STADSNIEUWS De gemeenteraadsverkiezing Ned. Christen Vrouwenbond Luchtbeschermingsdienst Dr. A.F. Philips Omliggende Gemeenten Luchtvaart Rechtszaken Rotterdamsche rechtbank Et* r*s% bteM. lie Si ad vertoonde heden nagenoeg het zellao lx?6Jd van allen dag. Bij een verlde- zing in tSederland gaat gelukkig alles nog rr?"S toe; er is geen dwang en geen fp.onnage: ieder mag als vrij man zijn stem ratbrengiai op de parfij, die hem het beste iijbtt Alken is er z.g. „stem- dwang" en dat zal vandaag, hier ter stede wellicht velen aanleiding hebben gegeven blanco te stemmen. Het aantal partijen, uai aan de raadsverkiezing deelneemt is n.l, ingekrompen tot 8 een eëhxfckiff verschijnsel I Een veerspelling, die uit kwant. Toch hebben twee groepjes het er nog maar eens weer op gewaagd, ook ïn de arena te verschijnen, zonder eeoige kans te hebben op een overwianiagsprim, nJ. Algemeen Belang, dat 4 jaar geleden 170 en de R.S.A.P., die 190 stemmen haalde. Zn hebben er echter voor gezorgd, dat onze voorspelling van 4 jaar geleden uitkomt, "want 27 Juni 1935 schreven we na den uitslag van de stemming; „Aller Belang mi Algemeen Bedrijfsbe lang maken een zielig figuur met hun rem. 170 en 193 stemmen. Maar over 4 jaar zullen er waarschijnlijk toch weer meischen te vmden zijn, die het nog maar "weer eens willen probeeren. 'tls energie en geld verknoeien voor niets en men speelt in vele gevallen den. tegenstander nog in de kaart." De oudste Schiedammer doei zija püdtl Op de 31 stembureaus: was bet voor zoover we konden nagaan even rush? als in de stad. Zij boden het gewone beeJar vrij groote drukte kort na het ope nen der deuren; daarna een regelmatig komen en gaan van kiezers en kiezeres- sen. op een bureau met ongeveer 1500 kie zers heeft men een „halfurars-lijstje" aange legd, d.wz. er weid genoteerd, hoeveel kiezers er in de opeenvolgende half uren zich aanmeldden. Dat lijstje zag er tot 2 uur mm. als volgt nit: 8 uurhalf "9: 130; en vervolgens per half uur resp.65, 66, 70, 65, 74, 42, 52, 47, 64 jen 72. Ook de oudste kiezer, de 101-jarige heer W. Vrijend, heeft zijn kfezersplicht vervuld. Door de zorgen, van de A. R. Jtiesvereeniging, werd hij naar het stem lokaal aan de Lange Niéuw-straat gebracht De oudste kjezeres, de 100-jarige wed1. Poot-Berkel, die slecht ter been is, Ket verstek gaan. Zij heeft haar oproepings- fcaart Men inleveren. Mocét^khefdjes De omstandigheid, dat op 19 April jJ. ook een stemming is gehouden is oorzaak, dat nn veel minder puzzles en puzzle-tjes aan de leden der stembureaus werden voorgelegd. Alles verliep ditmaal heel vlot. Enkede kleine moeilijkheden deden zich echter toch nog wél voor. Een oude juf frouw kwam vertellen, dat zij geen op- roepingskaaït had ontvangen. „Dan is n zeker geen klezeres!" werd verondersteld door den betrokken ambte naar. „Ja, mijnheer, toch wel, want in April heb ik ook gestemd", was het antwoord1. Maar de juffrouw kwam op de kiezers lijst voor den gemeenteraad van Schiedam niet voor! Na eeaig zoeken werd het raad sel opgelost! De juffrouw woonde 1 Januari jJ. nog te Rotterdam I Zij is dus kiezeres voor den gemeenteraad van Rotterdam. Een ander kwam even een machtiging halen voor zijn zoon, die in dienst is! De man was verontwaardigd1, dat men hem niet zoo'n machtiging wilde geven, maar eigenlijk moest hij boos op zich zelf zijn, want hij heeft geen kennis genomen van de bepalingen, die betreffende het stemmen bij volmacht voor militairen zijn gepubliceerd. De termijn voor bet aanvragen van een machtiging is reeds lang verstre ken l t De publicatie. Gisteren hebben we reeds meege deeld, dat de uitslagen van de verkie zing hedenavond aan het bureau van de Scbiedamsche Courant zal worden bekend gemaakt. Er zijn maatregelen genomen om de publicatie te bespoe digen, zonder afbreuk te doen aan de duidelijkheid. Dp flinken afstand zijn de cijfers, die wij bekend maken bij een verkiezing, nog te lezen! Bovendien zullen we een experi ment toepassen: Het op een thermo- meter aangeven, hoe de stand van ''zaken voor de verschillende partijen op een gegeven oogenblik is. Een ge kleurde strook geeft in procenten aan, hoeveel stemmen de S.D A.P., R K.S.P., 'K.D.P., Chr. Hist. Unie enz. in 1935 Sbehaalde en daarnaast zal een ge- 'kleurde stook aangeven, boa de sir- 'tuefie is als b.v. 1/4 van de stemmen geteld zijn, hoe die is als de helft bekend is, enz. Het tellen. De eerste uitslagen kannen reeds om streeks half 7 verwacht worden. Hoe laat de laatste uitslag binnen komt, is niet zoo gemakkelijk te voorspellen. Dat hangt van de snelheid, maar vooral van de ac curatesse af, waarmee op de 31 stem- bureaux wordt gewerkt. Eerst wordt bet aantal stemmen geteld; dan hoeveel, op elke lijst zijn uitgebracht en als dat klopt, is de zaak in 01de, maar ais dat oiet ibet geval is, moet gezocht worden, waar de fout schuilt. En dat houdt soms lang op. Bet bepalen van den uitslag. De uitslag van de verkiezing wordt als volgt bepaald; Eerst wordt bet aantal geldige stem men vastgesteld; dat cijfer wordt gedeeld men den kksxfcek* verkrijgt. Die kiesdeo ler wordt gedeeld op het totaal aantal stemmen, dat elke party behaalde; de uit komst g«>crt 'voor elk hel aantal raadszetels aan, dat bij eerste verdeeling wordt toege wezen. Er blijven dan altijd nog eemge zetels te verdeelen over. Vervolgens wordt nagegaan, wat hot ge- midOeWe cijfer zou zijn voor elke partij, als zij nog één of twee zetels kregen toegewezen.. Wie dan de hoogste gemid delden produceert, krijgt nog één of tweee zetels toegewezen, tot de 31 te veideelen plaatsen bezet zijn. Ter toelichting nemen we de» gang van zaken bjj de raadsverkiezing in 1935. Uitgebracht weiden 25.864 stemmen. Etc moesten 31 zetels verdeeld worden, dus de lriesdeeler was 25.864 31 834. De R.K S.P. behaalde 6499 stemmen en kreeg dus bij eerste veKteeling 6499 -.31 7 zetels toegewezen; de SDAP 7179 834 8 zetels; Laberalen 1833: 834 jes 2 zetels; de CPN 1376 831 1 zetel; CHU 3405: 834 '4 zetels; AR 2720: 834 3 zetels. Er waren toen 7 8 tf? 2 4-' 4~ '4 -j- 3 25 zetels verdeeld en far Moven nog over to verdoelen 3125 6 zetels. 1 l De S. D. A'. P. zou bij 9 zetels een ge middelde hebben van 71799 797 en bij 10 zetels 718; de R. K. S. P.fcïj zetels 812 en bij 9 722; de C. P. N. 3b5j <2 zetels 688; do C. H. U. bij 5 zetels 1681; de A. R. bij 4 zetels 680; de liberale bij S zetels 631 enz. De 6 te verdoelen zetels werden daar om als volgt toegewezen: 2 voor de S.D. A.P.; 2 voor de R.K.S.P.; één voor do C.P.N. en één voor de C.H.U. Wit een lijst een overschot-zetel toege-- wezen krijgen, dan moet zij s/4 van den lriesdeeler behalen. 1 Algemeen Belang en R.A.S.P. hebben dus heden pas kans op een zetel, als hun lyst minstens pl.m. 720 stemmen wor den uitgebracht, want de kiesdeeler zal, zoo we gisteren reeds meedeelden ongeveer 955 zijn vastgesté door 31 (pet aantal raadszetels),- waardoor openen. Jaarvergadering. Gisteravond hield de afd. Schiedam van den Ned. Christen Vrouwenbond haar jaar vergadering in bet Gereformeerd Jeugd huis, onder leiding van mevr. S. Hout manNo te boom. Nadat mevr. A. C.E.KokBik een over zicht gegeven had van de in Amsterdam gehouden Bondsvergadering, werd het Bondslied gezongen. Door mevr. J. W. DalmayerKruit hof werd een schetsje voorgelezen van Frida van Felden, getiteld: Verhuizing, waarna mevr. Brunt van mevr. Wester brinkWirtz „Kinderspel" voorias. De bijeenkomst weid afgewisseld1 door zang van het Zangkoortje en van mevr. Brunt; mr. J. H. C. Kok en de heer W. A, Houtman, gaven enkele nummers viool en piano ten beste. Tenslotte heeft mej. Den Ouden en kele gedichten van mevr. Olephant gede clameerd. H.L.O. De vaardigheidsproeven. De inschrijving voor het afleggen van de vaardigheidspiroeven ter verkrijging van bet H.L.O.-dipüoma, sloot oorsproonkeïijk op 24 Juni a.s., maar die termijn is met een week verlengd. Wie dus de vaaidig- heidsproeven op 8 Juli (klimmen en wan delen), 11 Jnli (zwemmen) en 13 Juli a3. (athletiek en wielrijden) wil afleggen, moet zich daarvoor vóór 1 Juli 1939 aanmelden bij den secretaris, den heer J. B. van Kesselen, Plein Eendragt 3- Behalve een 20-tal politiemannen, zul len ook een aantal dames zich aan de proef onderwerpen, vermoedelijk in ver- eenigingsverband. Voorts hebben nog par ticulieren het voornemen het bewijs te leveren, dat zij fit zijn. Tegen het najaar zal, bij voldoende deel name, nog eens gelegenheid bestaan de proeven af te leggen. Zoo men weet geschiedt dit in Juli voor het eerst te Schiedam. Het vorig jaar heeft een groep politie mannen hij het Rotterdamsche H.LO-co mité hel diploma behaald'. Yerkeersengev allen. Gisteravond reden drie gebroeders Do Fi op de Damlaan met een bespannen wa gen; twee broers zaten op den hok, een derde, de 24-jarige B. de R., zat op den zrjkant en liet zijn beenen langs den wa gen hangen. Een vrachtauto, die den wa gen tegemoet kwam, passeerde zoo dicht langs het gespan, dat B. de R 's beenen bekneld raakten. Hij is door zijn broers naar de nabijgelegen ouderlijke woning vervoerd, waar een dokter vaststelde, dat het rechteronderbeen gekneusd was. De chauffeur van de vrachtauto is, na even te hebben gestopt, doorgereden. In het Sterrebosch is gisteravond do 14-jarige wielrijdster J. J. T. door een los- loopenden hond omver géloopen. Het meisje bezeerde haar rechtervoet. Per po litieauto is zij naar haar woning gebracht. RJ3.G. Ontspanning". Het Revue-Tooneelgezelschap „Ontspan ning" zal hedenavond haar nieuw ver- eenigingslokaar, Vellevest 14, officieel Awnripaagta» voor teder burger, hoofd van den luchtbeschermings dienst verzoekt ons plaatsing van het vol gende: Aan boord van een zeeschip wordt aan de bemanning en. passagiers van te varen, dus niet eerst als het gevaar dreigt, be kend gemaakt, waarheen te gaan en wat te doen. De kapitein beschouwt het als een zaak van gewone routine en alledaag- sche vootocag om alles in gereedheid! to hebben vóór een schipbreuk, die, naar hij hoopt, noent zal gebeuren. Elk gezinshoofd moge zich dus beschou wen als de „kapitein van zijn schip" en de volgende aanwijzingen opvolgen. Een voor een zijn ze van het grootste belang en kunnen over het algemeen door ieder een toegepast worden; zelfs de moes: „in. gewikkelde" maatregelen kunnen nog op vrij eenvoudige wijze getroffen worden hetzy door de huisbewoners zelve dan wel door samenwerking van huren onderling. Veel kosten zijn ear ook niet mede gemoeid. Maar het is noodig, dat er nn medo begonnen wordt en geen tijd vender verloren gaat Voor het goede overzicht warden deze aanwijzingen ingedeeld in: A. die betreffende de vooïbercidingsmaat regel en; B. die, betreffende de maatregelen, te treffen bij dreigend en aanwezig luchtge vaar. A. Voorbereiding. Stelt U op de hoogte van alles wat de luchtbescherming omvat en wat de luchfc- beschennings-organisatie heeft tot stand gebracht. Een huizenblok beschikt of zal bin nenkort kunnen beschikken over een blokleider of blokhoofd; elke stadswijk heeft een wijkhoofd en elk stadsvak een vakhoofd. Wendt U, wanneer gij over iets in twijfel verkeert, onverwijld tot een dezer personen, wier namen en adressen alge meen bekend zijn en gevraagd kunnen war den aan het bureau van den Luchtbescher mingsdienst, Nieuwstraat 26, kamer 9, telefoon 69051. Samenwerking met Uw buren is zeer gewenscht; aankoop van het benoodigde materiaal gezamenlijk geeft voordeel. Over leg steeds onderling en vormt tezamen. in overleg met Uw wijkhoofd een blok-organisatie. In huis. Ruimt Uw zolder zoo veel mogelijk op; verwijdert --alle brandbare voorwerpen. Smeert het houtwerk in met een papje, gemaakt van krijt en waterglas (mengsel: 1000 gram waterglas met 400 gram dub bel gewasschon krijtpoeder). Ook oen meer dere malen bestrijken met een 20 pCti op lossing van ammonium sulfaat geeft ver betering. Voorts ban na raadpleging van een deskundige omtrent draagvermogen van den zold-eryloer, deze met een laagje zand bedekt warden. Denkt er aan, dat bijna elke brand, door een brandbom veroorzaakt, gemakkelijk is te bedwingen. Men moet weten wat men heeft te doen en trachten bij het ontstaan direct in te grijpen en kordaat optreden. Laat daarom uit elke woning minstens één persoon de brandbestrijdingscursussen vol gen. Neemt thans de noodige maatregelen tot het voorkomen bij duisternis van alle licht- uitstraling en lichtweerspiegeling naar hui ten, zoowel aan den voorkant, achterkant als aan den bovenkant (dakvensters e.d'.) van Uwe woning. Neemt ook thans Uw maatregelen, die in staat stellen om, als de toestand ern stig en dreigend wordt, alle kieren van ramen en deuren (ook Uw brievenbus) met uitzondering van een enkele, die ais nood'- ingang en -uitgang dienst moet doen, met kleefpleister. of strooken papier of doek te beplakken, om zoodoende mogelijke gif gassen buiten te houden. Overdenkt nu de werkzaamheden en volgt de cursussen, respectievelijk de oefeningen, die in verband! met de luchtbescherming gehouden worden. Nogmaals: blok-, wijk- en/of vakhoofd zijn steeds gaarne bereid om met raad en daad bij te staan, en waar noodig, leiding te geven, B. In tijden van dreigend en werkelijk luchtgevaar. Bij inwerkingtreding van den luchtbe schermingsdienst, als de alarmeerings-si- renes loeien (janktoon) beteekent dit, dat luchtgevaar dreigt, d.w.z. de mo gelijkheid bestaat, dat er binnen zeer kor ten tijd wellicht slechts 5 minuten vijandelijke vliegtuigen zullen overvliegen. D'at wil echter nog niet zeggen, dat er ook werkelijk' een bom-aanval zal plaats hebben op onze stad; het blijft mogelijk dat de vliegtuigen niet daartoe overgaan, zoodat gevaar, ofschoon alle mogelijke maatregelen er tegen genomen moeten wor den, onze gemeente niet treft; dus boven alles: kalm blijven. In huis. Zijt gij in huis, sluit dan alle ramen en deuren. De hoofdkraan van het gas af sluiten, die van bet water niet afsluiten. Indien gij in of bij het door U bewoon de pérecel geen van te voren gereed' ge maakt schuil vertrek of schuilplaats be schikbaar hebt, blijft dan in het midden van de kamer (zoo mogelijk een binnen kamer) rustig afwachten totdat het sein „Luchtgevaar geweken" wordt gegeven. Blijft nooit bij de buitenmuren of ramen staan, omdat men in het midden van het woonhui» het minst aan gevaar blootge steld ia. De kinderen .bezig houden met speel goed, verhaaltjes e.& Steed's bedenken, dat ór in huis betrekkelijk weinig direct ge vaar bestaat en dat georganiseerde liulp- verleenmg beschikbaar is. Tracht bij bom inslag of ander ongeval Uw kalmte te be houden en vlucht niet weg tenzij U daar door grooter ongeval kunt voorkom en. Kalmte en. overleg zullen U misschien het leven kunnen redden. Daarentegen kunnen paniek en ondoordacht handelen noodeloos verlies van menscheolevens veroorzaken. Vertrouwt op den Luchtbeschermings dienst Op straat. Is men bij „luchtalarm" buiten, dan dek king zoeken in trapportieken, s malie-stegen af dergelijke. Bestaat daartoe geen gelegen heid, dan. plat op den grond gaan liggen zoo mogelijk in greppel of kuil. Is men hang voor aanwezigheid van. een of ander gifgas houdt dan een natte zak doek voor den mond, loopt weg tegen, dien wind in, vooral niet rennen en spatten, niet afvegen, de oogee beschermen on vooral niet er in wrijven. Indien met gas besmet, snel naar de ontemettingsïnxichting in het badhuis aan de Lange Haven; kan men niet zoo ver komen, dan naar de dichtstbijgelegen eerste hulppost. Telefoon. Bjj ernstig ongeval of bom-inslag het wijkhoofd waarschuwen, zoo mogelijk pa- telefoon. De telefoon mag niet dan voor dringen de gesprekken, meldingen e.d. gebruikt war den, dus niet met familie, of bekenden teiefoneeren. Ook vootr hen wordt goed gezorgd. Door voortdurend bezette tele foonlijn kan het leven van menschen in gevaar worden gebracht «Piet Hein" op kusttocht R.K.S.V. „Excelsior". Vrijdagavond speelt een Excelsiorcom- binatie tegen een elftal van de KLJ.M.Y. De wedstrijd wordt gespeeld op het Ma- thencsser-sportpaxk en vangt aan om 7 uur. Zaterdagmiddag komt „Okwa", een be kend tour-elftal, op bezoekt Aanvang half vier eveneens op het Ma- Ihen esser-sportpaxk. Junioren. Vrijdagavond en Zaterdagmiddag wordt de training en voorbereiding voor de on derlinge wedstrijden, weer voortgezet - Zondag gaan twee junior-elftallen een goéd jaar gehad, reisje maken naar Naaldwijk, -waar ge speeld wordt tegen Westlandia. Thans te YUssmgen. Hedenmorgen omstreeks 9.45 our is de „Piet Hein" met de Prinselijke Familie aan boord, Vlissmgen binnengeloop, n, en heeft s Benomen by de Sluis Het jacht is' op kruistocht door de Ne- deriandscfae binnenwateren. Gisteravond kwam, het schip te Veere aan, waar over nacht werd. Het kwam van Dordrecht en Gorinchem, waarna het via het Hollandsch Diep de Zeetrwsche wateren had bevaren. Treedt af als president-directeur van het Philipsconeern. Het jaarverslag der N.V. Philps' Gloei, lampenfabrieken te Eindhoven, dat gis teren is verschenen, doet de belangrijke inededeeinlg, dat dr. A. F. Philips het oogenblik gekomen acht zijn functie van president der directie neder te leggen Het ïs commissarissen ©en groote voldoening, dat dr. A. F. Philips, die gedurende bijna 45 jaenr, waarvan de eerste 27 jaren ge zamenlijk met dr. ir. G. L. F. Philips en sedert eind 1936 bijgestaan door ir. P, F. S. Otten, de directie van de vennoot schap heeft gevoerd, zich beschikbaar heeft gesteld tot* het college van commis sarissen, om, na zyn benoeming door de algemeen© vergadering tot commissaris, hem het voorzitterschap van het college op te dragen en hem, overeenkomstig art. 14 der statuten, tevens te benoemen tot gedelegeerd commissaris. In verband met dit aftreden wordt voor gesteld ir. P. F. S. Otten te benoemen tot president-directeur en tot directeuren de hoeren mr. H. F. van Walsem, 0. \L F. Loupart en ir. F, J. Philips. De kweekers in de Over-Betuwe hebben, een goed jaar. Hoewel men aanvankelijk gevreesd had1, dat na den feilen winter en de diaaïop volgende droogte de potplantencultuur in de Over-Betuwe, voornamelijk in Lent, een mislukking zou worden, bleken de feiten van. den laatsten tijd hiermede gelukkig geheel in tegenspraak. De potplanten-campagne in Lent en om geving nadert haar einde en tot heden zijn in de afgeloopen drie maanden ruim anderhalf raillioen planten uit Lent en omgeving naar het binnenland en deels naar het buitenland geëxporteerd. De prijzen waren van dien aard, dat zy alle verwachtingen overtroffen. Nog zelden hebben de kweekers zoo'n AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15uur, 1. Charlie Chan in Honoloeloe. 2. Luehtdui- vels der marine. Monopole Theater, 8.15 uur: 1. Broadway Melody 1938. 2. Mensclienjacht, lederen dag matinée. ROTTERDAM, 21 Juni. Tivoli Schouwburg, 8.30 uur. De Rotterdammers. „Knap Sam- metje". 22 Juni e.v.d. Groote Schouwburg. IJs- revue. Bioscopen. Capdtol. 2.15 u. 8.15 u. De krachtpat ser; Wie doodde Gail Preston? City, 2.15 u. 7 u. 9.80 u. De krachtpatser. De Doelen (Lumière). 2.15 u. 8 u. De fatale nacht; Muiterij op de kost school. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Revue Snip en Snap. Olympia. 7 u. 9.15 u. De ontembare erf gename; De held op sokken. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. De wildeman; Avontuur in Barcelona. Scala. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Het meisje uit het Verre Westen. Studio. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De kroeg zangeres. Thalia. .215 u. 7 u. 9.15 u. De zoon van Frankenstein. KETHEL. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente is voor een openbare vergadering opgeroepen tegen Vrijdagmorgen 10 uur. De agenda vermeldt o a.Benoeming brugwachter voor den nacht; idem hand- werkonderwijzeres openb. lagere school; voorste! tot bet bouwen van een wacht kamer achter de woning van den ge meente-geneesheer; idem tot vernieuwing van de klapbrug over de Polderwatering idem tot vaststelling van een verordeninr op de vrijwillige brandweer en idem tol hel verjeenen van een crediet voor extra hulp aan werkloozen over 1939. Britsch verbeersvtiegtaig vermist. Men verkeert te Londen in ongerust heid omtrent een vliegtuig van dó Bri tish American Air Services, dat van Lon den naar Newcastle was vertrokken. Men vreest, dat bet naar de zeo is afgedwaald. BINNENLAND H, M. de Koningin nur Het Loo. H M de Koningin is vandaag naar Het Loo vertrokken. Zij beeft op de reis daarheen een kort bezoek gebracht aan Soestdijk. «- Loonsverhooging voor de metaal arbeiders bij Philips. Op uitnoodiging van de directie van bet Rbalipsbedrijf te Eindhoven is 'n conferentie gehouden met de hoofdbesturen, vanvdo drie samenwerkende metaalbewerkers- bonden. In deze conferentie deelde d!e directie mede, dat zij voornemens is op 1 Juli as., aan pl.m. 1200 geschoolde en geoefende me- taaibewerkers, zoowel jongere als oudere, werkzaam in de machinefabriek en do Kleinere verspreide werkplaatsen, een uur- loonsverhooging te geven varieereade van een tot drie cent per uur. 1 Voor de jongere Kijft de periodieke voorziening gehandhaafd. Mocht het kind niet naar de openbare lagere school. Het (lib.) Tweede Kamerlid1, dr. I. H. J. Vos, heeft aan dón minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen, de vol gende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van het verhandelde in de openbare vergade ring van den 14den April 1939 van den raad der gemeente Oeffeit? Is het juist, dal, ter zake van een ver zoek van een der ingezetenen, d'.d. 22 Maart 1939, om vergoeding van gemeente wege voor het vervoer van zijn kind naar de openbare lagere school te Gen nep, burgemeester en wethouders hebben medegedeeld, dal zij zich niet kunnen in denken, dat verzoeker bezwaar heeft te gen katholiek onderwijs en dat zij daarom hebben voorgesteld, op de aanvrage af wijzend te beschikten Wil de minister mededeelen, of de go meenteraad van Oeffeit op dezen grond de aanvrage van de band heeft gewezen? Zoo ja, is de minister dan niet van mee ning, dat deze daad' in strijd is met de wel? Wil de minister maatregelen nemen, die ertoe leiden, dat de aanvrage opnieuw, en dan krachtens de regelen der wet ge* steld, wordt behandeld', en dat herhaling van het gebeurde voorkomen wordt? Ambtelijk bestuur in de Wieringmcer. Teneinde zoo spoedig mogelijk te go- raken tot de normale vormen van over heidshestuur in dé Wieringermoer, heeft de minister van waterstaat voor de „voor bereiding van de noodige regelingen eeri ami teiijke commissie ingesteld. Uitspraken. Door de Rotterdamsche rechtbank zyn veroordeeld': De 29-jarige voerman G. W. v. ft. te Schiedam, gedetineerd, wegens diefstal van fietsen, tot 10 maanden gevangenisstraf, en de 31-jarige cpkooper C. A. P., eveneens te Schiedam, wegens heling van eenigó door Van R. gestolen "fietsen, tot 6 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd vaa_ S jaren.

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2