Zt mk T- Sfc" Feestavonden Laatste Nieuws Ladelichter Beurs van Amsterdam Ambachtsschool h. b. a-z. o, Verwachting BUITENLAND Na den burgeroorlog in Spanje De stijd in China Nederland en het internationale luchtverkeer jachttoestelien voor militaire luchtvaar Burgerlijke Stand BINNENLAND Torpedowatervliegtuigen voor onze marine if «7. 130 132 127 295s/, 3057,— 77, 197, i°7m 267, 97„ 97. 18s/,- 9 i07ie 267, 97, 10'?,- 7, 1907, 1207, 1977,— 9 132 5 80 396 847,- 57, 410 2 1897, 172 182 1957,— 8 180 187 907, 100 1027, 1017, 104 IOC'/, Uitreiking der diploma. 8. In de niet geheel bezette zaai van hot gebouw van den R.K. volksbond, werd Zaterdagmiddag aan de leerfingen van de Ambachtsschool 1 ekend gemaakt wie van hen het diploma behaald hadden en vie van de eerste naar de tweed© klasse zullen overgaan. Behalve het bestuur hadden op het podium plaats genomen de wethouder van onderwijs, de heer J.. Dinkelaaar, de oud-directeur, de heer P. H. Pomes, en do nieuwe directeur, de heer P. Klapwijk. Die voorzitter van het bestuur, de heer W. A. Hoek, sprak een korte openingsrede uit, waarin hij het overlijden herdacht van den leer aar, den hear J. K. leeuw, en van den mede-oprichter, den heer J. M. van der Schalk. De heer Van der Schalk is misschien een dergenen geweest, die den groots ten stoot gegeven heeft tot oprichting van de Ambachtsschool en die in alle opzichten de school steeds een groote steun is ge weest. Men moet daarvoor diep respect hebben, omdat dit alles in stilte gebeurde. Dit teekent de grootheid van dezen mensch, die zeldzaam eenvoudig was. Nadat enkele ©ogenblikken stilte waren betracht, werd de bijeenkomst voortgezet. Medegedeeld werd, dat aan geen enkelen leerling een ©ere to prijs kon worden toe gekend. Van de gediplomeerden werd aan vijf een prijs geschonken. Na het voorlezen van de namen van gediplomeerden en bevorderde leerlingen, sprak de voorzitter de leerlingen toe. Spr. wees er daarbij op, dat nu eerst de leertijd1 in bet practische leven begint en dat 't voortaan niet in de eerste plaats aankomt op schoolsche kennis, maar op karakter. Het leven vraagt zoo vaak dingen, waarvoor de jonge mensch niet gewapend is. Zorg er dan voor, dat ook de geest en het hart een woordje meespreken. Uit het product van verstand en gevoel groeit een karakter. Met trouw, eerlijkheid en liefde is het een goed karakter en dat trachten te bereiken is bet hoogste in het leven. Dat kan alleen door hard' werken en de lessen van ouderen ter harte te nemen. Verder is de jonge man aan. zich zelf overgelaten. De beste beJooning voor de ouders is het als men daarin slaagt Blijft gelooven in het goede, weest sterk in den voorspoed en zoek bij tegenspoed steeds de zon achter de wolken. Spr. dankte nogmaals den beer Pomes voor zrjn toewijding en zijn vele werk, evenals de leeraren en het personeel. Dm nieuwen directeur wenschte spie. toe, dat hij voor allen een waarachtige geestelijke vader zal zijn. Nadat een der leerlingen, R. v. d. Boo gaard, dank gebracht had aan bestuur, directeur en leeraren, sprak de nieuwe di recteur, de heer P. Rlapw gk. Spr. wees op de prettige samenwerking, die reeds bleek uit de sfeer bij het af scheid van den heer Pomes en bracht dank aan leeraren voor hun medewerking bij het invoeren van nieuwe dingen in het onderwijs. Spr. wendde zich speciaal tot de teleus- gestelden en deelde deze in twee groepen in: degenen, die het tempo niet konden, volhouden, maar die het volgend jaar zeker zullen slagen, en zij, die onver schillig zijn en den vollen steun van ouders en leeraren noodig zullen hebben om in het rechte spoor te komen. Ten aanzien van de gediplomeerden deel de spr. mede, dat hij thans 125 aanvra gen van de zijde der Schiedamsehe pa troons heeft ontvangen. Hij waarschuwde tegen overschatting van de waarde van het diploma. Dat krijgt slechts waarde als het in handen, is van een leerling met plichtsbetrachting, eerirjfe, betrouwbaar en standvastig in zgn work. De opgedane kennis zal binnenkort nog kunnen worden aangevuld' door het practisch avond-vakonderwgs ebt in October een aanvang zal nemen en dat 3e gediplomeerden op de hoog te brengt van alle practische eischen van het vak. Men krijgt thans bij een patroon gem volledige vakopleiding meer, daarvoor is liet werk te veel gespecialiseerd. Dit avond-onderwijs is in het leven geroepen om in deze leemte te voorzien. Spr. hoop te er vele van de oud-leerlingen aan treffen. Daarna werd de bijeenkomst gesloten en werden de diploma's uitgereikt. Een diploma ontvingen: Bankwerkers, klasse 2A: L, den BakMei C. H. Blanker, J. A. C. Blazer, R. v. d'. Boogaard, J. Borsboom, C. Bosman, L. C. Braai, P. den Breeyen, A. L. de Bruin, A. M. Brumlief, A. Burgers, A. v. d, Burgh, AI. D. v. d Big, H. Dekker, K. Flik, P. Friederich, J. G. Geurtz, W. A. Goud appel, G. Groene weg, K. v. Harmelen, K. Hoogendoom, P. Prins. Geen diploma 3. Klasse 2B: M. v. Houselt, J. Huysman, AL Th. Jacobs, G. P. de Jager, B. de Jong, ftv. Katwijk, W. G. Kerssemeyer, R. Klaasse, A. Klein Hesselink, H. v. d. Kraan P- Kreuk, E. N. Krayer, A. v. Leeuwen' H. v. Leeuwen, C. 3. Lokker, P. A. Meer burg J. Meerhof, J. Meydam, Th. M. Meyer, A. M. Monster, C. v. Oudheusdem, A. P. v. d Pols, J. F. L. Boppeliers, M. Renes, t>. Rosenbaum. Geen diploma 3. Klasse 2CA. Ruseier, C. Ruseier, J. v. Sdue, A. Schot, M. Schrander, J. Smit B. Staal, ff. Sterenborg, A. Struik; W. H TempeJaar, W. G. v. Tricht, C. r. Veeten, 7. Veerkamp, E. Verhoev, J. D. P. Verfaey, M. Verwaal, F. AL v. d. Waal, F. J. de Waard, J. Walgreen, D. A. v. Weerkom, F. Wijnings, J. Zwamborn. Geen diploma 2. Electriciens, klasse 2E: B. P. Bail, W. Boog, J. W. v. Breukelen, J. C. v. Blitters- wijk, J. A. But, H. v. Dy], D. v. Doom, G. W. de Groot, L. Hoelaara, D. L. de Jong, C. Kostense, Tl:. A. Radder, A. Roovers, C. Sloff, J. Valster, A. M. Vcgele- zang, J. de Weeze, J. ïL v. Wielingen, K. v. d. Wonde, A. v. d Zere, H. Zwep, J. L. v. Troost, W. Kooy, P. Ruseler. Geen diploma 2. Timmerlieden, klasse 2 T: J. Huysman, A. de Jager, N. v. d. Most, A. de Vette, W. J. C Vierboom, D. v. Weerkom, B. Schwagermaim, M. C. Kerkhof. Geen diploma 5. Meubel- en modelmakers, klasse 2 M: P. v. d. Knaap, J. Kerdel, S. Timmers, G. H. Voulon, W. Wetsteyn. Gem diploma 2. Schilders, klasse 2 V: TL E. Brouwer, G. Groenewegem, M. v. 't Hoen, A. Im merzeel, A. Kruit, A. P. v. Loenen, N. AL de Rooy, R. de Rouw, F. P. Slinger land. Prijswinners werden: B. D. Ball, electri den, 88 put; C. Sloff, electriden, 90; A. Immerzeel, schilder, 79; A. Kruit, schilder, 74; A. P. v. Loenen, schilder, 72. De Zwemciub van II. B. S. en ook enkele gymmasiumleeiltngen, destijds op gericht door den lieer S. Anholt, maakt een periode van inzialjig door, tenminste wat het zwemmen en collectief sparen voor het Sportfondsenbad betreft. Er is wel lust aanwezig deel te nemen aan een feestavond en zelfs om actief deel te nemen aan. bet program. Niettegenstaande een week te voren de H. B. S.-Vereen. „Onder Ons" een feest avond gaf, bestond' er Zaterdag voor die van de H. B. S.-Z. 0. in gebouw Een dracht zooveel belangstelling, dat de zaal flink bezet was. De vooizitter, Rob. Wer fheeft den directeur der R. H. B. S. dr. U. Sdndts, e enige Jeeraircn, en den heer F. A. Putto, bedrijfsleider van het Sporffondseabad „wel kom geheeten en onmiddellijk daarna werd begonnen met de afwerking vali het pro gram. Yvonne van Asten gaf eela solo-dans; de muziek verzorgde D. Hijmans; Martha Wagenaar droeg drie gedichten voor: Lied van de zee van Héléne Swartb, Das Erken nen van Joh. N. Vogel en Het scParijverioe wan Guido Gezelle; later trad als decla mator H, Timmers op, die ongetwijfeld ga ven bezit om onder goede leiding iels op dit gebied te bereiken. Het was niu nog niet ahes juist uitgebalanceerd, wat dyna miek betreft. Voorgedragen werd: De Jeu ro oiers van Gaarobert van Pol de Momt eii twee werkjes van Adatna van Sciheltema: De vlucht en Vrede. Merkwaardig was de keuze van de voordrachten in zooverre, dat uitsluitend teruggetast was op wat een an dere generati-i', produceerde. Een der „spoorstudenten" van de ILB.S. had een aaadig idee uitgewerkt; de ge sprekken in een coupé, hoofdzakelijk met H.B.S.-ers, op een Maandagmorgen, tus- sriben Hoek van Holland en Schiedam. Dat tooneelstukje had succes! Mej. AL AL J. Hofman had de regie. Dr. U. Sdhults beeft uit het Engelsdh, een kort tooneelstukje vertaald: „Patiënten gevraagd", dat onder zijn leiding vlot werd opgevoerd. Een pas geopend' ziekenhuis verwacht na 7 weken nog zijn eerstel pa tiënt. De inspecteur van de volksgezond heid kondigt een controle-bezoek aan da „er moeten maatregelen genomen worden", om althans het subsidie te redden. Die maatregelen neemt de waamememd' direc trice, omdat de directrice zelf „over haar zenuwen heen is". Die waarnemend direc trice speelde heel goed. Rob Werf heeft aan mej. Hofman bloe men. en aan dr, Schults een kistje sigairöi als bewijs van waardeering voor hun werk aangeboden. Een 5-tal jongelui die zich aangetrok ken gevoelen tot Jazz-songs hebben zich ais „The Rhythm Serenaders" laten hooren. Dalend enthousiasme. De heer F. A. Putto beeft een korte redevoering gehouden, die nog ai in miieur stond. .Tot rijn spijt moest spr. vaststellen, dai het enthousiasme Mj de H. B. S.-Z. is gedaald; in de periode October 1937— Maart 1938, werden 1411 baden door H. B. S.-Z. G.-ers genomen; in de zelfde periode 1938—1939 slechts 927. De ver- hooging van den entree-prijs vali 15 tot 20 cent kan toch niet de eenige oorzaak zijn voor dit terugloopen van het aantal zwemmers. Bovendien: de kostprijs van een had ligt hoven 20 cent! Ook het enthousiasme voor het Collectief sparen is verminderd. In de periode 1937— 1938 waren er 170 spaarders; nu ligt dit aantal even boven de 100. Het uurtje voor de H. B. S.-Z. Q Kijft op Zaterdagavond nog gereserveerd, maar spr. verwacht meer zwemmers; op het terras lijkt het wel sodeteit, maar dat is niet de bedoeling van het gereserveerde cüubumtje. Spr. bracht dr. Schults, mej. AL AL J. Hofman, dr, S. Anholt en den. heer A. Berg en het Clubbestuur dank voor Jam mede werking.. i Een maandaboncemdat Sportfondsenhad i Medegedeeld 4nr het K.N.M.L to De Bilt. Geldig van hedenavond tot morgenavond 19 nor. Voor het gefheele land: j Toenemende bewolking met eenigeii re gen, later gedeeltelij! opklarend, meest ma tige wind uit Zuidelijke richtingen, weinig verandering in temperatuur. werd rep Amerikaansohe wijze verkocht en bracht f 13.10 op. Na het afwerken van het program be stond nog gelegenheid tot dansen Ncderiudsche Bond van Technici. In Mosis Sacrum is Zaterdagavond door de Schiedamsehe afdeeling van den Ncder- landschen Bond van Technici een onder linge feestavond gegeven, welke goed be zocht was, o.a. door afgevaardigden van de afdeelingen Rotterdam, Dordrecht, Al- blasserdam en Ridderkerk en door depu taties van andere bij den Schiedamschen Besturenbond aangesloten organisaties. De voorzitter, de heer J. C. Afeeuse, heette hen in zijn kort openingswoord in het bizonder welkom eii gaf vervolgens het woord aan den bonds-secretaris, den heer Joh. E e r i n g, uit Amsterdam, die een propagandistische rede uitsprak. Spr. wees daarbij op de noodzakelijkheid van machtsvorming, in de eerste plaats nat betreft het aantal, en voorts ter verster king van den innelijken samenhaug. Afachts- vorming is vooral van belang ten aanzien van de erkenning door den Aletaalbond' en de organisatie van architecten. Zij is nood zakelijk voor de technici om zich een plaats te veroveren in het bedrijfsleven, hetgeen vooral ook noodig is in verband met de uitvoerende laak, welke de be- drijfs raden krijgen ten aanzien van de so ciale wetgeving. Blijven de hoofdarbeiders buiten de bedrijfsraden, dan zullen zij geen invloed in hun eigen belang kun nen uitoefenen op de uitvoering van de sociale wetgeving: Spr. drong tenslotte aan op versterking vanhet onderling saam- hoorigheïdsgevoei ea tot propageönng van de beginselen van den bond' in eigen kring. Het gevarieerd programma, dat vervol gens een aanvang nam, werd geheel ver zorgd door het gezelschap Boeke Stuurop, bestaande uit Aagje en Doeke Stuurop, die verscheidene voordrachten ten looneele brachten, Henk Wagenvoorde, die voor de begeleiding zorgde en zelf een harmonica- solo ten beste gaf, en mr. Gordoni, die bi- zonder veel succes had met zijn goochel toeren en andere geheimzinnige experimen ten. De Hakkert band zorgde voor de mu ziek tusschen de nummers in en eveneens voor de dansmuziek tijdens het bal, dat na afloop nog vele aanwezigen bijeen hield. Gruno. In Tivoli waren Zaterdagavond de leden van Gruno weer bijeen. De voorzitter, de heer H. J. Veenkamp, deelde in zijl openingswoord oa. mede, dat op Paasch- Maanda, in Tivoli, naar oud-Groningsch gebruik, voor de leden de gelegenheid openstaat tot „neutenschaiten", een ge- zelsdhapspel met nooten, welke met een ijzeren kogel worden weg geschoten. Na het zingen van Grönnens laid, traden de „Oesters", een dames-zangkoortje, op, met begeleiding van mej. Dien Vennik aan de piano. Vervolgens werd opgevoerd een in Groningsch dialect gesteld blijfepd in drie bedrijven, door J. Bui ten werf, geti teld: 't Speuk bi© *t vonder". De opvoe ring geschiedde door leden van Gruno. Na afloop werd nog eenigen tijd ge danst op muziek van het Sehilperoord- strijkje. Op Hemelvaartsdag gaat Gruno naar Scheveningen, waar een landdag van de landelijke vereeniging van oud-Groningers gehouden zal worden. Terugkeer van het normale l:- t« la Madrid. Aladrid, 3 -April. (Reuter). De Bank van Spanje heeft het gemeentebestuur van Ma drid een ruim creuiet verleend om de fi- nancieele positie der stad, welke door den burgeroorlog slenk geleden beeft, zoo spoe dig mogelijk te herstellen. Er is een oom missie gevormd welke het eigendomsredht van onroerende goederen moet vaststellen en de industrie moet helpen om weer op gang te komen. Ook in ander opzicht tracht men in de stad de sporen van deii bur geroorlog uit te wisschen. De guaidïa civj, het befaamde politie corps met de meritaaardige driehoekige zwarte hoofddeksels, is weer op straat ver schenen, en wel voor het eerst sedert kort na het uitbreken van den burgerstrgd, toefa de trouw van het corps jegens de republiek in twijfel getrokken were!. De standbeeld en worden ontdaan vain btri beschermende om hulsels van zandzakken, en gebroken win kelruiten worden hersteld. De vrouwen tooien zich weer met hoe den, en de mannO.i verschijnen weer met boord en das. In den eersten nood van de uitgehongerde bevolking is thans voorzien, hoewel dagelijks nog l'/s miïl oen maaltij den worden uitgedeeld. Er zullen voortaan vijf dagbladen ver schijnen. Voor den burgeroorlog verschenen er in Aladrid 17 echtend- en avondbladen. Kvuginceu «sa Pakhui daar de Chueeze* herwerd, Alacao, 3 April (Render). De Chlaeescn hebber, Kongmoeo en Pakhoi, de beide laatste erdrags havens in Zuid China, wel ke onder Cblaeesche souvereiniteit ston den, heroverd. De Japansche troepen heb ben zware verliezen gek-den. Lebrun zou bereid rijn zirh «puw-ew eandidaat te stellen. Panjs, 3 April. (Haves-A.N.P.). Naar Ha- vas meent te weten, zou Lebrun, toegevend aan de talrijke verzoeken, die sedert ver scheidene dagen tot hem gericht zijn, be reid zijn, in de op 5 April te Vors ai ties te houden nationale vergadering, zidh cali- didaat te laten stellen. Op Zendagmergen in een café. Even over 10 uur kwam Zondagmorgen een ongeveer 30-jarige man in het café van. den heer Verhoeckx aan dte Broers- vest binnen, waarin op dat oogeüblik nie mand aanwezig was. De bezoeker begaf zidh naar liet buffet, trok de lade open, waarin zidh liet geld bevond en deed daarin een greep. Mevr. V., die juist het café binnenkwam, riep om hulp, waarop de vreemdeling de Broersvest opholde, zonder iets te hebben gestolen. Intusscfien was ook de ïieer V. in zijn café verschenen en deze beidé do politie op. Onmiddellijk wenden allo agenten, die uit te kijken naar eon man, wie is uuterhjk beantwoordde aan een opgegeven sigxa- lement. Ook de motorpolitie trok er op uit. De man was eerst een portiek van een sigaren winkel ingevlucht en liep toon ddi Singel op. In de Oversdhiesdbrestraat werd de ge zochte opgepikt door de motorpolitie. H5j werd naar het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat overgebracht, waar bleek -.dat men te doen had met den 29- jarigen J. J. L., een recidivist, zonder vaste woonplaats, maar oorspronkelijk af komstig uit Delft. Ontkennen was biet wel mogelijk. L, werd -ook nog omtrent een andere ladelichting aan den tand gevoeld; maar hij had, naar hg beweerde, te veel slaap om op desbetreffende vragen te antwoor den. „Hoe lang denk je te moeten slapen, voor je uitgeslapen bent?" weid dm ar restant gevraagd. „Een weekl" was het antwoord. Zoolang zal hem echter wel niet gegund worden I In tusschen is reeds gebleken, dat L. ook in een ander café getracht heeft zijin slag te slaan, echter evenmin met succes. Botsing. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur had op den hoek VellevestsingelDamlaan een aanrijding plaats tusschen een personen auto, bestuurd door A. N. uit Kcthel en den wielrijder J. S. Van de auto werd' het rechterspatbord ingedeukt, terwijl van het rijwiel voorwiel en frame verbogen wer den. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. AGENDA. BOTTERDAM. 3 April. Tivoli Schouwburg, 8.15 uur. Ver. Rhtyhme. Aluziek- en dansavond. Eea dutMimnssk benoemd tot advies inzake de vliegveldkwestie. Door den minister van waterstaat is een commissie ingesteld met de opdracht der regeering van advies te dieoen nopens de vraag, welke maatregelen wenschelfjk te achlen zijn ter bevordering van een uit een oogpunt van algemeen belang zoo gunstig mogelijke oplossing van het lucht- havenvraagstuk voor het groote internatio nale luchlvciM Tot voorzitter is benoemd mr. dr. D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State. Defensie zal belac„>ijke erder bij KotUiiTci plaaiseu. De proefvluchten met het nieuwe Kool- ho\ eutoestel F.K. 58 te Soesteri erg zijn geheel naai' wensch verloopen. Het jacht- toc-tel, dat een snelheid van 520 K AI. per uur vliegt en een zware bewapening heeft, bleek aan alle eischen der Neder- landsche militaire luchtvaart te voldoen. De demonstraties te Soes torberg hou den, volgens de N.R.C, verhand met de onderhandelingen over een bestel ling door defensie van een serie F.K. 58-vliegtuigen. Deze onderliandehn- gen, die in een vergevorderd stadium verkceren, loopen over een aantal van zes eu dertig, In de fabriek van Koolhoven, waar thans ongeveer negenhonderd man werken, is men druk bezig de F.K. 58 in serie te bouwen voor Frankrijk, welk laad voor zijn luchtvloot, nadat het toestel te Vil- lacoublay gedemonstreerd was, een belang rijke order hij de Rotterdamsche fabriek plaatste. Over eenigen tijd zullen de cvrslo twee toestellen voor Frankrijk gereed ko men en dan kan verder de aflevering re gelmatig doorgaan. Ook zal Koolhoven twintig F.K. 50 toe stellen voor de militaire luchtvaart hou wen Opdracht aan Fakker tot leve ring van 31 toodeUcM type T. 8 W. De koninklijke marine heeft aan de N.V. Nederiandsche Vliegtuigenfabriek Fokker opdracht gegeven voor de levering van 31 torpedo watervb' eg lui gen van het type Fokker T. 8 W., bestemd voor den dienst der koninklijke marine. Zooals bekend is, hebben de Fokkerfa brieken in opdracht van marine reeds een serie van vijf toestellen van dit typo in aanbouw. Het eerste van deze serie be vindt zich te Schetiingwoude, waar de proefvluchten een gunstig verloop hebben. Van deze nieuwe serie zullen 19 vlieg tuigen met houten vleugels worden afge leverd en de 12 resteerende toestellen, in geheel metalen constructie worden uitge voerd. Hiermede doet dte bouw in serie SCHIEDAM. Geboren: 31 Maart. Geertiuda Petronelia, d. v. C. A. Voshol en W. AL van Ekris, Paral lelweg 108. Jonna Hendrika, v. B. ■C. Wansleeben en II. Pongers, Dwars straat 19. 1 April. Louisa Francisca, d. v. F. J. Steketee en L. A. Dons, Achter de Teer- bioof 7. Overleden-. 31 Alaart. J. AL van der Schalk, 72 j. Lange Nieuwstraat 195. C. van den Hoek, 63 j. Parallelweg 208. J. van Kampen, 59 j. Fabrisfraat 2L KOERSEN UI' .7 APRIL 1939 (Medegedeeld door de Amsterd. Bank). 1ND. UN DEUN. (Binnenland. VK" !IEDEN A.K.U83V, 36 77, Van Berkel477/t Cert. Calvé 81 83 Neder Ford86G 8697, Ned. Gist„& Spiritus 390 391 Ned. Kaboltabriek 488 490 Philips <31. G. B190'/, 1901/,—201 Unilever 126s/,, 1315/,2 (Buitenland). Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecott Copper Republic Steel UJS. Steel Corp. ELECTR. OND. Aniem Ned. Ind. Gas Mij. (Buitenland). Cities Service MIJNEN. Algem. Exploratie. ftedjang lêbong Singkep Tm Mij. PETROLEUM. (Buitenland). Cont. Oil Mid. Cont. Petr. s 207,- 25% - Ï3V„. dO,S/l8' 220 60 2257, 220 57, 61 Shell Union Tidewater Ass. Oil RUBBER. Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber SUIKER. Vorstenlanden Handelsver. A'dam TABAK. SCHEEPVAART. HJLL. Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie SPOORWEGEN. Canadian Pacific Illinois Central N.-York Centr. Railr. Southern Pac. Southern Railway Cy 87, 97, 11"/.. 1°7, iiVi, 37, 10'/.,- 7, ia»/,,- H7„- V* 127, zicih op straat bevonden, door middel van de poiitiemeldera in tennis gesteld met I van geheel metalen vliegtuigen van No- het gehemde en toegen opdracht scherp 1 landsch ontwerp hier te lande zijn intrede. WfcvSfJliorrsen. Londen 8.8I1/2, Berlijn 75.40, Parijs 4.98%, Brussel 31.73, Bern 42.30, Kopen hagen 39.371/2, Stockholm 45.45, Oslo 4430, New-York 1.88 3/16, Milaan 6.25, Prolongatie 1/2 pCt

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 3