R.S De amateur detective s.v.c. Sport Hermes-D.V.S. - O.V.V.O. 2-3 o.v.v.o. U.V.V. - D.F.C. 0-0 RIJWIELEN Spanning in de kampioens competitie E.D.O. - H.B.S. 2-2 Ned. elftal voor den Olymp. dag K.N.V.B. Italië - Engeland 2-2 R.V.B. Zwemmen Voetbal De Amsterdammers speelden beter. Reeds in haar tweeden wedstrijd om dea Nederiandschen voetbalbeker, is Her mes-D.V.S. uitgeschakeld. Na een over winning eenige weken geleden op Sparta, is O.' .V .0. er ook nu weer in geslaagd een eerste-klasser van zich af te schudden. Kt is voor een derde klasser ongetwijfeld een prestatie, die, al is het dar. ©en be kerwedstrijd», fraaie perspectieven voor de toekomst opent Al was Hennes-IXV.S., op enkele spelers na, zooals Van Buitenen en Lugtenburg, dezen middag zeer slecht ep dreef; dit doet niets af aan de verdien de overwinning van O.V.V.O. Ook andere eerste-klassers dienen nog terdege met dezen Amsterdamschen derden klasser re kening te houden. De Amsterdammers zit ten als duivels op den bal en spelen met ©en vasthoudendheid figuurlijk natuur lijk die het den tegenstanders allesbe halve gemakkelijk maakt Een groot aan deel in de overwinning van O.V.V.O. had de middenvoor Stevels, die 2 van de drie doelpunten, voor zijn rekening nam. Zijn talbehandeling viel op. De kleine links buiten van O.V.V.O., Heuperman, was ariterst snel en schepte daardoor ook menige kans voor zijn nevenspelers. Het tos jammer voor hem, dat hij kort voor bet einde, wegens onwel worden, uitmoest •vallen. De wedstrijd. Beide elftallen verschijnen als volgt in bel veld: Hennes-D.V.S. Beun Findhammer Th. Janse Fromberg Gulik v. Buitenen B. Janse A. Janse Lugtenburg Stolk Keuzenkamp Beide doelpunten ontstaan uit een penalty. Het zijn Broekhove en Lex Janse, die achtereenvolgens geen fouten maken en den siand via 1-1 op 21 brengen. Er valt bij de Schiedammers een in zinking te constateeren. Hun spel verslapt en O.V.V.O. stelt alles in het werk om den kleinen achterstand in te loopen, zoo mogelijk in een voorsprong om te zetten. Het moreel van Hermes-D.V.S. wordt nog meer gebroken, als Stevels na Find ham mer handig gepasseerd te hebben, onhoud baar doelnunt Bij O.V.V.O. moet de linksbuiten uit vallen. Hij wordt vervangen door Slichter. De gasten deelen de lakens uit en Her- mes-D.V S. komt slechts sporadisch tot een aanval. Na 35 minuten doelpunt wederom Ste vels en de felamv-witten geven het op. Als scheidsrechter Jespers het eindsignaal fluit, heeft Herrues-D.V S. met 23 ver loren. ScheidsrechterJespers Beuperman Ste\ els Burgers Meeuwsen Broekhove Cos man Urbanus Ox Nieland Scholte Houtkamp burgers probeert het direct al met een gevaarlijk laag schot, maar Eeun geeft geen kramp en vangt den bal rustig op. Een gelijk spel zonder doelpunten. U.V.V. het laatste kwartier uit gespeeld. In den tweede* promotiewedstrijd van U.V.V. verspeelden de Utrechtenaren een puntje. De oorzaak schuilde voornamelijk in het absolute falen van de Utreehtsche voorhoede. Aan den anderen kant bleek D.F.C. een uitstekende verdediging te bezitten, doch dat nam niet weg, dat zich toch verschil lende momenten voordeden, waarbij de Utreehtsche aanval gebruik had kunnen maken van fouten, welke door de D.F.O. verdediging waden gemaakt. De beste speler was dezen middag on getwijfeld Mijndexs, die weliswaar uitste kend werd» bewaakt, doch toch herhaalde lijk kans zag te ontglippen en het Utreeht sche doel onder schot te nemen. De Utreehtsche doelverdediger Pino wist even wel zijn doel voor een doorboring te vrij waren. De wedstrijd was aantrekkelijk om te zien. Niet wisselende kansen werd gestre den, doch heide verdedigingen waren voor haar taak berekend. Vooral U.V.V. huldig de het standpunt geen enkel risico op zich te nemen, waarbij de halflinie in ver teruggetrokken positie speelde. De tactiek hield men gedurende den geheelen wed strijd vast en bleek de juiste, gezien het feit, dat de Utreehtsche voorhoede toch nog wel kans zag behoorlijke aanvallen Een van het middenveld ingezondenhouwen, waarbij evenwel het schie- eefcoi van een der Schiedamsche midden spelers stuit af op de borst van den Amslerdamschen doelman; een gevaarlijke situatie ontstaat, maar Scholte is er bij en werkt den bal weg. Het spel gaat vlug op en neer en er ontstaan voor beide doelen verscheidene hachelijke momenten. Zoo zien we bij een snellen uitval der gasten Stevels juist over- koppen. Maar ook de Schiedammers laten zich niet onbetuigd en het is Keuzenkamp, die onverwachts laag inkopt. Houtkamp staat op de goede plaats en voorkomt erger. Even staat de rechtsback der gasten raar te schutteren, maar de Schiedamsche voor- waartsen schijnen hun schot vandaag thuis gelaten te hebben. Hermes-D.V.S. heeft het eerst succes. Na 25 minuten beoordeelt Houtkamp een schot van den rechtervleugel der gastheesren verkeerd en de bal vliegt via de toppen van zijn vingers in het netwerk. Een min of meer gelukkig doelpunt. De blauw-wïtten probeeren het nog eens, mar r Lugtenburg plaatst den bal te ver naar achter en de middenlinie van O.V.V.O. kan egwerken, Le\ Janse geeft vlak voor doel een listig hakje. Houtkamp valt en tikt den bal nog juist aan, waardoor deze naast gaat. Weldra breekt dan de rust aan. Na de pauze trekt O.V.V.O. ten aanval over links. Een. laag schot van den kleinen Amsterdamschen linksbuiten keert Beun op iraaie wijze. Kort daarop, reeds 5 minuten na de rust, valt aan beide zijden een doelpunt. I 38) Na staat er het volgende in de encyclo- paedie over de werking van blauwzuur," Chitterwick bladerde in bet veel gebruik te boek, „hm... hm... Ja.... Bij een dosis van 14 gram of meer treedt de dood m doorsnee, na twee o* tien minuten in. Alleen na een veel geringer dosis zal de dood wat later intreden. Dns..." Chitter- •wick keek over zijn bril het drietal om de beurt aan. Hij' zelf zag er uit als de verpersoonlijkte radeloosheid. „Daar juffrouw Sinclair, zooals wij we ten, een beduidend grootere hoeveelheid heeft ingenomen, zouden we met een uit werking na zes minuten moeten rekening houden. En toch heeft het nog twintig minuten geduurd. Dat begrijp ik niet." Blijkbaar konden de anderen het ook niet begrijpen. „Maar hebben wij dan vanmiddag dit punt al niet opgelost?" zei Judith, „Weet a wel, dat Mouse meende, dat de man er allang vandoor was, toen zij haar koffie dronk." „Ja, ja, dat moet wel. Want..." Chit terwick keek weer in het boek., „Ja, hier heb ik het. Het gebeurt maar zelden, dat ten veel te wenschen overliet. Was in de eerste helft U.V.V. meer in den aanval; het laatste kwartier van den wedstrijd! waren de Utrechtenaren vrijwel uitgespeeld. D.F.Cdat den aanval te veel op 11 ijri ders concentreerde, die te zwaar gedekt, was echter niet in staat te scoren. België - Zwitserland 1-2 Eenlvlugge wedstrijd. Te Luik woonden gisteren 20.000 toe schouwers den landenwedstrijd België Zwitserland bij, welke ontmoeting met de zelfde chers 'door de Zwitsers werd ge wonnen, waarmede zij de vorige week over Nederland zegevierden, De rust ging in met een 11 gelijken stand. De wedstrijd werd fair en in een hoog tempo gespeeld. De verdedigingen waren aan beide kanten zeer goed en Zwitserland heeft kunnen winnen, doordat zijn voor hoede iets beter was dan die der Belgen. Trelio Abegglen scoorde kort na den aan vang "het eerste doelpunt. Tien minuien voor de rust maakte Voorhoof uit een hoekschop den gelijkmaker. Een kwartier na de rust schoot Amado na een doel- worsteling onhoudbaar in. Dit is de eerste maal, dat Zwitserland van België op eigen terrein won. Zwitserland BLuxemburg. Te Luzera werd de ontmoeting tusscben Zwitserland B en Luxemburg gespeeld, welke door de Zwitsersche ploeg met 91 werd gewonnen. De ruststand was 5—0. JAN WALTMAN. alléén Si Liduinastr. 78 D.C.L. Martinit 1-1 Een prettig partijtje voetbal Het heeft er langen tijd na de rust naar uitgezien, dat Martinit met de overwinning zou gaan strijken. Tot twee minuten voor het einde van dezen snellen wedstrijd wisten de Schiedammers hun 10 voor sprong te handhaven, toen viel namelijk pas de gelijkmaker van D.C.L. De uitslag geeft de onderlinge kracliis verhouding van beide teams vrij goed weer. Als scheidsrechter Aussems verzamelen Maast, stellen de volgende elflallen zich op: D.O.L.: Scholtens, doel. v. d. SpoeJ en Visser Sr., achter. De Hay, Visser Jr. en Moerman, midden. Uitdenbogerd', Dijksman, Lagendijk, Van Geffen en Quist, voor. Martinit: Troost, doel. Bras en Vernaai, achter. Stehouwer, Maekay en -Verschoor, mid den. Reijngoudt, Noordijk, II. v. d. Bout, J. d. Bout en Koendermans, voor. De eerste aanval is voor Martinit, Reyn- goudt lost een lastig schot, Scholtens keert echter fraai. De D.C.L. ers zitten ook niet stil: gevaarlijke schoten van hel binnen- trio maken het Troost allesbehalve gemak kelijk. De thuisclub speelt enthousiast en de Schiedamsche verdediging moet zeer op baar tellen passen. In deze periode van een klein overwicht der gastheeren gaat Martinit er plotseling gevaarlijk tusscben uit en op wonderlijke wijze ontsnapt liet D.C.L.-doel dan even aan gevaar. Mariimt komt na ongeveer een lialf uur peeltijd meer en meer in den aanval. Tot een doelpunt weet geen der voorhoeden het voor de rust echter meer te bren gen. Met blanken stand breekt alzoo de rust aan. Na de thee blijft de strijd vrijwel ge lijk opgaan. Het ontbreekt ook nu niet aan spanning. Twintig minuten na halftime scoort Martinit door H. v. d. Bout, na aan geven doör RheingoudL Ieder gelooft reeds aan een overwinning voor Martinit, als er nog slechts vijf mi nuten te spelen zija, maar D.C.L. denkt er anders over en maakt enkele minuten voor het einde de gelijkmaker door Lagen dijk. Zwwe nederlaag; van Ajax. Behaalde Ajax twee weken geleden op eigen veld een benauwde, zij het volko men verdiende overwinning op N.E.C., de Nijmegenaren hebben gisteren op grootsche wijze revanche genomen. Ajax werd een nederlaag toegebracht, zoo zwaar, als wij de laatste jaren niet meer gewend' zijn van de Amsterdamsche club. Reeds met do rust bad N.E.C. een veiligen 30 voor sprong veroverd en het einde kwam met de veelzeggende cijfers 6—2. Intusschen is de spanning iii de kam pioenscompetitie, dank zij ook het gelijke spel tussch i D.W.S. en Eindhoven in het Olympisch Stadion te Amsterdam, bi zonder toegenomen. Geen club is, nu de helft van de competitie achter den rug is, voor den titel uitgeschakeld. De stand luidt: Gesp.gew gel.verl.pnt.doelpni. D.W.S. 4 13 5 6—5 Ajax 4 2 1 1 5 8—8 N.E.C. 4 2 2 4 13—10 Eindhoven 4 3 13 7—8 Achilles 4 1 1 2 3 7—10 de uitwerking niet reeds na één of twee minuten optreedt. Hm... Stotend adem halen. Snorken... Ja, natuurlijk, ik ben het volkomen met u eens. Natuurlijk was voor hem de eenige mogelijkheid, om on der één of ander voorwendsel, voordat de symptomen zich openbaarden, te maken, dat hij wbg kwam. Ja, hij moest het wei doen, omdat het vergif zoo snel werkend is..., moest hij wel weg gaan voordat zij gedronken had. Maar er is toch een heel groot verschil of hij direct of een kwar tier daarna wegging, vindt u niet?" „Nu, er kan nog iets gebeurd zijn, zoo dat zij haar koffie nog even liet staan," opperde Mouse. „Een heel kwartier?" zei Chitterwick ongeloovig. „Geen een vrouw laat haar koffie een kwartier staan," merkte juffrouw Chitter wick zeer gedecideerd op, „Misschien een jong meisje. Iedere verstandige vrouw zal drinken- als de koffie nog warm is," Om de een of andere reden had juffrouw Chitterwick groote verachting voor jonge leden van haar sekse. Juist wat ik dacht, tantetje," zei Chit terwick. „Maar het is belachelijk om aan te nemen, dat die man onschuldig is," zei Jcdy een beetje ongedudig. „Dat is het zeker," stemde Chitterwick haastig toe. „'Belachelijk. Niettemin moe ten wij het als een feit beschouwen, dat jullrouw Sinclair het vergif niet nu op zijn vroegst om 2 uur 56 ingenomen beeft en misschien wel een paar 'minu ten later. Dus ongeveer op het oogenblik dat ik weer in de hall kwam." Het program. Het programma voor de week van 22 t/m. 27 Mei luidt als volgt: le klas A: 23 Mei: D.E.S. 1N.l.M.A. 1, terrein D.R.Z.; V.V.R. 1—F.S.V, 1, terrein Excel sior; N.F.C. 1St. Hooger 1, terrein F.S.V. le klas E: c3 Mei: Zwaluwen 1Kethel 1, terrein, Zwaluwen; Hercules 1H.V.O. 1, terrein Mathenesser Sportpark; D.R.Z. 1Romi 1 terrein D.R.Z. le klas G: 25 Mei: Burgo 1B.Z.S. 1, terrein Burgo; R.S.V. 1—St. Hooger 2, terrein Mathenesser Sportpark. 26 Mei: Zwaluwen 2D.W.S. 1, terrein Zwaluwen. NOVI 1, B.V.O. 1, C.W.S. 1, zijn vrij. Reserve le klas: 22 Mei: N.I.M.A. 2—D.R.Z. 2, terrein NIMA; D.V.O. 2—Zwaluwen 3, terrein D.V.O. Reserve 2e klas: 23 Mei: H.V.O. 2—N.F.V. 2. terrein H.V.O. 24 Mei: NOVI 2—Kethel 2, terrein H.V.O. Hercules 2 en Zwaluwen 4 zijn vrij, „U verlelt ons niet alles, mijnheer Chit terwick," beschuldigde Mouse hem. „U hebt een idee, hoe we de moeilijkheid te boven kunnen komen." „Ja," zei Chitterwick bescheiden, .,ik heb een theorie." „Vooruit dan, laat eens hooren," Chitterwick kuchte en keek eens.naar zrjn tante. „Het zal jelui wel ver gezocht lijken... Mij eigenlijk ook. Maar heusch... We moeten er in ieder geval rekening mee houden, dat het een buitengewoon zorgvuldig voorbereid complot is. Ieder complot, waarbij iemand voor een ander moet doorgaan, moet zeldzaam goed wor den voorbereid. En ik behoeft u, me- vrouw Sinclair, niet te vragen, of uw man van plr.n was om blauwzuur te koopen- eu toch moet hij er opeulijk in verschillende apotheken naar gevraagd heb ben. Dat gelooft de politie. Men beweert, dat die apothekers verklaard helmen, dat majoor Sinclair den dag voor den moord, bij hen blauwzuur heeft willen kcopen." „Wat?' zei Judy erg verschrikt. „Alweer comedie, ziet u, om te maken dat men aan de schuld van uw echtge- nooi heelemaal niet meer zal twijfelen. Naar mijn meening echter," zei Chitter wick vakkundig, „is de misdadiger een beetje te ver gegaan. Want niemand die werkelijk schuld heeft, en die bij zijn volle verstand is, zon zoo iets doen. Hoe wel er veel gevallen bekend zijn, waarbij juist moordenaars de stomste dingen doen. Niettemin werpt mijn theorie een licht op dat zeldzaam - goed in •elkaar gezette moordplan. Maar tevens sluit het een psychologische vergissing niet uit." De Haarlemmers hadden reeds spoedig een 20 vooi sprong. Het heeft niet veel gescheeld of E.D.O. had zijn tweede overwinning in de promo- tiecompetitie behaald. De Haarlemmers winnen den toss en kiezen den vrij sterken wind) in den rug. Onder aanvoering van middenvoor Van Zaanen worden de eerste aanvallen op het doel van keeper Pellikaan ondernomen. Ook aan den anderen kant moet de doel man energiek ingrijpen om onheilen te oorkomen. Het eerste doelpunt komt na twaalf mi nuten spelen van den voet van Van Zaanen, die na eenig heen en weer getrap voor het Haagsclie doel, plotseling een schot lost, dat hoewel houdbaar Pellikaan volkomen verrast. (10). Een kwartier later volgt linksbinnen Tim mermans dit goede voorbeeld door een slecht weggekopten bal op te vangen en keihard, vlak onder de lat in te schieten. (2-0). Door dit succes van den tegenstander geheel niet ontmoedigd, blijven de Hage naars onophoudelijk aanvallen. Het ver diende tegenpunt komt vlak voor de rust, dank zij doortastend optreden van Van der Vegte. (21). Na de rust is het tempo van beide par tijen aanmerkelijk gedaald. Er ontwikkelt zich een vrij eenzijdige strijd met E.D.O. in de meerheid1. De rood zwarten stranden bij hun aanvallen steeds op den onvermoeiden rechtsback Walhain en "den onbevreesden Pelb'kaan. Vijf minuten voor tijd zetten de H.B.S.- ers hun laatste offensief in en tot groote vreugde van de duizenden uit Den Haag meegekomen supporters weet Kramer juist voor liet einde den gelijkmaker te scoren (2-2). Zeer w aarsehjjnlijli tegen Zuid- SJaviü. Naar wij vernemen, zal het Nederlandse!] elftal in het kader van den Olympisohcn dag, welke op II Jnni a.s. in het Olym pisch stadion te Amsterdam wordt gehou den, zeer waarschijnlijk tegen een Zuid- Slaiiseh bondselftal spelen. Zuid-SIavië beschikt over een zeer sterke ploeg, hefgeen duidelijk blijkt uit de re sultaten, welke in d< laatste jaren tegen Midden Europeesche landen werden be haald De kenzecommissie van den K.N.V.B. heeft het volgende Nederlandsche elftal samengesteld DoelDijkstra (ZFC). Achter Wildere (Blauw Wit) en Calden- hove (DWS). Midden: Slam (VUC), Anderiesen (Ajax) en Paauwe (Feijenoore), Voor: Drager (DWS), Lenstra (Hecren- veenj, Vente, (Peijenoord), Smit (Haar lem) en de Harder (VUC). Uilslagen. Afdeeling II. Piomotiecompetitie derde klasse: DCL —Martinit 1—1; ASC—VIOS 0—1. Darde klasse C: VFCSteeds Volharden 1—2. Promotieeompetitie reserve tweede klasse: RFC 2—CVV 2 5—0; HBS 2— Quick 2 10. Promotieeompetitie reserve derde klasse: Steeds Volharden 2—Sliedrecht 2 1—2; Emma 2RFC 3 1—4. Reserve tweede klasse AADO 4 DHC 3 2—2. Reserve tweede klasse B: SVV 4—Nep- tunus 3 34. Reserve tweede klasse C: Neptunus 2— Sparta 3 28. Reserve dede klasse G: Coal 2—Xero xes 4 2—3; DUS 3—VOC 3 1—1. Om den Nederlandsehen voet balbeker. We laten hier enkele uitslagen volgen van de wedstrijden om den Nederlandsclien voetbalbeker Hermes-DVSOVVO 2—3; CVV—Zand- voort 2—0; Veloxde Musschen 30; LeerdamNeptunus 2—0; VUC—DHC 6 ExcelsiorFeijenoord 3—2; Emma— SVW 3—1 Engeland leidde met 1- de eerste helft. -0 na Uitslagen. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn: Om het kampioenschap van den R.V.B SaturnusBelvedere Res. 1ste klas A: SFC 2—VFC 3 Res. 3de klas D: DVB 2—SVDPW 3 Ree. 4de klas A: RFC 10—SW 11 Hermes-DVS 9Neptunus 11 Res. 4de klas E: Bloemhof 4Ursus 4 Demos 3Schiebroek 3 K.V.O.R. LybelleDVS (regl.) 2-0 1—5 2-1 0-5 „ïk zpg u het een en ander alleen maar als nieuw gezichtspunt, waarover wij nog even mesten beraadslagen. In Piccadilly Palace had ik op eens iels als een op luchting, maar ik mag niet zeggen, dat hef onze meening over het geval verande ren zal; ik mag alleen maar zeggen ver anderen kan. Want mijn theorie zal u erg fantastisch Inken, Ik ben er tenminste van overtuigd, dat ze bij de politie dat woord er voor zullen gebruiken." „Kom, schiet op, Ambroze, wat is bet dan?" viel tante hem in «le rede. „Nu dan," zei Chitterwick. „Ik was heelemaal op een dwaalspoor toen ik dacht dat dé man mij weg keek, neen, hij wilde zeker zijn, dat ik iedere, zelfs zijn kleinste beweging, zou waarnemen." Ghitterwick bloosde ervan, alsof liij zich oor zoo'n typische conclusie wilde ver ontschuldigen. „Onzin," zei juffrouw Chitterwick kort en gat hiermee te kennen, dat zij haar neef voor een idioot hield. Mouse daarentegen zag er heelemaal niet naar uit of hij het onzin vond en Ju- di'h snakte naar lucht. „Wat ja, wat bedoelt u dan, mijnheer Chitterwick, vroeg z%-, Verlegen probeerde hij het duidelijk te maken. „Nu', u weet ook wel dat het, bijna onmogelijk is, niet fe Irijfken, als iemand je aanstaart. Je oogen gaan aldoor terug om te zien of de andere nog kijkt. Het gaat boven je krachten, om Hit tegen te gaan. Dat ia tenminste mijn ervaring. Ik preet niet, of alle menschen hetzelfde voelen." „Absoluut," bevestigd© Mouse. „Altijd.") „En hoe sterker de ander staart, des In het San Sirostadion te Milaan Lebben. 70.000 toeschouwers den s'pannenden en fraaien land en strijd tusscben Italië en En geland' bijgewoond'. Nadat Engeland met de rust een 10 voorsprong had' veroverd', eindigde de ont moeting in een gelijk spel,, 2—2. Na 20 minuten ontstond' het eerste Engel- sche doelpunt uit een corner; de midvoor Lawton kopte onhoudbaar in. Drie minüten na de rust scoorde de Italiaansche rechtsbuiten den gelijkmaker. Eerst 20 minuten voor het einde kopte Piola in, daarmee Italië een 21 voor sprong gevend1. De gelijkmaker en tevens het laatste doelpunt kwam tien minuten voor het einde, toen de reohtsbinnen der gasten den Ita&aanschen doelman met een scherp sdhot het nakijken gaf. Uitaoodigingen aan S. Z. C.-ers D© S. Z. Cl-er Cor van Luik is na (le jeugdwedstrijden te Haarlem uitgenoodigd deel te nemen aan de training van water- polospelers voor het Nederlandscb zevental. Dolf van der Kuyl (S.Z.CI) heeft een uit- noodiging ontvangen met Pinksteren in Parijs uit te komen in wedstrijden op de 200 M. en 400 M. borstcrawf, o.m. tegen Jean Tains. te onvermijdelijker is het, dat je moet kijken," gins Chitterwick na" wat moedi ger door. „De man heeft -mij woedend aar gekeken. Is het dan zoo gek als ik er nu uit opmaak, dat hij juist heel graag wilde, dat ik hem zou blijven op nemen. en dat hij in den spiegel oplette of ik het wel deed, en dat ik dan ook moest zien, hoe zijn hand een oogen blikje boven het kopje van juffrouw Sin clair was." Chitterwick haalde eens diep adem en zag tamelijk opgewonden den kring rond. „Lieve hemel,bracht Mouse uit. Judith daarentegen scheen niet zoo erg overtuigd. „'Och, mijnheer Chitterwick, ik vind wel, dat dit een beetje ver gezocht is." „Ik was er al bang voor, dat u dat zoudt denken," zuhette Chitterwick. Tk vind van niet," verdedigde Mouse hem. „Maar ik kan nog niet inzien, waar dat op af gaat. Waarom zou die kerel zoo graag willen hebben, dat u Zag hoe hij het vergit in de koffie deed?" „Omdat hij het heelemaal niet deed," gaf Chitterwick kalm ten aaiwoord. „Om- aal hij juffrouw Sinclair op een heel andere manier vergiftigd heeft. Omdat hij, als bij inderdaad verdacht werd, de mo gelijkheid wilde hebben, om zich vrij te pieften, zoodat de oorzaak van den moord wel nooit ontdekt zon worden." „Bedoelt ti, dat hij zich vrij kon plei ten door te wijzen op de reactie van blauwzuur en daarna te bewijzen dat de dood van juffrouw Sinclair, niet dooreen dosis blanwzuur, die hij in haar koffie gedaan"zoa hebben, veroorzaaktJkon zijn?" (TPordf vervolgd). \ur tiet Eük«Ucü van ANTHONY BERKELEY 0- 3- 2—2 0-2

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6