STADSNIEUWS Mathenesser Wielerbaan Ik» opening. Zaterdagmiddag S hui wordt de Ma thenesser Wielerbaan aan den Liau- slootscheweg geopend. Deze is te bereiken via den Parallelweg (tegenover het station); oi via den Laan- slootscheweg, die loopt van den 0\erschie- scheweg langs den houthandel De Beuke laar naar den onbewaakten overweg ia het baanvak SchiedamRotterdam; ofiia Spangen. Gisteravond is op de nieuwe baan, die in werkverschaffing is aangelegd, proef gereden. De renners waren zeer'tevreden; de baai ligt uitstekend; de lengte is 20(3 M.; in de "bochten behoeft niet te wor den „gewrongen" en de breedte laat voor een baantje van deze capaciteit niets te wenscben over. Hel wegdek was gisteravond nog niet zoo hard," als wel wenschelijk wordt ge acht Voor bet wegdek is een nieuw pro cédé toegepast, waarin sproeifalt, een af valproduct \au de Shell, een belangrijk bestanddeel vormt Het was gisteren ook zeer warm; na eenigen tijd zal de hard heid van de baan, die - nu reeds zeer snel is, nog toenemen. De vorige week. is de baan door de N.WD. (Ned. Wielren Unie), genspecteerd ca goedgekeurd. De Mathenesser Wieler baan is een c-baan, d.w.z. dat er geen groote wedstrijden, b.v. achter motoren, kunnen worden gehouden. Dat is bij den aanleg ook niet de bedoeling geweest. Waarom een wielerbaan. De overheid stelt vele personen in do gelegenheid meerdere takken vau sport te beoetenen. Voor de voetballers worden ter reinen beschikbaar gesteld; de leden van gynmasfiekvéreemgingen kunnen in ge meentelokalen terecht, maar voor wielren ners was nog niets gedaan. Tenminste niet c-m deze tegemoet te komen! Wel wer den zij van den weg verbannen. Het was dus heelemaal niet vreemd, dat de over heid de helpende harta bood om de jonge lui, die in plaats van „achter een bal aan te hollen" of „aan een rekstok te hangen", er de voorkeur aan geven „op een fiets te klimmen". Zoo kwam de Ma thenesser Wielerbaan tot stand, in de eer ste plaats bedoeld als een gelegenheid om te trainen, ofschoon er om de prikken levend te houden nu en dan ook eens een wedstrijd zal worden georganiseerd. De leiding van het geheel blijft in han den van de Gemeentelijke Sporteommis- sie, die een kleine commissie tut haar midden meer speciaal belast heeft met de exploitatie. Aan die kleine exploilaiie- commissie is als secretaris toegevoegd de heer A. van Solde, die ook secretaris van de Gemeentelijke Sportcommissie en van den S.B.L.O. is- Het is de bedoeling aan de beide hier bestaande wielrennersvereenigingen „Schiedam" en De Zwaluwen de gele genheid te geven een avond in de week op de baan in clubverband te trainen en ook zal vermoedelijk de gelegenheid worden, geschapen om op een anderen avond individueel te trainen tegen een kleine vergoeding. Do openingswedstrijden. Ter gelegenheid van de opening op Za terdagmiddag worden wedstrijden gehou den, ml. een klassementwedstrijd over 40 ronden met 2 klassementen; een sprint over 2 paanronden en na de pauze een kop pelwedstrijd met 3 klassementen, waar aan door 7 koppels wordt deelgenomen. De wedstrijden kunnen door het pu bliek tegen een lage entree worden bij gewoond. - Beatrix-school De eerste steenlegging. Hedenmiddag 5 uur zal de eerste steen worden, gelegd voor de Beafnxschool aan den Buys Raüotsmgeï, de nieuwe school van de Vereeniging tot bevordering van Clff. onderwijs. Het zal in strikten zin genomen, niet de eerste steen zijn, want het gebouw is reeds een heel eindje boven den grond. Maar symbolisch zal het de eerste steen zijn, die de jongste van de tot nu toe voor de nieuwe school aangegeven kinderen he denmiddag zal metselen. Re vice-voorzitter van het schoolbestuur, de heer T. Slavenburg zal een korte toe spraak houden. 1 1 Zooals te doen gebruikelijk is, zal ook een oorkonde worden ingemetseld'. Verduistering en heling Van een rijwieibelasttagmerk. Hedenmorgen, controleerde een agent van politie op de Koemarkt of de carrier van den <»pkooper Th. P. wel van eery rijwiel- beïastmgmerk was voorzien. Dat bleek in deidaad het geval te zijn, maar toch was er iets niet in den haak. Er waren nJ. pogingen gedaan om een naam, die in hef belastingmerk was geponst, daaruit te kloppen. P. werd met zijn voertuig meegenomen paar het, politiebureau, en daar vertelde tij het belastingmerk enkele weken gele den te hebben gekocht van Van V. Bij onderzoek bleek dat juist te zijn. sVan V. werd aan den tand gevoeld en 0eze bekende eenigen tijdgeleden een rijwielbelastingmerk in de Tuin! aan te heb ben gevonden. Hij beeft gepoogd den naam nit het metaal te kloppen en daarna deed lm let belastingmerx'voor f 0.75 over aan P. I Teren beiden wordt proces-verbaal op gemaakt; tegen Van V. wegens verduiste ring en tegen. P. wegens sehufcMIng. Voor een paar .kwartjes hebben heide mennen zich heel wat narigheid openen Jals gebaald f Het nieuwe slachthuis Bezwaren van da slagers- organisaties. Ter aanvulling van het in ons blad van 3 Juli j.l. gepubliceerde bezwaarschrift to gen het nieuwe slachthuis deelea de ge zamenlijke slagerspatroons- eu grossiersor ganisaties te Schiedam, Vlaardingen en Maassluis ons nog het volgende mede: Toen dooi middel van de pers op 15 Juni ji. ter kennis van het publiek werd gebracht dat de „Slachthuis Commissie" voor de Keuringskring Schiedam, een plan voor den bouw van een abattoir had ont worpen, was dit voor ons slagers geen verrassing, daar het cms bekend was dal deze Commissie reeds eenigen tijd dit vraagstuk in studie had. Wij waren dus een plan van de Commissie wachtend. Onze hoop en vertrouwen bestonden hierin, dat dit plan ons als gebruikers van het abattoir zou kunnen bevredigen. Als basis voor onze bevercfiging namen wij het volledig uitgewerkte plan 1936 met kostenberekening. Immers met dit plan konden wij ons, pp enkele punten na, welke in overleg zeker te regelen waren geweest, in hoofd zaak vereenigen. Aan onze bevrediging stelden wij dus zeker geen te hooge eischen, doch ble ven met beide voeten op den beganen grondt Hei plan 1936 was begroot als volgt: Totale stichtingskosten abattoir met koelhuis, f 655.000. Oppervlakte terrein 1.5 H.A. Pnjs van den grond f10 per M2. Afschrijving 25 jaren. Stelt men hiertegenover het plan 1939, dan knjgt men de volgende cijfers Totale stichtingskosten abattoir z onder koelhuis f 896 500. Oppervlakte terrein 1.6 H.A. Prijs van den grond f10 per M2. Afschrijving 40 jaren. Uit bovenstaande vergelijking blijkt dus dat het plan 1939 f 241.500 duurder komt, terwijl er dan géén koelhuis aan verbon den is. Wanneer men dus beide plannen ob jectief beschouwt springt onmiddellijk naar voren dat het ptei 1939 toch wel bui tengewoon duur is, met alle gevolgen van diai. Een dier gevolgen is oja. de verhoo ging van de keur- en slachüoonen, blij kende uit onderstaand staatje: Plan 1936, keur en slachüoonen met gebruik van koelcellen: voor een rund f7.50 gras- of vetkalf f4 50 varken f 4.50 Plan 1939, keur- en slachtloonen zon der koelcellen: voor een rund f9. voor gras- of vetkalf van f5 tot f9 varken tot f6 Wanneer men daarenboven de keur en slachüoonen welke in Rotterdam be taald worden met die van plan 1939 te Schiedam vergeldt komt men tot de vol gende opstelling Keur- en slachüoonen te Rotterdam: voor een rund 14. vetkalf 1 9. nuchter kalf f 9.40 schaap 1 ;-.40 varken tot 25 K.G. f 0.40 vaTken zwaarder f2. - Keur- en slachüoonen te Schiedam, vol gens plan 1939: voor een rund 19. vetkalf van f5.— tot f9.— nuchter kalf f 1-20 schaap 19. varken tot 25 K.G. f 1- varken zwaarder van f 4.tot f 6. Het behoeft toch wel g»en nader be toog dat de Schiedamsche slager in een wc-i zeer ongunstige positie komt te ver seeren tegenover zijn Rotterdamschen col lega, indien plan 1939 tot uitvoering komt. R.K.S.V. „Excelsior" De gymnastiek-afdediDg. In de bovenzaal van de Amstelbron heeft de gymnastiek-afdeeling van de R. K. S. V. Excelsior haar jaarvergadering gehouden Waarvoor de damesleden meer belangstel ling toonden dan de hoeren. De vergadering stond voor de laatste maal onder leiding van den heer C. C. H S w i nk el s die wegens drukke werkzaam heden zijn functie heeft neergelegd. Ook alle andere bestuursleden van de afdeel ing traden af, echter om verschillende redenen Het bestuur weid als volgt samengesteld P. W. Simons, de technische leiuer, zal voorioopig optreden als voorzitter; mej. A Verwayen, secretaresse; mej. J. Braak, pen ningmeesteresseH, Scholte, 2e secretaris en mej. R. Kamp. De algemeene voorzitter, de beer E. A. Leen dteTts, dankte in het bizonder den heer Swinkels voor hetgeen deze voor de gymnastiek-afdeeling heeft gedaan, Spr. herinnerde osi. aan de opening van het nieu we sportpark en bet aandeel, dat de gym- nastielkvereeffliging daarin heeft gehad en wees op de noodzakelijkheid! van een goed bestuur voor den bloei van een vereeniging of afdeeting. 1 Ook de geestelijk adviseur kapelaan Greitemasnn voerde nog het woord en spoorde aan propagandisten voor „Ex celsior" te zijn. Musis Sacrum Een nieuwe exploitant. Naar we vernemen zal als exploitant van Musis Sacrum optreden de heer L. P. Lanieer Aza. te Rotterdam. Musis Sacrum zal een kleine, althans geen grondige restauratie ondergaan. De heer Lameer denkt de exploitatie half Augustus aan te vangen. Gedurende 6 jaren heeft deze „Kumt- niin" te Dordrecht, dat thans verbouwd wordt, ook beheerd, en is o.a. pachter van de buffetten van het Tuschinki concern; waartoe ook het Passage Theater behoort en van Arena te Rotterdam. „Zonnestraal" jubileert Collecte op a.s. Zaterdag. In Augustus a.s. zal het 121/» jaar geleden zijn, dat met het „Zonnestraal''-werfc werd aangevangen. Zooals men weet stelt de vereeniging „Zonnestraal" zich ten doel de verpleging van tuberculoselijders van alle gezindten en uit geheel ons land en staat bij deze verpleging de behandeling met arbeids-the- rapie op den voorgrond. In Februari 1926 werd hiermee begon nen met een 16-tal patiënten; een groote moderne inrichting met werkplaatsen werd gebouwd en het aantal plaatsen in de ïn- riehnting werd gaandeweg opgevoerd tot ruim 180. In 1938 vonden niet minder dan 328 patiënten in Zonnestraal" verple ging. De achterliggende een achtste eeuw gaf dus wel een enorme groei van dit mooie werk in dienst van tuberculoseibestrrf- dïng te zien. Dit was mogelijk, dank zij de algemeene offervaardigheid, die in geheel ons land en door alle kringen der bevolking voor d't werk werd vertoond, vooral op de jaariïjksche „ZonnestraaT'-tiagen. De sa natoria genieten geen subsidie en zoo is „Zonnestraal" ook wel aangewezen op de publieke offervaardigheid. Zaterdag 8 Juli, a.s., zal in deze gemeen te de jaarlijksche „ZonnestraaP'-dag worden gehouden. Het comité voor de collecte ver trouwt ook nu weer op de sympathieke vrijgevigheid der ingezetenen, ook vroeger menigmaal voor dit doel betoond. Het hoopt van harte, dat deze offenlag voor „Zonne straal" speciaal moge staan in het teefcen van het 12V2-jarig jubileum, m» dat de giften rijkelijk mogen vloeien en het resul taat der collecte de bizondere waardeering van het publiek moge vertolken voor het nuttige werk van „Zonnestraal". R.E.T. Stijging van verveer en in komsten. In Juni j.l. werden door de R.E.T. ver voerd 5.789.129 (Juni 1938 5.556.874) rei zigers, met een opbrengst van f432.613 90 <f 420 328.23). In het eerste halfjaar 1939 werden 2 141.223 reizigers meer vervoerd dan in de overeenkomstige periode van het vo rig jaar; de opbrengst was f 133.077.03 meer. Detacheering Van marine officieren. Bij beschikking van den minister van de fensie is met ingang van 1 Juli 1939 de luitenant ter zee der le klasse K, van Dongen eervol ontheven van het nautisch militair toezicht op den bouw der onder- zeebosten 0 20 tot en met O 27 en is de luitenant ter zee der le Klasse G. B. M. van Erkel daarmede belast 1 Met ingang van 8 Juh 1939 is de luite nant ter zee der 3e. klasse J. G. van Couten Piccandt Wieringa geplaatst te Schiedam. Mulo-examen. Geslaagd voor Mulo-diploma. B: Jaanie de Vogel, Magda Boas, Walter Haak en Henk Kemp, leerlingen van de Openbare U.LO.-school Al, Singel 5. Voor het M.U.L.O.exam-en, diploma B, slaagde te Hiilegersberg Team de Regt, leerling van de M.CJ.L.O.-school aan de HuysmansstraaL R.K. Mnlo-examen. Geslaagd' voor R.K. Mulo-examen diplo ma A: A. van der Berg, A. v. Deijk en F. v. Essen, allen Schiedam; J. v. Galen, Rotterdam; J. Heinsbroek, L. Holierhoek, B. Kleinekoort, H. Si no, C. Osterholt, J. v. Pelt, L. Promes, M. v. Rijselberg, M. Schaakmann, P. v. d. Sloot, A. Spruift, H Vredebregt C. de Vries en M. van de Wa ter, allen Schiedam; M. Bonnier, W. den Brok, M. Bijker en D. van Dam, allen Rotterdam. Afgewezen voor A geen. Geslaagd' voor B: E. Martens, F. Neur ba oer, N. de Ronde, F. Bonekamp en J. Steijger, allen Rotterdam- Afgewezen voor B één. Geslaagd. Aan de kweekschool van do Broeders te Maastricht zijn yoor het eindexamen geslaagd de hoeren J. van der Made en D. Zetgers Centert. Het Harmonie Orkest „St. Amfcrosius directeur den hoer J, F. M. Smits, morgenavond 8 uur ia do Plantage het volgend program trit: 1. Maxsch „Pro Arte", G. Dik. 2. Ouverture „Hans Sachs", A. Lort zing. 3. Fantasie „Les Saltimbanques, G. Meis- ter, 4. Ouverture ^Martha", B. Flottow. 5. Valse „Rozes du Midi", J. Strauss. 6 Fantasie „Jeruzalem", G. Verdi. 7. Marsch „Dtf Heros", Nidhalls. Jacht op een hond Een Bouvier had het be nauwd. Op den Rottenlamschedjjk, brj den Rui- teahavenweg had hedenmorgen omstreeks half 10 een jonge Bouvier het benauwd. Het dier draaide rond, had een dikke tong en gaf andere teek enen, dat het verre van nor maal was. „Men" veronderstelde, dat de hond dol was geworden, maar dat was niet het geval; hondsdolheid komt in ons land hoogst zelden meer voor; de laatste jaren is geen enkel geval vastgesteld. Misschien hoeft de Bouvier, waarvan de eigenaar on- bekend is, het te kwaad gehad met de warmte. Do hond is in de garage 5luider gedreven en tooi zijn werklieden van de gemeente reiniging ontboden, die met groote tangen gewapend den hond aanpakten en een zak over zijn kop trokken, zoodat hij niet meer gevaarlijk was. Zoo is het heest naar het terrein van de gemeente reiniging gebracht waar het kort daarna zijn leven in het gas- celletje eindigde. Een onbekend gebleven voetganger is gistermiddag op den Dam tegen een rij wiel gdoopeo, waarop P P. zat. Deze viel en verstuikte zijn rechterknie. Hrj is ter plaatse door een lid van EHBO ver bonden. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Meisjes ach ter tralies; 2. Vier mannen en een gelofte. Monopole Theater, 8.15 uur. 1. De 13e stoel; 2. Zïegfeld', de revuekoning. lederen middag 2 uur: Voorstel ling. Juli. Feestterrein, 8 uur. Concert Fede ratie Schied. Muziekgezelschap- Juli. Beatrixschool. Buys Ballotsingel, 5 uur. Eerste steenlegging. Juli. Groote Kerk, 8.15 uur. Derde or gelbespeling !ncq. P. Bekkers; Alex de Lieme, viool. 6 Juli. Comer House, 8 uur. Vergadering Blok 2 in wijk F. Ned. Vereen, voor Luchtbescherming. 8 Juli. Opening wielerbaan 13 Juli. Passage Theater, 8 uur. Eropa- gandavergadering Coöp, D.E.S. Spreker: J. van Amstel. Vertoo ning 100 man en één meisje. 15 Juli Passage Theater, 2 uur en half 5. Kinderfeest Coöp. D.E.S, 35 Juli. Feestterrein Volkspark. Openlucht- meeting Geref. JongeSings- en Meis jes Vereen. 17 Juli, Benedenzaal Amstelbron, 8 uur. Algemeene vergadering SW. 18 Juli VereenigingsloKaai, 8 uur. Confess! oneele Vereen. Hoedemaikiereber- denking. Spreker ds. J. H. Mulder, Cbarlois. 19 Juli. Irene Jong Hervormden. Sluitmgs- avond. ROTTERDAM Juli Groote Schouwburg, 830 n. IJs- revue. Juli. Tivoii Schouwburg, 830 u. De Rotterdammers Robert eu Be tram eu Co. Bioscopen. Capitol. 2.15 tl 8.15 tl De CStadeL City. 2.15 tl 7 u. 9.30 u. De Citadel. Corso. Van 11 u. af d'oorl. De 4 dochters. De Doelen. (Luxui ére). 2.15 u. 8 tl De twee zusters Kléh; Liefde incog nito. Grand. 2 n. 7 tl 9.15 u. Getuigen spre ken. Olympia, 7 u. 9.15 tl De -jdorpsdetec- tive; Het postkoetsmysterie. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Legioen van Eer; Een gelukkige landing. Scala. 2 tl 7 u. 9.30 u. De geheimzin nige dr. Glitterhouse. Studio. 2.15 n. 7 tl 9.15 tl Itogjesmen seben. Thai La- 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Ik ben. geen misdadiger. BINNENLAND Prins Bernhard op de legertentoonstelling Z. K. H. vertoefde twee nut op Hen trust. Het bezoek van Prins Bomhard aan de legertentoonstelling in het tentoonstellings gebouw op Hontrnst te 's-Gravenhage duur de ongeveer twee uur. Met zeen: groote be langstelling naim. de Prins de keurig ver zorgde inzendingen in oogenschouw, daarbij voorgelicht door de standhouders. Het was duidelijk te zien, dal de Prins reeds zeer vele nieuwigheden, welke nog ntetfzoo lang H. M, de Koningin op den RuigenJioek terng. Komende van Soestdijk is H. M. de Koningin vanmiddag omstreeks -een uur op .den Ruigeahoek te Soheveningen terug gekeerd. Vanmiddag heeft H. M de Koningin een gedeelte bijgewoond van het Christelijke nationale zendingsfeest op de Raaphorst, waar Zij luisterde naar de voordracht van nr. F. J. Fokkema over de inleiding van hen, die naar het zendingsveld gaan. Nieuw college van Ged. Staten Mr. T, J. Verschuur in de plaats van den heer Van der Weijden. De Provinciale Staten van Zuid-Holland zijn heden in vergadering bijeengekomen ter verkiezing van de leden van Gedeputeerde Staten. De aftredende leden waren de hee- ren Th. Heukels, P. de Bruin, mr. E J. AL H. Bolsius, mr. J. J, R Schmal, C G. Roos en M. P. van der Weijden. Voor de stemming heeft de heer Drees ais voorzitter van de sociaal-democratische statenfractie de bezwaren van deze fractie uiteengezet tegen de samenstelling van het college ran Ged. Staten, welke samenstel ling sinds jaren niet meer in overeenstem ming is met de verhouding in de Prov. Staten. Spr. achtte dit in hooge mate on billijk en drong aan op de benoeming van een tweeden sociaal-democraat in het col lege waarvoor candidaat werd gesteld de heer Gardenier. Nadat de heer Van Voorst tot Vo-orst (rJc.) het beroep van den heer Drees op evenredigheid en billijkheid h ad verworpen, werd overgegaan tot de stemming. Iu de vacature Heukels (a.r.) werden uit gebracht 81 stemmen, waarvan 71 op den heer Heukels, 2 op den heer Kersten, 1 op den heer Zandt en 7 blanco. In de vacature De Bruin (s.d.) werden uit gebracht 81 stemmen, waarvan 71 op den heer De Bruin, 9 b'.amco en 1 van. on waarde. In de vacature Bolsius (rJcwerden uit gebracht 82 stemmen (1 meer dan het aan tal aanwezige leden) waarvan 68 op -len heer Bolsius en 14 in blanco. In de vacature Schmal (chr. histv erüen uitgebracht 80 stemmen, waarvan 71 op den heer Schmal, 1 op den heer Drost, en 8 in blanco. In de vacature Roos (lib /werden uitge bracht 81 stemmen, waarvan 64 op den heer Roos, 1 op den heer Gardenier, 1 on den heer Schilthuis en 15 in blanco In de vacature Van der Weijden (t.k werden uitgebracht 79 stemmen, waarva. 44 op den heer Verschuur, 26 op len heer Gardenier, 1 op den heer Van der Weijden en 8 in blanco. Tot leden van het college van Gedeputeer den zijn dus gekozen de heeren Th. Heu kels ,P. de Bruin, mr. E. J M H. Bolsius, mr. J. J. R. Scbma', C G. Roos en mr. T. J. Verschuur, die allen hun benoeming heb ben aangenomen. Tot buitengewoon lid van het college van Gedeputeerde Staten werd gekozen mr. G. van Baren (a.r.) met 41 van de 80 stemmen. De heer Gardenier kreeg 24 stemmen. Na het trekken van de afdeeüngen werd de vergadering gesloten. Rijksminister Funk in Den Haag aangekomen Bezoek aan minister Steenherghe. Ter beantwoording van het bezoek, dat minister Steenberghe in Maart jl. aan zijn. Duitschen ambtgenoot in. Berlijn heeft ge bracht, is dr. Funk hedenochtend' met d<eu nachttrein uit Berlijn te 's-Gravenhage aan gekomen. De Duitsche minister was verge zeld van mevrouw Funk en van eenige hoofdambtenaren van zijn departement. Ook kwam mede de Duitsche gezant in Den Haag, graaf Von Zech Burkërsroda, die den Duitschen minister tot Gouda tegemoet was gereisd. Op het staatsspoorstation wa ren o.a. ter begroeting aanwezig dr. H. M. Hrrschfeld, directeur-generaal van handel en nijverheid, namens den minister van economische zaken, met mr. Teppema van het departement van economische zaken en jhr. mr. G. <X J. van Reenen, chef van het kabinet van den minister van buiten- landsche zaken. Na de begroeting begaf het gezelschap zich naar den uitgang, waar een. haag gc vormd was van leerlingen van de Duitsche scholeu in Den Haag, die dien minister met den fascistischen groet welkom heetten. In auto's begaf het gezelschap zich naar Hotel des Indes, waar de minister, mevrouw F unk en de ambtenaren hun intrek hebben ge nomen. in het Nederlandsche leger gebruikt worden. nomen- kende van manoeuvres of van oefeningen! yn deQ loop van <jaa ochtend heeft mi M«ni>p 1-cvnknncl j njs[et Funk een bezoek gebracht aan den in Kleiner verband. Het spreekt vanzelf, dat het publiek, op de tentoonstelling aanwezig, den Prins spoe dig opmerkte, doch van opvallend volgen was geen sprake, zoodat Prins Bombard rustig alle l.i zonderheden Kon bekijken. De Prins bleef ongeveer anderhalf uur in de groote hallen bij de stands. Het laatste ge deelte van zijn bezoek was gewijd' aan een grondige bezichtiging van het loopgrayen- stelsel, dat buiten het gebouw is ingericht Tenslotte ging Z. K. H. naar de afdeeting zoefeüidfaten, welke eveneens buiten een pb* heeft gevonden, waarna de Prins in de groote vestibule afscheid' nam van de ontvangst commissie, welke hen» tevens had rondgeleid. Om tien minuten voor vier ver trok Prins Benfbatrd per auto in de richting van de stad. Nederlandschen minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe en den min (ster-president dr. H. 'Colijn. Lunch ter eere van minister Funk. Ter eere van het bezoek van minister Funk hebben de Duitsche gekant en grav-m Von Zeckburkersroda heden op het DuA- sebe gezantschap een lunch gegeven. Behalve de Duitsche minister en mevr. Funk behoorden tot de gasten minister- ure-sident Colijn en de ministers Steen berghe, Welter en Van Buuren, de pre sident van de Nederlandsche 'Bank mr. L 1 A Trip, Hr. Ms. gezant te Berhjn, ihr "mr. H. M. van Haersma de With, eenige departementale hoofdambtenaren en leidende figuren uit NeJer andsche econo mische kringen. Yerkcersongcv al. 1UÜLCL i u-ujx. O

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2