STADSNIEUWS De verduisteringsproef Ook voor d« vakken D, E en F goed geslaagd. Ik» rapporten van de vakken D (Gorzen), E (Ziekenhuiskwartier) en F (het Westen) ©ver het resultaat van de verduistennp- ©efening, gisteravond van 7 tot halt 11 Behouden, zijn nog niet binnen op het bureau van den Luchtbeschermingsdienst, inaar de algemeen© indruk is, dat ook dit deel der stad wei behoorlijk heeft meegewerkt om de proef be doen slagen. Er zijn nog wel lichtschijnsels opgemerkt wij hebben er zelfs meer ontdekt dan Maandagavond maar blijkens mededeo- ling van de politie werd nergens onwil vastgesteld en werden onmiddellijk maat regelen genomen om de gemaakte fouten te herstellen. Vooral aan de achterzijde der woningen was niet altijd de noodig© zorg besteed aan de zaak, zoodat door dunne overgordijnen of door kieren licht naar buiten kwam, dat een eventueelen vijandelijken vlieger van nut zou hebben kunnen zijn! Het aantal processenverbaal is beperkt gebleven tot het ©ene, dat Maandag in de Stationsstraat werd opgemaakt. Ia de M*riastr»*t. Ook gisteravond waren hier en daar opgeschoten meisjes en jongens weer erg drek. In de Mariastraat moest de politie aan het kabaal en het gebruik van zak lantaarns een eind maken. Een politie bond, die zijn fanden liet zien en harder bleek te kannen laopen dan de bel ha mels, heeft daarbij nattig werk verricht De jongens zijn er nog goed afgekomen de bond heeft niemand gebeten. Bat had ook anders kannen zijn! Een zaklantaarntje is in beslag geno men} De Technische Bedrijven. Bij de Technische Bedrijven heelt men «en proef genomen me* een combinatie, waardoor in een ruimte het licht normaal Van blijven branden, zonder dat dit naar buiten uitstraalt De ramen van een metar- gebonwtje op het terrein der gasfabriek waren n.l. blauw gemaakt en de lampen in een bepaald soort gele lak gedompeld. De proefnemingen zullen nog worden voortgezet, waaruit men de conclusie kan trekken, dat nog niet het gewenschte re sultaat is bereikt In vak F. De drie vakposten in het verduisterde gebied: voor vak D in de Rozenburger- straat; voor vak E in het kantoor van de firma de Wed1. Kooyman aan de Nieuwe Haven en voor vak F in de garage van Van der Ende, waren bezet. In vak F, hoofd de heer J. A. Koop man, heeft men aan de oefening op het Frans Halsplein een brandweer- en een BJLB.O.-oefening verbonden, waarbij ook gebruik is gemaakt van gasmaskers. De 61 blokleiders, 9 wijkhoofden; 9 •vrijwillige brandwachten en 14 man van de ordedienst hebben in vak F gecontro leerd en gesurveilleerd en hun rapporten waren zeer gunstig. Het Corner House was" geopend, maar men. kon het aan den buitenkant niet zien! Ook het St. Jacobs Gasthuis was absoluut lichtloos. De be woners van het .St Liduinagesticht heb ben een Hinken nacht kunnen, maken; de verpleegden gingen voor 7 uur reeds „ter kooïe", zoodat op het tijdstip, dat de oefening begon, alle lichten gedoofd' wa ren." In nachtgewaad kwam nu en dan een hunner wel eens voor bet raam kijken, boe een verduisterde wereld er wel uit aiet." Toen zij jong waren, wist men nog nieRvan- brand- en brisantbommen en gas aanvallen! De WilMmwahaven De Wilhelminahaven was vrijgesteld aan de oefening deel te nemen; de Scbeep®- bouw-Mij. Nieuwe Waterweg .echter niet; Wiltonj oord bad, zoo we gisteren reeds meldden dispensatie tot 9 uur, in verband met dtefensie-Qpdracbten. In het verre Westen Schiedam begint in het Westen zoo plot seling, de huizenblokken rijzen er zoo recht en hoog uit den grond, dat men zich aan d«n rand van een „echte" groote stad waant Hetzelfde gevoel ondergaat men als uwn Parijs van het Noorden uit bin ren komt, aan den boulevard Ney met zijn immense "woonkazernes, zrjn trams, bus- treinen, auto's en bijna geen men de, maar toen ook maar verdween Meteen was er een leege stilte. In de straten was .geen leven meer, de rechte gevels stonden stijg en afwerend ui de lucht. De ramen waxen doode oogen, starend m de verte, angstig starend naar een vreemd en onbekend gevaar. Zoo bleef het uur na uur, afwerend tegen het onbekende gevaar, veilig onder den schutsmantel der verduistering, dit verre, stille Westen. scheni Zoo nadert men ook Amsterdam uit de Haarlemmermeer. Men stapt uit den polder de straat in en men is in de Zoo ligt er aan den Westelijken rand van Schiedam de Vlaardingerdijk, zoo gaapt de Burgemeester Knappertlaan een gat in de lucht Gisteravond was dat gat nog eens zoo groot ven de lijn tusscben gras en steen nog scherper. Een droef grijs hing over de huizon; daar waar men een wazig blauw vermoeden zon, begon de roode schijn van het sjtadslicht in het Oosten. Het Sterrebosch en het Volkspark om sloten de sixaten als een fluweekn gordel, merfiin geciseleerde sierselen gerand. Roer loos stond het bosch in de droge vnes- 'lucht; Ver weg prikten lichten hun dunne stra len tusschen de boom-en door. Bij Wil ton— Fijenoord werd gewerkt, maar er was "aeen geratel van hamers op ijzer. Langzaam was* het dtnster over de -hui zen en straten-komen te liggen. Hier,en dfeax was er tenslotte nog em eenzaam lichtje, dat zich- nog aarzelend handhaaf- 4 pCt. Nederl. Staatsleening 1940 Groot 300 millioen. Zooals ook in de. advertentie-rubriek wordt bekend gemaakt, zal worden overge gaan tot de uitgifte van een 4 pCt. Neder laadsche Staatsleening ten bedrage van f300.000.000 tegen een koers van 100 pCt. In dezen vorm wordt thans een beroep gedaan op het beleggend publiek, zooais dat in de meeste andere landen reeds eer der en veelal op meer ingrijpende wijze is geschied. Aan de leening, welke is vrijgesteld van couponbelasting, is voor de houders der schuldbewijzen het voorrecht verbonden dat deze schuldbewijzen legenden parikoers in betaling zullen worden aangenomen ter vol doening van de aanslagen in de Vermogens belasting (met alïe daarop geheven op centen) en de Verdedigingsbelasting I. Op grond hiervan is een krachtige st.mulans voor den koers der leening in de toekomst te verwachten. De verplichte jaarlijksche aflossing door uïtloting bedraagt f 7.500.000; versterkte en algeheel© aflossing kan te allen tijde plaats hebben. Voor zoover van de bovengenoemde fa ciliteit voor het betalen van belastingen wordt gebruik gemaakt, treedt deze in be talingneming in de plaats van de afloss.ng door uitloting; het totaal beloop per jaar der in betaling te nemen schuldbewijzen kan het bedrag der verplichte jaarlijksche aflossing, hetwelk op f7.500.000 is gesteld, overschrijden. Aangezien de jaarlijksche op brengsten van de Vermogensbelasting (met opeenten) en de Verdedigingsbelasting I, tezamen rond f40 mil li oen beloopen, en dus aanmerkelijk grooter zijn dan f 7-500.000, bestaat de mogelijkheid dat de 40-jarige looptijd dear leening aanzienlijk wordt verkort Van het totaalbedrag der leening ad f 300.000.000 is reeds f60.000.000 geplaatst. De inschrijving kan geschieden op Dins dag 19 December 1939 van des voormid dag 9 tot de3 namiddags 4 uur bij de in de advertentie vermelde Bankinstellingen en bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam. De betaling zal moeten geschieden op Dinsdag 2 Januari 1940, tegen in ontvangst- neming van reoepissen. De wenschelijkheid en het belang van deze leening zal geen nader betoog van noode hebben. Gezien de zeer groote lelra- gen, welke noodzakelijk zijn om aan de eischen, die de huid ge oorlogstoestand aan den Staat stelt, het hoofd te kunnen bieden, is het beroep op de kapitaalsmarkt het aangewezen middel. De leening wordt uitgegeven in stukken van f1000, f500 en f100. Zij biedt ook den kleinen belegger een aantrekkelijke be legging. Door inschrijving op deze leening zal ongetwijfeld in broeden kring worden mede gewerkt het land den noodzakelijken steun te bieden, opdat Nederland, ook in dit op zicht krachtig toegerust, zijn zelfstandig heïd zal kunnen bewaren. Oranje Garde Viering eerste lustrum. De Oranje Garde bestaat 5 jaar. Haar eerste lustrum zal zij morgenavond in Eendracht op bescheiden voet vieren. De Gardisten zorgen zelf voor een afwisselend) program en het lid van het hoofdbestuur, de heer Koljjn, uit Gouda, zal een korte rede houden. Tot deze bijeenkomst heb ben ook de ouders en een aantal genoo- digden en belangstellenden toegang Valse he guldens. Door de politie zjjn twee valsche guldens in beslag genomen. Jubileum. Het zal Donderdag 28 December a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. van Geene, koster werd van de Fraakelandsche kerk. Hij volgde daarmee een eerwaarde broe der als aitaarkoster op, na reeds ruim 4% jaar dienst te hebben gedaan als „achter koster". Met ijver en toewijding vervult die heer Geene nu gedurende een kwart eeuw z,jn taak. Eamenhof-avond. De Zuiü-Hokandseke afdeelingen van de Ned. Chr. Esperanto Vereeniging beleg gen m verband met de herdenking van den verjaardag van Zamenhof, den ont werper van het Esperanto, morgenavond hier ter stede een Zamenbof-avond, waar in oa ir. Isbrücker zal vertellen over een reis in het huidige Rusland. De cau serie zal worden toegelicht met een film en lichtbeelden. Evangelie-prediking. Morgenavond zal in het vergaderlokaal Broersvest 139 een openbare bijeenkomst worden gehouden: De heeren G. Piefers en EL Moll, uit Dordrecht, zullen spreken over Bet onderwerp: Rust in woelige tijden. De teekenwedstrijd van de „Polyantha" - Reeds duizend kindereu nemen er aan deel. De Schiedamsche schooljeugd is op het oogenblik bezig aan het hreede „voorproef je" van de „Polyantha", de groote bloemen tentoonstelling, welke het volgende jaar in het Volkspark gehouden zal worden. Het eerste was de planting van do zes duizend liyacinthenbollen, welk werLjowerd opgeknapt door oen aantal kinderen van do Schooht erktuinen. De bollen staan nu netjes in potten in oen der koude kassen van den Plantsoendienst, waar zij tot Fe bruari bewaard worden om dan verdeeld te worden over de scholen. Het tweede is de toeken wedstrijd. Wij hebben reeds gemeld, dat van gemeente wege aan het onderwijzend personeel en kele aanwijzingen zijn gegeven, zoodat deze ongmeele en kunstzinn ge kamp op dege lijke wijze voorbereid kon worden. Dat er zeer veel animo voor bestaat is wel geble ken, want reeds Maandag j.L, den eersten dag van de week van inschrijving, zijn talrijke aanvragen binnengekomen bij het Polyan- tha-comité. Tedere school verzamelde de namen en adressen .van de jeugdige deel nemers en tot nog toe zijn van zeventien scholen dergelijke verzamellijsten ontvan gen, welke in totaal duizend namen bevat ten. Het ziet er naar uit, dat gedurende de volgende dagen (de inschrijving staat open tot 16 December a.s.) nog verschei dene honderden kinderen zich bij Üit eerste duizendtal zullen voegen. Alle verschillen de richtingen doen mee. Kinderen van openbare, Christelijke en R.K. scholen heb ben zich gemeld. Gemiddeld per school zjjn er bijna zestig deelnemertjes. Het klein ste aantal is twee; de St. Catharina-school, de R.K. school aan de Westmolenstraat spant op het oogenblik de kroon met 250 teekenaresjes I Zelfs de buitengewone school blijft niet achter; vier leerlingen hebben zich geschaard in het vreedzame legertje, dat naar de Polyantha-prijzen op marcheert en waarvan ieder soldaatje in zijn hart hoopt, dat zijn teekening in het voor jaar in de groote hal geëxposeerd zal worden. Er was zooveel animo, dat er al getee- kend werd, voordat men eigenlijk wel goed op de hoogte was van de voorwsarden. Het gevolg was, dat sommige plannen, welke een beetje te groot waren opgezet, in duigen vielen en op een besehe doner voet, namelijk op een vel papier van twintig bij dertig centimeter, opnieuw u.tgowerkt moesten worden. Geslaagd. Voor het examen slaatspractijkdiploma voor handel eu administratie zijn geslaagd de heeren A. A. Beter, L. Esseboom en J. van Wensveen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Aanwinsten. De Openbare Leeszaal en Bibliotheek heeft o.a de volgende boeken aangeschaft: Willem de Marode herdacht- G. P. beheers, Philippus Jacobus Hoede- maker. A. Groskampten Have, Hoe hoort het R. J. de Stoppelaar, Vogels van polder en wedde. P. M. Timp, Bestaat God? A. t Vowles, De' Oekraine. G. Knuttel Wzm, Hubert en Jan van Eyrk. C. oe Jonge, 'Jan Steen. P. D. Cuspensky, Een nieuw model van het heelal. R. Nichols, Green grows the city. Pa. van der Most, De blinden-geleide- hond. G. Czopp, De wereld kreeg radio. A. van Beursen, Waar zijn de verstrooide stammen Israels gebleven? Weg met de staketselen. B. Cooper, In het doolhof der liefde. J. Chevalier, Ons geestelijk leven en het hiernamaals. -E. Hazelhoff Roelfzema, Rendez-vous m Saa Francisco. J. Gregor, Richard Strauss. G. Brugnians, Napoleon. Tn. van Schelven, Waar moet ik het zoeken? j, j. L. van Zuylen, Moreele herbewa pening in de praktijk. R. M. Riike, Leveasinzicht V. .1. boetens, Wetenswaardigheden. Opheldering inzake vrijmetselarij ♦n haar bestrijding. L J. M. Koremaus en L. M. v. d. Sluys, IV eest bereid, luchtgevaar en lucht- beseaerming. G. de Galan, Onze ambachtssdhooljeugci en haar problemen. A. Galti, Saranga de pygmee, j, Oaerwald, Het Nederlandsche zeil schip. ipjxeira de Pascoaes, Hieronymus, de dichter der vriendschap. R Tolman, Vogels van akker en strmk- €TfSM. E. Winters, Staal tegen staal. C. Veltheim, De avonturen van een Fm in Sovjet Ruslana. J. Huyts, De buitenlandsche. politiek van de Sovjet Urne. E. J Klinsky, Heerscbers ovct Rusland. J. Rarpole,'Het witte legioen. C. G. L. Crone, Onze schepen m de gouden eeuw. - H. Ch. J. v. Mandere, 1914—1939. van AmiuersKüller, Wat ik m Indie C. Andel en A. Andel—Ripbe, Ge- zonde kinderen, evenwichtige mensdhen. In aanbouw.- A, R.' Zischka, Brood voor twee nal- De P.T.T. Kerst- en Nicuwjaarstelegraui- men. Van 14 December t/m. 6 Januari kunnen kunnen Kerst- en Nieuwjaarstelegrammen worden verzonden tegen sterk verlaagd tarief, in het binnenlandsch verkeer, in het verkeer met de meeste landen van Europa (voor Bulgarije en Zuid-Slavié t/m. 19 Jan.), met de voornaamste bestem mingen in Afrika, Amerika, Australië en Azië, alsmede niet Nederlandsche, Ned,- Oost en West-Indische schepen op zoo en Nederlandsche oorlogsschepen op zee. Met Groot-Brittannie, Noord-Ierland1, Egypte en Zuid-Rhodesia, kunnen deze telegrammen niet worden gewisseld1. Door de verlaging van het minimum-tarief voor nationale telegraammen zijn de Kerst- en Nieuwjaarstelegrammen met Ned.-Oost- en Westlndiö komen te vervallen. Nationale telegrammen. In het verkeer met Ned. Oost- en West- Indië (met inbegrip van Aruba, Bonaire, Saba, St. Eustatius en St. Maarten) kun nen als Kerst- en Nieuwjaarsgroet het best national 3 telegrammen dienen, in verband) met de verlaging van het minimum tot f2 'voor 10 woorden). Kerst- en Nieuwjaarsgesprck- ken. Kerst- en Nieuwjaaxsgespcekken kunnen worden gevoerd van 18 December t/m. 6 Januari, behalve op ue Zondagen 24 en 31 December, in het verkeer met Java, Madoera en Bali tegen het tarief van f 7.50 en in het verkeer met Sumatra, Makassar en Balik-Papan tegen f9 "voor een ge- sprek van 3 minuten. Elke minuut meer kost f 2 50 resp. f 3. Voorts is et verkeer met Argentinië, Chili, Paraguay, Peru, Uru guay en de Belgische Congo tegen sterk verlaagd tarief. Kerst en Nieuwjaarsgesprekken met Ne derlandsche schepen zijn van 23 Decem ber t/m. 6 Januari toegelaten tot het ra- diotelefonisch verkeer, tegen een tarief van f0.30 voor een gesprek van 3 minuten of resteerend gedeelte daarvan. Bioscopen. Arena. 2.15 n. 7.15 u. 9.30 u. Hotel du Nord. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Sherlock Hol mes contra Prof. Moriaty. City. 2.16 o. 7 u. 930 u. Sherlock Hol mes contra Prof. Moriaty. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Jesse James, de Wreker. Lumière. 2.15 n. matinée; 7 u. 9.15 u. La bile humaine. Olympia. 2.15 u. 7 u. 915 u. Demonen der renbaan; De koning der Cow boys Prinses. 215 u. 8.15 u. Little Miss Broad way, Charlie Chan o. d. Olym pische Speten. Scala 2 u 7 u. 9.30 u De roos van Washington Square. Slndio. 2.15 u. 7 u. 915 u. De muzikale vagebonden. Thaha. 2 IE u 7 u. 915 u. 't Zit in de lucht BINNENLAND SCHIEDAM. AGENDA. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Vlammende prairie-oogen. 2 Met een kwartje de wereld rond. Monopole Theater, 8.15 uur. 1. Canaille. 2. De veroveraar van Indië. 13 Dec. Gebouw Harmonia. Korte Kerk straat 3. 8.15 uur. Openbare Spi ritistische seance. Med um mevr. Vink. 13 Dec Vereenigingslokaal, half 8. Uit voering kinderkoor Chr. Orato- riumvereemging. 14 December. Seinpost, half 9. Vergade ring Wïnkelieravereen. Broersveld. 14 Dec. M.isir Sacrum, 8 uur. Ned. Fa brikaat. 14 Dec. Julianakerk, 8 uur. Ned. Bijbelge nootschap. Spreker: E. J. Brug man, assistent N.B.G. 14 Dec. Vereenigingslokaal, 8 uur. Jaarver gadering Chr. Knapenvereemging „Bidt en Werkt". 14 Dec. Gebouw Chr. Soo. Belangen, 8 uur. Ned. Chr. Esperanto Ver eeniging. Zamenbof-avond. Ir. Is brücker: Een reis door Rusland. 14 Dec. Gebouw Eendracht, 8 uur. Viering le lustrum Oranje Garde. 14 Dec. Lokaal Broersvest 139, 8 uur. Evangelie-verkondiging. Spiekers G. Pieters en H. Moll. 16 Dec. Musis Sacrum, 8 uur. Dansavond S.G.B 16 Dec Gebouw Eendracht, 8 uur. Feest avond Dubbelmannenkwartet Pre- ciosa 17 Dec. Passage Theater, 10 uur v.m. In stituut voor Arb. ontwikkeling eu S.B.B. Filmvertooning. Spreker: J. Ratté, Rotterdam. 18 Dec. Kerkgebouw Ned. Prot, Bond, 8.15 uur. Kerkconcert Sophie Both Haas, Hendrik B. van Sijll en 3. J. Th. Penning. 20 Dec. Irene, 8 uur. Feestavond Bond van oud-leerlingen Prinses Juliana- school. 20 Dec. Geb. Eendracht, 8 uur. Kerstuit voering Schied. Chr. Mannenzang- vereeniging. 20 Dec. Musis Sacrum, half 9. Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoor bedienden. Cabaret-avond. 21 Dec. Musis Sacrum, half 3. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Kerstmidaag. Declamatie mej. Mauo Cossaar. 22 Dec. Kerkgebouw Ned. Prot. Bond half 8, Kerstavond schoolcatechisateten. doen 24 Dec. Vereenigingslokaal, Kerstleest- viering Zondagsschool Ebeu Ha- ëzer. 25 Di Vereenigingslokaal Kersifeestvie- ring Zondagsschool Noordmolen. 28 Dec. Eendracht half 3. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Kinderfilmtmd- De machtigingswet in de Eerste Kamer Minister-president De Geer over de Ne.lerjands'he kening oiitiek Bij de behandeling van het wetsontwerp houdende machtiging tot bet aangaan van een of meer loeningea ten laste van het rijk in de Eerste Kamer, heeft de minis ter van financien, jhr. mr. De Geer, oa. het volgende gezegd: De uitschrijving van een premioleening ligt niet in het voornemen der regeering. Het aangaan van een leening tot een bedrag, gelijk aan het totaal van de vlot tende schuld, oordeelt de regeering op dit oogenblik niet noodig en daarom on- gewenscht. Op de gestelde vraag, of het, indien dit ontwerp tot wet zal zijn verheven, in de bedoeling ligt over te gaan tot de uitschrij ving van een leening van 200 millioen dan wel van 500 millioen, kan het vol gende worden geantwoord. Noch het een noch het ander ligt in de bedoeling. Er zal een leening worden aangegaan tot een bedrag van 300 millioen, waar van 60 millioen ingevolge de bepa lingen van de beleggingswet geplaatst is bij de rijksfondsen. Voor de restee- rende 240 millioen zal de inschrij ving worden opengesteld' op Dinsdag a.s. De leening zal een rente dragen van 4 pet., een veertigjarigen looptermijn heb ben en uitgegeven worden tegen den pari- koers.. Zij zal strekken tot consolideer! ng) van vlottende -schuld. Aan de Jeenlng zal, evenals dit vroe ger reeds een keer geschied is, de faciliteit worden verbonden, dat de obligaties, tegen een koers van 100 pet., in ontvangst zulten worden ge nomen ter betaling van eenige belas tingen; in dit geval de vermogens belasting .met daarop geheven opcenten en de verdedigingsbelasting 1. Bij een mogelijke stijging van den rente stand zal dit den koers van de leening op peil houden.- Indien telken jare op ruime schaal van de geboden faciliteit gebruik wordt gemaakt, zal op deze wijze de feitelijke aflossing aanmerkelijk boven de verplichte jaarlijksche aflossing uit gaan en zal 'derhalve de looptijd dei? leening aanzienlijk worden ingekort. Wat via de belastingbetaling jaarlijks boven bet l/40ste deel der leening wordt afgelost, zal op den kapitaaldienst worden gefinan- cierd De regeering heeft alle vertrouwt», nat de leening een succes zal worden. Om tal van redenen, waarvan ik er hief een drietal wil noemen. Vooreerst zal nu, na een aantal jaren waarin het vaas moeilijk viel tegen een aannemelijke rente solide beleggings-objecten te vinden, weder een eerste-rangs-beteggingsfonds tegen 4 »/o, worden aangeboden. fa de tweede plaats zullen de msctrnj- vers, door de verleende betalmgsrarmi- teit, 'tegen daling van den koers bij mogelijk stagenden rentestand zijn gevrijwaard fa de derde plaats zal ook niet ver geten worden, dat in een tijd als deze bij hetopenstellen van de inschrijving op een staatsleening het bekende woord van Nelson geldt: het vaderland verwacht dat liara menschen. 9 Jan. Vereenigingslokaal, 8 uur. 0<m- fessioneele Vereen, ds Nutrik: Kerk, belijdenis, prediking. 13 Jan. Harmonie, 8 uur. Tooneelavond Eerste Schied. Reis- en Tooneel- club Eureka. Ito rt'HRDAM. f 13 Deo. Tivoli-Schouwburg, 8.30 nr. De Rotterdammers. Zijn mannen geen beesten? 13 Dec. Groote Schouwburg, 8 nr. Nederl. Operastichting. Die Zasiberflöte. r Prins Bernhard in het Noorden. K H Pnns Bernhard heeft heden, namens" H. M. de Koningin, vergezeld door Vim waarnemend en adjudant, luitenant- kolonei H. J. Phaff, troepenonderdeelenut Noord-Holland geïnspecteerd. Lichte bewapening voor de wegentroepen? fa een nota naar aanleiding van het eindverslag van de Eerste Kamer ovec het wetsontwerp tot het onder de wapenen blijven van dienstplichtigen, zegt de mi nister dat, hoewel bewapening der wegen- troepen met het oog op de plaatsen, waai deze als regel hun werkzaamheden zul len moeten verrichten, niet rkelijK is, het bij hem een punt van overweging uitmaakt hen alsnog van een lichte bewa pening te voorzien. StSrio- eigenlijk?

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2