Teraardebestelling i. M. van der Schalk STADSNIEUWS In de godsdienstoefening van den Prot. Bond herdacht. Een rouwdienst Ikerk aan de Westvest. Op de algemeene begraafplaats. Ned. in de Hnditki in des Ned. Fret. Bead. Bij den aanvang van de godsdieostoefe- ning in de kerk van den Ned. Prot Bond is gistermorgen wglen do hoer J. M. van der Schalk op verzoek van het bestuur herdacht door den voorganger, dr. H. Faber. De heer Van der Schalk was -— aldus spr. eerevoorzitter van onze afdeeüng, welke functie hem werd aangeboden als blijk van waardeering voor het vele werk, door hem verricht; we zouden ons de afdeeüng, zooals zij nu is, niet kunnen denken, zonder den heer v. d. Schalk. liq is 25 jaar voorzitter geweest; dat beteekent, dat hij 25 jaar aandacht heeft gehad voor groote en kleine dingen in de aHceling; dat hij aan het hoofd van een bestuur beeft gestaan, waarvan de samenstelling wisselde; dat hij toewijding toonde en leiding gaf, om. ook bij de voorbereiding en den bouw van dit kerk gebouw. De materieele belangen van de af deeling heeft bij op voorbeeldige wijze behartigd. De heer v. d. Schalk was een gods dienstig mensch; bijna eiken. Zondag was hij in de kerk en ook in bet practische leven heeft hij getoond een godsdienstig mensch te zrjo door o.a, vele organisaties op Vrijz. Christelijk terrein te dienen. Hij was een nobel en edel mensch. Het kan tot vreugde stemmen, dat bet hem gegeven is geweest tot bet eind van zijn leven aciïel bezig te kannen zijn en dankbaar is de afdeeüng N. P. B. voor hetgeen de beer v. d. Schalk ook voor haar heeft gedaan. Op verzoek van Ar. Faber werd «enige oogenblikken stilte betracht door de aan wezigen, waarbij de organist, de beer J. J. TTi. Penning, zacht een gedeelte uit de Teer Gyni strite van Grieg: „Ases Tod" speelde. Daarna nam dr. Sparnaay de plaats op den kansel in. Rouwdienst In de kerk van den Ned. Prot. Bond, dicht bij de jflaats, waar de heer J. M. van der Schalk vele jaren bijna eiken Zondagmorgen zat, was hedenmorgen een rocwkleea gehangen en een verhooging was aangebracht, om daarop de kist met het stoffelijk overschot van den eere-voor- zitter van den Ned. Prot Bood te plaat sen. Ook de preekstoel en een katheder waren met zwart behangen. De rouwdienst, die onder leidipg van dr. H. Faber gehouden werd, was druk bezocht De aanwezigen. In de kerk waren o.a. aanwezig bijna alle bestuursleden van de af deeling van den Ned. Prot Bond; do burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren;, ds. J. W. Tonsbeek en ds. D. Broers, resp. praeses en scriba van den kerkeraad der Ned. Herv.' gemeente; de heeren S. Bijl en P. v. d. Vlies, resp. voorzitter van het college van ouderlingen en van diakenen dier gemeente; de kerkmeesters de bee- rea de heeren G. W. van Bergen Wal raven, J. F. van Buysen, G. Gerlagfa en A. de Bruin; de regenten en regentessen van het weeshuis der Hervormden en tehuis voor halfweezen de beeren dr. C. R, Vermaas en N. W. van Gelder en de Sames J. A. Houtman—van Buysen, A. Schot—Vis, T. J. a Backer—Popta en A. S thee man Hesse—Wisboom; do oud voorganger van den Ned. Krot Bond, de beer D. Rook; voor bet hoogheemraad schap Schieland mr. D. A. Kleij, loco- dijkgraaf; K. v. d. Torren, hoogheemraad, mr. D. M. Bolkenstein, secretaris-rent meester, ir. W. N. van Nooten en dr. E. Wiersuxn, archivaris; de oomnfisGanssen van de Spaarbank, de heeren J. Hoek Azn., F. A. G*Lechner, ir. C. Houtman, dr. W. Schut, mr. EL A. M Roelants en P. Scha berg (verscheidene heeren waren in dub bele functie aanwezig); mr. D. Lodder, commissaris van de HAV Bank; ir. W. A Hoek, dr. A. BL de Braija; I. T. M. Nolet; mr. Air. v. d. Hoeven; P. 3e Bruin; P. Graveland; W. B. v. d. Water; W. de Kroes en S. H. Hours, resp- voorzitter, secretaris en bestuursleden van den polder Spangen; J. Beijerman, directeur, H. W. F. Otto, commissaris van de Zwitserscto to- mische wasseherij en ververij „Rijswijk"; J. Siemens, directeur chemisch fabriek „Rijswijk*bestuursleden van de Huishoud en Industrieschool; personeel van onder nemingen, waarbij de heer v. d. Schalk op eemgerlei wijze betrokken was; deputa ties van het Weeshuis en bet Tehuis voor halfweezen en vele anderen. Het kerkgebouw was nagenoeg geheel gevuld "Bede dr. H. Faber. Te ongeveer half 11 kwam de familie het kerkgebouw binnen; kort daarop werd onder zacht orgelspel het stoffelijk over schot binnengedragen en op de daarvoor bestemde plaats op het podium neergezet. Dr. H. Faber las, na het uitspreken van den zegen en het gemeenschappelijk zingen van lied 230 uit den Ned. Prof. Bond bund el, de eerste verzen van Mat- (hefls 5, de Bergrede, voor. Deze verzen, aldus spr., nrukken de kern van ons Godsgeloof uit. Van nen, die dat bezitten, wordt verwacht, dat zij dit zullen uitdragen. De heer v. d. Schalk heeft zich gegeven mn de menscbea. Een der Schiedamsche bladen beeft hem trachten te karakterisee- rea als één, die dienende door bet leven Hij bezat de waarlijk groote deugden van een vroegere generatie, waarin wij vaak te kort schieten. Op velerlei gebied is de overledene werk zaam geweest; hij was regent van het Weeshuis der Hervormden, kerkmeester, commissaris van de Spaarbank, mede-op richter van bet Groene Kruis, hoogheem raad van Delfland en Schieland, en vele leiders van groote bedrijven treuren om zijn heengaan. Wij eeren hem als on zoo oud-voorzitter. Met een onderbreking van enkele jaren heeft hij 25 jaar de functie van voorzitter vervuld. Dat de afdeeüng ook sioffelrjk goed gegrondvest is, is mede aan den heer v. d. Schalk te danken. Toen hij zijn functie neerlegde, beteekende dat geen af scheid van de afdeeüng. Het in gebruik nemen van het Vrijz. Chr. Jeugdhuis neeft hij zeer toegejuicht Met diepe dankbaar heid staan we dan ook Aan zijn baar. In het publieke leven en ook in zijn intieme leven was hg de man van de goede daad. Velen zullen dezer dagen aan hem denken als degene, die steun en weer vertrouwen schonk. In de kerk moet zeker geen persoon verheerlijkt worden, maar iemand, die ge leefd beeft, moet een spoor achter laten en we mogen God danken, dat deze man een spoor beeft getrokken. De beer v. d. Schalk was een goed mensch in dezen boozea tijd, en dat kwam voort uit zijn geloof. Zijn trouw bezoek van de godsdienstoefeningen beeft hem mede gevormd tot een karaktervolle fi guur, een nobele, edele vertegenwoordiger van de Chr. humaniteit God vraagt, of wij lichtdragers willen zijn en dat is de heer v. d. Schalk geweest Uit de voorden van de Bergrede klinkt een klaroenstoot van het rijk van God. Bij God is geen begin en geen einde. Naast het aardsche burgerschap is er nog een hooger burgerschap. De heer v. d. Schalk heeft den strijd niet geschroomd; ofschoon er van hem rust n't ging. Moge die rust hem nu ook gegeven zijn. Met bet uitspieken van den apostoli- schen zegen over de baar, eindigde dr. Faber. Bede ing. W. A. Boek. De organist, de heer J. J. Th. Penning, speelde een koraal uit de Matthaus Pas sion van Bach, waarop de heer W. A. Hoek sprak. Spr. zeide, dat, toen jaren geleden de heer D. Ris overleed, spr. den heer J. M. v. d. Schalk heeft gevraagd presi dent-commissaris van W. A. Hoek's Ma chine- cn Zuurstoffabriek te worden, om dat hij diens gaven van hart en geest kende. Het zakenleven gaat niet zoo maarer zijn vaak groote zorgen om een zaak te leiden in den goeden geest Wie zijn zaken doet zonder moraal, vaaxt zonder oompas. Het komt er dus in bet zakenleven wel zeer op aan, met wie wordt samengewerkt Er is volgens spr. maar één geluk: de plicht; één troost: de arbeid en één ge not: het sdhoone. Dat heeft ook de Ibeer v. d. Schalk be grepen. Hij was een Christen, die Christus naar buiten wilde dragen, zonder ophef ven veel ■woorden, maar door daden. Alleen de moreele steun voert oos door het leven; al he.t andere komt wel teredht De heer v. d. Sdbafk werkte dag en nacht, zonder dit evenwel demonstratief te doen. Nooit heeft Jajj een onvertogen woord gespreken; hj was een minnaar vali het waarlijk schoone. Zoo'n man gaat nooit verloren, ook al dragen we hem naar zijn graf. Zijn we niet te hengden om den rijkdom, die hg ons geschonken heeft en die hïj das nu nog achterlaat? Spr. zou willen, dat in plaats van het zwart om de kist alles wit was, als symbool van het eeuwig licht ,dat nooit verloren gaat. De geest, die den heer v. d. Schalk be- vielde. moet terug komen in de wereld1, Wg zijn dankbaar zoo'n vriend te heb ben gehad. Nadat dr. Faber nog gebeden had en samen: „Rust u to strijd", het lievelings lied van den overledene was gezongen, weid het stoffelijk overschot uit de kerk gedragen, onder het spelen van het slotkoor uit de Matthaus Passion: „Wir setzen uns mit Thrdnen nieder". Evenals hij het vertrek van het sterf huis was er ook op de Westvest zeer groote belangstelling. Op de begraafplaats Nagenoeg allen, die den rouwdienst in de kerk hadden bjgewoond, begaven zicb ook naar de algemeene begraafplaats, om de laatste eer aan het stoffeljk over schot te bewijzen. De aanwezigen. Bovendien waren daar o.a. nog aan wezig: de wethouders T. Slavenburg en J, Dinkelaar (mr. M. M. van Velzen was nitstedig); de gemeente-secretaris, mr. N. J. Post; W. 0. J. J. baron van Voorst tot Voorst, dijkgraaf van Delfland en te vens van den Z.-H. Waterscbapsbond; de hoogheemr&ed mr. G. van Baren, ir. A. CL Kolff, hoofdingenieur en W. A. van Ul- sen, chef van do administratie van Delf land; mr. dr. EL J. D. van Lier, voor zitter van den raad van beroep directe belastingen; ir. G. de Haas, directeur, ir. A. v, d. Minne, J. P. W. d'Fraiture en mr. W. P. M. v. d. Loo, commissaris sen van de N.V. Kon. Ned. Zoutindus- tri e te Boekelo; de heeren A. de Zaajer, A. de Groot, J. Lechner, jhr. mr. G. G. van Vicrsen Trip en mr. G. L. van Oosten Slingeland, beide rice-president van de Rotterdamscbe rechtbank; notaris sen H. B. E. Blaisse en A. Hoek; J. J-. van "t Hof, N. W. van Nooten, Treub, van de kaarsenfabriek te Gooda; ir. W. Kake- beeke, directeur N.V. De Bath polders; Her man Jansen, J. T. Beukers, directeur N.V. „De Rotte"; ir. W. A. Beukers AJzn., van de Vereen, van Goede Woningen (Nieuwsticht); G. v. Slolk, S. Hijman, P. van Harderwijk en mevr. M. Castendijk Jansen, bestuursleden van de Huisbond en Industrieschool; C. P. van Hul ten ca C. Noyon, als bestuurslid en oud-be stuurslid Het Groene Kruis; D. Grimejer en Job. Nauman voor „Voorzorg"; J. J. v. d. Heuvel en G. VV. van Bergen Wal raven Jr., directeuren van de HAV Bank; ds. P. Bokma, ds. K. de Bel, A. Footijne, mr. W. A. Hoek, F. Bovenberg, G. C. Roos, lid van Gedep. Staten; ir. A. van Buijsen (Vlaardingen), drs. A. v. d. Roest Clement, J. Houtman, Hans Nolet, A. de Zeeuw; voorzitter en J. N. Post, secretaris van den Nieawlandschea polder, en zeer vele anderen. WAARBORG- m Moeilijkheden de R. K. Staatspartij Geen woorden, maar daden. Aan de geopende groeve sprak eerst een schoonzoon van daa overledene, de heer H. D. G. A. lm mink, die zeide, dat het niet in den geest van dei overledene zou zijn, indien aan zijl graf veel gespro ken weid. Voor enkelen is 'n uitzondering gemaakt en alleen, wie zich te voren met de familie daarover hebben verstaan, zullen in de gelegenheid zijn iets te zeggen. Niet met woorden maar met de daad wil len wij aldus spr. den overledene eeren. Rust in vrede in het geloof op uw God. Dat geloof was het kenmerk van uw leven. Rede burgemeester De burgemeester ,mr. dr. F. L. J. van Haaren zeide diepen eerbied voor den persoon van den overledene te bezitten en dankbaar te zijn voor diens vele werk; Hij had groote belangstelling voor bet openbare en politieke leven, dat bewijzen de vele functies, die hij vervulde. Ook op godsdien stig terrein, dat der liefdadigheid en van maatschappelijken zorg beeft hij veel werk verricht. Hij was een man van gezag en val invloed, een nauwgezet weiter en ver trouwd raadsman. En daarbij was hij de eenvoud zelve. Zijn verdiensten zijn -ook door eeü Ko ninklijke onderscheiding eikeöd. Moge God liem thans de eeuwig^ £bst schenken. Namens Weeshuis en Spaar bank. Dr. C. R. Vermaas sprak namens re genten en regentessela van het Weeslhuis der Hervormden en het Tehuis voor Half weezen en voor de Spaarbank. Van het Weeshuis was bij vele jaren regent en ook president-regent. Geeli ver trek in de beide gebouwen ,hoe klein ook, dat bij niet kende. Hg was een goed vader, die zich veitougde als het de pupillen goed ging; voor het personeel was iSj een goed, rechtvaardig en streng regent. Wat bij voor de leden van tot college van re genten en regentessen is geweest, is moei lijk onder woorden te brengen. Hij was een hoogstaand man, die de eerste was ook een besluit, dat niet in zijn geest was genomen ,uit te voeren; hij was zonder rancune. Nog langer dan aan het Weeshuis was Lij aan de Spaarbank verbonden; meer dan een kwart eeuw was bij daarvan voorzitter. Met groote toewijding toeft hij de belangen van de spaarders die geen kapitalisten zijn behartigd. Persoonlijk bracht spr. ook dank voor de groote vriendschap, van den heer v. d. Schalk ondervonden. Een bekwaam, een goed man, een waar achtig Christen is toen gegaan. Namens den kerkeraad. Ds. J. W. Tonsbeek sprak als voor zitter van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente een woord van afscheid, van dank en waardeering voor hetgeen de toer v. d. Schalk a.» president-kerkmeester heeft gedaan. Al verschilden we van gods dienstige richting aldus spr. toch heeft hij op toegewijde en voortreffelijke wijze de stoffelijke belangen van de Ned. Herv. gemeente gediend. Vele verbeteringen zijn op zijn initiatie* tot stand gekomen, en met hoogachting en dankbaarheid zullen we aan hem blijven denkui, aan zijn bescheiden en vriendelijke persoonlijkheid. Steeds had hij een open. oor ©n ©en toegenegen hart voor het leed van an deren en altijd trachtte hij dit, zoo mo gelijk, te verzachten. Hij was als de Barm hartige Samaritaan en deed goed, zonder te letten op rang, stand of richting. Vele bezwaarden heeft bij opgebeurd. Zijn na gedachtenis blijft ook bij ons in ©ere. Zijn stoffelijk overschot rust in de stad, waarin hij geboren en gewerkt beeft en waar ook de belangen van Gods Konink rijk heeft behartigd. Moge God de famiüe troosten; zgn leven is niet tevergeefs geweest; bij laat een lichtend spoor achter. Dank namens de familie. De oudste schoonzoon, prof. dr. H. P. Blok, heeft uit naam van de famili© allen hartelijk dank gebracht voor de vele newgzen van medeleven. Dr. Faber heeft ten slotte tot Onze Vader gebeden. Een oppositiegroep gevormd. Een spoed-eisehende ledenvergadering aangevraagd. Kans op een af zonderlijke lijst met 1L.K. candi dates De K.D.P. niet en bloe overgegaan. In de afdeeüng van de R.K. Staatspartij is eenigc deining ontstaan, die verband houdt met de candidaaisielüng voor den gemeenteraad. Een groep leden is over den gang van zaken niet tevreden. Zij meent, dat de heeren mr. M. J. C. M. Kavelaars en J. G. van Dorp niet juist behandeld zijn door het bestuur van d© afdeeüng. Zoo men weet, hebben deze raadsleden, die resp. ongeveer 28 en 13 jaar de R.K. kiezers in den gemeenteraad vertegenwoordigen, in December j.l. een briefje ontvangen, waarin hun weid mee gedeeld, dat zij in verhand met het in de volgende zittingsperiode bereiken van den 65-jarigen leeftijd, niet meer voor ©en plaats op de candidatenlijst in aanmer king zouden komen. Mr. Kavelaars heeft dat schrijven in December j.l. tijdens de begrootingsdebatto in de openbare raads vergadering voorgelezen. Tegen een verjonging op zijn tijd van den raad kan men in 't algemeen geen bezwaar hebben, maar de oppositie in de R.K. Staatspartij acht de wijze waarop de heeren Kavelaars en Van Dorp zgn be jegend onjuist. Van de zijde van bet bestuur wordt aangevoerd, dat het gewraakte briefje niet beschouwd moet worden als een „botte ontslagbrief", maar als een vriendelijke wenk: „Heeren, bet is niet de bedoeling, dat u weer op de candidatenlijst wordt geplaatst. Stelt u zich daarom niet in op een continueering van uw raadslidmaat- scliap, maar maak u geestelijk bij tijds los van uw functie." De zelfde groep, die bezwaar beeft tegen wat zij noeint: het op zij zetten van d© heeren Kavelaars en Van Dorp, heeft dit ook tegen de wijze, waarop de candida tenlijst is vastgesteld, die gisteren aan een referendum is onderworpen. Op die lijst komen de zittende raadsleden A. G. W. de Leede en J. N. Hoek voor resp. als no. 10 en 13, zoodat zij zeer waarschijn lijk niet in den raad zullen terugkeeren. Een groep van 38 leden heeft een spoedeischende vergadering van de af- deeling Schiedam van de R.K. Staats partij aangevraagd, die overeenkom stig het reglement binnen 4 dagen uit geschreven moet worden. Dat bad de vorge weeik reeds moeten geschieden, dus vóór het houden van het refe rendum van gisteren. Overwogen zal nu worden door de onderteekenaars van de aanvrage, of die aanvrage onder deze omstan digheden nog gehandhaafd zal worden. Het hoofdbestuur van de R.K. Staats partij is reeds in de kwestie, ontstaan in de afdeeüng Schiedam, gemengd. De juiste instantie voor tot beslechten, van der gelijke geschillen is echter tot rijkskring- bestuur. Er is sprake van, dat een groep R.K. kiezers met een aparte lijst met R.K. cna- didaten zal uitkomen. Of het echter zoo ver zal komen, is o.ï. vrij onwaarschijn lijk, ofschoon op dit oogenblik nog a! bezwaren worden gehoord tegen tot be leid van het afdelingsbestuur en tot plaat sen van nieuwelingen in de practiscbe gemeentepolitiek op ee® verkiesbare plaats, hier en daar kwaad bloed heeft gezet. De K.D.P. Yas? staat intusschen, dat de leden van de voormalige K.D.P. niet -ar bloc naar de R.K. Staatspartij zijn overgegaan. De termijn om dat te doen en dan dezelfde rechten te erlangen als zij, die reeds op 1 Januari 1939 lid van de R.K. Staatspartij waren, was 1 April j.1. afgeloopen. De R-K. Staatspartij, afdeeüng Schiedam, meen de niet verder te kunnen gaan dan zij ten aanzien van de voormalige K.B.P. reeds was gegaan en de eisch. een oud-K.D.P.-ër nummer 10 van de candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezing te plaatsen, is afge wezen. Mocht candidatenlijst zal er derhalve als volgt uitzien 1. mr. M. M. van Velzen; 2. A. J. C. v. Oppen; 3. O. II. Etman; 4. mr. P. M. J. Nolet; 5. P. A. v. d. Berg; 6. 0. J. V. Janse; 7. P. J. Scheffers; 8. C. Meyer; 9. O. Kramers; 10. A. W. G. de Leede; 11. dr. ir. F. Huygen; 12. G, P. Bak ker; 13. J. N. Hoek; 14. N. J. J van Baaxle; 15. mej. ir. W. C. M. Jansen; 16. F. J. G. Schrijver; 11. J. H. L. J. Tromp; 18. mevr. C. Pluym—Hoedemaker; 19. J. G. Schaap; 20. Lamb. J. J. Mei chers. Oranje Vereeniging Samenwerking met de buurt- vereeniging n. Op initiatief van de Oranje Vereeniging is in het gebouw van den R.K. Volksbond een vergadering gehouden met vertegen woordigers van een 10-tal Oranje Buurt- vereenigingen, die allen sympathie toon den voor het streven van de Oranje Ver eeniging om tot samenwerking te komen. Overwogen werd op Zaterdagmiddag 29 April a.s., op den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, gezamenlijk een feest- marsch voor kinderen te organïsoeren. Ook de feestviering bij de geboorte van een nieuwe Oranjetelg, kwam ter sprake. Omtrent de wijze van feestviering is offi cieel nog niets bekend. Gevraagd werd re kening te houden met de belangen van de winkeliers en de feesten niet op een Zaterdag te houden. De wijze, waarop in 1938 de verjaardag van H.M. de Koningin werd gevierd, werd blijkens een communiqué, dat uitgegeven! is, zeer op prijs gesteld. Door vertegenwoordigers van. buurtver- eenigingen werd de aandacht gevestigd op de booge kosten, verbonden aan het engageeree van muziekgezelschappenrdo vereenigingon zijn niet bij machte die kos ten te dragen. Uitdrukkelijk werd vastgelegd, dat iedere Oranje Buurtvereeniging haar zelfstandig heid behoudt en dat dé Oranje Vereeniging slechts leiding geeft cn stimuteerend wil werken. Van de zijde van de Oranje Buurtvexeen. Gusto" werd meejeöedd, dot bij de eerste feestviering net Koninklijk Huis, de straat, waar de leden wouen, versierd zal worden. Binnen 14 dagen zal opnieuw een ver gadering met Oranje Bmnrtverecnigingen worden gebonden. Nationale reclasseeringsdag Wijlen mr. J. Stheeauum Hesse herdicht. In de laatste vergadering van het püanstélijk comité van de collecte op den national en recteseeriJagsdag, is voor het voltallige comité, tot verscheiden van mr. J. Stheeman Hesse, die tof'voorzitter- «•jKap van 1935 af op eminente wijze ver vulde, herdacht. De heer a Grimeijer, tweede voorzitter sprak een herdenkingsrede uit, waarin Jmj de goede eigenschappen en de toewijding voor het redtasseeringsweik van wijten mr. J. Siheeman Hess© memoreerde. In allen eerbied werd stilgestaan bij deze hoog menscheïgke persotmlpbeid. De comité- leden en inzonderheid het bestuur hebbel bun verscheiden voorzitter boogelgk loe ren waardeeren en zullen bent in ton herinnering eerbiedig blijven gedenken. De heer D. Grimeijer werd bij accla matie tot voorzitter gekozen en tot v'tcc- presidente werd gekozen, eveneens bg ad- damitie, mevr. majoor CL H. Köb, officier van het Leger des Heils. Het comité besloot ia den geest van den overleden© het voorbereidingswerk krach tig aan te pakken in het belang vai oen redLasseeringsarbeid voor a'le gezindten. S.D.A.P. Afdteiing Schiedam 40 jaar. De afdeeüng Schiedam van de S.D.A.P. belegt op Woensdag 12 April a.s. in bet Passage Theater een jubileum-vergadering ter herdenking van de oprichting der af deeüng voor 40 jaar. De heer P. de Bruin, voorzitter van de jubileerende afdeeüng, zal een histonsci j overzicht geven; mr. M. v. d. Goes van eventueel een groep R.R. tóe ^erg houdt een red© en Willem van zers met eigen candidate® bij de gemeente raadsverkiezingen uitkomen, dan zou deze groep toch haar lijst met die van de Roomsch-Kathoüeke Staatspartij wil len verbinden om te voorkomen, dat R.K. stemmen verloren zouden gaan. Bij haai gaat het dus niet om het principe, maar om de personen. Het referendum. Gisteren is een referendum gehouden over het politiek advies inzake de candi- datenlijst voor den gemeenteraad van de R.K. Staatspartij- Uitgebracht wérden '480 stemmen, waar van 26 van onwaarde. Op het politiek ad vies weiden 369 stemmen uitgebracht, 85 leden weken hiervan af. Het poütfek ad vies bleef echter gehandhaafd. De offideele Cappellen zal dedameeren. A.N.P.B. In de laatst gehouden vergadering van den Algem. Rel. PoUlio ^ond afdeeüng Schiedam, is aan den heer H. P. Uasm, commissaris van politie het zilveren d.enst- kmïs van den, A.N.P.B. voor 20 jaar en aan den heer G. de Waal agent van po- lilie, tot bronzen dienstkruis voor 10 jaar trouwen politiedienst uitgereikt. Jubileum. Maandag as., 10 April, zullen de heer A. J, de Jonge on zijn echtgenoote 25 jaar als badmeester en bad mees te res verbonden zgn aan de Badinrichting- aan de Lange Haven. vakkenners kwaliteit

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2