S.V.V. Fluks 3-1 TWEEDS BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT Hockey België Nederland Hengelen Filmnieuws VOETBAL. SPORT. Een normale overwinning, maar een weinig boeiende wedstrijd. dammers, 'te?-■-te te' S.V.V. speelt nu aanhoudend óp de helft dor tegenstanders,' maar onderling niet be grijpen' geeft de Dordtsche .verdediging steeds weer gelegenheid tot wegwerken, al wordt er van dien kant vaak.uit-getrapt. JAN WALTMAN, alléén St. Liduinastr. 78 Tafeltennis Heerendubbel kampioenschap „Jongensstad" „Morgen gaat het beter" „Vorstelijke emigranten" „De avonturen van Marco Polo" Na eenige «lagen schitterend1 lenteweer, scheen hef gisteren aanvankelijk mindér zonnig te worden. Tegen den middag ver scheen er echter meer en meer blauw aan den hemel en de wedstrijd kon tenslotte nog onder gunstige weersomstandigheden aanvangen. Vóóraf werd, ter gelegenheid van het veertien dagen geleden behaalde afdoelihgs- kampioenschap, liet eerste elftal een korte huldiging bereid. De aanvoerder der gasten, Pools, wenscli- to zijn tegenstanders met bet behaalde resultaat geluk en liet zijn felicitatie ver gezeld gaan van een mand1 fruit.' Hierop kwamen S.V.V.-junioren in rijen van twee liet vreld op. Een van hen maakte zich tot tolk van de opkomende S.V.V.-gene- ratie en overhandigde bloemen. Ook van de zijde der leden had men het kampioeiis- team niet vergeten. Twee meisjes bedach ten eiken speler met een; tinnen 'vaasje bloemen, waarin tulpen in de kleuren van de club een fleurige indruk maakten. S.V.V. II had voor bloemen gezórgd. De aanvoerder J. Poulus bedankte ten slotte namens de Schiedammers. Hoewel de uitslag - van de ontmoeting voor de gastheeren van weinig belang meer was, was menigeen op dezen mooien voet balmiddag een kijkje op het S.V.V.-veld' gaan nemen. De wedstrijd droeg een" slap karakter. Vooral na de rust werd er van beide zijden met zoo weinig animo gespeeld, dat 't spel vaak nauwelijks het aankijken waard was. In het eerste half uur ging. de strijd vrij gelijk op, al waren de aanvallen der S.V.V.- ers gevaarlijker. Reeds - na vier minuten kwam uit één van deze attaques de eerste voltreffer van de voet van De Bruijn. Langen tijd leek liet er op, daf .de kampioenen met esn poor-ere 1;0 de rust in zouden gaan/ Binnen .vijf- minuten voor de thee viel daarna aanbeide' zijden" nog een 'doelpunt. De verwachting, dat liet vertoonde. spel na halftime van beter gehalte zou zijn, bleek; rjdeL.Zalfs het tegendeel -was waar de wedstrijd" ging 'ais'eéh~;fhichtk'aaah.:üif," nadat een tiental minuten'" na dó ..rust de Schiedammers Jiuu zege door een fraai doelpunt van Bóehove, veilig gesteld had- den- De wedstrijd. De ploegen waren als volgt samengesteld S.V.V. Kricg. Bokhorst, Feelders. v. d. Ende, J. Poulus, C. Poulus. Versteeg, Romeijn. v. Diggelen, De Bruijn, Bochove. Plazier, Baarveldt, Voskuijl, Borst, v. Hoeven, - Batenburg, v.d.. Ivuijpp,- Boot.' Rombout, Poots. Hardenbol. Fluks. De eerste aanval komt van de gasten, waarbij 'Baarveldt den hal juist overschiet. Er. volgen afwisselendeaanvallen van beide zijden, 'Welke-evenwel .door slordig afwerken .geen resultaat', 'hébben'.: :u Een lastig schot van den'voet: van Baar veldt .grabbelt keeper-iirièg 'nog'"juist hit den 'linkerhoek, De tegenaanval.' van de Schiedammers heeft echter succes. We zién eéno duel op den S.V.V.-rechtervleugel tusschén 'Van Diggelen en 'Rombout, waaruit de ba"! ten slotte bij de 'Bruijn belandt, die geen fout maakt (1—-0). Fluks, door dit fortuinlijke begin van De Belgische biljart-virtuw» Gabriels won Interen te Amsterdam het wereldkampiocii- sraap cadre 45.2, De wereldkampioen neemt m gelmrwenschen v*n zijn voornaams ten tegenstander, den Franschman Cote in ont- vangst. de gastheeren niét ontmpedigd, onderneemt eenigeaanvallen, Welke evenwel door uit-, stekend topwerk Van Feelders afgeslagen worden. Van Diggelen krijgt kort hierop een prachtkans, na mooi aangeven door de middenlinie, maar treuzelt te lang en weet nog slechts een corner te forqeeren, die evenwel op niets uitloopt, We noteeren handig spel op den" Dordt- schèn linkervleugel, maar op' het beslis sende moment schieten de rood-wittén steeds iets in snelheid tekort. Een mooie kanskrijgt Voskuijl, na een harde voorzet van Plazier, maar zijn om haal gaat eenige,. meters naast. Biockliove blijkt ernstig gehandicapt te worden door de gevolgen van een griepje. S.V.V. probeert het met verre schoten; zelfs lóst v. d. Ende vafn grooten afstand een schot, dat juist iets te lfoóg is. De Boriltsche midvoor laat zich ook niet onbetuigd, maar zijn harde schoten' missen de noodige zuiverheid. Van een bepaald overwicht der rood groenen is vooralsnog geen sprake. Aan vallen van 'beide zijden loöpen steeds dood op de verdedigingen, de ziich niet laten ver schalken. Het spel rblijff wéinig boeiend. .Todi? vallen: er in .deze periode nog twee doelpunten. S.V.V. profitèert door'Versteeg; van een slordig wegkoppen- van 'Poots, die in dén linkerhoek schiet. ■Onmiddellijk daarna maken de rood-wit- ten huin eerste en eenige tegenpnut. Het is Borst, die uit een schermutseling voor het doelonberispelijk inschiet en Krieg het nakijken "gééft.- Het werd daarna veelal een on benullig heen en weer ge trap-, waarhij de bal vaak van tegenstander naar tegenstander, ging.' Vooral "de Fluks- verdediging huldigt 'het systeem vain „weg is weg". N. van Diggelen ontwikkelt dan even groote activiteit. Zijn voorzet'doet de bal bij De Bruyn' belanden, die deze echter op zich iaat afketsen, waardoor Rombout bijtijds'kan Wegwerken. J. Langzamerhand raakt Fluks uitgespeeld, terwijl. S.V.V-met weinig animo verder speelt. Ook zij schijnt het wel te gelooven. I-larden bol- verdient een pluim bij het scTioV wan -d tervlëugcï" der 'Sctteh Het eenige S.V.V.-doelpunt na half-time komt na tien minuten van. links, als BOcliove na' listig passeeren van Boet, een hoog schot inzendt,Hardenbol raakt den bal nog wel even, maar deze verdwijnt via de bovenlat in" het net. •Wat-"-daarna volgt is- nauwelijks meer liet aankijken waard. De gasten spelen een verloren wedstrijd, sterk verdédigend, terwijld'e voorhoede van S.V.V. niet bij machte is van de vele kansen ;te profiteeren. Men legt zich vooral toe op hard. schieten, waaronder de zui verheid vaak lijdt. Onderneemt Fluks al eens een aanval, dan is de opzet zoo stun telig, dat iedere kans op succes 'steeds verloren gaat. - - i En als teesdieidsrechter, do beer Post te», het - eindsignaal blaast, verlaten velo toeschouwers; die op dezen zonnigen mid dag voor; eêri-aardig partijtje voetbal wa ren gekomen, teleurgesteld het terrein. Hulde van de autoriteiten. -Tijdens de' rust" kwamen in het club lokaal o.a, de heer P. de Bruin, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland; J. Dinke- laar, wethouder van onderwijs en voorzit ter van de Sportcommissie; H. J. Schef- fers, lid dier commissie; dr. W. J. Smit, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, en H. P. Clasie, commissaris van politie, het bestuur complimenteeren met het be haalde kampioenschap. De heer J. D-i n k e l a a r feliciteerde in de eerste plaats het bestuur want op een schip bepalen dé kapitein en de stuurlieden de navigatie namens het gemeentebestuur en de vele inwoners, die met het wel en wee van S.V.V. mee leven. Ook het elftalwérd' gecomplimenteerd, dat;, wel een groot aantal .punten heeft Behaald, maar nog examen moet doen; een examen, dat niet makkelijk zal -2ijn. Van. de leden van het elftal zal nog veel gevergd wordenspr. verwacht, dat zij hun., beste, beentje zullen voorzetten en precies zoo zullen w-erken als in de af- gelóopen periode. Daarbij zullen ze moe ten .beseffen, dat zij het samen moe ten doen, gesteund door hun béstuur, door de leden van „Door Weer en Wind" en de velen, die S.V.V. sympathiek gezind zijn -j - Dr. W. J. Smit, bracht met énkele woor den hulde aan den trainer den heer C. Dijke. te..".: -".te De heer 0. Maltha, voorzitter van S.V.V., dankte voor de gelukwensehen en zeide, dat zijn vereeniging tracht em goede, sportieve, vereenigingte zijn. Dat zij vooral den Taatsten tijd ook de sym pathie van de autoriteiten geniet, waar deert zij ten zeers',e. MAANDAG 6 MAART 1639, Na. 22113. Koopt toch een »l - Reeds vanaf f 29, SO Het Nederlandsch elftal samen gesteld. Het Nederlandsóh elftal dat op .Zondag 12 Maart te Brussel een wedstrijd: speelt tegen België, is door de elftal-commissie van den K. N. PI. B. als volgt samengesteld: Doel: Balmeyer (B.M.H.Cf). Achter: R. de Waal (Amsterdam) en Postma' (Zutphen). Midden: II. de Looper (Hilversum), Van der Veen (Amsterdam) en Meurer (Hil versum). V Voor: Roodenhurgh (Amsterdam), Sclhnit- ger (P. W.), van der Doll (H.D.M.), Steinz (B.H.V.) en Esser (T'ogo). Reserves: Heybroek! (Amsterdam) en Koe- lesmidt (Amsterdam). Finale uilgestéldtot 10 April. Dé blessure welke André Thuissen tijdens de Nederlandsche kampioenschappen te Arnhem aan zijn knieheeft opgeloopen blijkt thans van dien aard te zijn, dat hij heden niet kon deelnemen aan de wed strijden- om de N.T.T.B.-C'up en evenmin ue finale van het kampioenschap heeren dubbelspel met zijn broer tégen Du Buy Koster -kon spelen. Deze laatste wedstrijd is daarom uit gesteld tot 10 April a.s. 'en zal .dan op het Paaschtoumooi te Rotterdam gespeeld wor den. S.H.V. „Het Voorntje". Gisteren hield de S.FI.V. „Het Voorntje" een "geslaagd concours in de watering de Schie. De -vangst, was.; gering. De prijzen werden- behaald als volgtle A. Wens- veen"; 2e: Hoogstad, 3el E. H, Scldarmann, 4e. B.. v. cl. Spoel, 5ë. J. v. Dijk, 6e. .D^w--d?;2;)Wial, 7e. E-. v. Heiten, 8e. D. 'Élaassen, 9e. J. v. Osnahrugge, 10e.B-1 Daschenne. lie. II. H': Kléin. 12. P, EIs-j liout. De .Klipfontein". In aanbouw voor de Ver. Ned. Scheepvaart Mij. en be stemd voor den dienst op Zuid Afrika, is Zaterdag te Rotterdam tewatér gelaten. Het schip kiest zijn element Wederom geprolongeerd in Capi tol en City. Do film „Jongensstad" is thans voor de derde week in beide theaters geprolon geerd, een bewijs, dat ook dit soort films de bizondere belangstellling van het-, pu bliek heeft. Lumière. DoNederlandsche film heeft wel eens moeite gehad om een goéd ."scénario te krijgen. Thans is men eringeslaagd éeh uitstekend draaiboek 'te vervaardigen en er mét Lily Bouwmeester in, de hoofdrol een film van te draaien, welke wij minstens evenveel succes voorspellen als „Pygma lion".. „Morgen gaat het heter" is een film- voor de pessimisten en dat zijn er heel wat. j Lily Bouwmeester speelt de rol van Willy j Verhulst, een H.B.S.-meisie, dat vlak voorj haar eindexamen haar vader verliest - haar moeder was reeds jaren geleden over-jje ajciiwe Paus, Z.H, Pius XII. in pontificaal ornaat, begeeft zich naair «Ie Sixfijn- leden en dat na geslaagd te zijn. lio- sche kapel, om de hnldc «Ier kardinalen iit ontvangst te nemen. (Telegrafisch overge- pelooze pogingen doet om een baantje te vinden. Eindelijk wordt zij als typiste aan genomen bij een omroepimaatschappij. Door een toevallige omstandigheid komt zij tot het ongelukkige initiatief bij de sluiting van een propagaudadag een woordje tot le luisteraars te zeggen, 'als de omroeper -brachtc foto). Prinses. Ctaudette Colbert en Charles Boyer.spe len in de film „Vorstelijke emigranten" zelf zijn taak niet meer kan volbrengen, j <je rollen van groot-hertogin Tatiana en Hoewel zij onmiddellijk ontslagen wordt, roept de omroep haar den volgenden dag weer terug. Haar stem, haar woorden zijn een sensatie geweest. Haar korte speech je is ingeslagen én iedereen wil haarweer hooren. En. op het optimistische thema: „Morgen gaat het beter" moet zij voortaan iederen av<md de uitzendingen besluiten. Maar ook Willy beeft haar moeilijkheden. Zij wordt in haar liefde teleurgesteld, docli vindt tenslotte in Alfred Fierder (Paul Steenbergen) den man naar haar hart. Deze film heeft de cl arme van dén een voud, waartoe de opvattingen van den regisseur, Friedrich Zelnik, die vele close- ups heeft laten nemen, voor een goed deel hebben medegewerkt. Behalve liet scenario is-het voorts voornamelijk tedanken aan' het vlotte spel van Lily Bouwmeester, Ra,ul Steenbergen, Theo Frenkel (als de „ladykiller"), Nico de Jong (aJs. de gepen sioneerde'kapitein) en verscheidene andere spelers, dat deze nieuwste Nederlandsche film een voortreffelijken indruk maakt. prins Oeratjef, Het echtpaar is na de Rus sische revolutie naar Parijs' gevlucht. Hun huisvesting is daar zeer schamelf hoewel zij een groot kapitaal op de bank hebben gedeponeerd'. Dit moet echter gereserveerd blijven voor een eventueel© contra-revolutie. Zij treden in dienst van d'en Franschen bankier Dupont, als hutier en kamermeis je, onder de namen Micael en Tina. Dit geeft tot allerlei vreemde situaties aan leiding en de familie Dupont is het spoe dig duidelijk welke voorname lieden zij in dienst heeft. Een bezoek van den Russischen volks commissaris Goresjenko biedt den emigran ten een kans tot wraak. Bij gebrek aan geldelijke middelen dreigt Rusland belang rijke olievelden ie verliezen. Dat moét-tot eiken prijs voorkomen woirden en Micael biedt mede als persoonlijke vernede ring van Goresjenko een cheque van veertig billioen aan! Het vaderland is ge red! Scala. Of de Marco Pole, wiens rol Gary Coo per in deze film vervult, nu wel de ware is, zal den toeschouwer wéinig interessee- ren. Overigens is- de figuur- van dezen grooten Venetiaanschen reiziger bijna legen-, darisch geworden. Het gaat er meer om,' of zijn avonturen óns. boeieneh .z'póals zijn Ohineesche weder waardigheden in deze. film zijn verteld, doen zij dat'zeker. Marr: co Polo komt. terecht .in een, listig opgo- steld warnet, van intriges, complotten, ver- raad en spiónnage, onderwijl ziet .lfij;'nog; kans een beeldschoon prinsesjes netjes.haér Wèsteische wijze té leeren zoenen.'Hij'•redt- zich tenslotte nil do moeilijkheden' eti gaat dan met de .prinses op reis hadr Perzië," waar zij zal huwen mét "den koning, wien zij met haar geboorte reëels' als echtgenoot,was toégézëgd. V De regisseur,' Achie Mayo, heeft liet, op zich zélf reeds boeiende;; verhaal met verve verteld. Des panning stijgt) terwijl de film voortduurt, en wordt volgehou den tot het einde. Van de spelers noemen wij ni Gary Coo per nog Sigrid Gurie als Prinses Kuka- chinenvooral Basil Rathbone als den even shrwen als wreeden Ahmed.

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 5