Sch''iedam, Uw Een veelbewogen vacantie IIIIIHJKIIBJ „ElflUEISS" Fa. C. C. VAN DER HEIJDEN Radioprogramma's Filmnieuws „De vrouw, die te veel wist' „Boefje" „De voortrekkers van Dodge City" Rechtszaken „De Patriot" Prinses. Overtreding Hamsterwet ONZE TUIN Fa V. B0RRANI Schoorsteenveger, Rookverdrijver, Metselaar SCHIEDAMwoningbureau „schiedam-west" RADIO - ELECTRICITEIT CS. v. «S„ MOST1 Lood- en Zinkwerkers - Eiectriciens Westmolenstraat I6-I8 - Telef. 68519 Alg. installatiebureau Fa. Wed. M. v. Meurs mm GLAS IN LOOD kb N.V. v. KATWIJS's GLASHANDEL GARAGE "UNIQUE" !S5££"ÏÏ5l! ScStiedam, Uw woonstad dan BROOD van Krommenhoek Singel I01 - Hoogstraat 72 - Tel. 6955I 67545 Het spoorwegongeluk te Zutfen Kerk en School A. J. VAN WASSENAAR Corsetten Bustehouders Corseletten Buikbanden en Elastieken Kousen Capital en City. Ilitchcoch is met na te vertellen 1 Voor degenen, die het misschien nog met mochten weten, zij vermeld, dat Hitch cock een dikt» Kngelschraan is, die ge weldig goed is in het maken van span nende spionnagefilms. Hij ss de regisseur van „Het raysleno van de 39 voetstap pen", Hg maakte ook „De vrouw, die te veel wist". Evenmin 's wij uit de eerste film de beteekenis van deze voet stappen leerden kennen - het waren er toch precies 391 zoomin zijn wij nu te weten gekomen, wat die vrouw nu eigenlijk wist. De vrouw in casu m een klein, grijs dametje in een deux pièoes van tweed; zij schijnt een beetje zeurderige gouvernante, maar zij is ach, laten wij niet vertellen wat zij is, want dan zou het plezier van deze film voor hen, die haar nog moeten gaan zien, aanmerkelijk verminderen. Zij verschijnt in een lande lijk hotelletje, waar zrj op het balcon uitziet naar de bergen en luistert naar een zanger ia dea avond. Zij verdwijnt in een trein en een jong meisje, in wier gezelschap zij toevallig verkeert, wordt voor gek verklaard, als zij volhoudt, dat het oude dametje even tevoren er nog was. Er is echter een jongeman, die het meis je te hulp komt, den trein doorzoekt, een compleet vuistgevecht met een variété-ar tiest levert, later de leiding op zich neemt als 'de geschiedenis gaat spannen, en uit loopt op een gevaarlijke schietpartij in een boseh. Verder is een zenuw-arts, die experimen- teele operaties verricht en met lijken sjouwt; twee Engelschen, die slechts oog en oor voor cricket hebben; een non, die op hooge hakken loopt; tenslotte oen jonge lord, die tevergeefs wacht op het Waterloo- station in Londen, omdat zijn verloofde er vandoor is met den jongeman in den trein. Uit deze fantastische menschenverzame- ling groeit een hevig spannend spionnage- verhaal, spannend zooals slechts Hitchcock kan filmen; het is een Film geworden, waarbij men aan het slot tot de conclusie komt, dat men nog niet weet, waarom het nu eigenlijk is begonnen, een film, welke weinig pretendeert, maar die een gezonde dosis humor en sensatie bevat, dat men toch op z'n tijd ook wel eens mag heb ben. Zelfs in dezen seusationeelen tijd! Eest ons slechts te zeggen, dat Mar garet Lockwood en Michael Redgrave het jonge paar spelen, Dame May Wlhity de oude gouvernante en Paul Lukas de leider van het spionnage-complot. Voor de pauze wordt vertoond: „Zijn tweede huwelijk", een eenigszins sentimen teel geschiedenis met vele lange gesprek ken, waarin Gertrude Michaël, Walter Abel en Erich Rhodes de hoofdpersonen spelen. Lu luiere. Voor de derde week wordt „Het Boefje" in zijn vaderstad geprolongeerd. Scala. „Do voortrekkers \an Dodge City" is een film, die ontleend is aan het harde piomersleven van de stichters van neder zettingen. De toekomstige bewoners van zoo'n nederzetting zijn vaak ruwe, on behouwen kerels, die niet gewoon zijn aan een geregeld leven en waarvan de leider van deze pioniers, die later sheriff zal worden, ontzettend veel moeite heeft Als een van hen m een dronken bui onverantwoordelijke streken uithaalt, die menschenlevens kunnen kosten, wordt deze door hein onherroepelijk neergeschoten, wat hem de haat van de zuster van den verslagene op zijn hals laadt. Deze haat blijkt evenwel op den duur met tegen Eriol Flyna besfand te zijn. Intens geluk kig hobbelt hi; met Olivia Haviland in een huifkar nieuw leven tegemoet. Het Scala wereldnieuws vermeldt weer tal van actualiteiten. In de film „De Patriot" is het niet alleen Harry Baar, die de gelegenheid krijgt zijn krachten te ontplooien in de rol van Czaar Paul I, maar ook Pierre Renoir als gouverneur van dezen Czaar, die uit patriottische overwegingen met geestverwanten samenspant, tegen zijn heer en meester, die tevens zijn vriend is. Baur raakt de figuur van Paul l ia alle zijden vau diens gecompliceerd karakter. Oogenschijnlijb is Paul 1 een wreede al- leenheerscher. Deze wreedheid is meer een dekmantel voor zijn wispelturigheid, onberekenbaar temperament en zijn bange hart. Hrj is een vat vol tegenstrij digheaen. Pierre Renoir als Pablen gelooft zijn vaderland een dienst te bewijzen door Paul van de troon te storten ten gunste van den czarewitsch. Teekenend is de angststrijd van Paul als de officieren der samenzwering zijn slaapvertrek binnen dringen om hem de abdicatie te laten teekenen. Een revolver schot dooGi hem. Als de czarewitscch bin nen treedt, vindt hrj naast het lijk van zijn vader het lijk van Peelden, die zelf moord gepleegd heeft Bert Wheeler en Robert Wooisey wekken in hnn film „D'r op of d'r onder" de lach lust op bij hun toeschouwers. If aar hel Engelschvan Maxwell March 28) „Kijk erna," zei ze. „Trekt het je niet aan? Daar is het fijnste plekje op aarde, om eens rustig te zitten." Judy lachte haar verlegen toe en keek over haar schouder naar de kleine oase, die de ander haar had aangeduid. Het "ft as een met gras begroeid plekje, een stukje prachtige natuur, dat door de tuinlieden nog mooier was gemaakt Het -was een twintig voet boven het groote terras gelegen en het was eigenlijk een kleine uitholling in de rots, halverwege .terras van het hotel en de tweede pro menade. Er groeide een massa xotsplanten en midden op het grasveldje stonden twee gemakkelijke "dekstoelen, op een tafeltje lag een stapeltje tijdschriften en er stond een groote vroolp gekleurde parasol, die voor een schaduwrijk, plekje .in het felle zonlicht- zorgde. Te veel petroleum geleverd. De petroleumhandelaar L. D. S. te Al phen aan den Rijn had aan een café houder te Woubrugge een vat van 200 liter ver kocht een hoeveelheid, welke natuurlijk ook de behoefte voor één week overtrof, hoewel de man pe roleum voor alle doel einden gebruikte. Maar met 25 li ter per week kwam hrj er toch wel. Nu woonde deze man ver buiten het dorp, zoodat hrj niet elke week 25 liter, doch per twee maanden een vat van 200 liter nam. Het was nu weer net tijd voor die 200 liter en de handelaar zag er geen kwaad in om dit vat nu af te leveren. Hij was wel op de hoogte met de prijsopdrijvings- en hamsterwet, doch meen de, dat hetgeen hij deed', wel geoorloofd was. In de krant stond, zoo zeide hij gis teren voor den Haagschen politierechter „doe gewoon en leef gewoon", en dat heb ik ook gedaan. De officier van justitie zag ia het ver weer van verdachte juist een erkenning van bet tenlaste gelegde. De eiseh luidde f30 boete subs. 10 da gen hechtenis. De politierechter maakte verdachte er opmerkzaam op, dat de wet voor deze misdrijven met straffen dreigt tot een maxi mum van vier jaar gevangenisstraf en f 10.000 boete. In het algemeen is er ook veel voor te zeggen, zoo zeide de politie rechter verder, om overtreders onvoorwaar- delpe gevangenisstraffen op te leggen. Er zjjn evenwel in dit geval verzach tende omstandigheden. iDe uitspraak luidde f 20.boete subs. 10 dagen hechtenis. De roos van Prinses Beatrix. Wanneer er een blijde gebeurtenis in het vorstelijk Huis beeft piaals gehad, ver schijnen er kort daarna verschillende bloe men ot irtichlen, die met koninklijke goed keuring vorstelijke namen dragen. Dezer dagen kreeg ik ecu mooie ge kleurde ontkr de oogen van de nieuwe roos Prmscs Beatrix, een opvallende oranje kleurige, gele roos, met bronskleurig blad, de eerste bloem, die de eer genoot de naam van ons Prinsesje te dragen en die met haar /eer aparte kleur het Huis van Oranje alle eer aan doel. Meestal z«n dergelijke pas in den handel gebrachte rozen voor den gewonen lief hebber veel te kostbaar en dient hrj ge duldig den tijd af te wachten, tot de nieu weling bij de meest gangbare soorten is ge voegd. De „Prinses Beatrix" maakt op deze gewoonte echter een gunstige uitzon dering, zij is n 1 reeds voor 50 cent als struikroos verkrijgbaar, zoodat ze dit na jaar ongetwijfeld in menigen tuin aange plant zal woiden. Bij het aanleggen van rozenperken, den ken we er vooral aan, den grond van te voren go»o om te werken, liefst zelfs eeni- gen tijd zoo laten liggen, terwijl wat oude verteerde koemest wordt toegevoegd. We zoeken een zonnig plekje uit, maar niet heelemaal beschut, waar we meer kans hebben dat het gevreesde „wit" zich vormt, dan in een meer winderig gedeelte van den den tuin. Rozen die in het najaar, d.w.z. vanaf half October tot half December, geplant worden, zullen veel vroeger bloeien dan degenen die we in het voorjaar willen planten. Het is ook een onjuist idee dat in net najaar verplante rozen meer kans hebben op doodvne/en, integendeel zullen deze den eersten winter na planting min der kans hier op hel)hen dan oude strui ken, dat hebben we in den afgeloopen kouden winter nog kunnen constateeren. Om de vcrdampmzsoppervlakte te ver kleinen, worden de nieuwe rozen na de planting halverwege ingesnoeid, om ze dan in het voorjaar, volgens de regelen van de kunst, op een paar oogen in te snijden. Zouden we dit thans reeds doen, dan kunnen ze tijdens de vorst leeiijk invrie zen en dat willen we vanzelfsprekend voorkomen Het dekken van struikrozen doen we het beste door ze gewoon aan te aarden, d.wz. de grom wordt tegen de struikjes opgewerkt, zoodat ze ongeveer 1520 c.M onder de aarde zitten. Dit is veel beter dan een bedekking met blad of turf molm, dat vooral bij een natten winter de uitwaseming tegengaat, waardoor de planten gemakkelijk schimmelen. Voor de netheid kunnen we na'uurlijk wel wat turf molm op on« rozenperk strooien, wanneer we het maar met hoog tegen dc struikjes opwerken A. C. MULLER—IDZEiRDA. Speciaal in het verbeteren van schoorsteentrek ALLÉÉN Lange Achterweg 33, Tel. 08421 NIEUWE HAVEN 83 SCHIEDAM TEL 687S7 Huur en Verhuur Koop en Verkoop van Onroerende Goederen ROTTERD.DIjK 250 TELEF 67776 GROOTE MARKT 31—33 - TELEFOON 67621 6. A. OE WINTER JAN VAN AVEWNESSTRAAT 18 TELEF 6?879 Erkend Gasfitter - Erkend Installateur (Uw adres bij verhuizingen) TELEFOON 68735 BEZORGING DOOR OE GEHEELE STAD Hij ken er voor zorgen, dat de zoons werden afgekeurd. De rechtbank te Assen wees gisteren von nis tegen een inwoner van Groningen, die er zrjü beroep van had gemaakt, ouders te overtuigen, dat hij in staat was er voor te zorgen, dat hun zoons afgekeurd zouden worden voor den militairen dienst. De kosten hiervan bedroegen honderd gulden, waarvan vijf en twintig gulden vooruit moest worden betaald. Tegen hem was een vervolging inge steld, daar hij o a. een weduwe te Vries had trachten over te halen, hem 25 gulden te betalen. De officier van justitie heeft een gevan genisstraf van tien maanden geëisciit, waarvan 5 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar en bizondere voorwaarden. De rechtbank veroordeelde den man overeenkomstig dezen eiseh, met aftrek der preventieve hechtenis. Het zag er werkelijk aanlokkelijk uit. Judy aarzelde en was verloren. Marguerite was een persoontje, dat ge wend was haar zin door te drijven. „Kom mee," zei'ze. „Je doet net of je hang bent, maar dat is belachelijk. Kom mee en ga zitten Judy voelde zich erg aangetrokken door het heerlijke plekje beneden den tuinmuur van het hotel. „Ik ontdekte gisteren dit plaatsje," merkte juffrouw Femey op, terwijl ze Judy hielp met ziti»n gaan, „en zoodra ik het zag, zei ik Lot mijzelf: „Dat is nu juist een hoekje voor jou om eens rustig te zitten." Ik sprak met den gérant en die heeft het voor mij In orde gemaakt. Nogal sentimenteel, van me, vind je niet?" Judy keek baar mooie gezellin met een mengeling van vrees en ontzag aan. Ze voelde zich door de ontmoeting van den vorigen avonci niet erg op haar gemak, maar Maigueritte's persoonlijkheid was zoo meesleepend, dat het gemakkelijk ver trouwen inboezemde. Judy vond het erg prettig om naar haar te luisteren en be gon van haar te i>houden. „Ja, het is heerlijk hier," zei ze, ter wijl ze -liep weggedoken in haar stoel met kussens uitkeek over'het glinsterende wa ter, waarop de zeilen van de kleine vis-, schersbooties blonken als vlindertjes in de zon., „Ik vind het heel vriendelijk van u, dat n mi, gevraagd hebt hier- te ko- Seinhuiswachter vrijgesprmken. Op het Zutfensche stationsemp'accment zijn in December van het vorige jaar een losse locomotief en een uit Deventer komende trein met elkaar in botsing ge komen, tengevolge waarvan de locomotief omsloeg en de leerling-machinist J. F. T. Gras zoodanig verwond werd, dat hij aan de gevolgen daarvan is overleden. De seinwachtcr, die op den noodlottigen ochtend dienst had, zou op zeer roeke- looze wijze den machinist van de locomo tief een teeken hebban gegeven, dat hij achteruit kon rijden, juist op het oogem- blik toen de personentrein uit Deventer naderde hetgeen bij echter voor de Zutfen sche rechtbank ontkende. Niettegenstaande dat had de officier van justitie tegen hem een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden, roet een proeftijd van drie jaar en een boete van veertig gulden, subsidiair veertig dagen hechtenis geeischt. De rechtbank deed gisteren uitspraak in deze zaak en sprak den seinhuiswach ter vrij Geref. Kerken. Aangenomen naar Bandoeng (N.O.I.) W. Fijn van Draat te Mecihelen. men, juffrouw Femey." „0, mijn lieve kind, zoo moet je er niet over denken Fk had behoefte om wat met iemand te praten, en jij zag er net zoo verlaten uit ais ik. Vertel eens, waar zit die knappe neef van je? Je zei toch, dat het een neei van je was, is het niet? Ik bedoel, d'en ik gisteravond heb gezien." „Nee, hij is heelemaal geen familie van me," zei Judv blozend. „Och lieve," Juffrouw Ferney zag er berouwvol uit. „Ik hoop, dat ik geen apartje in ce war gestuurd heb. Maar hij is buitengewoon knap, mijn beste kind. Ik ben heelemaal weg van hem." Judy vond het niets prettig. Ze had ge probeerd zoo min mogelijk aan David te denken, maar dat was haar heel moeilijk: gevallen. Bun onvergetelijken eersten mid dag kon zij maar niet uit haar geheugen bannen en aldoor moest ze er met wee moed aan terugdenken. Marguerite Femey praatte maar door. „Vertel mg eens," zei ze. „Wat voer je hier- toch in je eentje uit? Je hebt toch niemand hier, is het wel? Ik bedoel, be halve dien buitengewoon knappen' jongen man." Judy wist niet, wat te antwoorden. Ge woonlijk was ze niet erg* mededeelzaam, maar ofschoon Marguerite Femey haar in tens irrneerae ,.als 'ze over David sprak, vond ze naar. met-onsympathiek ren .het was zeker licel,lief van, haar geweest,'o'm ZONDAG, 5 November 1939. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 1215 KRO 5.00 NCRV. 7.45-1130 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Geref Kerkd'. Hierna. Gewijde muziek (gramofoon). 12.15 Causerie. 12.35 Gramofoon. 12,45 ANP en gramofoon. 1.00 Boekbespir. 1.20 Rococo-octet. 1.35 Gramofoon. 145 Ro coco-oetet. 2.00 Godsdienstonderricht. 2.30 Gramofoon. 3.00 Kamerorkest en soliste. 4.00 Ziekemlof. 4.55 Gramofoon. 5.00 Gewrde muziek (gramofoon), 5.20 Vrije Evai g. Kerkd. Hierna: Gewijde mu ziek (gramofoon). 7.45 Ber. 7.50 Gramo foon. S.00 ANP. 8.15 Vrooi ijk program ma. 9.00 Gramofoon. 9.15 Radiotooneel. 10.15 Gramofoon. 10.30 ANP. 10.40 Epi loog. 11.C011.30 Esperanto. Hilverstum II, 301.5 M. 8.55 VARA. 10 00 VPRO. 1200 AVRO 5.000 VPRO. 5 30 VARA. 8.00—12.00 VR O. 8 55 Gramofoon. 9.00 Ber. 9.05 Tuin bouw halfuur 9 30 Gramofoon. 9.40 Cau serie. 10.0 Zondagsschool. 10.30 Doops- gez. kerkd. 12 00 Cyclus. 12.25 Amu sementsorkest en solist. 12.45 ANP. Hier na. Gramofoon. 1.00 Concert. 1.30 Cau serie. 150 Kinderkoor. 2 00 Boekbespr. 2 30 Orkest en solisten. 3.30 Zang en orgel. 4.00 Cyclus. 4 25 Gramofoon en ANP 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 „Bravour en Charme". 6.30 Voor schakers. 6 55 ANP. 7.00 Kalender. 7.05 Schuldig of onschuldig? 7.30 Orkest. 803 ANP en mededeel in gen. 8 20 Orkest en soliste. 9.20 Gramofoon. 9.30 Radiotooneel. 10.00 Li terair-muzikaal programma. 11.00 ANP en Dansorkest. 11.4012.00 Orgel. Engeland, 391 en 449 M. 8 45 Kerkd 11 20 Blaasorkest 12.20 Ber. 12.35 Zang. 1,50 Concert 355 Gramo foon. 5.55 Orgel. 6.20 Orkest. 8 35 Thea ter-orkest. 10.15 Solist(e). 10.40 Variété orkest. Radio-Paris, 1648 H. Geen opgave ontvangen, Brussel, 322 en 484 M. 8.20 Gramofoon. 9.20 Zang en orgel. 10.35 Gramofoon. 10.50 Carillon. 11.20, 12 30, 1.20 en 1 50 Gramofoon. 2.20 Sym- phonie-orkest en solisten. 5.35, 6.20 en. 6.45 Gramofoon. 7.20 Gevarieerd' pro gramma. 9.3011.20 Gramofoon. 484 M.8.20 Gramofoon. 9 20 Concert. 10.20 Koor. 10.35 Gramofoon. 11.05 Piano. 11.35 Gramofoon. 1150 Dansor kest en soliste. 12.551.20 en 1.50 Gra mofoon. 2.05 Stafmuziek. 2.50 Kano 3.05 Gramofoon. 3.20 Stafmuziek. 4.05 Viool. 4.20, 6.15 en G..35 Gramofoon. 9.30—11.20 Gramofoon. haar mee te nemen naar dit zalige plekje. „Ja, zeker," zei ze. „Mijn voogd is ook hier, fair Leo Thyn." „Is het heuscn? Je bent hier vooi je gezondheid, veronderstel ik?" De oogen van de andere vrouw waren strak op haar gelaat gericht en Judy voelde, dat ze haar geheim doorgrond had. Ze kreeg een kleur onder haar make-up. „Ja," zei ze onthutst. „Ik ben eigenlijk nooit goed in orde geweest." „Altijd ziek? O, lieve kind, wat tra gisch. Je moet me belooven, dat je aldoor hier zult komen, wanneer je er maar lust toe voelt. Ik zal het erg prettig vinden, je hier te hebben, dat is heusch waar. En vertel rae nu alles van je zelf." Judy begon er meer en meer spijt van te krijgen, dal ze dadelijk op Marguerite's witnoodiging was ingegaan, maar niette min kon Zj het niet helpen, dat zij zich erg tat de andere vrouw aangetrokken voelde. Ze keek haar van onder haar nalt gesloten oogleden nadenkend aan. Marguerite Femey scheen van haar aar zeling niets te merken en de uitdruk king ran haar gezicht was onschuldig en vriendelijk. Toen ze' weer door ging met praten, liaa ze1 het over allerlei onbe duidende dingen en Judy maakte "zich .verwijten, dat ze noodeloos achterdochtig was. ,.i "4 Marguerite Femèy was een meesteres, in de kunst "om ëen ander aan het "pratéa MAANDAG, 6 November. 1939. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. 'NCRV uitzending. 8 ANP. 8 05 Schriftlezing, meditatie. 8 20 Gramofoon. (9.309.45 Felicitaties). 10.30 Morgendienst. 11 Ckr. lectuur. 11.30 De Vedelaars. (Van 1212.15 Ber. 12.45 ANr). 1 Orgel. 2 Sdhooluitzen- ding. 2.35—2.55 Gramofoon 3 Causerie. 3.40 Gramofoon. 3.45 Bijbedezing. 4.45 Gramofoon. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gramofoon. 6.30 Vragenuurtje. (77.15 Ber.). 7.45 Gramofoon. 8 ANP., SOS-ber. 8.15 Utr. Sted. orkest. 9.10 Causerie. 9.35 Utr. Sted. orkest, Tconkunstkoor en solisten. 10.15 ANP, actueel half uur. 10.45 Gramofoon. 11.5012 Schriftlezing. Hilversum II, 301.5 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10—10.20 v.m. VPRO. 8 ANP., gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Zang en pia -o. In de pauze gramofoon. 11.10 Declamatie. 11.30 Gramofoon. 12.15 Orgel. 12.45 ANP., hierna: Gramofoon. 11.45 Orkest 23 Gramofoon. 3.05 Declamatie. 3.35 Viool en piano. 4 Gramofoon. 4.30 Voor de kinderen. 5 Gramofoon. 6 Orgel. 6.30 Reportage. 6.45 Klarinet en piano. 7 Kalender. 7.05 Causerie voor de niet meer leerplichtige jeugd. 7 25 Gramofoon. 7.30 Orkest (met toelichting). 8 SOS- beridkten. 8.03 ANP. 8.15 Gramofoon. 8.30 De Rambers. 9 Reportage-schets. 10 White and Wood. 10.15 Orkest. 11 ANP. 11.10—12 Gramofoon. Engeland, 391 eu 449 M. 10.0510.20 Orgel. 11.20 Harmonie-or kest. 11.50 Solisten. 12.35—1.20 Orkest 2.20 Concert. 4.50 Orkest. 5.55 Variété 6.30 Solisten. 7.20 Orgel. 8.35 Variété. 9.20 Orkest. 10.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ontvangen. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. (Viaamsch). 11.20 G tmoloon. 11.50 en 12.30 Dansorkest. 12.501.20 Gramofoon. 4.20 Piano. 4 45 Gramofoon. 7.20 Ontspanningsprogramma voor solda ten. 7.50 Dansorkest. 8.20 Orkest. 9 50 10 20 Gramofoon. 484 M. (Fiansdh). 11.35 Gramofoon. 11.35 Orkest. 12.50—1.20, 4 20 en 5R& Gramofoon. 6.20 Gramofoon. 7.50 Orkest 8.20 Gramofoon, 8.35 Orkest. 9 30 Ca baret, 10.05—10.20 Gramofoon CORSETTIÉRt - LANGS HAVEN 125 UITSLUITEND MAATWERK - EIGEN ATELIERS te kiijgen en zij paste al haar kunstgre pen op Judy toe, met een vernuft, dat Judy fcaar eigen geslotenheid langzamer hand belachelijk vond. Toen haai vrees en achterdocht heelo- maal weggevaagd waren en Judy aan niets anders meer dacht dan aan de mnnemeed- heid vau haar nieuwe vriendin, speelde juffrouw Ferney baar troefkaart uit. Wat eeu consternatie gisteravond in de stad," zei ze. „I <- hoop maar. dat al die arme menschen, die toch op de vakantie gangers zijn aangewezen, er niet te veel schade van zuilen hebben. Nu weet ieder een het al. De menschen zijn gek, alles stroomt er heem Je kunt het je niet voor stellen. Je hebt het natuurlijk ook ge lezen?" Ze zocht m een krant, die op haar s- noot lag, en gaf die plotseling aan het meisje, riet eerste wat Judy zag, was een politie foto van den man, met wien zij ha« zui len trouwen en daaronder stond in vette letters gedrukt: „Johnny Deane, alias „de Majoor werd gisteravcno laat in een klein hotel in. Westboorne doodgeschoten gevonden. - De krant, een extra editie, van. de Eve ning Telegram, ontglipte aanhaar banden en Margi erite .Femey, die haar op led-end had aangezien, boog zich voorover. -- Z" "i f" - y-V. (Wordt .vervolad).

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6