X Stippen en noppen poor 's ochtends Lasohroparafies - Autogeen- en Efectrisch Kogellagers - Drijfriemen - Slangen - Gereedschappen 's middags 's avonds Nee, juffrouw, Iaat u me nu niet al die drukke japonnen zien, ik draag al leen effen, dat is *t ©enige -wat me staat. Dit hoor ik een dame zeggen, die po gingen doet om een gekleurd middagjurk je te veroveren in een groot modemaga zijn. Och arme mevrouw, denk ik mede lijdend, wat eentonig voor u, en dat juist dit jaar met al die gezellige streepjes, bloemetjes, ruitjes en vooral de stippen en noppen! Die streepen en ruiten staan u misschien niet, die bontgekleurde bloe mentuinen ook niet, maai de stippen? Hoe denkt u over een effen donkerrood jurkje met een enkele witte stip, een zijden jurk je met een enkel geborduurd kringetje? Niet zoo'n regen van stippen, niet bezaaid met dikke noppen, zoodat het u warrelig "wordt, als in een dichte sneeuwbui. Dat staat alleen een bepaald type, maar de fijne stip-motieven zijn een uitkomst voor wie anders „alleen effen" draagt! Het is 't eenige patroon, dat nu eens niet dik maakt en dat ook oudere dames uitstekend kannen dragen, vooral wanneer de ondergrond donker is. Zwart, donkerrood of marine met een klein wit stipje of nopje zijn op dit ge bied wal 't stemmïgste, wat men kan be denken en toch een afwijking van het een tonige effen. Ook leenea zich de noppen heel goed voor gameering, b.v. voor breede cein tuurs op eenvoudige effen zijden jurkjes. Zoo zien we dit seizoen in de Paxijsche collecties stippen in alle maten en soor ten bij modellen voor 's ochtends, 's mid dags en 's avondsop onze afbeelding geven we u daar eenige voorbeelden van. Kg. 1 laat een witte zomeravondjapon zien, die met kleine nopjes is geborduurd. De vele stroken vragen een dun materiaal als b.v. organdi of batist, de japon wordt op een taft onderjurk gedragen. De groote feestelijke witte hoed heeft linten in de kleur van de stippen. Kg. 2 is een afbeelding van een zo- mersch pakje, 't Jasje heeft een klokken de schoot, er wordt een wit piqué vest of een vest van valendennes bij gedragen. De stippen en ruitjes moet men zich in dezelfde tint denken als manchetten en kraag. Fig. 3: een eenvoudig ochtendjurkje met wijde plooirok. Bolero en hoedje zijn in de kleur van den lichten ondergrond. Tenslotte een lichte zomermantel b.v. in shantung met donkerroode of blauwe noppen, de leeren ceintuur en het lint van de hoed zijn dan eveneens donkerrood of marine. Dit is slechts een zeer kleine greep uit de vele stip-motieven, die er zijn en waar van de kleurencombinaties dit seizoen smaakvoller en orgineeler zijn dan ooit te voren. MADELEINE. Gemengd Nieuws 16) Marco Polo voelde zich bezwaard, want bij. kon het niet verklaren. Maar Goud klokje ging voort: „Er is we'nig in je feloof over vrouwen, Marco Polo, is het an een geloof alleen voor mannen? Is het tegen vrouwen? Mogen jonge man nen niet naar jonge vrouwen kijken?" „Neen, Goud klokje, jonge mannen moe ten niet te veel naar jonge vrouwen kij ken." „Maar dat is heel dwaas, Marco Polo. Is het verkeerd om naar de schoonheid van de amandelbloesems te zien, verkeerd om den welriekenden wind te proeven? Is het vcrifceew om naar den ijsvogel te zien, die zijn nest zoekt? Is het verkeerd om naar de maan en de sterren te kij ken? Dat alles is heel mooi, Marco Polo, zoo mooi, dat bet mij doet weeaen. Is het .verkeerd ernaar te kijken*?' „Het is niet verkeerd, Goudklokje, de cere Góds is in de schoonheid van Zijn maaksel." Rondritten door Rotterdam per It.E.T.-intobus. Evenals vorige jaren zal wederom van 1 Juli tot en met 31 Augustus 1939 de Rotterdamscbe Electrische Tram, in samen werking met de Vereemiging voor Vreem delingenverkeer Rotterdam, de bekende rondritten door de stad per R.E.T.-autobus organiseeren. Vertrek dagelijks te half drie van het parkeerterrein Beursplein. De route, die omstreeks 40 KAL lang is, loopt langs de Maasbruggen, Maasha ven, Vliegveld Waalhaven, Schulpweg, Tuindorp Vreewijk, Stadion F^ijenoöid, Maasbruggen, Visehmarkt, Van Hogen dorpsplein, Museum Boymans, Westplein en Park naar café Bellevue op den Heu vel, waar een half nar gepauseerd wordt; hier is gelegenheid tot thee drinken, ter wijl men tevens van den Heuvel af een kijkje kan nemen op de Tunnelwerken. Vervolgens wondt verder gereden langs de Parksluizen, Coolhaven, Heemraadssingel, Blijdorp (langs de werkzaamheden voor den aanleg van de nieuwe Diergaarde), Bergsingel, Noordplein, Crooswrjkschesin- gel, Rralingsche Plas, 's Gravenhof, Oost plein, Goudschesingel en Cöolsingel terug naar het Beursplein. A. J. VAN WASSENAAR Corsetten Bustehouders Corseletten Buikbanden en Elastieken Kousen KORTE PREDICATIE God en het kwa-ad. Duizendmaal vraagt een mensch zich af: wie bestuurt deze wereld'? Duizendmaal is het antwoord. God. Duizendmaal is de vraag opnieuw: maar het kwaad dan? Waar ligt de oorsprong van het kwaad? De Bijbel heeft het Paradijs-verhaal. Er is een boom, die do grens is door God aan den mensch gesteld- van dien boom zult gij niet eten, vertrouw Mij dat het zoo goed is. Toen stapte do mensch over de gesteld© grens: lnj at, om God© gelik te ztju. Het kwaad rs dus in wezen: op zeggen van het vertrouwen in God. Ligt derhalve de oorsprong \an het kwaad in den mensch, dien God vnj liet? Maar do slang dan, die verleidde? Het Bijbelver haal raakt hier aan kosmische oorspron gen, kosmische diepten van het kwaad, welke ons verborgen blijven. Wij leven in een volslagen raadselachtige wereld. God laat ons leven naast een vraagteeken. Men moge het echter in geloof met dit vraag teeken wagen, aanvaardende, dat onze we reldbeschouwing niet gesloten kan zijn. De rust hiertoe kan men bij Christus vinden, die in deze geloofsgehoorzaam heid heeft willen leven. Er zijn bij Hem twee xotsv aste zekerheden. De een© is, dat God regeert: „Worden niet vijf musch- jes verkocht voor twee penningen? en toch is niet éen daarvan vergeten bij God'. Maar ook de haren uws hoofds zijn alle ge teld". De andere is, dat er in do wereld tegengoddelijke .nachten werken, dat er persoonlijke verantwoordelijkheid is, dat er een keuze gevraagd wordt, kortom, dat men ook buiten Gods regeering loven kan. Zoo heeft Jezus geworsteld om de ziel van Judas, dien Hij wilde redden en toch werktuig wist in Gods hand1. Met deze twee tegenstrijdige zekerheden is de Heiland gestorven, om ze in zijn dood samen te brengen. Derlialve kunnen wij deze beide nooit samendenken, echter wel in geloof samen beleven. Isolatieschalen. MACHINEFABRIEK A. FORTUNE Boterstr. 28-32, Schiedam, Tel. 69400 (2 iijnen) N.V. Technische Handel-Mij. D. DE VOS, tv.d.z. van Fa. VAN MILAAN HOOGSTRAAT 95-97 TELEFOON 68252-69772 Sport F. Jongetje van rijdende vrachtwagen gesprongen Overreden en gedood. Gistermiddag is op liet Iepenplein te Voetbal Engeland Nederland Op 8 November te Londen. Naar wij van officïeele zijd© verne men heeft het bestuur van den Engel- schen Voetbalbond een uitnoodiging ge richt tot den Koninklijken Nedorlanó- schen Voetbalbond voor het spelen van een officieelen interland wedstrijd En gelandNederland. Do K. N. V. B. heeft deze uitnoodiging aanvaard. De wedstrijd zal gespeeld worden te Londen en wel op 8 November a.s. Lawntennis Het tournooi te Wimbledon Hnghan en Van Swol winnen. Gistermiddag kwamen Hughan en Van Swol uit op het Centrecourt tegen het sterke iTransche paar Boussus en Gentien. Onze landgenooten boekten een prachtig resultaat, door in vijf sets te winnen. Het Fransche dubbel won de eerste twee sets Amsterdam een ernstig ongeluk geschied,' met 6__3> 6_2. Hughan en Van Swol .it een achtjarig jongetje wonende in d©!]jeten zich hierdoor niet ontmoedigen en ""w q 11161 kv€n ft: hielden prachtig vol, zoodat zij de derde gebost. set met 6—3 wonnen. In de vierde set Op ihet plein stond voor een bouwweife moest de strijd! onderbroken worden door een trailer met tractor, welke was geladen 'dea hevigen TCgen; «n wel toen de Fran- met zandsteen. Do jongen was ongemerkt) s(&en met 4__3 de ]ei(Mllg kaddlen. Een achter op een wagen gaan zitten om een psychologisch ongunstige stand voor de eindje mee te rijden. Toen de wagen zicii in j at. j_ beweging had gezet/zag het kind even ver der op een man staan ,die naar hem keek. Geschrokken, blijkbaar omdat hij meende dat deze hem over het verboden uitstapje onderhouden zou, sprong de jongen van den rijdenden wagen af, met het gevolg dat hij onder de vrachtauto terecht kwam. De achterwielen gingen den knaap over de borstkas. De G. G. en G. D. vervoerde het deerlijk verminkte slachtoffertje naar het dichtbijzijnde O. L. V. Gasthuis, waar hij bij aankomst Keek te zijn overleden. ONZE TUIN Landbouwer onder eigen kar gedood. Gistermiddag heeft een van zijn arbeid terugteerende landbouwer op den Lanaeker- weg onder Caberg (vlak bij de Belgische grens bij Maastricht), het lijk gevonden van den 68-jarigen landbouwer J. Tillie, wo nende aldaar. De ongelukkige lag bekneld onder zijn kar met Maver die van een wegje langs een akker in den hollen Lanaekerweg was om geslagen. Medische hulp mocht niet meer baten. De man was reeds eenigen tijd overleden. Hij had ernstige inwendige kneuzingen ge kregen. Waarschijnlijk is hij ook nog ge stikt onder het gewicht van den beladen kar. Het slachtoffer was weduwnaar en vade van tien kinderen. „Li Po is ouü en wijs en hij is een groot dichter en Li Po zegt, dal er schoon heid is m een rennend paard en schoon heid in een stroomende rivier, maar er is geen schoonheid gelijk de schoonheid van een jong meisje, dat heur haar los maakt. God schiep de schoonheid van -vrouwen ook, Marco Polo, even goed als de schoonheid der sterren. Wil je mij verklaren, Marco Polo, waarom Li Po het eene zegt en Paulus hel andere?" „Maar, Goudklokje, Paulus werd door God geïnspireerd." „Maar Li Po wordt ook door God ge ïnspireerd, Marco Polo. Je moet niet te licht over Li Po oordeelen, hij is dik en oud en dronken, maar als Lij zingt is het een gezang als van de dwalende sterren. Maar waarom mogen jonge man nen met naar jonge vrouwen kijken, Marco Polo? Waarom mogen zij. niet met de oogen kijken?" „Het zal moeilijk zijn je dat te zeggen, Goudklokje." „Kijk mij eens aan, Marco Polo, heef de oogen op en kijk mij in de oogen, Is er slechtheid in mij, Marco Polo, dat je oogen mij zouden mijden als de vos den hond mijdt? Of misschien ben ik niet schoon; misschien heeft men mij iets ver keerds verteld, omdat ik de dochter van een vorst ben, of omdat zij niet wilden hebben, dal ik te weinig dunk van mij zelf had. Misschien ben ik niet mooi, Marco Polo, misschien bekedig ik je oogen..." „0, Goudklokje, de kleine maansikkel is niet schooner!" „Waarom mogen -ong© mannen dan niet naar jonge vrouwen kijken Je bent hier om mij te leeren, Marco Polo, wil je mij niet vertellen, waarom?" „Misschien, misschien misschien is het uit vrees voor zonde, Goudklokje." „Zonae? Zonde? Waarom zou er zonde zijn' Ik ken de zonde, Marco Polo, men heeft mij er voor gewaarschuwd, sedert ik over oen vloer kroop. Er zijn twee zonden, er is laagheid en er is wreed heid en dat zijn de eenige zonden. Ik ken je hart, Marco "Rolo, er is geen laag heid daar; je zoisdt hier met gekomen zijn, als je laag waart; de laaghartigen reizen niet zoo ver voor andere men- sohen. En wreedheid? Je zoodt stellig met wreed voor mij zijn; je zoudt. voor nie mand wreed zijn, mijn beste Marco Polo. Zou je wreed voor mij kunnen zijn?" „Wreed voor jou, klein Goudklokje? Hoe zou ik wreed voor je kunnen zijn?" „Maar de zonde, Marco Polo?" „Ik weet het niet, Goudklokje, ik weet het niet!" XIX. En op een avond rees de maan boven den Ghineeschen tuin en Marco Polo be ëindigde zijn verhaal van wat Johannes op Pat mos zag, toen 'hij een oud man was... Nederlanders. Na de hervatting bleven Hughan en Van Swol goed op dreef en wisten de set nog te winnen met 86. In de laatste set hieven zij de sterkstan en zegevierden met 6—3 waardoor zij zich in de derde ronde plaatsten. Boksen Beb van Klaveren schrijft in voor Euro- pcesch kampioenschap. Beb van Klaveren heeft heden via de N.B.U. bij de LRU. ingeschreven voor den vacanten Europeeschen middengewicht-titeL Waarschijnlijk zal het comité van de I.B.U. een keuze doen tusschen Tenet, Van Kla veren en Christoforides. Op 8 Juli zal een beslissing worden ge nomen. Hommers levenslang geschorst. Het bestuur van de Nederlandsche Boks Unie heeft op de bestuursveirgadieiring van 28 dezer de volgende straffen uitgespro ken. De beroepsbokser J. Hemmers is levens lang geschorst, wegens wangedrag in het openbare leven. De beroepsbokser R. Disch is met f25 beboet en een voorwaardelijke schorsing van 1 jaar, met 2 jaar proeftijd en ver lies van eventueele titels, wegens onbe hoorlijk optreden tegen bestuurs- en jury leden. „Veni, Domine Jesu. „Gratia Domini nostri Jesu Christ! cum omnibus vobis. Amenl" „Het is erg moeilijk, Marco Polo, ik begrijp net niet heelemaal." „Ik zelf begrijp het ook niet geheel, Goudklokje, maar dat is alles, wat ik zeg gen kan. Maar je zult later wel meer be grijpen; mijn zending is na afgeloopen en ik ga terug. Ik zalt halt houden aan het hof van Prester Johannes en hij zal stellig een bisschop of een groot kardi naal zenden om je te doopen en je de rest te leeren." „Wil je terugkeeren?" Een hevige pijn beving haar, „Ik heb nooit aan je terug keer gedacht." „Ik ben met ©eu zending gekomen, Goudklokje en ik moet terugkeeren." „Misschien is er een meisje in Vene tië..." En zij wendde het hoofd vanhem en vsjp. de maaa af. „Zobiets moet je niet denken, Goud klokje, er is niemand in Venetië, aan wie ik verplichting heb. En al ware de ko ningin der aard© daar, met mg verloofd, dan nog zou ik haar nooit kramen aan zien, nu ik Goudklokje heb leeren ben nen." „Is het geld, Marco Polo," fluisterde zij in de schemering. „Misschien zijn het je vader en je oom, die aandringen op je terugkeer,Laat je dat geen zorgen ma ken, want mijn vader, de Groote Khan, zal dat ook met hen regelen. Er is geen Klimrozen. Door de warme dagen in Juni zaten we al vroeg in de rozen en vooral onze klim roos aan den Zuidgevel was al bizouder vroeg in volle glorie. Het is de Paul's Scar let Climber, de allerbeste grootbloemige winterharde Mimroos met levendig schax- lakenroode gevulde bloemen, die een snel opgaanden groei vertoont en overvloedig bloeit. Daar het echter geen wilde groeier is, leent zij zich ook uitstekend voor het beKeeden van hekwerk. Wanneer we een klimroos toepassen in een tuintje, waar gevel en hek zich in ei kaars onmiddellijke nabijheid bevinden, moeten we er wel aan denken een zelfde soort daar voor te kiezen, daar de bloemen weelde anders te veel verbrokkeld wordt. Klimrozen bloeien het mooist op de scheuten, die zo het vorige jaar gevormd hebben, en wanneer we ze willen snoeien, moeten we ons uitsluitend bepalen bij het wegnemen van scheuten, die reeds gebloeid hebben. Er zijn wel enkele uitzonderingen, die zóóveel jonge scheuten voortbrengen, dat al de oude gerust verwijderd mogen worden, hetgeen b.v. het geval is bij de Meinbloemige trosroosjes, oa. de bekende rose Dorothy Perkins, die in Juli en Augustus bloeit. Bij de rozen, die weinig nieuwe scheuten vormen, nemen we de zwakke weg en bin den de sterke aan, om bet volgend! jaar mooie stevige planten en 'n milden Woei te mogen verwachten Er zijn wel eens bloemenliefhebbers die eenigszins sceptisch staan tegenover het gebruik van rozen in den tuin, omdat zij er een groot deel van liet jaar kaal en onooge- lijk uitzieu, waartegen de korte bloeiperio de volgens hen niet tegenop weegt. Me dunkt dat dit alleen een bezwaar kan zijn als we er uitsluitend een rozentuin op na houden,- doch in een gewonen tuin met een afwisselende beplanting zonnen we de ro zen niet graag willen missen. Want zou er wel één plant te vinden zijn. die zulke hoe veelheden bloemen te voorschijn brengt in zulk een korten tijd? Bij gevelbeplanting moeten we er wet denken de jniste Kleur te Kezen1, want dik wijls wordt het effect van de Keur beder ven door den verkeerden achtergrond. Roo- de rozen tegen 'n rood© muur doen bet heelemaal niet, daarentegen wel tegen 'n grijzen of géien achtergrond. Rose rozen behooren evenmin tegen een roode muur thuis, doch wel tegen wit, geel en grijs. Witte en gele rozen zijn juist weer wél geschikt "om tegen roode muren geplant te worden. En zoo vraagt elk huis zijn rozen, en nu ze bloeien, kunnen we de combi naties eens bekijken en beoordeelen wat voor onzen eigen gevel in aanmerking zon kómen. 1 A'. C. MULLER—lDiZERDA. paard, noch een vtouw in geheel Tar- tarije, die je oom niet krijgen zal, en je vader kan alle jttweelen uit de schatkist hebben, al de zwaarden ook, zelfs de zwaarden, waarmede mijn vader China ver overde. Mijn vader zal hem die geven, als ik het vraag. Als je slechts dezen maan-heschenen tuin niet verlaat." „Liet Goudklokje, dat is het met, maar ik kwam hier om bekeerlingen te ma ken..." „O, luister, Marco Polo, er is een volk in Kai-Fung-Fu, dat slecht en lafhartig en mijn vader verafschuwt het. Ik zal mijn vader vragen om er hoofdmannen en krijgsvolk heen t© zenden om hen tot jouw geloof te bekeeren of hun het hoofd aE te slaan. En wij kunnen er dan een paar honderd van naar den Paus te Rome zonden en hij zal nooit te weten komen hoe ze bekeerd werden en hij zal -tevreden zijn. Ga slechts niet van mij w'eg uit mijn door de maan ver lichten tuin. Je zult maar zaken gam doen en een vrouw trouwen; ga niet weg uil den tuin, waar de maan Schijnt 1" „O, klein Goradklokje, er is geen plek in de wereld gelijk deze maanbeschenen tuin en ér is geen plaats waar ik licicr zou zijn dan in je tuin met de' maan. Maar, klein Goud blokje, ik vatte hetplan op om den Heere'Jezus te prediken,die gekruist werd, het is daarom dat ik naar China kwam." {Wordt verving. 1,. Uit het Amerikaansch van DONN BYRNE CORSETT1ÈRE - LANGE HAVEN 125 UITSl UITEND MAATWERK - EIGEN ATELIERS „VEG1SOL" GLASZIJDE VEREEN GLASFABRIEKEN SCHIEDAM Fabriek van KURKEN - KURKENBONDELS VISSCHER IJ KURKEN Fa. WED. A. VOGELEZANG Korte Achterweg 13-15 - Tel. 68872 Modern Ingericht reparatiebedrijf KIPS Co. TELEFOON 68190 - SCHIEDAM

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6