D.K.W. Een veelbewogen vacantie fMjmi odtmmlX 68295 69802 69676 69772 69400 69773 Dirk vari^Vassenaarstraat 35. 67593 69899 67828 69799 67863 Radioprogramma's Gemengd Nieuws Hoe kom ik aan een kip? Valsche nationaliteitsbewijzen voor auto's ontdekt Gemeenteraad 67777 69551 68886 67682 68735 67664 68321 68421 STADSNIEUWS GEBR. WINKELMAN, WESTVEST 4 Aardappelen, Groenten en Fruit Huis- en Decoratie-Schilder Kantoor- en Winkelboeken Algemeen Installatiebnreau Anthraciet Bakkerij JAN HOOGENBERG, HOOGSTRAAT 24. Bedden en Tapijten Bedrijf,skleedin Begrafenissen Boekhandel en Bibliotheek Bouwartikelen-IJzerwaren Glas Machinefabriek Meubelen-Stoffeeren Pnpiervemietigmg Rund- Kajfs- en Varkenssla gerij Schoenen Schoorsteenvegen Stoffen-Mannfactnren Stofznigers, Motoren, Apparaten Stoomen-Verven Goud- en Zilverwerken Hoeden, Petten (ook in laken) Timmerman-Metselaar -Aannemer Triplex Woning- inrichting Een Hwgsfhe oplichter kent een goede methode en hij krijgt nog geld toe. Ten poelier aan de Frederik-Hendriklaaa 1e 's-Gravenhage, ontving Dinsdagmiddag te ongeveer vijf uur een door zijn vromv opgenomen telefonische bestelling tot het bezorgen van oen panklare kip ten be drage van f2 a f250 ten huize Willem Loiev ijklaan no. 13, met opdracht, dat de bezorging vóór zes uur moest ge schieden. De kip wen} overeenkomstig de regelen van de kunst in orde gebracht en de loopjongen nam haar in ziju bakfiets tijdig met andere poeliersartikelen mee In de Willem Lodewijklaan gekomen, moest de jongeling zich nog vergewissen van de juistheid van het opgegeven adres, waarbij hij aanvankelijk op no. 11 belandde. In de duisternis had hij het nummer van de villa niet opgemerkt en toen hij gebeld had, bleek, dat hij ernaast moest zijn. Toen de jongen daarop het volgende oprijlaantje •wilde ingaan, werd hij opgewacht door iemand, die hem vroeg of hij de bestelde kip bij zich had en die hem op zijn be vestigend antwoord mededeelde, dat het hier een geschenk bij wijze van verrassing voor de familie op no. 13 betrof. De man zeide, de kip waarvan de pnjs een rijks daalder was voor de aflevering te wil len betalen en kg gaf den jongen een opgevouwen biljet, met de toelichting, dat het een briefje van tien gulden was, waan van hij derhalve f7.50 terug moest heb ben. Aanvankelijk maakte de knaap het bil jet niet open, doch gaf wel den man de 17.50, waarmee deze zich per fiets ver wijderde, opdat de familie de verrassing beter zon» beleven. Nauwelijks enkele se conden later echter zag die knaap, dat de man hem een reclamebiljetje, dat aan de achterzijde de allure van een bankbiljet had, in handen bleek te hebben gespeeld. Hij trachtte den wielrijder te achterhalen, maar kon met zijn bakfiets niet zoo vlag opschieten als de man, die hem had be drogen, Geroep van houdt den dief' leid de later wel tot deelneming van andere wielrijders aan de achtervolging, doch de vluchteling bleek niet meer vindbaar. Opnieuw ging men toen naar Antwerpen E. toonde zich zeer verbaasd, dat men den naam van den drukker wist. Deze had honderd biljetten voor hem gemaakt en had daarvoor f 25 gekregen. In hoeverre do drukker op de hoogte was van het strafbare feit, dat hij pleegde, moet nog nader worden onderzocht Bij het verdere onderzoek bleek nog, dat E. er in geslaagd was zijn moeder te waarschuwen en dat deze naar zijn kamer in Den Haag was gegaan om de daar voor handen zijnde biljetten te \erbrandean. Voorts kwam vast te staan, dat de bil jetten pas waren gedrukt, toen E. gearres teerd was, zoodat het vrijwel onmogelijk is, dat er in omloop zijn. Dank zij het ingrijpen van de politie, is men er dus in geslaagd een belangrijke fraude te voorkomen. Indien de biljetten inderdaad gebruikt zouden zijn, zou hel rijk voor een groot bedrag aan invoerrech ten zijn benadeeld. Belangrijke fraude voorkomen. In het voorjaar heeft de An twerps che politierechter den 27-jarigen Nederlander E. J. E. op heeterdaad betrapt bij het stelen van een auto. Toen hij gefouilleerd "werd, vond men op hem een tweetal blanco Nederlandsche nationalifceitsbewijzen die kennelijk- gebruikt moesten worden bij het smokkelen van Öelgische auto's over de Nederlandsche grens. Daarom werd de Rot- teidamsche autoeentrale van de arrestatie op de hoogte gesteld en inspecteur Maan dag van dien dienst ging naar Antwerpen om een nader onderzoek in to stellen. Bij dit onderzoek bleek, dat de nationali- teitsbewijzen valsch waren, zoodat nage gaan moest worden, waar zij vandaan kwa men en of er nog meer in omloop waren. De dienst voor invoerrechten en accijnzen •werd hiervoor in den arm genomen en deze hield een zeer scherpe controle op de auto's, doch niet eenmaal slaagde men er in een vervalseht biljet in handen te krij gen, zoodat mocht werden aangenomen, dat er nog geen was uitgegeven. Het onderzoek naar de herkomst leverde meer moeilijkheden op, totdat van de Haar- lemsche politie de medededing kwam, dat er valsche nationaliteiisbewijzea gebruikt zouden zijn door E. J. E. Spoedig slaagde mm er torn ook In den drukker, die in Haarlem woont, te ontdekken. STERK verminderde prijzen Vraagt demonstratie, het verplicht U tot niets. Telefoon 67521 1Vaar het Engelteh van Maxwell March 63) „Op slot?" Marguerite trok haar wenk brauwen op, „Judy, schat, je ijlt." Canton Webb lachte teleurgesteld. „Het Is wel een beetje hard, om zooiets tegen ons te zeggen, juffrouw Wellington," zei hij. „Wij doen zoo ons best om het u aangenaam te maken en „O ja, dat weet ik wel." Judy keek diep ongelukkig. „D moet mij niet verkeerd hegrijjjen. Ik verte, u alleen maar, wat er'allemaal voor akelige dingen door mijn hoofd spelen. Ik weet nu ook wel, dat alles maar een droom geweest moet zijn, maar het leek zoo echt waar gebeurd, dat ik vona, dat ik het u moest vertellen. Ik denk,* ging ze, naar haar woorden zoe kend, verder, toen ze merkte, dat haar verontechtddiging niet zoo erg goed werd opgenomen. „De- veronderstel, dat mijn ziekte daarmee begonnen is. Ik hoop maar niet, dal'het een soort influenza is." „O. hemel, neen, u kunt gerust-van mij De agenda. De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag onder voorzitterschap van den burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haa ien. Alie leden waren aanwezig. Aan de orde werd gesteld: la Benoeming van drie leden van de Monumentencommissieaanbevolen werden de aftredeudea de heeren F. A. C. Lecbner, E. M Beukers en A. S. H A. Blaisse, die met 27 van de 28 stemmen herbenoemd werden; één stem was blanco. lb. Benoeming lid van de Commissie voor het Stedelijk Museum; aanbevolen weiden de heer H. W. Meihuizen (aftre dend), en ds. C. W. F. B. Schmidt. De heer Meimuzen werd met 27 stemmen her benoemd; ds. Schmidt verkreeg één stem. lc. Benoeming regent van de Hofjes van Belois (vacature wijlen ir. W. A. Beu kers); aanbevolen weiden 1 mr. J. G. Wittkampf, 2 de heer W. J. Schade van Westrum. Benoemd werd mr. Wittkampf, op wien 27 stemmen waren uitgebracht; de hetr Schade van Westrum verkreeg één slem. ld Benoeming lid College van Admi nistrateuren van het Foods herkomstig van het voormalig Oude Manbnis (vacature wijlen ir. W. A. Beukers); aanbevolen wer den 1 de heer H. R. M. A. Nolet (Juliana van Stoibergstraat 6), 2 mr. J. G. Witt kampf. Benoemd werd de heer H. R, M. A. Nolet, met 27 stemmen; mr. Witkampf verkreeg één stem. 1ö. Benoeming van 2 leden van de Commissie van Toezicht op het M.O.; aan bevolen werden A: mevr. H. G. Lomars Korteweg (aftredend) en mej. N. van Buy- sen en B: ir. F. JA. Beukers (aftredend) en nar. H. Smulders. De aftredenden wer den met algemeene 28 stemmen herbenoemd lf. Voorstel tot definitieve benoeming van mej. J. J. M. E. van Leeuwen als on derwijzeres aan de Buitengewone School. Daartoe werd met algemeene 28 stemmen besloten. 1G. Voorstel tot overplaatsing van den onderwijzer aan school J2, den heer H. Zcomermeijer, naar de ULO-schooi Gl, in gaande 1 Jannan 1940. Dienovereenkomstig werd met algemeen© 28 steramen besloten. 2. Voorstel tot vaststelling van staten van oninvorderbare posten wegens school geld en diverse belastingen, resp. betref fende het dienstjaar 1936/37 en 1937. Dienovereenkomstig werd besloten. 2bis. Voorstel tot "het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Distilleerderij van J. J. Melchers Wzn., alhier, betref fende ae hour van de panden gelegen aan den Nóordvestsingel 57/59, in gebruik bij do Centrale Werkplaats. Dienovereenkomstig werd besloten, 2ter. Voorstel om gunstig te beschikken op het verzoek van de Vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs om, over eenkomstig artikel 72 der Lager Onder- wijs wet, medewerking te verleenen voor de aanschaffing van nieuwe gordijnen voor de Groen van Prinstererschool voor L.O. en voor die voor U.L 0. aan den Singel 24. Dienovereenkomstig werd besloten. 3. Voorstel tot wijziging van de ge meente-begrooting voor hot dienstjaar 1939 in verbandi met de verhoogde raming van de kosten, verbonden aan dó inwerking treding van de distributie van levensmid delen enz. f21S0. Dienovereenkomstig werd besloten. 4. Voorstel om te besluiten tot het op nieuw vaststellen van de verordening tot tijdelijke verhooging van de opcenten op de hoofdsom der personeele-belasting. Dienovereenkomstig werd besloten. 5. Voorstel tot wijziging, resp. aanvul ling van de verordening regelende de be zoldiging van ambtenaren in dienst der gemeente Schiedam (Algemeene Salarisver- ordening) in dier voege, dat onder het hoofd Gemeentewerken in plaats van inge nieur wordt gelezen „adjunct-directeur" en in plaats van architect „ingenieur of ar chitect" en dat onder het hoofd Woning- dienst achter directeur de rang van „hoofd opzichter" wordt ingevoegd; alsmede tot benoeming van den heer O. van Oort- merssen, opzichter le kl. bij den Woning- dienst in laatstgenoemden rang. Op een vraag van den heer Mak werd door wethouder ir. Houtman meegedeeld, dat de bedoeling van deze wijziging alleen is het mogelijk te maken een bouwkundig of een civiel-ingenïeur 1e benoemen tot adjunct-directeur van G. W. Op de huidige salarisschaal heeft dat geen invloed. Het voorstel van B. en W. werd goed- goedgekeurd. De heer C. van Oortmerssen werd met algemeene 31 stemmen benoemd tot notfdopzichter bg den Wonmgdienst ting der inkomsten en uitgaven van de ,;lv JVCn T u-°a WinZ1aJi° her" êsmeeate Schiedam voor den dienst van zienuig van de bezoldiging van den com- 1940. nn'ssaris van politie. Hierover ontspon zich een zeer uitvoe rig debat, 'lenslotle werd met 1912 stem men besloten overeenkomstig het schrij ven. (legen de 9 soc -deni. en de heeren Hoogendam, Wiekenkamp en Collé). 7. Voorstel tot wijziging van de Ver ordening voor het Gemeente-Ziekenhuis, vastgesteld bij raadsbesluit van 25 Juli 1939. Dienovereenkomstig werd besloten. 8 Voorstel tot wijziging van de Veror dening op de beffing en op de invorde ring van besmettel ij hc-zieklengei<len. Dienovereenkomstig werd besloten. 9. Voorstel tot vaststelling van een Ver ordening tot vaststelling van een rege ling betreffende de rechtspositie van het personeel van den Havendienst. Weihouder Slavenburg deelde mee, dat bij het Georg. Overleg een voorstel in behandeling is om de vacantie van het lageie gemeentepersoneel met 2 dagen uil te breiden. De verordening werd goedgekeurd. 10. Voorstel om gunstig te beschikken op bet verzoek van den directeur van de Inrichting voor Doofstommenonderwijs te Rotterdam om voor de doofstomme leer lingen, welke nit de gemeente Schiedam op zijn inrichting zijn geplaatst, een bij drage te verleenen. Dienovereenkomstig werd besloten. 11. Behandeling van de ontwerp-begroo- DE DAGELUKSCHE VRAAGBAAK G. VAN MEURS, LANGE HAVEN 5. C7QOK WESTIAND" <J. C. Krabbendam) O löUO ST. LIDUINASTRAAT 76 Speciaal opmaken van fruit- manden- Fa. Wed. M. van Meurs, Broers- yeld 53- Erkend gasfitter. Erkend installateur. Uw adres bij ver huizingen. Na 6 uur teL 67879. Krommenhoek, Singel 101. Uw 'bakker. Fa. Wülems Emsting. Rótterdamschedijk 233-235-237. F. Röttgering, Hoogstraat 17. Grootst Spedaalhuis. C. Noorlander, Newtonstraat 34 C. Zuidgeest, Fabrisuaat 24 Tarieven vanaf f66. CQC-f O Uitgebreide Catalogus, A. Rood- OS «J I O bol v.h. J. v. d, rg's Boek handel, Rubensplein 16. Pest Co., Korte Dam 10. N.V. Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Alles op dit gebied. ClOOn Henri Rebers, Hoogstraat 146. U 04U Bureau-artikelen, Vulpenhouders alle merken vanaf tO.75, met garantie. (8 LIJNEN) A. Fontijne, Boterstraat 2832. Modern ingericht reparatiebedrijf Showroom Rembrandtlaan 7. CTCCC Jac. v. d, Waal, Westmolen- U Jdv straat 25-27. Inkoop alle soorten oud papier en metalen. Fa. J. H. v. d. Water, Dam 52. U belt, wij bezorgen. A. D. van Dooren, Broersveld 116. Uitsluitend betrouwbare kwaliteiten. MIDZA BONNEN. Verbetering van Schoorsteentrek. Fa. V. L. Borrani. Alléén Lange Achterweg 33. COI AO „Kofa'-Bertels, Dam 9-26. ÖO I Tfc Midza bonnen. CTC/n 1' Th- Heijnsbroek, Dt Branderssteeg 6. aannemen, dat het een natuurlijke reactie is, op den nerveozen tijd, dien u hebt meegemaakt," sprak Webb met groote over reding. Juay was er nog niet zoo van overtuigd. Haar gelaat was heel bleek ea als alle aezonae jonge menschen, die plolsehng ziek worden, was ze heimelijk bang voor haar eigen zwakte. Het lijkt ook ineens zoo vreemd. „In ieder geval," Marguerite keek haar neef met een beteekemsvolien blik aan, „komt die ongesteldheid van Judy niet zoo heel slecht van pas. Ik bedoel, ten opzichte van onzen bezoeker van vanmor gen." Carlton Webb begreep den wenk. „Non, nat beetje hoofdpijn van onze jonge vnèadin is eigenlijk niet de moeite waard. Maar toch, misschien heb je ge lijk." 3udy probeerde rechter op te gaan zit ten. „Wat bedoelt n? Iets over mijn oom „Neen, mijn lieve kind, dat niet. Maar daar zulien we we.-gauw wat van hoo- ren." De stem van Marguerite Monk zacht, haast liefkozend. „Maar we hadden Saxon Marsh op bezoek, vanmorgen. Weet je wel, die vriend van je voogd." Judy lag onbeweeglijk. Deze tijding, die al erg genoeg geweest zon zijn als ze heelemaal fit was, leek haar thans, nu zij zwak en uitgeput was, onoverkomelijk. H. Th. v. d. Vlerk, Rotterdamschedijk 268. Gedipl. Uurwerkmaker. Piet Heaiger, Passage 1. Heerenmode-artikelea. Vraagt teL zi chtzendiug. „Wat wilde hij?', Ze herkende nauwe lijks haar eigen stem. „Jou." Marguerite maakte grimassen, terwijl ze sprak, alsof er niets was om bang voor te wezen. „O, laat me niet meenemen als je be lieft. Als je belieft, Marguerite." „Natuurlijk niet, natuurlijk met. Carl ton, die arme schat is nog erg nerveus." De vrouw streelde de sanke handen, die op het laken lagen. „Maar hij is een tame lijk lastig persoon, en het viel niet mee om van hem at te komen." „Heb je hem dus weggestuurd?" Judy zuchtte opgelucht. Weer keek Marguerite Ferney den man aan, die achter haar stond, als om toe stemming te vragen, om het schokkende nieuws te vertellen. Webb antwoordde op de onuitgesproken vraag. „Ja, zeker," zeihij. „Ik vind dat we het juffrouw Wellington, moeten meedee- lon. Bovendien, ze moet het toch te hoo- ren krijgen, Js het niet zoo?" „O, zeg me toch, wat is er gebeurd Juav's lippen trilden. Marguerite stak haar beschermende hand' uiL „Maar mijn lieve kind, maak je niet zoo van streek. Het is niet zoo heel erg. Zie je, ik vertelde mijnheer Saxon Marsh, dat je niet heelemaal in - orde was, in ieaer "geval-te ziek om bezoek te ontvan gen. Dat was ook half en half de waar- Stoomververij en Chemische Wasscberij „CENTRAAL", Hoofdkantoor: L. Nieuwstraat 71 Latten en ronde stokken. Frans van Thienen, Broersveld 123. N. Scheurkogel, Lange Niéuw- straat 177—179. Uitvoering van werken in gewapend beton. COm 1 Fa. Rijnbende Van Hoek. uOli I I Hoogstraat 32. Daaiinee werd een aanvang gemaakt door m<=vr. Benthem—de Wilde (soc.-dem.); daarna voorden het woord mr. Nolet (r-k en Th. J. L. v. d Berg (c.-h.). Ingekomen Slokken. Van de afdeeling Schiedam van den Bond van Ned. Onderwijzers was een adres ingekomen houdende verzoek voor de scholen voor voorbereidend onderwijs over te gaan tot de instelling van verplichte gereglementeerde schoolvergaderingen. Dit adres werd in handen van, B. en gesteld om advies xJ?"LF" eu-W' advies llaar aanleiding van het schrijven van de heeren J (f Niebenimg en C. A. v. d'. Kleij cs.,waar^ in wordt verzocht om beschermende maat regelen legen het iuchtgev aar. B. ea W. stelden voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Dienovereenkomstig werd besloten. Van B. en W. aanbieding van de cor respondentie gevoerd met den opperbevel hebber van laad- en zeemacht, betreffende vaststelling van een Verordening als be doeld in art. 12 van de Wet betreffende den Slaat van oorlog en beleg. Voorgesteld werd de correspondentie voor kennisgeving aan te nemen; daartoe werd besloten. Van de Vereeniging lot bevordering van Chr, Onderwijs verzoek overeenkomstig ar tikel 72 der Lager Onderwüswet de benoo- digde gelden toe te staan voor de aanschaf fing van nieuwe leermiddelen voor de school aan de Galileïstraat 86, in verband1 met tie toeneming van het aantal leer lingen. Dit adres werd in handen van B. en W. gesteld om advies. VRIJDAG, 15 December 1939. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. Algemeen Programma, verzorgd1 door de NCRV. 8 ANP. 8.05 Schriftlezing. 8.20 Gramo- foon. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11 Gramofoon. 11.15 Zang met piano en gramofoon. 12 Ber. 12.15 Gramofoon. (Om 12.30 ANP). 12,45 Toe spraak. 12.55 Orgel. 1.45 Meisjeskoor met piano ea gramofoon. 2.25—2.55 Chr lectuur. 3 Fluit en piano. 3.45 Gramo foon. 4.30 Causerie. 5 Consonant» en gramofoon. 6.30 Causerie. 7 Ëer. 7.15 Literair halfuur. 7.45 ANP, SOS-Ber. 8 Opera. 9.45 Gramofoon. 10 ANP. 10.05 Causerie. 10.35 Sextet. 11.35 Gramo foon. Oa. 11.5012 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 ML 8 VARA. 10 VPRO. 10.20 VARiA. 12 AVRO. 4 VARA. 7.30 VPRO. 9 VARA, 10.40 VPRO. 11—12 VARiA. 8 ANP, Gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.20 Gramofoon. 10.3^ Zang, orgel en gramofoon. 11 Declamatie. 11.15 Orkest. 12 De Palladians. 12,45 ANP, Gramo foon. 1 Amusementsorkest en soliste (opn.) 1.45 Gramofoon. 2 Voor de huis vrouw. 2.10 Causerie. 3 Piano. 3.30 Dansorkest. 4 Gramofoon. 4.30 Clavecym- bel. 5 Declamatie. 5.30 Gramofoon. 6 6.25 Ramblers. 6.30 Overzicht. 6.50 Zang mot piano. 7 Lezing. 7.18 ANP. 7.30 Toespraak. Hierna: Berichten. 7.35 Cyclus. 8 A Cappella-koor. 8.30 Cyclus. 9 Radiotooneel. 9.20 Orkest. 10 Orgel spel. 10.10 Gramofoon. 10.40 Avoadwij- ding. 11 ANP. 11.10 Jazzmuziek. 11.40 12 Zang en orgel. Engeland, 391 en 449 M. 12.20 Orkest L3Q2.20 Orkest 3.20 3.55 Octet 4.35 Balalaika en gitaar. 5.60 Piano. 7.05 Fransch programma. 7.40 Orkest 11.05 Orkest en solist Brussel, 322 en 484 M. 322 M. (Vlaamsch) 12.20 Gramof.12 51 en I.30 Dansorkest. 1.50—2.20 Gramofoon. 5.20 Zang. 5.50 Jazz. 6.35 Viool. 7.20 en 7.46 Gramofoon. 8.20 Voor soldaten. 8.50 en 10.30 Orkest en solist. 10.50 II.20 Gramofoon. 484 M. (Fransch). 12.20 Gramofoon. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50—2.20, 5.20 en 6.35 Gramofoon. 8.50 en 9.35 Orkest en soliste. 10.3011.20 Gramofoon. beid en hij was zoo'n hatelijk menschj dat ik er zeker van was, dat je hem lie ver met zou zien." Judy knikte, maar haar oogen bleyen nog angstig. „En toen „Nu. ja, bjj is weggegaan, maar in een niet al te goede bui. Hij liet duidelijk uitkomen, dal hij ons niet geloofde, en hij stelde dan ook voor om vanmiddag een dokter te laten komen. Kom, hcua je nu kalm," ging zij haastig verder, omdat het meisje tranen in haar oogen kreeg. „Als ik jou was, zou ik opstaan en een beetje in den tuin gaan zitten Ik heb er een paar lig stoelen klaar laten zetten, en daar kun je rustig in de schaduw van de boomen wat gaan luieren." Carlton Webb, die haar oplettend had gadegeslagen en iedere verandering op haar bleeke eeziebt had waargenomen, vona den tijd gekomen om een handje mee te helpen. „Ik ben bang, dat u er toch doorheen zult moeten, juffrouw Wellington," zei hg. „Die Marsh, en ik denk sir Leo ook, schijnen aan uw ziekte, die u zoo han dig hebt voorgewend, te twijfelen. Ik veronderstel, dat u niet graag zult heb ben, dal zij achter de waarheid komen, is het wel?" „Neen, neen, vast niet nataingk niet" Judy keek erg verschrikt. „Maar •wat moet ik doen? Hjj zal het" direct merken. 0, kunt u niet voorkomen, dat hjj mg ziet?" Marguerite wisselde een,blik met den man en ditmaal zweefde er een boos aardig lachje om haar roode lippen. Judy was veel te overspannen, om het op te merken. „Moet u eens hoorcn, juffrouw Welling ton,' zei Webb, terwijl hij dichterbij kwam, „u kent uw eigen zaakjes ^na tuurlijk het beste en eigenlijk ben ik er met voor, om een toevlucht tot bedrog te nemen, maar als u er van overtuigd bent, dat het fataal zou worden wan neer uw voogd er achter kwam, zou ik iets willen voorstellen. IJ bent niet heele maal m orde vanmorgen en bij ieder haastig onderzoek zou het. kunnen gebeu ren, dat de symptomen, die alleen maar uit uw zenuwgestel voortkomen, voor iets van meer ernstigen aard worden aange zien En dat zal bijna zeker het geval zijn, als u hetzelfde verhaal doet, dat u aan alle menschen, die u tot nu toe gezien hebt, eveneens aebt verteld. Bovendien," vervolgde bij, nadrukkelijk en vriendelijk pratende, alsof hij het legen een kind had, „dokters zijn geen toove- naars, weet u. Op zijn hoogst zijn ze han dige detectives, Zij tellen de feiten, die u hun vertelt, bij de feiten die zij zelf zien, op en trekken daar hun conclusies mL" (Wordt vervólgd).

Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 6