-I" klimaat I Laatste Nieuws 21?:: f' Consul-generaal te Berlijn vraagt ontslag Kerk en School Omliggende Gemeenten Chr. H.B.S. Verwachting Lawntennis Het tournooi te Wimbledon Kano BUITENLAND Zeilen Noordzee-wedstrijden Banketbakkerij „Het Westen" N.V. Burgerlijke Stand Beurs van Amsterdam «v, Gemengd Nieuws BINNENLAND |Zendingsbureau te Oegstgeest Sport Rechtszaken Athietiek De schorsing van „De Trekvogels" Schaken Om de Schiedamsche kampioen schappen De toestand aan de Mandsjoerijsche grens De toestand in Dantzig St Liduinastraat 49 Telefoon 67586 2 ons MARASKO's voor 20 cent f SLAGROOMTAART met AARDBEIEN van 35 voor 15 cent. GEMEENTELIJKE KENNISGEVINGEN, Drankwet 9 7. 887*- Benoeming'. Tot Merk bij den gemeentelijken accoun tantsdienst is benoemd de beer F. C. de Ronde, van bier, werkzaam als volontair op de gemeente-secretarie te ZwijndrecM. I AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Meisjes ach ter tralies; 2. Vier mannen en een gelofte. Monopole Theater, 8.15 uur. 1. Die 13e stoel; 2. Ziegfeld', de revuekoning, lederen middag 2 uur: Voorstel ling. 6 Juli. Corner House, 8 uur. Vergadering Blok 2 in wijk F. Ned. Vereen voor Luchtbescherming. 13 Juli. Passage Theater, 8 uur. Propa- gandavergadering Coöp. D.E.S. Spreker: J. van Amstel. Vertoo- 1 ning: 100 man en één meisje. ROTTERDAM. 6 Juli. Groote Schouwburg, 8.30 u. IJs- revue. 6 Juli. Tivoli Schouwburg, 8.30 u. Da Rotterdammers Robert en Be tram 1 en Co. Bioscopen. Capitol. 2.15 n. 8.15 u. Do Citadel. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De Citadel. Corso. Van 11 u. af doorl. De 4 dochters. Do Doelen. (Lumière). 2.15 u. 8 u. De twee zusters Kleh; Liefde incog nito. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Getuigen spro ken. Olympia. 7 u. 9.15 u. De dorpsdetec tive; Het postkoetsmysterie. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Legioen van Eer; Een gelukkige landing. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. De geheimzin nige dr. Clitterhouse. Studio. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Diagjesmea- schen. Thai ia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Ik ben geen misdadiger. i Hij zou een andere bestemming volgen. Naar ons ter oore komt zou de Nedesr- landsche consul-generaal te Berlijn, de heer M. J. van Schreven, voornemens zijn binnenkort zijn ontslag in te dienen. Hij zou niet uit den consu- lairen dienst treden maar een andere bestemming volgen. De heer Van Schreven, die thans verlof heeft en in Zwitserland verblijft, is 19 Juli 1902 geboren. Als aspirant-vice-coa- sul trad hij op 1 Maart 1926 in den consu- lairen dienst. Hjj verwierf zich groote be kendheid door een automobieltocht dwars door Afrika, die van December 1936 tot Juli 1937 duurde en tot doel hadi het on derzoeken van de economische mogelijkhe den voor ons land in d'at werelddeel. In September 1937 werd hij consul-gene raal te Berlijn. Tijdens het verlof van den heer Van Schreven treedt dr. EL R. van Houten, gezantschapssecretaris te Berlijn, als ziijn vervanger op. Mr. Joekes niet naar Suriname. Naar wij vernemen heeft mr. A'. M. Joe- kes wegens den politieleen toestand' afge zien van zijn voornemen dezen zomer een studiereis naar Suriname te maken. Als voorzitter der vrijzinnig democrati sche Kamerfractie toch kan de heer Joékes in verhand met de kabinetscrisis bezwaar lijk op 11 Juli naar Suriname vertrekken, terwijl uitstel van het vertrek tot een later tijdstip niet mogelijk is met oog op de hervatting van de werkzaamheden der Ka mer in September. Valsehe arte opgemaakt. De Rotterdamsche rechtbank heeft den koopman F. E. J. N., die een valscbe acte van verkoop heeft opgemaakt, ver oordeeld tot «en jaar gevangenisstraf, wei- ka straf het Haagsche gerechtshof in hoo- ger beroep bevestigde. De winkelier A, W. H. en zekere G. W., die deze acte hebben onderteekend, werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van ieder vier maanden, welke straffen het gerechtshof te *s-Gravenhage voor waardelijk oplegde met een proeftijd van drie jaar. De balans van het eerste half jaar van 1939. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (Post rekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: De eerste helft van dit jaar is voorbij en dus is bet een good1 oogenblik.om den staat onzer financiën op te maken. Werken de onder een raming van 1800.000.zou er dus om alle behoeften te dekken nu f400.000.moeten zijn ingekomen, maar dat is niet het geval geweest. Do inkom sten hebben bedragen f 270.000.zoo dat de achterstand' f130.000.beloopt. Vergeleken bij verleden jaar zijn de inkom sten ongeveer gelijk, maar daar de begroo ting toen f120.000,hoog er was, was do achterstand over het eerste halve jaar ook £60.000.hooger en de financieele positie is dus nu wel beter, VLAARDINGEN. Toelatingsei amen. Tot de le klasse van de Chr. HBS zijn toegelaten: W. H Arend s, A. Maijers, H. Vogel, .A. Helleman. J. T van der Heul, L. Brêu- kei, M. Kwakkelstein, L, Veldhuizen, C. A. Pot, H. Hoogerwerf, A. P. Chaidon, J. 0. Kmmers, A. Pleijsier, A. van Rij, J. Leewis, P, Zoutendijk, A. Baauw, I. S. Sonneveld, J. van der Vheer, G. van der Móst, A. P. de Jong, J. H. Vink, G. van Roon, A. Hoogerwerf, IL C. G Speksnijder, P. J. Veldhuizen, J. CL Mul der, F. L, Talmen, J. H. Brouwer, P. H. Schmidt, J. C. van Hartingsveld, H. G. Jansen, J. van Garderen, J. Zonne veld, C. van Roon, P. M. Boogaard, J Niemantsverdriet, J. van der Steen, H. W. Hoek, A. Douw, P. J. Mol, M. Lems, •1. van der Hoeven. Verduistering in dienstbetrekking. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden bei; vonnis van - de Middelburgsche rechtbank bevestigd, waarbij de advertentie-' colporteur B. B. veroordeeld is tot vier maanden gevangenisstra, omdat hij géi den, welke hij Voor een austobuSondeme- ming te Temeuzen inde, zich heeft toe geëigend. Hel hof bepaalde daarbij, dat de tijd, in preventieve hechtenis doorgebracht, ge- elk 6% punt uit 9 partijen hadden ge heelmin Vermindering zal worden gebracht, maakt, ontvingen eveneens extra prijzen. Dit het S-V.V.-hajnp. Morgen zal de meerkamp van juniores en seniores van S.V.V. worden voortgezet met: voor juniores: 200 M. hardloopen en baldribbelen en voor senioren800 M. hardloopen en kogelstooten. Zondag a.s. zal er een dual-meet worden gehouden tusschen S.V.V. en de Rott. Ath- letiekvereen. Minerva, waarbij o.a. de na volgende nummers verwerkt zullen wor den: 100 yards, vèrspringen, 400 M., ko gelstooten, discuswerpen, 1500 M„ 4X100 meter estafette, hoogspringen, speerworpen en Zweedsche estafette (400, 300, 200 en 100 M.). De wedstrijden beginnen om 2 uur. De vereeniging In beroep ge gaan. Uit Den Haag meldt meu ons: Wij ontvingen van „De Trekvogels" een afschrift van het beroepschrift, waarmede zij bij de commissie van beroep der K. N. A'. U. appelleeren tegen het besluit van het bestuur der K. N. A. U. van 17 Juni jJ. tot schorsing van het best uur van „De Trekvogels", voor den tijid van een half jaar. 1 Het is een lijvig document, waarmede ,,De Trekvogels" hun beroep motivecren. Op niet minder dan 21 gronden pogen zij aan te toonen, dat het schorsingsbesluit onrechtmatig is. Van belang is, dat „De Trekvogels" aan het slot van hun beroepschrift, behalve ver nietiging van de sdhorsing'sivtspraak1, boven dien, als het ware „in kort geding" op schorting vragen van de tenuitvoerlegging van do straf, totdat de commissie van 'be roep zich -zal hebben uitgesproken Zij wijzen er n.I. op, dat de schorsing oogenblikkelifk in werking is getreden, zoo dat op het oogenblik' de sterks le athletiefc- verceniging van Nederland, van baar leiding beroofd is. Dit kan van de noodlottigste ge volgen zijn voor de aifMeten van „De Trek vogels", zoodat het geheele athletiekfeei- zoon (internationale en andere wedstrijden) gevaar gaat loepen. En dit nog wel in het laatste seizoen vóór de Olympische Spelen. Zou nu de commissie van beroep over eentge maanden concludeeren tot vernieti ging van de uitspraak, dan zou het kwaad inmiddels gesdhied zijn. Vandaar, dat „De Trekvogels" aan de commissie van beroep gevraagd hebben de tenuitvoerlegging van de straf te willen opschorten. Mocht dan t.z.t. de commissie van beroep alle 21 gronden van verweer verwerpen, dan kan Medegedeeld door het K.N.M.L in De Bilt. Verwachting geldig ati hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Meest ma tige, later afnemende Zuidelijke tot Zuid westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wei nig oi geen regen, iets warmer overdag. -altijd nog de straf „uitgezeten" worden, maar wordt tenminste de vereeniging en daarmede de K.N.A.U. en de atldetiek in ieder geval geen onherstelbare schade toe gebracht. Het Rijnbende Schaaktoernooi. De nog jonge schaakvereeniging van de firma Rijn ben de, heeft een scliaaktournooi georganiseerd1, dat vorige week beëindigd weid en waarvan de prijzen gisteravond in het clublokaal aan de Lange Kerkstraat 72 zijn uitgereikt. Do uitslag van het tournooi was1. ESS. 3, Schiedam met 7%—2% (wissel beker en zilveren kruis); 2. Rood© Spe lers, Rotterdam, 7—3, zilveren medaille; 3. Unilever, Rotterdam, 6%—3%; 4. Vios, Rotterdam, 64; 5. Overschie 2, 5% 4%; 6. Regina, Rotterdam, 5—5, 7. Cen trum, Rotterdam, 55; 8. R.S.V., Rotter dam, 41/251/2; 9. OverscMe, 37. Het hoogst aantal punten in het tour nooi behaalde de heer J. van Luik. Hij behaalde 8 punten uit 9 partijen. De bee- ren L. v, d'. Toom en J. Robberecht, die Hughan en Van Swol in de kwartfinale gevallen. Gistermiddag konden Hugban en Van Swol het in de kwartfinale tegen Olhff en Sbayes niet bolwerken. Zij verloren met 86, 75, 1113, 36, 26. Het is een zeer spannende strijd' geweest, zooals trou wens aan den uitslag le zien is. De twee eerste sets waren in het voordeel van de Nederlanders. De hertogin van Kent volgde met groote belangstelling de wedstrijden. De Amerikaansche spelers Riggs en Cooke komen in de eindstrijd tegen elkaar te staan. De tweede dag Ook gisteren, den tweeden dag van de Schiedamsche kampioenschapswedstrijden, zijn slechts enkele partijen gespeeld n.1. bee ren enkelspel: N. J. Jonker sl. S. Zoetmulder 6—2, 64; ir. \V. Rösingh sl. mr Kroeze 6—4, 6—2; P. Nolet sl. 0. A. van Bergen Walraven 6—0, 6—2 (verbeterd bericht: de tegenpartij van C. A. van 'Bergen Walraven was niet G'. Sla venburg, maar P. Nolet) Gemengd dubbelspel: mevr. en ir Van Herwijnen sl. mej. B. Schilling en mr. J. Kroeze 62, 7—6; mevr. en de heer W. J Korsten sl. mevr. en ir. Rosin ?h 6-8, 6-2. Dames enkelspel: mej. B. Schilling sL mej. M. Boer 97, 6—2. Nationale kampioenschappen te Amsterdam. Zondag 9 Juli a.s. zullen op de Amster- damsche Boschbaan de jaarlijksche natio nale kan o wedstrijd en om hot kampioen schap van Nederland gehouden worden. Deze wedstrijden waarvan Uto organisa tie door den „Nodedandschen Kano Bond werd opgedragen aan die Amsterdamse tie Kanoclub „De Kajakkers" zijn dit jaar wel van bi zonder belang te achten met het oog op de naderendle Olympische Spe len Ook in 1940 hopen namelijk de Ne der] andsclie kanowecfetrijdvaaidiers in Hel sinki evenals in 1936 te Berlijn met succes deel te nemen aan de Olympische Spelen. Of het hen zal gelukken om don een even sterke, of zoo mogelijk nog ster kere ploeg af te vaardigen als destijds naar Berlijn waar de Nederlandiscbe kano vaarders zooals bekend! op die zes num- nummers o.a. drie derdie prijzen wisten te behalen valt nog moeilijk te zeg gen. Wel is ons wedötrijdpeil sindisdïen aanmerkelijk verbeten}, maar ook de bui- tenlandsche wedstrijdhraarders met name Duitsehlandi en Zweden hebben hun prestatievermogen aanzienlijk weten op te voeren. De internationale kanowedstrijden Holland1—Duitschland' én België—Holland resp. op 30 Juli te Zaandam en op 20 Augustus te Mechelen zullen ons zeer zeker een duidelijk booldl geven om trent het tegenwoordig niveau van het Ne- d'erlandSche kanowedstrijdweaen. Zeventien inschrijvingen. Georganiseerd door de Koninklijke Ne- derlandsdho Zeil- en Roeivereeniging, de Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging „De Maas" en de Koninklijke Marine lach; Club, worden in de komende dagen drie zee-zeil wedstrijden gehouden, waarvoor veel be langstelling blijkt te bestaan. Morgen wordt gestart voor den eersten wedstrijd van Hoek van Holland naar Oostende, waarvoor de volgen le booten zijn ingeschreven: Boeikanier (W. Ruys Bzn.), Zwerver (W, N. H. van der Vorm), Zeearend (C. Rruyn- zeel), Atalanta (B, E. Ruys Jr.), Het Zil veren Kruis (It. J. J. C. Korthals Altes), ïiltalassa (.Alan B. Baker, Engeland), Cora- Ma 3 (rar, J, Kars), Eleonore 2 (C. van Stolk), Be Halve Maen (dr. J. HL Wester- man), Kortenaer (J. P. van Eesteren), Jota Dory (L. H. Ryan, Engeland), Viking (M. G. van den Arend), Johanna Louise (drs. W. H. Ha/gton), d'Eendracht (J. J. Blank-W. F. H. van Nievelt), Aeolus (R. van Hasselt), Kinklajou (R. Desguire, België), Agnos (F. Pander). Do „Kortenaer" is een schip uit de jacht haven van de Watersportvereenigtng „Schie Tegenstrijdige berichten. Londen, 6 Juli. (Beuter). De berichten over de jongste gevechten tusschen Ja- pansch-Mandsjoerijsche en Sovjet-MongooL sche troejien, die van beide partijen worden ontvangen, zrjn zoo met elkaar in strijd, dat liet onmogelijk is, precies te zeggen, wat er gebeurd. Een legerbericht van het Sovjct-Rusri- sche hoofdkwartier in Buiten-Mongolië meldt: op 2 Juli is tusschen Nomonhan en Roerbod o, ten Z.0. van het Boeir-meer een aanzienlijke strijdmacht, bestaande uit in fanterie, cavalerie en artillerie met onge veer 100 tanks, samengetrokken, die 3 Juli een aanval deed op de Mongoolsche grens ten Oosten van do Khalkingolrivier. De aanvallende Japansche strijdmacht bestond uit een geheele infanterie-divisie, gesteund dóór een regiment infanterie, twee regimen ten tanks en ongeveer zes regimenten ca valerie. De Japanneezen drongen de Sovjet Mongoolsche cavalerie-eenheden terug en staken over naar den Westelijken O' r van de KliaSkingolrivier, waar zij eeu klein ge bied bezetten ,<3och later werden zij terug gedreven met zwa>e veriiezm, namelijk 50 tanks vernietigd, 8 kanonnen buiten ge vecht gesteld en 800 man gedood, terwijl de Sovjet-strijdkrachten 100 man verloren, die gedood en 200 man, die gewond1 wer den, alsmede 25 tanks en pantserwagens, die buiten gevecht gesteld werden. Voorts wordt in het communiqué nog gezegd, dat de luchtgevechten tusschen 2 en 5 Juli zonder uitzondering gewonnen werden door de Sovjet-strijdkrachten, die 45 Japansche vliegtuigen neerhaalden, ter wijl de Russen negen toestellen verforen. In een officieel Japansch communiqué, dat te Hsinghing is uitgegeven, wordt ver klaard, dat de Japanneezen in de afgeloopen twee wéken 365 Sovjet-MongooJsche vlieg tuigen hebben neergehaald, waarvan alleen op Dinsdag j.l. reeds 53. "Voorloopig geen Poolsche nota san Senaat van Dantzig. Warschau, 6 Juli. (Reuter A.N.P.) Vol gens een geïnspireerde verklaring in de Kurjer Warszawski is de Poolsche regee ring voor het oogenblik niet voornemens aan den Senaat van. Dantzig een nota, be treffende de militaire voorbereidingen in de vrije stad te zenden. „De Poolsche regeering, aldus het blad, heeft thans toi eeu plan van actie be sloten, doch dit beteekent niet, dat de regeering tot onmiddellijke actie zal over gaan. Het publiek zal niet direct van het p'an en de stappen van Polen op de hoogte worden gesteld, doch wel dient er met alien nadruk op gewezen te worden, dat aan Dantzig geen nota zal worden gezonden." Gevluchte Spanjaarden zwemmen naar Gibraltar. Gibraltar, 6 Juli. (Havas). Zestien Span jaarden, bijna allen gewezen solcffien ran het republikeinsche leger, zijn vanochtend zwemmend te Gibraltar aangekomen, na zich aan do Spaansclie kust te water te hebben begeven. Daar zij vetecheidlene uren met de golven hadden moeten worstelen, waren zij volkomen uitgeput. Een hunner stierf direct na aankomst. Zij zouden be sloten hebben te vluchten ia verband met terechtstellingen, waartoe de nationalisten last hadden gegeven. Filiaal: Stephensonstraat 20 A.s. Vrijdag en Zaterdag bakken wij voor Reclame: Burgemeester en Wethouders \an Sihie- dam brengen ter openbare kenms, dat bij ben is ingekomen een verzoek van F. SMEETS, te Rotterdam, om een tapver- gunning voor de beneden voorlocaliteit \an het perceel Rroersveld 95b, alhier; en hermneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen val de gevraagde vergunning bij hun Coilege schriftelijke bezwaren kunnen v 'Jen in gebracht. t Schiedam, G Juli 1939. 3943 22 8UHIE1MM. Geboren: 5 Juli. Louisa Petronella, d. v. W. Roe iers en G. Fons, Westfrankelandswhestraat 17. Geraido, d. van A. F. Verstee? en K. Ritslier, Albert Cuypstraat 5. Gehuwd: 5 Juli. L. de Held, 25 j. en M. J. de Reuver, 19 j. F. M. Peters, 25 j. en M. M. R. Korver, 21 j T. Bakker, 25 j. en J. Koster, 24 j. J, Notenboom, 28 j. en B. Stigter, 28 j. A. Brouwer, 36 j. en J. Verveen, 32 j. C van der Touw, 31 j. en W. M. Staal, 25 j. P. J. RL Schelfers, 33 j. en J. Frank, 29 j. J. J. Voogd, 28 j. en RL C. Bom, 26 j. P. W. Zeijleinaker, 25 j. cn A. Kuij- per, 24 j. K. Huibregtsen, 38 j. en RL P. J. Dammerman, 35 j. S. S. van der Kamp, 31 j. en J. Pols, 25 j. Hoog water. 6 Juli 7.37 uur, 2005 uur. 7 Juli 8.13 uur, 20.42 uur. KOERSEN OP 6 JULI 1939 (Medegedeeld doet de Amsterd. Bank). IND, ONDERN. V.K. Van Eesteren mede, de vroegere eigenaar van de Zilvermeeuw, de beer P. K. de Goede, die verleden o.a. deelnam aan de Bumham-Helgoland race. Oorspronkelijk stond ook Ilr. Ris. Urania ingeschreven, evenals het Engelsche jacht Ohna, doch heide schepen hebben zich moeten terugtrekken. t Op 9 Juli wToidt te Oostende gestart voor den wedstrijd naar Dover. De afstand van Hoek van Holland naar Oostende bedraagt 70 mijlen, die van Oostende naar Dover 65 mijlen. t Ten slotte wordt op 11 Juli van Dover vertrokken voor den derden wedstrijd' 11.1. naar Den Helder over 177 mijlen. In aansluiting op deze races wonden in Den Helder op 14 en 15 Juli internatio nale wedstrijden gehouden^ georganiseerd door do Koninklijke RIarfné Jadht Club. (Binnenland. A.K.U. 837, Van Berkel43% Cert. Calvé 79 Nederl. Ford 833V, Ned. Gist Spiritus 893 Ned. Kabelfabriok 506 Philips O I. G.B203% Unilever128'/, (Buitenland). Anaconda 18% REDEN 83%- 7, 46 80 338'/, Bethlehem Steel General Motors Ifenneeett Copper Republic Steal U.S. Steel Corp. ELECTR. OND. Aniens Ned. Ind. Gas Mjj. (Buitenland). Cities Service RIIJNEN. Algem. Exploratie.. Redjang Lebcng Singkep Tin Mij. PETROLEUM. Kon. Olie 232'/, 228 204%- 128 - 18%- 39% 82% 23'/,— 11%— 84% 284% 230 IV, 61 100 61 100 299'/, 8007,-3027, (Buitenland). Cont. Oil Mid. Cont. Petr. Wfu 9%. Phillips Petr.257, Shell Union Tidewater Ass. Oil RUBBER. Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber SUIKER. Vorstenlanden Handelsver. A'dam TABAK. Deli Mij Deli Batavia184 8%. 1857, 1297, 89 894 1917, Uit een hijschkrw/t gevallen. De gehuwde arbeider B. J. uit Nijmegen, die gisteren uit de stuurkanrw van oen hijschkraan aan het bavenemplacornent te Nijmegen was gevallen en e*.n dier rugge- graatwervels had gebroken, is in het St. Canisius ziekenhuis te Nijmoger aan de gevolgen overleden. Kind onder vrachtauto geraakt en gedood. Vanochtend' om negen uur is 't drie-en. haJf-jarig dochtertje Hendrika van die fa milie Van As te Beusichem vlak hij de oudedijke woning onder een. vrachtauto geraakt en. gedood De vrachtwagen had gelost en bij het afrijden van het erf gebeurde het ongeluk. Senembah SCHEEPVAART. HAL Rett. Lloyd Ned. Scheepv. Unie SPOORWEGEN. Canadian Pacific Illinois Central N.-YorkCentr. Rn ilr. Southern Pac.*..., Southern Railway Cy 144% 97% 102 106% 3%. 8 ia 10'%, 97u 10'/,, 15'%- 9'/, 25% 8V„- 9%- 180%— 128 894 192'/, 1847, UB 98 102 107 '/ie 974 37,4- 8%- io»/„— 107,, W7, IV* Wisselkoersen. Londen 8.81%, Berlijn 75.60, Parijs 4.99%, Brussel 32.02%, Bern '42.48, Kopen hagen 39.37%, Stockholm 45.42%, Oslo 44.32%, Ncw-Yoik 188 7/16, Rlilaan 6.25, prolongatie pCt -.D0 chauffeur hadi niets van do aanrijding daan", welke thans verscheiden© zoezealere S bemerkt. Een zusje van de kleine vond h'erbergf. Als navigator gaat met den' heer het deerlijk verminkt© lijkje. BergsUd door vjk overstroomd. Tengevolge van ee i wolkbreuk is giste ren de lxngstad Moreheadi in Oost Kentucky, (Amerika) plotseling overstroomd. Tot dus verre zijn eJf lijkon geheugen. Volgens don directeur van het postkantoorter plaatse zijn minstens 38 personen- om het leven gekomen, terwijl ©en andere ooggetuige! verklaart, dat het aantal dooden tusschen de '49 en 60 ligt Riinstesis 100 huizen zijn, naar men ge looft, Verwoest 1 -v

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 9