iaaSite, Berooving SCHIEDAMSCHE COURANT Nu de feestdagen naderen, wordt deze week op het bureau van de Veldpost in Den Haag onder hoogspanning gewerkt. Duizenden St, Nieolaas-pakctten moeien aan de gemobiliseerden verzonden worden. Van twee meisjes werd er één vrijgesproken. Eert 75-jarige man was op 19 Juni in een café in de Herderinneslraat rte 's-Gra- venhage van zijn portemonnaie beroofd, die later echter werd terug gegeven. Daar na, toen. - hij met een gezelschap naar zijn hnis is gegaan, werd uit zijn linnen- bast een kistje met f115 weggehaald.- Verdacht van deze diefstallen werden een 29-jarige Christien B. en de 23-jarige Ltenlje B., die op den bewusten avond in gezelschap van den ouden man wa ren geweest. Tegen beiden han de officier van justi tie bij de Haagschc rechtbank een ge vangenisstraf van één jaar en drie maan den geëischt. Do rechtbank sprak hedenochtend beiden vrij van den diefstal van het geldksitje en veroordeelde Lientje B. wegens dief stal' van de portemonnaie tot een ge- vangenisstrar van drie maanden, met af trek van de preventieve hechtenis, welke alreeds drie maanden heeft bedragen. Agent vrijgesproken van mishandeling. '0(j> 24,Juni jj. moest de politie te Am sterdam op krachtdadige wijze een einde maken aan een vechtpartij tusschen N.S.B.-ers en politieke tegenstanders. Een der N.S.B.-crs kreeg een klap met den sa- hel en hij diende tegen den agent een klacht in wegens mishandeling. De officier eischte bij de behandeling voor de Amsterdamsche rechtbank f 10 boe te, doch de rechntbank was van oordeel, dat verdachte niet strafbaar .was, omdat hij gehandeld had in de rechtmatige uit oefening, zijner: bediening van agent van politie, 1 De officier van justitie ging van 'dit vonnis in appèl, doch de procureur-generaal eischte vrijspraak, omdat z.i. verd. zich niet aan mishandeling had schuldig gemaakt. Conform den eisch' wees het hof heden arrest en sprak verd. vrij. Verdediger, was mr, J. de Yrieze. j .Veldmaarschalk Mannerheim,de gcomman- t van het ïïnsehe leger, op wiens wiens schouders een zeer zware taak rost. Helsinki, de Finsche hoofdstad, welke in verband met de" jóngste gebeurtenissen VRIJDAG.' 1 - December ^1939, no. 22341.- in het middelpunt der internationale belangstelling staat. St. Nicolaas-drukte bij de Veldpost. De postwissels worden met bijzonderen zorg behandeld door den directeur van het Veldpostkantoor te den Haag, kapitein J. VA van Sctiaik Met üe Nederlandsche marine langs de kustwacht. Een vliegtuig heelt juist tijdens de oefening een torpedo ge lanceerd

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 5