ZULSÏRA 26 If" eZU LSI 1 U/kMm sm D.K.W. PROFITEERT ERVAN! Een veelbewogen vacantie Radioprogramma's Kantongerecht De ochtend na Sinterklaas Verkeersmisdrijven. '/uiiterklaasavond toste Zich op in Ctv'^ «lichte msil, die als een wollige deken al wat goetl en kinderlijk is," bedekt; dio als een scheiding tussohen fantasie en narde werkelijkheid van alledag «•ore ren is. Do gang van hei kantongerecht ademde gisteren een steer van bedrijvigheid. Deur naarder de Groot en andere ambtenaren ijlden heen en weer met een feestelijke „na-glocd" in hun oogen en lange „be ukte" vellen in de handen. Mr. P. B. Cos ram do minst aantrekkelijke taak van van Sinterklaas over en wel door zwart „beto- naad' <n met een glad geschoren galaat jeugdige onverlaten die dit keer zeer talrijk waren te vermanen en te be- iiratfen, wat wel afbreuk deed aan de zak-, gara- en baardromantiek. Het eeni ge geheimzinnige is, dat dit alles zich a liter gesloten deuren afspeelde. Menig piraatje werd tot lucht gesubli meerd en menig pijpje werd al wachtende in de monumentale gang gesmoord, het geen echter slechts enkede bevoorrechten is toegestaan. Terkeersovertredingen berecht. Eindelijk openden zich de deuren voor de openbare rechtzitting, waar allereerst een paar aanrijdingen aan de beurt waren. De chauffeur F, A. K., alhier hield in de Stationstraat met voldoende rechts en \eroorzaakte daardoor een aanrijding, wat hem f6 subs 3 dagen kostte. Zijn collega uit Rotterdam D. H. A. had ia de Prinses Julianastraat te Vlaaxdingen een te groote vaart, wat eveneens leidde tot een botsing, wat hem f15 subs. 10 dagen opleverde. G., alhier kwam met ziju motorfiets uit Naaldwijk, maar vóór hij Maassluis be reikt bad, sneed hg' op onverantwoordelijke vgze een auto met het fatale gevolg een aanrijding, waarbij een wielrijder het kind - van de rekening werd en een boete van f 10 subs. 5 dagen. Verd. was zelf niet verschenen. In zijn plaats kwam zijn vrouw, die echter niet gemachtigd was. Namen ze zijn rijbewijs maar af, dan ben ik van de last af", verzuchtte ze. De jeugdige mej. A. de V. veroorzaak te te Vlaardingen door een bocht niet ruim genoeg te nemen een ernstig onge luk; twee dames vielen, waarvan één nog met een gebroken been in het ziekenhuis ligt. Verdachte en een getuige, die eveneens in de lente des levens verkeert, waren niet op hun mondjes gevallen, met het ge- volg', dat zich een vinnige d.scussie ont- "spon. Een van de slachtoffers, een oudere dame, reconstrueerde aanschouwelijk het geval. Air. K. R. II. F. H. JE Grasso vond het zeer ernstig en achtte een boe'e van f25 subs. 10 dagen op zijn plaats. Verd. vond het erg veel, ze deed het toch niet expres. Dit verhinderde mr. Cos niet, haar te veroordeelen tot een boe.e van. f20 subs. 10 dagen. De „gelukkige' vader was ook aanwezig. Van visebboer lot fruitventer. M. L. en H. S. alhier, die zich gewoonlijk door vïsch aan den man of de vrouw te brengen, in hun levensonderhoud voorzien, veranderden in den slappen tijd van bran che en ventten met fruit, waarvoor ze ech ter van.de Ncd. Fruitoentrale geen vergun ning hadden. Een boete van f4 subs. 2 da gen was hiervan het gevolg. L. v, S. werd tot een zelfde straf veroor deeld, omdat hij zonder vergunning een lo- caliteit openstelde om jongelieden tegen be taling in de gelegenheid te stellen hun levensvreugde in de armen van Terpischore uit te leven. De ijkweL Voorts werden nog eenige overtredin gen van de jjkwet berecht. Een van den gevallen leidde door het halstarrig ont kennen van een koopman J. S. alhier, tot een tamelijk uitgebreid onderzoek. Verd. beweerde, dat de vereischte rfkletter JI, door de politieagent met een mesje was afgesclirupt. Een nader onderzoek toonde aan, dat de gedeeltelijk wegge kraste letter een K was. Twoe kwartjes of een dag hechtenis met verbeurdverklaring van het gewicht, luidde het vonnis. Bedrijfsleider J. v. d. P, had 10 derge lijke overtredingen begaan; één der ge wichten droeg in het geheel geen gk lerd weid veroordeeld tot negen maal f 050 en één maal f 2.boete, subs, 10 dagen hechtenis. Een opkooper uit deze stad had van een veert-onjarigen jongen een koperen pomp gekocht, terwijl hij slechts met ver- koopers van achttien jaar en ouder in relatie mag treden. Hierop staat een boete van f 15.subs. 10 dagen. Rechtszaken Een kind doodgereden Vier maanden en Intrekking rijbewijs tegen chauffeur ge- eischt. Op 5 September gebeurde op een boeren erf te Ouder Amstel een hoogst tragisch verkeersongeluk, waarbij een 5-jarig meisje om het !e\en is gekomen. Tegen den chauffeur, oen man vau m de veertig, aan wien dit ongeluk te wijten was, en die gisteren voor do Amsterdam- sche rechtbank, repareerde de officier van justitie, een gewnngenisstraf \an v.er maanden en intrekking van het rgbeu gs voor den tijd van een jaar. De chauffeur was niet in het bezit \an een rijbewijs ten tijde dat het ongeluk ge beurde. Verdachte had een vrachtauto gestald op het erf van een veehouder te Ouder-Amste'. Hij wiide achteruit het erf afrijden, maar aangezien hij een chauffeur met zeer weinig ervaring was, gelukte deze manocm «e slecht. In plaats \an links om waar hij ruimte genoeg had draaide hij rechts om. Toen hij zag, dat hij tegen een regenput zou bot sen, wilde hij remmen. In plaats daarvan gaf hij echter gas. Met een tamelijk groote snelheid botste de auto met de achterzijde- van de laadbak tegen de put. Een vijfjarig meisje, dat waarschijnlijk had gezien, dat zij zich in gevaar bevond, sprong achter de regenput Do laadbak schoof door en het kind werd zoo ernstig aan het hoofd ge wond, dat het onmiddellijk na het ongeluk overleed. Ter zitting verklaarde verdachte, dat lig zenuwachtig was geworden door het ge schreeuw van de menschen, die in de buurt van zijn auto stonden en die een ongeluk vreesden. „Ik hoop", merkte de president op, „dat »x nooit meer zult chaufffeeren, wat er ge beurd is, is verschrikkelijk". De officier van justite zeide in zgn requisitoir,dat hg zelf zeer onder den indruk was gekomen vau het afschuwelijk ongeluk, dat kort voor hij op de boerderij kwam om een onderzoek in te stellen, was gebeurd .Verdachte zegt nu wel, dat hij ook sterk onder den indruk was, maar ik heb er niet veel van gemerkt. Hij stond druk zijn rijkunst te verdedigen toen ik ter plaatse kwam. Verdachte is een volkomen onbebwaadf chaulfeur. Deze automobilist heeft zich zelfs niet ontzien -om herhaaldelijk dwars door Am sterdam te rijden. Hij zal streng moeten worden gestraft. Wegens het veroorzaken van dood door schuld, requireerde spr. bovenvermelde straf. De verdediger bepleitte clementie m ver band met verdachtes leven vol tegenslagen. De rechtbank zal 20 December vonnis wijzen. Vrouw verduisterde f 18.000.- Echipaar tot (nee jaar gevan genisstraf met aftrek van voor arrest veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de gisteren een echtpaar, waarvan de vrouw in haar dienstbetrekking f IS 000 had eiduisterd, welk bedrag mede door den man is opgemaakt, lot twee jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. De officier van justite had zoowel tegen den man als tegen de vrouw twee jaar go vangemsslraf gorequircenl. De jonge vrouw was eerst gewoon kan toorbediende, later hulpkassierster bij een handelsmaatschappij te Amsterdam. In 1936 werd zij bij de kas geplaatst en kort daarop begon zij gelden te ver duisteren. In December 1936 bekende zij tegenoi er haar man, dat zij f 900 tekort in kas had. Aanvankelijk was hij boos, maar korten tijd' later berustte hg niet al leen, maar hg stemde er ook in toe, dat zij doorging met de erduisteringen De man was werkloos, poogde als reiziger iets te verdienen, hij was van meening, dat hij een auto noodig had om zijn in komsten te vermeerderen \an het verduisterde geld werd oa. een auto gekocht, een inboedel en voorts leef de het echtpaar op grooten voet. Tenslotte 'gedurende een vacantie van do vrouw kreeg men argwaan. De vrouw za§ geen uitkomst meer en legde een bekentenis at. Oude truc slaagde weer Twee kooplieden tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de twee Amsterdamsche kooplieden, die aan een landbouwersechtpaar te Broek en Waterland hadden bewogen tot aankoop van minderwaardig goed, dat zij „echt ouderwetsch linnen" noemden conform den eisch wegens oplichting tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis. Per auto reisde het tweetal hot platte land1 af; zij boden tegen zeer billijke prij zen overhemden, schorten, theedoeken, etc. te koop aan. De levering zou eenige dagen later geschieden, wel konden zij direct het „prachtige" linnen afleveren tegen spotprijzen. Het linnen bleek katoen te zijn en de overhemden werden nooit gestuurd. De bedrogenen dienden een klacht in wegens oplichting. buitengewone 10 cents aanbiedingen Alles voor een dubbeltje alleen bij SCHIEDAM - Hoogstraat 37 - Telefoon 68994 Luchtvaart Gemengd Nieuws 57) „Ik leerde Judy lezen. Ik voedde haar op, gaf haar les. Maar toen ze veertien of vijftien jaar was, wilde sir Leo mij haar weer afnemen. Zij noch ik konden die scheiding verdragen, hoewel zij niet lietcr wist, dan dat ik een oom van haar was. Toen zijn wij op het idee gekomen, waarvan u al gehoord hebt Zoover sir Leo bekend was, was zij altijd ziekelijk. Ik had een vriend, de dokter daar, die nu jammer genoeg dood is, die mij bij het plan hielp. Ik vertelde hem net zoo veel van de geschiedenis als ik durfde en ik denk, dal hij de rest wel snapte. Sir Leo begreep, dat Judy, zonder gevaar te loopen voor haar gezondheid, de plaats niet' kon veriaten, en daar hij graag had, dat, zij in leven zoo blijven, om het fortuin te erven, liet hij haar blijven." Hn wachtte weer even en. zuchtte. GEBR. WINKELMAN, WESTVEST 4 „De rest weet u, geloof ik, al. Er kwam «een. tijd, dat het in zijn eigen belang beter uitkwam, dat zij zou trouwen. Ter wille van mij hield zij het bedrog vol Ik was zoo doi op haar, dat ik haar naar West- boume volgde en daar in een ander hotel ging wonen, en maakte de afspraak, dat ik haar iederen avond zou ontmoeten. Het was na de eerste ontmoeting, dat ik, thuis gekomen, bemerkte, dat ik haar kof fertje bij mij gehouden had. Het was het koffertje, dat u nog voor mg hebt meegenomen, inspecteur." David knikte. Ze waren nu op een ge vaarlijk terrein aangeland. Hij wist, dat hij verplicht was, van hetgeen nu vol gen ging. een vexslag te maken en dat hg den "man te waarschuwen had, dat alles wat hij nu ging zeggen, tegen hem zou kunnen worden gebruikt, maar om de een of andere reden deed hij van lat alles niets, maar bleef rustig zitten luis teren. Er ging van dien man iets uit, een rustige waardigheid, gepaard aan een in nemendheid, waardoor men spoedig ver trouwen in her/ kreeg „Jódy heeft mij verteld, dat. zij is voor gesteld aan den man, waarmee sir Leo haar wilde laten trouwen. Ik probeerde een beschrijving van hem te krifeen, maar daar was ze niet toe in staat. Zij scheen hem nauwelijks te hebben opgemerkt, Zij kon zich zelfs zgn naam niet mee:: her inneren. Het kwam mg voor, alsof rij aan iemand andera dacht." Stoomtrawler vergaan? Men vreest, dal het schip in het noodweer is ten onder gegaan. Naar men ons uit IJmuiden mededeelt, is ir.«-Ti daar zeer ongerust over het lot van de stoomtrawler „Silvain", IJM. 116, van de Nationale Stoomvisscherg' te IJmui den. Het mocht na den storm niet meer gelukken verder contact met het sdhip te krijsen, terwijl er ook geen berichten van andere schepen, die het op de vis- scherij hadoen kunnen zien, zijn binnen gekomen. De laatste dagen werd er steeds re kening mede gehouden, dat dit schip een lange reis zou maken, tengevolge van de omstandigheid, dat het op de Noordelijk gelegen vischgronden vele dagen onafge broken vliegend stormweer was geweest en de schepen dus niet hadden kunnen visschen, maar thans duurt het uitblijven toch langer dan verwacht werd. Vanzelf gaan onder de bestaande omstandigheden de genachten spoedig nit naar het mijnen gevaar, ooch daartegenover staat, dat op de vischgronden, waarop het schip zich bevond, practisch geen of weinig mijnen gevaar, terwg'l de weersgesteldheid alle reden heeft gegeven, om te denken aan de mogelijkheid van verlies van het schip tengevolge van noodweer. Er bevinden zich elf opvarenden aan boord. Schipper is Willem de Heyer. Hg" keek David scherp aan en de jonge man voelde zgn hart onstuimig kloppen. „U kimt mg ge'ooven of niet, inspec teur," vervolgde Lionel Birch, „maar ik wist toen niet, en ook toen hij vermoord werd nog niet, dat majoor Deane, die bij mij op dezelfde etage woonde, door sir Leo was uitgezocht om den man van mijn kind te worden. Had ik toen geweten, wat ik nu weet, dan zou ik makkelijk tot een moord in staat geweest zijn, maar die kleine, onbeteekenende zwendelaar, die er op uit was om zich terwille van een paar pond tot alles te leenen, zou dan .mijn slachtoffer niet geweest, zijn. Ik zou den man gedood hebben, die op dat ver- verfoeilijke idee gekomen was,* de man, die bereid was om mgn dochter op te offeren, net zooals hij ook mij opgeofferd had, om zgn eigen waardelooze huid te redden. En als u een man bent, inspec teur, zult u het met mij eens zijn, dat ik daar reden genoeg voor had." David zei niets. Als officieel persoon kon hij ook niets zeggen. Maar hij kan er niets aan doen, dat zijn sympathie uit ging naar dien bieeken gefolierden man, die laar voor hem stond. Weer was er oen lange; «tilte in. de lage hotelkamer. Maar dio stilte werd opeens verbroken door Bloomer, die gedurende het verhaal van den ouden main rustig in een hoekje gezeten had en die ml opstond, en, ^ogenschijnlijk nogal met zidh- zelt ingenomen, naar voren kwam. Bombardements-vllegtuigen verongelukt Veertien dooden. Bij Lucques (Italië), heeft zich een ernstig vliegongeluk voorgedaan, waarbg' 14 personen om het leven zijn gekomen. Drie bombardementsvliegtuigen, welke van Milaan op weg waren naar Rome, zijn in do buurt van Lucques verongelukt. Van de in het geheel 18 personen tollende bemanningen der vliegtuigen konden 5 met hun valschermen behouden dalen. De 13 andere werden op slag gedood. De oor zaken van het ongeluk zgn niet bekend. Een der vliegtuigen heeft in zijn val een boer gedood. 1 7 Dec. 0.16 uur, 12.59 uur. 8 Dcc. 1.24 uur, 13.53 uur. Zuo en Maan. Zonsopgang 7 Dec. 7.56 u., ondg. 15.46 u. Zonsopg. 8 Dec. 7 59 u., ondg. 15.46 u. 26 Nov. VAL 3 Dec. L.K. VRIJDAG, 8 December 1939. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. Algemeen programma verzorgd door de K. R. O. 8 A.N.P. 8.059.15 en 10 Gramofoon. 11.30 Gausene. 12 Ber. 12.15 Octet 12.45 ANP., gramofoon. 1.10 Melodisten en solist. 2 Orgel en gramofoon. 3 Cello en zang met piano en gramofoon. 4 Gra mofoon. 4.30 Melodisten en solist. 5 Gra mofoon. 5.15 Melodisten en solist, 6 Gra mofoon. 6.15 Orkest 7 Ber. 7.15 Cau serie. 7.35 Spaansche muziek. 8 ANP. 8.15 Orkest en soliste. 9 Gramofoon. 9.40 Kamerorkest. 10.30 ANP. 10.40 Gra mofoon, 10.5011.15 Tzigane-orkest. 11.1512 Gramofoon. Hilversum II, 301.5 M. 8 VARA. 10 VPRO. 1020 VARA 12 AVRO. 4 VARA. 7.30 VPRO. 9 VARA. 10.40 VPRO. 11—12 VARA. I 8 Berichten ANP., gramofoon, 10 Mor genwijding. 10.29 Gramofoon. 10.40 De clamatie. 11 Orkest 12 De Palladians. 12.45 ANP., gramofoon. 1 Amusements orkest. 1.45 Gramofoon. 2 Voor de huis vrouw. 2.10 Schrammel-trio. 2.40 Vraag gesprek. 3 Gramofoon. 3 30 Dans orkest, 4 Gramofoon met toelichting. 4.30 Gra mofoon. 5 Voor de kinderen. 5.30 Or kest. 66.25 OrgeL 6.30 Letterkundig overzicht. 6.50 Liedjes met piano. 75 Cyclus 7.18 ANP. 7.30 Ber." 7.35 Cyclus. 8 Piauo. 8 30 Cyclus. 9 Die Ramblers. 9.30 Gramofoon. 10 Puzzle-uitzending. 10.15 Fragmenten uit de operette „Rosei Marie". 10.40 Avond wijding. 11 ANP. 11.10 Ja li;'30—12 Orgel. Engeland, 391 en 449 M. 1 Orgel. 1.20 Ber. 1.30—2.20 Solisten. 3 203.55 Orkest 4.15 Tusschenspef. 4.35 Orkest 5 50 Dansorkest of variété. 7.05 Orgel. 7.40 Orkest. 9.35 Music-Hall. 10.35 Theater-orkest." 11.35 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Dansorkest. 1.502.20 Gramofoon. 5.20 Piano. 5.50 Cello. 6.20, 6.50, 7.20 en| 7.35 Gramofoon. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Radiotooneel. 9.50 Gramofoon. 10.30 —11.20 Dansorkest 484 M.: 12.20 Gramofoon. 12.50 Orkest 1.502.20 en 5.20 G-ramafoan. 6.50 Pi ano. 7.05 Gramofoon. 8.50 Orkest en soliste. 10.3011.20 Gramofoon. „Nu wij hier toch over spreken, is het misschien wel goed, dat ik even mede deel, wanneer ik op het tooneel versche nen ben," zei hij. ,,Jk wil niet inspec teur, dal u roe verkeerd beoordeelt, eu ik vilde er den nadruk op leggen, dat ik absoluut vrij ben. Dat ik niet meer, aan wie dan ook, verbonden ben." David begon hem te begrijpen. Het roode gezicht van Bloomer had een beetje angstige uitdrukking, vat in minder tra gische momenten wel grappig geweest zou zg'n, en de gedachte kwam brj David op, dat Bloomer zich uitsloofde om een ver klaring te geven, die terzelfder tijd zgn scherpzinnigheid in een goed daglicht zou stellen. „U zult zich nog wel herinneren, inspec teur," zei lig, na een paar maal gekucht te hebben, „dat ik op den avond, dat de moord ontdekt verd, ©en paar -woorden met inspecteur Winn gehad heb. Nu, ik werd op staanden. voet aan den dijk ge zet, mag ik wel zeggen.' Hij hield even op en keek met zijn kleine oogjes David vragend aan, als om 'xi beetje medegevoel ai te smeeken." „Ik zal niet ontkennen," ging hij door, „dat ik met een paar dingen een beetje te ver ben gegaan; een beetje ja, hoe zal ik het zeggen hij maakte met zijn groote handen een wuivend gebaar „nu ja, te veel op mijn stuk ban, Wij ven staan." David had moeite om niet te lachen. Het tooneeltje van den in zijn eer ge- tasten Bloomer kwam hem weer levendig voor den geest. „Dus je bent naar boven gegaan, om den gevangene van inspecteer Winn zelf te airesteeren veronderstelde hij. „,Neen, dat heb ik heelemaai niet ge daan." Bloomer z.ag er uit, of hij ergens mee inzat. „Ik heL hem meegenomen naar een andere kamer en daar hebben wij wat zitten praten. Ik begreep rijn stand punt en hg was het met mij eens, wel, zelfs een kind had kunnen zien, kap- tein, dat hij niet de man was, dien in specteur Winn moest hebben. Iedereen kan zien, dal nij de waarheid spreekt, an bovendien, kaptein, waarom zou hi den maD, die op het punt staat met zijn. doch ter te tróuwen, vermoorden, terwijl hij van te voren weet, dat die audi kerel met ziju mooïeu titel dan veer een nieuwen candidaat zou opscharrelen Dat is toch logisch niet vaar? U moet eens bedenken kaptein, dat...' David zuchtte. Hij begon te begrijpen, hoe de kamer van Lionel Birch op dien bewuster avonu zoo in disorde was ge komen. Die was opzettelijk in dien toe stand gebracht 'aoor iemand met niet al te veel verbeeldingskracht en die iemand was niemand anders geweest dan ex-bri gadier Bloomer, die, door zoo te hande len, zijn opleiding, die hij indertijd bij do politie genoten had, met voeten getreden had. (Wordt vervolgd)j De beurzen zijn plat en daarom komt Zoolang de voorraad strekt t/m Donderdag 14 December» ï'/j pond grove rijst 10 ct. 1 pond grove Java-rijst 10 ct. 1 pond prima gort. lO ct. 1 pond groene erwten (op bon) IO Ct. 1 pond spliterwten JapbonjlOct. 7» pond mooie tutti-frutti IO ct. Va pond grove pruimedanfen IO ct. 1 pak pudding 1 pak puddingsaus IO ct. 3 pakjes vanillesuiker IO ct. 2 ons chocoiadehaqei IO ct. 2 ons speculaasIO ct. pond figuur-taai. ÏO ct. 4 fijne chocoladerepen 10 ct. 1 doos choc, figuren of flikjes ÏO ct. 2 ons balletjes, zwarte of gekleurde 10 ct. 1 ons-pak prima cacao IO ct. 1 pak Franse vermicelli IO ct. 8 bouillonblokjes IO ct. 1 pak soep n. keuze (6 borden) 10 ct. 1 pak julienne soepgroente. IO ct. 1 flacon aroma IO ct. 1 potje tafelmosterd IO ct. i fles huishoudazijn 10 ct. 1 pak beste lucifers 10 ct. 1 pak a 30 kerstboomkaarsjes 10 ct. •Ct -- Naar het Engelsch pan Maxwell March - t -V STERK verminderde prijzen Vraagt demonstratie, het verplicht U tot niets. Telefoon 67521 Hoog water.

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6