pt ADR^n Aig. Middenstandsvereeniging „Schiedam" Kamer van Koophandel en Fabrieken LUXE VERHUUR „UNIQUE" Fa* Wed. C. v. d. MOST Irni- öffib n ?öiaa®mt. AüMpr fcodfse PPT STOFZUIGERS W IlilA RADIO VAN DIJK Uli" De hopperzandzuiger Chr. Besturenbond „Schiedam T.H.O.R. Opeabare vergadering. Ka te opening gisteren van de vergade ring der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Beneden Maas door den voorzitter, den heer J. H. van Linden van den Hen veil, verkreeg de voor zitter \an de afdeeling grootbedrijf, ir. C Houtman, het woord, die namens de Kamer rijn vreugde uitte, dat de voorzitter na een ernstige ziekte weer geheel her- s'-,!r is. Op de tafel van den voorzitter stond een groote tu.il seringen met tul pen. De voorzitter reide verrast te zijn door de bloemenhulde en de a rien lelijke wcorden. welke met applaus onderstreept zijn. Spr. herinnerde er aan, dat tu-«chen de vorige en deze vergader rg de heer Houtman een kroonjaar 00 jaai heef* tareikt en vvonschte hem daarmede nog geluk. Voorts werd het verscheiden van het lid der Kamer, den heer J. van Toor her dacht en diens opvolger, de heer I. J. Hoozendijk geïnstalleerd. Spr feliciteerde ook nog den nestor der Kamer, den heer Hrjnian. met het horeiken van den 70 jarigen leeftijd. Be heer Hij man bracht dank voor de belangstelling door de Kamer van Koop handel bij zijn verjaardag betoond. De heer Poortman (Maassluis) bracht verslag uit van een bespreking op het de partement van economische zaken gevoerd inzake den afzet van haring in de Oost- zeelanden. De X.V. Stoomschelpzuigerij en schelp- kalkbranderij te Brïelle heeft zich to' de Kamer gewend inzake het verzanden van de Bnelsche haven, waardoor haar be drijf veel hinder en schade ondervindt, v'oor deze aangelegenheid moet adressante bij het gemeentebestuur van Den Brie! zijn. Bsrgsteliingsfondv De hoer H o o ge n d am (Schiedam) gaf een toelichting op het rapport van het Borgstclüngsfonds. Dit zal vermoedelijk wel een permanente instelling worden. De sa- jieerin? der bedrijven vormt een belangrijk onderdeel van de werkzaamheden van het foiis. De administratieve kracht, die in ver band hiermede is benoemd, wordt door de regeering betaald. De voorzitter merkte op, dal hot inzake het Borgstellingsfonds eerst een zoeken en tasten is geweest; dank zij mede den voorzitter, den heer Hoogendam, is thans de juiste weg gevonden. Retributies Warenwet. De retributies inzake de Warenwet zijn vastgekoppeld aan de bijdrage, die een onderneming krachtens haar inschrijving in het Handelsregister moet storten. Deze regeling wordt zeer onbillijk geacht. De minister heeft meegedeeld geen betere maatstaf te weten. De gezamenlijke Ka mers van Kriphandel hebben thans een adres aan den minister gezonden, waarin zij htm standpunt uiteenzetten. Dat adres werd door de vergadering goedgekeurde Winstbelasting. In de MiUioenennota is de indiening van een Wmstbelastïngwet aangekondigd. De vrees bestaat, dat brj invoering van deze wet de vorming van reserves door de be drijven zal worden tegengegaan, wat niet in het belang van het bedrijfsleven moet vvor den geacht. De "Kamer besloot adhaesie te betuigen aan een adres, dat de Kamer van Koop handel te Rotterdam te dezer zake aan den ministerraad heeft verzonden. De Sehied wasthed ijk, De VlaardiDgsche gemeenteraad beeft be sloten een tijdelijke verlichting aan te brengen op den Sehi-ed amschcd ij k tusschen Vijfslmzen en Vlaardingen-Oost De voor- zi tter hoopt, dat nu ook de verbree ding van den dijk spoedig haar beslag zal Krijgen De heer Jonckheer (Vlaardingen) vreest, dat het aanbrengen van een ver lichting de andere noodzakelijke verbetering zal tegenhouden. Bit de bespreking, die volgde en waar aan om. de heeren mr. Trouw (Brielle), Jonckheer, Boeseman (Maassluis) en de voorzitter deelnamen, bleek, dat God. Sta ten diligent zijn, maar dat de oorzaak van het traineeren gelegen is in onteige- nïegsmoeilijkheden. De zaak is echter reeds bij de Rotterdamsche rechtbank aanhangig gemaakt. Afdamming Brieisehe Maas. Door de Kamer is den Minister van waterstaat gevraagd, of bij afdamming van de Brielsche Maas geen gevaar zal ont staan dat de stroomsnelheid op den Kieu wen Waterweg zal toenemen. De minister heeft laten weten, dat van het b©<rn af reeds aandacht aan deze zaak is besteed. Verwacht kan worden, dat de stroomsnelheid beneden de Westgeui iets zal toenemen brj afdamming van de Briel sche Maas, maar veel zal dat niet te bettekenen hebben. De voorzitter merkte op, dat deze zaak dus de aandacht van den rijkswater staat heeft en wees nog op bet verschij nen van een brochure, die voor de Vei 1 n g sc e reen i gin gen op de Zuid-Hollandsche eilanden is samengesteld over het verzou- tingsproces van den bodem. Mr. Trouw merkte op, dat in deze brochure, die reeds verschenen was, vóór net antwoord van den minister Bekend was, gezegd wordt, dat door de Brielsche Maas thans nog maar 1/6 gedeelte van het water gaat, vergeleken bij* den toe stand vroeger. En elk jaar wordt "dit kwan tum minder als gevolg van de verzan ding. De schade, die door de verzouting van den bodem ontstaat, is 25 A 30 pet. van de bruto opbrengst van de tuin bouwproducten. Door maatregelen van de overheid is schade berokkend aan een groep burgers en nu is het de plicht van de overheid om door andere maat- De voorzitter zegde toe, dat de Kamer deze aangelegenheid in het oog zal bonden. Naar aanleiding van een opmerking van den heer öuschmann (Vlaardingen)ont stond een dobat over de competentie van de Kamer van Koophandel om zich op te werpen als orgaan, dat de belangen van den landbouw behartigt. De werkzaam heden van de Kamer liggen op het terrein van handel, nijverheid en scheepvaart. Men was het er echter ten slotte over eens, dat" middenstand-belangen ten nauw ste bij land en tuinbouw aangelegenheden betrokken zjjn. Besloten werd adhaesie te betuigen aan oen adres van de Rotterdamsche Kamer van Koophandel aan de regeering inzake vvijdgipg der Tariefwet Subsidies. Van het comité Polyantha, dat te Schie dam bet v ok'end jaar een groote bloemen tentoonstelling zal h widen, was een ver zoek ingekomen om óf deel te nemen in het garantiekapitaal, öf een subsidie te verleenen. In verban 1 met de bevordering van bet ,-ieemdehngenverk-eer stelde het bureau der Kamer voor een subsidie van flCO te verleenen. De bevr Don (Maassluis) vroeg, of d- tentoonstelling Zondags gcdo'en zal zijn. Be heer Hoogendam (Schiedam) zei de, dat deze kwestie ook in den Schiedam schen raad is behandeld. Het is de be docang ook Zondags de tentoonstelling ge opend te houden, Spr. wil hierover thans geen debat ontketenen; de leden van het bureau kennen spr. standpunt! De heer Don vroeg stemming Met ld—3 stemmen werd tiet voorstel van den voorzitter aangenomen (tegen de heeren Hoogendam, Don en De Willigen. F.en vcr/cek om een subsidie aan het Hospitrfal kerkschip Do Hoop en nog eri- ele armere aanvragen, werden afgewe zen. De rekening en verantwoording 193S weid goedgekeurd. De rekening is iets gunstiger dan de vorige. Bij de londvraag heeft het nieuw be noemde Ld, de heer II o o g e n d ij k. dank gebracht voor de vriendelijke woorden, bij het begin van de vergadering tot hem gericht. Bnrgem. Knappertlann 24, Telefoon «8817. TAXI'S SPECIAAL ADRES VOOR TROUW EN BEGRAFENIS-AUTO'S ZIEKENVERVOER Broersreid (Ml Heereapad) T«L 68342 Rembrandtiaan 64. Telefoon 69572 Algemeen® jaarv ergaderng. Iu lio'tl Beijer-b igui hooft gisteravond de Algemeen" Mi 1 lenstandsvercenigiiig Schiedam" haar jaarnjksche algemeene ledenvergader,ng g-,houden, welke onder leiding stond van den voorzitter, den heer D. M a 11 h a, die in zijn openingsrede een terugblik gaf op bet afgeloopen jaar. Ge durende 193S is weliswaar een stilstand cko'nen in den conjunctureelen achteruit gang na de tijdelijke kleine opleving van 1936'37, docli de algemeene toestand biedt toch nog te weinig gegevens om te komen tot een positieve bepaling van de richting, waarin het economische leven zich zat bewegen. Het ingrijpen van over heidswege op allerlei gebied heeft liet bedrijfsleven op de „sleurthelling" naar omlaag gezet, aldus spr., wij zijn op het verkeerde spoor. tilijKcns het jaarverslag van den secre taris, den heer H. A. Hes, was het aantal leden met vijf toegenomen. De pen ningmeester, de lieer \V. de Ridder, deelde in zijn jaarverslag mede, dat een batig saldo van f56.07 de rekening van 1938 afsloot. Aan de beert van aftreden waren de heeren C. B. van Noort en J. A. Leen- ders, van wie de laatste zich niet herkies baar stelde. Bij acclamatie werd de heer /an Noort herkozen; op dezelfde wijze geschiedde de benoeming van den heer J. E. Krurjer, in de vacature-P, Brjloo. In de plaats van den heer Leenders werd gekomen de heer M. Oranje. Uitvoerig werd gesproken over de mo gelijkheid tot instelling van een onder linge glasverzekerin" waarbij de heer A. de Jong, uit Gouda, technische inlich tingen verschafte. Besloten werd de verdere voorbereiding in handen te laten van hetbestuur. De wijzigingen van het huishoudelijk reglement werden mei algemeene stemmen goedgekeurd. De punten betreffende de eveniireele benoeming van een rechtskun dig adviseur en de voorstellen betreffende de onderlinge samenwerking, werden naar een volgende vergadering verwezen. Feestavond Singelkwartier. De Vereen. „Het Singelkwartier" hoeft gisteren iu Gebouw Eendracht een feest avond gehouden, die door den voorzitter den heer E. Wil den boer, is geopend. Deze deelde mede, dat na de moeilijkheden, die gerezen waren, de vereeniging thans weer in bloei toeneemt. Zij telt 175 leden en een groot aantal donateurs. De vereeni ging ctelt zich ten doel de belangen van de bewoners van het Singelkwartier te beliar- tigen; spir. wekte de aanwezigen, die niet- lid waren, op om tot de vereeniging toe te treden. De conferencier en humorist Jan Brou wer heeft de niet zeer talrijke aanwezigen prettig bezig gehouden;'Aart Boender's Ra dio Gitaristen-ensemble „The Hawaiian Friends" verleende zijn gewaardeerde mede werking; eenige leden van bet Singelkwar tier, die in de Arbeiders Tooneelvereen, „Kunst na Arbeid" een goede oefenschool hebben gehad, voerden een bSjspeffetje in 2 bedrijven op: Een reuze-idee; -een 3-tal jonge dames gaf in aardige costunmpjes een zigeanerdansje, dat zeer gewaardeerd werd' en ook de Haikert Biand was weer op het appèl om voor goede muziek te zorgen, zoowel in den voor-avond als hij het hal. Bij Guste te water gelaten. Zoo we reeds meldden is gistermiddag op de Werf Gusto met goed gevolg te wa ter gelaten een zeLOadende en zelfleegzui- gende hopperzandzuiger, gebouwd in op dracht van de Siameesehe regeering. Deze zuiger is bestemd voor bet weg- baggeren van de Bangkok Bar, teneinde zeeschepen in staat te stellen, do rivier Crow Phya naar Bangkok te bevaren. De laatste beletselen werden weggeno men door mevr. Baliiddha Nukara, echt- genoote van den gezant van de Siamee sehe regeering, Plrra Bahiddba Nukara, die deze plechtigheid bijwoonde.* Voorts waren o.a. aanwezig mr. dr. ir. J. A. AL van Buuren, minister van water staat; de consul-generaal van Siam, de heer F. H. Sardeman; de consul van Siam te Amsterdam, baron P. H. Taets van Amerongen, burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren; ir. Sumthum Darmaraksa, eerste luitenant van de Koninklijke Sia meesehe Marine, onder wiens toezicht don bouw plaats \oud; de hoeren W. Blank- waan], II. Zuyderhof en L. D. Petit, be stuursleden van het Genootschap Neder land Siam. Verder waren vertegenwoordigers van Li, yd's en de scheepvaart-inspectie aan- u ezig. De technische bizonderheden van dezen zuiger zijn de volgende: De hopperzuiger zal vooizien worden van een sleepzuigkop voor sübzuigen, ter wijl deze sleepkop vervangen kan worden door een speciale snijinrichting, teneinde ook in harden grond to kunnen werken. De zuiger is voorzien van een laadruim van 100Q AI3. dat kan volgeladen avor den; zoowel varende, waarbij dan de sleep kop over den zeebodem wordt getrokken, alsook liggende aan de ankers, -waarbij gewerkt wordt met de snijinrichting. In het voorschip zijn 2 palen aange bracht, welke op en neer bewogen en in den grond gezet kunnen worden, waarna het vaartuig om deze palen gedraaid kan worden. In den bodem van hel vaartuig zijn kleppen aangebracht, waardoor de inhoud van het laadruim in zee gestort kan wor den. Tevens kan het laadTuim leeggezogen en het zand weggeperst worden door een drijvende persleiding of door een perslei ding op den aval. De volledige bediening van de bodem- kleppen en diverse afsluiters, van de lie ren en van de hoofdmachines, geschiedt centraal van de commandobrug. De hoofdaf metingen zijnlengte 80 meter, breedte 13.25 meter, holte 6 meter, de diepgang bedraagt 4.50 meter. De zuiger is gebouwd onder de hoogste klasse Engelsche Lloyd. De machine-installatie bestaat uit drie stoommachines met een vermogen van 2500 P.K., waarvan 2 machines kunne» werken zoowel op de schroeven als op de zand- pompen, voor het leegzuigen van het laad ruim. De 3e machine drijft de zandpomp aan voor het volladen van het laadruim. Er zijn twee Schotsche ketels, welke met olie gestookt worden en voorzien zijn van een geforoeerde-trek-installatie. Het vaartuig is geheel ingericht naar de eischen des tijds en speciaal voorzien van ruime en goed geventileerde verblijven, met het oog op het kb'maat in Siam. Zilveren jubileum. Gisteravond heelt de Christelijke Bestu renbond zijn 25-jarig bestaan herdacht met een samenkomst in de Groote Kerk. Onder de aanwezigen waren de leden van de Chr. Hist, raadsrfactie, de Isceren N. Scheurkogel, H. v. Kraan en P. Bijloode leden van de A. R. raadsfractie, de heer P. G. Hoogendam- en A. Hoek; de rechtskundige adviseurs van den Cbriste- I Ijken Besturenbond mr. P. B. Bonman en mr. S. C. Geldfelder en do ambtenaar van hot rechtskundig bureau, de hoer J. v. d. Most Wzn. Voorts de directeur van ALaatscliappelijk Hulpbetoon, de heer P. v .d. Vlies en do directeur van de arbeidsbeurs, de heer J. II aan Veen. Geslaagd. Voor het practisdh gedeelte van het exa- regelen die schade zooveel mogelijk te be- J men bewaairschool-ondeiwijzeres ie ge- perken. I slaagd mej. J. M. Vedinde. Chr. Oratorium Vereeniging. Gisteravond gaf de C. O. V. in hetVeree- nigingslokaal een feestavond', die zeer druk bezocht was. De voorzitter ds. P. Bokma, heette in zijn openingswoord allen welkom ea sprak de verwachting uit, diat allen een goede, ge zellige avond zouden hebben. Vervolgens sprak dis. Bokma over de pK>- jDoganda en vroeg alien vooral moreeleti en financieelcn steun. Het koor is kerngezond en de stemverhouding is veel verbeterd. Slechts een uitbreiding over de geheele linie is wenschelijk. Be heer Van der Zee Sr. uit Rotterdam gaf een viool-solo „Alelodie" van Rubin stein, aan de piano begeleid door zijn zoon. 'tWas een goede vertolking van dit bekende stuikt Door de toonedgroep van de C. J. AL V. „Theofilus" te DeJMiaven weid een blij spel van Jac. Braun opgevoerd getiteld: „Be Ids. Broers met dankgebed besloten, huisleeraar". I 1 i Den dames werden bloemen overhan digd. S De voorzitter dankte allen en sloot den geslaagden avond. De ftjicning. Na samenzang van Psalm 138 1 bege leid door „Harpe Davids", opende ds. W, do Graaf, Gereformeerd predikant, de bijeenkomst met Schriftlezing en gebed. In zijn openingswoord merkte spr. op, dat krachtens den vloek over de aarde, de mensch genoodzaakt is tot moeilijken ar beid. Niettemin kan oio moeilijke arbeid door Christus tot een zegen worden. Alleen wanneer de arbeid en Christus sa mengaan, kan bet goed gaan. pr. noemde enkele historische data in het leven der christelijke arbeidorsbeoveging en zette de samenstelling van een Besturen bond uiteen, om tenslotte ten aanzien van den Schiedamschen Christelijken Besturen bond eenig historische gegea*ens te vermel den. Spr. besloot zijn openingsrede met te conslalcoren, dat uit do oplichting en in standhouding van den Besturenbond blijkt, dat de christelijk sociale actie steeds meer veld won. In de tweede plaats constateer de spr., dat uit de oprichting en ïnstandOiou- ding van den Chri stelleren Besturenbond een loffelijk streven naar éinheid bleek. Dankend gedenken. Do eigenlijke herdenkingsrede werd uit gesproken door den heer A. Stapel kamp van Utrecht, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Neder land, onder den titel: Dankend gedenken. Spr. betoogde, dat do geboorte van den Christelijken Besturenbond ia 191-1 onder moeilijke omstandigheden plaats vond. De jonge beaveging maakte geen gemakkelijke dagen mee. In de eerste jaren na 1914 steeg bet getal werkloozen tot een voor dien tijd ongekende hoogte. Daarbij kwam een groote stijging in de levensmiddelen- prijzen, waardoor het leven voor de ar beiders er niet goedkooper op overd. Van het begin, af beeft de christelijke vakbeweging zich voorgesteld om do ar beiders te helpen in bun strijd om het recht Spr. betoogde, dat iu 1914 alleen nog maar de Arbeidswet Ruijs de Eeerenbrouck bestond en de Industrieele Ongevallen wet. Eerst na 1919 kovamen er meerdere so ciale wetten. Behalve den strijd voor de rechtspositie vau den arbeider had de christelijke vak- beaveging ook nog zichzelf te verdedigen. De Kruisbanier van Cbrisuts moest avor- den verdedigd tegenover do roode vaan. Thans wint echter ook bij de niet-chris- telijk georganiseerde arbeiders de gedachte veld, dat de ruwe klassenstrijd niet voert naar het beoogde doel. Men ziet steeds meer in, dat door toenadering, b.v. in den weg van bedrijfsorganisatie, dat doel beter (e bereiken is. De christelijke vakbeweging mag haar beginsel nooit prijsgeven. Dat is het fun dament, waarop zij staat, Spr. merkte op, dat door de overheid herhaaldelijk is uitgesproken, dat het recht matig is met de arbeiders te spreken, ook in het bedrijfsleven. Er is veel bereikt, maar de opbouw van een georganiseerde maatschappij moet eigenlijk nog beginnen. Spr. riep de aanwezigen op om aan dien arbeid voort te werken. God roept tot deze taak. Na een herinnering aan bet woord t van wijlen* minister-Talma, dat de democratie alleen dan veilig zal zijn, als deze be- heerscht avordt do-or het kruis van Chris tus, besloot spr. zijn rede met do opmer king, dat alleen Gods geboden ons kunnen helpen in den moeilijken socialen strijd. Slotwoord. Het slotwoord werd gesproken door ds. D. Broers, Ned1. Hervormd predikant God geeft nooit iets aldus spr., zonder taak. Ai staan we nu een oogen- blik stil, tegelijk staan ave voor een nieu we taak. Er is nog zoo ontzaglijk veel te doen. Spr. dacht in de eerste plaats aan de velen, die met hun ziel en hun tijd gr- raad weten. In de tweede plaats dacht sj aan de schrijnende armoede in de wen 1 in tegenstelling met den grooten zege.i, dien God geeft In de derde plaats docht spr. aan de groote verdeeldheid', avaardoor de mon- schen tegenover elkaar staan, inplaats van naast elkaar. Spr. wekte de aanwezigen op om in volkomen gehoorzaamheid aan God, mode te werken aan den bouw van Zijn Ko ninkrijk. Na samenzang werd de bijeenkomst door Ter afwisseling hebben zoowel „Haïpe Davids" als het Kerkkoor deze Nedteri. Hervoirmde Gemeente op zeer verdienste lijke wijze enkele geovijde nummers ten beste gegeven. Jabilenro-oiivserisg. Als onderdeel van de herdenking ma het 7e lustrum der Schied. Vereen, vootr Lichamelijke Opvoeding TJJ.O.R., heeft deze vereeniging gisteravond in het Pas sage Theater een jubileum-uitvoering go- geven. Een intieme feestavond voor dia leden in Tivoli, op den oprichtingsdatum 21/22 Februari ging er aan vooraf; een jeugd-uitvoering op Zaterdag a.8. e» deelname aan de Bondsfeeslen te Arnhem, en aan den Oiympdschen dog te Amster dam volgen nog. i Tusschen een T.IT.O R.-uitvoering een goede 30 jaar geleden en thans bestaat een groot verschil; niet alleen is de ver eeniging thans met haar 600 leden mis schien 20 maal zoo groot als in de eerste jaren van haar bestaan, maar ook dó oefenstof, liet vertoonde, verschilt zeer aanzienlijk. Even nog averden ave aan dó „oude school" herinnerd bij de staaf- oeferiingcn van de senioren-heeren en het averken van de heeren waarbij ook eenige veteranen aan rek en brug. Maal overigens avas het te merken, dat d© beide leiders van T.R.O.R., de lieer G. J. W. Brana voor de jongens en heeren ea de heer G. M. Bruggeling voor de meisjes en dames, de nieuwe richting in de gym nastiek van harte zijn toegedaan. De oefe ningen, door hen samengesteld, gaven blijk van goed vakmanschap. De knots-oefenin gen door dames ter opening van het pro gram als men daarbij niet rekent de opmarscb, die wel wat lang duurde avas a-oortreffelijk en riep dadelijk goede verwachtingen op, die in den loop van den avond ten volle zijn verwezenlijkt. Leuk waren de oefeningen voor jongens C, die demonstreerden hoe men zidi -op verschillende wijzen kan voortbesregen en dat vier matten, met onderling kleine/ tusschenruimten op het looneel gelegd, een dankbaar hulpmiddel kunnen zijn voor eon oefening met actie. De jongens moeten averken bij den heer Brand', dat bleek ook bij de oefeningen met de trwm.plsn-spri.ng- kast, de vrije oefeningen en het spelletje. Alles ging in een snel tempo; men kon merken, dat de jongens er pleizier iö hadden om de zaak vlot af te averken. Bij zoo'n tempo is er geen tijd voor eeri jon gen om zich te vervelen en andere „be zigheden" te zoeken! De dames-senioren gaven een vrije oefe ning, die correct werd uitgevoerd; eaa vrije oefening voor meisjes B kwam niet geheel tot haar recht, maar leider en meis jes bleven de situatie meester, ook toen. het even mis liep en zonder muziek, maar op tellen van den leider de zaak nog tot een goed einde overd gebracht De teleurstelling zal op het toonöel groo- ter geweest zijn dan vóór het tooneelt De vrije oefeningen voor het 27e K.N. G.Y.-feest te Arnhem voor heeren zoowel als dames ovaren aval samenstelling als uit voering betreft, zeer te roemen. Voor show avas oveinig ruimte gere serveerd in bet program; zij bleef beperkt tot een klompendans voor kleine meisjes en een Mazurka voor oudere meisjes. Voor at de laatste dans word in de aardige toi letjes correct uitgevoerd. Ais toegiftje kwam nog een rolschaaisen- demonstralie door drie meisjes van THOR, die zeer gewaardeerd overd. Door verschillende afdeelingen werden, aan de leiders bloemen of een kistje si garen aangeboden. Openingswoord. De voorzitter van T.H.O.R., de heer A. van Scbie, heeft, na de opmarscb, een kort woord ter opening gesproken. Spr. bracht aan het kleine groepje mannen, dat op 22 Februari 1904 bijeen kovam en besloot tot bet oprichten van de Gym- nastiekvereen. T.H.O.R. en hetv ,die hun werk voortzetten, dank. Aangespoord werd speciaal de afdeeling heeren te versterken, die tbains niet zoo heel veel sterker zal zijn dan 30 jaar geleden. Spr heette vervolgens welkom de burge meester, mr. dr. F. L. J. van Haaren; bet lid van Ged. Staten, den heer P. de Bruin; vertegenwoordigers van de Gemeentelijke Sportcommissie; den Rotterdamscben Turn bond, S.B.L.O., en zustervereenigingen; la ter ook nog den gemeentel ijken inspecteur van het onderwijs, dr. W. J. Smit; den eero-dinecteur, den heer Ch. Krijger en de eere-Jeden W. Moerman en Th. v. Woer- kom. Gelukovcnschen. Öfschoon het oorspronkelijk niet in de bedoeling van het bestuur lag te rcei- pieerea, bestond er in de pauze toch ge legenheid T.H.O.R. te complimenteeren. Deze receptie droeg echter blijkens de wijze, waarop de gelukwenschen averden geuit, n.L. alleen verstaanbaar voor hen, die om de bestuurstafel waren geschaard, geeot officieel karakter. Achtereenvolgens wenschten het bestuur geluk de burgemeester, mr. dr. F. van Haaren; het lid van Ged'. heer P. de Brein; dó gemeentelijke inspec teur van het onderwijs, dr. W. 1 de heer J. Hinkelaar ais voorzitter van de gemeentelijke sportcommissie; de beer G J van Tongeren voor den Rod. una tand; de heer M. Siavenga voor den b.B. L.O./de eeredirecteur, de heer Chr. Krij ger; de directeur van O.D.O., de heer J. de Kok; de heer W. Kok, namens een groep oud-leden, en vertegenwoordigers van b.O.K., Hygiëa, HolLandia (Vlaardingen), die allen bloemen aanboden cu de N.A.S.B., afdeeling Schiedam.

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2