venvachlen, dat de Ro mein grooter dankbaarheid aan het wol- vengeslacht zou hebben beloond, dan uit' d*° mensdien is bet loebjke spreek- dit spreekwoord blijkt, dat woordelijk er-001x1 waar- Ook al is die waarheid nog iaald beteekent: de eene mensch is voor.200 ee'tij den anderen mensch een wolf en vrij vex-He{ zou er met ons menschen wereldje taaidde eene mensch eet den ander op. troosteloos uitzien, wanneer wij voor onze Nu is het nooit de vraag allereerst of satnenleving geen ander opschrift hadden een spreekwoord, een verbaal, een feit dan dlt Romeinsche spreekwoord, mooi of leehjk is, maar of het waar dan I Gelukkig kunnen wij nog op veel, dat wef onwaar is. Een plat spreekwoord kan aadcra 's wijzen. Zelfzucht heeft scherpe tanden; zelfbe houd een scherpe reuk; egoïsme scherpe oog endie op eigen winstbejag uit is, loopt zeer snel. Dan wordt "de eene mensch de wolf van den ander. Zonder genade, hard en wreed. een ontzaglijk leerzame waarheid bevatten. Een mooi verhaal kan door en door on waar wezen. De vraag is dus hier niet: is dat Ro- Er wordt ontzaglijk veel gedaan in de voetstappen van hem, die gezegd heeft „Heb Uw naasten lief als uzelf". Er is een overvloedig betoon van medeleven on meinsche spreekwoord mooi of 1 eel ijk, maar medelijden, Hulpbetoon is er aan allen is het waar of onwaar. kant Liefdadigheid bloeit hier en ginds en overal zeer welig en er wordt alom Eerst iets over he' .eebjke. F en wolf is han} §eÏFerd voor wat goed is en edel geen sympathiek dier. jen schoon, voor wat den naaste in alle Waaneer w ij herinneren aan den wolf o0<ïde opzichten helpen kan in schaapskieederen, is dat voldoende ge-'^et kwaad in de wereld wordt niet over- motiveert. Zoolang hij daarbuiten genoeg wonnen dw>r eea M'ler kwaad. Bedenkt voedsel vindt, houdt hij zich verborgen, d3'- ver van de menschen. Knaagt de honger,.«Laat het kwade U niet overwinnen, don iaat hij zijn gehuil in de bossen en maaï overwin liet kwade door het goede hoeren. Wederom, het is geen fraai beeld: huilen met de wolven in het bosch. Dan komt hij uit het verborgen der wouden tot waar menschen wonen of gaan en zoekt hier te verscheuren wie en wat hem tot voedsel kan strekken. En hij doet hel meedoogenloos. Valt in het gevecht een J. Nagd. Dank vin het Prinselijk Paar aan de jengdvercfni gingen. De gezamenlijke jeugdvereenigingen, die 2ijner kameraden, de hongerige wolven val-de boodschap, ter gelegenheid van den ver- len daarop om den doode te verslinden.1 iaardaS ran Prinses Beatrix onder- Wild-brandend staan de oogen, de scherpe jenden, mochten het volgende telegram 1 van Pnnses Juliana en Prins Bemhard tanden flikkeren onheilspellend, de heete onjvan n adem uit den verschr.kkelrjken muil is als „II.U.K.K U.H. Prinses Juliana en Prins de adem des doods. Als het erop aankomt Bemhard dragen ons op aan de jeugd- verslindt de eene wolf den ander. j vereenigicgro," die de aan Prinses Beatrix Het is geen mooie beschrijving, die wij gerichte booi«chap hebben onderteekend, van den wolf geven. Zij is echter juist. 1 b«une hartelijken dank over te brengen Zoo nu, zegt het Romeinsche spreek- ,voor dit ':eer gewaardeerd blijk van mede- woord, is, in den grond der zaak en alsevf nafT .zooJcte ^eren m d<?n lande met de jeugdige Pnnses, waarvoor H.H.KJK H.h. zeer gevoelig zijn, evenals voor het feit, dat zoovele vereenigingen dit gemeenschappelijk deden, waarin Zij een weerklank hooren van het beroep in de radiorede van H. M. de Koningin." w.<*. de particulier-secretarissen, Baud en Dedel. het er op aan komt om te leven ook de mensch. De eene mensch is de wolf van den ander; de eene mensch eet de» ander op. Inderdaad-: het beeld is alles behalve mooi. De vraag ligt echter ter beantwoor ding of het waar is. Er is zeer veel in de menschen wereld, dat ons ertoe zou kunnen brengen om te zeggen; het is juist, die oude Romeinen hadden een go- ïen kijk op de menschen. Want als het er op aan komt, als het gaat om te leven of niet te leren, om te zijn of niet te zijn dan zijn er toch heel velen, die meedoogenloos hun weg gaan en niet vragen of een ander ondergaat Denken wij maar aan den concurrentie strijd. Vraagt de felle concurrent naar de inkomsten en de uitkomsten van den man, die daartegenover hem hetzelfde bedrijf uit oefent en vragen de groote bedrijven waar die kleine mannetjes been moeten, die uit hun zaakje juist, maar dan ook niets meer, kunnen leven? Vragen de grootmachten in deze wereld naar de kleine landen of laten zij die schie ten, als hun belang dat eischt? Heeft niet kort geleden een buitenlandsch minister president op de vraag van oorlog of vrede geantwoord, dat het wel zoo lang vrede zou blijven als er nog kleine landen on der de" groote lauden te verdeden zoude» wezen i „Moreele herbewapening". De minister van financiën maakt bekend, dat van een onbekende onder het motto „moreele herbewapening" ten behceve van de rijks schatkist is ontvangen een bedrag van f200. Nederlandse he imitatie van Honderd man en een meisje". Evenais in Amerika de orkesten van werklooze musici van tijd tot tijd door eer ste dirigenten geleid worden, waaronder Leopold Stokowsky, heeft in Holland prof. Mengelberg zich bereid verklaard om de Nederlandsche werklooze toonkunstenaar* in het „Gooisch Symphonie Orkest" vei- eenigd, te dirigeeren, tijdens ean -concert, dat gegeven zal worden, wanuoer Willem Mengelberg zijn huidig tournee beëindigd zal hebben. Zij, die de Amerikaansche film „Honderd man en een mesje" gezien hebban, zoltor. L%4jpen, welke nood bier geien igd wordt Waarlijk-, niet alleen in de kinderkameren hoezeer deze daad van prof. Mengei- wardt om een koekje gevochten. Gaarne willen wij de dingen hierbeneden met het noodige idealisme optimistisch be zien, maar daarom moeten wij niet over de werkelijkheid'heen zien. Wij moeten den wolf een wolf laten wezen. Wie hem -een schaapsvacht omdoet, verandert niets aan berg gewaardeerd moet worden. 4- en 7-pers. wagens. - Buitanritten speciale tarieven. - Vraagt inlichtingen. - Ook voor gelegenheden. Hieuw materiaal het innerlijke wezen en bedriegt zichzrtf. Garage „BREDERODE" Newtonstraat 37 Naar het Engeisch van Stanley Hart Page 21) Dit was ae man niet, dien ik me had voorgesteld. Wel zag hij er op het eerste gezicht verwaarloosd uit, .maar hij had zoo iets innemends over zich, dat ik me kon voorstellen, hoe zrjn vrouw toch nog altijd iet3 voor hem was blijven voelen. „Bent u mijnheer Abbington?" vroeg Gerrity barsch. „Om u te dienen," antwoordde hij weer met °en buiging en een jongensaebtigen glimlach. „En u mijne heeren beat van de politie. Beslist prettig!" „Mag ik u vragen, hoe u dat weet?" vroeg Gerrity, een beetje uit het veld ge slagen. Abbington hief glimlachend zijn hand omhoog, waarin hij, zooals ik nu pas merkte, een opgevouwen krant had. Hij vonwde die ODen en liet ons de vette opschriften zien, „De pers heeft u aangediend," riep hij uit „En omdat mijn bekoorlijke vrouw erin betrokken was, begreep ik, dat ik zelf ook gauw aan de beurt zou zijn. Maar voordat we daarover beginnen, zou ik willen vragen, ol hier soms .een klein. mannetje geweest is, om me eenigen lroost te brengen als vriend." t „Daar hebben we het nu niet over," 1 zei Gerrity botweg. „0, mij bes!," zei Abbington met een vluchtig handgebaar over het geval heen gaande. „Voortat u echter begint me op de pijnbank te leggen, zou het wel goed zijn, als u eerst beslag legde op mijn wapenvoorraden. Die vindt u in die tafel lade. Hel is een heel onschuldig ding en ik—kan er niet eens mee omgaan, al heb ik geprobeerd te leeren schie ten." „Dat ding hebben we al," gromde Ger rity. „Ga nu maar zitten, want ivo willen graag een en ander weten. Waai bent u don vorigen nacht geweest?" j Abbington ging gewillig z tien. Hij was doodmoe of dronken. Hij liet zich zoo j zwaar op den stoel neervallen, dat zijn hoed bijna door den schok vati zijn hoofd tuimelde. Zorgzaam zette hij het vuile hoofddeksel lecbt, nam het daarna af en legde het op tafel neer. Het briefje voor Sam verfrommelde hij en gooide het op den vloer. Dan keek hij met zijn roode oogen den inspecteur aan. „Ik wil natuurlijk aannemen, dat u van de politie bent," zei hij. „Maar..." Hij hield op, als wilde hij zeggen, dat we ons behoorden te legitimeeren. Gerrity liet zijn penning zien. „Zoo, inspecteur?" grijnsde Abbington. „Wat een oer voor mij. Ik had op z'n hoogst een brigadier venvacht. Ik ben ietwat op de hoogte met de gewoonten, al ben ik alleen maar wegens verkeers- Aanwinsten. Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek is o.a. verrijkt met de volgende werken: A. J. M. Wanders, In het rijk van zon en sterren. N. Berdajew, Beteekenis en oorspiong vair het Russische communisme. W. J. Oehler, Overwonnen moeheid. K. Baschwitz, De krant door alle tijden. D. Hans, November 1813. Ph. de Sd'aa-p, 16 partijen om den we reldtitel dammen 1938. J. C. P. W. A Steenkamp, Heraldisch va demecum. K. H. Miskotte, De vreemde vrijspraak. W. J. M. Linden, Wintersport A. Chaffee, Aan het eenzame meer. Van hoepelrok en pruikentooi J. van Hulzen, Onze vaderiandsche ge schiedenis. E. von Krudy und A. von Brunn, Das Spïegeltaleskop in der Astronomie. J. H. Bavindk, Geschiedenis der Gods openbaring N. T. F. Stark, Aichi tect uurpeispeciief. A. Giotzbach Het boek Job en liet Hoog'ied. C. J. Kelk, Rondom tien gestallen. C. A Mennidke, Moderne psychologie. J. Kalina, De mensch, een evoiutiebeeld. E. Franquinet, Misdaad en straf. M. Euwe, Analysen van A. V. R. O.'s we- reld-scliaaktoumooi. J. Huizinga, Homo Iudens. P. Schoor!, Weet wat ge eet. J. Wiesner, Deutsdh Spracbiehre fur Mit- telschulen. G. FeenMra, Prac'ische richtlijnen. Trou-ringh. D. J. van Hensbergen, Autotechniek. S. Wijnbeig, Ik ken u uit uw handscTaift. H. Schouten, Techniek van het orgelspel. D. Vriesman, Film. J. van den Bergh. Temidden der kam pioenen. D. A. Keiler, Vijf minuten voor twaalf. Aahnaton, Het zonnelied. A. R. Vi'ap'ana, Ik verklaar onder eede. A. C'. Spit, Vakbekwaamheidskennis voor den bakker. R. W. M. Bakhuis, Feiten en fabels uit de sterrenwereld. J. Hnrpo'e, Mijn patiënten. P. Formijne, Het hart. J. Perk, Een dichter verliefd. J. W. Albarta, Een kwarteeuw parle mentaire weikzaamheid. J. H. Beekhuis, Aansprakelijkheid voor rechtspersonen. De „vred.e" van Mündhen. R. Tolman, Zes "maanden op speurtocht. K. Erlmanns-'otffer, Baubera'er für Sied- !ung und Eigenheim. G. Harbors, Das Kleinhaus. II. Pesch, Vrijheidssysteem en sociale ordening in de geschiedenis. H, Posch, Het eigendomsrecht. A. Nawrath, Indien und Ghana. Wielrijder gedood. Gisteren omstreeks elf uur werd op den Bcnoordenhoutscheweg ter hoogte van het Roomhuis te s-Gravenhage een wielrijder. Pieter Boon genaamd', door een personen auto uit Wassenaar aangereden en op slag gedood. De oorzaak is vermoedelijk, dat de wielrijder onvoorzichtig den rijweg over stak. Brand in een schoenmakerij. Gisternacht heeft te Beverwijk oen felle brand gewoed in de schoenmakerij van den heer S. J. van der Mey aan de Baaa- slraat De brandweer bestreed het vuur met twee stralen op de motorspuit en wist de brand tot de bovenverdieping te beperken. Deze is echter volkomen uitgebrand. Do schaile wordt door verzekering ge dekt. De oorzaak van den brand is onbekend. R..K.S.V. Excelsior, v Het boekey-programma voor Excelsior voor morgen, vermeldt: Dames: P.T.T. 1Excelsior 1, 2 uur. Dames: Excelsior 2Gym. Erasm., 2 u. HeerenBlauw Wit 1Excelsior 1, 12 u. Wedstrijden afgelast. De wedstrijden van de Kon- Ned-. Korfbal Bond, welke voor morgen waren vastge steld, zijn in verband met de vorst en de gesteldheid der terreinen, afgelast. Ook de wedstrijden van den Rotterd. Korfbal Bond gaan niet door. fouten mei de politie in aanraking ge weest. Als ik nu eerst een en ander ver telde over mezelf, oan moogt u er daar na aanmerkingen op maken." „Toe, maakt u -rat voort," gromde Gerrity. „Die moord," begon Abbington, „,is vol gens de Herald vannacht om één uur ge pleegd. Maar ik zal dieper op mijn ver leden ingaan. Om te beginnen, ik heb mijn avondmaal genoten bij Monte._ Mon te, zooals n wellicht gezien hebt, is een restaurateur hier vlak om den hoek. De keuken en bediening is lang niet best, maar hij is goedkoop en geeft lang cre- diet. Dat was .gisteravond om zeven uur. Om acht uur was ik hier terug en heb met mijn overbuurman eea paar glaasjes gedronken. Hij is zwijgzaam, maar als hij een kwart liter jenever opheeft, dan is hij te bewegen, de grondslagen van het Communisme uiteen te zetten. Maar zoo ver is het niet gekomen, omdat onze jenever opraasde. Daarna richtte ik mijn schreden naar de haven; daar tref je niet zoo gauw je oude kennissen aan, weet u? En daar, geraakte ik, zooals men dat noemt, in slecht gezelschap." Abbington grijnsde. „Staat een van die kerels soms bekend als Spawn?" vroeg de inspecteur. „Spawn?" herhaalde Abbington met een overdreven peinzende» blik. „Wat een gekke naam is dat. Neen, ik geloof niet, dat een van mijn slechte vrienden den naam van Spawn draagt. Fan den an deren kant is hel mogelijk, dat ze alle maal zoo heeten. Ik ken hen slechts bij Brand in opslagplaats. Gisleien is door nog niet bekende oor zaak brand uilgebroken in het pakhuis van den koopman Van der Ven aan de Kalvcrstraat te Middelburg. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bestreed het vuur. Zij kon echter niet verhinderen, dat het pand en de daar in opgeborgen voorwerpen, alsmede een wagen met manufacturen, een prooi der vlammen wc-rden. Het paart van den eige naar kwam in de vlammen om. Alles was verzekerd. De naast liet verbrande pand gelegen werkplaals van de Zceuwscbe vereoniging tot werkverschaffing aan blinden, wjsl men voor hei vuur te sparen. Ernstige antobotsing. Gisteren is op den Bosscherweg te Heer Hugowaard de heer C. W. uit deze ge meente, in botsing gekomen met een per sonenauto, bestuurd door den heer Visser uit Alkmaar. De heer Visser, die alleen in den wa gen zat, liep daarbij zeer ernstige verwon dingen op en is in zorgwekkenden toe stand- een nabijgelegen woning binnenge dragen. De bestuurder van den anderen wagen bleef ongedeerd. Beide auto's werden ernstig beschadigd. De auto van den heer V. moest met oen kxaanwagen worden versleept Faillissementen. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf Co NV., Amsterdam. Uitgesproken Johannes van Leeuwen, grondwerker, Rotterdam, Aert van Nesstraat 91d;-R.-c. mr F, G. Schalkwijk; Cur mr, J. J. v. d. Wall Bken, Rotterdam. Willem Kuypers, schilder, Rotterdam, Rembrandtstraat G5. R.-c.mr. F. G. Schalk wijk: Cor.: AD. A. de Mooy, Rotterdam. Franciscus Everhardus van Dam, ban ketbakker, Rotterdam, Rodenrijsclielaan 18a. R.-c: mr.. F. G. Schalkwijk; eux.: mr. P. Gi oeneboom, Rotterdam. Surséance 25 Januari 1939 is voorloopig surséance van betaling verleend aan Francis Jaco bus Ad nanus Marie van Beers te Rotter dam, Graaf Florisstraat 42. Verhoor: Dinsdag 21 Maart 1939, des v.m. 10 uur. Bewindvoerder is mr. P. B. Bouman, te Botterdam. Er is geen ontwerp-accoort ter griffie nedergelegd. Faillissementsstatistiek over Januari 1939. Samengesteld door aid. Handelsinforma ties v. d. Graaf Co. N.V., Amsterdam. Noord-Holland (excl. Amsterdam) 13; Am- Wie groenten wil kweefcen. Menige liefhebber houdt een doel van zijn tuin vry voor het kweeken van groen ten, waarmee hij dikwijls heel aardige re sultaten bereikt. Wie echter met zoo'n groentehoekje wil beginnen moot mol b» denken, dat liet inecr tijd oisoht don oer, bloementuintje, en wanneer men or niet genoeg zorg aan kan geven, zal men er weinig plezier van beleven. Het spreekt wel van zelf, dat de grond soort een belangrijke rol spoelt, waardoor de resultaten op verschillende plaatsen ook zeer verschillende zullen zijn. Om een oorbeeld te noemen: kool vraagt zwaren waterhoudenden grond, asperges daaren tegen piefereeren zandgrond, biotan en Brusselsch lof stellen geen cisehen aa» den bodem, terwijl boonen en erwten veer waterhoudenden grond verkiezen. Zooals men wel weet, zijn klei en veen grond zeer waterhoudend, zandgrond daar- entegen niet, doch dezen kunnen we ver beteren door er afvalstoffen aan too te voegen. Over het algemeen kunnen we wel zeggen: hoe lichter do grondsoort is, hoe meer behoefte er bestaat aan verloer bare afvalstoffen. Niet alleen, dat humus goed waterhoudend- is, dooh de planten kunnen er tevens voedsel uit opnemen. Waar we ook groente willen kweekén, nooit mogen we de bemesting vergeten en daarvoor is stalmest te prefereeren. Op zwaren kleigrond gebruiken we dien versoh en op lichten grond in vergane» toestand. Als gemiddelde kunnen we rekenen op 1 kruiwagen per M2. meier. Op zandgrond is het beter om in het voorjaar te mosten, op zwaren grond wachten we tot bet na jaar. Behalve door stalmest kunnen we dor. grond humusrijker maken door het onder spitten van compost, waaronder we ver staan: alle verteerde afvalstoffen afkom stig uit huis en tuin. Foor ieder die groen ten wil kweeken is zoo'n compoethoop in een hoekje van den tuin onmisbaar, mits we hem geregeld omzetten en er niet te grove wortels en takken in verwerken. Wie konijnen en duiven houdt, kan er ook prachtig den mest aan toevoegen. Kippenmest kunnen we heel goed vloei baar gebruiken, vermengd met water, oro er bij regenachtig weer de bladplanten en de kool in het bizonder mee te mesten. Wanneer we hem droog willen gebruiken, moeten we hem wel met wat tuinaarde vermengen, om hem gemakkelijk strooi- baar te maken. En hoe is het nu met den kunstmest, die zooveel gemakkelijker aan te wenden is dan de organische meststoffen? Hij is nipt zoo goed1 als natuurmest, doch prach tig als hulpmiddel, omdat hij stikstof, fos for en kali bevat. Wie hem als bijbemesting gebruikt, kan A.S.F. korrels 12 X 10 X 18 nemen, een pond- per 10 vierk. meter. Als eerst de stalmest is ondergewerkt, wordt op de ruw gespitte oppervlakte A.S.F. gestrooid, die we eerst laten inwerken en vervolgens fijn harken. Wie alleen kunstmest wil ge bruiken, neme daarvoor de dubbele hoe veelheid, die losjes ingebarkt kan worden. A. C. MULLER—IDZERDA. sterdam 25; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 21; Den Haag 18; Rotter dam 11; Utrecht 11; Gelderland 25; Noord- Brabant 17; Limburg 6;; Zeeland 2; Fries land 5; Groningen 6; Drente nihil; Over ijssel 5. Totaal 165 faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 237 fail lissementen. SCHIEDAMSCH VUlPïNHÜIS_ LUX 6 POSt LANGE HAVEN 7? TELEFOON 68812 hun voornamen. Die zijn Soapy, Blink, Éénoog en Dan. Het goedj'e, door tien gedronken en ook mij joviaal aangebo den, zou, zelfs in kleine hoeveelheid ge noten, in staat zrjn, een heele kudde oli fanten een cake-walk te doen dansen. ,;Ik veronderstel," zei Gerrity beslist ongeloovig, ,dat u ons nu zult willen wijsmaken, dat u daar aan de haven stomdronken gevoerd en in dien toestand gebleven bent tot vanmorgen toe." „Hceiemaal niet, beste kerel," verklaar de Abbington met een gebaar van pro test. „Maar dat neemt het feit niet weg, dat ik in de haven was met mijn gast vrije kameraden, toen uw moord gepleegd werd. Eerst tegen drie uur keerde ik te rug in mijn elegant gemeubelde vertrok ken, die u hier ziet." „U hebt zeker goed* op uw horloge ge past?" smaalde Gerrity. „Mijn horloge," grinnikte Abbington, „is bij wijze van spreken, al weken geleden opgedronken, Ik nam den tijd op van de klok bij Montc voor de deur. Die is tien minuten achter. Ja, tien minuten Die loopt per week een kwartier achter. Ik verzet het ding altijd Zondagsmorgens, als ik ten minste op ben." „Dus u kwam hier om drie uur terug en bent hier tot vanmorgen vroeg ge bleven?" Abbington bleef grijnzen, zoodat zijn blanke, regelmatige tanden zichtbaar wer den. „Het waarnemingsvermogen van een inspecteur gaat iedere begrenzing te bo ven," zei hij plechtig. ..Bemoei u maar niet met het waar nemingsvermogen van een inspecteur," gromde Gerrity. „Wat doet u zoo vroeg op, als u pas om drie uur naar bed ge gaan bent?" „Verdraaid weinig" antwoordde Abbing ton. „Ik zocht naar eea borrel. Daar staat de fleseh, gisteravond door Flink en ine zelf leeggedronken leeg Mijn regel matige leverancier, liet kleine mannetje, waarover ik het zoo juist had, was niet thuis, toen ik bij hem kwam, ik gaf aan zijn vrouw de boodschap dat hij na zijn terugkomst met een paar dassen en sokken bij me moest komen en keerde hier terug. Ik verzoek u, akte te nemen, van de uitvoerige relaleermg mijner ge dragingen. Ik voelde vervolgens, dat ik groote behoefte had aan de gebruikelijke ham met eieren en heb die juist bij Monte op crediet genuttigo. Mijn kleine man netje levert me ook op crediet." „En hoe zult a die schulden ooit beta len?" vroeg Gerrity. Abbington gaf hom met zijn roo.ldoor- loopcn oogen een knipoogje „Ik ben let terkundige van beroep," zei hij. „Brief schrijver is nog juister. Vier per dag Brieven om geld, brieven waarin ik goe deren bestel, of me beklaag over de laat ste scheepslading. vVaarin ik handig ver klaar, waarom de vorige bezending nog niet betaald is, maar binnen een week betaald 2al worden. En nog handiger brie ven over verder uitstel van betaling. Ik verdien zoowat xijflig cents met een brief," vertelde hij spottend. (Wordt vervol-jd

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6