De voortdurende politieke verwarring in België De amateur detective Radioprogramma's Het socialistische congres tegen deelneming aan de regeering. Rivaliteit onder socialis tische leiders. De garnalenverduistering Beleediging van Hitler Beleediging van ir. Wentholt (Van onzen correspondent). Brussel, 1? April 1939. België maakt de dagen van internatio nale spanning door met een zekere sere niteit De openbare meening beseft onge twijfeld den ernst van den toestand, maar er is geen paniekstemming. Sedert de Sep temberdagen is men als bet ware ver trouwd geworden met het gevaar van oor log en de angst is verminderd in de ver houding dat men is gaan beseffen, dat de middelen ontbreken om don toestand an ders te b^-fceersohen dan op het oogenblik wrordt gedaan door de gewapende zelfstan- öigheidspolitiek. In de winkels is er geen panische inkoopbesmetting. Het publiek heeft de enkele militaire maatregelen tot aanvulling van de grensversterking gewoon opgenomen. De bevolking schikt zich in haar lot en algemeen beerscht een stem ming van vertrouwen, namelijk de overtui ging dat België ia geen oorlog zal wor den betrokken, indien dan toch deze vree- seiijke ramp over Europa moest uitbreken. Intusschen zijn er de moeilijkheden van de binned an dscbe politiek en de voortdu rende verwarring op regeeringsgebied. Het is een waarlijk buitengewoon verschijnsel hoe de Belgische politici blijkbaar niet schij nen te beoeffen, dat de internationale toe stand yun dien aard is, dat een krachtige regeering noodzakelijk is, zonder verder te dralen, en dat partijpolitieke hartstochten voorloopig moeten zwijgen. Sedert Decem ber duurt practisch de gouvernementeele machteloosheid en intusschen stapelen de moeilijkheden zich op. Aan liberalen en R. K. kant werd her haald dijt verklaard, dat de raadpleging van het kiezerskorps tot doel had te komen tot een tweeledige regeering, met een op bouwende oppositie .De verkiezingen heb ben een Roomsch-katholiek-überaJe meer derheid verschaft van 106 stemmen op 202 en onmiddellijk werd opnieuw uitge zien naar de mogelijkheid om onder lei ding van een R. K. premier de driepartijen- regeering voort te zetten. De socialisten hebben, zich van. ia den beginne laten ver zoeken ea hebben besef van hun parle mentaire positie. Do Eomng had den beer Pierlot, eer ste minister in de afgetreden regeering, die de loopende zaken afhandelt sedert twee maanden, belast, eerst met een informa tieve opdracht, daarna met de kabinets- vorming. Er werd met alle partijen gepraat over bet programma. Men werd het eens. Daarna kwamen de personen aan de beurt Maar de socialisten, die weiden aangespro ken, namelijk Spaak Soudan,. Wauters, Eekelezs en Louis Piérard, wilden hun toestemming niet geven, vooraleer hun con gres zkh had uitgesproken over de kwes tie of al dan niet mocht worden deelgeno men aan de regeering. Verplaatsing der veraatwoor- detifkhesd. Dat ging weer te ver. De toeschouwer stelt vast, dat de machine voortdurend haperen blijft en kort voor de ontbin ding van de Kamera heeft de Koning dui delijk zijn ongenoegen te kermen gegeven over de omstandigheid, dat de grondwette lijke instellingen met in hun normalen en goeden gang worden geëerbiedigd, waarmee duidelijk werd bedoeld, dat de partijclubjes of congressen de verantwoordelgkhêid wil len opnemen, die slechts aan de parle mentairen toekomt en dat bijgevolg de verantwoordelijkheid wordt verplaatst De heer Spaak beeft tijdens zijn premier schap hi ertegen herhaaldelijk geprotesteerd en heeft zelfs de no<xl zakelijkheid be toogd van met dit raadplegen van partij clubjes gedaan te maken. Nochtans beeft hij nu zelf weer zijn raad in den wind geslagen en beeft hij zjjn toestemming om in de nieuwe regeering. Oieriot plaatts te nemen, tot het laatste oogenblik gereser veerd, n.1. tot na de uittspraak van het congres zijner partij, dat Maandag te Brus sel werd gehouden. Zaterdagavond deelde de heer Pierlot mede, dat hij zich bij het besluit van de socialisten niet kon neerleggen, maar Zondagmorgen had hij Ylaamsche nationalisten van Dieren en Borginon, wellicht om te kunnen rekenen op de welwillend» neutraliteit van de 17 ^®®®sch nationalistische volksvertegen woordigers. De heer Gutt, die als minis ter van financiën had te kennen gegeven, dat hjj niet wenschte te netelen in een kabinet van twee partijen de boer Gutt is extra parlementair ïs Maandagavond op dit besluit terug gekomen en hoeft te kennen gegeven, dat hjj Pierlot verder zal steunen. Menigeen had gewenscht, «lat de socialisten aan «ie verantvvoordalijkheid van het gezag deelnamen, omdat de tjj- den. het niet wens chef ijk maken, dat een partij, welke juist speciaal de werkende klasse vertegenwoordigt, niet in de re geering vertegenwoordigd is. Doch de so cialisten hebben het zelf gewild. Zoodat daarover niets meer te zeggen valt, voor al daar men het reeds eens was gewor den over een programma, dat de heer zooals hij Zaterdaganacht had laten ver staan, werd opnieuw gedacht aan een drie- parüjen-regoertng, dus met de socialisten. 16) - „Het is inderdaad erg bezwarend, maar als wij niets andera zonden hebben hier zou iedere schrandere advocaat tegen opkomen; wij win en nu het volgende doen .wij zullen de sporen nagaan tot bet oogen blik waarop het gif gekocht is. Dan zou den w» een heel eind opschieten." Het geval bad zijn gewone verloop Na dat er aan de verschillende formaliteiten was voldaan, ging men over tot de lijk schouwing, waarbij kwam vast te staan, 'dat de dood van juffrouw Sinclair ver oorzaakt was door blauwzuur. Bovendien kwam nog aan het licht, dat z\j een hartkwaal had en dat zij onder geen om standigheden langer dan as maanden zoo hebben kunnen leven. Verder werd nog vastgesteld, dat majoor Sinclair van dit laatste niets afwist Hef gelukte de politie ongeveer een dozijn menschen te vinden, die hen samen hadden gezien; de verklaringen van die getrairen, benevens die van mijnheer Chit- terwick, gevoegd bij bet overtuigende mo tief, waren voldoende om tegen den ma joor rechtsingang te verieenen, wegens moord met voorbedachten rade. De po- Een tweepartijcn regeering, van R. K. en liberalen, moet ook steunen op de R. K. lömmgeu, die zelfs een zeer sterke groep, de sterkste bijna, van de R. K. partij vormen en de Brusselscbe liberalen, les jeunes Turcs, zooals men ze noemt, moes ten daarvan niet weten. Op hun weigerach tige houding heeft de heer Pierlot dan moeten toegeven aan de socialisten en om dan toch den schijn te redden, heeft bij Maandagmorgen de samenstelling van zijn nieuwe regeering, met de socialisten bekend gemaakt, op bet oogenblik, dat het congres van de socialisten zich nog niet had uitgesproken. De heer Spaak en de heer Piérard echter hadden nog geen vaste toezegging gegeven. Doch alle berekeningen werden vernie tigd, want het socialistische congres heeft na een bewogen bespreking, waarin de verschillende standpunten scherp tot uiting zijn gekomen, stelling genomen tegen mede werking aan de regeering. De socialisten willen in de oppositie, een constructieve oppositie wordt dat nu genoemd, verster king zoeken voor de toekomst. Het is dui delijk, dat de persoonlijke rivaliteit, welke tusschen verscheidene socialistische lei ders bestaat sedert de partij regeeringspar- tij is geworden, hier eens te moer tot uiting is gekomen. De beslissing van het socialis tisch congres. De aarzelingen, de schipperende manier van onderhandelen, de onzekerheid!, de indruk van gemis aan kordaatheid ten opzichte van de gevaarlijke internationale omstandigheden, dit alles had er reeds toe geleid, dat het klimaat van de nieu we regeering waarlijk niet gunstig kon worden genoemd. Men kon ook moeilijk den indruk hebben, dat er waarlijk een nationale unie werd gesloten, een unie zooals in een land kan tot stand komen, wanneer de gevaren van allen aard1 zich hebben opgestapeld. Op het socialistische congres hebben 310.000 stemmen de mandaten die aan wezig zijn winden in stemmen getotaliseerd volgens het aantal leden der federaties zicb tegen deelneming aan «ie regee ring uitgesproken, terwijl 246.000 voor hebben gestemd en 15.000 zich hebben onthouden. In werkelijkheid hebben «ie Vlamingen zich eens te meer afgescheiden van de Walen, welke laatsten in de op positie willen gaan. Onmiddellijk hebben de socialistische ministers, die hooger wer den genoemd, ontslag genomen. Zoodat die heer Pierlot zich hierbij moet neerleggen Hij heeft nog Maandagavond rapport uit gebracht aan den koning en van Dinsdag af worden de raadplegingen voortgezet om ten slotte toch een tweepartijen «gearing van liberalen en R.K. te vormen. Hier weze gezegd, dat «ie heer Pierlot ook een onderhoud heeft gehad met do gingen van den majoor om zich een alibi te verschaffen, waren, daar niets door getuigen kon worden bevestigd, nog al armzalig. Ofschoon de politie het keopen van het vergif door den majoor voorloopig nóg niet kon bewijzen, ja zelfs er niet zeker van was, dat hj het in zijn bezit bad gehad, viel hier toch niet aan te twij felen. ,11 moet niet uit het oog verliezen, mijnheer Ghitterwick," zei Moresby, toen zij in een lunchroom gezellig achter een kopje koffie zaten, ,-dat hij zonder uw verklaringen zoo goed als zeker er tus schen uit gedraaid was." Men had den politierechter Gfaitterwick's verhaal van. de dralende hand niet ver teld, maar dat voor den dag, waarop de zaak voor zon moeten komen, bewaard. „Meent ts dat?" twijfelde Ghitterwick, „ondanks de vingerafdrukken op het Dccdnje „Ja, ondanks dat Wat zou bet eigenlijk geven, als ik bij voorbeeld zei, dat bet Oeschje van hem was er is toch niets bizondera aan te zien, geen kenmerk, geen etiket en dat hij bet de laatste maal, dat bij bij zijn tante was, in de bad kamer had laten staan? Er zijn wel een dozijn mogelijkheden, om «He afdrukken cp de meest onschuldige manier te ver maren"." Ghitterwick knikte toestemmend. „Maar uw verbaal... Ik kan n zeggen," ging Moresby meed oogenloos verder, „dat was voor de verdediging een streep door de rekening. De advocaat van den ma joor was er zeker van, dat hij vrijspraak zon verkrijgen, maar toen bij nw bewijs- p* ssen, zoodat zij slecht zullen gekomen zijn om te beweren, dat het niet deugt. -- Nieuwe belastingen. Over het programma is eigenlijk nog niet veel bekend. Op bet socialistische congres heeft de heer Spaak verklaard, dat het programma geen defkitiepolitiok voorzag, geen verlaging van de loonen of pensioe nen, maar bezuinigingen waar dit moge lijk is en nienwe belastingen, dat zijn de roeger met veel klank verworpen belas tingen van den toen mali gen socialistischen minister Soudan. Deze belastingen voor zagen een taks op de militaire vrijstellin gen, verhooging van registratietaksën, be lasting op de winsten van de electridteits- ondememingen, taks op vrijen alcoholver koop, taks op de buitenlanders. Volgens de socialisten is er slechts een budgelair tekort van 650 millioen. Volgens den mi nister \an financiën, is er een tekort van ongeveer een milliard voor het loepende jaar, zonder het tekort te rekenen van hei vorige jaar. Men voorziet de invoering van de nieuwe belastingen alsmede twoo nieu we leeningen, waaronder oen koning voor de landsverdediging, en ten slotte toch zekere deflatiemaatregden zooals do af houding van een zeker percent op de loonei van staatspersoneel, voor de vor ming van hun pensioen. Het spreekt van zelf, dat de militaire maatregelen, die <b» omstandigheden nood zakelijk maken, de budgetairo moeilijkheden nog doen toenemen. .Maar de bevolking zal zich gaarne onderwerpen aan alle ader latingen, indien het oorlogsgevaar slechts definitief zou kunnen worden afgewend. Waarin minister Pierlot intusschen reeds geslaagd is. Red. Schiéds. Crt Rechtszaken Twee veroonfcelingen door de Rotten!amsehe rechtbank. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak van <len 41 jari gen expediteur A. R. en hem veroordeeidi tot een gevangenisstraf van 1 jaar met af trek van preventieve hechtenis. A. R. had in den loop van anderhalf jaar kans gezien ruim 350.000 kg. gedroog de garnalen van een voorraad, die hij moest vervoeren en opslaan, te onttrekken. Deze hoeveelheid vertegenwoordigde een waarde van ongeveer f30.000. De garnalen waren door de Nederiand- sche centrale voor eieren en pluimvee ge kocht om de visschenj te steunen. De cen trale had met R. een overeenkomst ge sloten. Tegen R, had het O.M. een gevan genisstraf van 1 jaar en 6 maanden geëischt irn-t aftrek van preventief. De 42-jarige graanhandelaar J. C. K. uit Rotterdam, wien opzetheling van de gar nalen was ten laste gelegd, werd veroor deeld tot 6 maanden. DONDERDAG, 20 April 1939. Hilversum I, 1875 m 415,5 M. 8—9.15 KRO. 10 NCRV. 11 KRO. a—12 NCRV. 89.15 Gramofoon. (Om 8.15 Ber.) 10 GTamofoon. 10.15 Morgendienst. 10.45 Graroefoora. 11.30 Godsd. halfuur. 13 Bear. 13.15 Orkest 2 Handwerkuurtje. 2.55 Gramofoon. 3 Vrouwenhalfuux. 8.30 Gra- mofoon. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramo foon. 6 V-oor de jeugd'. 5.30 Toon eel. 6.30 Bear. 6.35 Gramofoon. 6.45 Cause rie. 7 Bear. 7,15 Joum, overz. 7.45 Cau serie. 8 Ber. 8.15 Gramofoon. 8.45 Cau serie. 9.15 Zang en gram. 10 Ber., ac tueel halfuur. 10.30 Gramofoon. 10.45 Gymnastiek. 11 Zang, piano en gramo foon. 11.30 Gramofoon. Ca. 11.50—12 SdhrifÜezing. Hilversum II, 301,5 M. AVRO-Uitzending. 8 Verkiezingsuitslagen. 8.30 Gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gramofoon. 11 Voor de vrouw. 11.10 Orkest en so listen. 12.30 Ber., gramofoon. 12.45 Or kest 1,15 Kwintet. 2 Declamatie. 2.30 Orgel. 3 Voor de vrouw. 3.45 Gramo foon. 4 Voor zieken. 4.30 Gramofoon. 5 Voor de jeugd. 5.30 Orkest en solist 6 30 Sport. 7 Voor kinderen, 7.05 En semble. 7.30 Engelsche les. 8 Ber. 8.20 Gramofoon. 8.45 Orkest, koor en so liste. 9.15 Causerie. 9.35 Gramofoon. 10.15 Orkest en solist. 11 Ber., gramo foon. Droitwieh, 1500 M. 10.20 Gramofoon. 10.50 Ensemble. 11.20 Orgel. 11.50 Lichte muziek. 12.20 Ac cordeon. 12.35 Orkest 1.35 Gramofoon. 1.55 Zang. 2.35 Orkest. 4.20 Kwintet 4.50 Orkest. 6 Zang. 6.20 Strijkkwartet en solsite. 7.20 Gevar, progr. 9.40 Or kest. 10.20 Bansband. 10 50 Gramofoon. Radio-Paris, 1648 M. 8, 9, 9.23 en 10.20 Gramofoon. 11.35 Zang. 12.25 Orkest 1.35 Gramofoon. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoon. 3.35 Zang. 3.50 Gramofoon. 4.25 Kamermuziek. 8.20 Or kest 7.50 Orkest en solist 9 50 en 10.20 10.35 Gramofoon. Keulen, 456 M. 5.50 Gramofoon. 6.30 Orkest. 7.50 Bans- orkest. 9 50 RijksuitzendingOrkesten en toespraken. 3.20 Orkest en solisten. 6 Kwalrtet 6.30 Kwartet en koor. 7.60 Or kest en koor. 9.85 Gramofoon. 9.60 11.20 Orkest, mandoline-orkest en so listen. BntwJ, 322 M. en 484 M. 322 M. (VJaamsoh)11,20—1.20, 4.20 en 5.50 Gramofoon. 7.20 Gevar. progr. 9.3010.20 Gramofoon. 484 M. (Fransch)11.20 Gramofoon. 12.30 Dansorkest. 12.50—1.20 Gramo foon. 4.20 Dansorkest. 4.40, 6.35 en 6.35 Gramofoon. 7.20 Opera. 9 30—10.20 Kwartet. DeutseMaBdsender, 1571 M. 7.20 Rijksuitzending. 8.20 Orkest, ver sterkt koor en solisten. 9.50 Kameror kest. 10.2011.20 Gramofoon. SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Donderdag, 20 April 1939. Programma 3. Keulen 8.00, Radio P.T.T. Noni 9.20, Pa rijs Radio 10.20, Brussel (Vlaamsch) 11.35, Brussel (Fransch) 12.50, Keulen I.20, Diversen of gramofoon 2.20, Keulen 3.20, Brussel (Fiansch) 4.20, Brussel (Vlaamsch) 4.50, Radio P.T.T. Nord 5.05, London Regional 5.20, Radio P.T.T. Nordl of Diversen 6.20, Keulen 6.30, Brussel (Fransch) 7.35, Brussel (Vlaamsch) 9.20, Pauze 9.30, Keulen 9.35, Berlin of Di versen 11.20. Programma 4. Brussel (Vlaamsch) 8.00, Parijs Radio 8.20, London Regional 9.35, Droitwieh II.20, London Regional 2.15, Droit wieh 2.35, London Regional 4.05, Droit wieh 4.20, Brussel (Fransch) 5.35, Droif- wich 6.20, London Regional 7.00, Droit wieh 7.20, Pauze 8.45, Danmarks Ra dio 8.50, Droitwieh 9.20, Danmarks Ra dio 11.20. Programma 5. Luxemburg 8.20, Diversen 8.30, Luxem burg 9.35, Diversen 11.05, Brussel (Fransch) 11.20, Brussel (Vlaamsch) 12.50, Radio Paris 135, Luxemburg of Diversen 2 35, Luxemburg 320, Brus sel (Vlaamsch) 5.05, Keulen 6.00, Brus sel (Vlaamsch) of Diversen, 6.20, Gra- mofoonpiaten-concert 7.00, Regional programma 9.05, Brussel (Vlaamsch) 9.30, Toulouse of Diversen 10.20, Di versen 10 50. materiaal hoorde, zag hij alles donker in." ,En dat hebt w hem vertéld?" riep Ghitterwick verwonderd nil. „En ik dicht, dat u mijn verklaring tot den ri'tiBKsdag zou geheim houden." „Ja geheim voor de pers, maar niet voor de verdedigin~. Dat doen wij nooit; dat zou niet fair zij.i tegenover desi ge vangene. Wij laten hun gewoonlijk een tijdje voor den zittingsdag weten, waar tegen zij zich te verdedigen zullen heb ben. Ja, mijnheer, Ghitterwick," resu meerde Moresby, terwijl hij zijn bescher meling vol trots aanzag, zonder u zou den wij niet de minste kans gehad heb ben, maar door u komen wij tot een yer- ocrdeeling, dat is zoo zeker als wat." „Zoo," zei Ghitterwick, die zich niets op zijn gemak voelde. Zij zetten hun gesprek over dit onder werp nog wat voort en Moresby, die on gevoelig scheen te zijn, zoolang bef den majoor betrof, bleek erg te doen te bob ben met zijn echtgenoote, die hij als een hoogstaande vrouw betitelde. „En ofschoon zij natuurlijk buiten zich zelf is, zit zij toch niet stil. Neen, zij werkt als een paard voor haar man en ik had het hart niet haar te zeggen, dat het geen zin had." „Arme vtouw," mompelde Ghitterwick en schudde het hoofd, „ts rij knap?" „Ik ben van meaning, dat knap niet het juiste woord is. Zij is mooi en eigen lijk meer dan dat Ik was bij haar om de verhalen van juffrouw Goole te con trol eeren..." „D bedoelt de levensgeschiedenis, die juffrouw Goole ons verteld heeft?" viel. Negen werkl&azen voor het Haagsehe hof. Voor het Haagsehe gerechtshof stonden op 3 April m hooger beroep terecht elf werkloozen, waarvan acht door den Rot- terdamschen politierechter waren veroor deeld wegens het verspreiden van een pam flet, welks inhoud beleedigend werd ge acht voor rijkskanselier Hitier. De hoofd persoon, J. H., die de verantwoordelijkheid voor den inhoud op zich nam, was ver oordeeld tot een geldboete van f25 en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand. Zeven anderen waren veroor deeld tot een geldboete van f 10 en een week voorwaardelijke gevangenisstraf. Drie waren vrijgesproken. Hiertegen was de offi cier in beroep gekomen. Zoowel togen J, H, als tegen de zeven andere veroordeelden eischte de advocaat-generaal mr. J. Pol man bevestiging van het vonnis van den Rotterdajnsehen politierechter, tegen de drie vrijgesprokenen eischte de advocaat- generaal eveneens veroordeeling. Gisteren heeft het Haagsehe hof uit spraak gedaan. Het vonnis van den politierechter ten aanzien van J. H. en 7 anderen werd hierbij bevestigd. De drie overigen werden even eens veroordeeld tot een geldboete van 10 gulden en een week voorwaardelijke ge vangenisstraf. Ghitterwick hem verbaasd in de rede. „U hebt toch niet de moeite gienomen om dat alles na te gaan?" Zeer zeker. Ik heb de kleinste kleinig heid, van wat zij ons vertelde, onder- zodht." „Mijn hemel! Maar waarom dan toch? Bat is toch niet van zooveel belang?" „Eén van onze regels is, nooit een feit voor waar aan te nemen, ook_ al is 'het van nog zoo weinig beteekenis, zonder het, indien tenminste mogelijk, te onder zoeken," zei Moresby streng." „U zeiging Ghitterwick door, „dat u den advocaat van majoor Sinclair gespro ken had. Heeft hij ook gezegd, dat hij den anderen erfgenaam al gevonden heeft?" De verdediger van den majoor had het beter gevonden om met den «enigen, nog lerenden, bloedverwant van 'Sinclair con tact te zoeken, hetgeen tot ongekende moeilijkheden aanleiding gaf. Het was de neet uit Amerika, waarmee juffrouw Sin- dair baar wettigen erfgenaam gedreigd had. Men was er in geslaagd nog een paar jaar van zijn levensloop te volgen, in aansluiting op bet tijdstip, waarop juf- fouw Sinclair bet laatst iets over hem had vernomen. Hij was waarschijnlijk too- neelspeler geworden, maar men kon niet nagaan, waar hij nu was era ook niet of hij nog in leven was. Discreet opgestelde advertenties in de dagbladen hadden geen resultaat gehad. In het testament van juffrouw Sinclair kwamen geen legaten voor; alles verviel aan haar neef, majoor Sinclair, maar deze had aan zijn advocaat te bennen gegevm, da(j ingeval hij ter dood veroordeeld werd, De aannemer Broersma wegens eenvoudige beleediging veroor deeld. De rechtbank te Alkmaar veroordeelde den heer Broersma, aannemer te Bergen, wegens heleediging van ir. Wentholt, dïreo- teur-generaal van den rijkswaterstaat, tot tien gulden boete, subsidiair vijf dagen, hechtenis. De officier had' dertig gulden boete of vijftien dagen hedhtenis gevorderd. In haar vonnis stelde de Tedhtbanik! zich op het standpunt dat wettig en overtuigend was bewezen de eenvoudige beleediging voor hetgeen in «de brochure ten laste was gelegd. Ten aanzien van den open brief aan den ministerraad stelde de recht bank zich op het standpunt, dat de «dag vaarding nietig verklaard moet worden. De dagvaarding toch vermeldt alleen dat de open brief aan <ïen ministerraad wias ge zonden. Verzuimd is melding te maken, dat <üe open brief ook verzonden was aan de Eerste- en Tweede Kamerleden en aan de" dagbladen. De leider der N.S.N.A.P. veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde isgteren den leider van de N.S.N.A.P., Rid der van Rappard, wegens overtreding vari het uniformverbod, tot zeven dagen hech tenis. het grondbezit, daar hij zelf geen kinde ren had era er voor zijn vrouw gezorgd was, aan den neef uit Amerika zou komen, hoewel die vent den naam van dien co- mogelijken journalist en niet dien van de Sinclairs droeg. Kort daarop werd Ghitterwick meege deeld, dat men hem, totdat de zaak voor kwam, en dat was pas over zeven weken, niet meer noodig zou hebben. Van den beginne af aan had Ghitter wick met groote belangstelling gelet op de reactie van zijn tante op de heele ge schiedenis. De eerste week had zjj een voudig geweigerd om ook maar iets daar van te willen hooien en volgehouden, dat het maar fantasie van haar neef was. De -"den hiervan was waarschijnlijk, dat zij et voor onmogelijk hield dat «era neef <-m haar in de hall van Piccadilly zon .omen. Nadat zij gelukkig over dat sta dium heen was haar neef had baar betrapt, dat zij de laatste berichten over het geval als het ware verslond uit het ochtendblad en de foto van baar neef als voornaamste getuige wel, ondanks zich zelf, bad moeten berberanem, sloeg haar handelwijze tegen dera ongelukkige, om in ware verachting. Zij was zeer ont daan, dat een Ghitterwick iets uit te staan had met zoo'n ordinair geval -ais deze moordzaak was en zij behandelde haar neef, alsof hij bet slachtoffer van een schurkenstreek gewenden was. Deze houding liet tenminste toe, Chitterwick's verbalen aan te hooren en hem aan een kruisverhoor te onderwerpen. (Mtordï vervolg* Naar bet JCiuceiiah m> ANTHONY BKEKELEY

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6