EERSTE BLAD Maandag 12 Juni 1939 De teugels niet te strak De strijd in China Italië 92ste Jaargang. 22193 Tel. No. 69300 (3 lijnen). BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 69300 (3 lijnen). Postrekening No. 53IL BUITENLAND Van de dreigende maatregelen te Kladno is geen enkele uitgevoerd. Is men de dader van den moord op het spoor? Het onderzoek der Duitsche autoriteiten naar den moord1 op den Duitschen politie man, heeft weinig resultaat opgeleverd. Evenwei heeft de Diuitsche politie 150 per sonen gearresteerd, waaronder een plaat selijke redacteur van de „Geske Slovo",, het orgaan der oude partij van Benesj, aismede verscheidene advocaten, artsen en financiers. Voorts heeft de politie een huiszoeking gedaan hij het secretariaat van de nationale solidariteit te Kladno. De bevolking zag Zaterdag met bezorgd heid den gestelden termijn voor de op sporing der moordenaars voorbijgaan. Som mige winkels waren gesloten. De straten verlaten. De bewoners vermijdden de plek van den misdaad, waar een enorm bloem stuk is geplaatst, dat geflankeerd wordt door twee soldaten. Op straat hebben zich eenige incidenten voorgedaan. De soldaten noodzaakten de voorbijgangers hun. hoed af te nemen. 's Nachts kon men schoten hooren: er wem nj. geschoten op open ramen. De Duitsche chef van het district Kladno, heeft bepaald, dat de boete van 500.000 kronen, welkte aan de stad! is opgelegd, eenerzijds voor 80 pro- Cent door de Joden en anderzijds voor 20 procent door de aanhangers van Benesj betaald moet worden. Op aanwijzing van de moordenaars werd een belooning van 150.000 kronen De „oberlandsrat" van het district Klad no heeft tot de commissie, welke door de nationale solidariteit naar de stad gezon den is verklaart diat de bevolking zich geen rekenschap geeft van den ernst der situatie. Arbeiders zouden. Tsjechische lied jes gezongen hebben in de cttfé's. De oberlandsrat heeft daarop do sluiting van alle café's in Kladno gelast, en den ver koop van sterkten drank verboden. Geen verdere maatregelen in Kladno. Tengevolge van de bemiddelingspo-, gingen en het optreden, van de Tsjechi sche bevolking, alsmede de maatrege len van de regeering van het protéc; toraal, maken het den rijksproteotor mogelijk, na afloop van den vastgestel- den termijn, af te zien- van de maat regelen, welke te Kladno zouden wor den genomen. Minister-president Eiias heeft een be zoek gebracht aan staatssecretaris Frank, om mede te deelen, dat dte Tsjechische re geering den moord te Kladno betreurt en alles zal doen om de daders te vinden en te straffen. t De dader bekend? Het Tsjechische telegraafagentschap bericht, dat een gevaarlijk inbreker, Joseph Gesak genaamd, verdacht wordt den moord op wachtmeester Kniessel te Kladno te hebben gepleegd. flet signalement van Cesak wordt gepubliceerl, met het verzoek 'hem te arresteeren en zijn arrestatie te mel den aan de gendarmerie te Kladno. In de gemeenten rond Kladno zijn tal- looze huiszoekingen verricht door het Duit sche leger en do politie. Censuur op buitenlandsehe 1*. riehtgeving. Door bemiddeling van den voorzitter van de buitenlandsehe persvereeniging hebben de Duitsche ajutoriteiten te Praag aan de buitenlandsehe journalisten medegedeeld, dait hem verboden was berichten over poli- titek'e gebeurteniussen te verzenden, behalve die, welke door het bureau van het Deut sche Nachrichten Bureau te Praag waren gepubliceerd: ,',Yan protectoraat naar inlijving" Onder bovenstaanden titel publiceert de Intransigeant een veddaring van Osusky, den Tsjeeho-SIowaakSchen gezant te Parijs, waarin deze Wijst op de veranderingen, die zich de laatste wekten in zijn land hebben voltrokken. j Hij wees erop ,dat het Tsjecho-Slowaak- sche personeel geleidelijk door Duitseh per soneel wordt vervangen. Bovendien hebben de laatste zes wekten belangrijke requisites plaats gevonden. Men heeft van alles wegge- tbaald, ijzeren hekken, metaal, granen, vee, suiker, hout, om het naar Duitschland te brengen. De bevolking is van dag tot dag meer op rantsoen gesteld. Linnen is moei lijk verkrijgbaar geworden en wanneer men Shet vindt, moet er twee of driemaal zooveel voor betaald worden als voor de bezetting. Wat echter volgens Osusky het ergste Is. is dat men het nationale gevoel heeft aan. getast. Op de scholen zijn Duitsche boe ken ingevoerd, die in strijd met de histo rische waarheid zijn en waarin gezegd wordt, dat de Tsjecho-Slowaaksche natie geen natie is, doch wel een levensruimte van het Duitsche rijk. De Tsjechische patri- ottische litteialuur wordt geweerd. Tenslotte heeft ook' de Zondag j.l. door Pranek gehouden rede de oogen der Tsje chen geopend. Deze zeide: gij hebt geen recht meer op onafhankelijkheid. Gij zijt hestemd om uw bijdrage te leveren en te wericen voor het groote Duitsche rijk. Dit aldus Osusky zal het Tsjechische volk, dat zijn onafhankelijkheid lief "heeft, nooit aanvaarden. Vluchtelingen uit het prot- teetoraat naar Pelen. In verband met dte gebeurtenissen in Bohemen en Moravië, wordt een weer toe nemen gemeld van het illegale overschrij den dter Poolsche grens door Tsjechen, vooral oud-officieren. De Tsjechische vluchtelingen vertellen, dat groote gisting heerscht onder het Tsjechische volk, dat zich oranisgeert in geheime vereenigin- gen. om te strijden tegen de Duitsche be zetting. Tsjechisch politieman gedood. Te Nechod (Noord1 Bohemen) is een Tsje chisch politieman gedood in een twist tusschen Tsjechische en Duitsche politie mannen. In een communiqué wordt gezegd', dat de Tsjech door een schot werd gedood. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de Duitsche en Tsjechische autoriteiten ge zamenlijk. Het incident "wordt toegeschns» ven "aan eëo reeks betreurenswaardige ge beurtenissen. De rijkspsrötecior heeft op dracht gegeven het onderzoek met de meeste gestrengheid en snelheid te honden. Alle personen, die erbij betrokken zijn, werden in hechtenis gehouden. De J&panneezen melden successen. Zaterdag ochtend hebben de Japansche troepen na een hevig gevecht Maotsingtoe, een belangrijk strategisch centrum in de provincie Sjansi, bezet. De Japansche af- deeling zet haar opmarsch voort. In de laatste parr Jagen hebben Japansche troe pen hij Lïngtsmgsoen, op ongeveer 28 k.ni ten Noorden van Taiyoen, 800 man Chi- nee^che communistische troepen verslagen. De Chincezen hebben 168 dooden moeten achterlaten, terwijl den Japanneezen een hoeveelheid oorlogsmateriaal in handen is gevallen. Vols ens een .van het front ontvangen bericht zouden 40.000 man Cbineesche troepen in het dal van de I-rivier, tus schen Isjoei en Tsjoesien, door de Ja pansche troepen zijn omsingeld. Japansche en Chinecsche offi cieel© personen vergiftigd. Groot opzien is gewekt door een pers bericht uit Nanking, volgens hetwelk Liang Hoeng Tsjih, den voorzitter van den uit voerenden Yoean en andere hooggeplaatste officieele personen van de nieuwe Nan- kirgreseering, lichtelijk vergiftigd zijn aan een banket, dat gehouden werd ter eere van Sjimitsoe, door het drinken van Ghineesohen wijn, waarin door anti- Japansehe Chineezen vergif was gemengd. Ruim 25. bekende Japansche en Ghiriee- sche officieele personen dronken bij den aanvang van het diner elkanders gezond heid met laotsioe,^ een Ghinseschen wijn. Later werden zij ziek onder bepaalde ver giftigingsverschijnselen. Het desbetreffende bericht voegt hieraan toe, dat dc vergif tigden, dank zij tijdig medisch ingrijpeq, voor het aanbreken van den morgen her steld zijn. De politie heeft een persoon gearresteerd, die er van 'verdacht wordt de leider te zijn van een bende anti- Japansche Chineezen en die de aanslag zoui hebben gepleegd. Bommen op Tsjoengktng, Zeven cn twintig Japansché vliegtuigen hebben eert vlucht ondernomen over Tsjengioe, de hoofdstad van West Szets- joean, en vervolgens over Tsjoengking, waar zij talrijke bommen lieten vallen. Verschei dene bommen kwamen neer bij de Fran- sche ambassade. Het is nog niet bekend, of er slachtoffers zijn gevallen. Twaalf Ghi- neeeche jachttoestellen bonden den strijd met de Japansche vliegtuigen aan. Het resultaat van dien strijd is nog niet be kend. Turkije Gtfencu ie Ankara. Die Roemeensche minister van buiten landsehe zaken, Gafeneu, is gisterochtend! voor een driedaagtech bezoek te Ankara! aangekomen. Duitschland Wohltat in Spanje Duitschland irathl voordeel te behalen. Hitier stelt alles in' liet werk om, nu dc strijd in Spanje ten einde is, voordeel te trekken uit de Duitsche hul paan Franco. Derhalve is Wohltat van het ministerie van economische zaken naar Burgos gezon den om handelsbesprekingen met de Spaan- sche regeering voor te bereiden. Men acht te Berlijn de taak van Wohltat van het grootste belang voor de Duitsche industrie Reuter verneemt, dat Wohltat ter plaatse den toestand wil bestudeeren en in contact wil treden met de Spaan sche regeering en economische kringen teneinde volleiig op de hoogte te komeh met de mogelijkheden. Duitschland stelt vooral belang in de Spaan, sche ertsen en minerafen vooral ijzer en het hoopt in Spanje eigen hoogovens te kunnen bouwen en eigen mijnrechten te verkrijgen. Geen nieuw jmtt met Zuid-Slavië. In gezaghebbende Duitsche knagen wordt tegengesproken, dat tijdens de jongste be sprekingen met den regent van Zuid-Slavië een occoord zou zijc overwogen voor de onderteekening van een nieuw pact tus schen heide landen: «Evenmin is het even tueel© uittreden van. Zuid-Slavie uit den Volkenbond overwogen. Men verzekert hier opnieuw, dat het officieele bezoek van prins Paul aan Duitschland vooral het ka rakter van een beleefdheidsbezoek droeg. Niet overdreven is het evenwel te veronder stellen, dat tijldens dte langdurige bespre kingen van den regent met den Fuhrer en andere Duitsche leiders, de actueel© kwes ties, welke beide landen betreffen, behan deld zijn. Hitler te.' Weenen. Zaterdagmiddag tè half drie is Hitler on verwacht te Weenen aangekomen De ver raste bevolking van Weenen verzamelde zich voor hotel Imperial, waar de Fuhrer zijn intrek had genomen. Hitlcr heeft zich na een operavoorstel ling met den componist Richard Strauss naar kasteel Conenzei, in de buurt van Weenen begeven, waar een banket werd aangericht ter gelegenheid van den 75slen verjaardag van Strauss. Hitler heeft gistermiddag een b>zosk ge bracht aan den Hafburg. Gisteravond woon de hijeen voorstelling"* hij in het, Burg theater. EezL.histO.nsch «fufcr, waarin de ver ried ermg van den. Duitschen keizer Hen drik IV en zijn- gang naar Canossa be handeld werden, werd voor dezen a\ ond vervangen door een burleske comedie. Engeland Algemeene verkiezingen in bet najaar Hangt af van de ontwikkeling der internationale politiek. De voorzitter van de conservatieve parhj, sir Douglas Hacking, heeft verklaard, dat hij geen reden zag om te veronderstellen, dat de algemeene verkiezingen verder zou den worden uitgesteld dan het najaar van 1939. Het is algemeen gebruik in normale tijden, aldus de Lobby •correspondent van Reurier, dat het parlement vier jaar bijeen is in plaats van de toegewezen vijf jaar en m dat geval zou een ontbinding van het parlement te allen tijd verwacht kun nen worden na 15 October, wanneer het nieuwe register der kiezers van kracht wèrdt. De correspondent voegt hieraan toe, dat er geen reden is, waarom de regeering niet zou besluiten algemeene verkiezingen te houden in het najaar, mits de gebeurte nissen op internationaal gebied teekenen vertoonen van terugkeer naar normale toe standen. Koninklijk bezoek aan België. De correspondent van de Star te Brus sel meent, dat het Britsche koningspaar de uitnoodiging van koning Leopold een officieel bezoek aan België te brengen van 24 tot 28 October a.s. zal aannemen. De oorzaak van het ongeluk van de „Thetis" bekend? Sunday Times schrijft, dat de ramp van de „Thetis" het gevolg is van een vergis sing van een der schepelingen: Het water zou naar "binnen zijn gekomen toen de be manning oefeningen hield met de torpedo- lanceerbuizen. Het uiteinde van de buis zou niet afgesloten zijn geweest. - Ciano gaat naar'Burgos. De Italiaansche pers bericht, dat de mi nister van buitenlandsehe zaken, graaf Ciano, zich einde Juni naar Spanje za! begeven, teneinde een tegenbezoek te bren gen voor het bezoek van den Spaanschen minister van biimoulatidscbe zaken aan Rome. Polen De eisehen van den senaat van Dantzig verworpen. Polen heeft de eischen, welke de se naat van Dantzig 3 Juni j.l. heeft gefor muleerd, inzake het verantodteien van het aantal Poolsche douane-inspiecteurs en het afleggen van dén eed' door deze inspiec- teurs aan de autoriteiten van Dantzig, ver worpen». De commissaris-generaal van Po len te Diaafaigt heeft het accoord' van dte Toolsche regeerinjt overhandigde Vereenigde Staten Het bezoek van het Britsche koningspaar New York bereidde de vorsten «en grootst he ontvangst. z«aterdag hebben koning George en ko ningin Fhsaweth een bezoek gebracht aan New York. In de straten stonden langs den weg, we'ke het koninklijk paar volgde, naar schatting minstens vier millioen mensehen opgesteld, waaronder een millioen school kinderen, om de booge gasten te begroeten» Te 11.20 uur zetten de hooge gasten voet aan land. Gouverneur Lehman stelde de leden van de commissie van ontvangst voor en burgemeester Laguardia schudde hartelijk de hand van den koning en de koningin, terwijl de vereenigde muziekcorp sen van de politie de volksliederen speel den. Het vorstelijke paar vertoefde ongeveer vin uur op de tentoonstelling en. begaf zkIi vervolgens naar de Columbia-uïiiversi- teit, waar het werd welkom geheeten door den voorzitter van de universiteit, Mur ray Butler. Na het bezoek aan de universiteit be gaven de koning en dte koningin zich naar de woning van president Roosevelt in Hydepark, waar zij des avonds en giste ren uitrustten van het overvulde program ma, dat zij te Washington en New-York hadden afgewerkt. Dit was te meer afmat tend door de groote warmte. Weer naar Canada terug. De koning en de koningin van Engeland zijn gisteravond te 23 uur met den ko ninklijken trein naar Canada vertrokken. President Roosevelt, zijn echtgenoote en zijn moeder vergezelden do hooge gasten naar het station en wuifden hun bij hun vertrek toe. De koning en de koningin zullen in de eerstvolgende vier dagen korte bezoeken brengen aan twaalf steden in Canada. Don derdagavond vertrokken zij van Halifax op Nieuw-Schotland naar Engeland. De koninklijke gasten en president Roo sevelt hebben portretten met handteeke- ningen uitgewisseld. De koning en d© ko ningin hebben ook de moeder van den president een portet geschonken.r President Jfconsevelt dim San Franefee», Men verwacht, dat presj 'ent Roosevelt zeer binnenkort een reis door de Vereenig de Staten zal maken en een bezoek aan de tentoonstelling te San Francisco zal bren gen. De president wil op deze reis de open bare meenjng ten aanzien van de New Deal peilen. De postmaster-general, Farley, dip over 'het ai ge meen de leiding heeft hij de politieke bedrijvigheid der regeering en die onlangs is teruggekeerd van een. reis door de Westelijke Staten, heeft den indruk' dat Roosevelt, indien hij dat wenscht, ge makkelijk in 1940 als president herkozen kan worden. Frankrijk Geen samenwerking tusschen swialisten en communisten. Het centraal comité van de communis tische partij heeft ©en schrijven gericht tot. de socialistische partijen, waarin wordt voorgesteld binnenkort de commissie tot overeenstemming tusschen socialisten en communisten bijeen te roepen. D© perma nente administratieve oommissie van dte socialistische partij heeft dit voorstel met 18 tegen 13 stemmen van de hand ge- BINNENLAND Nederlandsche gezant te Londen Graaf van Limburg Stirum zal ontslag nemen. Naar w ij vernemen hgt liet m het voor. nemen van mr. J. P. graaf van Limburg Stirum, onze Nederlandsche gezant te Lon. den in den loop van dit jaar om particuliere redenen ontslag aan te vragen. Jhr. Miebiels van Yerduynen gezant te Londen? In verband met bovenstaand bericht, wordt, naar ons ter oore komt, als zijn opvolger genoemd jhr. mr. E. F. M J. Michiels van Verduynen, oud-gezant te Praag en oud-chef van de afdeehng diplo matieke zaken aan het departement, van bui tenlandsehe zaken. Gemengd Nieuws wezen. Palestina De terreur. In de groote hal van het postkantoor van Jeruzalem zijn Zaterdag twee hommen ont- ploft. Hierop weiden vijf personen gekwetst waaronder drie Britse te' politiemannen, nie mand wetvl evenwel ernstig getroffen. Aangezien de brievenbussen uit elkaar zijn gesprongen verondersteld men, dat de terroristen erin zijn geslaagd, niettegen. staande de strenge bewaking van politie en militairen, de bommen hierin te deponeerem Gisterochtend is een bom tot ontploffing gekomen, kort nadat bij door deskundigen was ontdekt. Eén persoon werd gedood, ze ven gewond. Bij de drie bomontploffingen zijni n het geheel 13 personen gewond en één gedood. Het schijnt, dat extremistische Joodsche elementen bij deze zaak betrok, ken zijn. Er zijn huiszoekingen gedaan. In- een garage weid nog een vierde bom ontdekt. Sovjet Rusland Lasteraar iet vijftien jaar veroarfakeld. Het hooggerechtshof te Kiev heeft den onderwijzer Spitsjkak, die er speciaal zijn werk van maakte, inenschen op lasterlijke wijze aan te brengen, tot vijftien jaar ge vangenisstraf veroordeeld. In vijf jaar tijds had Spitsjkak honderden personen aange bracht, die hij van contra-revolutionaire activiteit beschuldigde. Verscheidene» hun ner werden gearresteerd. Dit fs de hoogste straf, waartoe een lasteraar ooit is veroordeeld Familiedrama te Meerssen Kasteelheer schiet zijn echt genoote neer. De dader in arrest gesteld. Gistermiddag heeft zich op liet kasteel Groot-Vaushartelt, nabij Meers sen, een familiedrama afgespeeld. Tij dens een twist heeft de bewoner, de 60-jarige groot-grondbezitter E R, zijn 42-jarige echtgenoote, geboren v. d. D. de Wmet eenige revolverschoten van het leven beroofd. De dader is door de gemeente-politie kort na het gebeurde gearresteerd en overgebracht naar de marechaussee kazerne te Maastricht, om ter be schikking van de justitie te worden gesteld. Hel was omstreeks vier uur, dat in hef historisch kasteel, gelegen temidden van heerlijk-groene landouwen, in de onmid dellijke nabijheid van het vredige Geul dal, de harde droge knallen van een re volver weerklonken, in enkele oogenblik- ken had zich een vreeselijk drama ia een der vertrekken van. het kasteel vol trokken Echtelijke 'oneenigheid had den. kasteelheer dusdanig in woede doen ont steken, dat hij een revolver greep en dit wanen op zijn vrouw richtte. Ondanks het ingrijpen van zijn negentienjarigen zoon. en achttienjarige dochter, die bij het twist gesprek aanwezig waren, vuurde de heer R. eomgo, raaien In de-hartstreek getrof- fêh,"'zéëg zijn vrouw ineen. De zoon slaag de er daarop in zijn vader te overmees teren en hem het wapen af te nemen. De heer R Jr ontbood onmiddellijk den arts Van Aubel uit Meerssen op het kasteel, die niet anders kon dan den dood van het slachtoffer vaststellen. In den loop van den middag brachten dte subst.-officier van justitie te Maastricht en de districts commandant van de marechaussee een bezoek aan het kasteel. De burgemeester had onmiddellijk den dader gearresteerd en naar Maastricht la ten overbrengen, waar hij aan een eer ste verhoor is onderworpen. De heer R. is eigenaar van het bekende kasteel Groot- Vaushartet, dait zijn geschied kundige waarde o.m ontleent aan het feit, dat het heeft toebehoord aan Koning Wil lem II. Het landgoed bestaat voor het grootste gedeelte uit boomgaaarden, welke een oppervlakte beslaan van niet minder dan 150 II.A,. zoodat de heer R. met recht de grootste boomgaard S>ezitter van ons land kan worden genoemd. Nadat hij vroeger zijn bezit had verpacht, oefende iiij de laatste jaren de vruchtenteelt in eigen beheer uit, waartoe hij over een groot personeel beschikte. Zooals vanzelf spreekt, genoot de heer R. groote bekend heid - m -deze srteek, hoewel hij zich niet veeF onder de bevolking bewoog, •Over de aanleiding van de noodlottige twist is niets bekend. Wel weet men, dat zich in het gezin van den heer R. vroeger wel eens moeilijkheden hadden voo reed aan, doch niemand heeft kunnen vermoeden, dat die tot dit gevolg zouden leiden. Het gébetwde heeft in het Limburgsch! dorp en in wijde omgeving hevige ontstel tenis teweeg gebracht. In het plaatsje was het zeer druk en er waren talrijke vroem- d 'ing, o.a ter gelegenheid van de kermis; Ernstig auto-ongeluk te Nijmegen. Toen Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur de bestuurder van een auto van P.T.T. te Nijmegen, moost uitwijken voor een kind, dat plotseling den rijweg overstak, geraakte hij de macht over het stuur kwijt. De auto schoot het Imkervoetpad op, waar de 41-jarige mejuffrouw J. Th., twee broertjes en het 2-jarige jongetje J. V. liepen. Mej. Th en de 7-jarige W. W. werden tegen den grond geworpen en kregen zware ver wondingen aan het hoofd, de beid© andere kinderen kwamen er vrijwel ongedeerd af. De twee slachtoffers werden, na ter plaat se te zijn verbonden, door den gemeente arts, naar hun respectievelijke woningen vervoerd. De chauffeur van de auto, wel ke tot staan kwam tegen een boom, kwam met den schrik vrij, het voertuig werd zwaar beschadigd. Mijnongelukken in België. Bij een instorting in een mijn bij Char leroi werden drie mijnwerkers bedolven. Een jongen kon zichzelf redden, terwijl één der beide anderen na veel moeite door een reddingsoolonne werd gered. Deze man! werd licht gekwetst. De derde mijnwerker is omgekomen. Bjj een ander mijnongeluk! is een 37-jarige gehuwde arbeider om het leven gekomen. I)«e courant versclujut dagelijks, met ait- zondering Tan Zon- en Feestdagen, PrtjB per kwartaal t 2.—, franco per post t 2 50. Prijs per week. 15 eta. Afzon derlijke numxnere 4 ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentien Toor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan het Bnreau bezorgd zpn, 'a Zaterdags vóór <5 uur. Een bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. Prijs der AtHtriei tien vju ib regels 1155; Iedere regel meer X0.3U, m bet Zaterdagnummer 15 regeJe 11.80, iedere regel meer f (135 Reclames70.75 per regcL ïncaaaokostenö ets.; poetkwxtanties 15 ets. Ianeren van sd\crtentiën bt>abcanementtyn aan het Bureau^ verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen %ooruitbetaling Kleine Adtertcntiën opgenomen l OüO t/m. lo moor den, 10.75 tym 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een maximum van 30 woorden. 's Woensdags. Kleine Advertentiën tot SS woor den f (L25, mits \6or Dinsdagavond 6 uur aan bet Bureau bezorgd. 's Zaterdags* Kleine Advcrtentibn 11.00,indien niet vóór Vrijdagavond C uur bezorgd.

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 1