■t. ■fe 3 A D I O KLEINE ADVERTENTIËN Laatste Nieuws Tamboers- en Pijperscorps „Harmonie" De afstandmarschen Verwachting Een gehandhaafd ontslag BUITENLAND De Europeesche samenwerking Gemengd Nieuws Athietiek Het zevende lustrum van S.V.V. Lawntennis Nederiandsch Davis Cup team Korfbal Motorrijder verongelukt Slechts 65 cent per week! JöH, «IONGSJEH GEMEENTELIJKE Luchtvaart Candidaatstelling voor den gemeenteraad Beurs van Amsterdam lTJo Burgerlijke Stand Rechtszaken Sport Rotterdamschedijk 245 8 Telefoon 67538 KENNISGEVINGEN, s 8»/,,- 10% 97,.- 10'/,, V, Viering van het tien-jarig bestaan. Ia het bijna geheel bezette Passage thea ter beeft gisteravond het tamboers en pij- persoorps „Harmoniek ooder-afdeelmg van de Chr, knapenvereeniging en Werkt een geslaagde uitvoering gegeven ter vie ring van het tien-jarig bestaan der ver- eelliging- Prereptie. Vooraf ging een goed bezochte reeeptie, van. weske gelegenheid tot felicitatie o.a. gebruik gemaakt werd door dr. J. Swart en ds. K. de Bel en de heeren J. de Pater, voorzitter van de mondacoardeandub „Bra vo": mr, J. H. C. Kok, bestuurslid van de vereeniging ,,De Prinoevlag"; C. J- Schotel, oud-directeur van „Jubal" te Dordrecht, die een plaquette aanbood; ir. K. J. J. Dominions, namens het centraal comité der C.J.M.V.; K. Lips, voorzitter van de Chr. gymnastiekvereen. D.O.K., en A. van PeJt, oud-voorzitter van de Pijperdagcom- missie. Bloemen werden aangeboden d-oor DOK, Oranjevereeniging, Bravo, Federatie van muziekvereenigingen, alsmede door het da- meskoortje, dal aan de uitvoering zijn modewerking verleende. De avond werd geopend door den voor zitter van C.K.V.,* den heer J. Son ne ve ld, die behalve de reeds genoemde per sonen voorts in het hi zonder welkom heette den burgemeester, ml. dr. F. L. J. van Haaren en mevr. A. J. A/van Haaren- Ray makers, wethouder T. Slavenburg en mevr. Slavenburg-Ru ttemanden gemeente secretaris, mr. N. J. Post en mevr. A. Post-van den Berg, afgevaardigden van an dere onder-afdeeiingen van de C.K.V. en verscheidene corpsen uit andere plaatsen. Het corps, dat zich op een groot po dium pp het toon eel had opgesteld, speel de vervolgens een marsch, waarop de voor zitter van het huMigingscoinité, mr. dr. F. L, J. van Haaren, op het tooneei kwam, voor het uitspreken van 'zipi ge- lukwenschen, namens de „vrienden van de harmonie". Spr. wees erop, dat deze flinke, krach tige groep van de jongere burgerij gedu rende tien jaar haar doel nastreeft ondier het kroondevies „Bidt en Werkt", haar bestaansrecht ten volle heeft bewezen. On der goede leiding wordt door haar de jongelingschap gevormd en ontwikkeld en de vrije tijd op gepaste wijze doorgebracht. Het optreden naar buiten getuigt van een goeden geest en onderlinge samenwerking. Namens de „vriendenkring" bood spr. een nieuw vaandel aan, alsmede twaalf vaantjes voor de hoorns, in plaats van de vlag, die bij de laatste feestelijkheden gesneuveld is.- - - - Aan den heer J. F. Veenman, den direc teur van het corps, dien spr. noemde de oprichter, de stuwkracht en do ziel der vereeniging, werd een horloge aangebo den, evenals aan den tamboer-malüre Van der Voorde, die eveneens van de oprich ting af een actief lid van het corps is ge weest. Spr. uitte tenslotte den wensch en de hoop, dat het corps steeds de plaats zal blijven innemen, waarin Schiedam het zoo faame ziet en dat het crescai gloriat flo- riat ten opzichte van de Harmonie ten vollle bewaarheid zal worden. Het viel den heer Veenman niet ge makkelijk om voor de aangeboden geschen ken zijn dank int te spreken, waarom hij Van de schooljeugd. De ruim 1600 deelnemers en deelneem sters aan de afstand smarschen, die het Bureau Onderwijs op morgen heeft geor ganiseerd voor de schooljeugd1, dienen om kwart voor 2 op het Feestterrein aan de Stadhouderslaan aanwezig te zijn, waar wethouder J. Dinkelaar hen zal toespreken. De tijd van elke groep wordt opgenomen, zoodat ieder zijn h% uur wordt toegeme ten; men behoeft zïdb dus niet te haasten om af te mandheeren; dat geschiedt pas, als de groepsleider daartoe order ontvangt. De gemeentelijk inspecteur van het on derwas, dr. W. J. Smit, heeft aan afle scholen, waarvan leerlingen aan de mar- sdhen deelnemen, een circulaire gericht, waarin om. geadviseerd wordt niet te stre ven naar het afleggen van den afstand in re cordtijd1. Aan de marsch van 26 K.M. nemen 15 groepen deel met in totaal 470; aan den marsch van 18 K.M. 44 groepen met 1188 jongens en meisjes en dan zijti er nog voor eiken marsch drie groepen met indi- vidueele loopers. zoodat het aantal inge schrevenen 1658 bedraagt, AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Uitstel van executie. 2. Geheime zender L-B- 17. Zondag 3 uur. Beide hoofd films. Monopole Theater, 8.15 uur, 1, De stad op stelten. 2. Elephant Boy. lede ren dag inaiinée. Zondag van 2 uur af doorloopend. 21 April. Doelegebouw, 8 uur. Jaarverga dering Schied, Vereen, tot bescher ming van zuigelingen. 21 April. Vereenigingslokaal, 8 uur. Jaar vergadering Wijk n Ned. Herv. gemeente. 21 April. Musis Sacrum, 8 uur. Utile Dulci Add in livrei. BOTTERDAM. 21 'April. Doelen, 8 u, K.C.O.V. Excelsior oJ.v. Phons Dusch. Jubileumcon cert. Progr,: Mis in F-moll en Te Damn van Bruckner. 21 April. Tivoli-Schouwburg, 8.15 u. Bal Iet-avond Netty van der Valk. Bioscopen. Arena. 2.15 u. 7.15 u. 9.30 u. De Ben- gaalsche landers. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. 't Begon ia China. City. 2.15 u. 7 u. 9 30 u. 't Begon in Chinai Corso. Van 11 u. af doorl. Verbannen. Grand. 2 b. 7 n. 9.15 u. Mijn vrouw heeft talmt. Lumière. 2.15 u. 7 u. 915 u. Stella Dallas. Olympaa. 7 u. 9.15 u. De geest van den zwarten piraat. Prinses. 2.15 u, 8.15 u. Lloyd's of London; Nachtcafé. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. De bakviscb. Studio. 2.15 u. 7 u 9 15 u. Prinses Tatar kanova. Thalia. 2.15 u 7 u. 915 u. Zjjn laatste vlucht. Medegede-ci- door het K.N.1LL ïn De BBL Geldig van hedenavond tot morgenavond 19 nor. Voor het geheele landZwaar bewolkt tot betrokken met «enige regen, matige aan de kust tijdeljjk krachtige wind uit Weste lijke richtingen iets koeler. Beroep van een ontslagen inspec teur van politie te Rotterdam on gegrond verklaard. I De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft gisteren uitspraak doende in een geding tusschen den gewezen in specteur van politie tweed© klasse te Rob het op muzikale wijze deed. Door een da* terdam en den burgemeester van die ge- Het antwoord van de So\jel Unie aan Londen en Parijs. Parijs, 21 April (Havas). In de con tinentale editie van ie „Daily Mail" wordt medegedeeld, dat de Sovjet Unie aan de regeeringen van Frankrijk en Engeland nauwkeurig omschreven voorstellen heeft gedaan tot versterken van het Europeesch verdrag tegen den aanval. Deze voorstellen van de Sovjet Unie zouden een constructief, antwoord vor men op de voorstellen, welke den laat- sten tijd door de ambassadeurs van Frankrijk en Engeland te Moskou zijn gedaan. meskoortje in speciale kleeding werd in een muzikale omlijsting, verzorgd door het corps het Surinaamsche volkslied! gezongen, dal zoowel door dien burgemees ter als door de andere aanwezigen ten volle werd gewaardeerd. Aan mevr. Van; Haaren werd door een meisje een tuil rozen aangeboden. De beer J. Sonneveld spaak vervol gens als voorzitter van de commissie uit de C.K.V. zijn dank uit voor het werk van den heer Veenman, wien hij als berinnering aan dit tweede lustrum een medaille aan bood, welke aan het nieuwe vaandel werd gehecht. Het Vaandel werd door den vaan deldrager overgenomen en tot voor de tamboers gevoerd', waar het den groet bracht, terwijl de hoornblazers het sa luut bliezen De burgemeester bracht nog dank 68 voor de bloemen en het op zoo treffende wijze ten gehoore brengen van het Suri naamsche volkslied, i Daarna was het de beurt aan het corps om te toonen waartoe het in staat is. Verscheidene goede nummers waarven en kele met medewerking van het dames- koortje, werden ten gehoore gebracht Ook eenige soli werden correct gespeeld. Na dV: pauze werd opgevoerd' een revue, waarin de geschiedenis van de afgeloopen hen jaren op humoristische wijze weid be- liandakï. Medewerking verleenden de humo risten J. Brouwer en L, de Bruijn, van wie de eerste de revue had samengesteld, biet :'orp-.\ bet dameskoor en den organist van het theater, den heer J. Walvis. Alle ge beurtenissen passeerden thans in letter lijken zin de revue en de aanwezigen wer den afwisselend vergast op aardige tafereel tjes en vlotte muziek!. Er zat gang in de opvoering en toen tot slot de bekende taptoe ten gehoore werd gebradht, was men zeer voldaan over het gebodene en verliet men te twaalf uur precies het theater, na een geslaagde viering van het 'tien-jarig be staan van de Harmonie. meente, het ontslag van den eerste als in specteur van politie gehandhaafd1. De in specteur was, terwijl hij dienst deed, op een nachtelijke ronde in het hoofdbureau in slaap gevallen en ook in ander opzicht waren er aanmerkingen geweest op zijn beleid. De burgemeester had hiem toen op voordracht van den hoofdcommissaris en na de commissie van advies te hebben gehooid, ontslagen, van welk besluit hij bij den Centralen Raad1 in beroep kwam, Deze heeft dit beroep ongegrond verklaart. Regionale wedstrijden De atldetiek-commissie van S.V.V. or ganiseert, in samenwerking met do RAC, onder auspiciën van de K.N.A.U., op Zon dag 7 Mei 1939 regionale atliletiekwedstrij- den, ter gelegenheid van het 35-jarig ju bileum van S.V.V. Van Swol, Hughan, BeBrauw en Teschmacher. Het dagelijksch bestuur van den Ne- derlandschen Lawntennis Bond heeft, op voorstel van de keuzecommissie, de ploeg, welke op 5, 6 en 7 Mei a.s. tegen Polen te Warschau moet uitkomen in d© eerste ronde der Europeesche zön© van het Da- vis-bekertoumooi, samengesteld uit de spe lers: Van Swol, Hughan, Teschmacher en De Brauw. SchiedamEmma. Zondag a.s. zal „Schiedam" om 11 uur op eigen terrein de strijd aanbinden met Emma uit Den Haag. De uitwedstrijd werd door onze stadge- nooten met 21 gewonnen. Duo-passagier ernstig gewond. In den afgeloopen nacht is te Blijham de motorrijder B. Vriezen met grooto snel heid tegen een boom gereden en op slag gedood. De duo-passagier, H. Eelsing, even eens uit Blijham, werd ernstig gewond. Hij Is naar een ziekenhuis te Winschoten over gebracht. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk. Twee Belgische vïssehersehepen opgebracht Gisleien constat eeidr de politie van Kat wijk aan Zee, dat twee Belgische kotters de IJ. 12 en de Z, 6, da. gaxnafonvissdherij1 uitoefenden binnen de territoriale wateren. Maandag jJ. waren deze schepen reeds door de marine gewaarschuwd. De politie liet zich nu per Katwijlk'sd'ie gamalënboot naar de Belgische schepen voeren en bevond, dat deze op het ver boden gebied visschende waren. Beide schepen zijn opgebracht naar Sclie- veningen, wea- ze thans rijn vastgelegd'. Braad in een gevangenis. Gisteravcml is brand uitgebroken in de gevangenis van Woreerter County in Mas sachusetts (Veieer.igde Staten), waar op het oogenblik 253 gevangenen waren opge sloten. Onder i'e gevangenen brak een pa niek uit. Drie zijn in d'e lammen omge komen, vijftien anderen werden ernstig ge kwetst /raagi nog «eden .«lichtingen. Runderlappen vanaf 35 cent per pond Kaifslappen vanaf 30 cent per pond Kalfscarbonade35 cent per K. G. Kalfcstuk vanaf 45 cent per pond Runderbraadstuk vanaf 45 cent per pond ABMA ais Slager Uw uitgaat LAGER. RUBENSPLEIN 5. - TELEFOON 67808 G. M. L. Kr ow ink cl, 24 j. J. Maliepaard, 27 j. en J. W. van Zetten, 22 j. Gehuwd: 20 April. B. Rijnberk, 3G j. en M. JL Smit, 29 j. A. J. Dame, 23 j. en C. M. Boon, 26 j. H. J, Verhaar, 27 j. en G. E. Vermunicht, 25 j. G. Tump, 26 j. en J. van den Bos, 24 j. A. van der Zouwen, 23 j en T. vin Put, 26 j. De ,.Namlee" bij tending te Rangoon be schadigd. Het Indie-vliegtuig Pil—ARN, de „Nan- doe", dat onder commando van gezagvoer der Brugman onder zeer ongunstige weers omstandigheden op de thuisreis te Ran goon was geland, heeft na de landing, die goed v-as verloopen, bij het uitrollen scha de opgeloopen aan den linkervleugel. De reparatie zal ter plaatse moeten geschie den, zoodat het riiegtuig moet wachten, tot de benoodigde onderdeel en zijn aange voerd. De passagiers en de bemanning zijn ongedeerd gebleven. Er worden maat regelen genomen om post en passagiers zoo snel mogelijk verder te vervoeren. De Burgemeester van Schiedam brengt het volgende ter openbare kennis. Op Dinsdag, 9 Mei aanstaande, zal plaats hebben de Candidaatstelling voor den Gemeenteraad. Op dien dag kunnen, van des voormid dags negen uur lot des namiddags vier uur, bij den voorzitter van het hoofdstem bureau in eiken kieskring, ter seietarie der gemeente wonden ingeleverd' LIJSTEN VAN CANDIDATEN, als hedoelu in artikel 35 der kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 15 candidaten wonden geplaatst Iedere lijst moet woiden onderteekend door ten minste 25 personen, die volgens de Kiezerslijst geldende op het oogenblik der inlevering, kiezers zijn voor den gemeenteraad bin nen den kieskring. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één. lijst onderteékenen. De candidaten moeten, met vermelding van bun voorletters en woonplaats, op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de camdidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de lijst vermeld met den naam van kaar edhtge- noot of overleden echtgenoot onder toe voeging van haar eigen naam, voorafge gaan door het woord; „geboren" of een af korting van dit woord. Bij de vermelding van een camdidaat mo gen de voorletters geheel of ten deele door de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet vooikomen op meer dan één van de lijsten, ingeleverd in denzelfden kieskring. Bij de lijst moet worden overgelegd de in artikel 4 van het Koninklijk Besluit van 12 December 1917 (Staatsblad no. 692) be doelde schriftelijke verklaring van sedereu daarop voorkomenden taandïdaal, dat hij bewilligt in zijn candidaatstelling op deze lijst. Indien de candidaat zich buiten het rijk in Europa bevindt, kan de hierbedoeldo verklaring telegrafisch worden gedaan en is zij niet aan het officieele formulier ge bonden. De inlevering der lijst moet geschieden persoonlijk door één der onderteekeaaais. De oandidatcn kunnen daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. i Formulieren voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring van bewilliging, hier boven vermeld, zijn ter secretarie dezer ge meente kosteloos vericrjjgbaar tot en met dan dag der candidaatstelling. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene lijst, als bedoeld in artikel 35, inlevert, wetende dat zij voorzien, is van handfeekeningen van personen, die niet bevoegd zijn lot deelneming aan de vei kie zing, waarvoor de inlevering geschiedt, ter wijl zonder die handteekeningen geen rol- doeud aantal voor eene geldige lipt zou overblijven, wordt gestraft met gevangen i— straf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten. hoog.-te honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, n.e w fende dat hij niet bevoegd is tot dee'rie- in.ng aan de verkiezing, eene voo die inle vering bestemd© lijst, als bedeeld bij ar tikel 35, heeft onderteekend. Schiedam 20 April 1939. De Burgemeester voornoemu, FAN Hl MIEN. 3912 109 KOERSEN OP 21 APRIL 1939 (Medegedeeld dooi de Ainsterd. Bank). 1ND. ONDERN. YJL HEDEN (Binnenland. A. lh,.U. Cart. Calvé Nederl Ford Ned. Gist Spiritus Ned. Kahelfahiiok- Unilever (Buitenland). Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecatt Copper Republic Steel U.S. Steel Corp. ELECTR. OND. Ned. Ind. Gas Mij. (Buitenland). Cities Service MIJNEN. Algem. Exploratie., Ijang Lebong Singkep Tin Mij. 32 82'/.- 37, 44 76 7G 840 3467, 365 872 458 468 185'/, 182 7 1207, 1217,— 2 18»/. IS1/,- 43»/, 42»/,.- Vti 80*/,. 32 23'/,, 287,- 11»/, 11"/,.- 36V„ 85s/,67, 211 218 2147, 215 4»/w 62 117 PETROLEUM. Kon. Olie 288'/, (Buitenland). Lont, 1 --.I Mid. Cont. Petr. Phillips Petr ShellTJnion Tidewater Ass. Oil RUBBER. Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber SUIKER. Vorstenlanden Handelsver. A'dam TABAK. in 257, 8% 118 289V,- 92 11% 9% 8'/,,- 97, - SCHEEPVAART. H.A.L. Rott Lloyd Ned. Scheepv. Unle SPOORWEGEN. Canadian Pacific Illinois Central N.-York Centr. Railr. Southern "Pac. Southern Railway Cy 184 121»/, 183%- 1187,- - 5 91/, 78»/, 896 787,— 398 - 97, 402 1797, 1467. 1697, 1787,- 145 lb8 80 7 96»/. 95 98»/, 977, 101»/,- 27, 87. 8»/,. 107, Wisselkoersen» Amsterdam, 21 April. Londen 8.815/g, Berlijn 75.50, Parijs •4.99,Brussel 31.65, Bern 42.26, Kopen* hager 39.37i/s Stockholm 45.421/2, Oslo 44.321/2, lew York 1.88%, Milaan 3, Pro longatie I1/2 pet SCHIEDAM. Geboren: 19 April, Bobert, z. v. A. Ree en J. Zeeders, RoUcrdamschedyk 216. Ondertrouwd 20 April. L. H. M. Brounts, 28 j. en A. S. '0. Ronde, 26 j. G. Meeder, 27 j. en N. Nels, 25 j. J. de Keijzer, 23 j. en •C. Kap, 24 j. J. van Beek, 22 j. en H. van NieJen, 21 j. B. van der Hul, 29 j. en M. Broere, 23 J. B. Franken, 24 j. en Wl A. Voermans, 20 j. J. de Ruiter, 23 j. en J. O. Harte, 18 j. L. P. Verlinde, 24 j. en P. Reherman, 20 L. van der Plurjm, 21 j. en S. Maas, 18 B. van der Wal, 31 j. en J. J. Padmos, 31 j. J. G. Domen, 26 j. en G. Al Broeren, 23 j. J. G. Nijssen, 36 j. en M. du Chatenier, 35 j. J. Hoorn weg, 24 j. en H. van Wijk, 20 j. G. Groenewegen, 21 j. en P. J. van Roon, 21 j. J. A. J. KL van Riet, 32 j. en SLIEKER'S banketbakkerij Hoog straat 20. Deze week als reclame: Javaantjes 20 cent per pond, Aller hande 20 cent per pond, Zie verder. TUINAARDE Graszoden, Grint, Zand, Turfmolm, Kunstmest, Rotte mest, Tegels enz. Vraagt prijs. In elke hoe veelheid verkrijgbaar P. VAN DER KOOIJ ZONEN, Geuzeastraat 1, Telefoon 31418, Rotter dam. Gevraagd tegen 1 Juni in klein gezin een flinke DAGDIENSTBODE, zelfstandig kunnende ■eer- ken en koken. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder lett. V B, aan het Bureau van dit Blad, Lange Haven 141. WIL HELMIE NI'JES 25 cent per 4 pond, Carré's 25 cent per J pond, Ballons 25 cent per pond, enz. enz. Bernardines, Wel hngtons en Bitterkoekjes 2 ons k 25 cent. Zeer groote sorteering lux op gemaakt banket 14 cent per ons. Zie verder. Bakkerij H. WIJSBROEK, Hoog straat 22. Deze week voor rnnlfiTym SCHOTSCHBROOD, 20 cent per f pond. Nieuw. Nieuw. Cocktails, 7 ct. per stuk. VOORBURG Niet te overtreffen Speci aliteitvan VOOGD, Haga- straat, hoek Spuistraat, Tel. 67850. Iets totaal superieurs. ZET-SLAAPKAMER of zit- en slaapkamer aan geboden. Op eersten stand. Centrum stad. Brieven onder iett. VA, aan het Bureau van dit Blad, Lange Haven 141. ALS EXTRA RECLAME, Gesorteerd marsepainban- ket 2 ons 25 cent, Ge bakjes 5, 6 en 8 cent per stuk, Tompoucen 6 è20 et Alles le kwaliteit. Aanbe velend, SLIEKER'S ban ketbakkerij, Hoogste. 20. Gevraagd: nette A.K0.-J0NGEN, Zich melden Boekenkiosk. Station, Schiedam. Eenige nette MEISJES en strijksters gevraagd. Stoomwasscherij EDEL WEISS, Westmolenstraat 16-18. VOORSCHOTTEN' met en zonder borg. Eerste Rotterdamsche Hulpbank, opgerichtl908. Boschje 14a, Rotterdam. Tel. 57074. ADVERTENTIEN in deze rubriek hebben beslist succesl

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 3