pc STADSNIEUWS REX 37.- D.6.V. Hygiëa Oud-K.D.P.'ers Crematie dr. D. J. de Levie N.J.V. R.E.T. De ontploffing in de Ambachts school LUX VERHUUR „UNIQUE" Fa. Wed. C. v. «S. MOST RïïM- MB- a Varleagsmat Aotefripr toeifeg STOFZUIGERS RADIO VAN DIJK De nationale slagers-vaktentoon- steiiing Harmonie Orkest „St. Ambrosius" De slagers-saneerings commissie A.S.V. VRiJZ.'GODSDIENSTIGE PREDIKING Frof. Dr. L. j. VAN HOLK agenda. Onlevrcden op de R. K. Staiis- Partij. De onderbanüejngen tussohen de plaat-o- lijke besturen van de R. K. Staatspartij en de vooimaiige K. D. P., waan an we gis teren melding maaien, zijn op een misluk king uitgeloopen De R. K. Staa^v j stond op bet sUuvd- punt, dat zij reees een belangrijke concessie had gedaan do aan K. D. P.-ers, die tot de R. K. Staatspartij overgingen, de zelf de r echten te verteenen, als aan hen, die 1 Januari 1939 reeds lid waren. Bovendien heeft men bet refeiendum over de candidatenfgst voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad een week uitgesteld tot 2 April om de oud K. D. P.-ers in de gelegenheid te stellen op den uitslag invloed uit te oefenen. De oud-K. D. P.-ers verlangden echter dal alsnog één hunner no. 10 op de enndï- datenlijst werd geplaatst, maar tot deze concessie was de R. K. Staatspartij i iet bereid. Zij stelde zich op bet standpunt, dat de lijst reeds is vastgesteld en daaraan geen namen meer kunnen word ei toege voegd. Eén aantal oud-K. D. P.-ers heeft nu be sloten niet en bloc tot do R. K. Staatspartij toe te treden en stappen te doen om even tueel met een eigen lijst uit te komen bij rle ars. gemeente raadsverkiezingen. Voorts zal contact gezocht worden met oud-K. D. P.-ers in andeie gemeenten, die ook niet tevreden zijn over den cang van zaken, om samen te overwegen de moge lijkheid en wensctielijfcheid een nieuwe lan- dolijke politieke organisatie in bet leven ie roepen van linksch «jeov'ënfeeide R. K. Op Westerveld. De crematie van bet stoffelijk overschot van dr. D. J. de Levie, neus-, keel- en oor arts ie Rotterdam, die ook in de polikli niek van het Gemeente Ziekenhuis hier ter stede zitting hield, is gisteren op Wes terned geschied. Namens de afdeeling Rotterdam van de Ned. Maatschappij tot bevordering der ge neeskunst voerde dr. EL K. de Haas het woord, die den overledene schetste als een nauwgezet medicus en hem herdacht als penningmeester en secretaris van de polikliniek Feijenoord. Dr. A. H. de Bruyn, directeur van het Gemeente Ziekenhuis, zeide steeds prettig met dr. De Levie te hebben samengewerkt. In het Gemeen'-- Ziekenhuis zal men den kondigen specialist en den aangenamen collega zeer missen. Dir. R. H. M- Geerdes, voerde het woord nawens de ocaied. huisartsen, die hnn patiënten met een gerust hart aan dr. Levie toevertrouwden. Kens persoonlijkheid zal big de Schiedamscbe artsen lang in her innering blijven. Deze waren mede vertegenwoordigd door dr. J. A. H. v. d. Berg. Onde: het spelen van het orgel ge speeld word de Treurmarséh uit de Eroi'ca - van Van Beethoven daalde de Hst. Dtr. W. D. Cohen uit Den Haag, een schoonzoon van den overledene, dankte voor de belangstelling. Ned. Indische legerfilm. De afd. Schiedam van het Nationaal Jongeren Verbond vertoonde gisteravond in het Yereenigingslokaal voor een talrijk pnbliek de film van het Kon. Ned. In dische Leger. Nadat de voorzitter, de heer F. A. Wolff, een inleidend woord tot deze film gesproken had, nam om 8.15 uur de voorstelling een aanvang. De film is stom en geheel door amateurs opgenomen. Ze bestaat uit acht gedeel ten. In het begin zien we de aankomst van een detachement aanvullingstroepen. Inte ressant is ook de opleiding van den recruut van de infanterie. Er wordt ons tevens een kijkje gegund in de militaire sociëteit en m het militair tehuis. Aan de cavalerie-afdeeüng heeft men eveneens de noodige aandacht besteed1. Vechtwagens en pantserautomobielen ontbreken evenmin. Het slot der film bestaat uit een uit gebreide reportage van het groote défilé voor Z.Ezc. den Gouverneur Generaal op 1 Februari 1938 gehouden ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix. E-vtra vroege trams. In verband met den voetbalwedstrijd Bel giëHolland op Zondag 19 Maart 1939 te Antwerpen zal de R.E.T., in aanslui ting op de door de Nederlandsche Spoor wegen ingelaschte extra-treinen, de volgen de extra vroege trams naar het station D.P. laten rijden: Lijn 4: Van Schiedam 5.00 uur, in aan sluiting op de tremen van 5.34 en 5.51 uur station D.P. Lijn 4: Van Schiedam 5.35 uur, ïn aan sluiting op de tremen van 6.13 en 6.38 uur station D.P. Aanbesteding. Door de genie te 's-Gravenhage is aan besteed het maken van een loods te Delft. Laagste inschrijf ster was "de firma Kuy- pexs en Kloppers alhier voor f24.800. De vermoedelijke oorzaak. Het nader onderzoek naar do oorzaak ran de ontploffing, die gistermiddag 10 minuten voor 3 in de bankwerkerij van do ambachtsschool aan de Sf. Lidumastraat plaats had heeft aangetoond, dat de eerste veronderstelling, zoools wij die in on blad van gisteren vermeldden, vermoedelijk wel juist is geweest. In de kast, die tegen den muur was ge plaatst, heeft zich acetylecngas opgehoopt, dat bij aiitogenisch Lisschen gebruikt wordt, 1 lak naast die kast was een z.g. water- slot aangebracht. Dit bestaat uit een me- talei koui met water, waardoor het acely- ltcngas wordt gevoerd. Mocht de vlam van het laschapparaat terug slaan, dan wordt het vuur in liet water van het wa- terslot gedoofd, zoodat het niet den acety leen ketel kan bereiken. Om half 2 had de leer.iar, de lieer H'. Goettscb, een der leerlingen opgedragen water in het watersloi ie doen en dit is geschied. De heer Goettsch heeft dit zelf gecontroleerd. De mogelijkheid bestaat, dat toch in het v.aferslot gas is ontsnapt, öf dat een defect in de buisleidmg is onttsaan en gas zich in ae kast met teekeningen en gereed schappen heeft verzameld. De roetvor- nnne aan het waterslot wijst er op, dat in ieder geval de ontploffing vlak in de omgeving van dit waterslot heeft plaats gehad Het soortelijk gewicht van acetylecngas is ongeveer gelijk aan dat van lucht zoo dat liet gas zich weinig door het aal verspreid heeft. Dat verklaart ook, dat zij, die in de bankwerkerij aanwezig wa ren, geer gaslucht hebben waargenomen. De ontploffing had op het zelfde mo ment plaats, dat de heer \V. Goettsch een ijzeren plaat, vlak bij de kast, liet vallen. uf een vonk, die mogelijk bij het vallen van deze plaat ontstaan is, öf dat de vlam van bet laschapparaat de exploisie heeft veroorzaakt, is niet meer na te gaan. De kastdeur werd bij de ontploffing over drie werkbanken heem, weggeslingerd. Dot niet meer jongens gewond werden, mag een wonder hecten. Het ergst was nog de beer Goettsch gewond, die vlak bij de kast stond. De leerling EL Roseubaum liep een ver wonding aan het achterhoofd op en diens rechterzijde werd gescliaafd. De- leerling J. F. L. Popeliers kreeg een houtsplinter in een zijner handen en bezeerde rijn rechterbeen. In het Gemeeente Ziekenhuis, waarheen alle gewonden zich begaven, is de splinter verwijderd. De Ieeriing A. P. v. d. Pols liep een wondje onder het linkeroog op en bezeerde een schouderblad. Gelukkig passeerde op het moment der ontplo find niemand door de Thomas a Burccm Knapperfiaan 2i, Teleroon tiSSlJ TAXI'S SPECIAAL ADRES VOOR TROUW- EN BEGRAFENIS-AUTO'S - ZtEKENVERVOER Broersreld ihk. Heerenpad) Tel. CS842 Rembrandtiaan 64 - Telefoon 49572 Opening «Lor een burgemeester. Gisteravond te zcve.i uur is in Musis Sacrum de zevende nationale slagers va kien stelling geopend, vdke georganiseerd is door de afdceling i-ehiedam van den Ned. cenlraien bond van Chr. ari>. in de voe- dings- en genotmiddelen. Een aantal genoodigden had zich daar toe m de tentoonstellingszaal vereenigd. Aanwezig waren o.a. de burgemeester en mevr. Van Haaxen—Raymakers, de wet houder van onderwijs én sociale zaken, de lieei J. Duikelaar; de inspecteur van het onderwijs, dr. W. J. Smit; de heer B G. Iloogendam, voorzitter van de af- deeling kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel; de heer J. J. Ooms, onder directeur van den keuringsdienst, en voorts vertegenwoordigers van slagerst akgroepen, middenstandsverecnigingen en Chr. arbei dersorganisaties. Do voorzitter van de tentoonstellings commissie, de heer P. Smit, bood aan mevr. Van Haaren bij don ingang een tuil bloemen aan en sprak een welkomstrede uil. waarin hg erop wees, dat deze ten toonstelling o.a, dient ter vermeerdering van het vleeschverbruik. Spr. bracht dank aan de jury en aan de prijsgevers. Vervolgens heeft de burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, de openings rede uitgesproken. Spr. wees op de geluk kige samenwerking van slagerspatroons en gezellen en op het tienjarig beslaan van de tentoonstellingscommis-ic. De feeste lijke uiting van dit jubileum is deze ten toonstelling, waarvan de inzendingen blijk geven van veel studie en. toewijding. Deze grootste tentoonstelling op dit ge bied in ons land heeft zelfs belangstel ling in het buitenland getrokken. Musis Sacrum is dan ook thans een toover- vleeschpaleis geworden, een huis van Lu- cullas en voor de bezoekers, die er rond wandelen, een hof van Tantalus. De gezamenlijke actie van patroons en gezellen ter vermeerdering van het vleesch verbruik is wel urgent, aldus spr. Van 1933 af is het vleeschverbruik in Schiedam teruggeloopen van 35.1 K.G. per hoofd lot 26 S K.G, in hef afgeloopen jaar. Deze tentoonstelling wil aantoonen, waarom men meer vleesch moet gebruiken en op welke wijze het vleesch toebereid kan zijn. Er zijn uiteraard economische oorzaken aan te wijzen, welken een nadeeligen invloed op het vleeschverbruik hebben ui!geoefend, Kempisstraaf, want een regen van glas- j maar er zijn verscheidene categorieën van T-V 1 nATCsHnon rii-n rlil 11" -r>izat e4ïm 'aa. schorren k"wam m de straat neer. Een der trottoirs en de rijweg waren met glas be dekt. De knal van de ontploffing is zelfs op bet politiebureau geboord. De eerste ge dachte van velen, die in de ambachtsschool aanwezig waren of zieh in de nabijheid der school bevonden was: Weer een cata strofe bij Wilton. Zóó heeft de ontploffing op de „Petrakis Nomikos" op 31 October 1936 in de herinnering van velen nog voor! Chr. HisL Kiesvereeniging. De Chr. Hist. Kiesvereen. „Groen tan Prinsterer", houdt Maandag a.s. in Irene een ledenvergadering. die dit verbruik niet slim .kv- ren Als deze do tentoonstelling bezoe ken, zailen zij wellicht van de du afin gen huns weegs terugkeeren. Overmatig gebruik wordt bier niet gepro pageerd De gulden middenweg wordt ge- horden en spr. is er van overtuigd, dat ze in het slagers bed rijf de gelegenheid open tot arbeidsverruiming. Tenslotte verklaarde spr. de tentoonstel ling voor geopend en werd het Wilhelmus ten gehoore gebracht. De saneering van het slagers- bedrijf. Namens de heide slagerspatroonsbonden ■=prak de heer G. J. van Dorp, die er o.a op wees, dat vleesch koopen een ver trouwenskwestie is, juist in dezen tijd De Schiedamsche slagers zijn trots op den goeden keuringsdienst, maar wat deze niet Aan de orde komt o.a. een voorstel tot wijziging van art. 13 van het Huishoudelijk tegen ^kan^ gaan^ is^ geknoei in de win- Reglement, dat de wijze van het bepalen der volgorde der candidaten op de lijst voor verkiezing van gemeenteraadsleden re kels. Op dit gebied ligt een taak voor voor de organisaties ter opvoeding van het moreel van de leden van het be drijf. Er zijn er echter altijd nog, die UAlji. JUJ TJi CrCri-ilAJA CWHJVA "vg) uav geit. In principe is reeds tot die wijziging t,xiiten de organisaties meenen" te moeten besloten. Volgens het nieuwe systeem zal blijven en door laag bij de grondsche over elke eandidaat afzonderlijk gestemd practijken hun zaken probeeren te drij worden; de uitslag bepaalt diens plaats op de lijst. Na d,e huisihoudelijke veigadering zal de heer W. M. W. Don, wethouder te VJaar- dingen, een veikiezingsrede houden met als onderwerp: Waar het om gaat! Ned. Chr. Vrouwenbond. Wegens ziekte van den spreker, den heer G C. Mourik, uit Amsterdam, kon gisteravond de aangekondigde vergadering ran den Ned. Chr. Vrouwenbond, afdce ling Schiedam, niet doorgaan. De heer Mou rik verwacht over 14 dagen weer hersteld te zijn. De vergadering, waarin hij het onderwerp: De psychologie van de rnoede-- Hndverhouding zal behandelen, is daarom bepaald op Woensdag 29 Maart a s. Uitbreiding. De verbouwing bij de Woninginrichting W. A. Verwayen aan de Hoog straat no. 186 is gereed. Morgenmiddag worden de gemoderniseerde en uitgebreide magazijnen van meubelen, bedden, tapijten, gordijnen enz. geopend. Geslaagd. De heer A. D. C. Kok, organist der Oos- terkert, is geslaagd voor het examen koor dirigent, afgenomen door dep Kan. Rand van Christelijke Zang- en Oratoriom-ver- eenigingen in Den Haag. ven. Zoo is bijvoorbeeld rund vet vrij van omzetbelasting. Ma •- er zijn gevallen be kend, waarbij een iger het vet enkele centen goedkooper verkocht, doch om om aan zijn winst te komen, omzetbelasting aan den klant berekende. Ook wordt den eenen klaat vaak een andere prijs bere kend dan een anderen. Hiertegen is de z.g. saneering in het levr-n geroepen. De saneering dient om het vak op een beter peil te brengen en met zooals wel eens gezegd is om de prijzen zoo hoog mogelijk op te voeren. Als eenmaal door middel van de saneering de slagerij op behoorlijke wijze haar taak in het distributiesysteem ver vult, hoopt spr., dat zij dan ook op den steun van de burgerij kan rekenen. De heer B. G. Hoogendam bracht de gelukwenschen van de Kamer van Koop handel over en sprak zijn groote waar deering uit voor de artisticiteit, welke uit deze jaarlijksche tentoonstellingen blijkt. Voorts spraken nog de voorzitter van den N.C.G.V.B., de heer Tj. Els inga, uit Rotterdam, en de heer A. J. Zegers, namens bestuur en directie van de Am- sterdamsche Huidenclub. De tentoonstelling. De tentoonstelling is weer grooter dan verleden jaar. Prachtige werkstukken zijn er te zien en velen zullen ongetwijfeld vanavond de gelegenheid nog te baat nemen om een kijkje te gaan nemen. Gisteravond was de belangstelling reeds groot, vanmor gen hadden de leden van Je tverkloo/en cursussen gelegenheid de tentoonstelling gratis te bezichtigen en vanmiddag zijn vele leden van huist rouwen ver een: gingen en vrouwenbonden geweest Veler belangstelling gaat uit naar de middentafel, waarop de z.g. achleikttar- tieren zijn uitgestald, bizonder smaakvol versneden en gegarneerd. Dd is wel een van de fraaiste gedeel ten van de exposilie. Ook de gelaline- werken zijn wederom goed vertegenwoor digd en er zijn verscheidene kunststukjes bij Enkele opgemaakte schotcis verdienen luer et oneens de aandacht. Fijne vleeschwaren zijn er bij overvloed en over hel algemeen van goede kwali teit De afdceling spek- en reuzelwerk is niet zoo uitgebreid, evenmin als de kunst werken. Een zeer hizonder stuk werk is hier we! het zegel van de Koningin, uit gespoten reuzel. De vitrines geven blijk van een juiste opvatting van etaleerkunst en vakkennis. Enkele stands van firma's in slagersbe- noodigdheden en conserven completeercn deze belangwekkende tentoonstelling. De prijzen. De mislagen luiden: Spek- en reuzelwerk: 11. v. Gugten, Was senaar, le prijs; P. Smit, Schiedam, 2e pnjs; A. Ballijns, Schiedam, 2e prijs; C. d. Boogaard, Schiedam, 3e prijs; P. v. d. Sluys, Rotterdam, 3e prijs. Eervolle ermelding: D. de Ronde, Rotterdam. Kunstwerken: A. J. Hartman, Delft, eere- prijs; A. Pippers, Den Haag, le prijs; Joh. C. P. Haak, Voorburg, tweemaal eerste prijs; idem, 2e prijs; E. de Boer, Usqucrt, 2e prüs. Afdeeling gelatine workG. Abrna, Schie dam, le prijs; A. Ballijns, Schiedam, 2e prijs; H. Doeleman, Overschie, 3e prijs. Afdeeling fijne vleeschwaren1st© prijzen A. Pippers, Den Haag; Schaapendonk, Waspik; A. J. Soeren, Asten; G. Stronk, Rotterdam (tweemaal); firma L. Valken burg, Delft (driemaal); J. v. Eysden, Rot terdam (tweemaal); H. Haarnaeyer, Olde- markt; 2de prijzen: A. Burggraaf, Culem borg; Joh. Smit, Driebergen; A. J. Soeren, Asten; A. M. van Rooyen, Schipluiden; firma L. Valkenburg (vijfmaal) Delft; J. B. Poot, Schiedam; gebr. Wensveen, Hillegers berg; H. H. Haarmeyer, Oidemarkt; 3e prij zen: A. Pippers, Den Haag; A. J. Hart man, Delft; P. Verboom, Wassenaar; A. Mollema, Groningen; A. Burggraaf, Culem- borg (tweemaal); J. Smit, Driebergen (twee maal); G. 0. de Kruyf, Leerdam; Schaapen donk, Waspik; E. de Boer, Groningen (twee maal); P. L. J. Dwix, Kerkrade; A. Th. Beks, Helmond; A. J. Soeren, Asten (twee maal); A. M. v. Rooyen, Schipluiden; fir ma L. Valkenburg, Delft (driemaaal); J. J. Weslerveld, Velp (achtmaal); G. Pluymert, Maasdam; P. Clooserman, Nijmegen. Vitrines: P. Smit, Schiedam, le prijs; J. J. Krommenhoek, Schiedam, le prijs Afdeeling versch vleesch: Firma L. Val kenburg, le prijs; voor de derde maal den wisselbeker gewonnen en nu definitief in haar bezit; W. v. Pelt, Schiedam, le prijs P. v. d. Sluys, Rotterdam, le prijs; 2de prijzen: II. v. Gugten, Wassenaar; firma L. Valkenburg, Delft; G. Schop, Klaaswaal (tweemaal); 3de prijzen: H. J. Hartman, Delft (tweemaal); P. Verboom, Wassenaar; A. M. v. Rooyen, Schipluiden (tweemaal); firma L. Valkenburg, Delft; G. Schop, Klaaswaal; Jaespers, Eten Haag; Th. v. d. Kamp, Rotterdam; J. v. d. Sluys, Rot terdam; D. de Ronde, Rotterdam; T. Keu zenkamp, Schiedam. Een optocht. Gistermiddag is de gezamenlijke actie van slagers en gezellen ook op andere wijze naar buiten gebleken, namelijk door een bizomdere reclame-optocht. Met mu ziek van de Harmonie voorop trok een groep slagersjongens door de stad, een geweldige worst torsende. Daarachter volg de een tweede groep „gewapend" met messen en bglen en met een spandoek, waarop de tentoonstelling werd aange kondigd. Ook 'n reclamewagen reed in dien stoet mee, welke voel bekijks had. De heer J. F. M. Smits 45 jaar dirigent. Het Harmonie Orkest „St. Ambrosius" organiseert Zondag a.s. in de zaal van den R. K. Volksbond een bijeenkomst, die een feestelijk karakter zal dragen in ver band met het feit ,dat de heer J. F. iM. Smits 45 jaar dirigent van het gezel schap is. Excursie. De Dames Vereen, „Eensgezindheid", on- derafdeeling van de S.V.F.V. Klein Bal»- berspolder, maakte gisteren een excursie naai' de toonzalen van R. S. Stokvis te Rotterdam. Daaraan namen 60 personen, waaronder ook leden van Klein Babbers- polder deel. Bij aankomst 's avonds 8 uur werden de bezoekers welkom geheeten. Eerst werd een kookdemonstratie gegeven; van het resultaat kanden de gasten proe ven. Ook werden zij onthaald op thee met gebak. De werking van een electriscbei waschmacbine werd getoond onder de vroolijke toonen van gramofoonplaten. Op de toonzalen trokken vooral de naaima chine de aandacht. Onder de bezoekers werde: 5 prijzen verloot. Mevr. Caioen bedankte de directie voor het genotene. In appèl tegen liet vonnis van den president der Botterdam- sche rechtbank. Door den president der Rotterdamsche rechtbank is Woensdag 22 Februari in kort geding behandeld, door de Schie damsche Saneeringscommisiie voor het sia- gersbc.rijl tegen den slager G. J. Corbeau aanhangig gemaakt, die zich niet aan de prijzen afspraak zou hebben gehouden. De president achtte de Sanecringscom- missie met ontvankelijk. De raadsman van de Sanecringscommis- sie, mr. N. fl. L. v. d. Heuvel, uit s-Hertogenbosch, kondigde reeds aan, da! by een yoor zijn opdrachtgevers ongun stige beslissing, hij in appèl zou gaan. Dat is mtusschen geschied. De zaak is op de rOi geplaatst van het Haagsche Hof voor Woensdag 24 Maart a.s. Jaarvergadering Ueckcy-aftteelinjr. Gisteravond heeft in het clubgebouw van A.S.T do jaarvergadering plaats gehad van de hockey-afdeeling van A.S.V. Uit het verslag van den secretaris, den heer J. Engels, bleek, dat deze ktdee- ling zich in het afgeloopen jaar belangrijk heeft uitgebreid. Het aantal leden bedraagt than® 90, terwijl met 6 elftallen in de competities van den Zuid. Holl. Hockey- bond wordt gespeeld. De voorzitter, de heer A. Jansen, die tot zijn spijt wegens vertrek uit de ge meente het voorzitterschap moei neerleg gen, wordt opgevolgd door den beer A. de Graaf: de óverige bestuursleden, J. Engels, secretaris; W. de Willigen, pen ningmeester, en de dames A. Berck, secre taresse damcs-afdeeling en J. van der Schooi, werden herkozen. Besloten werd de training dezen zomci serieus ter hand te nemen, wat door den aanleg van een 3e veld mogelijk zal wor den. lngesclireven zal worden voor enkele te houden toumooien. Aan bet einde der vergadering hebben de hreran A. de Graaf, namens de hockey- afdeeling en J. v. d. Griend, namens het hoofdbestuur van A.S.V., den heer Jansen dank gebracht, voer wat hij voor A.S.V. heeft gedaan. De heer Jansen wekte tenslotte allen op te blijven werken om den verderen groei van de hockey-afdeeling fe bevor deren, Naklank van het 30-jarig bestaan. De receptie en de gynmastiekuitvoering, die de Dames Gymnastiek Vereen. Hygiëa op 26 Januari j.L, in verband met haar 30-jarig bestaan heeft gegeven, is op initia tief van de leidster, mej. A. M. War nier, verfilmd. Gisteravond is die film in besloten kring voor alle leden en één hunner huisgenoo- ten in gebouw Eendnicht vertoond. De groote zaal was geheel gevuld. De presidente, mej. C. E. Roberti, heeft oa. het eere-lid mevr. M. Kooyman- v d. Zee welkom geheeten en aan de feestviering ter gelegenheid van het Ge lustrum herinnerd. Dat deed op nog suggestiever wijze de film. Het waren in - hoofdzaak bekenden, die als „filmacteurs" optraden en deze hadden alle succes. Er steeg soms een ge juich op, als b.v. een klas, die in levende lijve in de zaal aanwezig was, op het doek verscheen. De film zelf was hier en daar een beetje onder-belicht, maar toch had zij een da verend succes; de vertooning duurde on geveer een half uur. Ter aanvulling werd nog een „Popeye the Sailorman" gedraaid. Alle nummers, die in het Passage Thea ter in aparte costuums werden uitgevoerd, werden gisteravond herhaald. Speciaal zij, oie 26 Januari verhinderd waren de groote uitvoering bij te wonen, hebben deze reprise gewaardeerd. Van 10 tot 12 uur is op versterkte gra- mofoonmuziek nog eeu dansje gemaakt Kerk Ned Prol Bono Westves' 92 ZONDAG 19 MAART 1939 hail elf v.m Rem. te Lelden. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Charlie Chan op de Olympische Spelen. 2. Suez. Monopole Theater, 8.15 uur. 1. Bliksem flits. 2. Een gevaarlijk avontuur, lederen dag 2 uur Matinée. 16 Maart. Musis Sacrum, Slagersvakten- vaktentoon stelling. IC Maait. Irene, 8 uur. Ledenvergadering D.O.K. .16 Maart. Musis Sacrum, half 9. Hanze- vergadering. 10 Maart. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Da Costa-avond. ROTTERDAM. 16 Maart. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Tooneei^. Het Masker. D- onbe kende vrouw. 16 Maart. Tivoli-Schouwbrug, 8.30 uur. De Rotterdammers. De Spooktrein. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Jongensstad. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Jongensstad. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Morgen gaat 't beter. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. 100 mannen en eeD meisje; De schrik ran wijk 7. Scala, 2 u. 7 u. 9.30 n. Alexander's Rag time Rand.

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2