Verslag van den Gemeenteraad De amateur detective Sluiting kapperszaken OP ELKË BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN Sport Boksen Om het kampioenschap van Nederland Cricket N.C.B. i, '&-1 Vergadering van Vrijdag 5 Mei 1039. Voorzitter: de burgemeester, mr, dr. P. L. J. van Haaien. III. Voorstel om voor de ia deze gemeente gevestigde kapperszaken do verplichte Dinsdagmiddagsluiting in te voeren en om ia verband hiermede te besluiten tot wij ziging van de verordening op de winkel sluiting in de gemeente Schiedam. Ordening. De heer Van Dorp (r.k.) merkt op, dat de Nederlandsche Kappersbond, aldee- ling Schiedam het verzoek heeft gedaan te bepalen, dat de kapperszaken op Dins dagmiddag gesloten zullen zijn, omdat de betrokken kappers dat noodzakelijk achten. Zij hebben de handen in elkaar geslagen in verband met den arbeid en het werk tijdenbesluit. Waar bednjfsgenooteu elkaar vinden, zooals in dit geval en men komt tot ordening, juicht spr. dat toe. Van de SO kappers zijn 60 voor en 20 tegen een sluiting op Dinsdagmiddag. Het zal altijd wel zoo blijven, dat er vóór- en tegenstemmers zijn. In de naaste toekomst zullen van de kappers, die nu tegenstanders zijn wel overgaan naar het kamp der voorstanders en omgekeerd zul len ook wel voorstanders van thans straks tot de tegenstanders gerekend moeten worden. De georganiseerde middenstand. Gisteravond te elfder ure' is nog een adres ingekomen van de Algemeene Middenstandsvereeniging „Schiedam", waar in bezwaren tegen de voorgestelde rege ling worden gemaakt. Hebben B. en W. de beide andere middenstandsveieeiiigin- gen: de R.K. en de Christelijk, over deze zaak geraadpleegd? Spr. had gaame het oordeel van den georganiseerd-en midden stand over dit voorstel gehoord. Spr. juicht het dus toe, dat de kappers elkaar gevonden hebben en wil voorts gaar ne weten, of de georganiseerde midden stand is geraadpleegd. Het adres van de Algemeene Middenstandsvereeniging. De heer Kedde (comm.) verklaart zich voorstander van het voorstel van B. en "VY. Uit de door het college meegedeelde cijfers blijkt, dat er geen sprake is, dat een kleine meerderheid een sterke minder heid haar wil opdringt. Het grootste deel der kappers wcn-cht een regeling als wordt voorgesteld en er is geen reden om een dergelijk verzoek niet in te willigen. In het adres van de Algemeene Midden- standsvereeniging wordt gezegd, dat het verzoek om te komen tot een sluiting cp Dinsdagmiddag gedaan is in hoofdzaak uit naam van de kleine zaken. B. en W. heb ben reeds aangetoond', dat dit niet juist is. Ook groote zaken zijn voor een slui ting op Dinsdagmiddag. Spr. kan zich voorstellen, dat vooral in dezen tijd', waarin de middenstanders Êet moeilijk hebben, sommigen van hen angst hebben voor ordening, waardoor voor hen vermindering van inkomsten zou kunnen voortvloeien. Maar bij het aanvaarden van deze regeling moeten alle kapperszaken op Dinsdagmiddag gesloten zijn, zoodat er geen vrees behoeft te bestaan voor con currentie of het wegloopen van klanten. Het argument in het adres van de Al gemeene Middenstandsvereeniging, dat door de regeling het zelf schenen zal worden bevorderd, acht spr. niet steekhoudend. Iemand, die gewend is zich te laten scheren zal we! maatregelen nemen, dat het niet noodig is zich Dinsdagsmiddags naar een kapper te hegeven. Het argument, dat liet publiek de ge legenheid moet hebben zich op elk tijdstip van den. dag te laten scheren, is ook niet nieuw meer. Iets dergelijks hebben we Mor liet liiiKelïcl: tan mtHOh'ï BEEKBIMï IV- J IC 39) „Gedeeltelijk ja. Maar als mijn ziens wijze klopt, is het nog niet alles, want hij heeft nog iets, dat wij jammer genoeg nog niet weten." „Hoe dat?" vroeg Mouse, die hem niet kon volgen. Judith was er vlugger achter. „Hoe dat? Wel, omdat dit argument ook Lynn zou vrij spreken. Dat bedoelt u toch, niet waar, mijnheer Chitterwick?" „Ja," antwoordde Chitterwick. Er was een oogenblik diepe stilte. „Mijn hemel," zei Mouse voor den twee den keer. „Ik wilde, dat ik kon gelooven," zucht te Judith. „Maar heusch Ik ben bang Wat denkt u ervan, juffrouw Chitter wick?" „Als Ambrose denkt, dat er een of ander bewijs is, moet hij het maar aantoonen," zei juffrouw Chitterwick onverschillig. „Dat hond ik nu juist voor een bijna oamogelpe taak," jammerde haar neef. Joditb keek hem aandachtig aan. „Wilt B de politie uw idee meededen „Ik hen bang, dat zij het daar te fan- ook gehoord bij de actie tegen de winkel sluiting. Men betoogde, dat het publiek altijd en vooral ook laat op den avond zou moeten kunnen koopen. Da practijk heeft echter bewezen, dat het publiek zich richt naar de bepalingen van de verorde ning. Een regeling als wordt voorgesteld zal voor de kappers geen nadeel beteeko nen. Dat zeelieden en handeldiijvenden zich op Dinsdagmiddag voortaan niet meer door een kapper zullen kunnen laten bedienen, acht spr. niet zoo'n groot bezwaar. Het verbod om te werken op Dinsdagmiddag geldt voor alle kappers in Schiedam, De argumenten, in het adres van de Algemeene Middenstandsvereeniging aan gevoerd, zijn dus alle weinig steekhou dend. Eenmaal de regeling ingevoerd, zal het publiek zich er vrij gemakkelijk bij aansluiten. Zoowel de patroon die nu de ge- heele week aan zijn zaak gebonden is als het personeel heeft alleen maar voor deel van een verplichte sluiting op Dins dagmiddag. Driemaal per week! De. heer v. d. Kraan (c.h.) meent, dat de Commissie voor de Strafverordeningen den raad voor puzzles plaatst. Spr. wil het opnemen voor de „slacht offers" van de voorgestelde regeling. De meeste mannen laten zich nJ. driemaal per week scherenDinsdags, Donderdags en Zaterdags. Het is wel een erg huishoude lijke zaak, die spr. behandelt, maar zij is toch waard even hekeken te worden. Daar om zou spr. zich er wel mee kunnen ver eenigen, als aan de Permanente Commis sie om haar advies werd verzocht en spe ciaal de vraag werd beantwoord, of het niet de voorkeur verdient do kappersza ken op Maandag- inplaats van op Dinsdag middag te sluiten. Op verzoek van de kappers. De voorzitter deelt op de vraag van den heer Van Dorp mee, dat do mid denstandsorganisaties over deze zaak niet zijn gehoord. Men was van meening, dat dit niet noodig was, als zooals in dit geval het betrof de regeling voor een bepaald bedrijf i.e. het kappersbedrijf. Spr. wil er op wijzen, dat hot geen voor stel van B. en W» of van de Commissie voor de Strafverordeningen is, maar dat het initiatief is uitgegaan van de georga niseerde kappers zelf, die om eon rege ling hebben verzocht Dat verzoek is onder de loupe genomen en aan de hand van het resultaat van een onderzoek is toen dit voorstel tot stand gekomen. De vakgeneoten waren het-eens Het hooren. van de middenstands organi saties is achterwege gebleven, omdat de betrokken vakgenooten zelf reeds <ïe 7 vak onderling hadden uitgemaakt. Ook de vraag of de sluitingsmiddag op Maandag of Dinsdag moest worden bepaald, is nagegaan. De bedrïjfsraad in het kap persbedrijf heeft gemeend te moeten ad- viseeren daarvoor den Dinsdagmiddag te kiezen. Uit de toelichting hij het voorste! Wijkt, dat het geworden is ihet afwegen van twee meeningen. Maar voor bet voorstel is bij de kappers een overweldigende meerder heid; bijna 5/6 van de kappers is vóór het voorstel. De heer Kedde heeft reeds gespt oken over het adres van de Algemeene Mid ien- standsvereeniging. Voor zoover het mogelijk was is nog nagegaan of wat in dat adres wordt be weerd, juist is. Maar het onderzoek van de gegevens gaf ten duidelijkste aan, dat er geen verandering in het voorstel aan den raad moest worden gebracht. Als het overgroote deel van alle kappers voor het voorstel zou zijn, maar b.v. een meerderheid m het centrum der stad er tastisch zullen vinden," zei Chitterwick. „Ik denk ook, dat het nutteloos zal zjn.' zei Judith beslist. „En nog erger dan dat. Zij zijn er immers van owrtuigd, dat Lynn schuldig is. Zonder overtuigende bewijzen zal onze overweging niet veel bij hen uitrichten. Als er iets i=, dat voor Lynn van waarde kan zijn, wil ik niet. dat het in den doofpot wordt ge stopt, eïi ik heb gehoord, dat de politie volkomen scrupuleus te werk gaat, als je je op de jury wilt verlaten." „Ach kom," wierp Chitterwick tegen, „ik kan mij niet indenken, dat ze zoo iets zouden doen." Judith zag er niet erg overtuigd uit. „Ik heb gehoord, dat zrj tot alles in staat zijn, als het er op aankomt," hield zij hardnekkig vol. „Is het eigenlijk niet aan je advocaten, om te beslissen, of de theorie aan de po litie moet worden voorgelegd of niet?" gaf Mouse in overweging^ „Neen, dat is mijn zaak," zei Judith be slist. Zij zag er uit, alsof zij zich de volle verantwoording bewust was. „Ja, misschien heb je gelijk," stemde Mouse direct toe. Judith ging zonder aarzelen verder. „En ik zeg neen. Ik ken de advocaten. Zij zouden nauwelijks naar ons luisteren. Alles wat er gebeuren moet, zullen wij zelf doen. Vindt u ook niet, mijnheer Chit terwick?" „Goed," zei Chitterwick. Even was er een onaangename stille. Judith maakte hieraan een einde, ter wijl ze op erg zakelijke toon sprak, net tegen, dan zou er misschien aanleiding zijn geweest om op het voorstel terug ie komen. Maar de cijfers zijn nagegaan en daarbjj is het volgende gebleken: Van de 64 kappers hebben 59 het ver- zode om op Dinsdagmiddag te sluiten, on dersteund. Van de oorspronkelijke tegen standers waren tenslotte nog 14 overgeble ven. Een aantal '-an de 84 Lappers stond onverschillig tegenover het voorstel, doch slechts 14 verklaarden zidh er tegen, zoo dat dus bijna 5/6 voor het voorstel was. Uit de cijfers, die spr. voor zich heeft, Wijkt dat ook relatief de meerderheid aan wezig is; zoowel de meerderheid van de heeren als van de dameskappers; zoowel de meerderheid van hen, die hun zaak alleen drijven als van hen, die een groot personeel hebben, zijn voor de Dinsdag middag sluiting. "Voor- e» tegenstanders. De 59 voorstanders zijn te onderschei den in: 9 heerenkappers, die in luet centrum wonen, w.o. 1 met 2 man personeel, 5 met 1 man personeel, 3 zonder personeel. 23 heerenkappers, die niet in het cen trum wonen, w.o. 1 met 2 man personeel, 12 met 1 man personeel, 6 zonder perso neel, 4 geen opgave personeel. 6 dameskappers, die in het centrum wonen, w.o. 1 met 8 man personeel, 1 met 3 man personeel, 3 met 2 man perso neel, 1 geen opgave personeel. i 12 dameskappers, die niet in het cen trum wonen, w.o. 2 met 2 man perso neel, 8 met 1 man personeel, 1 zonder personeel, 1 geen opgave personeel. 4 dames- en heerenkappers, die in het centrum wonen w.o. 1 met 6 man per soneel, 1 met 2 man personeel, 2 met 1 man personeel. 5" dames- en heerenkappers, die niet in het centrum wonen, w.o. 1 met 3 man personeel, 2 met 2 man personeel, zonder personeel, 1 geen opgave perso neel. Een heerenkapper in het centrum zonder personeel heeft blanco gestemd. De 20 tegenstanders zijn te onderschei den in: 6 heeienkappers die in het centrum wonen, w.o. 1 met 2 man personeel, 2 met 3 man personeel, 2 zonder pervmeel, 1 geen opgave personeel. 9 heerenkappers, die niet in het cen trum wonen, w.o. 3 met 2 man personeel, 5 met 1 man personeel, 1 geen opgave personeel. 1 dameskapper, uie niet in*het centrum woont zonder peisoneei. 3 dames- en heerenkappers, die in het centrum wonen, w.o. 1 met 4 man personeel, 1 met 2 man personeel, 1 met 1 man personeel. 1 dames- en heerenkapper, die niet in het centrum woont zonder personeel. Als in het centrum gelegen zijn aange merkt de zaken in de volgende straten: de Rotterdamsche dijk, Broersvert, Passage, Broersveld, Hoogstraat, Lange Haven, Dam, Groote Markt, Lange Kerkstraat, Singel, Gerrit Verbooristraat en Oranjestraa1. Steeds een meerderheid. Telkens is er dus hij de verschillende groepen een zeer overwegende meerderheid te constateeren vóór een sluiting op Dins dagmiddag. 1 Over de geheele linie is er een over- alsof ze hierdoor wilde laten uitkomen, dat nu na die fantasieën en Utopieën eens daden moesten volgen. „Ik heb mijn man de dingen gevraagd, die u weten wnrie mijnheer C i. "rwick. Ik wil u even vertellen, wat hy daarop te zeggen had. Ik heb alles genoteerd." Zij zocht in haar tasehje, en haalde er een tamelijk ver kreukeld stukje papier uit, dat zij even inzag. „Hij heeft er geen idee "van, waar om Piccadilly Palace' als punt van samen komst werd uitgezocht. Het voorstel ging nir-l van hem uit. Hij vond het zelf ook •vreemd, toen juffrouw Sinclair die af spraak met hem maakte. „Zoo," zei Chitterwick, kruiste zijn bee- imn en zag op tafel. „Het is mogelijk, dat ik totaal op den verkeerden weg-ben, maar ik kan het niet helpen, mijn gevoel zegt het mij, dat de keus van Piccadilly voor ons van groot belang zijn moet. Kijk eens, het is wer kelijk geen plaats om uit te zoeken en zeker niet voor juffrouw Sinclair, vindt u we! „U bedoelt, dat iemand haar moet heb ben beïnvloed?" vroeg Mouse. „Het heeft er veel van weg, maar wie?" Daar niemand er een antwoord op wist, ging Judith verder met het volgende punt. „Lynn heeft het fleschje, waar het blauw zuur in is geweest, moeten bekijken en hééft hel natuurlijk niet berkend. fk vroeg hem, zooals u mij had opgedragen, of hij wel eens zoo'n fleschje in handen had gehad. Hij i meende in onze badkamer in Queen Annes Gate, toen er mondwater in was. Ik ben daarom direct naar Queen groote meerderheid; uit welk oogpunt men de aangelegenheid ook bekijkt en hoe men de kapperszaken ook groepeert, steeds is er een meerderheid voor de verplichte slui ting op een middag. Men zal echter nooit algemeene eenstemmigheid' kunnen ver wachten. Zoowel hij de patroons als l»j het per soneel; zoowel hij de zaken in het centrum als in de buitenwijken, zoowel hij de da- mes- als heerenkappers, steeds is er een meerderheid aanwezig voor dit voorstel, DaaTom handhaven B. en W. hun voorstel De argumenten in het adres van de Alge meene Middenstandsvereeniging zijn zoo vaag zij betreffen o.a. zelfscheren en de mogelijkheid zich op elk tijdstip door een kapper te laten behandelen dat die moei lijk kunnen optomen tegen de argumen ten, die zijn aangevoerd om de sluiting op Dinsdagmiddag af te kondigen. Er is geen aanleiding toe om nog weer een onderzoek in te gaan stellen. Winkels in kapperszaken. De heer De Bruin (Jib.) merkt op, dat aan vele kapperszaken een wintel is ver bonden, b.v. voor den verkoop van sigaren en sigaretten of van parfum. Moeten die winkels nu ook op Dinsdagmiddag sluiten? De voorz itte r: Neen! De heer De Brui n (Jib.)Maar dan komen klanten toch via den sigaren- of parfumeriewinkel in de kapsalon en kun nen zich laten sdheren. De heer Ho o g e n d a m (a,r.)De veron derstelling, dat dit gebeuren zou is geen complimentje voor de kappersl De voorzitter: Er zal toezicht wor den uitgeoefend op de naleving van de voorschriften. Delheer De Bruin (lib.); Dat zal niet altijd gemakkelijk zijn. Wintel en kapsalon loopen soms in elkaar of zijn slechts door een tusschendeur van elkaar gescheiden. De voorzitter verwacht, flat de con trole wel voldoende scherj) zal zijn, om ontduiking vr-i de bepaling tegen te gaan. Standsorganjsatie of vakgroep. De heer v ia Doip (r.k zegt, d'at het in zijn iijn als warm voorstander van ordening ligt, als hij het voorstel toejuicht. Maar heeft de overheid niet liever in gevallen als deze te doen met standsorganisaties in plaats van met een vakgroep? Als B. en W. echter geen bezwaren hebben tegen het zeilen op het compas van een vakgroep, heeft spr. dat ook niet. De v o o r z i t te i' meent, dat er geen aanleiding was de middenstandsvereenigin gen te raadplegen. Overwegende bezwaren tegen het voorstel waren er immers niet en de tegenstanders vormden slechts een klei ne mindeiheid. De heer Van Dorp (r.k.) zou het toch in 't algemeen beter vinden, als B. en W. zich in dergelijke gevallen in verbinding stelden met de standsoTganisatie. De heer ir. Houtman (lib.).* B. en W. staan hier heelemaal huiten 1 De voorzitter: Inderdaad. Het voor stel is niet van B. en W. uitgegaan, maar van de Commissie voor de Strafverorde ningen. De heer v. d. Kra an (c lu): De voorzit ter heeft gezegd, dat biet personeel gebaat zou zijn bij deze regeling. Maar dat heeft nu leeds een vrijen middag. De voorzitter geeft toe, dat voor het personeel deze regeling niet van zoo bizonder groot belang is. Maandag of Dinsdag? De heer v. d. Kraan (c.h.): De voor zitter heeft alleen gesproken over liet be lang van de kappers hg deze regeling, maar niet over de wenschen van het publiek. In 135 gemeenten van Nederland is een regeling getroffen, waarhij voor het kap- piersbedrijf een verplichte sluiting geldt van een halven dag. Maar dat in 85 ge meenten de Maandag- **n slechts in 35 ge meenten de Dinsdagmiddag. Daarom geeft spr. in overweging aan B'. en W. of aan de Commissie voor Ide Strafverordeningen nog eens te bekijken, of hier ter stede de sluiting wel op Dinsdag middag moet worden bepaald en of het geen voorkeur verdient daarvooi den Maan dagmiddag te kiezen. De voorzitter: Dat is bekeken met de a«deeling van den Ned. Kappersbond. Al\. men nu een enquête zou gaan in stellen hij het mannelijk deel onzer bur gerij aan welken middag zij de voo h ui geeft voor sluiting van de kapperszaken, zouden we toch wel wat te ver afdwalen. In de Commissie voor de Stiafierorue ningetn zijn verschillende tijdstippen der sluiting overwogen. Als de belangheWrn- den de kappers met ovenve'digeitee meerderheid zich verklaren voor s'uili ig op Dinsdagmiddag, is er geen reden om mi nog eens weer een uitspraak te gaan uit lokken of men liever de sluiting op Maan dagmiddag of op een morgen heef!. De groote meerderheid heeft zich reeds uitge sproken voor den Dinsdagmiddag In Den Haag heeft men ock de - uiting van alle kapperszaken op een middag n hier hebben we liet aan de afuee'ing overgelaten te bepalen aan welken middag of morgen men de voorkeur geeft. Daarom is nu geen afzonderlijk, onderzoek uwer noodig. De heer ï-r. Houtman (lib) vraagt stemming over het voorstel van de Commis sie voor de Strafverordeningen. De heer Ooilé (comm.); Daar zit toch niets achter? (Vroolijkllieid). Met voorstel wordt aangenomen met 23 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Kedde, P. A. v d. Berg, Collé, Van Duinhoven, Wieken- kamp, Etman, Bijloo, Van Pelt, Hoogendam, A. Hoek, De Leede, mr. Nolet, Van Dorp, Scheurkogel, Smit, Van Litllg mr. Kavelaars, J. N. Hoek, Weergang, Blazer, mr. Van Velzen, Slavenburg, Dinkelaar, v. d. Kraan, Brand en Janse. Tegen de heerep ir. Houtman en De Bruin. Afwezig waren mevr. Benthemde Wilde en d'e heeren Bergman en Th. J. L. v. d. Berg. De heer ir. Houtman (lib.): Diat an deren transigeeren met hun principe, moe ten z,i] weten. Wij doen het niet! Wordt vervolgd). Annes Gate gegaan om te zien of het er nog was Het was er nog, bovendien was het veel grooter dan het andere." „Ik kan die vingerafdrukken maar niet verklaren," moest Chitterwick bekennen. „K* nnen vingerafdrukken niet ver- valscht worden?" vroeg Mouse. „Hm" "deed Chitterwick. „Ik geloof, dat z.ooiets alleen maar in detective romans voorkomt." „Ik weet, dat dit een heel gewichtig punt is, dus ging ik er nog verder op door," zei Judith toonloos. „Het fleschje is heel doodgewoon, dus z.ei ik hem, dat hij er nog "meer in zijn handen gehad moe- hebben, maar de eenige mogelijkheid, d e hij opperde, was, dat hij er zoo een o Earsbaze gezien had, waar zijn tante oog druppels in had staan, maar hij wist niet zeker of dat wel hetzelfde was. En zelfs als dit wel zoo was, zie ik nog niet, hoe dat ons zou kunnen helpen." „Nu, misschien heeft hij dat opgepakt," meende Chitterwick. „Ja, dat kunnen wjj wel haast met zekerheid aannemen. Hij heeft het misschien eens voor juffrouw Sinclair gehaald. Op die manier zouden zrjn vingerafdrukken te verklaren zijn." „Maar dat zou Lynn niet veel helpen, tenzij wij konden bewijzen, dat het een derde in handen gevallen is. En ik kan mij zoo indenken," zei Judith met een onueugend lachje, „dat juffrouw Goole niet erg behulpzaam zou zijn, als wij weer eens bij naar aankwamen om te vragen of soms den laatsteu tijd het fleschje, waarin juffrouw Sinclair -haar oogdrup- De eindresultaten. Gisteravond zijn in Krasnapolsky te Am sterdam wedstrijden om het kampioenschap van Nederland in de acht verschil lende gewichten voortgezet. Onder de talrijke belangstellenden, die dezen voor de Nederiandsche amateur bokssport zoo belangrijken avond bijwoon den, bevonden zich oa de consuls-ge neraal van België, Luxemburg, Polen en Letland. Het landskampioenschap behaalden vlieggewicht: Huynen (Den Haag), bantam- gewicht: Nieuwenburg (Den Haag), ve dergewicht: Dekkers (Rotterdam), lichtge wicht: De Vries (Amsterdam), welterge- wicht* Bril (Amsterdam), middemgewioht: De Pauw (Den Haag), half zwaargewicht: Ouentemeyer (Enschede), zwaargewicht: Muller (Groningen). Derde klas programma 18 Mei. In het r-rogramma der derde klas ver- eoniginger/ voor Hemelvaartsdag (18 Mei) Jijn o.a. opgenomen: Derde klasse B 'vCC—VUC (Voorbuig). Excelsior 3—HCC 6 (Schiedam). Derde klasse C: Leonïdas VCC 2 (Rotterdam). ASV 2Leonidas (Schiedam). pels bewaarde, op een geheimzinnige ma nier verdwenen is." „Maar toch," hield Chitterwick manhaf tig vol, „als zij ons zou kunnen zegg-n, in wiens handen het terecht gekomen is, zouden wij direct de identiteit van den moordenaar kunnen vaststellen. In ieder geval mogen wij 'dit punt onder geen )>e- ding verwaarloozen." Judith zuchtte. „Ach, zulke onbenullig heden. Vooruit, we gaan verder. Lynn kaa verder niets aan de reeds eerder gegeven beschrijving van de stem van dien man aan de telefoon^ toevoegen Een overdreven Oxford-accent, is alles wat hem is opgevallen." „Kwam hem dat indertijd al vreemd voor?" „Nu alleen maai, dat Eceles het nog steeds niet afgeleerd had. Hrj heeft be slist geen argwaan gehad. Nu punt vier. Hij kan aan zijn rekening en verantwoor- üvng over den tijd, dien hij in Piccadilly was, niets toevoegen en hij kan ook niet zeggen hoe men de juistheid van zijn al'bi zou kunnen aantoonen." „Hm, maar verder is mij nog iets in de gedachte gekomen," merkte Ohittenvick bescheiden op. „Ik dacht, dat we dan m ieder geval toch de negatieve toedracht konden vaststellen, omdat wij er niet in slagen, iets positiefs te bewijzen. U... u wilt toch, dat de waarheid komt vast te staan, niet waar? Eenvoudig de naakte waarheid, hoe die er dan ook uit zal zien (Wordt vervolgd)'. l

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6