Al te goed is buurmans gek Beschadig |j mij niet De amateur detective Radioprogramma's Boksen Chamberlains bedrogen verwachtingen. Vaak genoeg gewaarschuwd. OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN GEBRUIK Spof Korfbal SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Burgerlijke Stand VLAARDINGER-AMBACHT. Geboren: Op Zaterdag l$ Maart is Neville Cham berlain, premier van Engeland, 70 jaar oud geworden. Het is voor hem geen vroolijke dag geweest Immers, op don avond voor zijn verjaardag moest hij in een rede te Birmingham, waarin hij gehoopt had trolseh op de resultaten van zijn streven naar een Europe es die verbroedering te kunnen wijzen, urbi et orbi erkennen dat zijn politiek ten eenen male gefaald had; dat zijn vertrouwen in het woord van deu Duitschen Führer, waarop die politiek was gebaseerd, geheel vernietigd was, en dat er Engeland nog sledits één ding over bleef: in aller haast een zoo breed mo gelijke internationale dam tegen het voort stuwend Duitsch imperialisme op te wer pen. Iedereen, die de *emier op dien avond heeft hooren spreken, zal gevoeld hebben, dat zijn teleurstelling en verbit tering volkomen oprecht waren. In tegen stelling met verschillende van zijn poli tieke adviseurs, zooals Sir Robert Van- si ttart, en een aanzienlijk aantal Engel sche staatslieden van meerdere en min dere rang, oa. Churchill en Eden, had de premier geloofd, dat München, de grond slag had gelegd voor de consolidatie van den Europeeschen vrede, en dat Doitsch- land na München geen territoriale eischen in Europa meer te stellen had. De bitter heid, waarmee hij over de trouwbreuk van den Duitschen Führer sprak, is daar het beste bewijs van. i Naïef vertrouwen. Er zijn echter nog andere bewijzen. Een week "foor de Duitsche invasie in Tsje- cho-SIowakije en de verscheuring van de overeenkomst te München, verzekerde de premier een aantal Lagérhuisleden, die hem in besloten kring een diner aanbo den, dat hij er vast van overtuigd was, dat Hitier de persoonlijke beloften, die hij hem in München laad gegeven, nooit zou breken. Hij gaf daarmee uiting aar- een bijna naif vertrouwen in de goede bedoelingen van Engelands medespeler in het spel om de macht, en van een on verwoestbaar optimisme, dal zijn geheele bonding tegenover de internationale toe stand al meer dan een jaar lang heeft ge kenmerkt en hem tot richtslijn voor de bepalinjf van Engelands buitenlandsch be leid heeft gediend. Men herinnert zich, dat zijn regeering, nog geen week voor dat Hitier de overeenkomst van Mün chen verscheurde en een nieuwe inter nationale crisis ontketende, door middel van de pers liet weten, dat zij de inter nationale vooruitzichten bemoedigend achtte, zoo zeer zelfs dat men mocht ho pen nog voor het eind van dit jaar een overeenkomst over beperking der bewape ning te bereiken. Het was niemand min der dan Chamberlain zelf, die deze nu zoo onbegrijpelijk optimistisch schijnende mededeeling heeft geïnspireerd, om niet te zeggen gedicteerd, aan de persmenschen, die hg voor een onderhoud had ontvan gen. Ongeveer tor zelfder tijd sprak Sar Samuel Hoare iu jubeltonen over hot gou den tijdperk, dat zou aanbreken wanneer de dictatoren en de leiders van de demo cratische landen tot een vijf jaren plan voor de vrede zouden besluiten. Blind optimisme. Nu is het waar, dat iedereen zich ver gissen kan, en dat men het daarom den premier en zijn collega's wellicht niet kwalijk zou mogen nemen, dat hij zich bij de gelegenheid van zijn onderhoud met de Engelsche pers zoo schromelijk in zijn beoordeeling van den internationalen toe stand vergist had. Maar dit geval staat niet alleen. Sedert Chambcilam m Februari 193S de leiding van de buitenlandsche po litiek op zich nam, en de diplomatieke experts van het Foreign Office links liet liggen, heeft hij zich telkens weer tot uitingen van gevaarlijk men zou bijna kunnen zeggen blind, optimisme laten ver leiden. Op 27 Juli, dus terwijl Duitsch- land reeds aan het naobiiiseeren was voor de in Mei besloten liquidatie van Tsjecho- Slowakije, verklaarde de premier in het Lagerhuis, dat „de internationale hemd veel helderder was geworden, en dat de spanning in Europa sterk verminderd was". Op 30 September verklaarde hij bij zijn terugkomst uit München, dat hj niet al leen „vrede met cere" maar „vrede voor onze generatie" had meegebracht. Op 1 November verweet hij de oppositie in het Lagerhuis, dat hun constante achterdocht betreffende de motieven en de plannen van Buitschland verantwoordelijk was voor vde van de internationale moeilijkheden. Op 30 December zei hij in zijn Nieuw jaarsboodschap aan de conservatieve par tij, dat ,„een jaax geleden niemand het gewaagd zou hebben te voorspellen, dat de vier gxoote mogendheden van Europa in een jaar trjjds zoo ver zouden zijn voortgeschreden op den weg naar de in ternationale verbroedering... een jaar, dat zooveel bewijzen heeft gegeven van goe den wil geeft zeker een reden tot optimis me". Op 31 Januari verklaarde hij in het Lagerhuis, dat het niet waar was „dat de verzoeningspolitiek gefaald had, in tegen deel, deze politiek boekte gestadig nieuwe successen". Geen gebrek aan intellect. Nur bet Sngeisch v*o AUTHONY BERKELEY 4> „Als u zoo vriendelijk zoudt willen zijn en mij uw bezwaren meedeeten, dan ver zeker ik u, dal..." „Gaat u nu ©ogenblikkelijk den direc tear halen," siste Chitterwick. De chef verdween en eeoigen tijd daarna kwam een piekfijne jongeman, die afkeurend op Chitterwick neerzag. „Bent u de directeur?" stootte Chitter wick „uit, trillend van opwinding, "„De directeur is zeer bezet," zei de jongeman koeltjes. „Maar als u zoo _goed wilt zijn en mij de zaak even uitleg gen..." „De zaak uitleggen? Het is een zaak op leven en doodi" „Als die dame ziek is," zei ie jonge man, in het geheel niet van zijn stuk ge bracht, „3an is er wel een dokter in het hotel." Chitterwick stond op en keek hem vlak in het gezicht. „Haal dan den dokter en den direc- 'teur," zei hij 'heel vlug. „Deze dame is doodi" De jongeman was ineens verdwenen. Hoe deze serie grove oordeelsfouten te verklaren? Het is niet, dat de premier niet vaak genoeg gewaarschuwd weTd. Twee van zijn ministers, Eden en Duff C-ooper, zijn afgetreden, omdat zij het Teitrouwen in het optimisme van den pre mier, waarop zijn buitenlandsch beleid ge grondvest was, niet konden deelen. De permanente experts in het Foreign Office hebben evenmin verbeeld, dat zij het oor deel van de premier niet gewettigd acht ten door de feiten. „Elder statesmen" zoo als Churchill hebben hem keer op keer met den proietisehen blik van een Cassan dra gewaarschuwd. Ondanks dit alles is de premier tot op het laatste oogenblik, ja zelfs nog na de invasie van Tsjecho- Slowakije, in de goede bedoelingen van den Führer blijven gelooven. Immers op den Woensdag, toen de Duitsche troepen 's ochtends Praag reeds waren binnenge rukt, zei de premier nog in het Lager huis, dat hj ,g,een reden zag om den Führer van trouwbreuk te beschuldigen". Eerst twee dagen later te Birmingham erkende hij eindelijk, dat hij zich gron dig vergist had, en dat het niet langer Ditmaal kwam de directeur werkelijk Het was een intelligente man, die de situatie dadelijk begreep. Chitterwick ver klaarde hem en den dokter met ©en paar woorden, hoe hj de oude dame had hoo ren snurken, naar haar was toegegaan om haar wakker te maken en toen tot de ontdekking was gekomen, dat zij dood was. De directeur maakte enkele geba ren en wenkte met de hand tegen iemand in de verte en als door tooverij werd een barricade van schermen om de plaats van de misdaad opgesteld. Aldus onzicht baar geworden voor het nog aanwezige publiek, stelde de dokter een oppervlak kig onderzoek in, zonder het lichaam, meer dan strikt noodzakelijk, aan te ra ken „Inderdaad, ze is dood," stelde hij vast. „En ik zou bijna kunnen zweren, dat zij blauwzuur of iets dergelijks heeft inge nomen. Ja kijk eens even, is dat niet een flescbje, dat ze in haar hand heeft?" Uit een van de handen van de dame kwam de hals van een klein fleschje juist even te voorschijn. De dokter boog zich over het koffiekopje op de tafel en rook er aan. „Inderdaad, het is blauwzuur," zei hij. „Zij heeft het met de koffie ingenomen." „Zelfmoord?" vroeg de directeur lako- niek. „Het ziet er wel naar uit," stemde de dokter toe. Nu kwam Chitterwick tusschen heiden. „Maar u zult er toch de politie bij ha len, nietwaar?" mogelijk was er nog illusies omtrent de bedoelingen en ambities van het Derde Rijk op na te houden. De vraag rijst der halve nogmaals: hoe is dit alles te ver klaren Is Chamberlain eenvoudig een dom man met oen langzaam werkend brein? Niemand, die ooit met beun in conferentie is geweest zou dit oen oogen blik durven beweren. Zelfs Franscho col lega's, die zoo gauw geneigd zijn de En- gelschen van. gebrek aan intellect te be schuldigen, hebben herhaaldelijk hun be wondering uitgesproken over uen scherpen geest van den premier. Goed zakenman; geen leider van de huidige buitenland sehe politiek. Aannemelijker is, dat het door dik en dim gehaudhaafde vertrouwen van den premier in de beloften van de dictatoren te wijten was aan een gebrek aan histo rische kennis, een gebrek aan psycholo gisch inzicht, en in bet bizoader een gebrek aan ervaring op het gebied van de buitenlandsche politiek. Chamberlain was, loen hij de leiding van de buiten landsche politiek van het Foreign Olfice overnam, een typisch vertegenwoordiger van die klasse Engelsehen, wier visie nog in sterke mate beperkt blijft door insulaire traditie. Hij was een knap Engelsch za kenman met alle verdiensten van dit type: oprechtheid, vastbeslotenheid (die in Cham berlains geval aan koppigheid grensde), energie en een ingeboren gevoel voor „fair play". Juist echter omdat hij deze verdiensten in zoo sterke mate bezat, was hij wellicht ongeschikt voor het beleid van EngeJands buitenlandsche politiek in deze criiische fase van de geschiedenis. Nooit een studie van de geschieden s ge maakt hebbend, nooit de regels van het weinig verheffend spel van „balance of power" geleerd hebbend, altijd, als de goede zakenman die hij is, in het practi- schc leven levend, meende hij wellicht, dat de gedragslijnen, die zijn Engelsche maatschappij als bindend aanvaardt, ook voor de internationale samenleving gol den. Zijn eigen oprechtheid, en zrjh mo reels code als gentleman, die een eenmaal gegeven woord nooit zal breken, maakte het hem onmogelijk te twijfelen aan de goede, trouw van de staatshoofden, waar mee hij te doen had. De fascistische leer, dat het belang van den staat élke tiouw- beuk en elk schenden van de conventio- iieele moraal rechtvaardigt, bon of wilde hij niet begrijpen. Dat zou immers be- teekenep. Jat de staatslieden, die deze leer huldigen, will not play the game", En dat is een gedachte, waar de En- gelsehman van Chamberlains achtergrond en beperkte visie nauwelijks toegankelijk voor is. Die Haghc"Vlag éjp Lenig 45. De eerste bekervvedstrigd tegen Die Haghe heeft Vlug en Lenig, Tzij het dan ook op het nippertje, geworjnen. Dit resultaat is zeer fraai, daar 2 jaar geleden tegen deze Hagenaars een zwtire nederlaag werd geleden. t In het begin zag bel, er niet naar uit, dat de pumen naar Schiedam zouden gaan. Reeds na 6 minuten hadden de Hagenaars reeds een 20 voorsprong, met de rust was de stand 31. Ook toen vlak na de rust de stand op 41 werd gebracht, gaven de Schiedam mers nog met op. Enkele minuten voor het einde was de stand' 44 gelijk. Vlug en Lenig 2ette alles op den aanval en zij kreeg loon naar werken, toen het vlak voor het einde 54 -werd. Ving en Lenig 2 bracht het er ook niet slecht af, door van Sperwers 2 in Rot terdam, waarvan zij eenige weken gele den met 30 verloor, een gelijk spel 33 af te dwingen. DINSDAG, 4 April 1939. Hilversum I, JS75 en 415.5 M. KRO uitzending. 89.15 Gramofoon. (Om S.15 Bor.) 10 Gramofoon. 11.30 Goisd. halfuurtje. 12 Ber. 12.15 Orkest. 2 Voor de vrouw. 3 Modeenrsus 4 Giamofoon. 5 Melodisten, 0.35 Spoit 7 Ber. 7.15 Causerie. 7 45 Gramofoon. 8 Bor. 8 15 Lijdensmeditatie. 9.30 Symphonic-oikest en solist. 10.30 Ber. 10 40—12 Gramofoon. Hilversum II, 301.5 M. AVRO uitzending. 6.30—7 RVU, S Orgel. 8.15 Ber. 8..17 Gramofoon. 10 Moigemvijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Cello en piano. 11 Voor de huishouding.. 11.30 Orgel en zang. 12.15 Ber. 12.17 Gramo foon. 1.15 Ensemble. 2 Oikest. 2.45 Knip cursus. 3.45 Trio. 4.30 Kinderkoor. 5 Kin derhalfuur. 5.30 Concert. 6.30 Causerie 7 Voor de kinderen. 7 05 Danoe Bami. 7.30 Engelsche les. 8 Ber. 8.20 Gramo foon. 830 Bonte DinsdagavoiidtreJi. 10 Tooneel. 10 20 Kwintet. 11 Ber. Dans muziek. 11.3512 Gramofoon. Droitwich, 1500 M. 11.20 Oihesl. 12.15 Gramofoon. 1.05 Or gel. 1.35 Stafmuziek. 2.20 Sestet 2.50 Zang en piano. 3.20. Orkest 405 Pop. concert. 4.20 Strijkkwartet. 5.20 Orkest. 7.20 Variété-progr. 7.50 Gabaxetpcrogr. 8.20 Operette. 10.05 Orkest en soliste. 11.20 Joe Loss. 11.5012.20 Dansmuziek Radio Paris, 1648 M. 9, 10, 10.25 en 11.20 Gramofoon. 12.35 tang. 1.25 Orkest. 2.05 en 2.35 Zang. 3.05 en 4.40 Gramofoon. 505 Zang. 5.25 Cello. 5.55 Cnamofoon. 6.35 Viool en cello. 7.20 Oikest. 10.3511.50 Kamer muziek. Keulen, 456 M. 5.50 en 6.30 Gramofoon. 7.50 Ensemble 11.20 en 12.35 Orkest. 1.302.20 Pop. conceit 3 20 Oikest -J.30 Oilmi jj Giamofoon. 7.60 Ueunami Hum-u -i, solist, 9.35 Giamofoon. 9 50— 11 ?'r u - keslen. Brassd, 322 en 484 M, 322 M. (Vlaamse!)) 12.20 G uimdoon. 12.50 Orkest. 1.50—2 20, 5 20, 6 50 7 20 en 8.20 Cnamofoon. 9 20 en 10 ld Or kest en solist 10 50—11,20 Cnamofoon. 484 M. (Fransoh). 12.20 Giamofoon. 12.50 en 1.30 Oikest cn solisten. 1 50— 2.20 Gramofoon. 5.20 en 5 50 Dansor- kest. 6.35, 7.35 en 8.20 Gramofoon. 8 40 Orkest en solist. 10.30 Dansoikést. 1115 11.20 Gramofoon. Dinsdag 4 Aprii. Programma 3. Keulen 8. Parijs Radio 9.20, Radio P. T. T. Nord 9.30. Keulen 9.50. Parijs Radio 10.20. Radio P. T. T, Nord 10.50. Keulen 11.20. Brussel (Ned.) 12.20. Lon don Regional 2.20. Keulen 3 25. Radio P. T. 1. Nord 4.20. Brussel (Ned. 5 35. Keulen 6 50. Brussel (Ned.) 7.30. Keu len 7.50. Brussel (Fr.) 8.40 London Regional 9 20. Brussel (Fr.) 9.35. Brus sel (Ned.) 10.20. Boedapest 1030. Brus sel (Ned.) 10.50. Parijs Posle Parisien of Diversen 11.20. Programma 4. Brussel (Ned.) 8. Diveisen 9.20 Lon don Regional 10.35. Droitwich 12.15. London Regional 12.50. Droitwich 5.35, Brussel (Fr.) 6.35. Droitwich 7.20. Lon don Regional of Diversen 9.45. Droit wich 10.05. Programmn 5. Luxemburg 8.20. Diversen 9.20. Luxem burg 10.35. Diversen 11.05. Radio Pa ris 11.20 Brussel (Fr.) 12.20. Luxem burg 2.35. Brussel (Fr.) 5.50. Keulen 6.30, Brussel (Ned.) §.50. Radio Paris 7.20. Brussel (Ned.) 7.50. Diversen 9.05. Brus sel (Ned.) 9.20. Brussel (Ned.) of Diver sen 9 45. Luxemburg of Diversen 11.20. Schiedam IPhoenix 21. Gisteren hebben onze stadgenooten kans gezien om met 21 revanche te nemen op de 20 nederlaag in den uitwedstrijd tegen Phoenix. Na 20 min. bezorgt Patijn „Schiedam" de leiding. Met den stand1 1—0 gaat de rust in. Vrij kort na den aanvang der tweede helft, brengt mej. Verwey de Winter den stand op 20. Na de vakverwisseling verkleint Phoenix spoedig haar achterstand, 21. Phoenix blijft steeds in den aanval, maar komt niet tot scoren. Henry Armstrong wint. De wereldkampioen Henry Armstrong verderagde zijn titel in het lichtgewicht tegen Davey Day. De ontmoeting vond voor 11.000 toeschouwers te New York plaats. Armstrong won door k.o. in de 12de ronde. Scheepvaart. SCHIEDAM. Aangekomen 30 Maart: Eng. ms.. „Lochkatrine", van Rotterdam, om te dokken bij de werf Wilton. SCHIEDAM. Aangekomen 31 Maart: Noorsche m.s. „Moldanger", terug uit zee om te dokken bij de werf Wilton, Duit sche m.s. „Lisa Essbeiger" van IJsland, om traan te lossen bij de N.V. Schieveem in de Wilhelmmahaven. SCHIEDAM. Vertrokken 31 Maart; Ned. s.s. „Maasburg", naar Vlaardingeu. SCHIEDAM. 'Vertrokken 1 April. Griek- sche s.s. „Eleni Strathatoe", naar Gulf- port. YLAARD1N GEN. Geboren: 30 Maart. Leendert Comeiis, zoon van L. C. Hoogstad en J. H. P. van dér Wla1, Van Kinsbergenplaats 47 Wilhelmina, dochter van K. Groeneveld en J. E. Poot, Huijgensstraat 8. Klazina Margaretha, dochter van M. L. de Bruijn en M. K. Roodenburg, Vlaaxdinger-Ambacht. Ondertrouwd: P. van Eijk, 21 j. en M. Langbroek, 23 j. L. A. Boeije, 25 j, (Schiedam) en W. K. Eibers, 22 j. G de Ligt, 23 j. en O. van Krimpen, 18 j. J. Ommering, 24 j. en H. Schenk, 22 j. Overleden; 29 Maart. Magje van Berkel, 86 jaren, wed. van J. de Ligt, le Afrolsteeg 3. 24 Maart. Johannes Petrus Jozefus, z. van W. J. Landman en J. P. Gottaar, Prins Hendriklaan 79. Comeiis, zoon Yan W„ van Schaijk en W. van Deventer, Dwars- baauwstraat 7. 27 Maart. Adrianus Jacobus, zoon van A. J. Lansbergen en O. A. van Vliet, Broekkade 2. Maria, dochter van M. Naeije en A. C. Romers, Rozenlaan 108. 28 Maart. Adriana Klazina Jaooba, van L. van der Vaart en W. Pelt, Rozen- laan 130. Ondertrouwd: 23 Maait J. Vermeijden, 26 j. (Rotter dam) en M. N. Hofmans, 28 j. J. van Dorp, 23 j. en H. Pronk, 23 j. TVvXg, y, umAA De directeur deelde hem mede, dat hij, alvorens zijn kantoor te verlaten, daartoe reeds opdracht had gegeven. „Goed, goed," zei mijnheer Chitterwick. „En toch, als u dai; geen bezwaar tegen zoudt hebben..." „Nu?" vroeg de directeur. „Hoofdinspecteur Moresby van Scotland Yard. Ik ken hem zoo'n beetje. Ik dacht erover hem op te bellen." „Nu, ae politie zal looh wel voldoende zijn," meende de directeur. „Scotland Yard* zal zïcb met druk maken om een zelf moord." „Neen, zeker niet," stemde Chitterwick toe. „Maar was het wel zelfmoord?" En weg was hij. Geh'kkig was hoofdinspecteur Moresby in zijn kamer, toen Chitterwick de verbin ding met Scotland Yard tot stand ge bracht had. „Mijnheer Chitterwick?" vroeg deze met joviaie stem. „Maar natuurlijk herinner ik mij t« weL U bent toch een vriend van mijnheer Sheringham, is het niet?" „Ik Lel u uit Piccadilly-Palace op," zet Chitterwick. „Hier is iets ontzettends ge beurd. Vreeselijk. En vlak voor mijn oogen." Heel onsamenhangend en verward her haalde Chitterwick zijn relaas over den dood van de onbekende dame en voegde er de gevolgtrekking van den dokter aan toe. „Daarom dacht ik, dat u misschien even langs kon komen niet officieel, ook als liet buiten uw rayon zou val len..." Hoofdinspecteur Moresby ging daar niet zoo dadelijk op in. „Nu, ik" denk, dat de inspecteur van dienst het best alleen af zal kannen, mijnheer Chitterwick." „Ja, qjaar ik dacht... 'Dat wil zeggen, niet dat ik er een persoonlijk© aangele genheid van wil maken, maar ik ben in een buitengewoon verantwoordelijke posi tie en wat ik eigenlijk zeggen wil..." Als Chitterwick zenuwachtig was, had hij de gewoonte*om zrfr zinnen niet af te maken, maar hetgeen hij eigenlijk be doelde, w~is in den regel zeer duidelijk. ,,'t Is begrijpelijk, dat het geval a van nw stuk heeft gebracht, maar u moet toch uw verantwoordelijkheid niet over schatten. Weet n wel, dat iederen dag dozijnen menschen zelfmoord plegen?Dat gebeurt veel meer dan u misschien wel denkt Natnurlij'k komt het niet vaak voor, dat men er bij is en zit toe te kjjken, zooals in uw geval." „Neen, dat is het juist niet," jammer de Chitterwick. „Daar gaat het nu juist om. Ik zag, ik moet gezien hebben, hoe de arme vrouw stierf, maar niet... Eigen lijk ben ik er niet zoo zeker van, dat ze..." De hoofdinspecteur werd ineens erg of ficieel. A ie op zijn veranderden toon, zou men kunnen denken, dat iemand an ders zijn plaats aan de telefoon had in genomen. „Wacht eens even. Wilt u daarmee weg gen, dat u enkele aanwijzingen hebt, die u' mij persondijk - voorleggen wilt „Ja, ja, zoo is het," zei Chitterwick opgelucht. „Hel zijn wel geen bewijzen. Alleen maar iets, dat ik gezien heb. Ten slotte ben ik er niet beelemaal zeker van, dat.. Maar ik geloof toch, ,dat men het zoo zou kunnen noemen, tenminste als ik het goed zag, dat ik..." „Ik oen binnen een kwartiertje bij u." Moresby maakte abrupt een einde aan het zenuwachtige gestamel van Chitter wick. „Wilt a mij aan den hoofdingang opwachten? Het is niet noodig, dat iemand anders weet, dat ik kom." En toen hing hjj den haak op. Het is moeilijk nauwkeurig na te gaan, **anneer voor de eerste maal na den dood .an de oude dame het vage beeld van een hand boven het koffiekopje in het brein van Chitterwick naar vorm was ge komen. Eerst, toen het voor hem uitge sloten was, flat zij mt eigen beweging vergif ingenomen had, had bet «tem mets gezegd, klaar daarnatoen de eerste schrik over haai dood voorbij was en hij het geval combi..oenïs met de brute ge baren van den roodhariger, man, werd het een duister geheel. Tenslotte kwam ■het heel intermezzo weer klaar /oor zijn. geest en het wekte toen sombere ver moedens bij hem. De gedachte, dat dit juist wel eens van veel beteekeai» kon zjjn, was enkele minuten, voordat de dokter en de directeur eindelijk versche nen, bij hem opgekomen, en daarom had hij er voor gezorgd, dat het lichaam niet door onbevoegden werd aangeraakt, vóór dat de politie het gezien zou hebben. (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6