Ytrslstg van den Gemeenteraad Radioprogramma's Klein kind vermoord Wijziging strafverordening SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Gemengd Nieuws Vat spiritus uit eikaar gesprongen Het drama in de Bloemstraat Petroleumtoestel ontplofte Vergadering van Vrijdag 5 Mei 1939. Voorzitter: de burgemeester, mr- RL. J. van Haaren. V. Voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen tot wijziging van de Verordening ter handhaving van de open bare orde en op de openbare reinheid' en gezondheid1 te Schiedam. De voorzitter wijst er op, dat het ^orstel verschillende kwesties regelt Antenne-draden en postduiven. Art. 1 heeft betrekking op maatregelen ter bescherming van postduiven tegen ver wond igen door antenne-draden. De heer v. d. Kraan (cJh.) wijst er op, dat volgens het ontwerp-hesluit eigenaax3 en gebruikers van panden moeten goedvin den dat aan antennes hoven die pianden kurken worden aangebracht B. en W. geven volgens het ontwerp-hesluit geen bevel tot het aanbrengen d'or kuiken, dan nadat de door of vanwege de gemeente te maken onkosten zijn vergoed. Maar door wie moeten die onkosten ver goed worden: door de duivenhouders of door de eigenaars, eventueel gebruikers der panden? De voorzitter: De kosten zijn voor rekening van hem, die om de voorziening vragen. Het zal meestal een aangelegenheid1 zijn tusschen buren*. Eerst dient geprobeerd te worden of door ovedeg tot het ge- wenschte resultaat gekomen kan worden Is dat niet mogelijk, en blijkt hei treffen van een voorziening toch gewensdht, d'asi kan op verzoek van den helan gheWbende tot het aanbrengen van do kurken worden overgegaan, waarbij dan de kosten voor rekening komen van den gene in wiens be lang de maatregel is. Om te voorkomen, dat de klosten voor rekening van de gemeente komen, is de be paling gemaakt, dat eerst de door of van wege de gemeente te maken onkosten moe ten zijn vergoed. Teneinde twijfel uit te sluiten over de vraag, wie betalen moet, is het derde lid' •opgenomen in dit artikel. Wie belang heeft hij het treffen van oen maatregel, moet ook de kosten voor zijn Tekening nemen. De. heer v. d. Kraan (eik.): Blaar dat staat niet in het artikel en hei £s toch twei gewenscht een dergelijke bepaling op te nemen; dan weet ieder, wie betalen moet. I Te voortvarend. De heer Dinkelaar (s.d.) adht aanlei ding aanwezig om een opmerking1 in 't alge meen te maken. Spr, prijst de activiteit van de verschil lende commissies en in het bizonder die van de Commissie voor de Strafverorde ning. Die commissie is echter te voortva rend. Als haar een verzoek of een Macht bereikt, is zij dadelijk bereid fe overwe gen of er niet een of andere verbodsbepa ling kan worden opgenomen. In de Verordening ter handhaving vaü. de openbare orde en op de openbare rein heid en gezondheid te Schiedam komen reeds 246 verbodsbepialingen voor. Als da 51, die nu worden voorgesteld, aan de verordening worden toegevoegd, wordt dat Juist 2ött verboden! Spr. hoopt niet, dat dit aanleiding zal sf$n voor de commissie om een feestmaal aan te richten. Integendeel, spr. wil waar schuwen niet te ver te gaan op dit ge bied. i Er zal wel eens een blauwe of een witte doffer tegen een antennedraad vlie gen, maar is dat reden om een algemeen verbod in te voeren i Op 6 November 1933 is een aanschrij ving van den minister aan de gemeentebe sturen verschenen inzake hiet bad1- en strandüeven. I Hier waren in verhand met die circulaire geen maatregelen nood'ig, maar de Oommis- sïe voor de Strafverordeningen is naarstig aan het werk gegaan en heeft toch nog iets gevonden. De tendeaz bij de commissie is: Laat ons maar weer een verbodsbepaling maken. Spr. beklaagt de honden I Die worden nu reeds den geheeien dag nagezeten door hun baas met een stukje papier! Et is iemand hier ter stede, die een ken nel heeft en geen makkelijk man schijnt te zijn. Maar is het nu dadelijk noodig er weer een bepaling bij te maken? Daarbij komt, dat de voorgestelde bepa ling moeilijk toegepast zal kunnen wor den. We moeten voorzichtig zijn met het steeds maar vermeerderen van dé verbods bepalingen. Omkeeren I Het zou straks misschien rationeeler zijn in een verordening vast te leggen, wat mag, dan wat niet mag! We hebben nu een verordening van 32 bladzijden met allerlei verbodsbepalingen; daarvoor zou in de plaats kunnen komen een halve bladzijde met wat nog wel mag! Spr. zou de Commissie voor de Straf verordeningen ernstig in overweging wil len geven niet na elke klacht, die gehoord wordt, dadelijk bij den raad' te komen met een nieuwe verbodsbepaling. De heer Van Duinhoven (s.d'.) wijst er op, dat in art. 3 verboden wordt zich in onwelvoegelijke kleeding op den openbaren weg te bevinden of van den openbaren weg ai zichtbaar te zijn. In dit verband' wil spr. speciaal de aandacht vestigen op de watersport. Wat verstaat men onder: onwelvoegelijke Meeding? Dal is een subjectief begrip. De voorzitter merkt op, dat de raad thans bezig is met algemecne beschouwin gen, terwijl de heer Van Duinhoven op merkingen maakt naar aanleiding van art. 3. De heer Van Duinhoven (s.d.): Als eerst algemecne beschouwingen wor den gehouden, wil ik gaarne nu van het woord afzien. De kosten van de kurken. De voorzitter zegt, dat de bezwaren door den heer v. d'. Kraan geopperd' niet zoo zeer gaan tegen bet artikel zelf; de heer v. d. Kraan zou echter willen weten, wie de kosten van de te treffen voorzie ningen zal moeten dragen, In de commissie heeft men het voor de hand liggend geacht, dat dit de houders der duiven zullen moeten zijn. Blen kan het houden van duiven een liefhebberij of een sport noemen, maar ook het de partement van defensie beschouwt het hou den van duiven van eenig belang. Als duivenhouders bepaalde wenschen uiten, zullen zij de kosten moeten dragen voor de verwezenlijking dier wenschen. Blen kan ook een geval krijgen, waarin het ken nelijk onbillijk zou zijn, dat de kosten voor rekening van een of meer duivenhouders komen. Voot het hebben van een antenne is ook een vergunning noodig en de over heid zou kunnen zeggen: Uw antenne is zóó, dat het onbillijk is een duivenliefheb- ber te laten betalen voor het treffen van de noodige voorziening. Daarom zou spr. niet in do verordening willen vastleggen, wie de kosten voor zijn rekening neemt, maar in ieder geval zal dat niet de ge meente zijn. De heer v. d. Kraan (c.h.): Blaar toch zeker ook niet de houder van de antenne!? De voorzitter: Dat is in 't alge meen niet de bedoeling, doch ex kan zich een enkel geval voordoen, waarin van den algemeenen regel moet worden afgeweken. De kosten zullen echter slechts enkele gul dens bedragen. De heer v. d. Kraan (c.h.): Niémand kan zich op deze verordening beroepen, dat hij niet de kosten voor zijn rekening behoeft te nemen. De voorzitter.: De kurken kunnen door of vanwege de gemeente worden aan gebracht, echter alleen dan, als de kosten vooruit zijn voldaan. Niet te voortvarend. Thans wil spr. nog eenige opmerkingen maken naar aanleiding van de algemeen© beschouwingen, die geleverd zijn. De heer Dinkelaar meent, dat de Com missie vooir de Strafverordeningen - wat voortvarend is. Spr. gelooft toch nie!, dat de raad' met veel voorstellen overvallen wordt door deze commissie. Niet na elke klacht wordt dadelijk maar een verbocte bepaling ontworpen. Déze voorstellen zijn het resultaat van heel wat besprekingen, inlichtingen elders ingewonnen, wenken van eeai ministerie, enz. Aan sommige der voorstellen gaat een voorgeschiedenis vooraf van 4 a 5 jaar! Aanpassen aan nieuwe om standigheden. Als men een verordening heeft, kan men niet zeggen: Nu .s het basta; nu hebben we genoeg bepalingen! Als de levensom standigheden zich wijzigen, wordt 't vaak noodzakelijk het ééne deel der burgerij tegen een ander deel te beschermen. In dit verband wil sp'r. wijzen op het ge bruik van b.v. motorrijtuigen en radiotoe stellen. Als daardoor hinder voor ande ren ontstaat, zijn bepalingen noodig om dien hinder zooveel mogelijk te beperken. De voorstellen, thans gedaan, zijn voort gekomen uit de practijk. Als houders van honden geen overwicht op hun dieren heb ben of daaraan geen zorg besteden, zijn bepalingen noodig om hinder te voorko men. Vroeger werd hier niet op rolschaatsen gereden; nu dat wel geschiedt en hinder ontstaan is, moeten bepalingen in het leven worden geroepen om dien hinder te beperken. Er wordt niet gezocht, of naar aan leiding van het een of ander een bepaling of een verbod kan worden uitgevaardigd, maar de practijk stelt haar eischen en dan zijn soms bepalingen noodig. Hoe on- pleizierig het ook is het aantal verboden uit te breideu en hoe groot ook het aan tal verbodsbepalingen in de betreffende verordening wordt, het is toch noodig de voorgestelde maatregelen te nemen! Spr. veronderstelt, dat de heer Dinke laar bij wijze van scherts het denkbeeld heeft geopperd de zaak maar om te keeren en alleen aan te geven, wat wel mag! In dat geval zouden we niet kunnen volstaan met 250 artikelen; daar zouden nog wel eenige nullen achter komen! Art. 1 wordt z.h.s. goedgekeurd. Onbehoorlijke kleeding. De voorzitter herinnert er aan, dat de heer Van Duinhoven gewezen heeft op de maatregelen om behalve het zwem men ook de watersport binnen bepaalde banen te leiden. Het is o zoo moeilijk pre cies te omschrijven, wat onbehoorlijke Mee ding is. De heer Van Duinhoven sprak van ©nwelvoegelijk, maar in de ontweïp- verordening staat: onbehoorlijk. De bepaling ontleent haar oorsprong een circulaire van bet departement van justitie. Op verschillende plaatsen in den lande kwamen excessen voor bij het baden. Dat begrip excessen wordt wel imani«n> aangevoeld. De watersport verkeert hier gelukkig in een gunstige positie, maar het is noodig een rem aan te leggen. Dat is niet onredelijk. De heer Van Duinhoven vraagt: Wat is onbehoorlijke kleeding? Niet te omschrijven begrippen. Het antwoord daarop zal door den rech ter moeten worden uitgemaakt In vele ge vallen zal het een puzzle zijn! Maar iets dergelijks doet zich voor in tientallen ge vallen. Het wetboek van strafrecht bevat verschillende uitdrukkingen als b.v. „aan- stootelijk", „redelijk vermoeden, dat iemand een zekeren leeftijd heeft", liederen of toe spraken, die „aanstootdijfe zijn voor de eerbaarheid", platen, die „de zinnelijkheid prikkelen". Wat is dat: aanstoot geven, onbehoor lijke Meeding, redelijk vermoeden, enz.? In de practijk geven die uitdrukkingen echter geen moeilijkheden, ofschoon deze niet altijd gelijk beoordeel! worden. De eene rechter is in dit opzicht wel eens wat strenger dan de ander. Blaar het is nu een maal ondoenlijk precies te omschrijven wat onbehoorlijk is. We voelen echter, wat be doeld wordt: het voorkomen van excessen. Inderdaad vormen de artikelen, waarin dergelijke uitdrukkingen voorkomen, een moeilijke categorie, maar men moet ver trouwen hebben in de rcdeTjkhieid van den rechter. Spr. meent, dat de voorgestelde bepaling reden van bestaan heeft. Zij geldt niet al leen voor Schiedam, maar is reeds in tal van plaatsen in een verordening opgeno men. Onbehoorlijk onzedelijk. De heer Van Duinhoven (s.d.) meent, dat de voorzitter door de uitdruk king te gebruiken- „De bepaling is ge wenscht om mogelijke excessen te voor komen" toegeeft, dat hier derge' ijlke ex cessen niet voorkomen. Spr. kan zich indenken, dat de minister voor Den Haag dergelijke bepalingen noodig acht, b.v. als iemand zich in badcostuum van Scheveningen naar Den Haag zou be geven en daar koffie zou gaan drinken op een terras. Spr. zou er ook bezwaar tegen hebben om op een terras met een dame in badcostuum koffie te drinken! Geroep: Huichelaar! De heer Van Duinhoven (s.d.) Maar iets anders is, als men in eenjjn ,je e mball a ge! o o d s van de firma Kraan kano in badcostuum zit! en van Kuyk, aan de Julianastraat te Men klaa toch niet met een Imogen hoed op en lekker warm gekleid" in ©on kano gaan zitten! - Spr. heeft tegen het wooixï „onbehoor lijk" geen bezwaar, als daarmee „onzede lijk" wordt bedoeld. DONDEBDAG, 25 Mei 1939. Hiiversura J, 1875 ea 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. .200—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoon. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gramofooo. 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoon. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 Gramofoon. 12.30 Or kest 2.00 Haadwerkuurtje. 3.00 Gramo foon. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoon. 5.00 Voor de jeugd. 5.30 Sextet, hierna: Ber. 6.256.55 Friesche uitzending. 7.00 Ber. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Gramo foon. 8.00 Ber. 8,15 Oigel. 9.00 Cause rie. 9.30 Koor en gramofoon. 10.00 Ber., actueel halfuur. 10.30 Gramofoon. 10.45 GvmnastieMes, 11.00 Gramofoon. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum H, 301,5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoon. (Ca. 815 Ber.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orgel. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Orkest. 12.15 Ber. 12.17 Gramofoon. 12.30 Orkest. 100 Gramofoon. 1.15 Palladians 200 Cause rie. 2.40 Zang en piano. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Ber. en gramofoon. 4.00 Voor zieken en tfiuisziftenden. 4.30 Viool en piano. 5.00 Voor de jeugd. 5.25 Gelukwenschen. 5 30 Orkest. 6.28 Ber. 6.30 Spotrpraatje. 7.00 Trio. 7.35 Causerie. 8.00 Ber. 8.25 Orkest en so list. 9.20 Reportage. 9.50 Revue. 10.30 Vaudeville-orkest en solisten, li.00 Ber. en dansmuziek. 11.351200 Ensemble. Droitv ich, 1500 M. 11.4011.45 Gramofoon. 12.20 Orkest en soliste. 1.20 Orgel. 1.502.20 Zang. 3.35 Orkest en soliste. 5.20 Kwintet 5.50 Gramofoon. 7.00 Piano. 7.20 Or kest en solisten. 8.20 Gevarieerd pro gramma. 11.05 Bansband. 11.50 Gramo foon. Radio Paris, 1648 BL 12.35 Zang. 1.25 Orkest. 2.35 en 3.35 Zang. 3.50 Piano. 4.35 Cello. 4.50 Piano. 5.25 Kamermuziek. 7,20 Orkest. 8.50 Or kest en solist. 1120—11.35 Gramofoon. Keeks, 456 M. 6.50 Gramofoon, 7.30 Orkest 8.50 Datis- orkest 10.2010.50 Volksliederen. 12 20 Orkest 1.35 Gramofoon. 2.303.30 Po pulair concert 4.20 Orkest. 6 50 Gitaar. 7.35 Orkest en solist. 11.15 Populair concert 3.20 Orkest en soiisten Rrusael, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20—2.20, 5.20 en G.50 Gra mofoon. 7.35 Reportage. 8 20 Orkest en solisten. 9.20 Orkest 10.30—11.20 Gra mofoon. 484 M.12.20 Gramofoon. 12 50 Or kest 1.502.20 Gramofoon. Tu«silien 2.20 en 5.20 Reportage. 5 20, G 35 en 7.35 Gramofoon. 8.20 Orkest 10 00— 11.20 Kwartet. Den tschlan dseudar, 1571 M. 9.05 Orkest en solist. 10.50 Trio 11 20 Orkest en soliste. 12.1012 20 Ginino foon. Donderdag 25 Blei. Prog-amma 3. Keulen 8. Radio P. T. T. Nord iG 50 D. versen of gram. 11.20. Radio P. 1. T Nord 1150. Brussel (Ned.) 12 35 Keuten 2.20. London Regional 3.20. Keulen 25 Brussel (Ned.) 5.20. Radio 1' T Be" i of div. 6.05. London Regioua' 6 20 H u-- sel (Ned1.) 7 20. Keulen 7.35 Do ei-eu 8.35. Radio Parijs 8 50. Pauze 10 55 Keulen 10.55. Programma 4. Brussel (Ned.) 8. Radio Parijs 9 20 R do P. T. T. Nord 9.30. London Reijietnl 10.35. Droitwicb 120 London Rock nt! 2 20. Diversen of gram. 3.20 Droitvurti 3.35. Loudon Regional 505 Dioitnich 5.20. Brussel (Fr.) G 40 Droitwirir 7 London Regional 8. Droilwicli 8 29 Programma 5. 1 Luxemburg 8.2011.05. Diversen 11 05 —12.30. Brussel (Fr.) 12.20-12 50. Luxemburg 2.353.20. Luxemlu sj of div. 3.203.35. Luxemburg 3 33 —5.50. Brussel (Ned.) of div. 6.05G.20 Brussel (Ned.) 6.206.50. G ramo foon plat ene on eer t 78. Diversen 88.20. Brussel 8 20 8.35. Brussel (Ned.) of div. S.35— 8.50. Brussel (Ned.) 8 509 05. Radio Paris of div, 10.10—10.30. Brussel (Ned 10.30—11.20. Diversen 11 20—12 Een liefdesdrama als ach ter grond? Naar wij nog nader omtrent het drama Werkverschaffing voor kanton rechter. We hebben tb,ans reeds verscheidene ver ordeningen, ook met betrekking tot de watersport, waarbij het van de interpretatie of appreciatie van een agent van politie afhangt, of men verbaliseert! wondt! Wij zitten hier todh niet om de rechterlijke macht aan werk te 3«e!pen! De kanton rechter Eeeft all werk genoeg! Wat is onbehoorlijk en wat is onwel voeglijk? Kan de voorzitter dat precies aangeven? Wij weten loet niet. Op een avond van de bon ton van Schiedam ziet men soms dames gekleed, op een wijze, die spr. onbehoorlijk vindt. Anderen vinden dat niet onbehoorlijk:1 maar modem! Wat mag en wat mag niet? In een verkeerde sfeer. De heer Kedde (comm.), ondersclixijft de bezwaren van den heer Van Duinhoven, Wat onbehoorlijk is moet afgeleid worden uit de omstandigheden, waarin men ver keert. Als iemand' b.v. in een badcostuum over de Hoogstraat loopt, zal men dat on behoorlijk vinden, maai loopt iemand met datzelfde costuum aan het strand' of in een zweminrichting, dan is dat niet onbehoor lijk! Zooals nu het voorstel luidt, zal het straks strafbaar zijn zich in badcostuum in een kano te bevinden, als dit b.v. van den Maaskant af te zien is. Dergelijke be palingen zijn verkeerd. Blen moet het volk in gezonden zin opvoeden, maar niet op de wijze als door middel van dit artikeT geschiedt, dat de dingen in een andtere sfeer brengt. Nu wonden puzzles opgewor pen die door den éénen rechter ajnders zullen worden opgelost dan door diens col lega. i Omdat dit artikel niet meewerkt aan een gezonde volksopvoeding, zal de com munistische fractie daar tegen stemmen, even als tegen art 2. NIrt ever praten! De heer Van Dorp (irk.), is van meening, dat hét voorstel ongewijzigd moet worden aanvaard. Wat is behoorlijk of onbehoorlijk? Als men daarover praat, laat men er zich reeds over uit! Dit Jeeft bij dn menschen en moet worden tegengegaan. Het ééne badpak is anders dan het andere! Laat men daar niet over gaan praten. Men weet zelf wel, wat behoorlijk is en wat niet! (Wordt vervolgd). Gevaarlijke brand. Man in vlammen. Gistermiddag tegen twaalf uur beeft zich' in de Bloemstraat, te Amsterdam, waarhij een man zijn vrouw ernstige verwondde en daarna zichzelf in de pols sneed, ver nemen, trof de politie hij Iiaar komst een Veen end aal, een ontploffing voorgedaan. De 40-jarige gehuwde Chr. Schoeman was alleen in de groote loods, die aohter de grossierden) gelogen is, bezig met het vellen van flesuchen met spiritus. Juist had hij een groot vat van 500 liter inhoud aangeslagen, toen plotseling, door lot nog toe onopgehelderde oorzaak, met een dof fen knal het rat spiritus uit elkander sprong. Stukken hout on flesschen vlogen in het rond, terwijl groote gaten in het dak werden geslagen. Schoeman werd legen den grond geworpen en zijn kleeren vatten vlam. Hij rende naar buiten, waar spoe dig hulp aanwezig was en men de vlam men doofde. Biet ernstige brandwonden overdekt, werd hij naar een der plaatse lijke doktoren overgebracht, waar spoedig meer assistentie aanwezig was. Hij zal vermoedelijk naar een ziekenhuis moeten worden overgebracht. Zijn toestand is, naar omstandigheden, betrekkelijk goed. Intusschen had het vuur zich snel uil gebreid en gezien den brandbaren voor raad, stond de rechterhelft van de 20 meter lange schuur spoedig in lichterlaaie. De vrijwillige brandweer uit Veenendaal kwam spoedig op het terrein van flea brand. Eerst met één, later met twee stralen van de motorspuit, werd het vuur bestreden en binnen een half uur was men den brand moester. De helft van de uit hout opgetrokken loods brandde geheel uit en veel emballagemateriaal is verloren Verzekerinz dekt de schade. Vader drukte het hoofd van de baby hardhandig In het kussen. De politie van het bureau Sladliouders- Made te Amsterdam, heeft gisteren Maar- hejd weten te bregen in een drama, dat zich Vrijdagavond jj. heeft voltrokken. Een één-en-twintig-jarige man heeft zijn 15 maanden oude zoontje, omdat het in rijn bedje aanhoudend lag te huilen, met bet hoofdje op zoo liaidhandige Wijze in het kussen gedrukt, dat het knaapje spoedig daarop is overleden. Aanvankelijk dacht men aan een onge luk, doch het politieonderzoek wees uit, dat van een ongeluk geen spraV kon zijn. De vader en moeder pas 18 jaar oud, werden geamsteerd en op het bureau in gesloten. Gistermiddag heeft de vader een volledige bekentenis afgelegd. IDj was Vrijdagavond uit den militairen dienst met verlof thuisgekomen en had het kind alleen aangetroffen. Het lag te huilen en het geschrei maakte den vader zoo boe», dat hjj het kindje met het hoofd in het kussen heeft gedrukt tot het geen teeken van leven meer gaf. Aan zijn vrouw vertelde hij niets van het gebeurde. Pas later heeft hij haar ingelicht. Kg is ingesloten en zal wegens mis handeling, den dood ten gevolg© hebbende, voor den officier van justitie worden ge leid. waar bloedbad in do vouing van het echtpaar op de derde verdieping aan. De vrouw lag op den grond en had zeer veel Moed verloren. Do man zat op een stoel. Beiden verkeerden in overspannen toestand. Do echtgenoot, een dertig-jarige weridooze, veridaarde, tegenover de politie zich niets meer te herjnneren van hetgeen hij gedaan had. Hij haul zich opgewonden over Biet feit, dat Zijn vrouw met een ander omgang had. Zijn vrouw, die 28 jaar oud is, ontkende dit echter. Zij verklaarde, dat haar man, toen zij nog met liem samen woonde, haar reeds meermalen naar liet leven had gestaan. Daarom had zij do beide kinderen naar hlaar moeder gebracht. Zelf woonde zij bij baar zuster ^in de Utreclitschedwamtraat. Toen zij gistermid dag met haar echtgenoot naar hun woning ging, vermoedde zij reeds, dat zijn ver zoeningspoging een voorwendsel was om het hisar opnieuw lastig te makten. Hoewel de toestand van de vrouw vel ernstig is, verkeert zij niet in levensge vaar. De dader zal nog eenige dagen in het binnengasthuis ter verpleging moeten verblijven. t Het gebeurde heeft natuurlijk in de dyilc bevolkte buurt veel opschudding verwekt. Man geraakte in brand. Gisterochtend wilde de slager Voorhof, te Putten (Gld.) een petroleumtoestel, dat hij juist had gevuld, aansteken, toen het ontplofte en in brand geraakte. De slager wilde het brandende toestel naar buiten werpen, doch geraakte hierbij zelf in brand'. Luide om hulp roepend', liep hij den weg op, waar toeschietende buten zijn kloeten met zand doofden. De man had. intusschen. over driekwart van het lichaam brand wonden opgeioopen. Per ziekenauto werd! hij naar het ziekenhuis Salem overge bracht, waar hij werd opgenomen. Mea vreest voor zijn leven. Ernstige aanrijding. In de Oei oven straat te Brunssum, wilde gistermiddag het zestienjarige meisje van B. een versperring van betonnen buizen passeeren, toen een groote vrachtwagen uit de tegenovergestelde richting naderde. Een aanrijding was niet te vermijden. De wiel» rjjdster werd door de auto gegrepen. Zwaar gewond werd zij een nabij gelegen woning binnen gedragen en spoedig was geeste lijke en geneeskundige hulp ter plaatse. Met een zware hoofdwonde, een gebroken arm en een gebroken been is het meisje in zorgwekkender! toesland naar h-t zie kenhuis te Heerlen verve-.!

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 7