a. Gez. WILLEMS Belastingontduiking Voetba) lederlandsch elftal ongewijzigd HET kO Boksen Handbal Postduiven Wandelen Tafeltennis RIVERSIDE DRIVE De malversaties te Doornspijk Rechtszaken Sport /an filaveren Besselmann onbeslist Dammen R.D.B. Gemengd Nieuws Kerk en School _1L vaa f2000 geëischt. Het komt don laatsten. tyd nog al eens. voce, dat voor de Haarlemsche rechtbank perscmen terecht staan, die zich hebben 'S gemaakt aan belastingontduiking. Ook gistermiddag werd weer een dergo- ^85® zaak behandeld en wel tegen een 68-jarigeu gepensionneexden zeeman uit Heemstede, die opzettelijk zijn inkomsten elfhonderd gulden te laag had opgegeven. De verdachte, die veel berouw toonde, verklaarde zorgen te hebben voor don ouden dag en daarom had> hij zijn inkom sten lager opgegeven. De offider van justitie herinnerde aan ie vele gevallen van belastingontduiking, lie zich den laatsten tijd hebben voorge daan en verklaarde tegen den eerstvol gend err verdachte geen geldboete, maar ge vangenisstraf te zullen eischen. Tegen den zeeman eischic hij f2000 boete/ pe rechtbank zal op 23 Maart vonnis ■wijzen. Bejaarde dame in het erdarhienbankje. De officier van justitie bij de Amster damsche rechtbank liet gisteren tegen een iï3-jarige vrouw, die in het verdachten bankje stond, wegens flesschentrehtenj, een vaderlijke vermaning hooien: „Ik wil voor dezen keer nog eens een voorwaardelijke straf eischen van twee maanden met een proeftijd van 3 jaar. Maar u moet u strikt bonden aan de voor waarden. U bent al vier maal wegens op lichting veroordeeld en ik wil u op uw leeftijd liever niet meer in het verdachten bankje zien en laat u het nu niet bij uw beloften, want die hebben we vroeger ook al van u gehoord". Snikkend beloofde de goedgeldeede vrouw beterschap. 1 Zij had in groote hotels in het oentrum van de stad gelogeerd zonder te betalen en ook bad zij in versdhülende winkels inkoopen gedaan zonder er aan te denken de rekeningen te voldoen. Thans heeft een familie zidh bereid ver klaard haar in het huisgezin op te nemen. De rechtbank zal 23 Maart vonnis wijzen. Twee jaar geëischt tegen inbreker. Eenige maanden geleden werd tijdens afwezigheid der bewoners ingebroken in een villa aan de Jeroen Boschlaan te Heem stede. De inbreker had, na alles overhoop te hebben gehaald, een vrij groot aantal gou den en zilveren sieraden meegenomen. De .politie kreeg weldra aanwijzingen, dat de 30-jarige ijsventer, J. de B., meer ■van deze inbraak afwist en zij ging dan ook tot zijn arrestatie orver. Dicht bij het politiebureau zag hij echter kans te ont snappen. Zijn bewakers hadden hem evenwel spoe dig ingehaald en zagen, dat hij iets achter een haag langs den weg wierp. Dit bleek een damestaschje te zijn, dat de uit de villa gestolen sieraden bevatte. De ijsventer stond gisteren voor de Haar lemsche rechtbank terecht en ontkende hardnekkig, iets van de inbraak af te weten, Ook ontkende hij de sieraden in zijn bezit gehad te hebben. De officier van justitie was overtuigd van verdachte's schuld' en eischte twee jaar gevangenisstraf. Zondag 19 Maart tegen België. Door de keuze-commissie van den Ko ninklijken Nederlandschcn Voetbal Bond is het Nederlandsch elftal, dat Zondag 13 Maart a.s. te Antwerpen tegen België speelt, ais volgt samengeseld doel- Van Male (Feyenoord); achter: Blomvliet (lias) en Caklenhove (D.W.S); midden: Stam (V.U.C.Y, Anderiesen (Ajax) en Schubert (Ajas); voor Draeger (DAV SVan der Veen (Heracles), Vente (Feijonoord); Smit (Haar lem) en De Harder (V.F C.). Als reserves zijn aangewezenDijkstra (Z.F.C); Van Ierland (Wilelm II), Bonsema (G V.A.V.) en De Harder (V.U.C.). De keuze commissie heeft dus geen wij zigingeu gebracht in het elftal, dat Zondag 26 Fel.-w, een fraaie overwinning te Rot terdam op Hongarije behaalde Gelegenheid geven tot hazardspel. Het Amsterdamsche hof veroordeelde een koopman conform den eisch wegens ge legenheid geven tot hazardspel tot tien dagen hechtenis. De rechtbank! te Haarlem had hem tot vier dagen veroordeeld. Veid. bad ter gelegenheid van. een hard draverij te Beverwijk gelegenheid gegeven om weddenschappen af te sluiten. Verd. was voor dergelijke feiten reeds eerder veroordeeld, zoodat het hof van oordeel was, dat de straf, die in het onderhavige geval is opgelegd, te laag was. BelgiëNederland jciigdelffaljen. Het Xederlamlsch jeugdelfia), dat Zon dag 19 Maart tegen het Belgisch jeugdelf- ta.1 speelt, is door de keuze-commissie van nen K N.V.B als volgt samengesteld doel: Vos (HS.C.); achter Louwe (Xerxes) en Walter (D.W.S); middenBlatter (P.S.V Bekenes (DIIC) en Stof meel (N.A.C.); voor. Colthof (H.V.V.), De Jong (Vole- wijekers), De Boer (K.F.C.), Lenstra (Hee renveen) en Heideveld (Velocitas). Reserves: Bos (Muntendam), De Boer (Volewijckers), Vanger (D.W.S Lodensteyn (N.E.C.) en Janse (N.OA.D.). Deze ontmoeting wordt gespeeld vlak voor den wedstrijd tusschen de officieele teams van Belgie en Nederland. ItaliëDnitschland. Het Duitsche elftal, dat op Zondag 26 Maart te Florence tegen Italië uitkomt, ziet er als volgt uit: Doel: Platzer (Admira, Weenen). Achter: Janes (Fortuna, Dusseldorf) en Schmaus (Vienna), Midden: Kupfer (Schweinfuxt), Goldbrun- ner (Bavem, Munchen), en Kitzinger (Schweinfurt). Voor: Lehner (Schwaben, Augsburg), Hahnemann (Admira), Gaucheh (Neuen dorf). Schoen (Dresdner S.O.) en Pesser (Rapid, Weenen). Als reserves zjjn aangewezen: Jacob (Jahn, Regens burg), Preissle (Bayem, Mun chen) en Gellesch (Scbalke '04). Portugal mag gets interlandwed strijden spelen. De Portugeesche minister van lichame lijke opvoedng heeft het bestuur van den Portugeesdhen Voetbal Bond medegedeeld, dat het nationale elftal geen toestemming krijgt om dit jaar nog interlandwedstrij den in het buitenland te spelen. De oorzaak hiervan is, dat bet elftal op 12 Februari van de niet eens zoo sterke Zwitsersdhe ploeg heeft verloren. De ontmoetingen tegen Noorwegen te Oslo en Zweden te Stockholm zullen nu geen doorgang kunnen vinden. Uitstekend boksen \an de.t Neder lander le Berlijn. Vierduizend toeschouwers waren gis teravond in het Sportpaleis te Berlijn hij de internationale bokswedstrijden, aanwezig, waarbij ais hoofdpartij de ontmoeting tusschen Besselmam en Van Klaveren op het programma stond. Na een gevecht over twaalf ronden luidde het oordeel onbeslist. Van Klaveren heeft tegen Besselmann opnieuw bewezen een moedig en buiten- Nederland-—Zwitserland. De technische handbalcommissie van het K.K.G.V, heeft een voorbereidingsschema samengesteld vooi den aanstaanden lan- denwedstnjd tegen Zwitserland, welke op eersten Pinksterdag te Arnhem gespoeld wordt in Let kader van het groote bonds feest van bet K.N.G.V. Volgens dit schema zijn op 23 April twee selectiewedstrijden vastgesteld, een in hef Westen {hoofdzakelijk voor de spe lers uit het Westelijk district, eventueel aan gevuld met Zuidelijke spelers) en een in het Noorden (voor de spelers uit het Noor delijk district en eventueel uit het Oos ujjuicuw uuvH'itu een moeaig en ouiieu- gewoon moeilijk te ovenvinnen bokser tel J De twee elftallen, die hieruit ontstaan, spelen op 30 April weer een selectienved zijn. Zijn oetenwerk was veel beter dan dat van zijn tegenstander. Hij was daar door sneller in den ring en zoo was het mogelijk, dat \ran Klaveren met series hoeken op het hoofd en het lichaam van Besselmann, in iedere ronde vele punten verzamelde. Besselmann hield gedurende den gebee- len wedstrijd het hoofd koel. Hrj ilaat- ste meermalen liarde treffers op betnoofd van onzen landgenoot, doch deze wist do meeste stooten tactisch en handii te ont wijken, zoodat veel van hun kracht ver loren ging. In het begin van de ontmoeting wist Besselmann een kleinen puntenvoorsprong te behalen, doch deze was zeer gering Tegen het einde was Van Klaveren weer beter, zoodat een „onbeslist" wel het beste resultaat kon worden genoemd. Vol gens do reglementen van de I.B.U. werd er gebokst, zoadat één punt voorsprong voldoende zou zijn geweest voor eeneven- tueele zege. In het begin van den strijd trachttte de Duitscher zijn uitstekende linksehen uit te spelen en later gebruikte lnj ook veel zijn rechtschen, In de vierde ronde kreeg Van Klaveren boven het linkeroog een verwonding, waar van hij veel last had. Zooals gewoonlijk spoorde dit nadeel onzen landgenoot aan, zich nog met meer geestdrift in het ge vecht te werpen. Iedere stoot van Bessel mann werd door Van Klaveren beant woord met harde hnkschen en hoeken en meer dan één keer wist onze land genoot door de verdediging van zijn tegen stander heen te komen. In de elfde ronde kreeg de Rotterdam mer een inzinking, doch Besselmann pro fiteerde hier niet van en Van Klaveren wist deze ronde uitstekend door te ko men. In de twaalfde ronde was Van Kla veren weer in de meerderheid en 'zoo kwam het einde met een match nulle. strijd, waaruit het voorioopig Neder landsch elftal gekozen wordt Dit voorioopig Nederlandsch elftal zal op 7 Mei, 14 Mei en 21 Mei oefenwed strijden spelen. Het definitieve elftal zal samengesteld worden na den laatsten oefenwedstrijd, dus op 21 Mei. Wedvlucht. Dc Schledamscke Coneoursvereeniging zal Zondag a.s. een stedelijke wedvlucht houden van Lage Zwaluwe. Het in korven geschiedt morgenmiddag van 4 tot 6 uur, Vlaardingerdijk 12. Iedere Schiedamsche liefhebber kan aan deze wedvlucht deelnemen. Strandrtocht, Bij gunstig weer zal de Schiedamsche Wandelaar as. Zondag 12 Maart des 's mor gens 8 uur per fiets van het clubhuia naar Hoek van Holland vertrekken. Van daar zal een zwerftocht langs het strand! worden gemaakt. Schiedam 2IL D. G. 2. Woensdagavond speelde in het YolÜs- koffiehuis het 2de tiental van de Damcüub Schiedam een competitiewedstrijd 3de klas se R. D. B. tegen de Damcilub R. JD, |G. 2. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Schiedam 2 R. D. G. 2. J. Kuiters 1 1 N. Schijf. 0, W. Sleeuwenhoek 20 J. v. d. Kruk. W. Verhaal M. Veldt M. Cloté J. Leenders L. Sdhuitman D. Zonneveld P. Rijke P. v. d. Berghe 1—1 J. v. d. Eist. 2—0 P. Jongbloed. 2 L. Hejjdra. 1—1 B. M. Steijger. 11 A. Clremer. 02 D. Anion. 2—0 J. Lichtvoet. 20 W. H. Gremer. Totaal 12—8 in het voordeel van Sdhjedam. BelgiëNederland. Het bestuur van den NederiandSdhen Ta feitennis Bond heeft bericht ontvangen va)i den Belgischen Tafeltennis Bond, ctat de interlandwedstrijd BelgiëNederland, welke eerst te Antwerpen zou worden gehouden, thans te Medhelen wordt gespeeld. De da tum blijft 18 Maart a.s. Voor het NederlainJds>dMe team zijn <fe volgende spelers aangewezen: 0. dn Buy (Amsterdam), L. Admiraal (Hilversum1) en H. Mostert (Rotterdam). Reserves zijn: A. S. Danner (Den Haag) en R. Willemstein (Rotterdam). Onder lading kolengruis gestikt. Bij de electrisehe centrale Noord, aan den overkant van het IJ te Amsterdam, is gisteren een ongeval gebeurd, dat een ar beider het leven heeft gekost. Terwijl de arbeider bezig was een van de stortfcokers, waarin kipkarren automa tisch kolen storten, door te steken, verloor hij zijn evenwicht en viel voorover in den koker. Voordat men het aanrijden, van de k'olenwagentjes kon stopzetten, had een reeds zijn inhoud in den koker gestort, met het gevolg dat de man wérd' bedolven. Toen men het slachtoffer had bevrijd, bleek de man te zijn gestikt. Vier man bij seheepsbotsing verdronken. Gisteravond is op de Humber wederom een ongeluk gebeurd. Nabij Hull is een treiler van de admiraliteit na een botsing met een visscherstreiler binnen twee mi nuten gezonken. Vier man van de marine reserve worden vermist De overige twaalf opvarenden konden gered worden. THC€ doetje t >oe& Naar liet Engeljch van Stanley Hart Page 50) „Ik boud er niet van, op die manier ondervraagd te worden,'"zei hg met nijdig flikkerende oogen. Ik wil terstond toe geven, dat ik in het ruim heb helpen blusschen. Waarom zou ik dat niet er kennen? Maar ik kreeg mijn longen zoo vol rook, dat ik hard behoefte had aan wat buitenlucht." „U zegt dus, dat u die boodschap niet afgezonden hebt?" vroeg Ik. Dr. Innes keek me nijdig aan. „Ik ver moed dat u als speurder optreedt, mijn heer Clark," zei hij. „Natuurlijk heb ik geen bericht afgezonden. Ik kan met dit malle ding niet eens overweg. Wilt u somg nog iets meer weten?" „Laten we omlaag gaan," zei de kapi tein ongeduldig .„De brand is nog met gebluschf, We hebben al onze mannen nog bard noodig.". De kapitein had bet mis. Het vuur was uit, zoo goed als uit tenminste. Er hing nog wei veel rook, in het jacht, maar bet gevaar was geweken. Toen we naar het dek terugkeerden, kwam de eerste stuur man Yardson dit rapporteeren. „Hebt a soms de radio gebruikt, mijn heer Yardson?" vroeg de kapitein. „Ja, kapitein," antwoordde hij. „Ik heb noodseinen uitgezonden. Een kotter van de kustwacht en een stoomtrawler- zijn onderweg naar ons toe." „Hebt o dat bericht nu net verzon den?" „Neen, mijnheer. Ik kom nu van bene den. Ik heb onez positie, toen ik het noodsein gaf, tegelijk opgegeven, net als uw orders waren. Ik achtte bet niet noo dig, nog meer noodseinen te geven." i Ik keek, waar Innes zich bevond. Hij was naar binnen gegaan. „In orde, meneer Yardson," zei do ka pitein kortaf. „Hoeveel schade is er be neden aangericht?" „Minder dan ik verwacht bad, meneer; liet vuur is niet voorbij het beschot ge komen. We hebben het nog niet heele- maal uit, maar het scheelt niet vod." „Ik kom beneden kijken. Geef onderlus- schen een tegenbericht Maar vraag, of die kotter ons toch komt helpen." „Ja, kapitein. Ik wou even de kraan op het achterdek afsluiten." „Daar aal ik wel voor zorgen," zei Gar rison. „Mijnbeer Clark, wilt u even naar het achterdek gaan en tegen. King zeg gen, dal hij niet meer water in liet lurk moet snuiten? Ik zal de kraan dicht draaien." King stond nog ijverig door het luik heen te spuiten. "Ik zei, dat hij het nu wel laten kon. Even later hield de water straal op. „Hoeral" riep King. „De brand is ge- bluscbtMaar wat is er nog veel rook." „Ja," riep ik. pilaar dat zal alleen de rook zijn, die nog in het ruim hangt. De eerste stuurman zegt, dat het vuur ge doofd is. Ze kiiwu het verder alleen met de slang beneden wel af, denk ik." „Mij best!" zei King, de straalpijp neer leggend. „Ik was bijna, bang, dat ik de schuit zou doen zinken door al het water, dat ik er in spoot. Het is me een gedoe geweest, wat?" Zoo gauw ik gelegenheid had, nam ik Garrison torzijde. „Die radioboodschap be valt me heelemaai mot," zei ik. „Om n de waarhein te zeggen, ik heb Innes, Flount en King verdacht. Maar Fiount was bij ons, dus kan hij het niet gedaan heb ben. Innes of King echter wel." „Hoe kon King het doen?" „Wel, hij is oen heelcn tijd alleen op het achterdek geweest Ik geloof, dat we zonder veel moeilijkheid het zaakje spoe dig kunnen oplossen. Kom maar mee." Ik nam Garrison mee naai* de radiohut Daar bleven we verscheidene minuten wachten, tot Yardson klaar was met sei nen en antwoorder Eindelijk stond hij op. „Die kotter zal binnenkort hier zijn, mijnheer," zei bij, tegen zijn pet tik kend. „Hoor eens, meneer Yardson," zei ik. „Iemand heeft, vlak voordat we u daar even op L_t dek ontmoetitea, met dit toe stel een radiobericht afgezonden. Hebt u er eenig idee van, wie dat kan geweest zijn „Heetemaal niet, mijnheer. Maar ik heb wel den indruk, dat er een... of beter twee berichten zijn uitgezonden." „Hebt u erop tegen, ons te vertellen, boe u op dat idee gekomen bent?" „Heelemaai niet, mijnheer. Voor de af metingen van dit jacht is dit een bi zonder zwaar apparaat. Mijnheer Garri son heeft het laten inslalfceren, omdat hij er zeker van wilde zijn, altijd met de beurs in verbinding te kunnen blijven, waar hij ook was. Als er berichten uitge zonden worden, dan neemt het zooveel stroom, dat hei licht er minder helder van 'gaat branden." „En is dat u opgevallen?" „Tweemaal. Der? eersten keer vlak nadat ik beneden gekomen was en den tweeden keer vlak voordat ik u en den kapitein ontmoette." Ik dacht er even over na. Het weid in gewikkeld. Voordat we verder gingen, moest ik klaarheid hebben over één ding. „Is er nog onder de bemanning iemand, die seinen kan,' behalve u?" „Alleen Snyder, de tweede machinist. Hij wilde het'graag leeren en de kapitein vond het wel veilig, dat er twee aan boord waren, die bet toestel konden be dienen. Ik heb hem zdf onderricht ge geven." „Was Snydor beneden bij u, nadat u het S.O.S.-bericht uitgezonden bad?" „Neen; hg was op post bij de pom pen." „Kan hij naar boven zijn gegaan, zon der dat men hem gemist, heeft?" >„Ja, dat denk ik wel, mgnheer. Hij had niet anders te doen, dan de pompen op Thans ook de gemeente-secretaris aangehouden. De gvafteenle-ontvan- ger bekent. In verband met de aan bet licht ge komen knoeierijen van den gemeenteont vanger van Doornspijk, R. P., js glster. avond verdacht van medeplichtigheid, de gemeente secretaris van Doornspijk, de heer R. de V. aangehouden, die voor P. de ad ministratie voerde. Hij is eveneens naar de marechaussee^ kazerne te Wezep overgebracht Naar wij vernemen heeft P. gisteravond bekend zich aan onregelmatigheden en aan vaiscliheid in geschrifte te hebben schul dig gemaakt. Het is niet uitgesloten, dat ia de komen de dagen nog meer arrestaties zullen vol gen. Kind doer boerenkar overreden en gedood. Gisteravond omstreeks half zeven is het vier-jarig kind van de familie A. Snoek te Rijen door een boerenkar overreden wn op slag gedood1. Het stoffelijk overschot is naar het lijken huis te Rijen overgebracht. De voetbalwedstrijd België—Nederland. De A. N. W. B. meldt, van het Bdgisdh ministerie van financiën bericht te heb ben ontvangen, dat met bet oog op den voetbalwedstrijd BelgiëNederland op 19 Maart a.s. het personeel van de douane kantoren te Wuustwezel en Putte-Stabroek versterkt zal worden en dat laatstgenoemd kantoor op 18 en 19 Maart a s. tot midder nacht geopend zal blijven; dat te Wuust wezel is steeds dag en nacht open. Op verzoek van den A. N. W. B. zulten bezitters van autocars vrijgesteld zijn van het overleggen van een lijst met namen der inzittenden, terwijl automobilisten en 'mo torrijders zich tevoren bij den A. N. W. B kunnen voorzien van een fidhe, waarop ver schillende gegevens kunnen worden inge vuld, hetgeen dient ter bespoediging van de vervulling der grensformaliteiten. Wie geen pas, bewijs van Nederlanderschap of toe- ristenkaart bezit, zal kunnen volstaan roet een z.g. voetbalpasje. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amersfoort (6e paced, plaats voor bizondere doeleinden) ds. J. Nauta, geestelijk verzorger van „Zon en Sdhild" te Amersfoort; te Bovensmilde P. J. Roseam Abbing, hulppred. te Uithuizen (aangeno men); te Bennebrodk J. van Wijngaarden, hulppred. te Ameide; te Nieuw-Amsterdam ds. H O. P. M. Wiehosoh te Gïessen-Oude- Iferk; te Julfwerd ds. W. A. NeH te 3or- werd. Bedankt voor 's-Hertogenbosdh ds. D, Visser te Nieuw Helvoet. Aangenomen naar Amersfoort (6e pred. pl. voor biz. doeleinden), ds. J. Naata, Azn., geestelijk verzorger van „Zon en Schild", aldaar. Naar Ede (Ned. Prot Bond), ds. F. H. Aalst te Meedea. Gerei. Kerken. Aangenomen naar Wapenveld ds. N. t Hart te De Glind. Aangenomen naar Bennebroek, J. van Wijngaarden, hulppred. te Ameide. Geref. Gem. Beroepen te Bruinisse ds. M. Heikoop te Utrecht. Oud-Geref. Gem. Bedankt voor Klundert, ds. G. J. Zwofe- rink, te Ede r een, Cltr, Geref. Kerk, Bedankt voor Almelo, ds. I. de Bruyne te Sasschheim. Hoogstraat 155 Telefoon 68324. Wij zijn er weer. Altijd wat anders. Bcndeor- setten. Gedurende 14 dagen bieden wij aam 332 Bandcorsetten voor engelocfelijke prijzen, f2.95, f 3.S5, f4.95. (Het int fcioceibiad. Ijnriinitii. de motoren in te schakelen en er verder op te passen." „Goed zoo. En kunt u uzelf nu aog herinneren, wanneer ör. Innes bet ruim verlaten heeft?" „Ja, mijnbeer. Hij was beneden bij ons. Hrj zei, dat hg zooveel rook naar Siunet, gekregen had en ik zei, dat hg maar even naar het dek moest gaan." „Was hij al weg, voordat u den twee den keer de lichten zag verduisteren „Ja, mijnheer, ik geloof yan wel." „Was lig in bet ruim, toen u daar het eerst kwam?" „Neen, mijnheer, hij kwam pas later.** „Dus dr. Innes was niet beneden, toen heide keeren het licht dof werd?" „Neen, mgnheer, toen was hij er niet"* „En de waterstraal door het achter luik... is die niet onderbroken geneest? Heeft die aldoor gespoten?" „Zeker, mijnheer. Dat was goed ncil. Hij kon daarboven het vuur beter In reiken dan wij Da' ook beter dan van het dek aL" „In orde, mijnheer Yardson," zei ik met een veelzefcgenden blik op Garrison. „Goed, mijnheer; ik ga nu maar naar beneden." Hij verliet ons en ik wendde me tot Garrison. „Daar zitten w*e weer," zei in gelaten. „We kannen, niemand de schuld geven. Als die ellendige tweede machi nist er niet was, dan hadden we vol ledig bewijs tegen dr. Innes." „Waarom verdenkt a den tweeden ma chinist (Wordt vervolgt).

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6