STADSNIEUWS WANDGEDIERTE R. K. Kiesvereeniging Bazar Luthersche kerk J. de Vries f In den ouderdom van 87 jaar is overiedea de beer J, de Vries, die m de afdeeling Schiedam van den Ned. ProL Bond een vooraanstaande plaats beeft ingenomen. De heer De Vries werd te Leeuwar den geboren en vestigde zich, na m ver schillende plaatsen in ons land het vak van horlogemaker grondig te hebben ge leerd, een kleine 60 jaar geleden zich hier ter stede, het eerst in hot onlangs afgebroken pand Korte Dam, hoek Lange Haven. Later bracht hij zijn zaak over naax de Hoogstraat Hij was een der meest actieve leden van den Ned. Prot Bond. Van 1900—192S maakte hij deel nit van het bestuur van de afdeel ins Schiedam en vervulde daar in de functie van Sen voorzitter. De trouwe bezoekers van de godsdienstoefe ningen van den N.P.B. zullen zich den heer De Vries nog wel herinneren, zoo- als hij Zondagsmorgens bij den ingang "van de kerk stond en als 't ware de kerkgangers verwelkomde, velen met een vriendelgkeu hoofdknik of "n handdruk. Toch was dat niet zijn eigenlijke taak; die be stond uit het controleeren, of alles naar orde en regelmaat verliep. Toen de beer De Vries in 1928 uit het bestuur trad,, omdat zijn gezicht slecht werd en hij zijn plaats gaarne aan een jongere afstond, is hij benoemd tot oere- lid van de afdeeling XP.B., waarmee men uitdrukking wilde geven aan de groote waard ee ring voor het vele werk, dat hij voor de afdeeling heeft verricht. De heer De Vries was vroeger belaft inet het onderhond van de gemeente-uur werken. De crematie van het stoffelijk: overschot zal Donderdagmiddag a.s. op Westerveld geschieden. St. Jacobs Gasthuis Bee voordracht- en muziek- avond. Het was gisteren feest in het St. Jacobs Gasthuis. De directrice, mevr 31. Kros was jarig! 's Morgens zijn de leerlingen van de hoogste klasse van Softool II, onder leiding van den heer A. Baan in de hall van het St. Jacobs Gasthuis de jarige directrice een aubade komen brengen. 's Avonds was er een feestje in de con- versafiezaal, waarbij de verpleegden, het personeel, eenige regenten en regentessen en enkele genoodigden aanwezig waren. De heer J. Fiegee heeft een woord ter inleiding gesproken en nadat samen gezongen was, heeft Jaap Robbcregt, bege leid op het orgel door den heer Fiegee, eenige fluitsoli gegeven. De gebroeders Rijken uit VlaarJingen en een viertal zusters uit het St. Jacobs Gast huis hebben voordrachten en samenspraken ten beste gegeven, waarvan o.a.: „Gymnas tiek voor ouden van dagen" door de zusters hizondere belangstelling genoot. Een documentaire film. De heer F. W. M. Heggelman vertoonde eengie filmpjes: Een excursie naar de aal- sdholverskolonie te Lékkerkerk en de fees ten de Kethel. De dou van den avond was echter de film, door den heer Eeggelman opgenomen in en van het St. Jacobs Gast huis. De film laat zien, hoe oude menschen in een Hein huisje tobben, htm kacheltje opporren enz. en bezoek krijgen van een wijkzuster, die de schakel wordt voor de verhuizing naar het St. Jacobs Gasthuis. Als tegenstelling van het kacheltje wordt dan de centrale verwarming in het mo derne huis aan de Burgemeester Knappert- laan getoond. Ook de geheele verzorging van de verpleegden is vastgelegd op de film hand, de Kchamefijke zoowel als de geeste lijke. De heer Beggelman is met zijn film toestel in de beuken geweest, hij het uit- deelen van het zakgeld; het koffiedrinken enz., maar ook bij de laatste Kerstfeest- viering in de groote oonversatiezaaL Ten slotte is nog een grappig filmpje ver toond en daarna heeft ds. Tonsbeek een slotwoord gesproken. Neerbosch samenkomst lm de Groate Kerk heeft het Neerboseh-beor gezongen. Cau serie v*ji ds. H. Klnin. Neerbosch, het weezendorp bg Nijmegen, is door vele vriendschapsbanden met Schie dam verbonden. Bovendien heeft men het Xeerbosch-koor Zondagochtend nog door de radio kunnen hooren, zoodat de bijeen komst, welke gisteravond in de Groote Kerk werd gehouden, goede introducties had. De belangstelling was echter niet overeenkomstig de verwachtingen. Ook hier hebben de afwezigen weer ongelgk gekre gen. Alleen reeds de schoon© zang van het gemengd koor, onder leiding van den heer Jac. S. de Vri< w as een be zoek aan do kerk gisteravond ten volle waard. Verscheidene liederen werden prach tig gezongen door het homogene koor, waan an het geluid in het kerkgebouw bizonder fraai tot zgn recht kwam. De avond werd geopend door ds. K. de "Bel. die uit het Nieuwe Testament voorlas Matth. 25 vs. 34 tot 40 en van den zendbrief van Jacobus 1 vs. 27„De zuivere en onbevlekte godsdienst voor God en den Vader is deze: Weezen en wedu wen bezoeken in hun verdrukking en zich zeiven onbesmet bewaren van de wereld". Het was spr. een voorrecht dezen avond in te leiden, want er zijn bizondere ban den tusschen Neerbosch en Schiedam. Im mers in de moeilijkste tijden van Neer bosch is het een Schïedamsch predikant, ds. Schrijver, gelakt den druk op de in richting op te heffen en Neerbosch zijn ouden rcern en faam terug te geven. Ver scheidene Schiedammers werken er thans nog. Men kan verschillende opvattingen hebben over de verzorging van de voeren, doch altijd zal men het woord van Pauius in zijn zendbrief moeten beschouwen als een slagwoord," een marschorder voor den waren Christen, die zijn geloof als een daad wil belijden. Spr. achtte het tenslotte noodzakelijk er op te wijzen, dat het een legende is, dat Neerbosch rgk is en geen geld meer noodig heeft. Nadat het koor enkele liederen had ge zongen, werd het voord gevoerd door den predikant-directeur van Neerbosch, ds. II. Kluin, Jie erop wees,, dat het zang koor hier zes jaar geleden voor het laatst is geweest. De samenkomsten worden met georganiseerd om medelijden op te wek- Fa. W. VAN LOON Znirerjuxs ran Gebouwen en Schepen STADHOUDERSLAAN 57. Harmonische Lichaams ontwikkeling Werkcomité Schiedam. Het werkcomité Schiedam van de Na- toinale Vereenigïng tot Bevordering van Lichamelgke Ontwikkeling heeft gister avond in Musis Sacrum een bijeenkomst gebonden met bestuurderen van de Schie- damsche Sportvereenigingenter bespre king van het doel van de H.L.O. Vele ver- eenigingen hadden aan den oproep gehoor gegeven. Nadat een uiteenzetting was gegeven betreffende het werk van de ^ereeniging, werd van de gelegenheid om vragen te stellen, een druk gebruik gemaakt. Medegedeeld werd om, dat het werkco mité Zaterdag 4 Maart a.s. een propaganda- avond zal organiseeren, waarop een lid van het hoofdbestuur een korte lezing zal houden. Bovendien zal de film, opge nomen van de in 1936 te Berlijn gehou den Olympische Spelen, woeden vertoond. Deze propaganda-bijeenkomst wordt gege ven in het gebouw van den R.K. Volks bond en zal worden opgeluisterd döcsr muziek. Inlichtingen over de JÖLL.0. ar den pro- paganda-avond verstrekt de seerelar;3 van het Werkcomité, de heer J. B. van Kes- seler, Plein Eendragt 3. ken, maar om het contact te hernieu wen. Het weezendorp telt nu 480 kin deren van één tot negentien a twintig jaar. Van de weezen komen er de laatste jaren veel uit deze omgeving. De stichter van Neerbosch, Joh an van 't Lindenhouf, begon met zijn eigen huis ter beschikking te stellen. Toen hij moest uitbreiden, kon hij in Neerbosch, op een uur afstand van zijn woonplaats, Nijme gen, een geschikt stuk grond krijgen, waar op de beide eerste paviljoens verrezen. Thans omvat de inrichting een oppen-lakte van tien hectaren. Nu staan er vele ge bouwen en er waren tijden, dat dezen wer den bewoond door duizend wee zen. Het Werk van Van 't Lindenhout kon worden voortgezet, omdat het fundament goed was. In den opzet was het zoowel financieel als paedagogisch verantwoord. Neerbosch is niet veroudert, het gaat met zijn tijd mee; men moet het daarom niet beschouwen als een stukje antiek. Het is zelfs een zeer moderne inrichting, die o.a. een fraaie kapel, een gymnastiekzaal, een ziekenhuis en ©en zwembad bevat Maar wij zijn niet tevreden over ons werk, aldus spr. Het is zoo moeilijk iets te zijn voor de jeugd, vooral voor de jeugd van Neerbosch. Met zijn groote ge zin van weezen eischt bet heel wat zorg van al de leiders en leidsters. Het is gemakkelijker een nieuw paviljoen te bou wen als men er het geld voor heeft, dan om een alleenstaand, jong mensch te leiden. Maar de omgang in Neerbosch is voortreffe lijk, men kan het goed met elkander vin den en de sfeer is prettig. Spr. illustreerde zijn causerie met een aantal aardige voorvallen uit het dage- lijkbche leven van het weezendorp. Daarna heeft het koor wederom enkele liederen gezongen. Ernstig ongeluk op de Nieuwe Maas Twee zwaar gewonden. Tengevolge van den mist is vanmor gen op de Nieuwe Maas nabij Vlaar- dingen een ernstig ongeluk gebeurd. Om kwart voor zeven voer schipper Valster uit Vlaarfmgen met een motor boot werkvolk van Vlaardingen naar de Petroleumhaven te Pemis. Het zicht was zeer slechL Aan de boeien van de Steen kolenhandels vereeniging, welke zich aan den anderen kant van de Nieuwe Maas, onder de gemeente Rotterdam bevinden, lag een Rijnaak voor anker, welke gezien noch gehoord werd. De motorboot kwam hiermede in aanvaring. De mast raakte de ankerketting van het voor anker lig gende Rijnschip, waardoor deze afknapte en met donderend geraas omlaag viel. Aan boord bevonden zkh ongeveer 25 werklieden, van wie twee door den neer vallenden mast werden getroffen, en zeer ernstig aan hoofd en borat werden ge wond. Het waren de 28-jarige Van Dusseldorp uit Gorcum en de 43-jarige Thïe uit Schie dam. De motorboot voer direct naar Vlaar dingen terug, waar Van Dusseldorp, die aan de borst gewond was, per ziekenauto naar het ziekenhuis te Vlaardingen werd vervoerd. Thie is met een ernstige schedel- basisfractuur naar het gemeenteziekenhuis alhier overgebracht. Pater E. Peters spreekt. Voor de R.K. Kiesvereeniging sprak gis teravond, in het gebouw van den R.K. Volksbond, pater E. Peters. De spreker werd ingeleid door den voor zitter der Kiesvereeniging, den heer W. Rade mak er, die pater Peters welkom heette en in het bizonder ook den veteraan der partij, het aftredende gemeenteraadslid, mr. M. J. C. 31. Kavelaars, het geweten van den raad, die plaats zal maken voor een jongere en aan wien spr. eenige waarteerende woorden wijdde. Voorts heet te spr. de leden der K.D.P., die in de Staatspartij terug willen keeren, van harte welkom; zij zullen als volwaardige leden worden opgenomen. Pater Peters herinnerde aan den politieken strijd van twee jaar geleden Ten onrechte heeft de massa minder be langstelling voor de verkiezingen voor Prov. Staten en gemeenteraden dan voor de Staten Generaal, al schijnt er een ken tering op til te zijn. Er heeft iets gewerkt onder de R.K. in die twee jaren: er is iets tot het massabewustzijn doorgedrongen. Vooral tot de dames wil spr. zeggen: bekijkt goed wat er op politiek gebied door de hoeren wordt verricht De politiek is niets anders dan: Koning Christus de baas, ook op politiek terrein 1 Mooie handen met Purol. Ze blijven er zacht en gaaf door. Doos 30 en 60 ct. Onze katb. actie is een stuk leeken- apostolaat Politieke actie is katholieke actie. Geen politiek katholicisme, maar wei katholieke politiek. In verband hiermede wijst spr. ook op het feit, dat gisteren de dissidente broe ders en zusters met overweldigende meer derheid besloten hebben hun partij op te heffen. Wat daar tot stand, kwam is een ©eresaluut onzerzijds waart. Als men de menschebjke natuur kent, dan waardeert men het te meer} dat daar het advies is gegeven toe te treden tot de R.IL Staats partij. Er waren daar eelijke idealisten, voor wie het een hard gelag was dit be sluit te moeten nemen. Zg' hebben dit offer gebracht voor de idealen, die er in hen leefde. Spr. hoopt, dat dit offer, niet voor niets is gebracht, dat het tot een hoogere eenheid moge leiden en dat die R.K. Staatspartij iets van die offervaar digheid en geestkracht moge overnemen. Saamhoorigheid is thans noodig, want het groote gevecht van 1937 is nog niet uitgestreden. De inzet van dat gevecht was. en is nog altijdvoor of tegen Chris tus. De vijand heeft een klap gekregen, maar hij ïs nog niet dood. De offervaardigheid van al wie zich chris ten voelt; moet in stapt blijken een lang zame maar zekere oplossing van het werk loosheidsvraagstuk te brengen. Want daar leeft de vijand van. In de dagen van den „Anschluss" v-.n den „diefstal", zegt spr. van Oos tenrijk, hoorde spr. eenige werkJoozen, die het bulletin lazen, zeggen: „Nou, mis schien krijgen ze nou werk!" Dat ge tuigt van demoralisatie, want het betee- kende. al wordt m'n geloof onmogelijk gemaakt, al krijgen we bier een even on beschaafde „zooi" als in Duitschland, dat doet er niet toe, als we maar te werken krijgen. Offervaardigheid is nóodig en daarin gaf de K.D.P. ons een voorbeeld. In de bjjna 50 jaren, die sedert Rerum Novarum zijn verzepen, zijn de gedach ten hiervan nog a'ierminst gemeengoed geworden der R.K. massa. Iedereen heeft zijn steentje mee 1» boa wen aan het toekomstig vredespalm van Koning Christus. Het is gemakkelijk ge noeg om te „kankeren". De Tegeermg be staat nu eenmaal uit menschen, die on volmaakt zijn en dus fouten maken. Maai meer fouten zouden er gemaakt worden, wanneer de ongel oovige, de moderne heiden, aan de macht komt Gaat de democratie achteruit, dan is «bit een teeken, dat het volk er op achter uit gaat; gaat een christendemocratie ach teruit, dan is dat een teeken, dat bef christenvolk achteruit gaat Iedereen heeft zich aan te trekken: wat kan ik persoon lijk er aan doen Op felle wijze hekelt spr. het egoïsme van den mensch. Verbeter de wereld', roept hg uit, maar begin bij je zelf! Spr. wijdt een enkel woord aan den grootsten doode van deze maand, aan Paus Pius XI, die gezegd heeft: „Aan geen ka tholiek van onzen tijd' is het nog langer verantwoord een middelmatig mensch te zijn". De beroerde erfenis van vorige geslach ten is, dat wij het veel te mooi en te heilig vinden om te streven naar Chris tus' volmaaktheid. Christus leeft nog on voldoende in ons. Als wjj bijeen zijn, ook op politieke bijeenkomsten, moet Hij in ons midden zijn. Men kan critiseeren zooveel men ^vil op den „Bond zonder naam", maar door zijn actie worden we er op gewezen, dat het punt van critiek is verlegd van hèm of haar naar ons zelf. Het streven naar geestelijk en moreel© herbewapening, waar ook onze Koningin van sprak, is niets anders dan het streven een goed' Christen te zijn, is niets dan het streven naar volmaaktheid en heilig heid. De groote vraag van vandaag iswat doen ug voor Christus, wat hebben wij voor inhoud? Er wordt meer van ons ge- eischt dan het rood maken van een hokje op de kiezerslijst. Ieder R.K. behoort ge bruik te maken van het hem geschonken recht medesamensteller van die lijst te zijn. „Naar een nieuwe gemeenschap!" is een prachtige leuze, die niet opgeborgen mag worden in het museum van oude leuzen zooals dr. Banning het genoemd heeft. Deze socialist schreef, dat „wanneer onze ge meenschap niet zou begrijpen, dat voox een nieuwe gemeenschap offers gebracht moeten worden, het Christendom zichzelf een nieuwen doodsteek zou toebrengen. Deze woorden van een waardig en eer lijk man moeten ook door ons, R.K. ver staan worten, aldus spr. Eens was Europa een R.K. werelddeel, toen nog eenigen tijd een christelijk we relddeel. En nu heeft de overleden Paus moeten veggen, dat hij niet wist of over twee eeuwen, dit werelddeel nog wel een christelijk werelddeel zijn zou. Daaraan heeft iedereen schuld, die tegenover de naastenliefde gezondigd heeft. Slechts in zelfcritiek ligt de redding van deze wereld. Wat in honderden jaren kapot is ge maakt, wordt niet in tien jaren genezen. Wij zijn thans in een gevaarlijk overgangs tijdperk. Wie nu gaan loopen, begaan een misdaad. Voor 350 jaren kwam de eerste crisis in het Christendom: het Roomsch- Katiioücisme hield toen op het eenige Christendom te zijn in deze wereld. Thans echter is het: Christendom of heidendom, kruis of hakenkruis. Maar over 350 jaren zullen de nakomelingen leven van hen, die nu gaan loopen. Voor hen zijn de wegloopers van nu verantwoordelijk. Van eeuw tot eeuw planten zich heiden dom cn afvalligheid voort. Laai thans de leuze zijn, aldus spr.: „Naar een nieuwe gemeenschap, maar door persoonlijke offers I" In zijn slotwoord dankte de heer Rade maker den spreker voor zijn, -onder groote aandacht aangehoorde, rede. Een weddenschap Maloitz won. Ongel oovige menschen zr'ten er altijd blijven. Soms hebben deze „Thomassen" het bij het rechte eind, maar soms ook niet. En dan gaat het er maar om, of zij zoo sportief zijn hun ongelijk te erkennen. De heer C. L. Wasman, van café 't Vier kantje, is wel zoo sportief geweest En bovendien heeft het hem nog een aardig bedrag gekost ook. i Hij geloofde namelgk niet, «lat het met den telepaath Maloitz heelemaal zuivere koffie was. Die openbare demonstratie van verleden week Donderdag was waarschijn lijk afgesproken werk met de pers. (Die kranten!ui kan je toch nooit vertrouwen 1) En wat Maloitz op het tooneel doet, nou ja, daar kan je ook niet van op aan. Enkele kermissen probeerden den heesr Wasman te overtuigen van de kwaliteiten van den telepaath, die heel Schiedam ver steld heeft doen staan van zijn prestaties, maai dat lukte niet. Zoo werd de wedden schap gebaren. „Thomas" zon een op dracht samenstellen, niet te eenvoudig uiteraard en Maloïtz zou deze moeten uit voeren in café *t Vierkantje. Maar omdat de heer Wasman niemand anders dan zich zelf vertrouwde, zou hij zelf Maloïtz ge leiden. Hij zou evenwel sportief zijn en den telepaath niet in de war trachten te brengen. Gisteravond, na zijn optreden in Mono» pde theater, verscheen Maloïtz in het café en spoedig daarop begon het experi ment De telepaath moest kaarten uit iemands zak halen en ergens anders neer leggen, hij moest een telefoonnummer op zoeken en dat draaien, hij moest allerlei lastige dingen doen, maar hij sloeg rich er goed1 doorheen. Hij had den heer Was man overtuigd'! En deze was zoo sportief onmiddellijk de enveloppe met f25 voor den dag te halen en te overhandigen, -waarop de telepaath vijf gulden afstond voor „Hulp aan Spanje". Tegen autobus geleopen. Op de YVestvest, bij de Walvisdis Iraat, is gistermiddag de 13-jarige W. van N., die zooder uitkijken den rijweg overstak, tegen een pos scorende autobus geloopen. Het meisje liep boven het rechteroog ©en buil op. Zij is door de politie naar haar woning gebracht. Ongelukkige vaL Gisteren is de 9-jarige P. L. B-» bg het spelen op de binnenplaats van «Ie school aan de Uselmomdeschestraai gevallen m hra'. zijn rechterbeen. Het ventje is par politieauto naar de Dr. Nol ets tich ting over gebracht. Hulp aan Spanje Film* v rad, hi Musis Sacrum is gisteravond een druk bezochte vergadering gehouden, ga- oiganiseerd door net Comité Hulp aam Spanje. De zaal was geheel bezet. De \ooizitt-r de hem B. G. Hazen- kamp, lw.ei.te m hot bizonder wethouder J. Dinkelaar, lid van het comité van aan beveling, wolkom ©n deelde mee, dat in de weinige weken, dat bet sub-comité Schiedam bestaat, reeds f 150 bijeen ge bracht is, plus eenige pakken levensmid delen. Spr. hoopt, dat deze vergadering er toe zal bijdragen, ernst te maken met het bieden van hulp aan Spanje, dat reeds bijna 3 jaren strijd voert voor de demo cratie en tegen bet fascisme, wier aan hangers duizenden vrouwen en kinderen iu rouw hebben gebracht. De film: „Het hart van Spanje", die vertoond werd, geeft o.a. een beeld van. bombardementen en van den Canadee- schen hloedtransfusiedienst. In de plaats van zuster Diamant, die verhinderd was, voerde zuster T. van Reemstde Vries het woord. Spr. ging naar Spanje, toen de Mooren voor Madrid stonden. De geneeskundige dienst was toen nog slecht georganiseerd. Zoo waren b.v. voor een hospitaal met 1200 bedden sl«?chts 7 verpleegsters beschik baar, De Spaansche burgerbevolking deed echter haar best den nood te helpen le nigen. Zoo werden in een dorp achter het front de meisjes opgeleid om de zus ters bij de verpleging te helpen, terwijl de oudere vrouwen zich beschikbaar stel den om als werksters in het ziekenhuis te fungeeren. Ook de loopende patiënten hielpen, vaar dit mogelijk was, mee. In een dorpje was een hospitaal ge vestigd in het huis van een groot-grond bezitter. Er was letterlijk behoefte aan alles; van de gordijnen in het groote huis werden b.v. pyama's gemaakt. Telkens de den zich moeilijkheden voor met de water leiding, waardoor de patiënten niet naar behooren geholpen konden worten. Bg on derzoek bleek, dat een klein groepje fas cisten in hol dorp, dat onder leiding stond van den dorpsdokter, de watertoevoer on klaar maakte. Toen de dokter gearresteerd was, kwam van alle zgden roedewerking van de dorpsbewoners. Uitvoerig stond spr. stil bij de onjuiste voorlichting omtrent Spanje en vertelde, hoe in Barcelona de jeugd zorgde, dat tijdens bombardementen geen paniek ont stond. Ook bet groote verschil tusschen de Ca talanen en de overige bewoners van Spanje werd besproken. Er wortt in Spanje veel geleden Te 3Iadrid bevinden zicli 22.000 zuigelingen: en de moeders vragen zich telkens af, of „liet schip wel zal komen", dat levens middelen moet aanvoeren, om de zuige lingen niet van gebrek te doen omkomen. Spr. wekte op steun, te verleenen, omdat in Spanje wordt gestreden voor de vrijheid van Spanje, maar ook voor onze onaf hankelijkheid. De heer J. v. d. Ster uit Rotterdam zeide, dat in bepaalde kranten steeds on juiste berichten over Spanje verschijnen. Zoo heeft een groot Nederlandsch blad reeds 13 maal vertelddat Madrid gevallen is. Er is een actie ingezet om tussclien* -15 Februari 100.000 K.G. levensmidde len te verzamelen voor Spanje. Op 5 Fe bruari was echter reeds 150.000 K.G. bij een en nu is de leus veranderd in: 500.000 K.G. voor Spanje. De film S.O.S.-Spanje, die nog voor de pauze werd vertoond, geeft o-a. een in druk van de in Spanje gestichte kinder tehuizen. Mej. Riek Sprong heeft gedecla meerd: „Spaansche ballade", van Hear reiite Roland Holst en „Een strijdbaar man", van Jan Greshoft Uit het laatste gedicht moest één couplet op last van! de politie worten weggelaten. Tenslotte werd nog de film: „De over winning van het leven" gedmaid. Een collecte bracht f29.32 op, waarbg nog f6 komt, die Maloitz beschikbaar heeft gesteld, na een gewonnen wedden schap. Een 60-tal biljetten werd mgeieverd, waarmee de ondertoekenaais rich bestead verklaren een wekelijksche of maandeüjfc- sehe bijdrage aan het Comité JHulp aan1 Spanje" te doen toekomen. Een 8-tal wer kers gaf zich op, die de actie van hes plaatselijk comité wil steunen. De opbreagst De bazar in gebouw Eendracht gehou den ten bate van de Luthersche kerk; heeft netto f1495 opgebracht Een aantal kunstvoorwerpen, o.a. schil dergen, hebben geen kooper gevonden. Overwogen wortt om deze te verloten. Paard op hol. Gistermorgen omstreeks 11 uur sloeg hel paard van den groentenbandelaax W. T. op de F^oersvest op hol. Daar men er spoedig in slaagde het paard tot staan! te brengen, liep dit uitstapje van het dier zond., ongevallen af- Klaverjas «XHieetirs. Door Van Swanings Vrienden te Rotter dam is van 1319 Februari j.l. een kla verjas con cours gehouden, waaraan 51 ver- eenigingen hebben deelgenomen, waarbij drie uit Schiedam, n.l. De Ster, Karseboom en Ons Huis, die resp. 7978, 7434 en 6780 punten behaalden. Prijswinuer weid Gerrits Vrienden used 8567 punten; De Ster werd 14e. U0S&

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2