STADSNIEUWS S.D.A.P. en luchtbescherming Schuilruimten in woningen Rechtszaken Radio fiadLte veel aantrekkingskracht Een oude inbraak Oneerlijk geemeente-ambtenaar Meisje stai juweeien De „Indra" naar Nieuwe uitgaven Gemengd Nieuws Handel en Bedrijf Alen verzoekt ons plaatsing van het vol gende D_? kpgemeester van Schiedam heeft in de plaatselijke peis een dringende op- geplaatst om vrijwilligers voor den luchtbeschermingsdienst, waarbij personen van zeer uiteenloopende ontwikkeling en a /rottig werk kunnen verrichten. Het bestuur van de afdeeling Schiedam der _.D.A.r ondersteunt gaarne deze op roep. r ®*PP®rt aaa den Nationale» Woningraad. Het bestuu.' van den Nalïonalen Woning raad heeft 7 October 193S een commissie in het leven geroepen, om rapport uit te brengen over het inrichten van schuilruim ten in woningen. Het rapport, dat thans is verschenen juist op tijd bevat tal van waardevolle adviezen op dit geb ed. Na een inleid ng over haar doelstelling behandelt de commissie vooreerst de geva ren, welke door soherfbommen, mijnbom- men, brandbommen en gasbommen uit vlieg tuigen kannen worden teweeg gebracht. Daarna staat zij stil bij de beschutting te gen scherven en weggeslagen stukken puin, bescherming tegen instorten, bescherming J tegen brandgevaar, den eisch, dat de schuil ruimten gemakkelijk kunnen worden be reikt en op meer dan één wijze kunnen worden verlaten, en de bescherming tegen brandgevaar. Alsdan wordt een paragraaf gewijd aan de plaats van de schuil ruimte. Deze moet zijn gelegen in de woning of m het per ceel, waarvan de wonmg deel uitmaakt Zij moet van binnen uit, dus zonder z ch bui tenshuis te begeven, bereikbaar zijn.. De plaats van de sohuilruimte kan ook buiten de woning worden gekozen, wanneer plaat selijke omstandigheden zulks noodzakelijk maken of de kosten voor andere oploss ra gen buitenmate hoog weiden. Ais doelmatige plaatsen worden aange wezen: keldera, sousterrains, onderhuizen of soortgelijke gedeelten van het huis of perceel, het gedeelte van het huis of per ceel, dat ligt in het midden op de begane grondverdieping en tusschen de bouw- muren of tusschen andere sterke en ge fundeerde muren en dat niet wordt be grensd1 door vóór- of achtergevels, het ge deelte van het perceel, dat ligt binnen het perceel of huis op de begane-grondverdie ping en langs den bouwmuur of langs an dere en gefundeerde muren, mits de vóór- of achtergevel slechts over een kleinen afstand de begrenzing vormt en bizoudere voorzieningen voor de cniderwerpelijke gevels weiden getroffen en tenslotte de geheele begane-greradverdieping of woning Vein deze verdieping van een huis of per ceel als samengetrokken schuilruimte voor een groep van woningen, indien in de wo ningen afzonderlijk geen plaats als hier boven genoer 1 kan worden aangewezen en mits voor de gevels voor en achter bizondere voorzieningen warden getroffen. Met betrekking tot het brandgevaar js bet niet doelmatig de voorzieningen te beperken tot de plaats van de schuilruini- te. Hier moet als richtlijn gelden, dat het geheele huis of perceel, inbegrepen de schuilruimte, snel kan worden ontruimd, en wel langs meer dan één weg. Als de juiste plaats van de schuilruim te buiten dte woning moet worden aange merkt de plaats in de tuinen of op het binnenterrein, welke het verst van de wo ningen is gelegen, opdat het gevaar van instorten der perceel en geen invloed heeft Een volgende paragraaf behelst construc tieve maatregelen voor bouw en inrich ting van de schuilruimten, zoowel voor den bes taanden als voor den nieuwen bouw. Slechts eenvoudige voorzieningen, welke in de practijk met eenige finandeele opoffering uitvoerbaar, zijn, worden aange geven. Een raming der kosten besluit het rap port Juist op tijd. .Gisteren hebben zich twee personen, J. L ea M. B., van hier, toegang ver schaft tot een terrein van de gemeente aan het Oosterhoofd. IJzeren platen, een stuk beton en een houten schot werden op een handwagen geladen, maar juist toen zij op het punt stonden om te ver trekken, verscheen de politie! Zij werden aangehouden en naar het politiebureau overgebracht Naaikrans „Kerkdijk Belang". Blijkens een advertentie in dit blad wordt Donderdag in de consistorie van de Wes- terkerk door de" naaikrans' „Kerkelijk Be lang" een verkoopdag georganiseerd. 12 Oct Gebouw R.K. Volksbond1, 8 uur. Uitvoering Geref. Zangvereen. Laus Deo: Die Sehöpüung. 12 October. Gebouw Chr. Soc. Belangen. 8 uur. Vergadering van Patrimo nium. Causerie P. Mak over lucht bescherming. 12 Oct. Consistorie Westerkerk, 25 en 710 uur. Verkoopdag Dames- krans „Kerkelijk Belang", ld Oct Volksgebouw, 8 uur. Tot Steun m den StrijdVrijdag de Der tiende. 14 Oct Zaal R. K. Volksbond. Feestavond Vereen. „Het Singel kwartier". 14 Oct JIusis Sacrum, 8 uur. SchiedL Too- neelvereeniging „De Dillettant": Tante Sientje. 14 Oct Harmonie, 8 uur. Prop, feestavond revue- en tooneelgez. „Ontspan ning". 16 Oct Hotel Beijersbergcn, half 9. Alge- meene vergadering Hermes-D.V.S. 17 Oct Musis Sacrum, liaif 3. Ned. Vereen, van Huisvrouwen, Japansche en Chïneesche voordrachten door den heer Pilzer. 19 Oct Plantagekerk, Jaarvergadering Go- reformeerde Jeugdraad. 20 Oet. Vrijz. Chr. Jeugdhuis, 8.15 uur. Le denvergadering Ned. Prot Bond, afdeeling Schiedam. 23 Oct. Geref. Jeugdhuis, 8 uur Ned. Chr. Vrouwenbond'. Causerie F. A. Stroethof Jr, Amsterdam. 26 Oct Westerkerk, 8 uur. Wijk II Herv Gem. Ds. J. W. Tonsbeek: Door de Pyreneeën en langs de Fran- sche Rivièra. HU H ERD AM. 11 Oct Tivoli Schouwburg, 8 30 uur. De Rotterdammers: De big van het 168e. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 n. Mr. Moto op het eiland des doods, De galante bandiet City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Mr. Moto op het eiland des doods. Corso. Van 11 u. af doori. Daar waar mijn Sarie woon. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. De spooktrein. Lumière. 2.15 u. matinée. 7 u. 9.15 a Je kunt 't toch niet meenemen. Olympia. 7 u. 9.15 n. De geheimzinnige luchtdienst; Haar tweede vader. Prinses. 215 u. 8.15 u. In Oud'-Chicago; Paniek op Broadway. Sca'A. 2 Ti 7 u. 9 30 u. Algiers. Studio. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Vrienden en vronwen. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. 't Zit in de lucht Sergeant verliet zijn post. De sergeant A. van der Z. was in Mei van dit jaar aangesteld als comman dant van de wacht op Ypenburg. Deze v acht bestona uit zes manschappen, waar van hij bet bevel had. Hij gaf evenwel een slecht voorbeeld door deze wacht twee maal to verlaten en zich naar een auto te begeven, waarin zich een radio be vond, welke radio hij heeft aangezet oor het hoog militair gerechtshof voer de hij te zijner verontschuldiging aan, dat in het wachtlokaal het licht en do ver warming defect waren, zoodat meu zich met een petroleumlamp moest behelpen. Hierdoor was het benauwd in het bokje geworden en tweemaal is beklaagde toen naar de auto gegaan, vanwaar uit hij den ingang van Ypenburg goed kon waar nemen.' Generaal Bélzer: „Als je het koud had, had je toch ook heen en weer kunnen Mij\en Icopen, dan bestond er ook geen Lans dat je in slaap viel. Getennl Van Munnekrede: „Je man schappen hebben zich beter gedragen dan jij; zij zin op hun post gebleven." De krijgsraad had den sergeant veroor deeld tot <en iraand voorwaardelijke ge- Van acht jaar geleden. Ruim acht jaar geleden werd er inge broken in het kantoor van een groote slagerij aan den Binnenweg te Rotter dam. De brandkast werd met valsche sleu tels geopend en de dieven gingen er met ongeveer f 5SOO van door. Ondanks een nauwgezet onderzoek kon de politie de zaak niet ophelderen, totdat in den zomer vau dit jaar bij het onderzoek naar een andere inbraak een der gearresteerden ver klapte, dat tij ook debet waslgeweest aan de inbraak in de slagerij. Gisteren moesten een vijftal mannen, de meecten met klinkende namen in de onderwereld, voor de rechtbank te Rot terdam terecht staan, omdat zij op eeniger- wijze met de inbraak te maken hadderr gehad. Onder hen was een knecht van de slagerij, die de noodige inlichtingen verstrekt haa en zelfs wasafdrukken van do sleutels van de brandkast had gele verd. Een ander had de sleutels gemaakt en deze aan zijn broer gegeven, die sa men met den vierden verdachte de inbraak hatl gepleegd, terwijl de vijfde, die chauf feur was geweest van de auto, welke de dieven naar en van de plaats van hun arbeid reea. Deze laatste was de eenige die ontkende. De anderen gaven allen him aandeel in de inbraak toe. De eisch tegen allen luidde een jaar gevange nisstraf, waarbij de officier van justitie rekening hield met het feit, dat de inbraak zoo lang geleden werd gepleegd Groote bedragen verduisterd. Yoor de Utrechtsohe rechtbank stond gisteren terecht een 52 jarig, thans geschor ste chef-commies der gemeente secretarie te de Bilt, die zich in dc jaren 1930 tot Juni 1939 had schuldig gemaakt aan belangrijke verduisteringen uit verschillende kassen, welke hij onder zijn beheer had. Als bezoldigd secretaris-penningmeester \an de vereen icing „Het Groene Kruis" verduisterde verd. ruim f6000. Eveneens verduisterde de man belangrijke geldbe dragen b n nadeele van de Vereeniging De School met den Bijbel, van de Oranje Nassuusehool en ten nadeele van het Bur gerlijk Armbestuur, terwijl hij, om zich gedeeltelijk uit de impasse te redden, van BINNENLAND AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. De ploeg j der ,gedoemden. 2. Drie vrouwen em Verdi. Zondagmiddag 3 uur: Beide hoofdfilms. - Monopole Theater, 8.15- uur. 1. Het roo- versnest 2. Vorstelijke emigranten. I lederen middag 2 uur: Filmver- tooning. II., Oef- Git. Geref. Kerk, 8 uur. Lezing ds. J. G. van Mnnen: Uitgewor- 1 pen - kinderen des Koninkrijks. Jll, .Oct. -Musis Sacrum, 8 uur. Causerie „'jj v, ,d. Yen, over Schoolmelkvoor- ziening. Prins Bernhard inspecteert depot infanterie. Z. K. H. Prins Bemihard heeft vanmor gen namens de Koningin m gezelschap van zijn waamemenden adjudant majoor H. J. Rhaff eenige legeringsplaatsen en oefeningsterreinen van een depot der in fanterie te 's-Gravenihage in oogeoschouw genomen. Nieuwe leger- en vlootfilm voor den B.V.L. Op Donderdag 19 October, des morgens om 10 uur, zal in het gebouw Amicitia aan het Westeinde te Den Haag de proef- vertooning plaats hebben van de nieuwe leger- en vlootfilm „Nederland' let op uw saeck", welke geluidsfilm in opdracht van de nationale landstorm commissie ver vaardigd' is. Met de leden van de N L.O. zijn enkele autoriteiten uitgenoodigd' deze proefvertooning bij te wonen De heer Rost van Tonningen lid van dc Provinciale Staten van Zuid-Holland. Het centraal stembureau voor de verkie zing van leaen van de Provinciale Staten van Zuid-IIoliand heeft in de vacature, ontslaan door het bedanken van den heer J. van Hoen Smith, voorzien door de benoeming van den heer mr. M. M. Rost van Tonningen tot lid van de Provinciale Staten \an "uia-Holland. Prof. dr. ir. F. A. Vcning Meincsz in ons land terug. Prof. dr. ir. F. A Fcnlng Meincsz, die, na een verblijf van vier maanden in de Verennicde Staten, met de „Noordam" van de Holland—Amerika lijn van New York naar Eurona is overgestoken, is gisteren ia Nederland terug gekeerd. De „Noordam" wordt thans nog in de Downs vastgehou den. De overige passagiers bevinden zich nog aan boord. Alles is wel. angenisslrat en verlaging tot den stand van srldaat. De advocaat-fiscaal, mr. L. B. J. Ver meulen, vond evenwel geen termen aan wezig cm de straf te veranderen. Beklaag de is geen man om gezag te handhaven. ~pr. wilde de voorwaardelijke straf ver anderd zien in een onvoorwaardelijke met handhaving van de verlaging. De uitspraak van het hof volgt later. Om met haar verloofde te vluchten. Do Amsterdamschc rechtbank heeft van daag vonnis gewezen in de strafzaken tegen een jong meisje en haar verloof de, die terecht hebben gestaan wegens diefstal en heling van juweeien en geld ten nadeele van den patroon van het meisje. Zrj had de diefstallen gepleegd om met haar verloofde naar Zuid-Frankrijk te vluchten, toen haar ouders zich tegen een huwelijk verzetten. Een vriend vaneen spaarbankboekje, eigendom van een den verloofde zou haar aan een valsche pas helpen,"als zij om aan geld te komen de d'efsfallen pleegde. Het dricial vluchtte naar Zuid-Frank rijk, doch do stiefvader van den vriend reisde hen na om te verteilen, dat de politie huiszoeking had gedaan Het meisje en haar verloofde keerden naar huis terug en meldden zich bij de politie aan. De rechtbank veroordeelde den jonge man conform den eisch tot een jaar ge- poogd, de zaak in den doofpot te stop vangenisstraf, met aftrek van voorarrest. pen Het meisje werd'tot negen maanden met D* van jasBtie ver00rdee,(j0 oordeeld'an prewnheve hedltems ver"! scherp de handelwijze van den ambte- Wegens heling van de gestolen sieraden l!aar' werden de moeder en de stiefvader \an den vriend van den verloofde jongeman resp. tot negen en zes maanden gevan genisstraf, met of teek van de voorloopige hechtenis v< roordeeld Deze verdachten hadden ten stelligste ontkend de kostbaarheden in huis te heb ben bewaard. Buitenlandsche order tot orgelbouw ia Nederland geplaatst. Ten beihoeve van die stedelijke kerk te King Williams town (Zuid-Afrika), is aan den orgelbouwers A. S. J. Dekker te Goes den bouw van een uitgebreid pijporgel volgens het rein-étectrisehe systeem op gedragen. Ook d« montage in bet kerkgebouw zal vanwege de Dekker-fabriek geschieden. Het internationale tin restrietieschema. Het Internationale Tincomité deelt mede, dat de quota voor bet derde kwartaal van 1939 met terugwerkende kracht zijn vastge steld op 120 pCt. van de standaard-tonna ges, terwijl de quota voor het vierde kwartaal zijn vastgesteld Op 70 pCt. De eerste keer was raak Huisschilder pleegde tien inbraken. De 34-jarige huisschüder H J. M. K. fiad van de gelegenheid gebruik gemaakt, tijdens het schilderen van huizen ter plaatse de situatie op te nemen en dit later te benutten om inbraken te plegen. Tienmaal in totaal was hij in de jaren 1987 en 1938 op deze wijze een huis bin nengedrongen en had overal gouden en zilveren sieraden meegenomen. Deze serie inbraken was daarom merk waardig, omdat de man te voren zich nooit eerder aan een misdrijf had schul dig gemaakt. Hij moest gisteren voor de Strafkamer der Haagsche rechtbank tereaht staan en hoorde acht maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Er was een redassoerings- rapport over hem uitgebracht, dat zeer gunstig luidde en een voorwaardelijke ge vangenisstraf adviseerde. De officier van justitie, mr. Cohen Tctr- vaert, vontr de serie inbraken evenwel te ernstig voor een dergelijke straf en meende, dat een niet te lange onvoorwaar delijke gevangenisstraf hier meer op haar plaats was. Uitspraak 24 October. Valsche guldens uitgegeven. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de een oud-Indisch militair, die drie val sche guldens haa ■'uitgegeven, tot een voor waardelijke gevangenisstraf van acht maan den, met en proeftijd van drie jaar. De officier had dezelfde straf' geêischt. De guldens waren zeer slecht nagemaakt en gemakkelijk te herkennen. Verd. zeide, dat hij het valsche geld bij wijze vau „grapje" had uitgegeven. Jeneverstokers voor het Haagsehe gerechtshof. De Rofterdamscihe rechtbank heeft den 22-jarigen arbeider C. J. van G. wegens bet clandestien stoken van alcohol, ver oordeeld tot vijf maal drie maanden gevan genisstraf, welke straf ,het Haagsche ge- rédhtshof verminderde tot vijf gevangenis straffen van één maand. De 22-jarige A, de R., die aan den eer sten verdadhie een distilleer-ketel had ge leverd, was veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, welke straf liet hof terug bracht tot drie maanden, krankzinnige, waarover hij als politieel be windvoerder was aangesteld, ruim f2800 opnam. Verscheidene getuigen v.erden gehoord, onder wie de burgemeester van de Bilt. De president was van oordeel, dat men getracht heMt den verdachte in bescher ming te nemen, hetgeen tot gevolg had, dat men in de Bilt den indruk heeft ge vestigd, alsoi van gemeentewege werd ge- Al het geld bleek te zijn opgemaakt aan speculaties van verdachte. De eisch luidde één jaar en negen maanden gevangenisstraf, met aftrek van den tijd, in preventieve hechtenis doorge bracht. De verdediger, mr. Wieringa, bepleitte clementie. Uitspraak over veertien dagen. Amsterdam gesleept Moeilijkheden in verband met het mistige weer. In IJmuiden wachtte men hedenmorgen half elf nog steeds op de binnenkomst van het Fmsche s.s. „Indra", dat bij Terschel ling op een mijn geloopen is en door de sleepboolen „Utrecht" van bureau Wijs muller en „Slortemelk" van Doeksen, naar IJmuiden wordt gesleept. Ket convooi werd reeds hedenochtend ito. j in IJmuiden verwacht, maar aange zien liet op zee vrij mistig is, werd met de uiterste voorzichtigheid gevaren, vootr- al in verband met de mijnen. Om elf uur werd de „Indra" door cte sleepbooten „Utrecht" en „Stortemelk" in IJmuiden binnengebracht. In de haven werden beide sleepbooten door de „Nestor" en de „Stentor" ver vangen, die het convooi waren tegemoet gevaren. Langzaam werd de „indra" naar de Noordersluis gesleept en het duurde wel een uur, voordat het daar was aangeko men. Het schip lag zeer diep. Alleen de sfuurboordverschansing komt boven het water uit, maar aan bakboordzijde staat deze geheel onder water. Het maakt ech ter slechts weinig slagzij. Opvallend is, dat de deklast zoo mooi is blijven liggen en hieraan is ongetu ijfelct het behoud van de „Indra" te danken. Alleen op het voorschip, nabij dc brug, is eenige ravage. Hier is een hoeveelheid hout weggeslagen en ziet men de schade, welke door de explosie van do mijn. is aangericht. De brug is beschadigd en mid scheeps is een deel van de verschansing weggeslagen en zijn eenige steunijzers ver nield. Onder toezicht van den havenmeester werd de „Indra" in de sluis vastgelegd. Experts zijn aan boord en later zijn ook de gezagvoerder en d{ eerste stuurman komen. met vertegenwoordigers der roederij ge- Om 13.15 is de „Indra" door drie sleep booten van de reedenj Goedkoop naar Am sterdam gesleept. "Waarden van wijsheiden schoonheid. Uitgegeven ten bate van het Tehuis voor oud-verpleegsters. Uitgave N.V. Van de Garde en Go.'s Drukkerij, Zaltbommel. Voor de veertiende maal is verschenen de weekkalender: Woorden van wijsheid en schoonheid, samengesteld' door Zuster W. J. do Roo, Parkstraat 19, te Baarn, ten bate van het Tehuis voor oud'-verpleeg- sters. Ook voor 1940 bevat de kalender weer voor eiken dag een kort citaat, een aphorisme, een klein gedichtje of iets der gelijks; steeds een aantal woorden, die even tot nadenken stemmen. Do inrichting van den kalender wijkt niet af, van zijn voorgangers. Tevens is uitgegeven een zakkalender 1940. Slachtoffer van wraakneming Gearresteerd op grond van een anonicmcn brief. De vorige week arresteerde de politie te Amsterdam een 43jarigen- koopman, omdat zij er hem van verdacht, dat hij in \Yeesp°rkarspel een inbraak bad ge pleegd, waarbij op den vluchtenden dader was geschoten. De recherche had een ano nieme brief ontvangen, waarin de koop man als dader werd aangewezen.. Hij werd gearresteerd en„het bleek,, dat hij,een wond aan het rechterbeen had, zoodat men vermoedde, dat' h ij deze blessure bij de inbraak had opgeloopen, Yerd. is jaren geleden meermalen veroordeeld, maar ge barend" dertien jaar is hij-niet met de justitie in aanraking geweest. Hij hield zijn ons ch ulo vol, dotóh hij "werd in het huis van bewaring ingesloten. Zijn verdediger bepleitte vandaag in raadkamer de invrijheidstelling van ver dachte, daar aan de anonieme brief geen enkele waarde mag worden gehecht, om dat dit duide'ijk een wraakneming is. De wond aan het. been is ruim drie jaar oud en het gevolg van een motoronge luk.. De verdediger legde hiervan bewij zen over en de Amsterdamsehe rechtbank stelde den verdachte onmiddellijk op vrirje voeten. Sterke aardbeving geregistreerd. Het Kon. Ned Meteorologisch instituut deelt mede: Gistermiddag om 18 uur 44 m:n. 21 sec. (tijd van Greenwich) werd aan het meteoro logisch instituut een sterke aardbeving ge registreerd, afstand 9000 K Moorsprong in den Stillen Oceaan, ten Oosten van Japan. Na den diefstal van de „Indifférent". Een schilder, Serge Bogoeslavsky, die de „Indifférent" van Watteau, uit het Louvre had' ontvreemd, is veroordeeld tot twee jaar. De schilder hield vol het stuk uit artistiek enthousiasme te hebben, weggenomen, doch de rechtbank verklaarde deze iezing niet te kunnen aan vaarten. Oude heer hij oversteken aangereden. Gisteravond om half negen is de 86-ja- rige heer B. Drost nit Eist (U.) bij het oversteken van den rijksweg aldaar, door een motorrijder aangereden en togen den grond geslingerd. De oude heer was op slag dood. De motorrijder werd slechts licht ge wond. Het stoffelijk overschot is naar het lijken huisje te Eist overgebracht. Amerikaansche beul overleden. Robert Elliott, die in vijf Amerikaansche staten den electrischen stoel bediend heeft, Is op 65-jarigen leeftijd' overleden. Hij had de reputatie, dat niemand ooit zoo snel! als hij de veroordeelden terecht heeft ge steld. Tot degenen, die door hem naar den stoel geleid' werden, behoorden del moordenaar van het kind' van Lindbergh, Hauptmann, en de anarchistische Sacco en. Vanzetti. Hoewel hij zijn ambt dertien jaac bekleed heeft, was hij altijd' tegenstander van de doodstraf! Zweedsck schip verspeelt een deel van de deklast- Het vanmorgen in de haven van IJmui den. aangekomen Zweedsche stoomschip! „Ilovdmg", dat van Domsjo op weg was naar Amsterdam, heeft tengevolge van het slechte weer op de Noordzee tien standaard van de deklast, gezaagd hout, verspeeld. Het schip zet zijn reis naar Amsterdam, voort. WOENSDAG, 11 October. Qfficieele noteering van de Commissi* uil de Kamer van Koophandel. Moutwijn f 16.— per H.L. ad 46 pCt Zonder fust en zonder belasting. Niet-af firiei t Spoeling: fl.50. Binnenlandsche spiritus f24.h 100. Buitenlandsche spiritus f 1450—f 15.—w Zonder fust en wdei he'asting Hoog water. 11 October 2.03 uur, 14.36 uur. 12 October 2.51 uur, 15.18 uur. t Zoo en Maan. Zonsopg. 11 Oct. 6.20 u., ondg. 17.12 .u. Zonsopg. 12 Oct. 6.22 xt, ondg. 17.09 u. 12 October^ N.M. 20 October E.Ki.

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2