Auto-Service STADSNIEUWS GARAGE „UNIQUE" DE ZOMERTIJD j Burger-brandweer R.H.B.S. De hulpbrug R.K. Bond voor Groote Gezinnen A.SM. Een modem station voor AUTOMOBIELBEDRIJF Omliggende Gemeenten Chr. H.B.S. De eersteling Do v«mug Tu blckbrantl- wrerliedeii. Uit ome beschouwingen over de eerste les voor blofcbrandweerüeden in ons blad van gisteren, zog men den indruk kunnen krijgen, alsof het er met dit onderdeel van de luchtbescherming minder florissant voor staat Om mogelgk misverstand te voorkomen, dec. mee, dat thans nog slechts 6 a blokken gevormd zijn. De organisatie daarvan geschiedt vaa onder at, d.w_z. door leden van do Ned. Vereen, voor t-ochtbescherming en met door den Ge meentelijken luchtbeschermingsdienst. Er zïjh thans 6 wagens uitgerust met brirdu eermatenaalvoot S andere wa gens, die beschikbaar zijn, is nog geen gereedschap aanwezig. De menschen, die zich thans oefenen in hef hanteeren van brandweermateriaal, heb ben zich daarvoor meerendeels gernimen tijd geleden reeds aangemeld. Deze week zullen ongeveer 50 personen geoefend worden; de volgende week pl.m. 100 en de 3e week pl.m. 150. De beer B, Klaassen, die deze week de oefeningen leidt krijgt de volgende week reeds assistentie van andere des kundigen op het gebied van brandbestrij ding, die ook instructie zullen geven. Het VNiiMp'g resultaat vin «ka oproep. Naar we vernemen, is het hoofd #an den Luchtbeschermingsdienst niet ontevreden over bet resultaat van de dringende oproep, die hij kort geleden tot de Schieflanisc.be buigerij heeft ge richt om zich voor medewerking in geval van nood aan te melden. Tot nu toe zijn ongeveer 1200 aan meldingen binnen gekomen, die thans geregisteerd worden. Zoo mii weet, kon en kan men zich voor verschillende functies bij de lucht bescherming aanmelden. Begrafenis H. Gabel Op de algemeene begraafplaats. Op de algemeene begraafplaats aan den VXaardingerdijk is gistermiddag 4 uur in allen eenvoud ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van den heer EL Gabel, in leven beëedigd taxateur en makelaar. Van hun belangstelling gaven oa blijk de heeren mr. N. J. Post, gemeente-secre taris G. W. van Bergen Walraven Sr., - hoofddirecteur, en J, J. van den Heuvel, directeur van de H.A.V. Bank; K. Aufder- keide, procuratiehouder van de Prov. Cre- diet- en Deposito Bank; de notarissen A. Hoek, P. Schaberg van hier en H. P. Dolk te VlaartHngen; candidaat-notaris A. S. H. A. Blaisse; mr. dr. ir. M. 1L van Praag, directe ut Woningdienst; P. v. d. .Vlies en J. Kooy namens de Diaconie der Ned. Herv. gemeente, die met de Eerste Schied. Begrafenis Vereeniging goede re laties onderhoudt; J. J. Th. Penning en A. de Lange, commissarissen van de Eerste Schied. Begrafenis Vereeniging; C. J. 3. van Katwijk, inspecteur Eed. Spoor wegen te Bilthoven; Snel van de *s-Gra- venhaagsche Hypotheek Bank; de make laars P. Dopont, C. EL Schwagerman en W. Moerman; G. Sanders; G. T. de Klerk en verscheidene bouwers. Toen de familie en die veie belangstel lenden zich om de- groeve hadden ge schaard, nam een schoonzoon van den overledene, de beer J. J. Hesseling, het woord, die zei de; Het was de wensch van den ontslapene, dat er aan zijn graf geen toespraken zouden worden gehouden; wel heeft hg begeerd, dat er op deze plaats een gebed zou worden uitgespro ken. Dit verlangen willen we eerbiedigen. Na de twaalf artikelen des geloofs te hebben gezegd, bad spr. het „Onze Vader" Namens de weduwe, de dochters en de verdere familie bracht spr. dank voor de betoonde belangstelling. We .verlaten deze plaats, aldus spr., met de zekerheidDe Heer beeft gegeven, de Heer heeft genomen, de naam des Hee ren zij geloofd. hu de kapel bestond daarna gelegen heid de familie zijn deelneming te betui gen met het geledei verlies. Eindexamens. Door den minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen is het mondeling eindexamen voor de R.H.B.S. afdeeling A bepaald pp 23, 24, 26, 27 en 28 Juni a.s. Als deskundigen zijn aangewezen: dr, W. van den Ent te 's-Gravenhage en de heeren J. W. de Tombe te 's-Garvenhage en Cb. A. Cockeret te Rotterdam. Voor afdeeling B is het mondeling exa men vastgesteld op 30 Juni en 1, 3 en 4 Juli. Als deskundigen zijn aangewezen ir. M. G. van Overvelt te 's-Gravenhage, dr. D. de lange te Utrecht en dr. G. W. Oldeman te Delft. Ete heer J. P. Prins alhier is aangewe zen als deskundige bij de eindexamens van de H.HLB.S. te Gouda, Chr. H.B.S. te Dord recht, Gem. H.B.S. (AfrikaanderpJeïn) te Rotterdam en de 2e Chr. H.R.S. (Mare) te Rotterdam. Deze exam-ens vallen tus- schen 23 Juni en 14 Juli a.s. Bsiiea gebruik gesteld. De hulpbrug over de Nieuwe Ha ven is hedenmiddag half 2 buiten ge bruik gesteld. Timmerlieden van Gemeente Wer ken hebben ecu schutting gespijkerd op de landhoofden, zoodat hel on mogelijk is nog van de brug gebruik te maken. Ongeveer twee jaar heeft zij dieast ge daan. In dien tijd is heel wat verkeer over de brug gegaan: nooit beeft zij haar diensten geweigerd. De gemeenteraadsverkiezingen te Rotterdam De beer C. Freuy weer es het politieke" pad. Te Rotterdam zijn voor de verkiezing van raadsleden gisteren 16 lijsten ingc diend. Daarbij is ook een lijst van: De partij- looze socialist, met als eenige eandidaat de heer C. Prenay, die deel heeft uitge maakt van den Schiedamscben gemeente raad voor de communistische partij. Na communist te zijn geweest, is de heer Frenay NS B-er geworden, maar in in het gezelschap van M assert voelde hij zich niet eiy thuis. Thans is hij. weer op het „politieke" pad. Behalve de groote landelijke politieke partijen nemer aan de raadsverkiezingen te Rotterdam deelde Nat. Anti-Fascisti sche partij- de groep van Bolsjewifn-Leni«- ten, de „Naamlooze Beweg.ng", met alleen in kieskring fII een eandidaat. Lijst \an Rurmk; de Partijlooze Socialist C. Fre nay en de Algemeene Vrijzinnige Arbei ders Belangen. Jaarvergaderng. Ondzr voorzitterschap van den heer W. Jan se is gisteravond in den R. K. Volks bond de jaarvergadering gehouden van de afdeeling Schiedam van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen. In zijn openings woord heette de voorzitter ooi. welkom dm heer EL Berks uit Voorburg, secreta ris \an den kring Zuid-Holland van den Bond Spr. zeide, (lat langzamerhand de idealen van den Bond worden verwezenlijkt, en wees in dit verhand op het wetsontwerp inzake kindertoeslag en de regeling van het plaatsengeld in" sommige kerken. Wie b.v. in de tlavenkerk drie plaatsen huurt, entvangt 10 pet. reductie. De secretaris, de heer A. .T. C. van Oppen, bracht het jaarverslag uiL Daarin wordt ooi meegedeeld, dat door het be vallingsfonds f323 is uitgekeerd in 64 getallen; ongeveer 1000 kinderen namen doel aan het St. Nicolaasfeest; de commis sic voor hulpverJeenmg in nood-gevallen keerde f 65.68 uit fn 1938 werden afgeschreven 67 en inge schreven 55 leden; op 31 December 1938 telde de afdeeling 449 leden. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer P. A. v. d. Berg, bleek, dat er een klein betag saldo is, dat toe gevoegd werd aan de reserve. Bij enkele candidaatsteHmg werden als bestuursleden herkozen de heer P. A. v. d. Derg en dr. A. L, J. Kusi ze Op Zondag a.s. zal Moederdag kerkelijk gevierd worden. Bij de R. K- kerken zul len speldjes ten bate van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen worden verkocht Op Dinsdag a.s. wordt 's avonds voor de leden in de zaal van den R. K. Volks bond een feestavond gehouden, waarop Coos en Polly Speenhof! zullen optreden. Algemene vergadering. A.S.V. heeft gisteravond een flink be zachte en geanimeerde algemeene verga dering in net Corner House gehouden. De waarnemend voorzitter, de heer H. M. van Nieuwkerk, heeft in zijn ope ningswoord aan bet overlijden van den voorzitter mr, J. H. Welcker herinnerd. De uitvoerige jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester getuigden vin een behoorlijk vereenigingsieven. Voor al de fïnancieele positie van de vereeni ging is in het afgeloopen jaar belangrijk verbeterd. Het hoofdbestuur werd als volgt samen gesteld: H. M. v. Nieuwkerk, voorzitter: W. Schaftenaar, secretaris; J. v. 1.Griend, penningmeester, en verder F. Lindeman, J. G. Jacobs, A. v. Graaf, als voor zitters van ©en afdeeling en als com missarissen de heeren J. v. d. Graaf, J C. van Zijderveldt en W. de Willigen. De juniorcontributie werd opnieuw ge regeld, terwijl de contributie voor de se nioren voor dit vereenigingsjaar met fl wordt verhoogd, in verband met aars het clnhlokaal en het terrein te verrichten werkzaamheden. Da terreincommissie bestaat uit de hee ren 4, Beck, J. D. Bokhove en VV. Schaf- tenaar; ae kascommissie uit de heeren P. F. M. Geul, P. F. J. Zwart en H. M. de Baan en de ballotage-commissie uit de heeren M, G outdare, P. J. M. Geul en J. H. van Veen. Den aftredenden hoofdbestuursleden, den heeren H. J. Beijer en P. Prins en den af tredenden penningmeester, den heer J. C. van Zijderveldt, werd dank gebracht voor het vele werk, dat zij in bet belang van AJS.V. hebben gedaan. Geslaagd. Onze oud-stadgenoot© mej. D. Zwanen burg behaalde het diploma krankzinnigen verpleging in de yaleriuskliniek te Am sterdam. i Is lieden geopend doors BURG EM. KNAPPERTLAAN 2 HOEK NIEUWE HAVEN AANBEVELEND, F. BLOK. m Gaat Maandag a.s. ir Nieuw auto-service station Op «te Nieuwe Haven, beek Burgemeester Knappertlaau. Juist een jaar heeft het Antomobiel- bedrij! Garage Unique, gevestigd Burge meester Knappertlaan, hoek Nieuwe Ha ven, onder abnormale omstandigheden moe ten werken. Eerst kwam de verbreed ing van de Burgemeester Knappertlaan, daarna de inrichting van een garage tot een auio- semccstation. Maar na is dan de „rommelige" periode aebfer den rng, want vandaag is het mo derne auto servicesfafion van het automo bielbedrijf Garage Unique geopend. Het verhuurbedrijf van Unique is in de panden aan de Burgemeester Knappert laan ondergebracht en heeft daardoor plaats gemaakt in het pand Nieuwe Haven, hoek Burgemeester Knappertlaan voor een mo dem auto-servicestation. Door middel van een Tecaiemit-instal- latie worden auto's in 20 minuten geheel gesmeerd en geïnspecteerd. Een wagen wordt op een hefbrug gereden en kan in enkele oogenblikken tot 1.50 AL hoogte wor den opgeheven. Daar de assen van een Wazen meestal tot wel 50 c3L van den grond zijn, kan men zonder zich te buk ken onder de auto doorloopen. Als bij de inspectie een gebrek, b.v. aan. de veeren, wordt ontdekt, kan men den eigenaar van den wagen dit zonder veel moeite toonen. In de werkplaats van de Garage Unique op de Nieuwe Hat en. kan een euvel worden hersteld. Voor bet wasschen van wagens is een apparaat aanwezig, waardoor het water onder een druk van 6 atmosfeer in een straal of door een versproeier tegen de auto kan worden gespoten. Zelfs het meest verharde vuil houdt het tegen een der gelijke® straal niet aitl Op de Nienwe Haven, bif den waterkant T3 een modern vnlstation verrezen; een cassa geeft het bedrag aan, dat men schul dig Ls voor de ingenomen benzine of olie. Aan dit vnlstation kan men ook brandstof voor Dieselmotoren innemen, waarvoor hier ter stede aan geen enkele „pomp" gele genheid is. De mooie verlichting van het auto-ser vice station valt KJ avond bizonder op. Concert Dameskoor ,,Enpfconia". Voor een klein maar aandachtig luiste rend publiek heeft gisteravond bet Dames koor Eupboaia, directeur de beer H. Kree- mèr, in gebouw Eendracht een concert gegeven. Ook bet dameskoor is maar klein, maar de leden zorgen met toewijding een ge eenvoudige liederen. De serie wals- melodieën was nog bet moeilijkste van wat uitgevoerd werd. De beer Van Ravens verzorgde de pianobegeleiding. Medewerking verleende het dobbelmaa- nenkwaxtet Zanglust, dat zich eveneens coder leiding van den heer Kxeemer beeft gesteld. Het dubbelkwartet» dat ruim V/z jaar bestaat, was wel eens op een con cours opgetreden, maar nog nooit op een „gewoon" concert Onze stadgenoot Krijn de Leng, speelde, aan den vleugel begeleid door den iseer Kreemer. eenige viool-soli, waarbij bleek, dat de violist zuiver en met gevoel speelt Het instrumentale gedeelte var het pro gram leek ons bet beste, ofschoon bok de tenor Mar. viGogh m't Rotterdam, die begeleid wer.l door zijn echtgenoot®, mevr. Van GoghDirfcs, zeer goed voor den dag kwam. Als niet-beroepszan ger was diens optreden zelfe zeer goed. Drieërlei verheuging Lezing vaa dg. E. da Marefue van ynnrthnysen. Op uitnoodigiDg van een viertal Chr. Geref. vereenigingen, nd. de Mannenver- eeniging „Onderzoekt de Schriften",; Jon- gelingsvereen. „Daniël", Meïsjesvereen. „De- bora" en Naaivereen. „Dorcas", heeft gis teravond ds. E. dn Marehle van Voortfony- sen, drr. Geref. predikant op Urk, een lezing gehouden over: Drieërlei vedieuging. De Chr. Geref. kerk was meer dan vol; niettegenstaande nog extra banken en stoe len waren geplaatst, moesten velen zich met een staanplaats tevreden stellen; an deren moesten zelfs huiswaarts keeren, omdat voor ben geen plaats meer ut de kerifc was. De voorzitter van de Mannenvereeo. „On derzoekt de Schriften", de heer BL Mar- tijnse, heeft <Se> vergadering op de ge bruikelijke wijze geopend. Ds. Du March ie van V.oortïmy- sen nam als uitgangspunt voor zSjp. be schouwingen over: Drieërlei verheuging, drie teksten uit Genesis. De eerste tekst was Genesis 17 vers 17: Toen (nadat God had meegedeeld, dat Sara een zoon zou baren) viel Abraham op zijn aangezicht en hij lachte; en hij zeide in zijn hart: Zal een en, die hónderd jaren oud ls ,een kind geboren worden? De tweede tekst was Genesis 18 ver 12 waarin gezegd wordt, dat Sara lachte, toen haar meegedeeld werd dat zij moeder zou woiden. De derde tekst was Genesis 21 vers 6, volgens welke Sara na de geboorte van Izak zeide: „God heeft mij een ladhen gemaakt; al die het hoort, zal met mij lachen". Over deze drieërlei verheuging werd uit geweid en aan het slot werd deze in ver band gebracht met het vereenigingsieven, AGENDA. SCHIEDAM. Monopole Theater, 8.15 uur. 1. In de macht van de dcodsnde straal. 2. Marine pronkstukken, lederen middag matinee. Passage Theater. 8.15 uur. 1. Kom je ook achter de tralies. 2. Spotter nij en zotternij. 10 Mei. Vereenigingslokaal, 8 uur. Jubi- leum-avond Schied. Chr. Bestu renbond. 10 Mei Gebouw Eendracht, 8 uur. Pro paganda-vergaderin g Openbaar Voorbereidend onderwijs. 10 Mei. R.K. Volksbond, half 9. R.K. Werk- nemende Middenstand, Lezing Th. Oostendorp: De internationale toe stand. 10 Mei. Voiksgebouw, half 8. Feestavond S. V. V.-junioren. 11 Mei. Passage Theater, 8.15 uur. Schied. Kunstkring Gezelschap Jan Musch: Als je maar 'n verleden hebt. 11 MeL Vereenigingslokaal, half 8. Jaar vergadering Herv. Geref. Meisjes- vereen. „Ora et labora". 11 Mei. Gebouw Eendracht, 8 uur. Lente feest K. J. M. V. 12 Md. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Ned'. Chr. Vrouwenbond. Mej. S. Voogd1: Proza. 13 Mei. Gebouw Eendracht, 8 uur. Tooneel- voorstelling „Amieitia". 14 Mei. R. K. Volksbond, half 8. Feestavond S. V. V.-senioren. 15 Mei Gebouw Eendracht, 8 uur. Concert Gemengde Zangvereen. Euphonia. ROTTERDAM. 10 Md. Tivoli Schouwburg, 8.30 uur. De Rotterdammers. De mijnheer van vijf uur. 10 Mei. Groote Schouwburg. 8.15 uur. Het Residentie Tooneel. Ik héb den graaf vermoord. 11 Mei. RotL Kunstkring, Witte de With- straat 35. 8.15 uur. Dr. O. D. J. Braadt: De beteekenis de® wereld geschiedenis voor den modernen tijd. Bioscopen. Capitol, 235 u., 8.15 u. Moto's laatste waarschuwing; De gouden kooi City, 2,15 n., 7 u., 9.30 u. Moto's laatste waarschuwing. Corso, Van 11 u. al dood. De weg terug. Grand, 2 u., 7 u., 9.16 u. De zoon van Frtr kenstein. Olyropia, 7 u., 9.16 a. Gunga Din. Prinses, 2.15 u., 8.15 u. Ali Baba komt naar films tad; De geheimzinnige misdaad. Scala, 2 u., 7 u, 9.30 u. Suez. Studio, 2.15 u., 7 u, 9.15 u. Een onvr- getelijke man. Tbalia, 2.15 n., 7 u., 9.15 u. Vrouwen gevangenissen. De zomertijd gaat in In den nacht van Zondag op Maandag a.s. om 2 uur v.m. Da klokken zullen op dat tijd stip dus eon uur vooruitgezet moe ten worden, zoodat hot dan ge acht wordt 3 uur te zijn. UlilHtn BINNENLAND Prinses Beatrix op den „Ruigenhoek" Uit logee ren It ij If. IJ. <je Koningin, Naar wij vernemen is Prinses Jjliana met Prinses Beatrix heden voor een verblijf van eenige dagen te 's Gra- venhage aangekomen. Gedurende Haar verblijf aldaar heeft de Prinses Haar intrek genomen op den „Ruigenhoek". Kantongerecht Piaatsverv. kantonrechter: mr. Jac. G. Witkampf. Ambtenaar 031.: mr. R. R. H. F. II. M. Grasso. VLAARDINGEN. Eindexamen. Het eindexamen van de Chr. H.R.S. is vastgesteld: op 26, 27, 28 en 29 Juni a.s. Als deskundigen zijn aangewezen: mevr. dr. H. B. van Bildlerbeek—van Metrrs te Dordrecht, dr. 0. van der Veen te 's-Gra venhage en ds. J, Pb- Makkink te Leiden. Clementie voor den jongen vader. Als de cerate geboren wordt is het jonge huisgezin in rep en roer. Da aan staande jonge vad'er weet eigenlijk met zichzelf geen raad en hij verkeert in" Jen zonderlingsten gemoedstoestand als hij er op uit gestuurd wordt om den dokter of de zuster te halen. Hij is big, dat hij wat te doen heeft, zijn zenuwen worden eenigszms ontspannen tijdens het fiets tochtje, maar aan den anderen kant wordt hij toch steeds gerust, want hij is immers op weg Daar iemand, die de aan staande groote gebeurtenis komt bewerk stelligen. Hij haalt het noodlot in huis' Maar hij weet, hij wordt uitgestuurd door zijn vrouwtje, dat zicli ongerust maakt. Is het dan een wonder, dat hij /ijn fiets vergeet, dat hij het rijwiel als hij weer thuisgekomen is, zonder ineer te gen den muur zet, onbeheerd', zooals dat in de termen der wet heet. En is het een wonder, dat hij den gansehen dag niet meer aam zijn fiets denkL Er is wel iets anders om aan te denken. Hg zit in duizend angsten en verwach tingen. Hij moet boodschappen doen. Hij moet wachten... wachten... Maar de agent doet zijn plicht, hij ziet de fiets den ganschen dag onbeheerd stian cn maakt tenslotte procesverbaal op, in reine onwetendheid van het levensdrama, dat zich achter de ruiten afspeelt. Zoo stond de 33-jarige J. S. van .uer, van morgein terecht Maar de kantonrechter, wien tenslotte toch ook niets menschelijks vreemd is, had medelijden met hem en veroordeelde hem tot de minimmn-boete van twee kwartjes. Bij de. volgende zal de fiets dan waar schijnlijk niet vergeten worden. De roode tulp Is verboden. Op 1 Mei mag men niet met een roode tulp in bet knoopsgat loopèn. De tulp is dan een opzichtig teeken van staatkundig streven. En aangezien de Nederlander mets zoo heftig schuwt als opzichtigheid, is er een wet op gekomen Maar een oude getrouwe soc.-democraat als P. J. de R., van hier, een van het jaar 1874, wilde toch graag een roode tulp dragen. En hij deed dat ook. Hij wandelde er mee op straat, liep enkele agenten voorbij, die hem niet aanhielden,, totdat er een agent kwam, die hem een proces-verbaal gaf. Op het kantongerecht bekende hij vol mondig en zeide hij, dat hij de tulp had gedragen ter gelegenheid van de vijftigste viering van den 1 Mei-dag. Er kwamen nog wat strafwetboeken bij te pas en er ontspon zich een - overi gens ze®r huiselijk© discussie t us schei den kantonrechter, den ambtenaar van het 0. M, en den verdachte. Deze laatste merkte nog op, dat de 1 Mei-dag in Duitschland gevierd moet worden en dat hij hier gevierd mag wor den. De kantonreohter wilde hier misschien nog wat achter zoeken, maar vexd. ver duidelijkte zijn opmerking nog even„Ge vierd mag worden, zei'ik." Maar een roode tulp is verboden en du-- werd verd. veroordeeld. Herrl wera een geldboete van f0.50 subs. 1 dag op gelegd. Nachtlogies Geen aanteekening. Hotel- en logementhouders moeten vaal hun gasten aanteekening houden en de po litie op de hoogte stellen van de vlottende bevolking van. bun huis. I. Z. de 37-jarige houder van het Zee manshuis te Vïaarcfingen, had zich aan die bepalingen niet gebonden. Énkele vreemdelingen, die meermalen in Zijn zaak waren geweest, bad bij niet opge-

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2