STADSNIEUWS Omliggende Gemeenten Het Broersveld Is het voor de winkeliers aan hot Broers veld een verloren znak, een rechten tegen do bierkaai, ais zij de lans aanheffen: Het Broersveld omhoog? Het wordt wel eens beweerd en gesugge reerd. Maar het zijn meestal geen vrienden van Schiedam in 't algemeen en van het Broersveld in het bizonder, die zich daar aan schuldig maken! Het Broersveld is geen A msterJamscho Kal vers trant; geen Haagsche Spuistraat en geen Rotterdam sche Hoogstraat. Maar hij hen, die er wonen en werken, is voldoende energie aanwezig om voor de belangen van deze winkelstraat, die tot do oudste van Schiedam behoort, op te komen. Men ziet het bij feestelijkheden! Broersveld en Lange Achtenve* ste ken elkaar de laatste jaren naar de ,.oon, wat betreft versiering en foestjooli Maar ook op andere wijze blijkt bij de bewoners en bij hen, die daar belangen hebben, durf en ondernemersgeest aanwe zig te zijn. Het Broersveld is de laatste jaren, voor zoover dat in verband met do ligging in het centrum der stad mogelijk was, gemo derniseerd. De vele steegjes en. slopjes zijn ver dwenen. Daar huisden op een kleine op pervlakte vele gezinnen. Deze zijn verdwe nen; ze hebben zich elders in de stad ge vestigd. i En daarvoor moesten de zakenlieden in het Broersveld zich een compensatie ver schaffen; zij poogden de aandacht van do bewoners onzer stad, die niet in de on middellijke omgeving van het Broersveld wonen, te trekken. Met het oog daarop zijn de laatste 9 jaren in het Broersveld verscheidene nieu we ponden gebouwd en andere verbouwd. Benwvergunnlnge-n. Het volgend staatje van verleende ver gunningen voor bouw of verflouw van win kels aan het Broersveld geeft daarvan een overzicht: 14 Juli 1930: Bouw van 2 panden Broersveld 99 en Baan 97, bevattende een winkel, een pakhuis en twee woningen. 25 Juni 1930: Verbouw van winkel woonhuis broersveld 131. 8 Mei 1930: Bouw winkel-woonhuis en pakhuispana mei 3 bovenwoningen Broers veld 63 en Baan, 23 Juni 1930: Bouw winkelhuis met wo ning en 2 bovenwoningen Broersveld no. 16. 2 Maart 1931: Bouw 2 winkelpanden en 1 pakhris met 5 woningen, Broers veld 125, 127, Baan 4244. 2 Maart 1931: Bouw 3 panden aan het Broersveld, bevattende 9 woningen en winkels. 30 Maart 1931Verbouw winkelpand Broersveld 106. 24 Dec. 1931: Bouw winkelpand met 2 bovenwoningen, Broersveld no. 152. 15 Jan. 1932: Bouw Passage met 25 woningen en 22 winkels aan Broersveld en Broei sresL 6 Juni 1932: Het maken van 4 nieuwe winkelpuien in de panden Broersveld 26 28—30—32. 7 Nov. 1932: Bouw 2 dubbele en 9 enkele winkelpanden aan Heerenpad, Broersvest en Broersveld, bevattende 21 woningen. 1 April 1935: Inwendige verbouwing winkelpanden Broersveld 90—92. 10 Aug. 1930: Bouw koek- en banket- fabriek Broersveld. Men ziet het: het Broersveld heeft in de laatste 9 jaar 13 belangrijke wijzi gingen ondergaan, wat de bebouwing be treft. De straatverlichting. I De kroon op het werk wordt gezet 1 door een nieuwe verlichting, die van- J I daag voltooid wordt! Aan weerszijden zijn op het trottoir lichtmasten ge- I plaatst met omgebogen arm. Ih totaal zijn 12 van die 7 M. lange licht masten aangebracht. Van deze hebben 6 reeds eenigen tijd bij wijze van proef gebrand. De lampen hangen boven den rijweg en steken boven de hoornen uit, die nu hun blad verlie zen. Het was oorspronkelijk de bedoeling met eenig feestverfoon het in gebruik nemen van de nieuwe straatverlichting te aocen- tueeren. In verband met de tijdsomstandig heden wordt dit echter nagelaten. Maar desniettemin baadt hedenavond het Broersveld in een zee van licht! De petroleumkaarten Van de 2000 opgeroepenen om een petro- leumd.stributiekaart aan liet kantoor Broersvest 111 te komen halen, zijn gis teren 1873 rerschenen. Van de 127 weg blijvers hebtx-n verscheidene een kennis geving gezondenanderen hebben mis schien het hmsnuinmer niet duidelijk in gevuld en een gedeelte heeft het maar laten loopen. Omdat gistermorgen de uitreiking zoo vlot ging, heeft men gisteren niet 3000, maar 3500 oproepingen verzonden, om vandaag een petroleumkaart te komen ha len. Van deze waren om 3 uur nog slechts 2127 op het appèl verschenen; van dc lS7o overigen zal wel een belangrijk deel niet meer tusschen 3 en 5 uur verschenen zijnl Omdat de voorbereidende administratie heet wat ar&em vraagt, zulten voor mor gen en Zaterdag geen oproepingen meer uitgaan; Maandag wordt de uitreiking van kaarten weer voortgezet. Men behoeft niet zelf de kaarten in ontvangst to komen nemen; als het biljet behoorlijk dooi het hoofd van het gezin is onderteekena, mag ook een ander de kaarten komen halen. Gewijde zang 1 In het St- Jacobs Gasthuis. In de mooie hal van het St. Jacobs Gasthuis hadden zich gisteravond nagenoeg alle bewoners van het huis verzameld om te luisteren naar den 2ang van het Evan gelisatiekoor, onder leiding van den heer 3. M. van Otlerloo Een 9-tal liederen •werd gezongen, waarbij ook enkele Gees telijke liederen, verzameld door ds. Kas pers. Het laatste lied: „Dankt, dankt nu allen God", werd op verzoek van den leider door allen meegezongen. De bewoners van bet St. Jacobs Gasthuis vonden het, na eerst met stille aandacht te hebben ge luisterd naar ,het koor, blijkbaar prettig na ook eens te zingen met het koor. Tijdens de korf© rest werd thee geser veerd; - aan het eino dankte de directrice, naej. M. Kros, koor en leider. Namens het college van regenten woonde mevr. E. Koeten—Ooms -de zanguitvoering 'hg. Aan alle aanwezigen was vooraf de tekst der liea'eren uitgereikt. Parochiale Meisjes Centrale Een clubhuis iu de St. Liduimt- straat. Zoo we gemeld' hebben wordt de Vrou welijke Jeugdbeweging voor Katholieke Ac tie De Graal gedecentraliseerd. Ia de St Liduinaparochie is men met het voorbereidende werk reeds zoover, dat een leegstaand benedenhuis met so us ter rain, St Liduinastraat 67, gehuurd kan worden, waarin de Parochiale Meisjes Gen traie (P.M.C.) kan worden ondergebracht. Het clubhuis zal 1 November worden geopend. Tot directeur is aangesteld kapelaan N. Velgeboer. t Roovertjes Vin 1014 jaar. Het aantreffen van een minderjarig© Schiedammer te Maassluis, G. v. B., waar over we gisteren berichtten, is de aanlei ding geworden voor het ontdekken van een klein rooverscompiotje van drie knapen, waarvan de jongste 10 en de oudste 14 jaar is. C. v. B. en zijn twee kornuiten L. A. P. en H. J. V., waren met een militaire auto van hier meegereden naar Maassluis. Daar vond Van B., dat de reis lang genoeg ge duurd had; zijn beide kameraadjes strekten het uitstapje uit tot Hoek van Holland. Aan de Maassliiissche politie heeft Van B. meegedeeld, wel eens kippen te hebben gestolen en toen dat de Setiiedamsche po litie werd meegedeeld, stelde deze een onderzoek in, waarbij bleek, dat het 3-tal wel eens op roof uitging. Behalve kippen hebben zij ook een konijn gestolen; voorts een duivenhok leeggeplunderd en twee fiet sen een jongens- en een meisjesfiets weggekaapt. Na gebruik hebben zij de rij wielen onbeheerd achtergelaten in de stad. Hanze Ledenvergadering. De afdeeling Schiedam van de Hanze houdt Dinsdag a s. in het gebouw van den R.K. Volksbond' een ledenvergadering, waarin oa. het win terprogram besproken zal worden en ook de crisismaatregelen. Wielrijder aangereden. Gistermiddag is op de Westvest de wiel rijder G. L. aangereden door een vracht auto, waarvan de bestuurder onbekend is gebleven. De wielrijder bekwam een wondje aan een zijner handen, terwijl zijn rijwiel ernstig werd beschadigd. Fiets gestolen. Ten nadeele van A. M. v. D. is een heerenrijwiel ontvreemd, die 'hij onbeheerd in de Jan Steenstraat had neergezet. De Rehobothschool Een ingrijpende verbouwing, D© Vereen iging voor Geref. Schoolonder wijs zal de oude Rohobotlischool aan de Tuinlaan 64 doen inrichten voor de huis vesting van haar U.L.O. school Daarvoor moet 3set gebouw een grondige wijziging ondergaan. Het front wordt veranderd en aan de N.W. kant komt nu de ingang, zoodat de Z.O. kant vrij komt voor het maken van ra men in de lokalen. Tol nu toe werd liet lidht grootendeds onderschept door een gang, die langs de zonzijde van de lokalen liep. De nieuwe ingang komt dus aan de zijde van liet huis, thans nog bewoond door ir. Früs M. Beukers. De lokalen, die ouderwetsch groot zijn, worden gemoderniseerd. Het gebouw wordt van een centrale verwarming voor zien. Het werk moet voor 1 April a.s. ge reed zijn. Het goedgekeurde ontwerp voor de ver bouwing is gemaakt door den architect A. de Jong te Rotterdam, lid van het archi tectenbureau J. Muiter en Zoon. Onrustige tijden: Onrustige gedachten f&Lïfi1 n£deeiigei} invloed op Uw zenuwen. Kalmeer en sterk ze door Mijnhardt's Zenuw tabletten. Deze werken zenuwtrillend, zenuwsterkend. Buisje 75 et Bij Apoth. en Drogisten. Een dubbel feest. Op 21 October 1879 werd aan den Schïo- damscheweg onder Kethel, even over de spoorbaan als men van Schiedam komt, een nieuwe korenmolen in bedrijf gesteld. En op den zelfden dag, dat wijlen de heer C. Bregman voor het eerst de wieken van zijn molen liet draaien, werd hem een zoon geboren, zoodat Zaterdag a.s. big den tegenwoordigen molenaar een dubbel feest wordt gevierd: de heer A. Bregman wordt 60 jaar en de molen, die thans zrjn eigen dom is, wordt dat ook. Voor hen, die oog hebben voor de schoonheid van molens in het stadsbeeld of in het landschap, is er geen reden t© jubelen bij dit diamanten feest, want toen 'de molen ongeveer een halve eeuw be stond, is hij ontluisterd: zijn wieken wer den hem afgenomen. Thans doet een motor het werk, dat vroeger de lange, zwaaiende armen deden. Dat zal uit economisch oogpunt hezien, wei beter zijn, maar de voorbijganger worilt nu niet meer geboeid door de lijnen van het 60-jarige bouwwerk. Minimumprijs van margarine Met 8 cent verhoogd. De minister van economische zaken heeft bij beschikking van heden den minimum prijs van margarine met ingang van 23 October a.s. met 8 cent verhoogd'. Van 90 cent is deze prijs dus 98 oent gewor den. Aanbesteding. Gisteren is de verbouwing aanbesteed, waarvan hieronder het resultaat, volgt, A. betreft die verbouwing van de school; B. die van het gymnastieklokaal. Ingekomen waren 27 biljetten. A' C. Bod, Voorburg f75.700 A. C. B., Rottendam -73.000 N. V. Aann. Mij. De N. Rotteidamsche - 71.000 C. Smeeis, Achthuizen (Zuid-Holt.) - 70800 Gebr. v. d. Merwe, Dor drecht - 70.800 G. Onderlinden, Hille- gersberg - 69.400 Doedens en Schilder, 't Zandt (N.-H.) -69.400 M. A. Hamers, Dordrecht -69.333 M. den Hertog, Delft -69.285 B. Eto'Jh, Vlaardingen -68.990 Gebr. Stapel, Schiebroek -68.700 J. Reym, Waddinxveen -68.375 J. J. Feyen, Heilo (N.-H.) -67 968 J. N. Kranenburg, De'ft -67.800 Gebr. Naglé, Geer trui- denberg - 67.600 G. B. v. Hoek, Delft -67.300 S. Groeneweg, Rotterdam -67.250 N. v. d. Bos Czn., Rot terdam -67.200 F. G. Heinsbroek, Schie dam -67.000 P. A. Slavenburg. So'iie- dam •- - 65.800 P. Bo'Jh Pzn., Vlaardingen -65.800 Gebr. Smits, Schiedam -65.400 S. Klemjan, Schiedam -65.310 Kuipers en Kloppers, Schiedam - 65.100 C. Leenderts, Schiedam -63.900 A. G. Sondermeijer en Zoon, Rotterdam - 62.385 A. Rotlhfusz, Delft -61.700 De gunning is aangehouden. Appelencampagne Vloei bur fruit Van Zuid-Beveland, uit de 3etuwe, Lim burg en Utrecht komen hier ter stéde de laatste dagen wagonladingen appelen aan, mooi gezond fruit, echter kle'n van stuk, bestemd voor de fabriek van de firma M, Dirkzwager Aza. aan het Groenweegje. Elders kent men een suikerbietencam pagne; hier een appelencampagne! Apsa. In d© fabriek van de firma Dirkzwager worden de aangevoerde appelen omgezet in: vloeibaar fruit Alleen wat ceistof, waar in zich o.a. nog wat su.ker bevindt en dat zeer geschikt is voor veevoeder, blijft over het vloeibare van den appel wordt uit het vruchtvleesch geperst, opgevangen, be waard en later naar behoefte gedistribu eerd over hen, die Apsa waardeeren, welk aantal steeds groeier wordt. Het lijkt zoo eenvoudig: peis appels uit en jeüiebt Apsa. Maar de zorg, die besteed moet worden aan het uitpersen en bewaren van het sap, is zoo groot, dat slechts men- schen, die over een flinke dos's energie beschikken, een dergelijk bedrijf kunnen blijven leiden. De appe's worden per vrachtauto van het spoor gehaald. Voor ze de fabriek ingaan, werden ze gesorteerd; liet uitschot van een wagonlading is niet groot: een klem heorpje van enkele aangestoken vruchten Het is immers als le klasse fra t gekocht In een machine worden de appels tot pulp gesneden en via een koker kan men telkens een hoeveelheid laten zakken op geprepareerde lueanepdoeken. Deze worden dichtgeslagen en tusschen dunne boruen van berkenhout gelegd. Een heele stapel van die borden wordt onder een pers ge- draaid, een hamlfe wordt overgehaald en... -1300 Jangzaam, daarna sneller, Stroomt bet "JaS? appelsap via een leiding in een groot vat Van daar wordt bet naar groote tanks gepompt, die elk ongeveer 8000 liter in houd hebben. 't Lijkt eenvoudig, maar de groote moei lijfcheid is te voorkomen, dat het vruchten- B f1100 -1000 .1200 -1200 -11O0 -ïooo; .1080 .1111 .1075 -1123 .1020 1050 sap, waaraan niet s meer wordt toe- -1000 -1050 -105Ö - 670 .,Het Feestavond Amiihrmentsverf-eniging Oosten". De amusementsvereeniging „Het Oosten" heeft gisteren in het gebouw „Eendracht" neen goed bezochte feestavond voor kinde ren georganiseerd1, die een door het uit breken van den oorlog afgelaste kinder- reis moest vervangen. Door riekte van den voorzitter, den heer J. A. de Lange, opende de waarne mend voorzitter, de heer A. Geen ei, den feestavond. Spr. heette de aanwezigen har telijk welkom en kondigde het programma van dezen avond aan. Tevens deelde de heer Geene mede, dat het bestuur besloten heeft de contributie met f0.ll, waarbij fO.Ol voor den bode te verhoogen, waardoor de veroeniging in het bezit komt van de noodige gelden om de kinderen en de leden een extra reis aan te bieden. Hierna liet spr. het duo De Bruyn- Brouwer de vrije hand. De heer L. F. Krabbendam deed met zijn pianomuziek de jeugdige monden open sperren, waaruit de melodieën van oude en nieuwe staaltjes van het liederenrepertoire naar buiten golfden. De heer L. de Brayn had een leutig praatje en aardige liedjes en had de kleine lachers op zijn hand1.' Zijn duogenoot J. Brouwer nam de jeugdige toeschouwers mee op wu muzi kale wereldreis. Een klucht: „De domme huisknecht", bracht daverende lachsalvo's teweeg, even als de andere klucht: „De wijze kater", die men niet verwarren moet met den wij zen kater van Herman Heijexmans. Het optreden van prof. Offenbach, die de vreemdste zaken liet verdwijnen en ver schijnen en met een paar lijnen zijn tee kentalent tot uiting deed! komen, oogstte een dankbaar applaus. Onder het programma door werd er limonade en chocolademelk rondgedeeld en ieder kreeg een versnapering in vasterem vorm mee naar huis. - 900 gevoegd, gaat schimmelen. 1150 jn perserij beerscht een zindelijkheid, welke die van de meest conscieaLeuze HoUandscbe huisvrouw nog verre overtreft. De strijd tegen schimmel. Eiken dag woidt de machine grootendeels uit elkander genomen en gereinigd<1© doe- ken van hennep, waarin de pulp wordt ge- Ijrijperst, worden eenlge ma'en nitgewassoben ook met warm water, voor zij weer ge- bruikt worden; de lioulen borden worden afgespoeld, afgeboend, afgeschrobd en afge veegd I Geen stukje appolpuip mag achter blijven! De schimmel is de groote vijand' van de zoete most! Alle werktuigen en tanks zijn van alumi nium, zilver, emaille, rubber of roestvrij staal. Al lijkt het eenvoudig, toch is nog heel wat vakmanschap noodig om goede, sma kelijke zoele most te bereiden. In de eeisle plaats is er de keuze van de appels. Deze moeien gemengd worden, waarbij gelet wordt op aroma, smaak (min der of meer rzoet), hoeveelheid sap, die elke soort van -liet mengsel zal ople veren enz. Het moeilijke, maar tevens ook het mooie voor den vakman is, dat men aan het product niets meer veranderen kan, zoodra de appe's tot pulp verwerkt zijn in de groote snijmachine! Het is on mogelijk door toevoeging van een essence of van suiker b.v. den smaak van de Apsa te veranderen. Het is een natuurproduct; ihet blijft een natuurproduct. Het glas. En hoe edel dit vruchtensap is blijkt wel uit de omstandigheid, dat zoele most het beste smaakt uiteen wijng'as, speciaal een champagneglas! Men drinkt Apsa niet met groote teugen uit een bierglas! In de campagne van 3 a 4 weken, die nu begonnen is, za! dc firma Dirkzwager weer haar tanks vullen met vloeibaar fruit. VRIJZ.-GODSDIENSTIGE PREDIKING Mevr. Dr. A. Mankes-Zernike, Dg., Rotterdam. Het ziekenfondswezen De minister wordt ingelicht. Te Utrecht is dezer dagen een vergade ring gehouden van besturen van zieken fondsen, aangesloten bij de landelijke con tactcommissie van onderling beheerde zie kenfondsen. De voorzitter, de heer A. Kelderman, wethouder van sociale zaken te Deventer, deelde in zijn openingswoord mede, dat de landelijke contactcommissie in de laat ste maanden door toetreding van fondsen wederom uitbreiding had gekregen- De ter vergadering aanwezige besturen, vertegenwoordigden 158,850 ziekenfonds verzekerden uit Rotterdam, Utrecht, Deven ter, Amsterdam, Leeuwarden en Schie dam. De heer Kelderman sprak de ver wachting uit, dat de landelijke contactcom missie, die rich op strikt neutraal stand punt stelt, nog nieuwe toetredingen zal boeken. Verschillende interne organisatorische za ken werden hierna afgedaan en regelingen getroffen. Bij een geanimeerde discussie, over de situatie op ziekenfondsgehied', werd de ver wachting uitgesproken, dat de nieuw opge treden minister van sociale zaken het in zicht van velen in den lande zal deelen, dat aan wettelijke voorzieningen op ziekon- fondsgebied zeker niet do meeste behoefte bestaat. Besloten werd minister dr. J. van den Tempel niet onkundig te laten van de op vattingen der landelijke contactcommissie met betrekking tot het denkbeeld tot in stelling van een z i eken f cm ds raad AGENDA. SCHIEDAM. Monopoie Theater, 8.15 uur. 1. De gouden kooi. 2. Agent Larry. Op het too- neei Wim en Bram Scholte. 19 Oct Passage Theater, 8.15 uur. Opvoe ring opera Martha door Gemengd Koor en het Ned. Opera Ensem ble. ROTTERDAM. 19 Oct. Groote Schouwburg, 8 u. Volks tuin ersiteit, Centraal Tooneel. Het is er geen tijd voor. Uio"copen. Arena, 7.15 u. 9.30 u. Goodbye Mr. Chips! Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Jongens van de tuchtschoolIk eisch gerechtig heid! City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Jongens van de tuchtschool; Ik eisch gerechtig heid! Corso. Van 11 u, af doori. Suez. Grand, 2 n. 7 u. 9.15 u. Entente cordiale. L.umière, 2.15 u. matinée 7 u. 9.15 u. Je kunt 't toch niet meenemen. Olympia, 7 u. 9.15 u. De laatste waar schuwing; Radiostation K.L.D. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. De avonturen van, Marco Polo; Bedekte oogen. Seata, 2 u. 7 u. 9.30 u. Drie handig© meisjes groeien op. Studio, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Vrienden en vrouwen. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. 't Zit in de lucht VLAARDINGEN. De werkloosheid Een specificatie. Het aantal bij de Arbeidsbeurs inge schreven werkzoekenden bedraagt 2083, ge- specificeero als volgt- boek- en steendruk kers 3, bouwbedrijven 192, houtbewerking enz. 322, waaronder 230 kuipers, kleeding en reiniging 10, lederwaren 6, metaal nijverheid 3'Jir, textielnijverheid 67, voe ding- en genotmiddelen 33, land- en tuin bouw 6, visscberij en jacht 216, verkeers wezen 355, kantoorbedienden 43, onge schoolde fabrieksarbeiders 570, diver-en 61. tn de werkverschaffing waren 128 per sonen. Het vong jaar bedroeg het aantal werk zoekenden in dezelfde week 1513; 1937: 1746; 1936: 1942. Weer Vlaardingsehe trciiers naar ze?. Van Vlaardingen zijn vanmorgen weer drie schepen naar de haringvisscherij ver trokken, n.I.: de VL. 190, s.s. „Koningin Wilholmina", schipper VV. Schaar, van de NA'. Doggermaatschappij; de VL. 83, s.s. .Lomelis", schipper P. A. van Ernbden, van de N.V, Van Toor's Visscherij Maat- scbaj.f>ij, en de VL. 112, s.s. „Bets en Ger.la", van G. Komaat's Handelmaat schappij NA'. OVERSCHIE. Motorrijder op vrachtauto gereden en ernstig gewond. Gisteravond om kwart voor zeven is de 21-jarige motorrijder C. AL A. de Buyn, kantoorbediende te Rotterdam, nabij liet viaduct in den rijksweg te Overschie op een stilstaande tractor met oplegger gereden, welke met zeven ton bloembollen geladen was en met een lekke band' langs den weg geparkeerd stond'. Hoewel de achterlichten van den wagen brandden, heeft De B de groote vrachtauto pas op het laatste oojen- blik gezien. De man werd tegen den grond gesmakt en bleef bewusteloos liggen. Met een ern stige verwonding van het hoofd' is het slachtoffer in zorgelijken toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotter dam vervoerd. Kunst en Wetenschap Gereformeerds kerken (in h.v.) Aigemeene vergadering te Amsterdam. Dinsdag 17 October kwamen te Amster dam de gereformeerde kerken (in H.V.) in aigemeene vergadering bijeen. Beslo ten werd o.ra. aaD ds. H, A. C. Hilde- ring op' de meest eervolle wijze ontslag te vorleenen uit den vasten dienst der gereformeerde kerken (in H.V.), in ver- oand met zijn benoeming tot zen del in g- leeraar bij het Nf-derlandsche Zendings genootschap. Zendingsdeputaten zullen zich verder beraden over den voortgang van het zendingswerk der gereformeerde ker ken (in H.V.;. Een nieuwe regeling t.a.v. het kerkelijk examen wordt door de ker ken officieel gesanctionneerd. Aan de depotatea tot bestudeering van het oor- logsvraa^tuk werd opdracht gegeven twee maanden «roi de aigemeene vergadering in Maart van het volgend jaar e.k. een rapport aan de kerken rond te zenden. Vernieuwing. De uitreiking. 900 800 Kerk Ned. Prot Bond Westvest 92 ZONDAG 22 Oct. a.s. voorin, 10.30 u.

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2