Hermes-D.V.S. K.F.G. 1-0 Emma S.V.V. 2-4 mm SPORT Vf"AL- TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT 1111 Een verdiende overwinning onzer stadge- nooten, onder ongunstige weersomstandig heden behaald. Slecht spel der Koogers. Van der Tuyn mist een strafschop. De beste pfoeg won, ondanks 2-1 achter stand met de rust. De wedstrijden van gisteren mmM mïïmm WÉm'A S.V.V. vsv 9" Keen, 'hél' was géén.' mooie.'wedstrijd, welke TlermesD.Vr.S, en K.F.C. ons gisteren' in-* het' gure Februariweer/te .zien gaven. Dat hel spel onder den, recht óp. de tri bune slaan den wind te lijden zou heb ben, viel te voorzien, 'maar dan hadden de beide elftallen zich tocli wel wat beter aan deze weersomstandigheden aan kun nen passen, door den bal althans vat meer laag te houden. Vooral bij de Kop; gers; de club met het „systeem",, was van een systeem niet veel racer te be speuren, hot was maar wat raak getrap, waarbij de bal toevallig ook wel eéns bij een .teamgenoot terecht, kwam. Uiteraard ging onze belangstelling aller eerst uil naar den Koogschen middenvoor, Piet de'Boer, één der gegadigden „voor déze plaats' in onze Oranje-ploeg, Hij depd wel cënigè góede dingen mét den bal, maar erg" roei 'badhij tégen den- goed op dreef zijnd en van der Tuyn niet in te brengen. Een gevaarlijk schot heeft bij den gcheelen v.edslrijd niet- gelóst. Voor alsnog géven wij dé voorkeur aan Dumor- lier, die wei sioomer is, maar die toch, als het er op aan komt, er meer „sjoege" van heeft aan zijn bewaking te ontkomen of uit moeilijke posities ie schieten. De beste speler der Koogers was doel man Klokkemeijer, die geen fout. beeft, gemaakt.' - Herraes-D.V.S. wist zich over bét ge- he'el wël beter aan 'dén- windaan'' te passen; onder normale omstandigheden zou bet vermoedelijk een goeden wedstrijd ge speeld hebben. De overwinning was" ruim schoots - verdiend; het verschil bedroeg zeker rneer dan één doelpunt; - Vooral de middenlinie was op dreef. Voor was Borrani, zonder nu bepaald klassiek vleugelspel ten beate té geven, door zijn verre frappen van den vleugel een voortdurend gevaar.. Ook Lex Janse was vrij goed op dreef. Bos faalde als rechtsbuiten volkomen: na de rust bracht bij het. er als hall béter 'af.' Frömberg deed toen' Wel nuttig werk op den vleugel, maar-een buitenspeler is hij toch ook niet. LugterïJturg kan op een vrij goeden wed; strijd..'terug zien. Dat - hij .later met Bor rani. van plaats verwisselde, leek ons. vrij ovprbodig en bad tot gevolg, dat de plaats aan dé lijn .voortdurend onbezet was.' De. achterhoede onzer stadgen'ooten wist wël raad mét hét onsamenhangende spel dér rood-bjauwè' voorhoede. Beun bad een' rustig én middag.":...TT jj Scheid sreditér Wessels"nani u onaf eens :- 1 Ka rust. Na de Thee hebben Bos en Frömberg van plaats verwisseld, wat alras een verbete ring blijkt. Handig spel van Bunschoten geeft de Boer een moeilijke kans, maar zijti schot is te zacht. Als Borrani eens Lex Janse den hal voor de voeten neerlegt, schiet deze, alleen 'vlak voor Klokkemeijer staande, recht op dén Koogschen doelman" aan. Een corner van den Hennes-rechtsbuiten brengt het doel van K.F.C. wederom in gevaar, Klok kemeijer weet echter te redden. Even later krijgt Lugtenbürg een moeilijke kans; de bal gaat achter.' Een strafschop. Bij penHennes-aanval laat. Wiard'a Lex Jansë een' salto maken, waarvoor scheids rechter Wessels' aan" de'Schiedammers oen strafschop toekent. Van der Tuyn schiet DER - 'V MAANDAG 13 Februari 1939. No. 22095. den bal onder tegen den lat aan, vanwaar deze voor het doel neerspringt en dan door den Koogschen doelman wordt weg gewerkt. Even Jater neemt Van der Tuyn een dubieuze vrije schop van grooten afstand. Het schitterende schot wordt door Klokke meijer comer gewerkt Dan ontsnappen de Koogenaren aan eon. doelpunt als Borrani een bal uit de lucht ineens inkogelt. Een achterspeler krijgt den hal in zijn maag, zoodat deze vlak voor (Ton keeper valt, die voor de ver dere expeditie 'zorg draagt. Het scheen ons toe, dat deze wonderlijke ontsnapping niet geheel vrij. was van „hands". De Boer raakt geblesseerd' en verlaat het veld; Molenaar komt hem vervangen. Hermes-D.V.S. is nu overwegend in den aanval. Bij één der vele Schiedamsehe aan vallen plukt de Koogsche keeper den bal fraai uit de lucht. Als de naar binnen gekomen Frömberg den bal goed aan Lex Janse geeft lost de Hermes-middenvoor een hard en laag schot. - Bakker lost dan nog een mooi schot uit een moeilijke positie. Meteen daarop is de wedstrijd afgeloopen. Zoo beeft -S.V.V. dus geen halve maat regelen genomen'en na in de vorige wed strijden de overige concurrenten (Neptu il us" én V.D.L.), .vanzicli afgeschud te hebben, moest nu ook Emma de meerdere in S.V.V. erkennen.- - liet veld was in behoorlijke conditie, maar er blies een orkaan van doel tot doel. Emma won den- toss cu verkoos 'het eerst den wind als bondgenoot te nemen. Maar misschien klinkt bet vreemd, bet was S.V.V., dat voortdurend bet Em- ma-docl onder vuur nam en zoo moest IJaitogs er meermalen aan te pas komen om -onheil te voorkomen, daarbij Link ge holpen doqr zijn lengte. "Buiten do .viergetelde doelpunten heeft S.V,V-. bovendien nog 3 maal bet net rVeteii-te vinden. Zoo -werd voor de rust eèn doelpunt y'ari Böchö-vc' wegens buiten spel'afgekeurd, terwijl na de rust v. Dig gelen eeii„.pff-sid^ ^oal,.jiiaakle^ Jlet harde 'schot van 'Bpchovo;'Waivcan de bovenlat uit hel doel-sprong;, was zeker de doel- eon zonderlinge beslissing, fe zijner ver-! jjj,, gepasseerd! ontsdiuldiging" diene; dat liet de eerste wedstrijd was, welke bij in de eerste klasse, leidde. De wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter Wessels stellen zich de volgende elftallen op*. Hermes-D. V. S. Beun. - Smit Tb. Janse, Frömberg. A. v. d. Tuyn. v. Buitenen. Sluik. Lugfenburg. Bos. A. Janse. Borrani. Eruiver. de Boer. Bunschoten. Bakker. Blokland. Bleij. Dijkman. Ka a ik. Mol. Wiarda. Klokkemeijer. K. F. C. Nauwelijks is de wedstrijd begonnen of Beun moet al ingrijpen. Als de Schiedam- sche doelman even later wat onhandig wegwerkt, krijgt de Boer den bal dicht voor de goal, maar het loopt goed af. Wij noteeren dan een goed scliot van Borrani en kort daarop een mooie voorzet v-an denzelfden speler, waar Mot zijn blon de hoofd onder zet. Na ongeveer 20 minuten kan de Boer, danig door de blauw-witte verdediging op den huid gezeten, niet met dén bal uit voeten komen. Hij geeft het Ieder tenslotte aan Kruiver, die van dichtbij een schot lost, dat Beun stopt. Nadat Klokkemeijer een ver schot van Stolk heeft gehouden, schiet Dijkman onver wacht van grooten afstand, niaar Beun heeft er weinig moeite mee. Tengevolge van een mistrap in de Schie damsehe achterhoede, moet Beun uit zijn döel komen. Hij trapt den bal weg maar déze komt bij de Boer, die méteen inschiet. Beun redt echter Jrhai. ,Er volgen dan éehïge vrije schoppen, uit een waarvan een gevaarlijke situatie voor het roodblauwe doel ontstaat .door een mistrap van Mol. De blauw-witten komen weer in den aanval. Van Buitenen waagt vain zijn half- plaats af een goed schot dat gestopt wordt. Hermes-D.V.S; neemt de leiding. Uit een vrije schop, wegens ongeoorloofd aanvallen, welke door Stolk genomen wordt, feopt Lugtenburg fraai in: 1— De eerste corner voor K. F. C. ontstaat uit een schot van de Boer, dat Beun naast hef doel werkt. Juist op het moment, dat Bos gereed staat om ook i voor Hennes een hoekschop te nemen, fluit de scheidsrechter voor de rust. .Gezien, het verloop vari den wedstrijd •heeft S.V.SK zich' bet béste aan do weers- ;onis(andigbédeir aangepast: Tegen den har denstorm "in werd voor de rust de bal steeds goed laag gehouden en met kleine tikjes', gepaard' aanzeer goed positiespel, liep Emma. dikwijls :va,u het kastje naar den muur en de achterstand met de rust voor: S.V. V was zeker niet verdiend. Gezien bot spel voor de rust, behoefden de Schiedammers, zich in de tweede helft, waarin zij bet voordeel kregen van den harden wind, in liet geheel niet ongerust te maken. Daar de gelijkmaker al spoedig in'het net lag, was het alleen maar de vraag: „Met hoeveel gaat S.V.V. win nen?" De wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter Lis- sauer stellen beide elftallen zich als volgt op S.V.V. Krieg. Bokhorst, Feeiders. v. d. Ende, J. Poulus, C. Poulus. Versteeg, Romeijn. v. Diggelen. de 'Bruijn, Boehove. V. d. Rest, Welzenes, Oekenburg. Verschoor, Lemans, De Rijk, Klapper, Den Hartog. Minnebreuker, Zwaan. Den Hartog. Emma. Het begin is al direct sensationeel, want als S.V.V. een aanval van Emma heeft af geslagen, gaat de bal van man tot man. snel trekt v. Diggelen er tussclienuit, zijn voorzet komt bij Boehove en op dé hielen gevolgd' door eenige Emma-verdodi- gers knalt hij hard in. Keeper Hartog stak slechts zijn lange armen even uit, als leek het een tccken van overgave. 01. Lang heeft S.V.V. geen plezier van den voorsprong, want als een aanval van Em ma op een hoekschop uitloopt, wordt deze goed genomen door v. t$. Rest. Van Wel zenes kopt in, en ondanks een heftige po ging van Feeiders verdwijnt de bal, via de bovenlat in het doel. 1—1. Slechts weinige minuten, zijn gespoeld en S.V.V. schijnt liet minstgedeprimeerd door deze wederzijdsche overrompeling/» Telkens trekken zij er goed combi'nee- rend tussclienuit en hachelijke momenten ontstaan voor de .Emma-veste, maar de- harde wind en keeper Hartog slaan vooi- loopig doelpunten in den weg. Ook aan den anderen kant moet Krieg eenige harde schoten verwerken en ©enig© malen door uitloopen onheil voorkomen. De Bruijn is zeer actief en zoo geraffi neerd trekt hij er dikwijls óp uit,,dat liij niet alleen de Emma-verdediging tot wan hoop brengt, maar ook zelfs zijn eigen spelers 1 Een prachtige kans gaat verloren als de Bruijn inplaats van zelf te schie ten, overgeeft aan Boehove en het doel punt door buitenspel afgekeurd wordt. De oud-O.D.Sj-gr De Rijk kan op den linkervleugel Bocliove—Romeijn geen vat krijgen en tracht compensatie te vinden in ruw en forsch spet. Eenige vrije schop pen zijn er het gevolg van. De linksbuiten Oekenburg is zeer snel, maar lieeft in Bokhorst zijn maonelje ge vonden en bewaakt hem terdege, zoodat hij niet al te gevaarlijk ban worden. Toch zou Emma nog voor de Tust de leiding nemen als na een aanval van links de midvoor met een rollertje Krieg ver rast, 21, met welken stand de rust aan breekt, hi de tweede helft "zijn ontelbare puzzles ontstaan voor het Einma-doel, welke zij lang niet nlle kénden oplossen. Al spoedig, als Romeijn de bal goed toegespeeld krijgt, trekt hij er met den hal als-na ri-een-touwtje tussclienuit en juist langs, dcu paal gaat de gelijkmaker in liet net (2--2). Ook Emma komt nu verscheidene kee- rc-n goed coinhincercnd naar voren, maar nu blijkt toch het verschil met het spel van "S.V.V. van voor de rust. Him com binaties zijn te eenzijdig, zijn niet verras send genoeg om de ,S.V~.V.-verdediging te overrompelen, Eenerzijds zijn het Feeiders D. Poulus, die den rechtervleugel een halt toeroepen, terwijl aan den anderen kant Bokhorstv. d. Ende niet thuis géven. Gevoegd daarbij, dat J. Poulus overal op duikt waar gevaar dreigt, behoeft het geen verwondering dat Krieg liet niet al te druk krijgt. Het reeds vermelde doelpunt van Boe hove, waarbij de bal uit bet doel terug kwam, heeft de scheidsrechter niet ge constateerd, maar liet blijkt uitstel van executie, want als Feeiders, van eigen helft, hard op doel schiet, kan de keeper den bal niet in zijn macht krijgen en ter wijl hij de bal van achter de doellijn weggraait en twee S.V.V,-ers over hem in het' doel tuimelen, wijst de scheidsrechter naar liet midden (23). Even later is er een prachtkans otn den voorsprong te vergrooten, maar v. Diggelen schiet vlak voor doel in den grond. Niet lang daarna maakt hij zijn fout goed, want als de Bruijn snel naar links doorgebroken is, legt liij de bal voor doel en v. - Diggelen scoort (2—4). Doordat S.V.V. haar voorsprong wil be houden en Emma alles op den aanval zet, ontstaan nog verscheidene gevaarlijke mo menten voor het S.V.V.-doel, echter zon der ernstige gevolgen. Zij brengen liet niet verder dan eenige schoten in liet zijnet, terwijl Bokhorst nog juist ceu bal uit het verlaten doel kan koppen. Hermes-D.V.S. zorgde voor een prettige verrassing. S. V. V. deed wat er van haar ver wacht werd. Een felle wind maakte het verblijf op de velden niet bepaald aangenaam en goed voetbal werd bijna onmogelijk gemaakt. Hoewel men juist onder dergelijke omstan digheden er de goede voetballers kan uit pikken, want -zij zullen het „ronde leder niet de nukken" de juiste behandeling doen ondergaan. Hermes-D. V;S. toonde zich een goede ploeg door de stugge Zaan- kanters met een nederlaagje weerom te zenden. Al was het verschil maar heel miniem, hot was toch genoeg om onze stadgenooten twee punten te bezorgen en nu hoeft Hermes D.V.S. zich geen zorgen meer te maken. Al heeft H.B.S. met het zelfde. minimale verschil van Xerxes, ge wonnen een kal in liet nauw maakte de dolste sprongen wij 'gelooven -tocli niet, dat de Hagenaars den dans der degra datie nog zullen kunnen-ontspringen. In de hoogore regionen gaat 't nu echt spannen, want ADD en DWS geven elkaar niels toe. Zij wonnen beide gislorcn, resp. Z.K.H. Peins Berahard nam Zaterdag deel aan de slipjacht achter de meute, welke door de Utreehtsche Jaehtvereeniging in samenwerking met de K.N.J.V. georgani seerd was in de omgeving van Zeist. De Prins in den jachtstoet. Tienduizenden hekben een laatste bezoek gebracht aan den overleden Paus Pin# XI. Het stoffelijk overschot opgebaard in vol ornaat. (Tele-foto). van Sparta en C.V.V., zoodat zij nu met twintig punten verder opniaiclieercn naar het bittere eind. Wij krijgen nog een in teressante ontmoeting D.W.S.A.D.O. en Hermes-D.V.S. zal ook nog een duit in het zakje kunnen doen, want de Amster dammers krijgen ook nog bezoek van de Darnlaan-bewoners. Blauw Wit werd definitiefuitgeschakeld door een nederlaag tegen Stormvogels. De stand is thans doelp, gesp. gew. gel. v-orl, p. v.t. D'WS 14 9 2 O *J 20 36—20 ADO 14 8 "4 2 20 26—16 Blauw Wit 14 5 5 4 15 27—16 Sparta 14 5 '4 5 14 28—26 Stormvogels 14 5 4 5 14 26—28 Hermes-DVS 14 5 4 5 14 22—29 KFC 14 4 5 5 13 26—24 Xei'xes 14 4 3 7 11 23—27 OVV 14 '3 5 6 11 16—22 HBS 14 2 4 8 8 22—43 De degradatie-kansen voor D.F.-C. wor den steeds grooler. Zij leed gisteren een nederlaag tegen R.F.C., dat zich daarmede wel zoo ongeveer in veiligheid bracht. Feijenoord handhaafde zich tegen D.H.C. zij het met het kleinste verschil. Ajax en V.U.C. volgen nu met twee punten achter stand' op de Rotterdammers. V.U.C. liet zich gisteren door een gelijk spel tegen 't Gooi" een kostbaar puntje afènoepen. De overige wedstrijden waren van minder be lang. De stand is: In Dordrecht beeft S.V.V. gespeeld zoo als het moet. Als de roodgroenen zich op deze wijze in de a.s. promotie-wedstrijden weren, maken zij- ditmaal een heel goede kans. Nepfunus verloor tegen V.D.L., zoo- dat zij tlians zes punten achterstaat. In dien S.V.V. volgende week wint en N-ep- tunus speelt gelijk, lean de kampioensvlag aan den West Frankelaudschedijk ge- hesdien worden. De stand' luidt: gesp.gew.gel.vrl.pt. doelpu v.t. 14 10 14 8 7 6 G 4 4 4 4 1 4 2 4 24 38—15 18 34—20 17 35—20 15 28—22 15 34—34 13 25—34 12 29—311 11 22—27, 10 24—27 3 17—50 Neptimns Emma 14 Excelsior 14 V.D.L. 14 Hollandiaan 14 Sliedrecht 14 Unitas 14 Fluks 13 D.C.L. 13 Interessanter is de sland in de andere afdeeling, waar de strijd om de leiding wel zal worden gestreden door U.V.V. ea H.V.V. D'e 'Hagenaars lieten het gisteren leeiijk zitten tegen Gouda, waardoor U.V.V. dat van O.D.S. won, thans "bovenaan staat. Weliswaar moet H.V.V.nog een wedstrijd meer spelen, doch het zal ons niet ver wonderen, als de misstap van gisteren de oorzaak, wordt van vervlogenillusies. De stand' is hier; doelp. doelpu gesp. gew. gel. veri. p. v.—t. gesp.gew.gel.vrl.pt. v.fc Feijenoord 14 11 3 22 •32—22 U.V.V. 14 11 3 22.53—27 Ajax 14 9 2 3 20 37—14 II.V.V. 13 9 2 2 20 37—18 VUO 14 9 2' 3 20 41.—26 O.D.S. 13 7 3 3 17 41—27. DOS 14 7 2 5 16 34-30 Velfflx 13 7 3 3 17 28—lfl 14 7 7 14 36—36 Gouda 14 5 4 '5 14 30—33 DHC 12 4 2 6 10 24—30 Overmaas 14 4 3 7 11 21—20 RFC 14 3 5 6 11 .29—38 B.M.T. 13 4 2 7 10 18—30 Haarlem 13 3 3 7 28—39 U.V.S. 12 4 1 7 9 19—31' 't Gooi •13- 3 3 7 9 .17—26 B.E.C. 14 3 1 10 7 24—44 DFC - 14 2 1 11 5 22—39 Quick 14 2 3 9 7 17—36

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 5