STADSNIEUWS s.v.v. Jeugd en bioscoopbezoek WANDGEDIERTE „Vlug en Lenig" De Lente KREYMBORG Een enquête. Tot oor kort kou niemand in Neder land op eemgszins gefundeerde basis een antwoord geven op do vraag: Hoe ."slaat het met het bioscoopbezoek van de jeugd? Het laatste jaar zijn echter pogingen in het ivcrk gesteld om eenig inzicht in deze materie te krijgen. Met Hilversum, Eindho ven, Deventer, Dordrecht, Vlaardingen, Roo sendaal, Arnhem, Zaandam en Helmond is een enquête ingesteld onder do oudere schoolgaande jeugd. De leiders van het landelijk onderzoek zijn prof. dr. F. M. J. 'A. Roels, directeur van het psychologisch laboratorium te Utrecht en de heer D. van Staveren, voorzitter van de Centrale Com missie voor de filmkeuring te 's-Graven- hage. De plaatselijke commissie van toezicht op de bioscopen, waarvan de heer B. G. Hoogendam, voorzitter en de heer A. Huksfaom secretaris-penningmeester is, heeft het onderzoek voor onze gemeente op zich genomen, na zich ervan vergewist te heb ben, dat B. en W. en het njks-schooltoe- zicht zich met het houden van dit onder zoek volkomen konden vereenigen, even nis de besturen der bizondere scholen. Gisteren zijn op de scholen door de oudere leedingen een 8-tal vragen beant woord. Teneinde wederzijdsche beïnvloe ding zooveel mogelijk te voorkomen, ge schiedde het onderzoek overal op het zelf de tijdstip en bleef ook elke publicatie voor af achterwege. Voor deelname aan de enquête kwamen in aanmerking kinderen van 10 jaar en ouder, dus te beginnen met liet 5e lew jaar der lagere school. Ook de U.L.O.- scholen namen aan het onderzoek deel. De lijst, die ingevuld moest worden, bevatte de volgende vragen: 1. Naam en voornamen. 2. Geboortedatum. 3. Jongen of meisje. 4. Ga je wei oens naar de bioscoop? (vaak, zelden, nooit) b. Wanneer ga je meestal? (Woens dagmiddag, Zaterdagmiddag, Zondag middag, 's avonds). 6. Ga je alleen? Met je ouders? Met oudere broer of zuster? Met vriendjes? 7. Naar welke bioscoop ga je meestal? (naam van de bioscoop). 8. Welke films vind je het mooist? (films over vreemde lan den, cowboy-films, oorlogsfilms, grap pige films, treurige füms, zangfilms, geschiedenis-films). In de toelichting, die aan de onderwij zers is verstrekt wordt er o.a. op gewezen, dat de grens tusschen „vaak" en „zelden" (vraag 4) niet scherp getrokken is. Bij grootere aantallen kinderen zullen de fou ten elkaar vrijwel opheffen. Als gevraagd zou wordenHoeveel malen per seizoen of per jaar ga je naar de bioscoop zou het voor de kinderen vermoedelijk zeer moei lijk worden een juist antwoord te geven en zou dat der jongeren stellig foutief zijn. Daarom heeft men de voorkeur ge geven aan een globale schatting. Voorts is de stelregel gevolgd: Beter geen antwoord dan een verkeerd antwoord. Den onderwijzers is gevraagd zoo noodig ijj de beantwoording der vragen eenige hulp te verleenen, maar him is tevens verzocht dit met de noodige omzichtig heid te doen, omdat er van eenige be ïnvloeding geen sprake mocht zijn. Zangavond Van de Vereen, tut bevorde ring van de Belangen der Ned Herv. Kerk te Schiedam. De Vereen, tot bevordering van de Be langen der Ned. Herv. Kerk te Schie dam hield gisteravond in het Vereenig ngs lokaal haar eersten zangaiond, die tol doel had kennis fe maken met den nieu wen zangbundel, op 15 December 1938 door de synode aan de Ned. Herv. kerk aan- oboden Afstandsmarschen Voor de schooljeugd. Met medewerking van den wethouder van ©nderwjjs, den heer J. Dinkelaar, worden door de wandelsportvereeniging „De Sehie- damsche Wandelaar" op Zaterdag 22 lApril afstandsmarschen georganiseerd voor de Schiedamsche schooljeugd. Leer lingen van 11, 12 en 13 jaar zullen 18 K.M., de ouderen 25 K.M. moeten afleggen in öy2 uur. Behalve in groepen van minstens 20 personen voor de 18 K.M. en van min stens 10 personen voor de 25 K.M., kan ook individueel worden deelgenomen. De wethouder van onderwijs zal de deel nemers voor het vertrek toespreken en het Bfmarschsignaal geven; ook de groepsprij- zen zullen later door den wethouder wor den uitgereikt Gestart wordt in de Prins Mauritsstraat; Op de kapstokken in de gangen van de school aan die straat kunnen overtollige Ueedingstukken worden achtergelaten. De onderwijzers zijn verzocht in hun vrijen tijd met de leerlingen van hun school te trainen, om het aantal uitvallers zoo gering mogelijk te doen zijn. Voor Zaterdag 15 April as. moeten de deelnemers zich aanmelden. Fiets contra, auto. De wielrijder F. W. is gisteren, toen bij .van de Koemarltbrug kwam en de Westvest wilde oprijden, Hem geraakt tussdhen een vrachtauto, bestuurd door L. P. R., die uit de Oranjestraat kwam, en een verkeer»- paai. De fiets van W. werd lidht beschadigd. Gistermiddag om kwart voor 5 is de wielrijder CL M., die uit do Oversdhiesdbe- dwarsstraat kwam, tegen een in de Over. f^jAjtf-hAstraat passerende vrachtauto gereden.M. kwam met den schrik vrij, doch zijn rijwiel, dat onder het achterwiel van de auto terecht kwam, werd vrijwel geheel vernield. Een kort openingswoord werd gesproken door ds. D. Broers, die in hel bizonder me\r. M C. GrimbergHuyser welkom beetle, welke de leiding ran den zang op zich wilde nemen Venolgens gaf ds. K. de Bel een korte uiteenzetting ran het doel van deze sa men komst. De commnrio lot samensteFing vanen nieuwen rangbundel voor de Ned. Herv. Kerk v. d het oorspronkelijke rhylhme der Psalmen herstellen. Do muziek der Psal men is daartoe in halve- en kwartnoten gezet. Om tof de bespreking van dea meu nen bundel over te kunnen gaan, moest spr eerst de gebreken, die kleefden aan de tot nu loe gevolgde zangwijze, in het licht stellen. In hoofd/aak waren deze gebreken ge mis aan «raarachtige poe7ie; de keikliede ren dateeren nït de lSe en 19e eeuw en zijn afkomstig van Hervormde en Cal- vim-tische dichters, waardoor het geheel een eenzijdig karakter krijgt; een beperk© ken'o voor de Chr. feestdagen. Aan deze besvaren is de nieuwe zangbund< 1 Lege- moet gekomen: lo. door minder geschikte liederen te schrappen,; 2o. door de liede ren to kiezen uit alle eeuwen en al'e landen. In den nieuwen bundel zijn lie deren bijeengebracht van 210 dichters, waarbij 75 Nederlanders, 91 Buihcbers, 10 Engchchen, 10 Franschen, 6 Scandi- naviêrs 7 Italianen. 4 Be'gen één Tsjech enz.: 3o. door liederen, die tot na toe slechts voor koorzang bestemd waren, in te lassclren. Bebahe de 150 Psalmen en de'z.g „Eeni ge Gezangen" bestai' de nieuwe gezangen bundel uit bijna 300 liederen, waaionder naast de vele bekende, ontleend aan de k!a«s:eke iiederen der oude kerk, ook het Nederlandsche lied vóór en na de Refor matie en geliefde liederen van buiien'and sche kerken een plaats hebben gekregen De éénstemmige uitgave z.al „a'gcmcene uitgave" worden genoemd. Na deze uit gave zal een vierstemmige koor-uitgave verschijnen. Na deze uiteenzetting kwam de hoofd schotel van dezen avond: do zang. De. zeer talrijke aanwezigen zongen oerst Psalm G5 in het oorspronkelijke rhythme waarna ter vergelijking dezelfde Psalmvo' gens de tot nu toe gebruikelijke -wijze werd gezongen. Vcoral weinig gezongen Psalmen 22 en 23 klonken, in het oorsprcmke'ijk rhyth me hersteld, veel frisscher en soepeler. Voor de pauze waren de Psalmen aan de beurt; daarna ging men over tot het zingen der moeilijkste Gezangen. Onder de bezielende leiding van mevr. GrimbergHuyser weTden vele moei'ijkhe den overwonnen, waardoor men nog meer getroffen werd door de klankschoonheid van het lied. Mevr. Grimberg gaf meerma len een toelichting; vóór de pauze bege leidde de heer J. van Ravens, daarna mevr. Meijblora aan de piano. Ds. Broers heeft mevr. Grimberg Huyser hartelijk dank gezegd voor haar medewerking en beëindigde deze zang avond met dankzegging. Het legt in de bedoeling nog meer van deze avonden te organiseeren. Fa. W. VAN LOON ZuiTeraars Tan Gebouwen en Schepen STADHOUDERSLAAN 37. Filmavond Aquarium en Terrariumver- cen. Natuurgenot in Huis". De Aquarium en Terrariumvereeniging „Natuurgenot in Huis", heeft gisteravond in gebouw Eendracht voor leden en andere belangstelllnden een bijeenkomst georgani seerd, waarop eenige mooie films zijn vertoond. De samenkomst werd met een kort woord door den voorzitter van „Natuurgenot in Huis", den heer A. J a n s e n, geopend. De eerste film was een z.g. diepzeefilm Men zag een duiker met een camera naar den bodem der zee zakken, om,daar zijn opnamen te maken van koralen en koraal vissehen. Daarna volgde een film, die kennis deed maken met mensdhen en dieren op Borneo Voor de pauze werd ter afwisseling nog een Muehtfilm vertoond. Het lid van „Natuurgenot in Huis", de heer bi Bron, heeft met veel geduld, over leg en inzicht een film vervaardigd van maaavissdhen. Men ziet hoe maanvisschen een waterctivia van algen en vuil reinigen en daarna hun eieren op het hlad afzetten Interessant is de broed-verzorging van deze dieren. Met hun borstvinnen waaien zij zacht hoven de eieren, om zuurstofrijk water toe te voeren en vuil te verwijderen. Als- de eieren uitgekomen zijn en een jong valt vatn. het blad, wordt dit. door een der ouders opgepikt en weer op het blad gelegd: De verzorging duurt tot de jongen kunnen zwemmen en hun ouders niet meer noodig hebben. Het laatste gedeelte van deze film is door den heer Bron in kleuren opgenomen De heer J. W. Deuts uit Rotterdam, redacteur van het maandblad1 „Aquaterra'J heeft de film toegelicht. Halfjaarlijkse he leden vergadering. Onder leiding van den voorzitter, den heer C. Maltha, heeft S.V.V. gisteravond in Musis Sacrum haar halfjaarlijksche le denvergadering gehouden. De vo orz i tte r wees in zijn openings woord op het mooie succes, dat het le elftal heeft behaald, door ongeslagen het ampioenschap van haar afdeeling te be halen. Spr. uitte de hoop, dat nu ook het le klasserschap zal worden veroverd, Achtereenvolgens werden de prestatie's an de verschillende elftallen in de com petitie besproken. Het Ge elftal heeft ook het kampioenschap behaald; bet verloor tot nu toe nog slechts één wedstrijd. Aan de spelers van het Ge elftal werd een foto van hun elftal aangeboden. Gok het 8© elftal heeft nog een kans kampioen te worden. Besloten werd de athletiekafdeeling niet op te heffen, maar haar in andere banen te leiden. Voortaan zal deze afdeeling apart trainen en niet meer tegelijk met dc voetballers. Eind Apnl of begin Mei zal in verband met het 35 jarig heslaan ran S.V.V. een feeshveek worden gehouden. Er zal o.a. een defile ran alle spelers plaats hebban; liet eerste elftal zal tegen een sterken te enstander spelen wie dat zal zijn is nog niet bekend en er worden jubi leum wedstrijden georganiseerd. Huldiging voorzitter. Bij de rondvraag herinnerde de vioe- voorzitter, de heer J. Verhagen, er aan, dat gisteren dö heer C. Maltha juist 10 jaar voorzitter van S.V.V. was. Spar. bracht den voorzitter dank voor diens prettige samenwerking. De heer Adr. Hoorman, oud-bestuurs lid, bood den heer C. Maltha een foto aan van het huidige kampioenselftal. Ook de heer L. A. S i g m o n d, bestuurs lid, huldigde den voorzitter in verband met dien jubileum. Spr. heeft jaren lang met den heer Maltha in „het bestuur sa- mengev-erkt en verklaaiJe, dat S.V.V. geen beter voorzitter kan wenschen dan zij thans heeft De heer C. Maltha dankte voor de vriendelijke woorden en de instemming daarmee van de vergadering. Van jongsaf heeft spr. veel voor S.V.V. gevoeld. Hij heeft ervaren, dat het moeilijker is een groote vereeniging groot te houden dan een kleine vereeniging groot te maken. De a.s. promotie-wed strijden. Naar we vernemen bestaat bij het be stuur van S.V.V. het voornemen met het oog op de komende promotie wedstrijden de terrein-accomodatie be langrijk uit te breiden. Het aantal zit plaatsen zal o.a". met 1200 worden uitgebreid; het totaal aantal toeschou wers zal ongeveer 10.000 kunnen be dragen. Het is voor het bestuur een piunt van ernstige overweging geweest of contact gezocht moest worden met vereenigingen, die over een betere terrein-accomodatie 1 r schikken dan S.V.V. om daar de z.g. thuiswedstrijden te kunnen houden. Daar door zou echter voor de gemeente Schie dam een zeer belangrijke bate aan verma kelijkheidsbelasting verloren gaan. Besloten is, zooals uit bovenstaande blijkt, om de* wedstrijden op eigen terrein fe houden, ofschoon daarmee voor de vereeniging groote kosten gepaard zullen gaan. Nu in den omtrek geeu belangrijke pro motie- en degradatiewedstrijden, zullen wor den gespeeld geen der Rotterdam scha clubs komt daarvoor in aanmerking kan S.V.V. voor haar promotiewedstrijden on getwijfeld zeer veel belangstelling ver wachten. Jaarvergadering. Op Woensdag 5 April as. zal deSclne- dainsclie sporlvereentging Vlug en Lenig haar jaarlrjksche algemeene vergadering houlen in Maison Westthuis. Op de agenda komen o.m. voor de jaarverslagen van den secretaris en de penningmeesteressse, bestuursverkiezing, waarbij het geheele be stuur zidi herkiesbaar stelt, verkiezing van enkele commissies en een extra punt, waarbij de commissie voor de voorberei ding ran de groote lustrum seriewedstrijden op Hemelvaartsdag definitieve mededee'in- gen zal doen omtrent het programma en de organisatie. Maartsehe buien. Vandaag begint volgons den kalender de lente! Volgens den kalender! Want wie zidh buiten begeeft, krijgt vandaag niet den indruk, dat de winter voorbij is. Een storm uit het Noord-Westen giert over het land; felle hagelbuien klet teren neer; de tempera tuur noopt velen de kraag van hun jas op te zetten! Om ons te bemoedigen schijnt tusschen de Maartscho buien door een vuendelijk zonnetje. En dan hebben we weer de il- (L&ken. l(y' Waarborg Kleeding is 't merk.vobr echt en fijn kleermakerswerk Chr. Hist. Unie Ledenvergadering. De Chr. Hist, kiesvereeniging „Groen van Prinsterer" hield gisteravond in Irene een ledenvergadering onder leiding van den lieer N. Koren. Besloten Stedelijk Museum Aanwinsten. Tusschen 10 Januari en 14 Maart 1939 verwierf het Stedelijk Museum de volgen de geschenken. 1. Van de erven H. Jansen: twee spie gels, twee koperen gaskronen, een offi ciersuniform met sabel van "de schutterij. 2. Van den heer B. Wuisman: een ko peren vuurtang en mutsen. 3. Uit het huis Lang© Haven 19, dat de gemeente heeft aangekocht en thans gesloopt wordt: een trap met gesneden eiken balustres, twee portesbriséesdeuim met omtirmnering, en twee schoorsteen- omtimmeringen met grisailles. 4. Van de Vereenigde Distillateurs: een, bedrag van f250.bestemd voor de ver vaardiging van een branderijmaquette. Geslaagd. Bij de Zaterdag j,l. afgenomen examens slaagden voor steno-typiste de dames: J. Dröge, J. Leenheer, C. M. G. Meyer en C. A. M. Veringa^ en voor steno (130 let tergrepen) mej. A. Velthuizen. werd art. 13 van het Huis houdelijk Reglement le wijzigen, waardoor bij de candidaatstelüng van leden van den gemeenteraad het meerderheidsstelsel wordt ingevoerd en het puntenstelsel wordt los gelaten. Over eiken candidaat zal voorlaan afzonderlijk gestemd worden. Dc vergadering, waarin de candidaten lijst zal worden vastgesteld, wordt 30 Maart a.s. gehouden. Waar 't om gaat! De lieer W. M. W. Don, wethouder an Vlaardingen, hield een rede met als onderwerp: „Waar 't om gaat". Spr. heeft persoon'ijk wel eenig bezwaar tegen het houden van de Statenverkiezing omstreeks Paschen, omdat we dan her denken de overwinning van Jezus Chris tus over dood en hel. We beleven zeer bewogen tijden en die zullen hun stempel drukken op 4eze ver kiezingen. Wij moeten voorlichten en uit dragen; de Chr. Hist, zien gaarne achter uit, maar we moeten ook vooruit zien en niet doelloos neer zitt'n. Wij hebben bij de stembus iets verloren en er is angst voor nog meer verlies. Mannen als De Savomin Lohman, Hocdemaker en De Vis ser hebben evenwel den weg gewezen. Na 1918 is veel veranderd: gelijkstelling van openbaar en hdzonder onderwijs; ver bod ran arbeid van personen beneden den 14-jarigen leeftijd; invoering 8 uren dag; invoering ziekte-, invaliditeits- en ouderdomswet; uilbreiding ongevallenwet; wettelijke voorziening van de werkloos heidsverzekering; wettelijke erkenn ng col lectief contract; vermindering van den wo ningnood, enz. Daaraan hebben ook Chr. Hist, voormannen meegewerkt en het zijn dus niet alleen de soc.-dem., die daar voor gestreden hebben. Thans teistert de werkloosheid reeds ja ren ons land, als indirect gevolg van den wereldoorlog. In het Plan van den Arbeid schuilt voel goeds; de regeering heeft daarvan veel overgenomen. Hot plan-Westhoff is door de Chr. Hist, niet met dat enthousiasme begroet als het verdient. Uit het Plan ran den Ar beid, het plan-Westhoff en de plannen, die de regeering heeft gemaakt, zullen de goede dingen samengevoegd en uitge voerd moeten worden. Een groot vraagstuk is ook dat der jeugd en dat zal ons bezig moeten hou den. De regeering heeft reeds veel ge daan voor de jongeren. De groote vrij heid van de jeugd bergt in zich een ern stig gevaar 1 De Statenverkiezing is van veel belang, want uit de Statenleden worden Ged Staten gekozen, die op de gemeen leu toe zicht houden. Dat toezicht doet niet altijd even prettig aan, maar Ged. Stalen zjjn er speciaal' voor de gemeenten, die niet altijd een juist beheer voeren. Voor de Chr. Hist, eandidatenlijst moet propaganda gemaakt worden, waarbij vooral het huis bezoek van veel nut kan zijn, omdat er dan nuttig contact gelegd wordt. We moe ten zoeken naar hetgeen samen bindt en niet wat scheidt. Wat onlangs in de Schie- damsche A, R. kiesvereeniging is gezegd over A. R. en Chr. Hist, bindt niet sa men, maar verdeelt. Eens komt toch de tjjd, dat er één groote Chr. politieke partij zal zijn. De Chr. Hist. Unie is een democrati sche partij van menschen, die elkaar wil len vinden. Bij de verkiezingen zullen de Ohr, Hist, geen mooie beloften en groote woorden gebruiken, maar de Chr. Hist beginselen uitdragen, die rusten op Gods Woord en die het Oranje Huis eeu vaste plaats in het volk geven als nergens een koningshuis in de wereld. Van de gelegenheid vragen te stellen maakten een viertal aanwezigen «gebruik lusie, dat het weihelijh lente w oidf, wier nadering ook de sneeuwklokjes en de knop pen van de hoornen ons reeds hebben aan gekondigd. Hoog w nier. De N.-W. stonn heeft in den afgeioo- pen nacht het buitenwater zoo hoog opge jaagd, dat dit op het Hoofd hier en daar tot aan de huizen kwam. Een aantal be woners van het Hoofd heeft de vloed planken gezet, wat echter achteraf niet noodig bleek te zijn geweest. De wind, die gisteravond half 10 N.-W. werd, liep 's nachts nog meer naar hot Noorden. Daardoor kwam het water tegen 4 uur 's nachts 2 20 -j- N. A. P., dat is (on geveer 1.30 M. boven normaal. Hedenmid- dig 3 uur stond het water in de Voorhaven 1.60 -j- N. A. P. Er werd door (het (draaien naar het Nooiden van den wind' niet ver wacht, dat bet tegen half 5 een bizonder hoog tij zou worden. De Industriehaven Weer als jachthaven ia gebruik. De Roei- en zeilvereen. „De Maas" heeft een overeenkomst met de ge meente geteekend waarbij zij onder bepaalde voorwaarden gemachtigd wordt haar vaartuigen weer in de Industriehaven in het Sterrebosch te meren. Aan den oostkant der haven worden vletten gelegd, die met een loopbrug met den wal verbonden worden. Op den wal zelf mogen geen gebouwtjes meer worden geplaatst. De gecombineerde vereeniging „Het Ster reboschNieuwe Waterweg" heeft ook plannen weer in de Industriehaven terug te keeien. Vermoedelijk zal da* in Mei a.s. hel geval zijn. Deze vereeniging zal aan den westkant een vlot leggen met daarop een gebouwtje. Benoeming ouderling. Door den kerkeraad der Ned'. Herv. ge meente is benoemd tot ouderling de heer H. IJsselstein. Ktnaridcweekcrs. Voor de Schiedamsche Ranaiiekweekers- vereeniging „Ons Genoegen" wordt mor genavond in café De Amstelbron aan de Broersvest een lezing met lichtbeelden ge houden over het kweeken van kanaries, die door alle kanarieliefhebbers gratis kan worden bijgewoond. Voor bizondei'heden zie men de advertentie in dit blad'. Zwemfeest Sportfondsenbad. De Vlaaidingsdhe Zwemvereen. H. V. 0. houdt Woensdag 5 April in het Sportfond senbad aan de Burgemeester Knappertlaan haar jaari'ijkseh zwemfeest. Er hebben voor de verschillende num mers reeds 8 vereenigingen ingeschreven. Mej. 1. van Feggelen en eenige Arosteidam- sche dames zullen demonstraties geven. De hannonievereeniging „H. V. 0." ver leent haar medewerking. I Gecombineerde vergadering Chr, Soc. Bonden. Door den Chr. Werkmans Bond; Patri monium en „Maarten Luther" wordt Woens dag 29 Maart in het Gebouw voor Chr. Soa Belangen een gecombineerde verga dering gehouden, waarin de heer M. Rup- pert uit Utrecht, zal spreken over: Evan gelie en het sociale leven. AGENDA. SCHIEDAM. Passago Theater, 8.15 uur. 1. Misbruik van vertrouwen. 2. De geheim zinnige dr. Clitterhouse. Monopole Theater, 8.15 uur. 1. Enkele reis Hollywood. 2. Stormduivels. lederen dag 2 uur Matiuée. 21 en 23 Maart. Musis Sacrum, 8 uur, Propagan da-avond „Volksonder wijs". 22 Maart. Musis Sacrum, 8.15 uur. Jaar vergadering Oranje Vereeniging. FilmvertocningJubileumfeesten in Ned. Indië. 23 Maart. Passage Theater, 8 uur. Cabaret avond. AJgem. Ned. Metaalbewer kers Bond. 24 Maart. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Derde jaarvergadering Geref. Vrouwen- vereeniging. ROTTERDAM. 21 Staart. Zuiderkerk, Glashaven 7.45 u. Kon. Chr. Orator. Vereen. Ex celsior o.l.v. Phons Dusch. Bach's Matth&us-Passion. 21 Maart. Tivoli-Schouwburg, 8.30 u. De Rotterdammers. De spooktrein. Bioscopen. Capdtol. 2.15 u. 8.15 u. Jongensstad. City 2LÏ5 u. 7 u. 9.30 u. Jongensstad. Corso Van 11 u. af dood. 8 u. Maxine- pronkstukken. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. De ochtend patrouille. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Morgen - gaat *t beter. Olympia. 7 u. 9.16 a. "t Gebeurde in Hol lywood; De pokerspeler van Wyo ming. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Blauwbaard's 8e - vrouw. De vlucht der verlorenen. Scala. HU 9.30 u. Drie kameraden. Studio. 2.15 u. 7 u. 9.16 u. Witte vanen. Pax Yobiseum. Thalia 2.15 u," 7 u. 9.15 u, CherWnbi. WA A11 BOUG-KLEEDIIVG

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2